2019-11-12   18:27:36
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för SM/JSM 2015

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 2 Onsdag 1/7 kl. 17.00

Resultat Gren 8 (Finaler) Senior - Officiell
Resultat Gren 8 (Finaler) Senior - Officiell 
 
  Tävling  SM/JSM (50m)    Utskriftsdatum  01 juli 2015   
  Tävlingsort  Sundsvall    Utskriftstid  18:50   
  Arrangör  SSF/Sundsvalls Simsällskap         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  01 juli 2015         
 
 
Gren 8, 4X100m Frisim Damer Sr, Finaler, Senior 
Sponsor: ELIT HOTEL KNAUST 
SR: Väsby SS (1900) 3:44.34 2008-07-18 
SJR: Södertörns SS (1900) 3:50.92 2009-07-01 
MR: Väsby SS 3:44.34 2008-07-18 
FM: SK Triton 3:46.57 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m      Tid  Status 











 
SK Triton  Simklubben Triton            3:45.96   
  Alba Forés  1998      28.01  57.69      57.69   
  Ida Marko-Varga  1985      26.19  55.44      1:53.13   
  Moa Ståhl  1995      27.92  57.96      2:51.09   
  Magdalena Kuras  1988      26.12  54.87      3:45.96   
                     
Helsingborgs S  1998  Helsingborgs Simsällskap            3:49.27   
  Matilda Weiler  1998      28.35  58.16      58.16   
  Louise Hansson  1996      25.92  54.71      1:52.87   
  Sophie Hansson  1998      28.16  58.58      2:51.45   
  My Fridell  1992      27.62  57.82      3:49.27   
                     
Spårvägen SF  Spårvägen Simförening            3:51.81   
  Stina Gardell  1990      27.81  58.30      58.30   
  Emma Wahlström  1994      27.80  59.23      1:57.53   
  Anna Åhlin  1991      28.02  59.49      2:57.02   
  Michelle Coleman  1993      26.30  54.79      3:51.81   
                     
Södertörns SS  Södertörns Simsällskap            3:54.27   
  Vilma Unnermark  1997      29.28  1:00.68      1:00.68   
  Sarah Sjöström  1993      25.88  53.56      1:54.24   
  Cassandra Engback  1999      28.13  59.79      2:54.03   
  Carin Klasson  1995      28.68  1:00.24      3:54.27   
                     
Jönköpings SS  1995  Jönköpings Simsällskap            3:55.52   
  Johanna Pettersson  1996      28.65  59.34      59.34   
  Klara Thormalm  1998      26.96  57.63      1:56.97   
  Lina Edlund  1989      26.99  57.63      2:54.60   
  Alice Müllern  1998      28.43  1:00.92      3:55.52   
                     
SK Neptun  Simklubben Neptun            3:56.84   
  Henriette Stenkvist  1994      28.17  58.12      58.12   
  Jessica Eriksson  1995      27.57  58.70      1:56.82   
  Christine Ekman  1994      28.71  59.80      2:56.62   
  Emma Varga  1997      28.54  1:00.22      3:56.84   
                     
Malmö KK  Malmö Kappsimningsklubb            3:58.26   
  Anna Grahovac  1999      29.85  1:02.12      1:02.12   
  Ida Lindborg  1994      26.85  56.19      1:58.31   
  Cassandra Tran  1997      28.51  59.51      2:57.82   
  Josefine Hansson  1992      28.82  1:00.44      3:58.26   
                     
Väsby SS  1992  Väsby Simsällskap            3:59.32   
  Tove Sparrman  1996      29.40  1:01.21      1:01.21   
  Felicia Hedman  1995      28.54  1:00.00      2:01.21   
  Louise Halldén  1998      28.49  1:00.04      3:01.25   
  Nadja Salomonsson  1992      27.59  58.07      3:59.32   
                     
Göteborg S  Göteborg Sim            4:00.21   
  Alfhild Kristensson  1999      29.11  1:00.84      1:00.84   
  Linnéa Bielicz  1994      27.55  58.07      1:58.91   
  Inez Kristensson  1997      28.79  1:00.39      2:59.30   
  Christin Heina  1996      28.48  1:00.91      4:00.21   
                     
10  Skövde SS  Skövde Simsällskap            4:02.97   
  Nikki Brockmar  1999      28.58  59.54      59.54   
  Emelie Stenhammar  1993      29.01  1:02.07      2:01.61   
  Louise Hjalmarsson  1997      29.04  1:00.07      3:01.68   
  Amanda Nielsen-Fernandes  1994      28.13  1:01.29      4:02.97   
                     
11  Jönköpings SS Lag 2  1995  Jönköpings Simsällskap            4:03.23   
  Hanna Eriksson  1999      28.91  59.32      59.32   
  Maria Galic  1995      28.94  1:01.14      2:00.46   
  Antonia Prior  1999      29.08  1:01.92      3:02.38   
  Ebba Stillman  1996      28.96  1:00.85      4:03.23   
                     
12  S02  Simklubben S 02            4:06.63   
  Erica Dahlgren  1997      29.73  1:00.74      1:00.74   
  Ebba Hellström  1992      29.50  1:01.30      2:02.04   
  Johanna Andersson  1996      29.94  1:02.50      3:04.54   
  Lina Berg  1996      29.42  1:02.09      4:06.63   
                     
13  Kalmar SS  1998  Kalmar Simsällskap            4:07.11   
  Miranda Arvidsson  1998      28.89  59.92      59.92   
  Josefin Lewton  1997      28.63  1:00.96      2:00.88   
  Ellen Lindeby  1999      30.05  1:03.27      3:04.15   
  Linnea Wranå  1998      29.69  1:02.96      4:07.11   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  01 juli 2015 
Licensierad till: IC Control  Utskriftstid  18:50 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner