2021-04-15   12:17:13
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Fjärran Höjderspelen

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass 1

Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Fjärran Höjder Spelen    Utskriftsdatum  03 oktober 2015   
  Tävlingsort  Gävle    Utskriftstid  10:50   
  Arrangör  Gävle SS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  03 oktober 2015         
 
 
Gren 3, 100m Frisim Damer, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Matilda Holmström  2005  Upsala Simsällskap    37.92        1:20.40   
Agnes Jonasson  2005  Hudiksvalls Simsällskap    44.60        1:34.80   
Lisa Holfve  2005  Gävle Simsällskap    50.23        1:51.96   
Alva Käller  2005  Hudiksvalls Simsällskap    51.71        1:53.46   
                     
 
Gren 3, 100m Frisim Damer, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Helmi Swanson  2004  Gävle Simsällskap    32.35        1:08.93   
Louise Haglöv  2003  Borlänge Simsällskap    32.97        1:09.52   
Clara Bergh  2004  Söderhamns Simsällskap    34.03        1:10.10   
Victoria Flyman  2003  Söderhamns Simsällskap    34.20        1:11.17   
Filippa Eklund  2004  Söderhamns Simsällskap    36.60        1:14.23   
Amanda Jonasson  2004  Hudiksvalls Simsällskap    37.09        1:18.49   
Maja Nilsson  2003  Gävle Simsällskap    38.33        1:18.69   
Lisa Löf  2004  Gävle Simsällskap    37.63        1:19.47   
Frida Florén  2004  Gävle Simsällskap    37.31        1:19.85   
10  Ellinor Hermann  2003  Österby Simsällskap    40.72        1:20.14   
11  Nellie Demir  2004  Hudiksvalls Simsällskap    38.10        1:20.60   
12  Liv Jonsson  2004  Simsällskapet Mora    38.91        1:21.77   
13  Anna Jönsson  2003  Sandvikens Sim och Hoppklubb    38.57        1:21.86   
14  Gabriella Mosbach  2003  Gävle Simsällskap    38.23        1:24.02   
15  Ella Lindblad  2003  Harnäs Skutskär Simsällskap    40.94        1:26.03   
16  Anna Philipsson  2003  Harnäs Skutskär Simsällskap    39.50        1:27.12   
17  Saga Boråker  2004  Sandvikens Sim och Hoppklubb    42.38        1:28.74   
18  Emelie Wijker  2003  Gävle Simsällskap    44.06        1:28.75   
19  Karin Englund  2003  Söderhamns Simsällskap    43.87        1:30.60   
20  Alva Löfgren  2003  Harnäs Skutskär Simsällskap    44.65        1:32.97   
21  Juni Rogström  2004  Gävle Simsällskap    45.43        1:35.69   
22  Frida Ljusberg  2004  Söderhamns Simsällskap    46.67        1:36.49   
23  Ebba-Lotta Staaf  2004  Harnäs Skutskär Simsällskap    45.30        1:36.78   
24  Anna Sisell  2003  Simsällskapet Mora    51.02        1:50.30   
                     
 
Gren 3, 100m Frisim Damer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Elsa Bergh  2002  Söderhamns Simsällskap    30.78        1:02.95   
Amie Molin Richtnér  2001  Gävle Simsällskap    31.41        1:04.32   
Alice Ericson  2001  Gävle Simsällskap    31.68        1:06.47   
Clara Florén  2002  Gävle Simsällskap    32.08        1:06.69   
Emma Larsson  2002  Borlänge Simsällskap    32.56        1:06.69   
Elina Carlsson  2001  Gävle Simsällskap    32.57        1:07.49   
Lovis Jernberg  2002  Söderhamns Simsällskap    33.89        1:09.87   
Femke van Zonneveld  2002  Simsällskapet Mora    34.25        1:10.77   
Lisen Hill  2002  Simsällskapet Mora    34.68        1:12.17   
10  Anna Hoppstadius  2001  Borlänge Simsällskap    35.72        1:14.16   
11  Wilma Hedberg  2002  Gävle Simsällskap    35.65        1:14.75   
12  Ida Lundén  2002  Gävle Simsällskap    36.14        1:15.69   
13  Nora Hägglund  2001  Harnäs Skutskär Simsällskap    36.93        1:17.89   
14  Judith Smids  2001  Simsällskapet Mora    37.70        1:18.30   
15  Maja Wikström  2002  Sandvikens Sim och Hoppklubb    37.73        1:21.21   
16  Alva Honak  2002  Simsällskapet Mora    39.23        1:23.18   
17  Johanna Råstock  2001  Harnäs Skutskär Simsällskap    39.94        1:24.41   
18  Julia Nguyen  2002  Gävle Simsällskap    40.64        1:24.96   
19  Emilia Lövstrand  2002  Borlänge Simsällskap    40.50        1:24.97   
My Lindgren  2002  Borlänge Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 3, 100m Frisim Damer, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Agnes Humling  2000  Gävle Simsällskap    31.51        1:04.78   
Emma Widen  1999  Österby Simsällskap    31.52        1:06.48   
Marit van Zonneveld  1999  Simsällskapet Mora    32.58        1:07.52   
Elin Sisell  2000  Simsällskapet Mora    35.23        1:13.29   
Hanna Karlsson  2000  Simsällskapet Mora    34.50        1:14.31   
Klara Öhlin  1999  Simsällskapet Mora    34.56        1:16.85   
Ester Ekman  2000  Gävle Simsällskap    37.16        1:19.24   
Cecelina Nilsson  2000  Söderhamns Simsällskap    40.09        1:23.05   
                     
 
Gren 3, 100m Frisim Damer, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Klara Johansson  1997  Borlänge Simsällskap    30.05        1:02.23   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  03 oktober 2015 
Licensierad till: Gävle Simsällskap  Utskriftstid  10:50 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner