2019-10-17   11:14:35
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset ÅSK Games 2015

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Kisajakso

Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  ÅSK Games 2015    Tulostuspäivämäärä  07 marraskuu 2015   
  Kilpailun paikkakunta  Turku    Tulostusaika  16:14   
  Järjestäjä  Åbo Simklubb - Uintiklubi Turku ry         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  07 marraskuu 2015         
 
 
Laji 12, M, P-16 200 m vu, Loppukilpailut 16 v ja nuoremmat 
Sponsori: Intersport Hansa 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Mikael Karuveha  1999    617  28.16  58.64  1:28.21    1:56.72   
  Tampereen Työväen Uimarit  1:55.34                 
                     
Joni Aaltonen  1999    562  27.22  56.96  1:27.78    2:00.40   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:55.03                 
                     
Oskari Hynynen  2001    504  27.96  59.36  1:32.63    2:04.80   
  Salon Uimarit  2:03.62                 
                     
Mohamed Ezzat  2001    487  28.97  1:01.73  1:34.74    2:06.24   
  Aurajoen Uinti  2:08.47                 
                     
Jere Nevalainen  2001    440  29.53  1:02.14  1:36.34    2:10.59   
  Aurajoen Uinti  2:13.76                 
                     
Tino Vehkalahti  2001    391  30.27  1:05.11  1:41.10    2:15.87   
  Tampereen Työväen Uimarit  2:19.83                 
                     
Iiro Kuusela  2001    350  32.88  1:09.81  1:45.92    2:20.94   
  Tampereen Työväen Uimarit  2:18.49                 
                     
Pirkka Perkola  2001    349  32.90  1:09.57  1:46.36    2:21.12   
  Tampereen Työväen Uimarit  2:28.24                 
                     
Petr Pankratov  2002    318  32.16  1:09.63  1:48.45    2:25.49   
  Tampereen Työväen Uimarit  2:31.17                 
                     
10  Mio Harju  2002    311  32.27  1:09.29  1:48.35    2:26.53   
  Tampereen Työväen Uimarit  2:31.01                 
                     
11  Pavel Pankratov  2004    292  35.58  1:14.35  1:53.47    2:29.69   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
                     
12  Miska Birkstedt  2002    283  31.23  1:09.00  1:49.84    2:31.22   
  Tampereen Työväen Uimarit  2:36.80                 
                     
13  Lassi Niemi  2004    276  33.69  1:13.96  1:54.70    2:32.46   
  Tampereen Työväen Uimarit  2:50.10                 
                     
14  Arttu Ahola  2004    228  43.95  1:43.17  2:42.56    2:42.56   
  Porin Uimaseura                   
                     
15  Kalle Kinnala  2001    220  36.35  1:18.61  2:02.23    2:44.39   
  Uimaseura Kaarina                   
                     
16  Elmeri Eronen  2002    219  36.69  1:19.36  2:03.38    2:44.63   
  Uimaseura Kaarina                   
                     
17  Onni Mäkimartti  2004    194  38.42  1:22.03  2:06.93    2:51.40   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
                     
18  Jaakko Pihlava  2004    185  39.26  1:23.81  2:10.30    2:54.12   
  Aurajoen Uinti                   
                     
19  Niko Viitala  2003    178  39.89  1:25.41  2:12.71    2:56.41   
  Aurajoen Uinti  3:09.69                 
                     
20  Einari Palmu  2004    177  39.09  1:25.02  2:10.93    2:56.85   
  Aurajoen Uinti                   
                     
21  Daniel Pavlov  2003    173  39.96  1:25.15  2:13.82    2:58.14   
  Aurajoen Uinti                   
                     
22  Osku Muuri  2002    162  40.71  1:27.55  2:15.96    3:02.26   
  Uimaseura Kaarina                   
                     
23  Rasmus Rekola  2004    144  41.77  1:31.86  2:21.46    3:09.40   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
24  Samuel Salminen  2003    112  42.91  1:36.09  2:31.08    3:25.62   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  3:53.90                 
                     
25  Casper Leo  2004    96  48.48  1:43.05  2:41.38    3:36.71   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
26  Jami Jesper Kallio  2004    72  55.30  1:56.50  2:58.27    3:58.34   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
27  Niklas Lundström  2004    70  50.65  1:52.09  2:58.19    4:00.06   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
Lauri Huhtasalo  2004              DNF   
  Porin Uimaseura                   
                     
 
Laji 12, M, P-16 200 m vu, Loppukilpailut 17 - 99 v 
Sponsori: Intersport Hansa 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Anton Herrala  1993    661  26.37  55.25  1:25.01    1:54.07   
  Tampereen Työväen Uimarit  1:50.41                 
                     
Eetu Soini  1996    651  26.78  55.67  1:24.95    1:54.62   
  Raision Urheilijat  1:52.00                 
                     
Matias Tyry  1993    648  26.91  55.97  1:25.86    1:54.81   
  Tampereen Työväen Uimarit  1:53.63                 
                     
Roope Lehtonen  1996    623  27.12  56.20  1:25.84    1:56.30   
  Raision Urheilijat  1:54.14                 
                     
Teemu Viitanen  1992    613  25.12  53.33  1:24.45    1:56.95   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
                     
Petja Yritys  1993    592  27.38  57.38  1:27.99    1:58.28   
  Tampereen Työväen Uimarit  1:58.03                 
                     
Juho Eerola  1995    575  27.66  57.33  1:27.78    1:59.45   
  Tampereen Työväen Uimarit  1:54.54                 
                     
Lauri Pilpola  1993    567  26.87  57.14  1:28.20    2:00.04   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:56.03                 
                     
Alari Pakarinen  1998    522  28.85  59.04  1:30.88    2:03.34   
  Helsingfors Simsällskap  1:59.80                 
                     
10  Joonas Kotiranta  1998    512  28.91  1:00.30  1:32.36    2:04.17   
  Cetus Espoo  2:05.29                 
                     
11  Heikki Luukko  1988    491  28.71  1:00.12  1:32.55    2:05.88   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
12  Aapo Kinnari  1997    469  27.94  59.90  1:33.86    2:07.86   
  Vanders  2:06.20                 
                     
13  Joel af Hällström  1997    426  30.06  1:03.86  1:38.13    2:11.98   
  Helsingfors Simsällskap  2:14.30                 
                     
14  Matti Mattsson  1993    400  30.46  1:04.34  1:39.74    2:14.80   
  Porin Uimaseura                   
                     
15  Markus Kuisma  1998    393  30.82  1:04.05  1:39.91    2:15.66   
  Salon Uimarit  2:12.17                 
                     
16  Ossi Oksa  1988    379  30.37  1:04.77  1:40.41    2:17.25   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.24.04  Tulostuspäivämäärä  07 marraskuu 2015 
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  Tulostusaika  16:14 
 

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner