2019-11-21   23:39:25
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Region Midtjylland mesterskaber 2015

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag 09.30

Resultat Løb 20 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 20 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Regionsmesterskab Midtjylland    Udskriftsdato  12 september 2015   
  Stævne by  Herning    Udskriftstidspunkt  17:25   
  Arrangør  Region Midtjylland         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  12 september 2015         
 
 
Løb 20, 4X100m Frisvømning Mix, Finaler Årg. 0-2016 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m      Opnået  Status 
  Klub                   











 
Odder Mix              3:53.34   
  Odder Svømmeklub                   
  Jonathan Kristensen  1998      26.97  55.51      55.51   
  Nikolaj Isdahl  1999      26.04  53.88      1:49.39   
  Cecilie Lykke Hansen  1999      28.34  59.44      2:48.83   
  Cecilie Dalgas  2000      30.53  1:04.51      3:53.34   
                     
Odder Mix 2              3:53.53   
  Odder Svømmeklub                   
  Oskar Jørgensen  1998      26.46  54.32      54.32   
  Lasse Dall  1997      25.54  53.85      1:48.17   
  Marie Christensen  2002      30.23  1:03.94      2:52.11   
  Johanne Skovgaard Terp  1999      28.89  1:01.42      3:53.53   
                     
Cc´s Disciple              4:08.26   
  Swim Team Midtjylland                   
  Pernille Koch Sinding  2002      31.53  1:06.10      1:06.10   
  Laura Gam  2001      32.48  1:08.07      2:14.17   
  Victor Bjerre  2001      28.06  58.44      3:12.61   
  Jens Sørensen  2001      26.55  55.65      4:08.26   
                     
Odder Mix 3              4:11.47   
  Odder Svømmeklub                   
  Oliver Degn  1996      27.53  57.53      57.53   
  Thomas Frederiksen  2000      28.81  1:00.91      1:58.44   
  Helene G. Nedergaard  1999      31.58  1:05.97      3:04.41   
  Liv Hingeberg  2001      31.93  1:07.06      4:11.47   
                     
Silkeborg Mix 1  2000              4:13.57   
  Silkeborg Svømmeklub                   
  Oliver Frølund  2001      28.97  59.29      59.29   
  Amalie Skov  1999      32.61  1:07.75      2:07.04   
  Markus Kjeldsen  2000      26.97  56.73      3:03.77   
  Nanna Bøgild Lundahl  2001      31.99  1:09.80      4:13.57   
                     
Odder Mix 4              4:17.10   
  Odder Svømmeklub                   
  Jonatan Balladone  1997      28.93  59.89      59.89   
  Sebastian Møller Jürgense  2001      30.04  1:02.82      2:02.71   
  Mette Dyrhauge Winther  1998      32.27  1:08.60      3:11.31   
  Signe Søby Jensen  2001      31.04  1:05.79      4:17.10   
                     
Sea Hawks  1998              4:19.56   
  Ikast Svømmeklub                   
  Frederick K. Madsen  1999      28.48  59.50      59.50   
  Martin Holmershøj  1998      29.16  1:01.50      2:01.00   
  Sara Gade  2002      33.33  1:10.19      3:11.19   
  Freja Elling-Enevoldsen  2002      32.52  1:08.37      4:19.56   
                     
Hsc Store Mix 1              4:21.56   
  Holstebro Svømme Club                   
  Julius Henriksen  2002      30.10  1:03.02      1:03.02   
  Mathias Rasmussen  2001      29.10  1:01.42      2:04.44   
  Thilde Rud Iversen  2001      31.72  1:06.02      3:10.46   
  Mathilde Marthedal Markma  2001      32.74  1:11.10      4:21.56   
                     
Horsens Mix 1              4:30.45   
  Horsens Svømmeklub                   
  Christian Juul Jensen  2000      29.10  1:01.93      1:01.93   
  Viktor Bull Kramer  2000      30.77  1:04.32      2:06.25   
  Nikoline Fabrin Lund  2001      34.51  1:13.61      3:19.86   
  Caroline Liboriussen  2002      33.70  1:10.59      4:30.45   
                     
10  Team Brutus  1998              4:38.99   
  Ikast Svømmeklub                   
  Rasmus Sander Berggreen  2001      29.74  1:01.45      1:01.45   
  Oliver L Nelander  2002      32.13  1:07.69      2:09.14   
  Savannah Lundvig  2001      34.57  1:15.50      3:24.64   
  Julie B. Andersen  2002      36.03  1:14.35      4:38.99   
                     
11  Odder Mix 5              4:39.90   
  Odder Svømmeklub                   
  Thor G. Nedergaard  2002      32.45  1:06.40      1:06.40   
  Nicholas Bundgaard  2002      35.05  1:12.99      2:19.39   
  Laura Buur Rasmussen  2001      33.77  1:13.49      3:32.88   
  Maja Fridberg Madsen  2002      32.10  1:07.02      4:39.90   
                     
12  Silkeborg Mix 2  2000              4:41.82   
  Silkeborg Svømmeklub                   
  Clara Tolderlund  2002      36.64  1:17.50      1:17.50   
  Mathias Plog Jensen  2001      32.40  1:07.40      2:24.90   
  Mads Lillelund  1998      30.99  1:05.14      3:30.04   
  Jasmin Jespersen  2002      34.37  1:11.78      4:41.82   
                     
13  Agf Mix 1  2001              4:48.53   
  Agfs Svømmeafdeling                   
  Christian Ottosen  2002      33.36  1:10.60      1:10.60   
  Smiilla Brun Christensen  2001      35.01  1:13.03      2:23.63   
  Mathias Lund Hansen  2002      32.77  1:07.81      3:31.44   
  Veronica Brix  2003      36.89  1:17.09      4:48.53   
                     
14  Agf Mix 2  2001              4:50.95   
  Agfs Svømmeafdeling                   
  Sofus Bolwig Balladone  2002      33.05  1:09.41      1:09.41   
  Alberte Bloch Hansen  2002      34.91  1:13.19      2:22.60   
  Nikolaj Petlin Kock  2002      31.13  1:05.52      3:28.12   
  Lærke Hemmer-Hansen  2004      40.44  1:22.83      4:50.95   
                     
15  T3-T4-Mix 1              4:51.28   
  Swim Team Midtjylland                   
  Asta Buur Ovesen  2004      35.59  1:14.54      1:14.54   
  Alexander Mortensen  2004      33.88  1:10.50      2:25.04   
  Ejnar Truelsen  2002      34.82  1:12.31      3:37.35   
  Amalie Kristensen  2003      36.73  1:13.93      4:51.28   
                     
16  Hsc Store Mix 2              4:51.55   
  Holstebro Svømme Club                   
  Adam Tavs Andersen  2001      32.87  1:08.07      1:08.07   
  Filip Cederstrøm  2002      31.28  1:06.05      2:14.12   
  Louise Xia Klogborg  2000      34.70  1:13.34      3:27.46   
  Henriette Yong Klogborg  2002      38.56  1:24.09      4:51.55   
                     
17  Odder Mix 6              5:03.35   
  Odder Svømmeklub                   
  Jacob Lyse Søe  2003      34.54  1:12.03      1:12.03   
  Jeppe Dall  2002      39.22  1:21.96      2:33.99   
  Cecilie Lauridsen  2003      36.68  1:15.53      3:49.52   
  Sofia Ingeberg  2002      34.77  1:13.83      5:03.35   
                     
Agf Mix 3  2001              DSQ  Tyvstart 4. svømmer 
  Agfs Svømmeafdeling                   
  Casper Krohn  2001      34.08  1:10.57      1:10.57   
                     
T3-T4-Mix 2              DSQ  Forkert køn 
  Swim Team Midtjylland                   
  Anne Wenzell  2001      34.56  1:12.74      1:12.74   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.00  Udskriftsdato  12 september 2015 
Licens til Herning Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  17:25 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark