2021-04-10   21:25:00
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Ruska uinnit 2015

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

lauantaiaamu

Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Ruska uinnit 2015    Tulostuspäivämäärä  03 lokakuu 2015   
  Kilpailun paikkakunta  Oulu    Tulostusaika  11:31   
  Järjestäjä  Oulun Uinti         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  03 lokakuu 2015         
 
 
Laji 9, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 9 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Lotta Moilanen  2006    157          47.58   
  Oulun Uinti 1906                   
Sara Seppänen  2006    133          50.31   
  Oulun Lohet                   
Vilja Säntti  2008    128          50.98   
  Oulun Uinti 1906                   
Kaisa Keränen  2007    120          52.01   
  Oulun Lohet                   
Sofia Palojärvi  2007    96          55.99   
  Swimming Club Rovaniemi                   
Emma Autio  2007    82          59.09   
  Oulun Lohet                   
Jade Luukas  2007    57          1:06.76   
  Kemin Uimaseura                   
Oona Lipponen  2006              DSQ   
  Kemin Uimaseura                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
 
Laji 9, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 10 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Viivi Säntti  2005    238          41.42   
  Oulun Uinti 1906                   
Essi Vilhelmiina Virta  2005    210          43.22   
  Oulun Uinti 1906                   
Alexia Tahkola  2005    206          43.46   
  Oulun Lohet                   
Riina Niemi  2005    195          44.25   
  Swimming Club Rovaniemi                   
Elina Turunen  2005    195          44.29   
  Oulun Uinti 1906                   
Laura Rajavaara  2005    182          45.31   
  Oulun Uinti 1906                   
Maiju Huttunen  2005    172          46.15   
  Swimming Club Rovaniemi                   
Milla Marttila  2005    158          47.50   
  Kempeleen Pyrintö                   
Vilma Utriainen  2005    140          49.40   
  Kempeleen Pyrintö                   
10  Katariina Koivuranta  2005    137          49.75   
  Kempeleen Pyrintö                   
11  Amanda Riuttanen  2005    102          54.88   
  Oulun Uinti 1906                   
12  Saana Uusitalo  2005    100          55.36   
  Oulun Lohet                   
13  Raita Virtanen  2005    94          56.35   
  Kemijärven Kaiku                   
14  Martta Ryynänen  2005    89          57.54   
  Oulun Lohet                   
15  Sofia Kivelä  2005    71          1:01.79   
  Kempeleen Pyrintö                   
Vilmiina Grekula  2005              DNS   
  Oulun Uinti 1906                   
Saana Lauhava  2005              DSQ   
  Swimming Club Rovaniemi                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
Sani Nätynki  2005              DSQ   
  Swimming Club Rovaniemi                   
  SW 6.4 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen               
 
Laji 9, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Helmi Jouhten  2004    350          36.46   
  Kempeleen Pyrintö                   
Pinja Taskila  2004    336          36.94   
  Oulun Uinti 1906                   
Inka Elamaa  2004    268          39.83   
  Oulun Lohet                   
Anni Ranta-Valkama  2004    266          39.94   
  Swimming Club Rovaniemi                   
Olga Emilia Mattila  2004    245          41.05   
  Oulun Uinti 1906                   
Inka Lytz  2004    228          42.05   
  Swimming Club Rovaniemi                   
Viivi Tonteri  2004    209          43.30   
  Oulun Uinti 1906                   
Hanna-Maria Korpilähde  2004    194          44.38   
  Swimming Club Rovaniemi                   
Henna Moilanen  2004    190          44.68   
  Kempeleen Pyrintö                   
10  Julia Piisilä  2004    159          47.35   
  Kempeleen Pyrintö                   
11  Emilia Juutilainen  2004    157          47.63   
  Rovaniemen Uimaseura                   
12  Siiri Rahikkala  2004    153          48.04   
  Oulun Uinti 1906                   
13  Reetta Piira  2004    138          49.70   
  Swimming Club Rovaniemi                   
14  Matilda Hietala  2004    135          50.05   
  Oulun Uinti 1906                   
15  Noora Aikio  2004    86          58.09   
  Kemin Uimaseura                   
16  Riia Koskenkari  2004    68          1:02.81   
  Oulun Uinti 1906                   
 
Laji 9, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 12 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Reetta Kanervo  1999    585          30.72   
  Oulun Uinti 1906                   
Sanna-Riikka Räihä  1998    563          31.11   
  Oulun Uinti 1906                   
Reetta Pahkala  1997    549          31.37   
  Oulun Lohet                   
Silja Känsäkoski  1997    549          31.37   
  Oulun Uinti 1906                   
Katri Hurskainen  2000    521          31.92   
  Oulun Lohet                   
Moona Mankinen  1996    519          31.96   
  Swimming Club Vuokatti                   
Jonna Airisniemi  2000    482          32.76   
  Kemijärven Kaiku                   
Reetta-Maija Perätalo  2000    474          32.95   
  Oulun Lohet                   
Katriina Korpi  2000    442          33.73   
  Oulun Lohet                   
10  Riika Huttula  2001    419          34.33   
  Oulun Lohet                   
11  Linda Luoma-Kyyny  1996    416          34.41   
  Swimming Club Rovaniemi                   
12  Venla Niemelä  1999    412          34.52   
  Swimming Club Rovaniemi                   
13  Elina Pulkkinen  1999    407          34.66   
  Oulun Uinti 1906                   
14  Laura Fält  1998    404          34.75   
  Oulun Lohet                   
15  Jonna Laukkanen  1998    397          34.95   
  Swimming Club Vuokatti                   
16  Henna Hökkä  2003    390          35.17   
  Oulun Uinti 1906                   
17  Ada Niskala  2000    374          35.67   
  Rovaniemen Uimaseura                   
18  Tiia Pudas  1999    372          35.71   
  Vieskan Uimarit                   
19  Moonica Pirhonen  2001    365          35.93   
  Oulun Uinti 1906                   
20  Minja Lukkari  2003    334          37.02   
  Oulun Uinti 1906                   
21  Iina Elorinne  2002    325          37.36   
  Kempeleen Pyrintö                   
22  Senni Keisu  2001    315          37.76   
  Oulun Lohet                   
23  Isa Vehkaoja  2002    304          38.21   
  Oulun Uinti 1906                   
24  Rosa-Maria Alaraasakka  1996    303          38.23   
  Haukiputaan Heitto                   
25  Sofia Saukko  2001    302          38.28   
  Swimming Club Rovaniemi                   
26  Angelica Kuoksa  2001    300          38.35   
  Oulun Lohet                   
27  Jemina Pesonen  1998    298          38.45   
  Oulun Uinti 1906                   
28  Reeta Kallunki  2003    237          41.52   
  Oulun Uinti 1906                   
29  Katariina Niemelä  2001    232          41.82   
  Kempeleen Pyrintö                   
30  Ida Karjalainen  2002    209          43.29   
  Swimming Club Rovaniemi                   
31  Filippa Rieppo  2003    206          43.48   
  Oulun Uinti 1906                   
32  Katariina Kuulasmaa  2003    204          43.63   
  Swimming Club Rovaniemi                   
33  Nea Helena Vähäkuopus  2003    199          43.99   
  Oulun Lohet                   
34  Iida Nissilä  2003    195          44.28   
  Oulun Lohet                   
34  Sara Ylimäki  2003    195          44.28   
  Kemin Uimaseura                   
36  Meri Piirainen  2002    169          46.40   
  Swimming Club Vuokatti                   
37  Anette Kinnunen  2002    163          47.01   
  Oulun Lohet                   
Aino Raappana  2001              DSQ   
  Oulun Lohet                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
Emma Nikula  1998              DSQ   
  Vieskan Uimarit                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.24.00  Tulostuspäivämäärä  03 lokakuu 2015 
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat  Tulostusaika  11:31 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner