2019-08-20   19:18:16
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Region Midtjylland mesterskaber 2015

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag 09.30

Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Regionsmesterskab Midtjylland    Udskriftsdato  12 september 2015   
  Stævne by  Herning    Udskriftstidspunkt  17:22   
  Arrangør  Region Midtjylland         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  12 september 2015         
 
 
Løb 18, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2004-2016 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Mille Kjær Jensen  2004    332  38.76  1:22.53  2:17.87    2:59.83   
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
Sarah Carugati  2004    328  40.16  1:25.16  2:18.20    3:00.64   
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
Ane Kirstine Granild  2004    276  44.30  1:34.26  2:28.10    3:11.19   
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
Anne Lundorff Larsen  2004    251  47.51  1:38.96  2:31.87    3:17.40   
  Silkeborg Svømmeklub                   
                     
Malou Sejr  2005    250  46.72  1:38.97  2:33.68    3:17.77   
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
Cathrine Birkebæk  2004    246  51.25  1:40.17  2:35.26    3:18.74   
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
Lærke Hemmer-Hansen  2004    242  47.83  1:39.80  2:36.76    3:19.75   
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
Signe Thomsen  2004    230  47.26  1:38.98  2:36.96    3:23.14   
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
Lea Kjær Kristensen  2004    202  48.72  1:39.49  2:41.57    3:32.20   
  Viborg Svømme Klub                   
                     
10  Lucca Bisgaard Rasmussen  2004    183  53.22  1:47.68  2:52.61    3:39.09   
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
11  Mette Marie H. Petersen  2005    177  52.08  1:51.38  2:49.86    3:41.58   
  Silkeborg Svømmeklub                   
                     
Thilde S. B. Pedersen  2004              DNS   
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
Clara Matilde Carstensen  2004              DSQ  rygliggende 25m 
  Horsens Svømmeklub                   
                     
Feline Flytkjær Broersma  2004              DSQ  asynkrone arme 10m 
  Horsens Svømmeklub                   
                     
 
Løb 18, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2003-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Kirstine Mørk Rasmussen  2003    460  36.62  1:20.84  2:05.67    2:41.32   
  Herning Svømmeklub                   
                     
Amalie Kristensen  2003    340  41.04  1:26.32  2:19.17    2:58.52   
  Herning Svømmeklub                   
                     
Anna Bull Kramer  2003    339  38.52  1:28.14  2:18.23    2:58.59   
  Horsens Svømmeklub                   
                     
Anne Dybro Nielsen  2003    281  44.57  1:33.99  2:29.83    3:10.08   
  Ikast Svømmeklub                   
                     
Dinah Løve Høegh  2003    232  47.06  1:37.06  2:36.37    3:22.50   
  Silkeborg Svømmeklub                   
                     
Camilla Falck  2003    202  50.50  1:46.45  2:44.15    3:32.02   
  Horsens Svømmeklub                   
                     
Clarissa Marie Lauritzen  2003              DSQ  tyvstart 
  Silkeborg Svømmeklub                   
                     
 
Løb 18, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2002-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Marie Christensen  2002    506  33.83  1:14.59  2:01.01    2:36.29   
  Odder Svømmeklub                   
                     
Sascha Lausten  2002    499  34.44  1:17.20  2:02.16    2:37.08   
  Herning Svømmeklub                   
                     
Maja Fridberg Madsen  2002    380  37.75  1:21.47  2:13.31    2:51.99   
  Odder Svømmeklub                   
                     
Frederikke Kruse  2002    359  40.17  1:23.33  2:18.34    2:55.22   
  Herning Svømmeklub                   
                     
Julie B. Andersen  2002    338  40.80  1:26.85  2:18.09    2:58.83   
  Ikast Svømmeklub                   
                     
Maja Stie Svensgaard  2002    336  40.11  1:26.92  2:19.18    2:59.15   
  Struer Svømmeklub                   
                     
Signe Bach  2002    327  41.25  1:26.38  2:20.25    3:00.75   
  Herning Svømmeklub                   
                     
Jasmin Jespersen  2002    322  42.80  1:30.27  2:21.33    3:01.62   
  Silkeborg Svømmeklub                   
                     
Emilia Juhl Leiszner  2002    294  43.94  1:32.31  2:25.98    3:07.18   
  Horsens Svømmeklub                   
                     
10  Alberte Bloch Hansen  2002    279  40.11  1:29.42  2:26.87    3:10.53   
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
11  Henriette Yong Klogborg  2002    246  42.73  1:34.58  2:29.59    3:18.84   
  Holstebro Svømme Club                   
                     
 
Løb 18, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2001-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Laura Gam  2001    470  37.04  1:19.77  2:03.41    2:40.23   
  Herning Svømmeklub                   
                     
Signe Søby Jensen  2001    457  36.39  1:18.17  2:05.63    2:41.74   
  Odder Svømmeklub                   
                     
Nanna Bøgild Lundahl  2001    353  38.26  1:24.04  2:15.31    2:56.16   
  Silkeborg Svømmeklub                   
                     
Anne Almvig  2001    346  37.46  1:24.51  2:15.15    2:57.45   
  Aarhus Idrætsforening Af 1900                   
                     
Klea Christensen  2001    303  42.56  1:30.14  2:22.33    3:05.31   
  Struer Svømmeklub                   
                     
Savannah Lundvig  2001    295  39.60  1:29.50  2:23.78    3:06.99   
  Ikast Svømmeklub                   
                     
Smiilla Brun Christensen  2001    290  42.01  1:31.54  2:24.77    3:08.05   
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
Sofie Astrup  2001    270  41.66  1:31.00  2:28.54    3:12.55   
  Struer Svømmeklub                   
                     
Anna Pedersen  2001    178  52.47  1:49.54  2:50.16    3:41.40   
  Struer Svømmeklub                   
                     
 
Løb 18, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 1917-2000 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Lea Hyldal Nissen  2000    310  39.27  1:27.96  2:22.55    3:04.01   
  Struer Svømmeklub                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.00  Udskriftsdato  12 september 2015 
Licens til Herning Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  17:22 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark