Tulokset Værløse Cup 2015
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso 1
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Værløse Cup 2015 | Udskriftsdato | 19 september 2015 | |||
Stævne by | Værløse | Udskriftstidspunkt | 13:16 | |||
Arrangør | Værløse svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 19 september 2015 |
Løb 10, 4X50m Medley Herrer, Finaler Årg. 1902-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Helsingør Herrer | 1990 | 1:51.84 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
Mads Ejdrup Hansen | 1999 | 28.98 | 28.98 | |||||||
Ömer Faruk Benli | 1993 | 30.10 | 59.08 | |||||||
Felix Burmester | 1999 | 27.47 | 1:26.55 | |||||||
Mathias Marsengo | 1997 | 25.29 | 1:51.84 | |||||||
2 | Hils 1 | 1999 | 2:01.09 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
Christoffer D. Petersen | 2001 | 33.74 | 33.74 | |||||||
Victor Kjærsgaard | 1998 | 34.14 | 1:07.88 | |||||||
Philip Agerskov | 1998 | 28.32 | 1:36.20 | |||||||
Andreas Noer Sejrskild | 1998 | 24.89 | 2:01.09 | |||||||
3 | Sigma Drenge Gr1 | 2001 | 2:08.11 | |||||||
SIGMA Nordsjælland | ||||||||||
Ulrik Blach Petersen | 2001 | 33.25 | 33.25 | |||||||
Frederik Røgind | 2001 | 35.53 | 1:08.78 | |||||||
Frederik Bornemann | 2001 | 30.53 | 1:39.31 | |||||||
Jannick Hansen | 2001 | 28.80 | 2:08.11 | |||||||
4 | Værløse Drenge 1 | 2000 | 2:11.47 | |||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
Mathias Persson | 2001 | 32.29 | 32.29 | |||||||
Andreas Cheng Milsgaard | 2000 | 37.72 | 1:10.01 | |||||||
Alexander Ravn Borch | 2001 | 33.43 | 1:43.44 | |||||||
Asbjørn Hammershøj | 2000 | 28.03 | 2:11.47 | |||||||
5 | Helsingør Mindste Mænd 1 | 1990 | 2:14.84 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
Jesper Schiødt | 2001 | 37.54 | 37.54 | |||||||
Jannick Lind | 2001 | 36.24 | 1:13.78 | |||||||
Kim Emil K. Petersen | 1999 | 31.06 | 1:44.84 | |||||||
Laurids Holme | 2000 | 30.00 | 2:14.84 | |||||||
6 | Helsingør K2 Gangsta 2 | 1990 | 2:15.56 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
Jonathan P. Hedager | 2001 | 34.40 | 34.40 | |||||||
Matthæus Vàmosi | 2000 | 37.50 | 1:11.90 | |||||||
Johan Heeno Rasmussen | 2002 | 32.88 | 1:44.78 | |||||||
Mattias Houen | 2002 | 30.78 | 2:15.56 | |||||||
7 | Hils 2 | 1999 | 2:19.03 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
Christian Galsøe | 2002 | 36.68 | 36.68 | |||||||
Sebastian Ejdesgaard | 2001 | 38.91 | 1:15.59 | |||||||
Carl Adelsten Kirchhoff | 2002 | 35.61 | 1:51.20 | |||||||
Pedja Kuzmanovic | 2002 | 27.83 | 2:19.03 | |||||||
8 | Hils 3 | 1999 | 2:33.23 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
Villads Kruse | 2003 | 37.03 | 37.03 | |||||||
Simon Blidarevic | 2002 | 42.35 | 1:19.38 | |||||||
Thorbjørn Jari Ikkala | 2002 | 39.73 | 1:59.11 | |||||||
Oscar Lykke Fischer | 2002 | 34.12 | 2:33.23 | |||||||
9 | Hils 4 | 1999 | 2:35.92 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
Noel Willem Pihl | 2002 | 38.94 | 38.94 | |||||||
Mikkel Kronborg Riis | 2002 | 40.80 | 1:19.74 | |||||||
Morten Lindblom Andersen | 2005 | 39.98 | 1:59.72 | |||||||
Gustav Larsen | 2003 | 36.20 | 2:35.92 | |||||||
- | Helsingør K2 Gangsta 1 | 1990 | DSQ | 2x flyben v bryst | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
Villads Bomholt Larsen | 2001 | 30.96 | 30.96 | |||||||
- | Helsingør Mindste Mænd 2 | 1990 | DSQ | tyvstart | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
August Bruun Henriksen | 2002 | 41.05 | 41.05 | |||||||
Løb 10, 4X50m Medley Herrer, Finaler Årg. 2002-2016 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Sigma Drenge 1 Gr2 | 2002 | 2:11.27 | |||||||
SIGMA Nordsjælland | ||||||||||
Emil Kildahl Døssing | 2002 | 33.95 | 33.95 | |||||||
Sebastian M. Staal | 2002 | 38.15 | 1:12.10 | |||||||
Frederik Eg Ibsen | 2002 | 30.32 | 1:42.42 | |||||||
Mikkel Eg Ibsen | 2002 | 28.85 | 2:11.27 | |||||||
2 | Sigma Drenge 2 Gr2 | 2002 | 2:16.91 | |||||||
SIGMA Nordsjælland | ||||||||||
Victor Arendt Skytte | 2002 | 34.64 | 34.64 | |||||||
Alexander Tullberg | 2003 | 39.42 | 1:14.06 | |||||||
Lucas Emil Christensen | 2003 | 33.71 | 1:47.77 | |||||||
Niels Skovbye Brandt | 2002 | 29.14 | 2:16.91 | |||||||
3 | Sigma Drenge 3 Gr2 | 2002 | 2:27.80 | |||||||
SIGMA Nordsjælland | ||||||||||
Mads Rønn Olesen | 2002 | 38.25 | 38.25 | |||||||
Daniel Garne Larsen | 2003 | 42.53 | 1:20.78 | |||||||
Christian Boutrup | 2003 | 36.06 | 1:56.84 | |||||||
Christoffer Rekling | 2003 | 30.96 | 2:27.80 | |||||||
4 | Herlev Drenge 1 | 2002 | 2:32.54 | |||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
Mathias Lindgaard | 2004 | 41.12 | 41.12 | |||||||
Gustav Bendix Beiter | 2003 | 41.58 | 1:22.70 | |||||||
Peter Eskjær-Køppen | 2002 | 35.39 | 1:58.09 | |||||||
Erik Li | 2003 | 34.45 | 2:32.54 | |||||||
5 | Kvik Drenge 1 | 2002 | 2:39.42 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
Mathias Christensen | 2004 | 41.98 | 41.98 | |||||||
Niklas Wiese Dobel | 2004 | 45.13 | 1:27.11 | |||||||
Casper Puggaard | 2005 | 39.82 | 2:06.93 | |||||||
Rasmus Warberg | 2004 | 32.49 | 2:39.42 | |||||||
6 | Værløse Drenge 2 | 2002 | 2:56.96 | |||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
Johan Madvig Kristensen | 2004 | 48.37 | 48.37 | |||||||
William Schützsack Duncan | 2003 | 51.90 | 1:40.27 | |||||||
Lucas Jøns | 2002 | 39.97 | 2:20.24 | |||||||
Niels Peter Lund | 2002 | 36.72 | 2:56.96 | |||||||
7 | Kvik Drenge 2 | 2002 | 3:06.03 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
Sebastian Saxtoft | 2004 | 47.36 | 47.36 | |||||||
Sebastian Hvid Olavsgaard | 2004 | 51.44 | 1:38.80 | |||||||
Gustav Chappel | 2002 | 47.13 | 2:25.93 | |||||||
Nicolas Mønsted-Martin | 2004 | 40.10 | 3:06.03 | |||||||
- | Helsingør Talent Gangsta | 2002 | DSQ | 2 g flyben bryst | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
Bjørn Cramer Hansen | 2004 | |||||||||
- | Værløse Drenge 3 | 2002 | DSQ | crwl ben v vend | ||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
Noah Lester | 2006 | 56.63 | 56.63 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 19 september 2015 |
Licens til Værløse Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:16 |