2020-02-23   12:51:09
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Mikropolix-Uinnit 10.10.2015

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Kisajakso 1

Tulokset Laji 23 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 23 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Mikropolix-Uinnit 10.10.2015    Tulostuspäivämäärä  10 lokakuu 2015   
  Kilpailun paikkakunta  Riihimäki    Tulostusaika  16:48   
  Järjestäjä  Riihimäen Uimaseura         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  10 lokakuu 2015         
 
 
Laji 23, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Otto Kuusisto  2004  Nurmijärven Uinti    35.82        1:15.69   
Jesse Hyppönen  2004  Lahden Kaleva    35.79        1:16.54   
Nico Peltonen  2005  Hyvinkään Uimaseura    38.39        1:22.76   
Mitja Vaikkola  2004  Uimaseura Kangasalan Kuohu    41.05        1:24.53   
Eero Leino  2004  Uimaseura Kangasalan Kuohu    39.57        1:25.14   
Aapo Hampaala  2004  Uimaseura Kangasalan Kuohu    41.99        1:25.72   
Miikka Visto  2004  Riihimäen Uimaseura    40.59        1:25.82   
Jeremy Valkeavuori  2004  Riihimäen Uimaseura    40.86        1:27.10   
Kalle Välimäki  2004  Uinti Tampere    42.65        1:31.02   
10  Joonas Maaranen  2004  Hyvinkään Uimaseura    41.16        1:31.12   
11  Atte Nieminen  2004  Uimaseura Kangasalan Kuohu    48.21        1:39.22   
12  Markus Koskinen  2005  Uimaseura Kangasalan Kuohu    47.14        1:39.61   
13  Joona Kurppa  2004  Uimaseura Kangasalan Kuohu    48.36        1:39.84   
14  Ville-Pertti Hämäläinen  2005  Riihimäen Uimaseura    52.40        1:49.52   
Sebastian Sojolin  2006  Uimaseura Kangasalan Kuohu            DNS   
Miklas Pikkuhuhta  2005  Uimaseura Kangasalan Kuohu            DSQ   
  SW 5.2 Ei kosketusta seinään käännöksessä               
                     
 
Laji 23, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 12 - 13 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Mikael Virtanen  2002  Riihimäen Uimaseura    30.10        1:03.71   
Akseli Hakala  2003  Uinti Tampere    32.84        1:07.63   
Nico Nieminen  2002  Vesihelmen Uimaseura    32.28        1:08.44   
Elias Saarinen  2002  Riihimäen Uimaseura    32.98        1:08.70   
Wäinö Koskinen  2002  Uinti Tampere    32.74        1:09.08   
Nooa Lehtoniemi  2003  Uimaseura Kangasalan Kuohu    33.72        1:11.12   
Jere Broman  2002  Nokian Pyry    34.19        1:11.27   
Pieti Raunio  2002  Uimaseura Kangasalan Kuohu    34.50        1:11.84   
Urho Lyytinen  2003  Uinti Tampere    35.58        1:14.31   
10  Juuso Vastamäki  2002  Vesihelmen Uimaseura    35.77        1:14.48   
11  Tino Lukkaroinen  2002  Riihimäen Uimaseura    35.78        1:15.97   
12  Visa Kotiniitty  2003  Uinti Tampere    37.06        1:17.58   
13  Tatu Saareks  2003  Nurmijärven Uinti    37.20        1:18.42   
14  Topi Raitalaakso  2003  Uinti Tampere    38.70        1:19.79   
15  Aleksi Alanko  2003  Riihimäen Uimaseura    38.64        1:20.27   
16  Petri Shkolny  2003  Riihimäen Uimaseura    37.19        1:21.48   
17  Eemil Sipola  2003  Uinti Tampere    40.26        1:26.49   
18  Markus Nuoranne  2003  Nokian Pyry    44.00        1:35.06   
19  Aapo Rasinmäki  2003  Riihimäen Uimaseura    51.05        1:42.75   
20  Joonatan Kuivalainen  2003  Riihimäen Uimaseura    49.51        1:44.35   
21  Olli Paukola  2003  Riihimäen Uimaseura    51.28        1:45.50   
22  Chris Veide  2003  Riihimäen Uimaseura    57.56        2:01.88   
Miko Vaikkola  2003  Uimaseura Kangasalan Kuohu            DSQ   
  SW 5.2 Ei kosketusta seinään käännöksessä               
                     
 
Laji 23, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 14 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Mikael Lähde  2000  Hämeenlinnan Uimaseura    28.19        59.16   
Tuomas Saraneva  2000  Riihimäen Uimaseura    28.95        1:00.05   
Timi Torkkel  2001  Hämeenlinnan Uimaseura    28.46        1:00.21   
Onni Kuronen  2000  Nokian Pyry    30.19        1:03.16   
Konsta Seppä  2001  Riihimäen Uimaseura    30.65        1:03.89   
Valtteri Salmela  2000  Riihimäen Uimaseura    31.76        1:05.80   
Herkko Lajas  2001  Riihimäen Uimaseura    32.98        1:08.87   
Veikka Weckman  2001  Riihimäen Uimaseura    36.71        1:16.98   
Teemu Salminen  2001  Uimaseura Kangasalan Kuohu            DNS   
                     
 
Laji 23, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 16 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Atte Somero  1999  Lahden Kaleva    26.57        55.74   
Santeri Huhtala  1998  Uinti Espoo - Esbo Sim    28.99        58.68   
Arttu Mäki  1998  Uinti Espoo - Esbo Sim    29.28        59.47   
Roope Lajas  1998  Riihimäen Uimaseura    28.95        1:00.00   
Joonatan Lindfors  1999  Uinti Espoo - Esbo Sim    28.74        1:00.09   
Antti Lehtinen  1999  Uinti Espoo - Esbo Sim    29.46        1:00.93   
Lasse Purmonen  1985  Uimaseura Kangasalan Kuohu    39.90        1:26.31   
Niko Korhonen  1993  Lahden Kaleva            DSQ   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.24.03  Tulostuspäivämäärä  10 lokakuu 2015 
Lisenssinhaltija: Riihimäen Uimaseura  Tulostusaika  16:48 
 

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner