2019-12-12   05:40:50
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Vestdanske Årgangsmesterskaber Grp 2

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag 10.00

Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Vest Årgang Gruppe 2    Udskriftsdato  12 december 2015   
  Stævne by  Holstebro    Udskriftstidspunkt  17:03   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og Holstebro Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  12 december 2015         
 
 
Løb 15, 4X100m Medley Damer, Finaler Årg. 2003-2016 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m      Opnået  Status 
  Klub                   











 
Esv Awesome  2003    455          4:56.28   
  Elite Swim Vejle                   
  Andrea Schulz Mikkelsen  2003      37.76  1:16.37      1:16.37   
  Louise Sjørup Jensen  2003      38.75  1:22.60      2:38.97   
  Alberte Ehrenreich-Birn  2003      34.71  1:13.20      3:52.17   
  Sofie Theophil Petersen  2003      30.55  1:04.11      4:56.28   
                     
Vs Piger  2003    440          4:59.57   
  Viborg Svømme Klub                   
  Rebecca E. Jakobsen  2003      36.50  1:14.55      1:14.55   
  Amalie Kanstrup  2003      40.68  1:25.73      2:40.28   
  Josefine Heuer  2003      34.78  1:15.01      3:55.29   
  Louise Houe Andersen  2003      30.20  1:04.28      4:59.57   
                     
As Piger 1  2003    422          5:03.83   
  Aalborg Svømmeklub                   
  Emma Kutsko Jensen  2004      38.91  1:19.44      1:19.44   
  Ida S Olesen  2003      39.89  1:23.52      2:42.96   
  Emma Stecher  2003      33.36  1:11.35      3:54.31   
  Marta Woroniecka  2003      33.19  1:09.52      5:03.83   
                     
Sto Powerpuf Piger  2003    383          5:13.81   
  Swim Team Odense                   
  Mia T. Klüver-Kristensen  2004      39.00  1:20.66      1:20.66   
  Christine Krogh  2003      41.08  1:28.04      2:48.70   
  Alma Burgaard  2003      35.49  1:17.43      4:06.13   
  My Phuong Bui  2003      31.80  1:07.68      5:13.81   
                     
Kolding Piger Kolding  2004    380          5:14.47   
  Kolding SK                   
  Marie Louise Jørgensen  2003      39.00  1:20.51      1:20.51   
  Cecilie Batz  2003      1:23.80           
  Cille Christensen  2004      4:03.67  4:37.88      4:37.88   
  Elma Gabela  2004      36.59  36.59      5:14.47   
                     
Hsc Micro Monstars  2003    371          5:17.13   
  Holstebro Svømme Club                   
  Emma Fjordside Jensen  2003      38.54  1:19.40      1:19.40   
  Annika Hausgaard Godt  2003      40.74  1:25.21      2:44.61   
  Cecilie Christiansen  2003      34.80  1:15.71      4:00.32   
  Louise Brendholdt Winkel  2004      35.72  1:16.81      5:17.13   
                     
Horsens Piger 3  2003    367          5:18.30   
  Horsens Svømmeklub                   
  Sofie Bach Nielsen  2003      38.91  1:19.97      1:19.97   
  Karoline Lagoni  2003      41.01  1:27.77      2:47.74   
  Anna Bull Kramer  2003      35.82  1:16.81      4:04.55   
  Maria K. Kirkmand  2003      35.34  1:13.75      5:18.30   
                     
Esv Goodies  2003    327          5:30.85   
  Elite Swim Vejle                   
  Mia Hvarre  2004      39.49  1:21.42      1:21.42   
  Emilie Johanna Bülow  2003      43.21  2:10.21      3:31.63   
  Mille Trier Pedersen  2003      46.65  1:21.10      4:52.73   
  Marie Egeskjold Bruun  2003      38.12  38.12      5:30.85   
                     
Aarhus Swim Piger 1  2003    326          5:30.98   
  Aarhus Swim                   
  Emilie Wolf Sørensen  2003      39.23  1:21.54      1:21.54   
  Anne Katrine Ryhammer  2003      41.67  1:27.23      2:48.77   
  Laura Marie Dige  2004      39.78  1:28.52      4:17.29   
  Martha Bjerg  2004      35.29  1:13.69      5:30.98   
                     
10  Esbjerg Piger  2003    325          5:31.54   
  Esbjerg Svømmeklub                   
  Michelle Kramer Andersen  2003      38.43  1:17.99      1:17.99   
  Amalie Staghøj Andersen  2004      42.80  1:34.09      2:52.08   
  Christina M. Glargaard  2004      35.72  1:21.36      4:13.44   
  Victoria Underbjerg  2004      36.37  1:18.10      5:31.54   
                     
11  Smuts Labre Larver  2003    297          5:41.42   
  Svømmeklubben SMUT Terndrup                   
  Signe Thomsen  2003      38.79  1:18.41      1:18.41   
  Fenja Romanski  2005      46.59  2:18.01      3:36.42   
  Michelle Philipsen  2003      51.06  1:25.43      5:01.85   
  Maibritt Christensen  2003      39.57  39.57      5:41.42   
                     
12  Silkeborg Piger  2003    266          5:54.22   
  Silkeborg Svømmeklub                   
  Emilie Egerup  2003      43.68  1:30.46      1:30.46   
  Anne Lundorff Larsen  2004      48.02  1:40.99      3:11.45   
  Line Lyskjær  2003      41.34  1:27.09      4:38.54   
  Line Frederiksen  2003      35.41  1:15.68      5:54.22   
                     
Agf Piger 1  2003              DSQ  Holdkapkort for sent 
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
Agf Piger 2  2003              DSQ  Holdkapkort for sent 
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
As Piger 2  2003              DSQ  Ej fortsat bev v 75m 
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
Esv Besties  2003              DSQ  4. svømmer -Tyvstart 
  Elite Swim Vejle                   
  Cecilie Hingebjerg  2004      38.82  1:17.80      1:17.80   
                     
Horsens Piger 4  2003              DSQ  Maveligg. v. 15m 
  Horsens Svømmeklub                   
                     
Aarhus Swim Piger 2  2003              DSQ  Tyvstart 
  Aarhus Swim                   
  Katrine Mols  2003      39.93  1:23.44      1:23.44   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.00  Udskriftsdato  12 december 2015 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  17:03 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark