2020-01-20   08:54:10
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Suomen Lyhyen Radan Mestaruusuinnit 2009

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Kisajakso

Tulokset Laji 27 (Alkuerät) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 27 (Alkuerät) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa 
 
  Kilpailu  Lyhyen Radan SM-Uinnit 2009    Tulostuspäivämäärä  31 tammikuu 2009   
  Kilpailun paikkakunta  Oulu    Tulostusaika  11:11   
  Järjestäjä  OuLo, OU-73, OUS         
 
 
Laji 27, 200m Rintauinti Naiset, Alkuerät 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Noora Laukkanen  1993    711  35.79  1:16.46  1:56.31    2:36.32   
  Oulun Uimarit 73                   
                     
Jenna Laukkanen  1995    700  35.99  1:15.63  1:56.45    2:37.16   
  Swimming Club Vuokatti                   
                     
Laura Virolainen  1991    685  36.40  1:16.71  1:58.16    2:38.29   
  Aurajoen Uinti                   
                     
Kristina Heikkinen  1982    681  36.76  1:16.91  1:57.91    2:38.55   
  Oulun Uimaseura                   
                     
Janika Lähteenmäki  1989    674  35.88  1:16.75  1:58.14    2:39.10   
  Tampereen Uimaseura                   
                     
Miia Tenhunen  1986    666  37.65  1:17.87  1:58.97    2:39.76   
  Cetus                   
                     
Hannele Luoma  1989    664  36.54  1:16.85  1:57.78    2:39.90   
  Someron Esa                   
                     
Laura Koivusalo  1990    652  37.90  1:19.48  2:00.15    2:40.89   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
Mikaela Lähtölä  1990    639  37.57  1:18.53  1:59.68    2:41.99   
  Porin Uimaseura                   
                     
10  Anu Lehtinen  1990    638  36.25  1:17.11  1:59.68    2:42.10   
  Lahden Uimaseura                   
                     
11  Veera Kivirinta  1995    612  37.50  1:19.72  2:02.19    2:44.34   
  Oulun Uimarit 73                   
                     
12  Jonna Suomalainen  1990    605  38.10  1:20.44  2:02.32    2:45.00   
  Imatran Uimarit                   
                     
13  Satu Helle  1991    604  38.22  1:20.93  2:03.03    2:45.01   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
14  Leena Koivusalo  1993    599  37.35  1:19.60  2:01.92    2:45.52   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
15  Aleksandra Prami  1991    597  38.77  1:20.71  2:03.70    2:45.67   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
16  Jessika Stolze  1989    593  37.34  1:19.42  2:02.86    2:46.04   
  Cetus                   
                     
17  Noora Kivioja  1992    592  37.50  1:19.18  2:02.23    2:46.12   
  Poseidon                   
                     
18  Erica Granesäter  1984    591  38.56  1:20.49  2:03.58    2:46.25   
  IF Åland                   
                     
19  Alli Tommiska  1991    591  38.06  1:22.18  2:05.24    2:46.30   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
20  Heidi Lepistö  1992    589  37.85  1:20.07  2:04.28    2:46.46   
  Someron Esa                   
                     
21  Noora Pehkonen  1989    583  37.94  1:20.20  2:03.36    2:46.99   
  Oulun Uimaseura                   
                     
22  Sandra Aspholm  1990    575  37.61  1:19.08  2:02.50    2:47.79   
  IF Åland                   
                     
23  Tanja Ikonen  1989    570  38.58  1:21.06  2:03.38    2:48.26   
  Tampereen Työväen Uimar                   
                     
24  Kaisa Mäki  1993    568  39.26  1:21.74  2:05.66    2:48.51   
  Nokian Pyry                   
                     
25  Mira Terho  1992    563  38.77  1:20.43  2:04.51    2:48.98   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
26  Hanne-Mari Paloniemi  1992    552  38.66  1:22.02  2:05.66    2:50.09   
  Swimming Club Rovaniemi                   
                     
27  Sanna Pitkänen  1990    546  39.22  1:22.35  2:06.83    2:50.75   
  Cetus                   
                     
28  Sofia Risteelä  1993    540  39.30  1:22.76  2:07.93    2:51.37   
  Oulun Uimaseura                   
                     
29  Olga Nikitin  1994    526  38.60  1:22.87  2:08.41    2:52.80   
  Mikkelin Uimaseura                   
                     
30  Katri Vesterinen  1993    526  39.17  1:24.58  2:09.70    2:52.81   
  Marjaniemen Uimarit                   
                     
31  Milla Ahonen  1994    525  37.79  1:21.14  2:06.59    2:52.91   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
32  Oona Vasko  1991    497  39.51  1:22.96  2:09.23    2:56.10   
  KOO-VEE                   
                     
33  Elina Mäkinen  1993    497  40.17  1:25.16  2:10.38    2:56.15   
  Poseidon                   
                     
34  Susanna Luoma  1991    481  41.69  1:27.90  2:14.80    2:58.11   
  Someron Esa                   
                     
35  Hanna Järvenpää  1991    477  40.26  1:25.80  2:12.79    2:58.57   
  Vieskan Uimarit                   
                     
36  Annukka Repo  1993    476  40.25  1:25.48  2:11.96    2:58.69   
  Poseidon                   
                     
37  Anniina Ilomäki  1994    473  41.48  1:26.89  2:14.13    2:59.09   
  Tampereen Työväen Uimar                   
                     
38  Suvi Tennberg  1992    466  41.28  1:26.61  2:14.42    3:00.02   
  KOO-VEE                   
                     
Henrietta Nieminen  1994              DNF   
  Vaasan Uimaseura-Vasa S                   
                     
Emilia Hangasvaara  1993              DNF   
  Swimming Club Rovaniemi                   
                     
Veera Allonen  1994              DSQ  Vilppilähtö 
  Tampereen Työväen Uimar                   
                 
                     
 
 

Tekjä: WinGrodan 1.16.16 
Lisenssi: Oulun Uimaseura 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner