2019-08-20   06:03:39
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Region Midtjylland mesterskaber 2015

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag 09.30

Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Regionsmesterskab Midtjylland    Udskriftsdato  12 september 2015   
  Stævne by  Herning    Udskriftstidspunkt  12:55   
  Arrangør  Region Midtjylland         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  12 september 2015         
 
 
Løb 10, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2016 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Sarah Carugati  2004    253          45.51   
  Agfs Svømmeafdeling                   
Signe Thomsen  2004    215          48.01   
  Agfs Svømmeafdeling                   
Lotte Liv Jensen  2004    210          48.41   
  Herning Svømmeklub                   
Laura Pedersen  2004    203          48.99   
  Herning Svømmeklub                   
Maria Xstergaard Nielsen  2004    199          49.26   
  Viborg Svømme Klub                   
Ida Kristensen  2004    184          50.62   
  Ikast Svømmeklub                   
Weronika L. Bjørn  2005    182          50.74   
  Ikast Svømmeklub                   
Asta Buur Ovesen  2004    177          51.29   
  Herning Svømmeklub                   
Majken Haarup  2004    172          51.69   
  Viborg Svømme Klub                   
10  Anne Terp  2004    169          52.01   
  Struer Svømmeklub                   
11  Lea Kjær Kristensen  2004    161          52.84   
  Viborg Svømme Klub                   
12  Lærke Nygaard Bertelsen  2004    160          53.01   
  Herning Svømmeklub                   
13  Signe H. Pedersen  2004    159          53.08   
  Silkeborg Svømmeklub                   
14  Caroline K. Villadsen  2004    154          53.68   
  Viborg Svømme Klub                   
15  Emilie Lind Christensen  2005    153          53.77   
  Herning Svømmeklub                   
16  Annabella Marie Lauritzen  2005    148          54.37   
  Silkeborg Svømmeklub                   
17  Laura G. Nedergaard  2005    144          54.84   
  Odder Svømmeklub                   
18  Louise Lauridsen  2005    144          54.94   
  Herning Svømmeklub                   
19  Lærke Hjaltson  2004    141          55.28   
  Herning Svømmeklub                   
20  Nanna Svensgaard  2004    124          57.74   
  Struer Svømmeklub                   
21  Freja Jungersen Nielsen  2004    119          58.43   
  Viborg Svømme Klub                   
22  Alberthe Skovborg Hansen  2004    118          58.61   
  Viborg Svømme Klub                   
23  Xenia Juhl Leiszner  2005    112          59.59   
  Horsens Svømmeklub                   
24  Line Lindhardt Nielsen  2004    108          1:00.32   
  Herning Svømmeklub                   
25  Emilie Bie Bock  2005    101          1:01.78   
  Silkeborg Svømmeklub                   
26  Maja Friis  2005    94          1:03.22   
  Silkeborg Svømmeklub                   
27  Emma Oleander  2004    94          1:03.25   
  Horsens Svømmeklub                   
28  Clara Matilde Carstensen  2004    84          1:05.56   
  Horsens Svømmeklub                   
29  Elisabeth Vingborg  2005    81          1:06.48   
  Viborg Svømme Klub                   
30  Katrine Bøeg Thormann  2006    72          1:08.99   
  Ikast Svømmeklub                   
31  Nicoline Møldrup  2004    69          1:10.10   
  Silkeborg Svømmeklub                   
Emily Caroline Bonney  2005              DSQ  crawlben 
  Silkeborg Svømmeklub                   
Ester Lauritsen  2005              DSQ  crawlben v udsvøm 
  Silkeborg Svømmeklub                   
Lærke Egebjerg Almaas  2004              DSQ  flyben i udsvøm 
  Herning Svømmeklub                   
Malena Pind Therkildsen  2004              DSQ  ej samtidig berør 25 
  Viborg Svømme Klub                   
Rikke Sander Berggreen  2005              DSQ  ej brudt overfl e 25 
  Ikast Svømmeklub                   
Sofie Reinholdt Andreasen  2005              DSQ  asynkron arm v start 
  Viborg Svømme Klub                   
 
Løb 10, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Kirstine Mørk Rasmussen  2003    433          38.05   
  Herning Svømmeklub                   
Karoline Lagoni  2003    348          40.94   
  Horsens Svømmeklub                   
Emilie Egerup  2003    286          43.70   
  Silkeborg Svømmeklub                   
Cecilie Lauridsen  2003    257          45.26   
  Odder Svømmeklub                   
Agnete Riis  2003    249          45.72   
  Ikast Svømmeklub                   
Camilla Angaard Nielsen  2003    249          45.75   
  Odder Svømmeklub                   
Anne Dybro Nielsen  2003    241          46.27   
  Ikast Svømmeklub                   
Line Frederiksen  2003    231          46.91   
  Silkeborg Svømmeklub                   
Camilla Falck  2003    205          48.77   
  Horsens Svømmeklub                   
10  Rikke Struntze Sørensen  2003    196          49.58   
  Viborg Svømme Klub                   
11  Catherina Juul Jensen  2003    190          50.04   
  Horsens Svømmeklub                   
12  Marie Graff Esbensen  2003    158          53.27   
  Ikast Svømmeklub                   
13  Laura Mai Stephansen  2003    157          53.29   
  Ikast Svømmeklub                   
14  Louise Amanda Nielsen  2003    155          53.54   
  Ikast Svømmeklub                   
15  Methea Kristensen  2003    155          53.59   
  Ikast Svømmeklub                   
16  Mette Buur Holt  2003    129          56.90   
  Herning Svømmeklub                   
17  Emilie Kristiansen  2003    120          58.23   
  Holstebro Svømme Club                   
18  Maria Kristine Kirkmand  2003    106          1:00.82   
  Horsens Svømmeklub                   
 
Løb 10, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Alberte Schnieber Klausen  2002    393          39.31   
  Herning Svømmeklub                   
Freja Elling-Enevoldsen  2002    327          41.78   
  Ikast Svømmeklub                   
Pernille Koch Sinding  2002    325          41.86   
  Herning Svømmeklub                   
Julie B. Andersen  2002    307          42.67   
  Ikast Svømmeklub                   
Maja Fridberg Madsen  2002    305          42.75   
  Odder Svømmeklub                   
Emma Rasmussen  2002    246          45.91   
  Odder Svømmeklub                   
Frederikke Suhnsen  2002    234          46.73   
  Herning Svømmeklub                   
Maja Stie Svensgaard  2002    216          47.95   
  Struer Svømmeklub                   
Clara Tolderlund  2002    210          48.38   
  Silkeborg Svømmeklub                   
10  Caroline Krogh  2002    164          52.52   
  Ikast Svømmeklub                   
11  Stine Saaby Buur Andersen  2002    156          53.39   
  Herning Svømmeklub                   
 
Løb 10, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Frederikke Brændgaard  2001    398          39.13   
  Horsens Svømmeklub                   
Thilde Rud Iversen  2001    372          40.01   
  Holstebro Svømme Club                   
Emma Rosquist Andersen  2001    360          40.48   
  Aarhus Idrætsforening Af 1900                   
Smiilla Brun Christensen  2001    320          42.07   
  Agfs Svømmeafdeling                   
Klea Christensen  2001    316          42.25   
  Struer Svømmeklub                   
Laura Buur Rasmussen  2001    314          42.35   
  Odder Svømmeklub                   
Nikoline Fabrin Lund  2001    282          43.87   
  Horsens Svømmeklub                   
Anne Almvig  2001    281          43.92   
  Aarhus Idrætsforening Af 1900                   
Savannah Lundvig  2001    274          44.29   
  Ikast Svømmeklub                   
10  Sofie Astrup  2001    206          48.73   
  Struer Svømmeklub                   
11  Anna Pedersen  2001    169          52.02   
  Struer Svømmeklub                   
12  Christina Berggren Munch  2001    165          52.42   
  Struer Svømmeklub                   
Rosa Gundersen  2001              DSQ  flere flyben v start 
  Aarhus Idrætsforening Af 1900                   
 
Løb 10, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1917-2000 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Mette Dyrhauge Winther  1998    499          36.29   
  Odder Svømmeklub                   
Emma F. Sørensen  1998    498          36.33   
  Aarhus Idrætsforening Af 1900                   
Nikoline Egerod Leth  1996    376          39.88   
  Aarhus Idrætsforening Af 1900                   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.00  Udskriftsdato  12 september 2015 
Licens til Herning Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  12:55 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark