2019-10-15   02:15:21
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Region Midtjylland mesterskaber 2015

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag 09.30

Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Regionsmesterskab Midtjylland    Udskriftsdato  12 september 2015   
  Stævne by  Herning    Udskriftstidspunkt  15:51   
  Arrangør  Region Midtjylland         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  12 september 2015         
 
 
Løb 16, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2004-2016 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Mille Kjær Jensen  2004    307          36.13   
  Agfs Svømmeafdeling                   
Malou Sejr  2005    195          42.01   
  Agfs Svømmeafdeling                   
Lærke Hemmer-Hansen  2004    155          45.30   
  Agfs Svømmeafdeling                   
Louise Brendholdt Winkel  2004    154          45.40   
  Holstebro Svømme Club                   
Anne Terp  2004    148          46.08   
  Struer Svømmeklub                   
Signe Vestergaard Jensen  2005    138          47.14   
  Herning Svømmeklub                   
Mette Marie H. Petersen  2005    123          48.95   
  Silkeborg Svømmeklub                   
Lærke Nygaard Bertelsen  2004    121          49.24   
  Herning Svømmeklub                   
Katrine Bøeg Thormann  2006    112          50.49   
  Ikast Svømmeklub                   
10  Weronika L. Bjørn  2005    100          52.39   
  Ikast Svømmeklub                   
11  Emilie Bie Bock  2005    86          55.11   
  Silkeborg Svømmeklub                   
12  Ida Kristensen  2004    75          57.67   
  Ikast Svømmeklub                   
13  Nicoline Møldrup  2004    69          59.16   
  Silkeborg Svømmeklub                   
14  Emma Oleander  2004    65          1:00.63   
  Horsens Svømmeklub                   
15  Xenia Juhl Leiszner  2005    61          1:01.89   
  Horsens Svømmeklub                   
16  Annabella Marie Lauritzen  2005    54          1:04.47   
  Silkeborg Svømmeklub                   
Thilde S. B. Pedersen  2004              DNS   
  Agfs Svømmeafdeling                   
Emily Caroline Bonney  2005              DSQ  Brystarm 25m 
  Silkeborg Svømmeklub                   
Rikke Sander Berggreen  2005              DSQ  Asynkron indslag 
  Ikast Svømmeklub                   
 
Løb 16, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2003-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Sofie Bach Nielsen  2003    371          33.91   
  Horsens Svømmeklub                   
Cecilie Christiansen  2003    311          35.95   
  Holstebro Svømme Club                   
Karoline Lagoni  2003    290          36.82   
  Horsens Svømmeklub                   
Camilla Angaard Nielsen  2003    245          38.95   
  Odder Svømmeklub                   
Maja Klitgaard  2003    223          40.20   
  Silkeborg Svømmeklub                   
Annika Hausgaard Godt  2003    215          40.65   
  Holstebro Svømme Club                   
Catherina Juul Jensen  2003    187          42.56   
  Horsens Svømmeklub                   
Line Frederiksen  2003    177          43.36   
  Silkeborg Svømmeklub                   
Mia Kølbæk Hansen  2003    134          47.58   
  Holstebro Svømme Club                   
10  Stine Rejkjær Gadgaard  2003    131          47.94   
  Struer Svømmeklub                   
11  Louise Amanda Nielsen  2003    129          48.15   
  Ikast Svømmeklub                   
12  Emilie Kristiansen  2003    117          49.80   
  Holstebro Svømme Club                   
13  Laura Mai Stephansen  2003    116          49.98   
  Ikast Svømmeklub                   
13  Maria Kristine Kirkmand  2003    116          49.98   
  Horsens Svømmeklub                   
15  Mette Buur Holt  2003    89          54.44   
  Herning Svømmeklub                   
16  Methea Kristensen  2003    66          1:00.23   
  Ikast Svømmeklub                   
Sille Busk Pedersen  2003              DNS   
  Holstebro Svømme Club                   
Agnete Riis  2003              DSQ  Tyvstart 
  Ikast Svømmeklub                   
 
Løb 16, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2002-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Freja Elling-Enevoldsen  2002    332          35.19   
  Ikast Svømmeklub                   
Caroline Liboriussen  2002    299          36.44   
  Horsens Svømmeklub                   
Frederikke Suhnsen  2002    266          37.89   
  Herning Svømmeklub                   
Sara Gade  2002    263          38.04   
  Ikast Svømmeklub                   
Marikka Andersen  2002    253          38.54   
  Horsens Svømmeklub                   
Julie B. Andersen  2002    251          38.62   
  Ikast Svømmeklub                   
Maja Stie Svensgaard  2002    241          39.17   
  Struer Svømmeklub                   
Clara Tolderlund  2002    235          39.49   
  Silkeborg Svømmeklub                   
Sara Fiil Jensen  2002    150          45.79   
  Ikast Svømmeklub                   
10  Emma Christensen  2002    123          48.92   
  Viborg Svømme Klub                   
11  Caroline Krogh  2002    108          51.04   
  Ikast Svømmeklub                   
Alberte Bloch Hansen  2002              DSQ  Tyvstart 
  Agfs Svømmeafdeling                   
 
Løb 16, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2001-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Thilde Rud Iversen  2001    389          33.37   
  Holstebro Svømme Club                   
Vera Veronica Jervidalo  2001    284          37.09   
  Aarhus Idrætsforening Af 1900                   
Savannah Lundvig  2001    273          37.58   
  Ikast Svømmeklub                   
Anne Wenzell  2001    257          38.33   
  Herning Svømmeklub                   
Frederikke Brændgaard  2001    245          38.93   
  Horsens Svømmeklub                   
Laura Buur Rasmussen  2001    243          39.02   
  Odder Svømmeklub                   
Klea Christensen  2001    240          39.20   
  Struer Svømmeklub                   
Mathilde Marthedal Markma  2001    177          43.38   
  Holstebro Svømme Club                   
Christina Berggren Munch  2001    158          45.06   
  Struer Svømmeklub                   
10  Anna Pedersen  2001    113          50.29   
  Struer Svømmeklub                   
 
Løb 16, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1917-2000 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Cecilie Lykke Hansen  1999    570          29.39   
  Odder Svømmeklub                   
Helene G. Nedergaard  1999    439          32.06   
  Odder Svømmeklub                   
Emma F. Sørensen  1998    381          33.61   
  Aarhus Idrætsforening Af 1900                   
Amalie Skov  1999    376          33.75   
  Silkeborg Svømmeklub                   
Cecilie Dalgas  2000    349          34.62   
  Odder Svømmeklub                   
Louise Xia Klogborg  2000    284          37.09   
  Holstebro Svømme Club                   
Lea Hyldal Nissen  2000    244          38.98   
  Struer Svømmeklub                   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.00  Udskriftsdato  12 september 2015 
Licens til Herning Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  15:51 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark