2019-09-23   18:09:02
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset ÅSK Games 2015

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Kisajakso

Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  ÅSK Games 2015    Tulostuspäivämäärä  07 marraskuu 2015   
  Kilpailun paikkakunta  Turku    Tulostusaika  14:18   
  Järjestäjä  Åbo Simklubb - Uintiklubi Turku ry         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  07 marraskuu 2015         
 
 
Laji 4, M 50 m ru, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat 
Sponsori: LähiTapiola 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Ossi Oksa  1988    714          28.24   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  26.68                 
Matti Mattsson  1993    693          28.52   
  Porin Uimaseura  27.21                 
Jakob Nordman  1996    671          28.83   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  27.71                 
Joni Lairola  1992    638          29.32   
  Aurajoen Uinti  28.74                 
Teemu Viitanen  1992    595          30.01   
  Tampereen Työväen Uimarit  29.12                 
Mikael Karuveha  1999    584          30.20   
  Tampereen Työväen Uimarit  29.41                 
Otto Rannikko  1999    559          30.65   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  30.72                 
Wilhelm Suominen  1999    556          30.70   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  31.51                 
Valtteri Eloranta  1992    544          30.92   
  Cetus Espoo  30.50                 
10  Konsta Nenonen  1998    544          30.93   
  Cetus Espoo  30.59                 
11  Santeri Siiranen  1998    538          31.03   
  Tampereen Työväen Uimarit  29.97                 
12  Elias Kouvo  1994    536          31.08   
  Tampereen Työväen Uimarit  30.09                 
13  Kaj Smeds  1998    530          31.19   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  30.95                 
14  Sami Vaskuri  1973    524          31.30   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  31.10                 
15  Pietari Virta  1997    485          32.13   
  Tampereen Työväen Uimarit  31.89                 
16  Oskari Herpola  2001    481          32.21   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  31.40                 
17  Aku Luukko  1997    458          32.75   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  30.74                 
18  Väinö Kilpeläinen  1999    456          32.79   
  Tampereen Työväen Uimarit  31.93                 
19  Joonas Kotiranta  1998    412          33.92   
  Cetus Espoo  33.01                 
20  Jan Rif  1998    399          34.29   
  Tampereen Työväen Uimarit  33.61                 
20  Santeri Kaasinen  1999    399          34.29   
  Tampereen Työväen Uimarit  33.12                 
22  Jesper Lietzen  2002    392          34.49   
  Aurajoen Uinti  36.14                 
23  Jaakko Kuusisto  2000    389          34.56   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
24  Akseli Heino  1999    387          34.64   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
25  Hugo Enroth  2001    385          34.68   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  36.91                 
26  Joonas Hilaja  1999    384          34.72   
  Pihlava Työväen Urheilijat  33.79                 
27  Lauri Elomaa  2000    382          34.77   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  35.30                 
28  Mika Arkkila  2000    373          35.05   
  Aurajoen Uinti  35.96                 
29  Santeri Mettälä  1999    371          35.14   
  Tampereen Työväen Uimarit  35.78                 
30  Ibrahim Ezzat  2002    368          35.23   
  Aurajoen Uinti  36.15                 
31  Justus Hilaja  2002    348          35.88   
  Pihlava Työväen Urheilijat  37.02                 
32  Aapo Eerola  1999    347          35.90   
  Tampereen Työväen Uimarit  37.01                 
33  Leevi Korpinen  2001    282          38.50   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  41.15                 
34  Samu Petteri Kallio  2002    259          39.58   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  40.48                 
35  Lauri Koskela  1999    259          39.61   
  Pihlava Työväen Urheilijat  37.44                 
36  Janne Juven  2001    230          41.18   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  42.63                 
37  Elmeri Eronen  2002    165          45.97   
  Uimaseura Kaarina  47.03                 
38  Osku Muuri  2002    152          47.29   
  Uimaseura Kaarina  51.00                 
39  Joona Pohjola  2004    138          48.80   
  Salon Uimarit  49.69                 
40  Miko Muuri  2004    124          50.57   
  Uimaseura Kaarina  51.58                 
41  Olli Erkkilä  2003    120          51.06   
  Aurajoen Uinti  54.65                 
42  Aaro Puutio  2003    118          51.42   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  50.64                 
43  Samuel Salminen  2003    114          52.04   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  55.68                 
44  Konsta Vainio  2005    113          52.17   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  54.02                 
45  Rasmus Rauhala  2004    109          52.76   
  Uimaseura Kaarina  53.33                 
46  Lauri-Pekka Pakomäki  2006    95          55.33   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  55.59                 
47  Patrik Reiman  2005    90          56.31   
  Uimaseura Kaarina  57.34                 
48  Felix Kandolin  2007    89          56.43   
  Aurajoen Uinti  58.46                 
49  Veeti Lettosunti  2004    85          57.33   
  Porin Uimaseura                   
50  Eero Mäenpää  2005    84          57.44   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  58.04                 
51  Axel Leppähaara  2004    78          59.03   
  Aurajoen Uinti  58.54                 
52  Aarni Linderborg  2005    71          1:00.89   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:02.09                 
53  John Laaksonen  2003    70          1:01.17   
  Aurajoen Uinti                   
54  Frans Sandblom  2006    67          1:02.06   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:02.76                 
55  Joonatan Davie  2006    65          1:02.71   
  Aurajoen Uinti                   
56  Eemeli Arnell  2005    61          1:03.89   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:07.52                 
57  Casper Berrebbah  2004    40          1:13.49   
  Aurajoen Uinti                   
58  Lenni Laverman  2007    37          1:15.69   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
Eerik Rantanen  2004              DSQ  25 m 
  Uimaseura Kaarina  51.99                 
  SW 7.5 Perhosuinnin potku (pl. lähdön / käännöksen jälkeen)               
Linus Heikkonen  2006              DSQ   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
  SW 7.4 Eriaikaisia jalkaliikkeitä               
Oliver Oinas  2001              DSQ  25 m 
  Uimaseura Kaarina                   
  SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
Veeti Valdolin  2005              DSQ   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  58.63                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.24.04  Tulostuspäivämäärä  07 marraskuu 2015 
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  Tulostusaika  14:18 
 

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner