2019-10-24   02:40:42
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Suomen Lyhyen Radan Mestaruusuinnit 2009

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Kisajakso

Tulokset Laji 41 (Loppukilpailut) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 41 (Loppukilpailut) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa 
 
  Kilpailu  Lyhyen Radan SM-Uinnit 2009    Tulostuspäivämäärä  01 helmikuu 2009   
  Kilpailun paikkakunta  Oulu    Tulostusaika  18:43   
  Järjestäjä  OuLo, OU-73, OUS         
 
 
Laji 41, 4X100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m      Aika  Tila 
  Seura                   











 
Hss 1  1990    852          3:47.46  SE Ennätys - Aikuinen 
  Helsingfors Simsällskap                   
  Tea Lönnroth  1990      28.10  58.51      58.51   
  Juuli Dolk  1990      27.39  58.29      1:56.80   
  Sofia Mustelin  1989      26.72  56.55      2:53.35   
  Marlene Niemi  1992      25.95  54.11      3:47.46   
                 
                     
Raisu  1950    850          3:47.66   
  Raision Urheilijat                   
  Patricia Aschan  1994      27.87  57.38      57.38   
  Netta Mikkonen  1993      27.26  57.39      1:54.77   
  Milja Huhta  1994      27.58  57.21      2:51.98   
  Jenni Pienimäki  1990      26.22  55.68      3:47.66   
                     
Oulun Uimaseura 1  1986    825          3:49.93   
  Oulun Uimaseura                   
  Tiina Savola  1986      27.54  57.37      57.37   
  Elina Kontio  1989      27.75  59.05      1:56.42   
  Katri Säntti  1988      27.43  58.58      2:55.00   
  Linda Laihorinne  1984      25.82  54.93      3:49.93   
                     
Swim1    803          3:51.94   
  Swimming Jyväskylä                   
  Emmi-Stina Pirttimäki  1983      28.51  59.16      59.16   
  Laura Lajunen  1992      27.92  58.38      1:57.54   
  Hanna Kauhanen  1988      27.24  57.16      2:54.70   
  Riikka Majander  1984      27.01  57.24      3:51.94   
                     
Aui  1985    798          3:52.45   
  Aurajoen Uinti                   
  Noora Sartela  1991      27.68  58.14      58.14   
  Sara Neulanen  1989      27.09  56.81      1:54.95   
  Laura Virolainen  1991      27.81  58.91      2:53.86   
  Janette Raita  1992      27.19  58.59      3:52.45   
                     
Vus-Vss  1990    756          3:56.66   
  Vaasan Uimaseura-Vasa S                   
  Ida Villa  1993      28.12  58.64      58.64   
  Moona Myllyaho  1990      28.00  59.05      1:57.69   
  Emilia Uusitalo  1990      28.43  59.07      2:56.76   
  Erica Nieminen  1992      28.15  59.90      3:56.66   
                     
Hss 2    742          3:58.16   
  Helsingfors Simsällskap                   
  Tiina Lindgren  1990      29.06  1:00.16      1:00.16   
  Sanna Linko  1992      27.98  1:00.26      2:00.42   
  Juulia Lainekivi  1993      28.13  59.38      2:59.80   
  Katja Lehtonen  1988      27.49  58.36      3:58.16   
                     
Cetus 1  1987    736          3:58.77   
  Cetus                   
  Petra Soininen  1992      28.75  58.74      58.74   
  Jessika Stolze  1989      28.68  1:00.47      1:59.21   
  Anni Alitalo  1991      28.21  59.67      2:58.88   
  Ann-Sofie Leimu  1991      28.56  59.89      3:58.77   
                     
Sihy 1  1990    706          4:02.19   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää                   
  Kaisla Kollanus  1993      29.05  1:00.41      1:00.41   
  Hanna Nousiainen  1991      29.53           
  Noora Kollanus  1991      2:31.39           
  Noora Virta  1992      3:30.86  4:02.19      4:02.19   
                     
10  Hss 3  1990    690          4:04.05   
  Helsingfors Simsällskap                   
  Ninni From  1988      29.74  1:01.84      1:01.84   
  Pilvi Saarikoski  1990      28.58  1:00.92      2:02.76   
  Laura Koivusalo  1990      28.60  59.46      3:02.22   
  Heta Hölttä  1991      29.28  1:01.83      4:04.05   
                     
11  Oulun Uimaseura 2  1986    671          4:06.28   
  Oulun Uimaseura                   
  Noora Pehkonen  1989      29.43  1:02.16      1:02.16   
  Henna Virtanen  1989      28.76  1:00.59      2:02.75   
  Reetta Härkönen  1991      28.60  1:01.79      3:04.54   
  Sari Kokko  1990      29.34  1:01.74      4:06.28   
                     
12  Poseidon  1980    665          4:07.00   
  Poseidon                   
  Anna Zitting  1988      28.53  59.97      59.97   
  Juuli Hannonen  1991      28.74  1:02.24      2:02.21   
  Ilona Repo  1994      29.59  1:02.14      3:04.35   
  Elina Mäkinen  1993      29.54  1:02.65      4:07.00   
                     
13  Swim2    652          4:08.63   
  Swimming Jyväskylä                   
  Viktoria Kunavitsh  1989      30.19  1:02.70      1:02.70   
  Annika Nieminen  1985      30.78  1:04.34      2:07.04   
  Johanna Teräväinen  1986      30.00  1:02.38      3:09.42   
  Jonna Teräväinen  1991      28.35  59.21      4:08.63   
                     
14  Taus 1  1975    650          4:08.93   
  Tampereen Uimaseura                   
  Emmi Järvinen  1992      30.02  1:01.88      1:01.88   
  Sofia Suna  1990      29.20  1:01.97      2:03.85   
  Noora Nyberg  1992      29.30  1:01.86      3:05.71   
  Emmi Mäkelä  1992      29.55  1:03.22      4:08.93   
                     
15  Cetus 2  1988    627          4:11.90   
  Cetus                   
  Julia Hermans  1990      31.12  1:04.94      1:04.94   
  Laura Markkanen  1992      29.85  1:01.98      2:06.92   
  Linda Tenho  1992      30.97  1:03.94      3:10.86   
  Maija Virkkala  1992      29.31  1:01.04      4:11.90   
                     
16  Hss 4  1990    627          4:11.97   
  Helsingfors Simsällskap                   
  Leena Koivusalo  1993      30.51  1:03.39      1:03.39   
  Vuokko Schoultz  1994      29.08  1:02.13      2:05.52   
  Susanna Kaurinkoski  1993      30.73  1:04.50      3:10.02   
  Inga Virtanen  1994      29.41  1:01.95      4:11.97   
                     
17  Pus  1987    624          4:12.30   
  Porin Uimaseura                   
  Ida Lindström  1992      30.61  1:04.12      1:04.12   
  Heili Vatsk  1987      30.32  1:03.21      2:07.33   
  Mikaela Lähtölä  1990      29.80  1:02.88      3:10.21   
  Hanna-Kaisa Lehti  1990      29.53  1:02.09      4:12.30   
                     
18  Swim3    605          4:14.97   
  Swimming Jyväskylä                   
  Mimosa Jallow  1994      29.80  1:03.27      1:03.27   
  Sophia Hyökyvaara  1990      31.29  1:04.91      2:08.18   
  Mira Terho  1992      30.79  1:04.77      3:12.95   
  Heidi Savioja  1988      29.65  1:02.02      4:14.97   
                     
19  Koo-Vee 1    592          4:16.78   
  KOO-VEE                   
  Suvi Tennberg  1992      29.97  1:02.31      1:02.31   
  Emma Rautalin  1994      29.84  1:04.71      2:07.02   
  Ira Iso-Kungas  1994      31.24  1:06.37      3:13.39   
  Jenna Tolvanen  1989      29.58  1:03.39      4:16.78   
                     
Scr1  1992              DNF   
  Swimming Club Rovaniemi                   
  Lotta Kuulasmaa  1994      29.74  1:03.26      1:03.26   
                     
 
 

Tekjä: WinGrodan 1.16.16 
Lisenssi: Oulun Uimaseura 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner