2021-10-25   07:05:12
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultat för InterSport SimCup 2015

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Resultat Gren 1 (Finaler) - Per ldersgrupp med pong och mellantider
Resultat Gren 1 (Finaler) - Per ldersgrupp med pong och mellantider 
 
  Tvling  Intersport Simcup    Utskriftsdatum  03 oktober 2015   
  Tvlingsort  Motala    Utskriftstid  09:35   
  Arrangr  Motala Simsllskap         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  03 oktober 2015         
 
 
Gren 1, 100m Frisim Damer, Finaler 14 r och yngre 
 
Plac.  Namn  Fdd  Pong  FINA  50m        Tid  Status 
  Frening                   











 
Wilma Johansson  2001      29.92        1:01.71   
  Jnkpings Simsllskap                   
                     
Elin Gunnarsson  2002      30.08        1:01.88   
  Linkpings Allmnna SS                   
                     
Josefine Hrdelin  2001      30.84        1:05.28   
  Norrkpings Kappsimningsklubb                   
                     
Alice Thrnros  2001      31.59        1:05.68   
  Linkpings Allmnna SS                   
                     
Nadija Sabic  2002      31.99        1:06.37   
  Jnkpings Simsllskap                   
                     
Alice Almn  2001      32.09        1:06.55   
  Linkpings Allmnna SS                   
                     
Ella Lindroth  2001      32.46        1:06.56   
  Norrkpings Kappsimningsklubb                   
                     
Erika Tudegrd  2001      32.07        1:06.72   
  Linkpings Allmnna SS                   
                     
Annie Hegmegi  2003      32.25        1:06.95   
  Jnkpings Simsllskap                   
                     
10  Vera Karlsson  2003      32.94        1:07.11   
  Linkpings Allmnna SS                   
                     
11  Felicia Jrvikari  2002      32.65        1:07.12   
  Linkpings Allmnna SS                   
                     
12  Felicia Claesn  2001      31.30        1:07.55   
  Vsterviks Simsllskap                   
                     
13  Klara Grdman  2002      32.20        1:08.02   
  Norrkpings Kappsimningsklubb                   
                     
14  Sandra Mokhtari  2001      32.68        1:08.07   
  Linkpings Allmnna SS                   
                     
15  Sofia Westerberg  2002      32.85        1:08.40   
  Norrkpings Kappsimningsklubb                   
                     
16  Lovisa hrn  2002      32.49        1:08.70   
  Norrkpings Kappsimningsklubb                   
                     
17  Matilda Egelrud  2003      32.73        1:09.10   
  Jnkpings Simsllskap                   
                     
18  Ida Ullstrand  2001      32.66        1:09.58   
  Norrkpings Kappsimningsklubb                   
                     
19  Matilda Brink  2001      33.13        1:09.79   
  Jnkpings Simsllskap                   
                     
20  Wilma Holmertz  2003      32.87        1:10.00   
  Linkpings Allmnna SS                   
                     
21  Hanna Lagher  2002      33.44        1:10.36   
  Norrkpings Kappsimningsklubb                   
                     
22  Tilda Wik  2001      34.28        1:10.43   
  Eskilstuna Simklubb                   
                     
23  Maja Gustafsson  2001      34.18        1:10.46   
  Eskilstuna Simklubb                   
                     
24  Isadora Rosn  2002      33.90        1:10.95   
  Motala Simsllskap                   
                     
25  Fanny Klasson  2001      33.80        1:11.10   
  Jnkpings Simsllskap                   
                     
26  Matilda Mild  2001      33.77        1:11.43   
  Anderstorps Simsllskap                   
                     
27  Tilda Carlsson  2003      34.34        1:11.61   
  Motala Simsllskap                   
                     
28  Darja Koutchinskaia  2003      34.58        1:11.70   
  Linkpings Allmnna SS                   
                     
29  Martina Karlsson  2003      34.05        1:11.73   
  Linkpings Allmnna SS                   
                     
30  Lena rebo  2002      33.63        1:11.89   
  Linkpings Allmnna SS                   
                     
31  Thilde Smedbck  2004      35.52        1:12.94   
  Linkpings Allmnna SS                   
                     
32  Olivia Gustafsson  2004      35.20        1:13.95   
  Linkpings Allmnna SS                   
                     
33  Ebba Hazard  2004      36.25        1:13.99   
  Norrkpings Kappsimningsklubb                   
                     
34  Alva Hgberg  2002      35.24        1:14.45   
  Linkpings Allmnna SS                   
                     
35  Matilda Jungstedt  2001      36.57        1:14.82   
  Eskilstuna Simklubb                   
                     
36  Cecilia Ahnlund  2001      35.56        1:14.84   
  Eskilstuna Simklubb                   
                     
37  Emma Bengtsson  2002      35.31        1:15.82   
  Motala Simsllskap                   
                     
38  Emilia Eriksson  2004      36.10        1:16.22   
  Motala Simsllskap                   
                     
39  Jennifer Jingmark  2003      36.33        1:16.23   
  Anderstorps Simsllskap                   
                     
40  Amanda Weiding  2003      36.86        1:16.49   
  Linkpings Allmnna SS                   
                     
41  Hilma Broden  2003      37.04        1:16.85   
  Norrkpings Kappsimningsklubb                   
                     
42  Ebba Stahlberg  2003      37.42        1:18.63   
  Norrkpings Kappsimningsklubb                   
                     
43  Stefanie Petrovic  2003      37.64        1:18.70   
  Norrkpings Kappsimningsklubb                   
                     
44  Ebba Holgersson  2005      39.18        1:20.50   
  Norrkpings Kappsimningsklubb                   
                     
45  Elsa Linn  2003      39.21        1:21.50   
  Linkpings Allmnna SS                   
                     
46  Ellen Lovinge  2004      39.55        1:22.04   
  Norrkpings Kappsimningsklubb                   
                     
47  Elin Friberg  2004      39.93        1:23.35   
  Linkpings Allmnna SS                   
                     
48  Tilda Jaconelli  2003      39.62        1:24.34   
  Linkpings Allmnna SS                   
                     
49  Andrea Hglund  2005      41.00        1:25.19   
  Linkpings Allmnna SS                   
                     
50  Emmy Ericsson  2003      40.42        1:25.27   
  Linkpings Allmnna SS                   
                     
51  Hanna Persson  2004      40.36        1:25.90   
  Linkpings Allmnna SS                   
                     
52  Mrta Hgfeldt  2005      40.58        1:26.17   
  Linkpings Allmnna SS                   
                     
53  Maja Arnell  2004      41.78        1:27.77   
  Linkpings Allmnna SS                   
                     
54  Elvira Nilsson  2004      42.07        1:30.13   
  Linkpings Allmnna SS                   
                     
55  Julia Arildsson  2005      43.77        1:31.53   
  Linkpings Allmnna SS                   
                     
56  Sofia Wallin  2005      45.21        1:34.17   
  Linkpings Allmnna SS                   
                     
57  Rebecka Wibck  2004      44.23        1:34.55   
  Linkpings Allmnna SS                   
                     
58  Elin Nylander  2003      44.16        1:36.04   
  Norrkpings Kappsimningsklubb                   
                     
59  Ella Kgedal  2003      45.98        1:38.04   
  Linkpings Allmnna SS                   
                     
60  Frida Erlandsson  2006      46.88        1:39.35   
  Linkpings Allmnna SS                   
                     
61  Ellen Arnell  2006      50.92        1:46.35   
  Linkpings Allmnna SS                   
                     
62  Eira Pettersson  2005      49.83        1:47.72   
  Motala Simsllskap                   
                     
 
Gren 1, 100m Frisim Damer, Finaler 15 - 16 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Pong  FINA  50m        Tid  Status 
  Frening                   











 
Hanna Eriksson  1999      28.19        58.89   
  Jnkpings Simsllskap                   
                     
Sara Wallberg  1999      29.30        1:00.53   
  Norrkpings Kappsimningsklubb                   
                     
Agnes Wedel  2000      30.18        1:02.23   
  Vsterviks Simsllskap                   
                     
Rebecka Loikala  2000      29.30        1:02.63   
  Eskilstuna Simklubb                   
                     
Antonia Prior  1999      30.42        1:03.00   
  Jnkpings Simsllskap                   
                     
Sara Thunholm  1999      30.50        1:03.18   
  Norrkpings Kappsimningsklubb                   
                     
Klara Eriksson  2000      30.67        1:03.65   
  Nykpings Simsllskap                   
                     
Lovisa Lampi  1999      30.34        1:03.78   
  Linkpings Allmnna SS                   
                     
Felicia Smedbck  2000      31.00        1:04.00   
  Linkpings Allmnna SS                   
                     
Matilda Savn  2000      30.69        1:04.00   
  Linkpings Allmnna SS                   
                     
11  Jennie Isaksen  2000      31.20        1:04.12   
  Eskilstuna Simklubb                   
                     
12  Sofia Bjlevik  1999      30.99        1:04.23   
  Eskilstuna Simklubb                   
                     
13  Elin Ristl  1999      30.74        1:04.47   
  Jnkpings Simsllskap                   
                     
14  Wilma Danlid  2000      30.10        1:04.59   
  Hvetlanda Simsllskap                   
                     
15  Elsa Sellmo  2000      31.12        1:04.83   
  Hvetlanda Simsllskap                   
                     
16  Johanna Gunnarsson  1999      30.78        1:05.10   
  Linkpings Allmnna SS                   
                     
17  Elise Gidlf  1999      31.11        1:05.13   
  Linkpings Allmnna SS                   
                     
18  Emma Roos  1999      31.23        1:05.35   
  Jnkpings Simsllskap                   
                     
19  Hilda Linn  2000      32.07        1:06.42   
  Linkpings Allmnna SS                   
                     
20  Katarina Lindoff  2000      31.85        1:06.44   
  Eskilstuna Simklubb                   
                     
21  Andrea Palm  2000      31.47        1:06.73   
  Linkpings Allmnna SS                   
                     
22  Adina Eriksson  1999      31.50        1:06.82   
  Norrkpings Kappsimningsklubb                   
                     
23  Amanda Kullman  2000      31.51        1:07.18   
  Eskilstuna Simklubb                   
                     
24  Tilde Eklind  1999      32.62        1:08.57   
  Eskilstuna Simklubb                   
                     
25  Emilia Loikala  2000      32.63        1:09.81   
  Eskilstuna Simklubb                   
                     
26  Emma Ivarsson  2000      32.65        1:10.10   
  Linkpings Allmnna SS                   
                     
27  Ida Frssberg  2000      32.77        1:10.19   
  Linkpings Allmnna SS                   
                     
28  Nora Laine  2000      32.84        1:10.71   
  Eskilstuna Simklubb                   
                     
29  Ellen Carlsson  1999      33.02        1:10.86   
  Hultsfreds Simsllskap                   
                     
30  Ylva Rehnholm  2000      34.20        1:10.90   
  Eskilstuna Simklubb                   
                     
31  Sanna Gildert  2000      34.75        1:11.86   
  Hvetlanda Simsllskap                   
                     
32  Julia Clemedtson  1999      33.36        1:11.92   
  Motala Simsllskap                   
                     
33  Julia Henrysson  2000      35.30        1:14.28   
  Hvetlanda Simsllskap                   
                     
 
Gren 1, 100m Frisim Damer, Finaler 17 - 99 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Pong  FINA  50m        Tid  Status 
  Frening                   











 
Alma Thormalm  1996      27.79        56.80   
  Jnkpings Simsllskap                   
                     
Klara Thormalm  1998      27.33        57.69   
  Jnkpings Simsllskap                   
                     
Vilma Ekstrm  1994      28.31        58.70   
  Linkpings Allmnna SS                   
                     
Moa Sthl  1995      28.60        58.78   
  Simklubben Triton                   
                     
Emma Varga  1997      28.19        58.91   
  Simklubben Neptun                   
                     
Alice Mllern  1998      29.14        1:00.28   
  Jnkpings Simsllskap                   
                     
Michelle Franzn  1993      29.02        1:00.45   
  Norrkpings Kappsimningsklubb                   
                     
Emma Magnusson  1998      29.65        1:00.49   
  Linkpings Allmnna SS                   
                     
Johanna Pettersson  1996      29.55        1:00.81   
  Jnkpings Simsllskap                   
                     
10  Sofia Henell  1997      29.27        1:01.29   
  Linkpings Allmnna SS                   
                     
11  Therse Bergstrm  1987      29.55        1:02.03   
  Linkpings Allmnna SS                   
                     
12  Ellen Thor  1997      30.09        1:02.59   
  Motala Simsllskap                   
                     
13  Erika Rnnbck  1998      30.81        1:04.16   
  Linkpings Allmnna SS                   
                     
14  Ida sterman  1998      30.57        1:04.60   
  Stockholmspolisens IF SF                   
                     
15  Emma Johansson  1997      31.21        1:05.17   
  Jnkpings Simsllskap                   
                     
16  Malin Jonsson  1998      32.23        1:07.59   
  Jnkpings Simsllskap                   
                     
17  Emma Juneskog  1998      31.44        1:08.27   
  Hultsfreds Simsllskap                   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  03 oktober 2015 
Licensierad till: Motala Simsllskap  Utskriftstid  09:35 
 
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per ldersgrupp med pong och mellantider
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per ldersgrupp med pong och mellantider 
 
  Tvling  Intersport Simcup    Utskriftsdatum  03 oktober 2015   
  Tvlingsort  Motala    Utskriftstid  10:01   
  Arrangr  Motala Simsllskap         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  03 oktober 2015         
 
 
Gren 2, 200m Frisim Herrar, Finaler 0 r och ldre 
 
Plac.  Namn  Fdd  Pong  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Frening                   











 
Victor Johansson  1998      26.72  54.66  1:22.95    1:51.25   
  Jnkpings Simsllskap                   
                     
Daniel Forndal  1997      26.31  54.34  1:23.18    1:51.88   
  Jnkpings Simsllskap                   
                     
Filip Grimberg  1998      26.17  54.52  1:23.23    1:52.58   
  Jnkpings Simsllskap                   
                     
Pontus Palmqvist  1991      27.13  56.25  1:25.15    1:54.50   
  Linkpings Allmnna SS                   
                     
Albin Lvgren  1999      26.45  55.46  1:24.66    1:54.65   
  Jnkpings Simsllskap                   
                     
Anton Andersson  1993      27.11  56.44  1:25.76    1:54.78   
  Linkpings Allmnna SS                   
                     
Markus Malm  1997      27.40  56.47  1:26.04    1:56.27   
  Jnkpings Simsllskap                   
                     
Marcus Forsgren  1996      25.78  55.66  1:25.89    1:56.99   
  Norrkpings Kappsimningsklubb                   
                     
William Brand  1998      27.17  56.97  1:27.85    1:58.67   
  Eskilstuna Simklubb                   
                     
10  Oscar Sjblad  1997      26.96  56.63  1:27.64    1:59.91   
  Vsterviks Simsllskap                   
                     
11  Daniel Olsson  1996      27.44  57.58  1:29.04    2:02.17   
  Linkpings Allmnna SS                   
                     
12  Ishak Sabic  1999      28.42  59.34  1:31.49    2:02.87   
  Jnkpings Simsllskap                   
                     
13  Tim Lrkfeldt  2000      28.01  59.08  1:31.06    2:02.92   
  Jnkpings Simsllskap                   
                     
14  Marcus Holmquist  2000      28.80  1:00.08  1:31.79    2:03.12   
  Jnkpings Simsllskap                   
                     
15  Erik Nicklasson  1998      28.24  59.24  1:31.80    2:03.18   
  Jnkpings Simsllskap                   
                     
16  Mattias Grynning  1999      29.96  1:01.97  1:33.42    2:04.03   
  Linkpings Allmnna SS                   
                     
17  Karl Lindoff  1998      28.22  59.97  1:31.98    2:04.23   
  Eskilstuna Simklubb                   
                     
18  Axel Brorsson  1996      27.82  58.90  1:31.75    2:04.39   
  Eskilstuna Simklubb                   
                     
19  Eldin Kadic  1999      29.24  1:01.19  1:33.48    2:05.31   
  Eskilstuna Simklubb                   
                     
20  Viktor Svan  2000      28.97  1:01.03  1:33.41    2:05.62   
  Jnkpings Simsllskap                   
                     
21  Robin Foos  1991      29.20  1:01.71  1:34.24    2:06.39   
  Dsw 1912 Darmstadt                   
                     
22  William Kerman  2001      30.05  1:03.74  1:36.53    2:07.56   
  Anderstorps Simsllskap                   
                     
23  Sixten Almn  1999      30.03  1:03.22  1:35.86    2:07.70   
  Linkpings Allmnna SS                   
                     
24  Tom Andersson  1998      28.86  1:00.53  1:33.73    2:07.80   
  Linkpings Allmnna SS                   
                     
25  Svante Linnr  2000      30.18  1:02.78  1:35.57    2:08.04   
  Motala Simsllskap                   
                     
26  Albin Andersson  1998      30.07  1:03.23  1:37.29    2:10.46   
  Emmaboda Simsllskap                   
                     
27  Ademir Silic  1998      29.14  1:02.45  1:36.76    2:10.94   
  Vsterviks Simsllskap                   
                     
28  Axel Ek  1996      31.07  1:03.81  1:37.38    2:11.30   
  Skene Sim- och Idrottssllskap                   
                     
29  Oliver Tykesson  2000      30.83  1:04.78  1:38.69    2:11.54   
  Linkpings Allmnna SS                   
                     
30  Vasco de Paiva Vilaca  1999      30.42  1:03.63  1:38.46    2:11.95   
  Vsters Simsllskap                   
                     
31  Naevid Kiasat  2001      31.83  1:06.31  1:38.98    2:12.17   
  Linkpings Allmnna SS                   
                     
32  Oscar Hegmegi  2001      30.18  1:04.60  1:39.99    2:14.18   
  Jnkpings Simsllskap                   
                     
33  Kevin Whlin  2000      31.86  1:06.43  1:41.33    2:14.95   
  Norrkpings Kappsimningsklubb                   
                     
34  Sebastian Nilsson  2002      32.32  1:07.59  1:43.95    2:17.24   
  Linkpings Allmnna SS                   
                     
35  Jesper Danielsson  2000      30.57  1:05.50  1:43.08    2:19.13   
  Jnkpings Simsllskap                   
                     
36  Carl Bidebo  2000      31.76  1:07.47  1:44.95    2:20.53   
  Eskilstuna Simklubb                   
                     
37  Axel Witt  2000      31.98  1:08.07  1:45.33    2:20.54   
  Eskilstuna Simklubb                   
                     
38  Elliot Fielder  2003      33.26  1:10.39  1:48.09    2:24.22   
  Motala Simsllskap                   
                     
39  Albert Oscarsson  2001      32.80  1:09.69  1:48.41    2:24.49   
  Linkpings Allmnna SS                   
                     
40  William Brink  1998      33.27  1:10.01  1:47.74    2:24.91   
  Jnkpings Simsllskap                   
                     
41  Nicola Lundqvist  2002      33.70  1:11.66  1:49.73    2:25.59   
  Linkpings Allmnna SS                   
                     
42  Eric Lundstrm Silke  2003      33.47  1:11.23  1:50.36    2:25.81   
  Norrkpings Kappsimningsklubb                   
                     
43  John Brolin  2002      33.30  1:12.24  1:50.84    2:27.51   
  Norrkpings Kappsimningsklubb                   
                     
44  Anton Kilander  1999      33.45  1:10.67  1:49.31    2:27.79   
  Linkpings Allmnna SS                   
                     
45  Elias Axelsson  2002      34.77  1:13.09  1:51.81    2:28.21   
  Linkpings Allmnna SS                   
                     
46  Erik Wallin  2003      35.00  1:13.65  1:53.22    2:31.90   
  Linkpings Allmnna SS                   
                     
47  Henrik Eriksson  2002      34.36  1:13.94  1:54.75    2:34.55   
  Motala Simsllskap                   
                     
48  Mns Andersson  2002      36.20  1:17.44  2:00.52    2:37.98   
  Linkpings Allmnna SS                   
                     
49  Elias Paulson  2000      36.88  1:17.84  1:59.80    2:41.79   
  Eskilstuna Simklubb                   
                     
50  Kevin Bodn  2002      35.12  1:17.03  2:00.82    2:41.95   
  Motala Simsllskap                   
                     
51  Gustav Fahlstrm  2005      38.24  1:21.80  2:04.70    2:45.81   
  Motala Simsllskap                   
                     
52  Lukas Lundberg  2004      37.71  1:21.69  2:04.85    2:45.88   
  Motala Simsllskap                   
                     
53  Olle Almn  2003      39.04  1:25.78  2:14.29    2:59.50   
  Linkpings Allmnna SS                   
                     
54  David Ullstrand  2005      41.29  1:34.50  2:29.60    3:23.18   
  Norrkpings Kappsimningsklubb                   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  03 oktober 2015 
Licensierad till: Motala Simsllskap  Utskriftstid  10:01 
 
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per ldersgrupp med pong och mellantider
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per ldersgrupp med pong och mellantider 
 
  Tvling  Intersport Simcup    Utskriftsdatum  03 oktober 2015   
  Tvlingsort  Motala    Utskriftstid  10:15   
  Arrangr  Motala Simsllskap         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  03 oktober 2015         
 
 
Gren 3, 50m Brstsim Damer, Finaler 14 r och yngre 
 
Plac.  Namn  Fdd  Pong  FINA          Tid  Status 
  Frening                   











 
Ella Lindroth  2001              35.09   
  Norrkpings Kappsimningsklubb                   
Nadija Sabic  2002              37.07   
  Jnkpings Simsllskap                   
Wilma Holmertz  2003              37.12   
  Linkpings Allmnna SS                   
Felicia Claesn  2001              37.36   
  Vsterviks Simsllskap                   
Erika Tudegrd  2001              37.41   
  Linkpings Allmnna SS                   
Lovisa hrn  2002              38.09   
  Norrkpings Kappsimningsklubb                   
Lena rebo  2002              38.46   
  Linkpings Allmnna SS                   
Emmie Davis  2002              39.18   
  Jnkpings Simsllskap                   
Vera Karlsson  2003              39.51   
  Linkpings Allmnna SS                   
10  Sofia Westerberg  2002              40.08   
  Norrkpings Kappsimningsklubb                   
11  Felicia Jrvikari  2002              40.45   
  Linkpings Allmnna SS                   
12  Alice Almn  2001              40.78   
  Linkpings Allmnna SS                   
13  Alva Steindl  2002              40.86   
  Hvetlanda Simsllskap                   
14  Martina Karlsson  2003              41.14   
  Linkpings Allmnna SS                   
15  Olivia Gustafsson  2004              41.77   
  Linkpings Allmnna SS                   
16  Matilda Mild  2001              41.86   
  Anderstorps Simsllskap                   
17  Tilda Carlsson  2003              42.35   
  Motala Simsllskap                   
18  Ida Ullstrand  2001              42.45   
  Norrkpings Kappsimningsklubb                   
19  Alva Hgberg  2002              42.93   
  Linkpings Allmnna SS                   
20  Emilia Eriksson  2004              43.11   
  Motala Simsllskap                   
21  Darja Koutchinskaia  2003              43.58   
  Linkpings Allmnna SS                   
22  Elin Friberg  2004              43.66   
  Linkpings Allmnna SS                   
23  Elin Gunnarsson  2002              44.37   
  Linkpings Allmnna SS                   
24  Ebba Wilhelmsson  2001              44.54   
  Jnkpings Simsllskap                   
25  Ellie Obrian  2002              44.77   
  Norrkpings Kappsimningsklubb                   
26  Ebba Stahlberg  2003              44.93   
  Norrkpings Kappsimningsklubb                   
27  Klara Grdman  2002              44.97   
  Norrkpings Kappsimningsklubb                   
28  Amanda Weiding  2003              45.25   
  Linkpings Allmnna SS                   
29  Sandra Mokhtari  2001              45.53   
  Linkpings Allmnna SS                   
30  Stefanie Petrovic  2003              45.96   
  Norrkpings Kappsimningsklubb                   
31  Thilde Smedbck  2004              47.44   
  Linkpings Allmnna SS                   
32  Ellen Lovinge  2004              47.74   
  Norrkpings Kappsimningsklubb                   
33  Ebba Holgersson  2005              47.83   
  Norrkpings Kappsimningsklubb                   
34  Mrta Hgfeldt  2005              48.52   
  Linkpings Allmnna SS                   
35  Hanna Persson  2004              48.83   
  Linkpings Allmnna SS                   
36  Sofia Wallin  2005              49.92   
  Linkpings Allmnna SS                   
37  Elsa Linn  2003              50.17   
  Linkpings Allmnna SS                   
38  Emmy Ericsson  2003              50.32   
  Linkpings Allmnna SS                   
39  Maja Arnell  2004              50.87   
  Linkpings Allmnna SS                   
40  Elin Nylander  2003              51.51   
  Norrkpings Kappsimningsklubb                   
41  Ella Kgedal  2003              51.72   
  Linkpings Allmnna SS                   
42  Tilda Jaconelli  2003              51.79   
  Linkpings Allmnna SS                   
43  Andrea Hglund  2005              52.17   
  Linkpings Allmnna SS                   
44  Rebecka Wibck  2004              52.39   
  Linkpings Allmnna SS                   
45  Elvira Nilsson  2004              53.25   
  Linkpings Allmnna SS                   
46  Julia Arildsson  2005              53.52   
  Linkpings Allmnna SS                   
47  Frida Erlandsson  2006              56.85   
  Linkpings Allmnna SS                   
48  Ellen Arnell  2006              58.93   
  Linkpings Allmnna SS                   
49  Eira Pettersson  2005              1:17.98   
  Motala Simsllskap                   
 
Gren 3, 50m Brstsim Damer, Finaler 15 - 16 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Pong  FINA          Tid  Status 
  Frening                   











 
Sara Wallberg  1999              34.44   
  Norrkpings Kappsimningsklubb                   
Tilde Malm  1999              35.62   
  Norrkpings Kappsimningsklubb                   
Agnes Wedel  2000              36.00   
  Vsterviks Simsllskap                   
Adina Eriksson  1999              36.10   
  Norrkpings Kappsimningsklubb                   
Elise Gidlf  1999              38.03   
  Linkpings Allmnna SS                   
Johanna Gunnarsson  1999              38.74   
  Linkpings Allmnna SS                   
Elsa Sellmo  2000              38.76   
  Hvetlanda Simsllskap                   
Ellen Carlsson  1999              39.78   
  Hultsfreds Simsllskap                   
Julia Johnsson  2000              40.14   
  Hrjedalens Simklubb                   
10  Antonia Prior  1999              41.00   
  Jnkpings Simsllskap                   
11  Agnes Ljunggren  1999              41.15   
  Hvetlanda Simsllskap                   
12  Sanna Gildert  2000              41.56   
  Hvetlanda Simsllskap                   
13  Emma Ivarsson  2000              41.57   
  Linkpings Allmnna SS                   
14  Vendela Bergdahl  2000              43.33   
  Linkpings Allmnna SS                   
15  Ida Frssberg  2000              46.32   
  Linkpings Allmnna SS                   
 
Gren 3, 50m Brstsim Damer, Finaler 17 - 99 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Pong  FINA          Tid  Status 
  Frening                   











 
Vilma Ekstrm  1994              32.38   
  Linkpings Allmnna SS                   
Klara Thormalm  1998              33.01   
  Jnkpings Simsllskap                   
Therse Bergstrm  1987              33.02   
  Linkpings Allmnna SS                   
Moa Sthl  1995              34.38   
  Simklubben Triton                   
Emelie Gidlf  1997              34.76   
  Linkpings Allmnna SS                   
Emma Hansson  1998              34.91   
  Jnkpings Simsllskap                   
Alice Mllern  1998              35.95   
  Jnkpings Simsllskap                   
Emma Juneskog  1998              37.37   
  Hultsfreds Simsllskap                   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  03 oktober 2015 
Licensierad till: Motala Simsllskap  Utskriftstid  10:15 
 
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per ldersgrupp med pong och mellantider
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per ldersgrupp med pong och mellantider 
 
  Tvling  Intersport Simcup    Utskriftsdatum  03 oktober 2015   
  Tvlingsort  Motala    Utskriftstid  10:35   
  Arrangr  Motala Simsllskap         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  03 oktober 2015         
 
 
Gren 4, 100m Brstsim Herrar, Finaler 14 r och yngre 
 
Plac.  Namn  Fdd  Pong  FINA  50m        Tid  Status 
  Frening                   











 
Edvin Torlakovic  2001      33.90        1:13.04   
  Vsterviks Simsllskap                   
                     
John Brolin  2002      38.24        1:20.09   
  Norrkpings Kappsimningsklubb                   
                     
Daniel Agestav  2002      37.93        1:21.37   
  Jnkpings Simsllskap                   
                     
Elliot Fielder  2003      38.73        1:21.43   
  Motala Simsllskap                   
                     
Ruben Staaf  2002      38.14        1:21.85   
  Linkpings Allmnna SS                   
                     
Albert Oscarsson  2001      38.40        1:22.05   
  Linkpings Allmnna SS                   
                     
Gustav Edlund  2004      41.35        1:26.46   
  Linkpings Allmnna SS                   
                     
Patrik Petkoczi  2002      41.62        1:28.63   
  Jnkpings Simsllskap                   
                     
Erik Wallin  2003      42.51        1:29.74   
  Linkpings Allmnna SS                   
                     
10  Job Sanders  2003      42.62        1:30.82   
  Jnkpings Simsllskap                   
                     
11  David Axelsson  2004      44.20        1:32.58   
  Linkpings Allmnna SS                   
                     
12  Mns Andersson  2002      45.04        1:35.93   
  Linkpings Allmnna SS                   
                     
13  Nikola Petrovic  2004      45.35        1:37.98   
  Norrkpings Kappsimningsklubb                   
                     
14  William Barkehed  2003      45.66        1:40.72   
  Linkpings Allmnna SS                   
                     
15  Marcus Kjellergren  2004      52.93        1:51.22   
  Linkpings Allmnna SS                   
                     
16  Elvis Ericsson  2005      53.98        1:54.14   
  Linkpings Allmnna SS                   
                     
17  Wille Ahlqvist  2005      56.27        2:01.11   
  Norrkpings Kappsimningsklubb                   
                     
18  Axel Engstrm  2004      58.20        2:03.54   
  Norrkpings Kappsimningsklubb                   
                     
19  Hugo Larsson  2006      1:00.73        2:08.83   
  Linkpings Allmnna SS                   
                     
20  Gustav Kardfall  2006      1:01.78        2:09.06   
  Linkpings Allmnna SS                   
                     
21  Elias Gustafsson  2007      1:01.56        2:14.65   
  Linkpings Allmnna SS                   
                     
22  Fredrik Hglund  2006      1:04.86        2:18.79   
  Linkpings Allmnna SS                   
                     
Emir Crnovrsanin  2003              DNS   
  Linkpings Allmnna SS                   
                     
Hannes Blom  2002              DNS   
  Linkpings Allmnna SS                   
                     
Kristian Aziz  2003              DNS   
  Linkpings Allmnna SS                   
                     
 
Gren 4, 100m Brstsim Herrar, Finaler 15 - 16 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Pong  FINA  50m        Tid  Status 
  Frening                   











 
Eldin Kadic  1999      31.90        1:07.57   
  Eskilstuna Simklubb                   
                     
Simon Linnr  1999      31.89        1:07.74   
  Motala Simsllskap                   
                     
Erik Ohlsn  2000      32.59        1:10.49   
  Vsterviks Simsllskap                   
                     
Gustav Henell  1999      33.33        1:12.00   
  Linkpings Allmnna SS                   
                     
Anton Steindl  2000      33.47        1:13.44   
  Hvetlanda Simsllskap                   
                     
Axel Witt  2000      36.36        1:15.92   
  Eskilstuna Simklubb                   
                     
Ishak Sabic  1999      37.29        1:17.46   
  Jnkpings Simsllskap                   
                     
Artush Shahverdyan  2000      36.46        1:17.71   
  Eskilstuna Simklubb                   
                     
Filip Egelrud  2000      36.87        1:18.89   
  Jnkpings Simsllskap                   
                     
10  Oscar Sundberg  2000      37.01        1:19.79   
  Norrkpings Kappsimningsklubb                   
                     
11  Kevin Whlin  2000      38.09        1:21.12   
  Norrkpings Kappsimningsklubb                   
                     
12  Elias Paulson  2000      38.50        1:22.49   
  Eskilstuna Simklubb                   
                     
13  Anton Kilander  1999      39.52        1:25.97   
  Linkpings Allmnna SS                   
                     
 
Gren 4, 100m Brstsim Herrar, Finaler 17 - 99 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Pong  FINA  50m        Tid  Status 
  Frening                   











 
Hugo Rydberg  1998      30.36        1:04.78   
  Norrkpings Kappsimningsklubb                   
                     
Hampus Lovinge  1998      31.05        1:06.23   
  Norrkpings Kappsimningsklubb                   
                     
Henry Kerman  1997      31.20        1:06.29   
  Jnkpings Simsllskap                   
                     
Tom Andersson  1998      31.36        1:07.41   
  Linkpings Allmnna SS                   
                     
Petter Cyrn  1996      31.59        1:08.69   
  Harns Skutskr Simsllskap                   
                     
Gustaf Mild  1997      32.37        1:09.91   
  Anderstorps Simsllskap                   
                     
Thomas Trnstrm  1992      32.63        1:11.22   
  Linkpings Allmnna SS                   
                     
Axel Eriksson  1998      34.95        1:14.95   
  Norrkpings Kappsimningsklubb                   
                     
Christoffer Theander  1997      37.52        1:19.29   
  Norrkpings Kappsimningsklubb                   
                     
10  Erik Svrd  1985      36.67        1:20.35   
  Linkpings Allmnna SS                   
                     
11  Konrad Ekstrm  1998      39.41        1:24.04   
  Linkpings Allmnna SS                   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  03 oktober 2015 
Licensierad till: Motala Simsllskap  Utskriftstid  10:35 
 
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per ldersgrupp med pong och mellantider
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per ldersgrupp med pong och mellantider 
 
  Tvling  Intersport Simcup    Utskriftsdatum  03 oktober 2015   
  Tvlingsort  Motala    Utskriftstid  10:59   
  Arrangr  Motala Simsllskap         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  03 oktober 2015         
 
 
Gren 5, 400m Medley Damer, Finaler 0 r och ldre 
 
Plac.  Namn  Fdd  Pong  FINA  100m  200m  300m    Tid  Status 
  Frening                   











 
Nilla Atzmannstorfer  1998      1:11.01  2:33.62  4:03.00    5:14.46   
  Jnkpings Simsllskap                   
                     
Jennie Isaksen  2000      1:15.42  2:40.09  4:09.50    5:20.34   
  Eskilstuna Simklubb                   
                     
Felicia Jrvikari  2002      1:16.85  2:41.01  4:15.27    5:30.39   
  Linkpings Allmnna SS                   
                     
Annie Hegmegi  2003      1:16.02  2:43.43  4:21.26    5:38.11   
  Jnkpings Simsllskap                   
                     
Alice Thrnros  2001      1:19.69  2:45.40  4:24.86    5:39.88   
  Linkpings Allmnna SS                   
                     
Rebecka Loikala  2000      1:14.59  2:41.13  4:21.41    5:43.14   
  Eskilstuna Simklubb                   
                     
Katarina Lindoff  2000      1:26.73  2:53.32  4:28.98    5:44.67   
  Eskilstuna Simklubb                   
                     
Erika Tudegrd  2001      1:23.36  2:53.26  4:30.42    5:48.40   
  Linkpings Allmnna SS                   
                     
Wilma Holmertz  2003      1:23.24  2:52.86  4:32.73    5:56.00   
  Linkpings Allmnna SS                   
                     
10  Nora Laine  2000      1:23.47  2:58.85  4:39.40    6:01.84   
  Eskilstuna Simklubb                   
                     
11  Maja Gustafsson  2001      1:31.13  3:11.55  5:00.07    6:25.46   
  Eskilstuna Simklubb                   
                     
12  Ebba Wilhelmsson  2001      1:34.34  3:14.16  5:02.99    6:28.45   
  Jnkpings Simsllskap                   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  03 oktober 2015 
Licensierad till: Motala Simsllskap  Utskriftstid  10:59 
 
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per ldersgrupp med pong och mellantider
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per ldersgrupp med pong och mellantider 
 
  Tvling  Intersport Simcup    Utskriftsdatum  03 oktober 2015   
  Tvlingsort  Motala    Utskriftstid  11:15   
  Arrangr  Motala Simsllskap         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  03 oktober 2015         
 
 
Gren 6, 100m Fjrilsim Herrar, Finaler 14 r och yngre 
 
Plac.  Namn  Fdd  Pong  FINA  50m        Tid  Status 
  Frening                   











 
Max Engstrm  2001      29.03        1:02.34   
  Norrkpings Kappsimningsklubb                   
                     
William Kerman  2001      29.88        1:02.52   
  Anderstorps Simsllskap                   
                     
Edvin Torlakovic  2001      31.39        1:08.24   
  Vsterviks Simsllskap                   
                     
Felix berg  2001      32.14        1:11.52   
  Vsterviks Simsllskap                   
                     
Naevid Kiasat  2001      34.17        1:12.90   
  Linkpings Allmnna SS                   
                     
Eric Lundstrm Silke  2003      33.37        1:13.81   
  Norrkpings Kappsimningsklubb                   
                     
Sebastian Nilsson  2002      35.06        1:16.63   
  Linkpings Allmnna SS                   
                     
Nicola Lundqvist  2002      36.29        1:19.05   
  Linkpings Allmnna SS                   
                     
Elias Axelsson  2002      37.94        1:19.65   
  Linkpings Allmnna SS                   
                     
10  David Knemann  2001      34.98        1:20.77   
  Norrkpings Kappsimningsklubb                   
                     
11  Henrik Eriksson  2002      37.63        1:22.59   
  Motala Simsllskap                   
                     
12  Job Sanders  2003      38.22        1:24.31   
  Jnkpings Simsllskap                   
                     
13  Ruben Staaf  2002      38.71        1:24.97   
  Linkpings Allmnna SS                   
                     
14  Albert Oscarsson  2001      40.78        1:28.73   
  Linkpings Allmnna SS                   
                     
15  Patrik Petkoczi  2002      39.39        1:31.10   
  Jnkpings Simsllskap                   
                     
16  Lukas Lundberg  2004      43.37        1:35.43   
  Motala Simsllskap                   
                     
17  David Axelsson  2004      47.61        1:38.94   
  Linkpings Allmnna SS                   
                     
18  Gustav Fahlstrm  2005      45.28        1:41.37   
  Motala Simsllskap                   
                     
19  Olle Almn  2003      47.53        1:45.18   
  Linkpings Allmnna SS                   
                     
Eldin Nukovic  2002              DNS   
  Jnkpings Simsllskap                   
                     
 
Gren 6, 100m Fjrilsim Herrar, Finaler 15 - 16 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Pong  FINA  50m        Tid  Status 
  Frening                   











 
Albin Lvgren  1999      26.14        56.71   
  Jnkpings Simsllskap                   
                     
Mattias Grynning  1999      28.10        1:00.01   
  Linkpings Allmnna SS                   
                     
Victor Lovinge  2000      29.13        1:01.82   
  Norrkpings Kappsimningsklubb                   
                     
Sixten Almn  1999      30.68        1:05.85   
  Linkpings Allmnna SS                   
                     
Tim Lrkfeldt  2000      30.71        1:06.25   
  Jnkpings Simsllskap                   
                     
Jesper Danielsson  2000      30.50        1:08.74   
  Jnkpings Simsllskap                   
                     
Viktor Svan  2000      30.52        1:08.90   
  Jnkpings Simsllskap                   
                     
Simon Linnr  1999      32.35        1:10.06   
  Motala Simsllskap                   
                     
Vasco de Paiva Vilaca  1999      31.75        1:10.29   
  Vsters Simsllskap                   
                     
10  Artush Shahverdyan  2000      32.31        1:11.21   
  Eskilstuna Simklubb                   
                     
11  Filip Egelrud  2000      31.79        1:12.96   
  Jnkpings Simsllskap                   
                     
12  Anton Kilander  1999      33.65        1:13.15   
  Linkpings Allmnna SS                   
                     
13  Carl Bidebo  2000      34.62        1:17.16   
  Eskilstuna Simklubb                   
                     
 
Gren 6, 100m Fjrilsim Herrar, Finaler 17 - 99 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Pong  FINA  50m        Tid  Status 
  Frening                   











 
Pontus Palmqvist  1991      25.71        55.65   
  Linkpings Allmnna SS                   
                     
Henry Kerman  1997      27.21        56.81   
  Jnkpings Simsllskap                   
                     
Victor Johansson  1998      27.27        57.16   
  Jnkpings Simsllskap                   
                     
Anton Andersson  1993      26.64        57.18   
  Linkpings Allmnna SS                   
                     
Karl Lindoff  1998      27.83        58.48   
  Eskilstuna Simklubb                   
                     
Alexander Frost  1997      26.98        58.51   
  Norrkpings Kappsimningsklubb                   
                     
Daniel Forndal  1997      27.60        58.65   
  Jnkpings Simsllskap                   
                     
Markus Malm  1997      27.44        59.25   
  Jnkpings Simsllskap                   
                     
Kalle Lindborg  1994      27.36        59.46   
  Linkpings Allmnna SS                   
                     
10  William Brand  1998      28.22        59.63   
  Eskilstuna Simklubb                   
                     
11  Filip Grimberg  1998      27.69        1:00.16   
  Jnkpings Simsllskap                   
                     
12  Jakob Clemedtson  1996      27.47        1:00.30   
  Jnkpings Simsllskap                   
                     
13  Robin Foos  1991      28.24        1:00.41   
  Dsw 1912 Darmstadt                   
                     
14  Daniel Olsson  1996      28.40        1:01.47   
  Linkpings Allmnna SS                   
                     
15  Ademir Silic  1998      28.15        1:01.51   
  Vsterviks Simsllskap                   
                     
16  Oskar Gannholm-Johansson  1996      28.14        1:01.79   
  Linkpings Allmnna SS                   
                     
17  Thomas Trnstrm  1992      28.29        1:02.05   
  Linkpings Allmnna SS                   
                     
18  Erik Nicklasson  1998      29.63        1:03.44   
  Jnkpings Simsllskap                   
                     
19  Petter Cyrn  1996      29.54        1:04.82   
  Harns Skutskr Simsllskap                   
                     
Oscar Sjblad  1997              DNF   
  Vsterviks Simsllskap                   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  03 oktober 2015 
Licensierad till: Motala Simsllskap  Utskriftstid  11:15 
 
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per ldersgrupp med pong och mellantider
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per ldersgrupp med pong och mellantider 
 
  Tvling  Intersport Simcup    Utskriftsdatum  03 oktober 2015   
  Tvlingsort  Motala    Utskriftstid  11:44   
  Arrangr  Motala Simsllskap         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  03 oktober 2015         
 
 
Gren 7, 100m Ryggsim Damer, Finaler 14 r och yngre 
 
Plac.  Namn  Fdd  Pong  FINA  50m        Tid  Status 
  Frening                   











 
Vera Karlsson  2003      34.34        1:10.31   
  Linkpings Allmnna SS                   
                     
Felicia Claesn  2001      36.99        1:14.09   
  Vsterviks Simsllskap                   
                     
Felicia Jrvikari  2002      37.14        1:15.00   
  Linkpings Allmnna SS                   
                     
Annie Hegmegi  2003      37.66        1:15.01   
  Jnkpings Simsllskap                   
                     
Alice Thrnros  2001      36.38        1:15.68   
  Linkpings Allmnna SS                   
                     
Fanny Klasson  2001      37.58        1:16.39   
  Jnkpings Simsllskap                   
                     
Sofia Westerberg  2002      36.61        1:16.43   
  Norrkpings Kappsimningsklubb                   
                     
Hanna Lagher  2002      37.11        1:17.46   
  Norrkpings Kappsimningsklubb                   
                     
Tilda Wik  2001      37.62        1:18.23   
  Eskilstuna Simklubb                   
                     
10  Matilda Egelrud  2003      38.54        1:18.63   
  Jnkpings Simsllskap                   
                     
11  Wilma Holmertz  2003      38.36        1:18.90   
  Linkpings Allmnna SS                   
                     
12  Klara Grdman  2002      37.89        1:19.98   
  Norrkpings Kappsimningsklubb                   
                     
13  Elin Gunnarsson  2002      39.02        1:20.61   
  Linkpings Allmnna SS                   
                     
14  Matilda Brink  2001      38.96        1:21.01   
  Jnkpings Simsllskap                   
                     
15  Isadora Rosn  2002      39.01        1:21.41   
  Motala Simsllskap                   
                     
15  Lovisa hrn  2002      39.61        1:21.41   
  Norrkpings Kappsimningsklubb                   
                     
17  Darja Koutchinskaia  2003      39.72        1:21.56   
  Linkpings Allmnna SS                   
                     
18  Hilma Broden  2003      41.35        1:22.41   
  Norrkpings Kappsimningsklubb                   
                     
19  Jennifer Jingmark  2003      39.57        1:22.88   
  Anderstorps Simsllskap                   
                     
20  Thilde Smedbck  2004      40.79        1:22.92   
  Linkpings Allmnna SS                   
                     
21  Sandra Mokhtari  2001      40.89        1:23.85   
  Linkpings Allmnna SS                   
                     
22  Olivia Gustafsson  2004      42.09        1:24.29   
  Linkpings Allmnna SS                   
                     
23  Ebba Hazard  2004      42.16        1:25.02   
  Norrkpings Kappsimningsklubb                   
                     
24  Tilda Carlsson  2003      41.55        1:25.24   
  Motala Simsllskap                   
                     
25  Ebba Stahlberg  2003      41.30        1:26.26   
  Norrkpings Kappsimningsklubb                   
                     
26  Matilda Mild  2001      42.64        1:27.91   
  Anderstorps Simsllskap                   
                     
27  Matilda Jungstedt  2001      43.20        1:28.07   
  Eskilstuna Simklubb                   
                     
28  Stefanie Petrovic  2003      44.15        1:28.16   
  Norrkpings Kappsimningsklubb                   
                     
29  Ebba Holgersson  2005      44.53        1:29.30   
  Norrkpings Kappsimningsklubb                   
                     
30  Ida Ullstrand  2001      41.78        1:29.86   
  Norrkpings Kappsimningsklubb                   
                     
31  Alva Hgberg  2002      44.91        1:30.46   
  Linkpings Allmnna SS                   
                     
32  Ellie Obrian  2002      43.94        1:30.87   
  Norrkpings Kappsimningsklubb                   
                     
33  Emma Bengtsson  2002      43.19        1:31.23   
  Motala Simsllskap                   
                     
34  Amanda Weiding  2003      45.72        1:32.33   
  Linkpings Allmnna SS                   
                     
35  Ellen Lovinge  2004      45.70        1:32.55   
  Norrkpings Kappsimningsklubb                   
                     
36  Emilia Eriksson  2004      45.33        1:33.66   
  Motala Simsllskap                   
                     
37  Julia Arildsson  2005      46.63        1:34.31   
  Linkpings Allmnna SS                   
                     
38  Elin Friberg  2004      47.89        1:36.48   
  Linkpings Allmnna SS                   
                     
39  Emmy Ericsson  2003      48.21        1:37.84   
  Linkpings Allmnna SS                   
                     
40  Mrta Hgfeldt  2005      48.55        1:38.01   
  Linkpings Allmnna SS                   
                     
41  Tilda Jaconelli  2003      47.81        1:39.58   
  Linkpings Allmnna SS                   
                     
42  Elsa Linn  2003      48.18        1:39.79   
  Linkpings Allmnna SS                   
                     
43  Maja Arnell  2004      50.13        1:40.59   
  Linkpings Allmnna SS                   
                     
44  Elin Nylander  2003      48.58        1:41.97   
  Norrkpings Kappsimningsklubb                   
                     
45  Andrea Hglund  2005      50.92        1:42.72   
  Linkpings Allmnna SS                   
                     
46  Rebecka Wibck  2004      49.91        1:43.42   
  Linkpings Allmnna SS                   
                     
47  Elvira Nilsson  2004      50.82        1:43.49   
  Linkpings Allmnna SS                   
                     
48  Hanna Persson  2004      51.73        1:44.35   
  Linkpings Allmnna SS                   
                     
49  Frida Erlandsson  2006      58.90        1:56.32   
  Linkpings Allmnna SS                   
                     
50  Ella Kgedal  2003      58.07        1:59.60   
  Linkpings Allmnna SS                   
                     
51  Ellen Arnell  2006      58.95        2:00.42   
  Linkpings Allmnna SS                   
                     
Eira Pettersson  2005              DSQ   
  Motala Simsllskap                   
                     
Sofia Wallin  2005              DSQ   
  Linkpings Allmnna SS                   
                     
 
Gren 7, 100m Ryggsim Damer, Finaler 15 - 16 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Pong  FINA  50m        Tid  Status 
  Frening                   











 
Elin Ristl  1999      33.21        1:07.81   
  Jnkpings Simsllskap                   
                     
Lovisa Lampi  1999      33.48        1:09.31   
  Linkpings Allmnna SS                   
                     
Klara Eriksson  2000      34.17        1:10.48   
  Nykpings Simsllskap                   
                     
Sofia Bjlevik  1999      33.75        1:10.48   
  Eskilstuna Simklubb                   
                     
Hilda Linn  2000      34.55        1:11.38   
  Linkpings Allmnna SS                   
                     
Sara Thunholm  1999      34.23        1:12.04   
  Norrkpings Kappsimningsklubb                   
                     
Agnes Wedel  2000      35.94        1:12.93   
  Vsterviks Simsllskap                   
                     
Matilda Savn  2000      36.37        1:13.60   
  Linkpings Allmnna SS                   
                     
Antonia Prior  1999      36.40        1:14.52   
  Jnkpings Simsllskap                   
                     
10  Amanda Kullman  2000      36.54        1:15.17   
  Eskilstuna Simklubb                   
                     
11  Agnes Ljunggren  1999      36.50        1:15.35   
  Hvetlanda Simsllskap                   
                     
12  Tilde Malm  1999      38.02        1:17.30   
  Norrkpings Kappsimningsklubb                   
                     
13  Felicia Smedbck  2000      38.33        1:17.47   
  Linkpings Allmnna SS                   
                     
14  Emilia Loikala  2000      38.52        1:18.98   
  Eskilstuna Simklubb                   
                     
15  Julia Johnsson  2000      38.72        1:19.33   
  Hrjedalens Simklubb                   
                     
16  Vendela Bergdahl  2000      38.21        1:19.37   
  Linkpings Allmnna SS                   
                     
17  Andrea Palm  2000      38.64        1:19.56   
  Linkpings Allmnna SS                   
                     
18  Tilde Eklind  1999      39.00        1:20.63   
  Eskilstuna Simklubb                   
                     
19  Ylva Rehnholm  2000      39.38        1:20.93   
  Eskilstuna Simklubb                   
                     
20  Sanna Gildert  2000      40.30        1:23.59   
  Hvetlanda Simsllskap                   
                     
21  Julia Henrysson  2000      43.57        1:29.56   
  Hvetlanda Simsllskap                   
                     
 
Gren 7, 100m Ryggsim Damer, Finaler 17 - 99 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Pong  FINA  50m        Tid  Status 
  Frening                   











 
Johanna Pettersson  1996      31.43        1:04.61   
  Jnkpings Simsllskap                   
                     
Emma Varga  1997      32.17        1:05.29   
  Simklubben Neptun                   
                     
Sofia Henell  1997      32.30        1:07.95   
  Linkpings Allmnna SS                   
                     
Vilma Ekstrm  1994      32.75        1:08.07   
  Linkpings Allmnna SS                   
                     
Emma Magnusson  1998      36.28        1:13.75   
  Linkpings Allmnna SS                   
                     
Emma Hansson  1998      36.47        1:14.16   
  Jnkpings Simsllskap                   
                     
Erika Rnnbck  1998      35.30        1:14.54   
  Linkpings Allmnna SS                   
                     
Emelie Gidlf  1997      38.21        1:17.99   
  Linkpings Allmnna SS                   
                     
Emma Juneskog  1998      38.16        1:19.66   
  Hultsfreds Simsllskap                   
                     
10  Malin Jonsson  1998      38.38        1:20.57   
  Jnkpings Simsllskap                   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  03 oktober 2015 
Licensierad till: Motala Simsllskap  Utskriftstid  11:44 
 
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per ldersgrupp med pong och mellantider
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per ldersgrupp med pong och mellantider 
 
  Tvling  Intersport Simcup    Utskriftsdatum  03 oktober 2015   
  Tvlingsort  Motala    Utskriftstid  12:05   
  Arrangr  Motala Simsllskap         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  03 oktober 2015         
 
 
Gren 8, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 14 r och yngre 
 
Plac.  Namn  Fdd  Pong  FINA          Tid  Status 
  Frening                   











 
Max Engstrm  2001              29.48   
  Norrkpings Kappsimningsklubb                   
Oscar Hegmegi  2001              30.76   
  Jnkpings Simsllskap                   
Felix berg  2001              31.25   
  Vsterviks Simsllskap                   
Edvin Torlakovic  2001              33.22   
  Vsterviks Simsllskap                   
Job Sanders  2003              34.87   
  Jnkpings Simsllskap                   
Erik Wallin  2003              35.89   
  Linkpings Allmnna SS                   
Sebastian Nilsson  2002              36.01   
  Linkpings Allmnna SS                   
Daniel Agestav  2002              36.35   
  Jnkpings Simsllskap                   
Henrik Eriksson  2002              36.38   
  Motala Simsllskap                   
10  William Barkehed  2003              36.43   
  Linkpings Allmnna SS                   
11  Elias Axelsson  2002              37.86   
  Linkpings Allmnna SS                   
12  David Knemann  2001              38.10   
  Norrkpings Kappsimningsklubb                   
13  Nicola Lundqvist  2002              38.40   
  Linkpings Allmnna SS                   
14  Gustav Edlund  2004              38.71   
  Linkpings Allmnna SS                   
15  Patrik Petkoczi  2002              38.87   
  Jnkpings Simsllskap                   
16  Kevin Bodn  2002              39.76   
  Motala Simsllskap                   
17  Mns Andersson  2002              39.81   
  Linkpings Allmnna SS                   
18  Ruben Staaf  2002              40.48   
  Linkpings Allmnna SS                   
19  David Axelsson  2004              41.15   
  Linkpings Allmnna SS                   
20  Nikola Petrovic  2004              41.47   
  Norrkpings Kappsimningsklubb                   
21  Lukas Lundberg  2004              41.51   
  Motala Simsllskap                   
22  Isak Lust  2002              41.97   
  Linkpings Allmnna SS                   
23  Olle Almn  2003              42.65   
  Linkpings Allmnna SS                   
24  Marcus Manninen  2004              45.74   
  Motala Simsllskap                   
25  David Ullstrand  2005              46.17   
  Norrkpings Kappsimningsklubb                   
26  Aldin Mandzo  2004              49.70   
  Norrkpings Kappsimningsklubb                   
27  Marcus Kjellergren  2004              50.04   
  Linkpings Allmnna SS                   
28  Noah Lagerman  2007              50.91   
  Linkpings Allmnna SS                   
29  Elvis Ericsson  2005              51.07   
  Linkpings Allmnna SS                   
30  Walter Kgedal  2005              51.47   
  Linkpings Allmnna SS                   
31  Edwin Brimalm  2005              51.66   
  Motala Simsllskap                   
32  Axel Engstrm  2004              51.85   
  Norrkpings Kappsimningsklubb                   
33  Fredrik Hglund  2006              54.66   
  Linkpings Allmnna SS                   
34  Wille Ahlqvist  2005              55.43   
  Norrkpings Kappsimningsklubb                   
35  Hugo Larsson  2006              55.83   
  Linkpings Allmnna SS                   
36  Gustav Kardfall  2006              56.45   
  Linkpings Allmnna SS                   
37  Leon Bodn  2005              59.92   
  Motala Simsllskap                   
38  Elias Gustafsson  2007              1:03.26   
  Linkpings Allmnna SS                   
Alexander Barkehed  2006              DNS   
  Linkpings Allmnna SS                   
Eldin Nukovic  2002              DNS   
  Jnkpings Simsllskap                   
Emir Crnovrsanin  2003              DNS   
  Linkpings Allmnna SS                   
Hannes Blom  2002              DNS   
  Linkpings Allmnna SS                   
Kristian Aziz  2003              DNS   
  Linkpings Allmnna SS                   
 
Gren 8, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 15 - 16 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Pong  FINA          Tid  Status 
  Frening                   











 
Erik Ohlsn  2000              28.42   
  Vsterviks Simsllskap                   
Victor Lovinge  2000              29.05   
  Norrkpings Kappsimningsklubb                   
Anton Steindl  2000              29.98   
  Hvetlanda Simsllskap                   
Eldin Kadic  1999              31.58   
  Eskilstuna Simklubb                   
Oliver Tykesson  2000              32.57   
  Linkpings Allmnna SS                   
Oscar Sundberg  2000              32.61   
  Norrkpings Kappsimningsklubb                   
Kevin Whlin  2000              34.18   
  Norrkpings Kappsimningsklubb                   
Karol Kucharczyk  2000              34.82   
  Anderstorps Simsllskap                   
 
Gren 8, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 17 - 99 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Pong  FINA          Tid  Status 
  Frening                   











 
Pontus Palmqvist  1991              25.95   
  Linkpings Allmnna SS                   
Hampus Lovinge  1998              26.43   
  Norrkpings Kappsimningsklubb                   
Marcus Forsgren  1996              27.18   
  Norrkpings Kappsimningsklubb                   
Hugo Rydberg  1998              27.84   
  Norrkpings Kappsimningsklubb                   
Oskar Gannholm-Johansson  1996              28.16   
  Linkpings Allmnna SS                   
Axel Brorsson  1996              28.60   
  Eskilstuna Simklubb                   
Daniel Olsson  1996              28.91   
  Linkpings Allmnna SS                   
Rasmus Nieminen  1997              29.11   
  Motala Simsllskap                   
Karl Lindoff  1998              29.27   
  Eskilstuna Simklubb                   
10  Christoffer Theander  1997              30.78   
  Norrkpings Kappsimningsklubb                   
11  Ademir Silic  1998              31.14   
  Vsterviks Simsllskap                   
12  Konrad Ekstrm  1998              35.06   
  Linkpings Allmnna SS                   
13  William Brink  1998              39.59   
  Jnkpings Simsllskap                   
14  Dylan Saleh  1998              39.66   
  Linkpings Allmnna SS                   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  03 oktober 2015 
Licensierad till: Motala Simsllskap  Utskriftstid  12:05 
 
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per ldersgrupp med pong och mellantider
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per ldersgrupp med pong och mellantider 
 
  Tvling  Intersport Simcup    Utskriftsdatum  03 oktober 2015   
  Tvlingsort  Motala    Utskriftstid  12:19   
  Arrangr  Motala Simsllskap         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  03 oktober 2015         
 
 
Gren 9, 200m Fjrilsim Damer, Finaler 0 r och ldre 
 
Plac.  Namn  Fdd  Pong  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Frening                   











 
Elin Podus  1997      31.22  1:06.28  1:41.13    2:16.77   
  Norrkpings Kappsimningsklubb                   
                     
Hanna Eriksson  1999      31.16  1:07.02  1:44.92    2:21.77   
  Jnkpings Simsllskap                   
                     
Michelle Franzn  1993      31.75  1:07.61  1:44.49    2:22.65   
  Norrkpings Kappsimningsklubb                   
                     
Emma Johansson  1997      32.54  1:10.32  1:49.84    2:30.60   
  Jnkpings Simsllskap                   
                     
Wilma Johansson  2001      34.17  1:15.11  1:55.02    2:32.23   
  Jnkpings Simsllskap                   
                     
Nilla Atzmannstorfer  1998      33.98  1:12.94  1:53.30    2:33.29   
  Jnkpings Simsllskap                   
                     
Jennie Isaksen  2000      34.60  1:14.56  1:54.82    2:34.42   
  Eskilstuna Simklubb                   
                     
Rebecka Loikala  2000      34.17  1:14.58  1:56.08    2:37.60   
  Eskilstuna Simklubb                   
                     
Elise Gidlf  1999      35.79  1:17.13  1:59.60    2:43.15   
  Linkpings Allmnna SS                   
                     
10  Emma Roos  1999      34.24  1:14.87  1:59.90    2:45.85   
  Jnkpings Simsllskap                   
                     
11  Wilma Danlid  2000      37.74  1:22.62  2:08.14    2:50.39   
  Hvetlanda Simsllskap                   
                     
12  Felicia Jrvikari  2002      37.35  1:22.21  2:08.22    2:53.24   
  Linkpings Allmnna SS                   
                     
13  Alice Almn  2001      36.19  1:19.82  2:06.36    2:53.51   
  Linkpings Allmnna SS                   
                     
14  Nora Laine  2000      39.26  1:25.70  2:13.27    2:58.44   
  Eskilstuna Simklubb                   
                     
15  Martina Karlsson  2003      39.61  1:25.75  2:12.85    3:00.82   
  Linkpings Allmnna SS                   
                     
16  Fanny Klasson  2001      39.60  1:26.92  2:14.85    3:01.25   
  Jnkpings Simsllskap                   
                     
17  Ida Frssberg  2000      38.01  1:26.09  2:19.63    3:13.30   
  Linkpings Allmnna SS                   
                     
18  Cecilia Ahnlund  2001      40.25  1:29.88  2:24.33    3:18.86   
  Eskilstuna Simklubb                   
                     
19  Maja Gustafsson  2001      43.30  1:33.57  2:26.30    3:19.12   
  Eskilstuna Simklubb                   
                     
Jennifer Jingmark  2003              DNF   
  Anderstorps Simsllskap                   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  03 oktober 2015 
Licensierad till: Motala Simsllskap  Utskriftstid  12:19 
 
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per ldersgrupp med pong och mellantider
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per ldersgrupp med pong och mellantider 
 
  Tvling  Intersport Simcup    Utskriftsdatum  03 oktober 2015   
  Tvlingsort  Motala    Utskriftstid  15:32   
  Arrangr  Motala Simsllskap         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  03 oktober 2015         
 
 
Gren 10, 400m Frisim Herrar, Finaler 0 r och ldre 
 
Plac.  Namn  Fdd  Pong  FINA  100m  200m  300m    Tid  Status 
  Frening                   











 
Victor Johansson  1998      58.16  1:57.82  2:56.25    3:54.56   
  Jnkpings Simsllskap                   
                     
Daniel Forndal  1997      58.06  1:58.13  2:58.29    3:59.56   
  Jnkpings Simsllskap                   
                     
Filip Grimberg  1998      59.20  2:00.57  3:02.03    4:01.81   
  Jnkpings Simsllskap                   
                     
Albin Lvgren  1999      59.83  2:02.94  3:06.21    4:06.17   
  Jnkpings Simsllskap                   
                     
Markus Malm  1997      59.95  2:02.33  3:05.37    4:06.31   
  Jnkpings Simsllskap                   
                     
William Brand  1998      1:03.90  2:11.74  3:15.17    4:19.31   
  Eskilstuna Simklubb                   
                     
Daniel Olsson  1996      59.83  2:05.77  3:13.57    4:20.57   
  Linkpings Allmnna SS                   
                     
Tim Lrkfeldt  2000      1:02.89  2:09.58  3:15.89    4:21.72   
  Jnkpings Simsllskap                   
                     
Marcus Holmquist  2000      1:02.49  2:09.52  3:16.53    4:21.84   
  Jnkpings Simsllskap                   
                     
10  Erik Nicklasson  1998      1:02.27  2:09.08  3:16.55    4:23.09   
  Jnkpings Simsllskap                   
                     
11  Mattias Grynning  1999      1:03.58  2:11.29  3:16.81    4:24.02   
  Linkpings Allmnna SS                   
                     
12  Svante Linnr  2000      1:04.39  2:11.53  3:18.71    4:25.18   
  Motala Simsllskap                   
                     
13  Ishak Sabic  1999      1:03.99  2:11.81  3:19.02    4:25.21   
  Jnkpings Simsllskap                   
                     
14  Gustaf Mild  1997      1:03.68  2:11.34  3:18.92    4:25.33   
  Anderstorps Simsllskap                   
                     
15  Viktor Svan  2000      1:03.41  2:11.98  3:19.95    4:26.27   
  Jnkpings Simsllskap                   
                     
16  Eldin Kadic  1999      1:03.70  2:12.86  3:20.20    4:27.05   
  Eskilstuna Simklubb                   
                     
17  Karl Lindoff  1998      1:04.26  2:13.78  3:21.23    4:27.55   
  Eskilstuna Simklubb                   
                     
18  William Kerman  2001      1:05.69  2:15.93  3:25.06    4:32.18   
  Anderstorps Simsllskap                   
                     
19  Oliver Tykesson  2000      1:04.83  2:14.80  3:25.01    4:32.61   
  Linkpings Allmnna SS                   
                     
20  Tom Andersson  1998      1:02.76  2:11.01  3:21.12    4:33.08   
  Linkpings Allmnna SS                   
                     
21  Vasco de Paiva Vilaca  1999      1:06.13  2:16.11  3:26.82    4:35.53   
  Vsters Simsllskap                   
                     
22  Sixten Almn  1999      1:06.05  2:16.92  3:27.47    4:35.72   
  Linkpings Allmnna SS                   
                     
23  Albin Andersson  1998      1:06.54  2:17.03  3:28.76    4:39.17   
  Emmaboda Simsllskap                   
                     
24  Oscar Hegmegi  2001      1:08.26  2:22.09  3:34.48    4:47.07   
  Jnkpings Simsllskap                   
                     
25  William Brink  1998      1:10.56  2:24.12  3:36.69    4:48.07   
  Jnkpings Simsllskap                   
                     
26  Naevid Kiasat  2001      1:08.12  2:21.26  3:35.00    4:49.88   
  Linkpings Allmnna SS                   
                     
27  Axel Witt  2000      1:10.58  2:27.48  3:43.60    4:56.56   
  Eskilstuna Simklubb                   
                     
28  Elliot Fielder  2003      1:11.42  2:28.57  3:45.49    4:58.53   
  Motala Simsllskap                   
                     
29  Sebastian Nilsson  2002      1:11.69  2:29.45  3:45.86    4:58.75   
  Linkpings Allmnna SS                   
                     
30  Carl Bidebo  2000      1:12.25  2:29.55  3:47.77    5:03.80   
  Eskilstuna Simklubb                   
                     
31  Albert Oscarsson  2001      1:12.38  2:32.17  3:53.25    5:07.94   
  Linkpings Allmnna SS                   
                     
32  Artush Shahverdyan  2000      1:09.06  2:28.44  3:49.34    5:08.58   
  Eskilstuna Simklubb                   
                     
33  Nicola Lundqvist  2002      1:16.73  2:39.16  4:01.06    5:18.63   
  Linkpings Allmnna SS                   
                     
34  Elias Axelsson  2002      1:17.71  2:40.85  4:03.14    5:22.47   
  Linkpings Allmnna SS                   
                     
35  Erik Wallin  2003      1:18.07  2:40.69  4:03.65    5:24.60   
  Linkpings Allmnna SS                   
                     
36  Lukas Lundberg  2004      1:22.56  2:56.78  4:32.24    6:07.17   
  Motala Simsllskap                   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  03 oktober 2015 
Licensierad till: Motala Simsllskap  Utskriftstid  15:32 
 
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per ldersgrupp med pong och mellantider
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per ldersgrupp med pong och mellantider 
 
  Tvling  Intersport Simcup    Utskriftsdatum  03 oktober 2015   
  Tvlingsort  Motala    Utskriftstid  16:01   
  Arrangr  Motala Simsllskap         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  03 oktober 2015         
 
 
Gren 11, 200m Medley Damer, Finaler 0 r och ldre 
 
Plac.  Namn  Fdd  Pong  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Frening                   











 
Alma Thormalm  1996      30.43  1:06.36  1:47.43    2:20.33   
  Jnkpings Simsllskap                   
                     
Klara Thormalm  1998      29.50  1:07.04  1:48.36    2:21.68   
  Jnkpings Simsllskap                   
                     
Vilma Ekstrm  1994      31.12  1:09.57  1:48.87    2:23.33   
  Linkpings Allmnna SS                   
                     
Elin Podus  1997      30.65  1:08.09  1:51.36    2:25.46   
  Norrkpings Kappsimningsklubb                   
                     
Sofia Henell  1997      31.73  1:10.13  1:52.52    2:26.12   
  Linkpings Allmnna SS                   
                     
Sara Wallberg  1999      33.06  1:12.14  1:52.79    2:27.21   
  Norrkpings Kappsimningsklubb                   
                     
Hanna Eriksson  1999      31.02  1:08.86  1:54.52    2:28.02   
  Jnkpings Simsllskap                   
                     
Wilma Johansson  2001      33.13  1:13.23  1:54.79    2:28.65   
  Jnkpings Simsllskap                   
                     
Jennie Isaksen  2000      33.62  1:15.00  1:59.09    2:32.52   
  Eskilstuna Simklubb                   
                     
10  Elin Ristl  1999      36.60  1:18.02  2:02.16    2:36.37   
  Jnkpings Simsllskap                   
                     
11  Agnes Wedel  2000      33.72  1:15.71  2:01.09    2:36.69   
  Vsterviks Simsllskap                   
                     
12  Rebecka Loikala  2000      33.31  1:13.35  2:01.57    2:37.16   
  Eskilstuna Simklubb                   
                     
13  Alice Thrnros  2001      34.28  1:14.98  2:02.54    2:38.52   
  Linkpings Allmnna SS                   
                     
14  Vera Karlsson  2003      34.64  1:15.35  2:01.34    2:39.00   
  Linkpings Allmnna SS                   
                     
15  Emelie Gidlf  1997      35.27  1:18.05  2:02.14    2:40.23   
  Linkpings Allmnna SS                   
                     
16  Erika Tudegrd  2001      33.48  1:18.09  2:03.72    2:41.00   
  Linkpings Allmnna SS                   
                     
17  Wilma Danlid  2000      32.23  1:12.70  2:00.51    2:41.25   
  Hvetlanda Simsllskap                   
                     
18  Wilma Holmertz  2003      34.59  1:16.29  2:02.60    2:41.46   
  Linkpings Allmnna SS                   
                     
19  Katarina Lindoff  2000      36.41  1:18.12  2:05.25    2:41.60   
  Eskilstuna Simklubb                   
                     
20  Emma Roos  1999      34.75  1:18.21  2:06.24    2:43.68   
  Jnkpings Simsllskap                   
                     
21  Emma Hansson  1998      36.80  1:21.81  2:06.74    2:44.81   
  Jnkpings Simsllskap                   
                     
22  Felicia Jrvikari  2002      36.38  1:19.55  2:08.26    2:45.49   
  Linkpings Allmnna SS                   
                     
23  Amanda Kullman  2000      34.35  1:17.50  2:08.99    2:46.37   
  Eskilstuna Simklubb                   
                     
24  Lena rebo  2002      38.38  1:21.48  2:06.58    2:46.61   
  Linkpings Allmnna SS                   
                     
25  Hilda Linn  2000      37.68  1:18.72  2:09.90    2:48.25   
  Linkpings Allmnna SS                   
                     
26  Ellen Carlsson  1999      35.59  1:21.34  2:09.23    2:48.73   
  Hultsfreds Simsllskap                   
                     
27  Alice Almn  2001      35.63  1:22.60  2:12.63    2:48.95   
  Linkpings Allmnna SS                   
                     
28  Nora Laine  2000      37.35  1:23.05  2:10.39    2:49.03   
  Eskilstuna Simklubb                   
                     
29  Martina Karlsson  2003      37.68  1:23.67  2:12.74    2:51.54   
  Linkpings Allmnna SS                   
                     
30  Sanna Gildert  2000      37.95  1:22.02  2:11.05    2:51.60   
  Hvetlanda Simsllskap                   
                     
31  Elin Gunnarsson  2002      35.53  1:20.39  2:14.38    2:51.62   
  Linkpings Allmnna SS                   
                     
32  Tilda Wik  2001      38.83  1:23.02  2:13.36    2:53.88   
  Eskilstuna Simklubb                   
                     
33  Ylva Rehnholm  2000      38.96  1:24.31  2:14.84    2:54.89   
  Eskilstuna Simklubb                   
                     
34  Emilia Loikala  2000      39.10  1:22.74  2:15.97    2:55.16   
  Eskilstuna Simklubb                   
                     
35  Julia Johnsson  2000      40.27  1:25.80  2:15.45    2:55.35   
  Hrjedalens Simklubb                   
                     
36  Hilma Broden  2003      38.19  1:23.38  2:14.70    2:55.63   
  Norrkpings Kappsimningsklubb                   
                     
37  Matilda Mild  2001      39.96  1:28.51  2:16.92    2:56.13   
  Anderstorps Simsllskap                   
                     
38  Jennifer Jingmark  2003      37.52  1:22.55  2:17.06    2:56.60   
  Anderstorps Simsllskap