2018-12-15   06:58:24
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Arne Borgs minne & TYR sprint

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Söndag Pass1

Resultat Gren 19 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 19 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Arne Borgs minne TYR sprint    Utskriftsdatum  27 september 2015   
  Tävlingsort  Stockholm    Utskriftstid  12:50   
  Arrangör  SKK         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  27 september 2015         
 
 
Gren 19, 50m Ryggsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Sofia Walsh  2002  Stockholmspolisens IF SF            31.29   
Paola Kylberg  2002  Stockholmspolisens IF SF            32.71   
Malin Sangfelt  2001  Täby Sim            33.57   
Johanna Persson  2001  Täby Sim            33.65   
Josephine Junehed  2002  Täby Sim            33.90   
Ella Arrhén Andersson  2002  Järfälla Simsällskap            34.59   
Elsa Nordström  2001  Stockholms Kappsimningsklubb            34.61   
Amanda Eriksson  2001  Stockholms Kappsimningsklubb            35.00   
Rebecca Zerne  2001  Södertörns Simsällskap            35.16   
10  Hanna Åsbrink  2002  Stockholms Kappsimningsklubb            35.38   
11  Smilla Hedlund  2001  Täby Sim            35.52   
12  Dimitra Tsirona  2002  Väsby Simsällskap            35.62   
13  Jemina Granholm  2002  Botkyrka-Rönninge Simsällskap            35.82   
14  Nadia Welin-Berger  2002  Södertälje Simsällskap            35.86   
15  Alexandra Lindén  2001  Stockholmspolisens IF SF            35.88   
16  Ebba Edbom  2002  Järfälla Simsällskap            35.93   
17  Anna Westborg  2002  Stockholms Kappsimningsklubb            35.99   
18  Smilla Lönnberg  2001  Stockholms Kappsimningsklubb            36.12   
19  Linnea Yu Hammarsten  2002  Södertälje Simsällskap            36.29   
20  Emma Roloff  2002  Södertörns Simsällskap            36.36   
21  Tilda Kjeldsen  2001  Täby Sim            36.46   
22  Esther Rydbeck Nordén  2001  Täby Sim            36.53   
23  Viktoria Nylund  2001  Täby Sim            36.55   
24  Petronella Wenell  2001  Tyresö Simsällskap            36.68   
25  Irma Åkerblom  2002  IFK Lidingö Simklubb            36.70   
26  Lilly Lundgren  2002  Järfälla Simsällskap            36.72   
27  Emma Hansson  2002  Järfälla Simsällskap            36.73   
28  Embla Börjesson  2002  Täby Sim            37.27   
28  Sara Hertegren  2002  Järfälla Simsällskap            37.27   
30  Alexandra Jensen  2001  Täby Sim            37.28   
31  Emilia Bengtsson  2001  Botkyrka-Rönninge Simsällskap            37.40   
32  Sara Strand  2002  Järfälla Simsällskap            37.76   
33  Anna Ladis  2001  Täby Sim            37.78   
34  Anna Viklund  2001  Järfälla Simsällskap            37.88   
34  Klara Alte  2002  Stockholms Kappsimningsklubb            37.88   
36  Vera Sköld  2001  Tyresö Simsällskap            38.01   
37  Josefin Almgren  2002  Skuru Idrottsklubb            38.36   
37  Louise Larsson  2002  Järfälla Simsällskap            38.36   
39  Felicia Östlund  2002  Skuru Idrottsklubb            38.57   
40  Lovisa Liljeblad  2002  Åkersberga Simsällskap            38.60   
41  Emma Stråhle  2002  Tyresö Simsällskap            38.62   
41  Lykke Liljeberg  2002  IFK Lidingö Simklubb            38.62   
43  Klara Eklöf  2002  Stockholms Kappsimningsklubb            38.67   
44  Thea Perrone  2002  Skuru Idrottsklubb            39.03   
45  Julia Ignell  2002  Åkersberga Simsällskap            39.31   
46  Liv Tibblin Wahnberg  2002  Stockholms Kappsimningsklubb            39.32   
47  Selma El Hajji  2001  Järfälla Simsällskap            39.39   
48  Sophia Wåhlén  2001  IFK Lidingö Simklubb            39.54   
49  Felicia Granberg  2002  Järfälla Simsällskap            39.98   
50  Ida Svensson  2002  Täby Sim            40.42   
51  Maria Tavemark  2001  Täby Sim            40.53   
52  Wilma Öberg  2001  Tyresö Simsällskap            40.55   
53  Elma Starrost  2002  Stockholms Kappsimningsklubb            40.56   
54  Julia Gunneriusson  2002  Stockholms Kappsimningsklubb            40.58   
55  Tina Westmoreland  2002  Åkersberga Simsällskap            40.83   
56  Lisa Schubert  2001  Täby Sim            41.25   
57  Sofia Björkman  2002  Tyresö Simsällskap            41.27   
58  Julia Wernros Olofsson  2002  Täby Sim            41.58   
59  Linnea Wall  2001  Järfälla Simsällskap            42.22   
60  Maja Sköld  2002  Täby Sim            43.25   
61  Camila Valenzuela Jorquera  2001  Ösmo Simsällskap            43.76   
62  Elsa Marsten  2002  Ösmo Simsällskap            43.77   
63  Julia Lundgren  2002  IFK Lidingö Simklubb            44.04   
64  Linn Claesson  2002  Ösmo Simsällskap            45.49   
65  Emma Lundgren  2001  Skuru Idrottsklubb            45.68   
66  Sandra Pasanen  2001  Ösmo Simsällskap            47.42   
Stella Alin  2002  Täby Sim            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  27 september 2015 
Licensierad till: Stockholms Kappsimningsklubb  Utskriftstid  12:50 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner