2021-04-16   11:19:40
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Danone Open Ystad Grand Prix 2

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Försök

Resultat Gren 5 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 5 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Danone Open    Utskriftsdatum  08 oktober 2016   
  Tävlingsort  Ystad    Utskriftstid  13:17   
  Arrangör  Ystads Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  08 oktober 2016         
 
 
Gren 5, 50m Bröstsim Herrar, Försök 15 år och yngre 
Sponsor: Roomexpo 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Max Persson  2001  Ystads Simsällskap            32.43   
Joaquin Diaz  2001  Malmö Kappsimningsklubb            32.48   
Gustav Englund  2001  Malmö Kappsimningsklubb            32.84   
Gustaf Persson  2001  Ystads Simsällskap            33.45   
Casper Svärd  2001  Landskrona Simsällskap            35.41   
David Elfvin  2002  Simklubben Ran            35.93   
Mads Lind  2002  Hvidovre Svømme Klub            36.03   
Herman Nilsson  2002  Ystads Simsällskap            36.10   
Filip Cederholm  2003  Landskrona Simsällskap            38.94   
10  Joel Dahlgren  2002  Simklubben Ran            39.70   
11  William Johansen  2002  Simklubben Ran            41.54   
12  Mohamad Hariri  2002  Simklubben Ran            44.27   
13  Pavli Rafael  2002  Simklubben Ran            45.69   
14  Axel Björnsson  2005  Ystads Simsällskap            45.73   
15  Daniel Choinski Nielsen  2005  Trelleborg Sim            46.94   
16  Daniel Novosel  2002  Simklubben Ran            49.43   
17  Hugo Stoltz  2004  Ystads Simsällskap            49.76   
                     
 
Gren 5, 50m Bröstsim Herrar, Försök 16 - 99 år 
Sponsor: Roomexpo 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Anton Persson  1994  Malmö Kappsimningsklubb            30.74   
Philip Chen  2000  S71            30.80   
Richard Berg  1998  Simklubben Ran            31.10   
Owais Hamid  2000  Hvidovre Svømme Klub            31.14   
Axel Lloyd  1999  Trelleborg Sim            31.41   
Mikkel Ulrich  1998  Hvidovre Svømme Klub            32.36   
Anton Dahlgren  1999  Kungsbacka Simsällskap            32.43   
Simon Tufvesson  1999  Ystads Simsällskap            32.85   
Hugo Gustafsson  1997  Malmö Kappsimningsklubb            32.95   
10  Lucas Lindblom  2000  Landskrona Simsällskap            33.03   
11  Tim Petersson  1999  Landskrona Simsällskap            33.14   
12  Mads Haugård Hansen  2000  Hvidovre Svømme Klub            33.35   
13  Niklas Sandberg  1995  Kungsbacka Simsällskap            34.80   
14  Daniel Lindkvist  2000  Trelleborg Sim            34.93   
15  Jesper Hansson  1998  Trelleborg Sim            36.71   
16  Martin Stoltz  2000  Ystads Simsällskap            37.54   
17  Albert Gudermanis  2000  Simklubben Ran            40.32   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  08 oktober 2016 
Licensierad till: Ystads Simsällskap  Utskriftstid  13:17 
 

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner