Tulokset Region Midtjylland mesterskaber 2015
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Lørdag 09.30
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskab Midtjylland | Udskriftsdato | 12 september 2015 | |||
Stævne by | Herning | Udskriftstidspunkt | 15:40 | |||
Arrangør | Region Midtjylland | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 12 september 2015 |
Løb 14, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2016 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Mille Kjær Jensen | 2004 | 356 | 38.31 | 1:17.86 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
2 | Sarah Carugati | 2004 | 331 | 39.27 | 1:19.81 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
3 | Asta Buur Ovesen | 2004 | 263 | 42.12 | 1:26.11 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
4 | Lærke Hemmer-Hansen | 2004 | 230 | 44.23 | 1:30.12 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
5 | Thilde S. B. Pedersen | 2004 | 229 | 44.06 | 1:30.27 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
6 | Signe Vestergaard Jensen | 2005 | 204 | 46.25 | 1:33.74 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
7 | Laura Pedersen | 2004 | 201 | 46.76 | 1:34.13 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
8 | Rikke Sander Berggreen | 2005 | 186 | 46.51 | 1:36.71 | |||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
9 | Weronika L. Bjørn | 2005 | 185 | 47.87 | 1:36.89 | |||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
10 | Anne Lundorff Larsen | 2004 | 177 | 48.73 | 1:38.24 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Maria Xstergaard Nielsen | 2004 | 176 | 47.98 | 1:38.38 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
12 | Feline Flytkjær Broersma | 2004 | 176 | 48.53 | 1:38.52 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
13 | Lucca Bisgaard Rasmussen | 2004 | 173 | 49.05 | 1:38.95 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
14 | Alberthe Skovborg Hansen | 2004 | 171 | 48.45 | 1:39.33 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
15 | Lærke Nygaard Bertelsen | 2004 | 165 | 50.04 | 1:40.52 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
16 | Laura G. Nedergaard | 2005 | 152 | 52.58 | 1:43.31 | |||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
17 | Nanna Svensgaard | 2004 | 147 | 50.84 | 1:44.58 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
18 | Lærke Hjaltson | 2004 | 141 | 50.72 | 1:45.99 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
19 | Louise Lauridsen | 2005 | 136 | 51.36 | 1:47.15 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
20 | Mette Marie H. Petersen | 2005 | 135 | 52.16 | 1:47.50 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
21 | Clara Matilde Carstensen | 2004 | 129 | 54.84 | 1:49.14 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
22 | Maria Aakmann Andersen | 2004 | 126 | 53.43 | 1:49.90 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
23 | Emilie Lind Christensen | 2005 | 126 | 1:25.89 | 1:50.00 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
24 | Lærke Egebjerg Almaas | 2004 | 126 | 55.68 | 1:50.15 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
25 | Annabella Marie Lauritzen | 2005 | 119 | 56.38 | 1:52.00 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
26 | Xenia Juhl Leiszner | 2005 | 119 | 1:26.16 | 1:52.17 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
27 | Line Lindhardt Nielsen | 2004 | 115 | 56.39 | 1:53.26 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
28 | Emilie Bie Bock | 2005 | 115 | 58.43 | 1:53.53 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
29 | Nicoline Møldrup | 2004 | 109 | 57.44 | 1:55.38 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
30 | Emma Oleander | 2004 | 98 | 58.09 | 1:59.43 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
31 | Caroline K. Villadsen | 2004 | 93 | 59.91 | 2:01.61 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
32 | Freja Jungersen Nielsen | 2004 | 84 | 1:00.54 | 2:06.04 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
- | Lotte Liv Jensen | 2004 | DNS | |||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
- | Elisabeth Vingborg | 2005 | DSQ | EFB 75m | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
- | Majken Haarup | 2004 | DSQ | ej fortsat bev 25m | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
- | Malena Pind Therkildsen | 2004 | DSQ | dobbelt armtag 25+75 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
- | Sofie Reinholdt Andreasen | 2005 | DSQ | Afslut på mave | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
Løb 14, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Cecilie Christiansen | 2003 | 366 | 37.47 | 1:17.21 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
2 | Sofie Bach Nielsen | 2003 | 319 | 40.14 | 1:20.83 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
3 | Annika Hausgaard Godt | 2003 | 303 | 40.90 | 1:22.16 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
4 | Cecilie Lauridsen | 2003 | 303 | 40.17 | 1:22.21 | |||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
5 | Karoline Lagoni | 2003 | 301 | 39.95 | 1:22.34 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
6 | Amalie Kristensen | 2003 | 271 | 41.90 | 1:25.30 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
7 | Anna Bull Kramer | 2003 | 268 | 41.80 | 1:25.65 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
8 | Line Lyskjær | 2003 | 246 | 43.57 | 1:28.05 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Camilla Angaard Nielsen | 2003 | 242 | 44.56 | 1:28.53 | |||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
10 | Dinah Løve Høegh | 2003 | 235 | 43.97 | 1:29.49 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Veronica Brix | 2003 | 232 | 44.42 | 1:29.87 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
12 | Camilla Falck | 2003 | 178 | 48.45 | 1:38.16 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
13 | Marie Graff Esbensen | 2003 | 169 | 48.70 | 1:39.78 | |||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
14 | Maria Kristine Kirkmand | 2003 | 153 | 50.32 | 1:43.07 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
15 | Rikke Struntze Sørensen | 2003 | 137 | 49.78 | 1:47.02 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
16 | Methea Kristensen | 2003 | 137 | 52.43 | 1:47.07 | |||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
17 | Clarissa Marie Lauritzen | 2003 | 131 | 1:05.71 | 1:48.58 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Mia Kølbæk Hansen | 2003 | DSQ | Dbl. crawlarm 50m | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
Løb 14, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Marie Christensen | 2002 | 440 | 35.64 | 1:12.61 | |||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
2 | Pernille Koch Sinding | 2002 | 386 | 36.59 | 1:15.80 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
3 | Sascha Lausten | 2002 | 371 | 37.79 | 1:16.80 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
4 | Maja Fridberg Madsen | 2002 | 360 | 37.46 | 1:17.58 | |||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
5 | Maja Fjord Kristensen | 2002 | 348 | 39.10 | 1:18.51 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
6 | Signe Bach | 2002 | 336 | 39.71 | 1:19.42 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
7 | Sara Gade | 2002 | 313 | 40.13 | 1:21.32 | |||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
8 | Emma Rasmussen | 2002 | 310 | 40.74 | 1:21.58 | |||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
9 | Sofia Ingeberg | 2002 | 297 | 41.29 | 1:22.71 | |||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
10 | Caroline Liboriussen | 2002 | 292 | 41.27 | 1:23.22 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
11 | Marikka Andersen | 2002 | 271 | 42.23 | 1:25.31 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
12 | Alberte Bloch Hansen | 2002 | 249 | 42.73 | 1:27.72 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
13 | Maja Østergaard Jensen | 2002 | 245 | 42.02 | 1:28.16 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
14 | Emilia Juhl Leiszner | 2002 | 228 | 43.63 | 1:30.38 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
15 | Henriette Yong Klogborg | 2002 | 213 | 45.18 | 1:32.45 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
16 | Emma Christensen | 2002 | 190 | 47.20 | 1:35.91 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
17 | Stine Saaby Buur Andersen | 2002 | 172 | 49.64 | 1:39.13 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
- | Caroline Krogh | 2002 | DSQ | Mgl. berøring 50m | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
Løb 14, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Liv Hingeberg | 2001 | 329 | 40.39 | 1:19.95 | |||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
2 | Laura Buur Rasmussen | 2001 | 317 | 38.78 | 1:20.93 | |||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
3 | Anne Wenzell | 2001 | 317 | 39.78 | 1:21.00 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
4 | Emma Rosquist Andersen | 2001 | 302 | 40.31 | 1:22.24 | |||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
5 | Mathilde Marthedal Markma | 2001 | 300 | 40.31 | 1:22.49 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
6 | Nikoline Fabrin Lund | 2001 | 279 | 40.58 | 1:24.45 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
7 | Anne Almvig | 2001 | 272 | 40.71 | 1:25.23 | |||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
8 | Christina Berggren Munch | 2001 | 267 | 41.64 | 1:25.72 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
9 | Frederikke Brændgaard | 2001 | 255 | 42.13 | 1:27.09 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
10 | Klea Christensen | 2001 | 226 | 44.62 | 1:30.54 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
11 | Anna Pedersen | 2001 | 143 | 50.11 | 1:45.44 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
- | Thilde Rud Iversen | 2001 | DNS | |||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
Løb 14, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1917-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Johanne Skovgaard Terp | 1999 | 557 | 32.73 | 1:07.09 | |||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
2 | Cecilie Dalgas | 2000 | 397 | 36.92 | 1:15.12 | |||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
3 | Mette Dyrhauge Winther | 1998 | 381 | 37.77 | 1:16.16 | |||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
4 | Nikoline Egerod Leth | 1996 | 310 | 40.35 | 1:21.54 | |||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
5 | Amalie Skov | 1999 | 293 | 40.44 | 1:23.15 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Louise Xia Klogborg | 2000 | 280 | 41.41 | 1:24.35 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
7 | Lea Hyldal Nissen | 2000 | 227 | 44.05 | 1:30.44 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 12 september 2015 |
Licens til Herning Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 15:40 |