2019-08-20   21:49:51
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Suomen Lyhyen Radan Mestaruusuinnit 2009

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Kisajakso

Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa 
 
  Kilpailu  Lyhyen Radan SM-Uinnit 2009    Tulostuspäivämäärä  29 tammikuu 2009   
  Kilpailun paikkakunta  Oulu    Tulostusaika  22:20   
  Järjestäjä  OuLo, OU-73, OUS         
 
 
Laji 10, 4X200m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m      Aika  Tila 
  Seura                   











 
Swim1  18  823          7:30.72   
  Swimming Jyväskylä                   
  Ari-Pekka Liukkonen  1989      54.46  1:51.33      1:51.33   
  Antti Viilos  1989      55.51  1:55.98      3:47.31   
  Juho Allonen  1989      55.11  1:53.22      5:40.53   
  Severi Allonen  1991      52.70  1:50.19      7:30.72   
                     
Cetus 1  1985  14  792          7:36.66   
  Cetus                   
  Aleksi Eskelinen  1988      53.58  1:53.01      1:53.01   
  Mikko Alpola  1989      55.02  1:53.31      3:46.32   
  Antti Pehkonen  1989      55.25  1:55.47      5:41.79   
  Tatu Waltari  1987      53.77  1:54.87      7:36.66   
                     
Hss 1  1990  12  734          7:48.25   
  Helsingfors Simsällskap                   
  Reijo Hyvenen  1990      55.63  1:58.28      1:58.28   
  Antti Tamminen  1990      57.04  1:58.58      3:56.86   
  Mikko Sinisalo  1984      55.96  1:57.98      5:54.84   
  Juha Lindfors  1978      55.43  1:53.41      7:48.25   
                     
Jous 1  1993  10  725          7:50.17   
  Joensuun Uimaseura                   
  Henri Vartiainen  1989      57.02  1:59.45      1:59.45   
  Petri Hirvonen  1988      55.49  1:55.68      3:55.13   
  Kasperi Norismaa  1990      57.55  1:59.74      5:54.87   
  Iisakki Ratilainen  1986      54.58  1:55.30      7:50.17   
                     
Scr1  1992  710          7:53.55   
  Swimming Club Rovaniemi                   
  Sami Juopperi  1992      56.50  1:55.62      1:55.62   
  Veli-Matti Kuosmanen  1992      58.12  2:02.06      3:57.68   
  Artturi Mantila  1992      57.29  1:59.24      5:56.92   
  Toni Ahola  1992      55.56  1:56.63      7:53.55   
                     
Cetus 2  1986  691          7:57.81   
  Cetus                   
  Jan Johansson  1989      56.68  1:57.59      1:57.59   
  Kim Sandberg  1987      56.95  1:58.04      3:55.63   
  Peik Lehtonen  1991      57.11  1:59.66      5:55.29   
  Harri Matinlassi  1989      59.07  2:02.52      7:57.81   
                     
Koo-Vee 1  666          8:03.74   
  KOO-VEE                   
  Samu Pajusaari  1991      57.66  2:01.01      2:01.01   
  Lauri Leinonen  1992      57.22  1:58.60      3:59.61   
  Roope Kulmala  1990      57.84  2:05.18      6:04.79   
  Jussi Leinonen  1991      56.73  1:58.95      8:03.74   
                     
Sgr  1992  617          8:16.34   
  Simmis Grani                   
  Mikko Salminen  1992      1:01.73  2:11.68      2:11.68   
  Henri Härkönen  1993      58.52  2:00.19      4:11.87   
  Lauri Kaipainen  1990      55.12  1:57.04      6:08.91   
  Calle Mohn  1993      1:00.86  2:07.43      8:16.34   
                     
Swim3    600          8:20.98   
  Swimming Jyväskylä                   
  Janne Kekkonen  1989      1:00.18  2:07.55      2:07.55   
  Jarkko Terho  1988      57.44  2:00.67      4:08.22   
  Janne Markkanen  1994      1:02.50  2:07.42      6:15.64   
  Teemu Vuorela  1994      1:02.16  2:05.34      8:20.98   
                     
10  Oulun Uimaseura 1  1985    587          8:24.44   
  Oulun Uimaseura                   
  Sami Säilynkangas  1991      59.38  2:03.17      2:03.17   
  Tommi Kujala  1992      59.57  2:07.96      4:11.13   
  Arttu Erkinaro  1992      1:01.77  2:08.54      6:19.67   
  Tuukka Korpela  1990      58.65  2:04.77      8:24.44   
                     
11  Swim2    584          8:25.37   
  Swimming Jyväskylä                   
  Aki Tuomaala  1991      59.68  2:04.58      2:04.58   
  Juho Lyytikäinen  1990      57.49  2:01.95      4:06.53   
  Eetu Suomalainen  1989      58.30  2:01.79      6:08.32   
  Oskari Ventilä  1989      1:04.80  2:17.05      8:25.37   
                     
12  Koo-Vee 2    577          8:27.45   
  KOO-VEE                   
  Sakari Rautalin  1991      59.50  2:06.19      2:06.19   
  Jarkko Mursu  1992      59.64  2:03.84      4:10.03   
  Olli Lehtinen  1992      58.74  2:11.09      6:21.12   
  Kasperi Mikkonen  1993      59.80  2:06.33      8:27.45   
                     
Aui  1985              DSQ  10.10, 1.vaihto 
  Aurajoen Uinti                   
  Ville Kallio  1986      57.29  1:59.90      1:59.90   
                 
                     
 
 

Tekjä: WinGrodan 1.16.16 
Lisenssi: Oulun Uimaseura 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner