Resultater for GSK TYR Sommerstævne 2015
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | GSK TYR Sommerstævne 2015 | Udskriftsdato | 13 juni 2015 | |||
Stævne by | Glostrup | Udskriftstidspunkt | 12:33 | |||
Arrangør | Glostrup Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 13 juni 2015 |
Løb 9, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 1900-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Clara Eskebæk Carlquist | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 35.49 | 1:15.98 | |||||
2 | Sofie Maagøe | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 36.81 | 1:17.93 | |||||
3 | Luna Gammelgaard Nielsen | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 37.44 | 1:18.19 | |||||
4 | Hannah Höesch | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 38.76 | 1:20.01 | |||||
5 | Naja Sofia Thomsen | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 38.31 | 1:20.30 | |||||
6 | Signe Skjærbæk | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 37.48 | 1:21.09 | |||||
7 | Mia Lindberg | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 39.76 | 1:21.64 | |||||
8 | Laura Petersson | 2001 | Swim Team Tåstrup | 39.25 | 1:22.03 | |||||
9 | Frida Roed | 2001 | Helsingør Svømmeklub | 44.15 | 1:36.03 | |||||
10 | Petrine Nielson | 2003 | Svømmeklubben Triton | 53.39 | 1:55.13 | |||||
Løb 9, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Jasmin Philip | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 42.25 | 1:29.39 | |||||
2 | Rosemarie Koch | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 41.52 | 1:32.51 | |||||
3 | Emma Ekman | 2004 | Svømmeklubben Laksen | 46.19 | 1:33.37 | |||||
4 | Josefine Zebitz | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 43.95 | 1:33.75 | |||||
5 | Julie Dahl | 2004 | Glostrup Svømme Klub | 44.27 | 1:36.29 | |||||
6 | Rosa IL Wol Jensen | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 44.26 | 1:37.15 | |||||
7 | Laura Thomadsen | 2004 | Glostrup Svømme Klub | 46.20 | 1:40.18 | |||||
8 | Frederikke Meisner From | 2004 | JGI Svømning | 53.70 | 1:49.79 | |||||
- | Clara Hartvig-Olsen | 2004 | Vallensbæk IF Af 1939 | DSQ | 2 flybenspark v 50m | |||||
Løb 9, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Antoinette Zafra | 2005 | Glostrup Svømme Klub | 47.69 | 1:40.09 | |||||
2 | Silja Brage | 2005 | JGI Svømning | 52.77 | 1:47.02 | |||||
3 | Safa Mohammed | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 50.74 | 1:49.47 | |||||
4 | Annika Køhn | 2005 | Vallensbæk IF Af 1939 | 53.21 | 1:49.48 | |||||
5 | Freya Ry Nielsen | 2005 | Glostrup Svømme Klub | 57.00 | 1:52.62 | |||||
6 | Cathrine Højborg | 2005 | JGI Svømning | 56.23 | 1:56.33 | |||||
7 | Isabella Larsen | 2005 | JGI Svømning | 53.00 | 1:56.70 | |||||
8 | Martha Bødker Thomsen | 2005 | Svømmeklubben Triton | 53.89 | 1:56.94 | |||||
9 | Mille Hansen | 2005 | Vallensbæk IF Af 1939 | 57.44 | 1:57.89 | |||||
10 | Freja Tangstedt | 2005 | Svømmeklubben Laksen | 1:00.00 | 1:58.92 | |||||
11 | Pernille Kirstiansen | 2005 | Slangerup Svømmeklub | 1:03.01 | 2:03.21 | |||||
12 | Helena Fogh Kronborg | 2005 | Swim Team Tåstrup | 1:01.41 | 2:11.59 | |||||
- | Hannah B. Pedersen | 2005 | Svømmeklubben MK 31 | DNS | ||||||
- | Celine J. Koefoed-Hansen | 2005 | Slangerup Svømmeklub | DSQ | asynkr. ben 25 m | |||||
Løb 9, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2006-2010 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | SIF Bramm | 2006 | JGI Svømning | 49.47 | 1:46.47 | |||||
2 | Dicte Laurberg Vedel | 2006 | Swim Team Tåstrup | 47.83 | 1:50.16 | |||||
3 | Mille Frydendahl | 2006 | Slangerup Svømmeklub | 58.01 | 1:57.45 | |||||
4 | Emilie Wilms Jensen | 2006 | Svømmeklubben Triton | 55.04 | 1:57.52 | |||||
5 | Lærke Stenholt Røpke | 2006 | JGI Svømning | 1:01.75 | 2:00.00 | |||||
6 | Hanna Rørbech | 2006 | Swim Team Tåstrup | 56.00 | 2:05.10 | |||||
7 | Anna Fabricius Mathiesen | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 56.71 | 2:05.28 | |||||
8 | Andrea Strandby | 2007 | Svømmeklubben Triton | 1:00.61 | 2:06.32 | |||||
9 | Rebecca Ella Madsen | 2006 | Swim Team Tåstrup | 1:00.76 | 2:10.21 | |||||
10 | Caja Klingenberg Jacobsen | 2006 | Svømmeklubben MK 31 | 1:01.22 | 2:12.08 | |||||
11 | Clara Brevald | 2006 | Glostrup Svømme Klub | 59.23 | 2:12.14 | |||||
12 | Camille Cueto Rasmussen | 2006 | Swim Team Tåstrup | 1:06.50 | 2:13.83 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 13 juni 2015 |
Licens til Glostrup Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 12:33 |