2019-10-22   12:01:46
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Suomen Lyhyen Radan Mestaruusuinnit 2009

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Kisajakso

Tulokset Laji 16 (Loppukilpailut) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 16 (Loppukilpailut) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa 
 
  Kilpailu  Lyhyen Radan SM-Uinnit 2009    Tulostuspäivämäärä  30 tammikuu 2009   
  Kilpailun paikkakunta  Oulu    Tulostusaika  17:57   
  Järjestäjä  OuLo, OU-73, OUS         
 
 
Laji 16, 800m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura        500m  600m  700m       











 
Severi Allonen  1991    827  56.83  1:58.16  2:59.09  4:00.94  8:06.72   
  Swimming Jyväskylä        5:03.21  6:04.86  7:06.75       
                     
Toni Ahola  1992    771  59.83  2:01.60  3:04.16  4:07.45  8:18.17   
  Swimming Club Rovaniemi        5:10.13  6:13.51  7:17.02       
                     
Aleksi Eskelinen  1988    765  57.46  1:59.26  3:02.15  4:06.55  8:19.47   
  Cetus        5:11.33  6:15.69  7:19.33       
                     
Antti Tamminen  1990    696  1:02.47  2:07.73  3:13.31  4:18.66  8:35.47   
  Helsingfors Simsällskap        5:23.19  6:28.63  7:33.50       
                     
Artturi Mantila  1992    696  1:00.83  2:05.09  3:10.00  4:15.30  8:35.50   
  Swimming Club Rovaniemi        5:21.07  6:26.80  7:32.61       
                     
Samuli Heino  1992    673  1:00.46  2:03.65  3:09.11  4:15.21  8:41.36   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi        5:21.66  6:29.10  7:35.38       
                     
Jere Laukkanen  1993    668  1:01.73  2:07.02  3:13.87  4:20.42  8:42.54   
  Swimming Club Vuokatti        5:26.11  6:32.79  7:38.17       
                     
Veli-Matti Kuosmanen  1992    643  1:02.51  2:08.55  3:14.81  4:21.13  8:49.27   
  Swimming Club Rovaniemi        5:28.13  6:35.96  7:44.44       
                     
Eero Stolt  1990  601  1:01.39  2:07.31  3:14.69  4:22.78  9:01.22   
  Tuusulan Uimaseura        5:33.25  6:43.16  7:54.16       
                     
10  Mikko Salminen  1992  555  1:04.37  2:13.80  3:24.19  4:34.69  9:15.79   
  Simmis Grani        5:45.83  6:57.05  8:07.57       
                     
11  Tommi Lehtinen  1994  543  1:03.70  2:15.02  3:25.98  4:38.71  9:19.99   
  Tampereen Työväen Uimar        5:48.68  7:00.12  8:11.45       
                     
12  Eetu Eskeli  1993  501  1:04.40  2:14.54  3:26.79  4:40.38  9:35.21   
  Kokkolan Uimaseura        5:54.71  7:09.82  8:24.28       
                     
 
 

Tekjä: WinGrodan 1.16.16 
Lisenssi: Oulun Uimaseura 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner