2019-12-12   15:59:28
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Vestdanske Årgangsmesterskaber Grp 2

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag 10.00

Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Vest Årgang Gruppe 2    Udskriftsdato  12 december 2015   
  Stævne by  Holstebro    Udskriftstidspunkt  16:46   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og Holstebro Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  12 december 2015         
 
 
Løb 14, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Magnus Dyg Holme  2002    464  28.46        58.03   
  Ikast Svømmeklub                   
                     
Oliver Nørgaard Frost  2002    460  28.33        58.19   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
Artúr Jegesi  2002    459  28.43        58.24   
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
Mads Kloster  2002    449  28.64        58.67   
  Thisted Svømmeklub                   
                     
Jakob Tietgen  2002    422  28.97        59.90   
  Frem Odense                   
                     
Joachim Hjertmann  2002    414  29.17        1:00.29   
  Lyseng IF                   
                     
Gustav Stahl  2002    412  29.23        1:00.38   
  Odense Svømme Klub                   
                     
Andreas Blaaberg  2002    404  29.41        1:00.78   
  Vejle Svømmeklub Triton                   
                     
Julius Henriksen  2002    395  29.74        1:01.21   
  Holstebro Svømme Club                   
                     
10  Patrick Zakaryan Olsen  2002    382  30.20        1:01.89   
  Horsens Svømmeklub                   
                     
11  Philip Andersen Ravn  2002    377  30.38        1:02.18   
  Svømmeklubben Sønderborg                   
                     
12  Simon Perzynski  2002    374  30.40        1:02.33   
  Svømmeklubben Sønderborg                   
                     
13  Emil Jøhnk Tramm  2002    369  30.34        1:02.64   
  Odense Svømme Klub                   
                     
14  William Svarer  2002    366  30.49        1:02.80   
  Kolding SK                   
                     
15  Rasmus Petersen  2002    363  30.48        1:02.97   
  Haderslev Svømme Klub                   
                     
16  Nikolaj Petlin Koch  2002    357  30.53        1:03.31   
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
17  Mingus Okkerholm  2002    350  30.88        1:03.71   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
18  William Vig Stærmose  2002    349  30.47        1:03.77   
  Frem Odense                   
                     
19  Emil Frydenholm  2002    347  30.94        1:03.91   
  Esbjerg Svømmeklub                   
                     
20  Rasmus Kvorning Mikkelsen  2002    342  30.51        1:04.22   
  Vejle Svømmeklub Triton                   
                     
21  Joshua Dannevang  2002    336  31.71        1:04.58   
  Kolding SK                   
                     
22  Casper Brinch  2002    336  31.23        1:04.60   
  Svømmeklubben Tempo                   
                     
23  Sebastian Sønderholm  2002    331  30.95        1:04.91   
  Hobro Svømmeklub                   
                     
24  Johan Bendixen Nissen  2002    329  31.39        1:05.09   
  Skanderborg Svømmeklub                   
                     
25  Anders Nedergaard Jensen  2002    323  31.64        1:05.44   
  Holstebro Svømme Club                   
                     
26  Christoffer B. Lauridsen  2002    321  31.61        1:05.61   
  Aars Svømmeklub                   
                     
27  Wilfred Hove Lasthein  2002    312  30.84        1:06.21   
  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling                   
                     
28  William Ohrt  2002    300  32.54        1:07.11   
  Kolding SK                   
                     
29  Oliver Hallenborg  2002    290  32.48        1:07.83   
  Odense Svømme Klub                   
                     
30  Hjalte Andersen  2002    288  32.83        1:08.01   
  Svømmeklubben Opnør                   
                     
31  Johan Siksne Kaalund  2002    281  32.54        1:08.60   
  O.S.L.F.                   
                     
32  Jonas L. Werther  2002    268  33.04        1:09.62   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
 
Løb 14, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2016 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Mathias Lindberg Laursen  2003    350  30.98        1:03.73   
  Holstebro Svømme Club                   
                     
Malthe Elkjær  2003    348  32.01        1:03.88   
  Svømmeklubben Tempo                   
                     
Kristian B. Rasmussen  2003    334  31.70        1:04.75   
  Svømmeklubben S 68                   
                     
Mads Stamholt  2003    333  31.64        1:04.81   
  Haderslev Svømme Klub                   
                     
Rasmus Pilegaard Køfer  2003    332  31.33        1:04.86   
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
Christian Kornum  2003    325  31.35        1:05.33   
  Svømmeklubben Søhesten                   
                     
Alexander L. Bjørn  2003    309  32.02        1:06.46   
  Ikast Svømmeklub                   
                     
Alfred Feldskov  2003    307  32.20        1:06.56   
  Svendborg Svømme Klub                   
                     
Aske Sommerlund Pedersen  2003    306  32.37        1:06.62   
  Esbjerg Svømmeklub                   
                     
10  Emil Lykke Grann  2003    303  32.39        1:06.86   
  Silkeborg Svømmeklub                   
                     
11  Nikolai Sander  2003    300  32.12        1:07.07   
  Svømmeklubben SMUT Terndrup                   
                     
12  Mathias Knudsen  2003    299  32.17        1:07.14   
  Svømmeklubben Nord                   
                     
13  Victor Nygaard  2003    297  32.83        1:07.35   
  O.S.L.F.                   
                     
14  Mathias Munch Pedersen  2003    289  32.62        1:07.95   
  Odense Svømme Klub                   
                     
15  Lauritz Baad Ellekjær  2003    288  32.82        1:08.04   
  Vejle Svømmeklub Triton                   
                     
16  Frederik Venø Elling  2003    287  33.09        1:08.08   
  Silkeborg Svømmeklub                   
                     
17  Jonas Krammer Knudsen  2003    284  33.31        1:08.29   
  Esbjerg Svømmeklub                   
                     
18  Alexander Mortensen  2004    284  33.32        1:08.34   
  Herning Svømmeklub                   
                     
19  William Sloth  2003    279  33.47        1:08.76   
  Lyseng IF                   
                     
20  Daniel Damsbo  2003    278  33.37        1:08.81   
  Vejle Svømmeklub Triton                   
                     
21  Christopher Z. Christense  2003    278  34.18        1:08.82   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
22  Frederik Lindholm  2004    275  32.56        1:09.07   
  Lyseng IF                   
                     
23  Marius Gystad  2003    257  33.61        1:10.67   
  Silkeborg Svømmeklub                   
                     
24  Lars Riisgaard-Jensen  2004    254  33.84        1:10.91   
  Aars Svømmeklub                   
                     
25  Jacob Lyse Søe  2003    252  33.90        1:11.11   
  Odder Svømmeklub                   
                     
26  Anders Mose  2004    250  34.17        1:11.29   
  Esbjerg Svømmeklub                   
                     
27  Andreas Jørgensen  2003    249  34.68        1:11.37   
  Lyseng IF                   
                     
28  Tobias Svenningsen  2003    247  34.92        1:11.56   
  Esbjerg Svømmeklub                   
                     
29  Sebastian Jørgensen  2005    236  34.96        1:12.69   
  Thisted Svømmeklub                   
                     
30  Kasper Johnsen  2003    233  35.11        1:12.99   
  Odder Svømmeklub                   
                     
31  Victor Abel Brandi  2003    225  34.59        1:13.81   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
32  Joost Rijkhoff  2004    219  35.72        1:14.46   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
33  Theis Dalgaard  2004    198  35.47        1:17.03   
  Horsens Svømmeklub                   
                     
Elias Marius Elsgaard  2004              DSQ  Tyvstart 
  Esbjerg Svømmeklub                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.00  Udskriftsdato  12 december 2015 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  16:46 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark