2019-08-24   05:43:28
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Ungdoms-GP 4, Borås

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Insim: 08:00 1:a start kl. 09:00

Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 4    Utskriftsdatum  10 oktober 2015   
  Tävlingsort  Borås    Utskriftstid  10:19   
  Arrangör  SK 70 (Simklubben 1970)         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  10 oktober 2015         
 
 
Gren 3, 100m Bröstsim Damer, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Hilja Schimmel  2003  Skövde Simsällskap    37.65        1:19.72   
Linn Suchomel  2003  Skövde Simsällskap    38.38        1:20.41   
Sofia Henningsson  2004  Karlsborgs Simklubb    40.05        1:22.79   
Malin Vestman  2003  Skövde Simsällskap    38.80        1:22.85   
Alva Back  2002  S77 Stenungsund    40.99        1:25.95   
Michelle Nordenmark  2002  Göteborg Sim    40.55        1:26.07   
Nelly Askengren Stråhle  2003  Simklubben Elfsborg    41.56        1:26.89   
Marit Cuperus  2002  Uddevalla Sim    41.50        1:27.36   
Ella Simonsson  2002  Göteborg Sim    41.87        1:27.87   
10  Alicia Nestorin  2002  Uddevalla Sim    40.91        1:27.99   
11  Tea Wilenius  2002  Uddevalla Sim    41.77        1:28.02   
12  Meia Kivistö  2003  Simklubben 1970    41.77        1:28.39   
13  Nikita Kapron  2003  Skövde Simsällskap    41.81        1:28.43   
14  Sofia Åstedt  2003  Simklubben Elfsborg    42.18        1:29.79   
15  Linda Fredriksson  2002  Simklubben Elfsborg    42.97        1:30.54   
16  Oliwia Wierzbowska  2003  Göteborg Sim    42.50        1:31.11   
17  Hannah Hemberg  2002  Göteborg Sim    45.94        1:32.18   
18  Wilma Zanderau  2003  Mariestads Simsällskap    43.39        1:32.59   
19  Evelina Wester  2004  Uddevalla Sim    45.62        1:33.08   
20  Paulina Vondrak  2002  Göteborg Sim    44.24        1:33.38   
21  Wilma Brofjärd Bodén  2002  Simklubben Elfsborg    44.82        1:33.68   
22  Sofia Wallengren  2002  Mariestads Simsällskap    44.82        1:34.10   
23  Ellen Roslund  2003  Karlsborgs Simklubb    45.62        1:34.33   
24  Linn Koivuluoma  2003  Simklubben Elfsborg    43.90        1:34.70   
25  Elsa Berge Kleber  2004  Simklubben Elfsborg    45.20        1:34.90   
26  Viola Berlin  2002  Göteborg Sim    45.35        1:35.20   
27  Hilda Melin  2002  Mariestads Simsällskap    44.99        1:35.29   
28  Ida Johansson  2002  Falköpings Simsällskap    46.23        1:35.62   
29  Filippa Lind  2004  Falköpings Simsällskap    45.56        1:35.71   
30  Ellinor Olesen  2002  Göteborg Sim    44.96        1:35.83   
31  Rebecca Vondrak  2002  Göteborg Sim    45.11        1:36.42   
32  Amanda Torén  2003  Lidköpings Gymnastik o SS    46.35        1:38.26   
33  Miranda Belgrano  2002  Göteborg Sim    47.37        1:38.39   
34  Felicia Johansson Thörngren  2003  Simklubben Elfsborg    46.24        1:38.40   
35  Linnea Lindsta  2003  Uddevalla Sim    46.29        1:38.87   
36  Molly Lund  2005  Skövde Simsällskap    46.58        1:38.95   
37  Julia Jonsson  2004  Falköpings Simsällskap    48.49        1:39.67   
38  Tindra Moberg  2003  Simklubben Elfsborg    47.58        1:40.32   
39  Elin Göransson  2003  Göteborg Sim    47.67        1:40.45   
40  Ebba Wahlberg  2002  Simklubben Elfsborg    47.35        1:40.71   
41  Ebba Egnell  2005  Göteborg Sim    48.46        1:41.25   
42  Saga Johannesson  2005  Göteborg Sim    48.13        1:41.84   
43  Tilda Johansson Hillbert  2004  Göteborg Sim    49.61        1:43.43   
44  Josefine Larsson  2004  Göteborg Sim    49.06        1:43.69   
45  Jessica Linder  2004  Göteborg Sim    50.27        1:44.70   
46  Felicia Rundström  2002  Göteborg Sim    51.20        1:46.69   
47  Agnes Holmblad  2006  Göteborg Sim    53.34        1:52.93   
48  Alva Paulsson  2004  Simklubben 1970    52.67        1:54.09   
49  Camilla Edvinsson  2004  Simklubben 1970    54.79        1:54.98   
50  Signe Wahlberg  2005  Simklubben Elfsborg    57.16        1:57.66   
51  Agnes Wahlberg  2004  Simklubben Elfsborg    58.00        1:57.87   
52  Klara Rask  2005  Göteborg Sim    54.54        1:59.66   
53  Thilda Häll  2005  Simklubben Elfsborg    57.12        2:00.55   
Sarah Nilsson  2003  Simklubben Elfsborg            DNS   
Wilma Johansson  2002  Göteborg Sim            DNS   
Fanny Eklund  2003  Simklubben 1970            DSQ   
                     
 
Gren 3, 100m Bröstsim Damer, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Olivia Dahlström  2001  Göteborg Sim    36.21        1:18.81   
Tuva Samuelsson  2001  Falköpings Simsällskap    37.52        1:20.84   
Alma Johansson  2001  Simklubben Elfsborg    39.45        1:21.44   
Tuva Rosebrink  2001  Skövde Simsällskap    39.40        1:22.61   
Ida Lövgren  2001  Skövde Simsällskap    39.81        1:24.68   
Linn Kramer  2001  Skövde Simsällskap    39.71        1:25.40   
Matilda Stenberg  2001  Simklubben 1970    40.30        1:27.14   
Lovisa Alsop  2001  Uddevalla Sim    40.99        1:28.03   
Alexandra P. Hukvist  2001  Lidköpings Gymnastik o SS    42.23        1:30.53   
10  Sissy Olsson  2001  Göteborg Sim    47.54        1:38.24   
11  Torun Sandén  2001  Göteborg Sim    48.34        1:42.61   
12  Moa Alsiö  2001  Falköpings Simsällskap    50.89        1:45.23   
13  Emelie Gunnarsson  2001  Falköpings Simsällskap    50.15        1:46.37   
                     
 
Gren 3, 100m Bröstsim Damer, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Linea Holström  2000  Simklubben Elfsborg    37.51        1:20.14   
Fanny Aronsson  2000  Uddevalla Sim    38.29        1:20.40   
Liesel Williamsson  2000  Skövde Simsällskap    40.54        1:24.61   
Tove Olsson Brandtvig  2000  Göteborg Sim    41.79        1:28.10   
Janka Deák  2000  Simklubben Elfsborg    41.71        1:28.18   
Felicia Eriksson  2000  Göteborg Sim    43.33        1:31.01   
Alice Nordkvist  2000  Mariestads Simsällskap    43.64        1:35.59   
Amanda Johansson  2000  Göteborg Sim    44.98        1:38.92   
Linnéa Ahlmark  2000  S77 Stenungsund    46.77        1:41.05   
                     
 
Gren 3, 100m Bröstsim Damer, Finaler 16 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Gabriella Sanftleben  1999  Uddevalla Sim    35.65        1:15.87   
Fanny Johansson  1999  Falköpings Simsällskap    40.15        1:24.44   
Louise Johansson  1999  Simklubben Elfsborg    41.53        1:30.56   
Elin Andersson  1999  Simklubben Götene    43.76        1:32.09   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  10 oktober 2015 
Licensierad till: Simklubben 1970  Utskriftstid  10:19 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner