Resultater for Danske Open Masters
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Lørdag formiddag
Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Danish Open Masters | Udskriftsdato | 13 juni 2015 | |||
Stævne by | Brønshøj | Udskriftstidspunkt | 12:34 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & USG | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 13 juni 2015 |
Løb 17, 4X50m Medley Mix, Finaler Årg. 240-279 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Ksl Mix - E | 240 | Korsør Sv & Livr. Klub | 3:45.94 | ||||||
Bente Sørensen | 1947 | 49.97 | 49.97 | |||||||
Kirsten Haugaard | 1965 | 55.18 | 1:45.15 | |||||||
Holger Keinicke | 1936 | 1:03.67 | 2:48.82 | |||||||
Mogens Jensen | 1939 | 57.12 | 3:45.94 | |||||||
Løb 17, 4X50m Medley Mix, Finaler Årg. 200-239 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Næstved Mix Masters | 201 | Næstved IF | 2:15.49 | ||||||
Sanne Juel | 1965 | 37.80 | 37.80 | |||||||
Christian A. Frederiksen | 1981 | 32.09 | 1:09.89 | |||||||
Tine Carstensen | 1962 | 34.65 | 1:44.54 | |||||||
Ebbe Grønlund | 1951 | 30.95 | 2:15.49 | |||||||
2 | Mix Gr D Sigma | 207 | Sigma Swim | 2:23.86 | ||||||
Peter Holmsteen | 1963 | 33.48 | 33.48 | |||||||
Henrik Pedersen | 1965 | 36.03 | 1:09.51 | |||||||
Ulla Olin | 1963 | 39.14 | 1:48.65 | |||||||
Anette Bøgsted | 1962 | 35.21 | 2:23.86 | |||||||
3 | As Masters Mix 1 | 209 | Aalborg Svømmeklub | 2:26.24 | ||||||
Julie Lee Poulsen | 1979 | 35.85 | 35.85 | |||||||
Mia Duedahl | 1988 | 41.66 | 1:17.51 | |||||||
Kim T. Kristiansen | 1967 | 37.45 | 1:54.96 | |||||||
Jan Harde | 1966 | 31.28 | 2:26.24 | |||||||
Løb 17, 4X50m Medley Mix, Finaler Årg. 160-199 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mix Gr C Sigma | 162 | Sigma Swim | 2:04.87 | ||||||
Jacob Lercke Skytte | 1984 | 28.51 | 28.51 | |||||||
Caroline Suhr | 1971 | 36.19 | 1:04.70 | |||||||
Claus Lerche Iversen | 1977 | 26.20 | 1:30.90 | |||||||
Dorthe Rathmann Bengtson | 1966 | 33.97 | 2:04.87 | |||||||
2 | Them Dreamy Team | 199 | Køge Svømmeklub | 2:20.14 | ||||||
Martin Backs | 1972 | 36.89 | 36.89 | |||||||
Frank Jeppesen | 1966 | 39.43 | 1:16.32 | |||||||
Linda Lund Tietze | 1984 | 30.36 | 1:46.68 | |||||||
Helle Hartmann | 1985 | 33.46 | 2:20.14 | |||||||
3 | Silkeborg Mix C | 166 | Silkeborg Svømmeklub | 2:29.65 | ||||||
Anne Buhrkal | 1975 | 39.65 | 39.65 | |||||||
Steffen Skjødt | 1987 | 32.96 | 1:12.61 | |||||||
Jens Mikkelsen | 1968 | 38.32 | 1:50.93 | |||||||
Jette Harder Bruun | 1962 | 38.72 | 2:29.65 | |||||||
4 | As Masters Mix 2 | 160 | Aalborg Svømmeklub | 2:51.93 | ||||||
Michael Porsmose | 1964 | 45.81 | 45.81 | |||||||
Tinna Bjørnbak | 1971 | 47.56 | 1:33.37 | |||||||
Kirsten Møller | 1952 | 45.43 | 2:18.80 | |||||||
Henrik Hoffmann Jørgensen | 1964 | 33.13 | 2:51.93 | |||||||
Løb 17, 4X50m Medley Mix, Finaler Årg. 120-159 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Silkeborg Mix B | 122 | Silkeborg Svømmeklub | 2:02.63 | ||||||
Martin Duedahl | 1985 | 30.61 | 30.61 | |||||||
Tina Flaskager Adelskov | 1986 | 36.41 | 1:07.02 | |||||||
Anne Dalgaard Farving | 1979 | 30.96 | 1:37.98 | |||||||
Dennis Kinnerup | 1988 | 24.65 | 2:02.63 | |||||||
Løb 17, 4X50m Medley Mix, Finaler Årg. 100-119 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Usg Mix A | 119 | U.S.G | 2:15.40 | ||||||
Sylvia Yang | 1986 | 38.46 | 38.46 | |||||||
Thea Sejr Hansen | 1984 | 38.34 | 1:16.80 | |||||||
Andrea Tino | 1987 | 30.86 | 1:47.66 | |||||||
Troels Nandrup-Bus | 1987 | 27.74 | 2:15.40 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 13 juni 2015 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 12:34 |