Resultater for Kaukaveden Sprintit
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Kaukaveden Sprintit | Tulostuspäivämäärä | 12 syyskuu 2015 | |||
Kilpailun paikkakunta | Kajaani | Tulostusaika | 13:44 | |||
Järjestäjä | Kajaanin Uimaseura ry | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 14 elokuu 2015 |
Laji 8, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat |
Lajin starttiaika 13.00 |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Veeti Palviainen | 2005 | 166 | 39.05 | ||||||
Iisalmen Uimarit | ||||||||||
2 | Julius Schroderus | 2006 | 163 | 39.27 | ||||||
Kempeleen Pyrintö | ||||||||||
3 | Elias Laukka | 2005 | 109 | 44.97 | ||||||
Kempeleen Pyrintö | ||||||||||
4 | Hermanni Hekkala | 2007 | 90 | 47.88 | ||||||
Kajaanin Uimaseura | ||||||||||
5 | Antti Ylönen | 2005 | 70 | 52.14 | ||||||
Kajaanin Uimaseura | ||||||||||
Laji 8, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 11 - 12 v |
Lajin starttiaika 13.00 |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Olli-pekka Pietarila | 2003 | 280 | 32.81 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
2 | Arttu Haipus | 2004 | 185 | 37.70 | ||||||
Kempeleen Pyrintö | ||||||||||
3 | Roope Mutanen | 2003 | 183 | 37.79 | ||||||
Haukiputaan Heitto | ||||||||||
4 | Karlo Kilpinen | 2003 | 171 | 38.70 | ||||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
5 | Petrus Härkönen | 2003 | 131 | 42.29 | ||||||
Kajaanin Uimaseura | ||||||||||
6 | Jesse Pilto | 2003 | 126 | 42.76 | ||||||
Haukiputaan Heitto | ||||||||||
7 | Eetu Haipus | 2004 | 124 | 43.04 | ||||||
Kempeleen Pyrintö | ||||||||||
8 | Veikka Lämsä | 2003 | 122 | 43.29 | ||||||
Kajaanin Uimaseura | ||||||||||
9 | Aapo Karjalainen | 2004 | 114 | 44.21 | ||||||
Kajaanin Uimaseura | ||||||||||
10 | Jere Hannuksela | 2004 | 108 | 45.04 | ||||||
Haukiputaan Heitto | ||||||||||
11 | Veeti Kela | 2004 | 91 | 47.73 | ||||||
Kajaanin Uimaseura | ||||||||||
Laji 8, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v |
Lajin starttiaika 13.00 |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Noa Mäkelä | 2001 | 451 | 28.01 | ||||||
Kempeleen Pyrintö | ||||||||||
2 | Ronny Brännkärr | 2002 | 428 | 28.51 | ||||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
3 | Leevi Kärnä | 2001 | 372 | 29.86 | ||||||
Kajaanin Uimaseura | ||||||||||
4 | Aatu Pirneskoski | 2001 | 323 | 31.31 | ||||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
5 | Elias Juntunen | 2002 | 313 | 31.65 | ||||||
Kempeleen Pyrintö | ||||||||||
6 | Eemeli Kauppila | 2002 | 255 | 33.88 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
7 | Jeremia Saarinen | 2002 | 253 | 33.96 | ||||||
Haukiputaan Heitto | ||||||||||
8 | Vladyslav Mykhailov | 2002 | 252 | 34.01 | ||||||
Kajaanin Uimaseura | ||||||||||
9 | Juuso Mikael Tiensuu | 2001 | 240 | 34.54 | ||||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
Laji 8, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v |
Lajin starttiaika 13.00 |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Juho Laatikainen | 1999 | 505 | 26.97 | ||||||
Swimming Club Vuokatti | ||||||||||
2 | Arttu Pirneskoski | 2000 | 472 | 27.60 | ||||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
3 | Juho Kaikkonen | 1999 | 439 | 28.27 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
4 | Eero Ryhänen | 2000 | 342 | 30.71 | ||||||
Iisalmen Uimarit | ||||||||||
5 | Antti Hirvonen | 2000 | 316 | 31.54 | ||||||
Kajaanin Uimaseura | ||||||||||
Laji 8, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 17 - 99 v |
Lajin starttiaika 13.00 |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Markku Ahonen | 1981 | 414 | 28.82 | ||||||
UPOT | ||||||||||
2 | Arttu Ohtonen | 1983 | 410 | 28.91 | ||||||
UPOT | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.24.00 | Tulostuspäivämäärä | 12 syyskuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Kajaanin Uimaseura | Tulostusaika | 13:44 |