Resultater for Nordea Midsommer Cup 2015
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Nordea Midsommercup 2015 | Udskriftsdato | 06 juni 2015 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 12:01 | |||
Arrangør | Ikast Svømme Klub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 06 juni 2015 |
Løb 6, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 0-1998 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Caroline Beck | 1998 | Viborg Svømme Klub | 40.50 | ||||||
2 | Julie Martinussen | 1997 | Munkebo Svømme- og Kondiklub | 41.37 | ||||||
3 | Emma Louise Frohn | 1998 | Ikast Svømmeklub | 45.21 | ||||||
Løb 6, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Natascha Holm Byskov | 2000 | Holstebro Svømme Club | 36.87 | ||||||
2 | Mette Flaskager | 1999 | Ikast Svømmeklub | 37.95 | ||||||
3 | Mathilde Snitgaard | 2000 | Struer Svømmeklub | 40.44 | ||||||
4 | Lærke Meyer | 2000 | Ikast Svømmeklub | 41.94 | ||||||
5 | Linda Strunge | 2000 | Herning Svømmeklub | 42.02 | ||||||
6 | Mette Kargo-Petersen | 2000 | Vejen Svømmeklub | 42.30 | ||||||
7 | Nanna Kibsgaard Madsen | 2000 | Struer Svømmeklub | 42.66 | ||||||
8 | Kirsten Q. Noro | 2000 | Ikast Svømmeklub | 43.52 | ||||||
9 | Thea Laugesen | 2000 | Vejen Svømmeklub | 43.72 | ||||||
10 | Julie Kramer | 2000 | Brønderslev SK08 | 44.74 | ||||||
11 | Hanlu He | 1999 | Ikast Svømmeklub | 46.88 | ||||||
12 | Emilie Støve | 2000 | H.G.F. Svømning | 49.70 | ||||||
Løb 6, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sascha Lausten | 2002 | Ikast Svømmeklub | 38.27 | ||||||
2 | Olivia Poulsen | 2001 | Skive Svømmeklub Poseidon | 40.42 | ||||||
3 | Klea Christensen | 2001 | Struer Svømmeklub | 41.24 | ||||||
4 | Freja Elling-Enevoldsen | 2002 | Ikast Svømmeklub | 42.12 | ||||||
5 | Julie B. Andersen | 2002 | Ikast Svømmeklub | 42.65 | ||||||
6 | Savannah Lundvig | 2001 | Ikast Svømmeklub | 43.29 | ||||||
7 | Emma Rose Treney | 2002 | Aabybro Idrætsforening | 44.72 | ||||||
8 | Helene Levring Andersen | 2001 | Viborg Svømme Klub | 45.10 | ||||||
9 | Amalie Ringkvist | 2002 | Odense Svømme Klub | 46.07 | ||||||
10 | Iben K. Zachariassen | 2002 | Brædstrup Svømmeklub | 47.28 | ||||||
11 | Katrine Bertelsen | 2001 | Svømmeklubben Sømærket | 49.10 | ||||||
12 | Emma Kristiansen | 2002 | Svømmeklubben Sømærket | 49.61 | ||||||
13 | Sarah Dam Pedersen | 2002 | Ikast Svømmeklub | 50.91 | ||||||
14 | Carolina D. Agerbæk | 2002 | H.G.F. Svømning | 53.30 | ||||||
15 | Caroline Krogh | 2002 | Ikast Svømmeklub | 56.29 | ||||||
- | Naja Holmgaard | 2001 | Struer Svømmeklub | DSQ | Ej sam. ber. v 25 | |||||
Løb 6, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Cecilie Batz | 2003 | Kolding SK | 40.91 | ||||||
2 | Elma Gabela | 2004 | Kolding SK | 41.69 | ||||||
3 | Line Pedersen | 2003 | Vejen Svømmeklub | 43.51 | ||||||
4 | Dicte Skov Forsberg | 2004 | Skive Svømmeklub Poseidon | 44.36 | ||||||
5 | Camilla S Mortensen | 2003 | Struer Svømmeklub | 46.18 | ||||||
6 | Mia K. Kristensen | 2004 | O.S.L.F. | 48.00 | ||||||
7 | Line Mygdam | 2003 | Brønderslev SK08 | 48.26 | ||||||
8 | Ida Kristensen | 2004 | Frem Odense | 48.62 | ||||||
9 | Maja Klitgaard | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 48.72 | ||||||
10 | Amalie Antonsen | 2003 | Horsens Svømmeklub | 49.59 | ||||||
11 | Victoria Bjerre | 2003 | Aabybro Idrætsforening | 50.05 | ||||||
12 | Camilla Falck | 2003 | Horsens Svømmeklub | 50.57 | ||||||
13 | Signe Fuglsang | 2003 | Skive Svømmeklub Poseidon | 51.09 | ||||||
14 | Laura Mai Stephansen | 2003 | Ikast Svømmeklub | 51.32 | ||||||
15 | Nanna Sofie Kralund | 2003 | Struer Svømmeklub | 51.73 | ||||||
16 | Lotte Liv Jensen | 2004 | Herning Svømmeklub | 51.84 | ||||||
17 | Karoline Thagård Jakobsen | 2004 | Struer Svømmeklub | 52.12 | ||||||
18 | Emma Rønberg Mikkelsen | 2003 | Struer Svømmeklub | 52.39 | ||||||
19 | Christine Cæsar Jensen | 2003 | Brønderslev SK08 | 53.29 | ||||||
20 | Malene Kargo-Petersen | 2003 | Vejen Svømmeklub | 53.33 | ||||||
21 | Ida Kristensen | 2004 | Ikast Svømmeklub | 53.38 | ||||||
22 | Methea Kristensen | 2003 | Ikast Svømmeklub | 53.80 | ||||||
23 | Selma Lindberg | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 54.20 | ||||||
24 | Nikoline Andersen | 2003 | Odense Svømme Klub | 54.42 | ||||||
25 | Anna Haøholm Brøcker | 2004 | Herning Svømmeklub | 55.09 | ||||||
26 | Marie Graff Esbensen | 2003 | Ikast Svømmeklub | 55.34 | ||||||
27 | Pernille Nedergaard | 2004 | Silkeborg Svømmeklub | 55.91 | ||||||
28 | Lærke Hjaltason | 2004 | Herning Svømmeklub | 56.17 | ||||||
29 | Nanna Svensgaard | 2004 | Struer Svømmeklub | 1:00.13 | ||||||
30 | Christine Porse | 2004 | Silkeborg Svømmeklub | 1:01.01 | ||||||
31 | Emilie Kristiansen | 2003 | Holstebro Svømme Club | 1:01.23 | ||||||
32 | Cecilie Vejsgaard Pederse | 2004 | Silkeborg Svømmeklub | 1:02.63 | ||||||
33 | Line Lindhardt Nielsen | 2004 | Herning Svømmeklub | 1:03.10 | ||||||
34 | Emma Oleander | 2004 | Horsens Svømmeklub | 1:03.32 | ||||||
35 | Clara Matilde Carstensen | 2004 | Horsens Svømmeklub | 1:11.36 | ||||||
- | Laura Pedersen | 2004 | Herning Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Nanna Ballisager Hansen | 2003 | Brædstrup Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Anne Terp | 2004 | Struer Svømmeklub | DSQ | dob. armt. v. start | |||||
- | Emilie Pihl | 2004 | Svømmeklubben Nord | DSQ | 1 hå. v. slut | |||||
- | Freja Klitgaard Larsen | 2004 | Svømmeklubben Nord | DSQ | 1 hå. i vend v 25 m | |||||
- | Louise Amanda Nielsen | 2003 | Ikast Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 6, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2015 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Weronicka L. Bjørn | 2005 | Ikast Svømmeklub | 51.37 | ||||||
2 | Rikke Sander Berggreen | 2005 | Ikast Svømmeklub | 51.99 | ||||||
3 | Annabella Marie Lauritzen | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | 55.65 | ||||||
4 | Signe Vestergaard Jensen | 2005 | Herning Svømmeklub | 56.82 | ||||||
5 | Sofie Dyg Holme | 2005 | Ikast Svømmeklub | 57.51 | ||||||
6 | Anna Varming | 2005 | Viborg Svømme Klub | 58.69 | ||||||
7 | Xenia Juhl Leiszner | 2005 | Horsens Svømmeklub | 1:00.43 | ||||||
8 | Emilie Bie Bock | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | 1:02.32 | ||||||
9 | Katrine Bøeg Thormann | 2006 | Ikast Svømmeklub | 1:10.93 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 06 juni 2015 |
Licens til Ikast Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:01 |