Results for RSK International 2015
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Lb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stvne navn | RSK International 2015 | Udskriftsdato | 22 november 2015 | |||
Stvne by | Ringe | Udskriftstidspunkt | 10:56 | |||
Arrangr | Ringe Svmme-Klub (RSK) | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stvne dato | 21 november 2015 |
Lb 17, 50m Butterfly Damer, Finaler rg. 0-1999 |
Plac. | Navn | Fdt | Klub | Opnet | Status | |||||
1 | Lrke Toft Ruby | 1999 | Berns Swim Team | 29.39 | ||||||
2 | Anna Hertzog | 1999 | Ringe Svmme Klub | 31.12 | ||||||
3 | Stine Madsen | 1999 | Ringe Svmme Klub | 32.00 | ||||||
4 | Clara Schiphorst | 1999 | Waspo Nordhorn | 32.21 | ||||||
5 | Friderike Schiphorst | 1996 | Waspo Nordhorn | 32.79 | ||||||
6 | Marloes Ekkelboom | 1997 | Waspo Nordhorn | 32.83 | ||||||
7 | Mathilde Aagaard Hansen | 1999 | Frem Odense | 34.32 | ||||||
8 | Trine G. Srensen | 1997 | Brdstrup Svmmeklub | 34.39 | ||||||
9 | Emma Lykke Kallese | 1999 | Frem Odense | 35.18 | ||||||
10 | Katrine Hvistendal Hansen | 1997 | Ringe Svmme Klub | 36.20 | ||||||
11 | Sabrina Helper | 1998 | Waspo Nordhorn | 36.45 | ||||||
12 | Cecilie Ahrentsen | 1998 | Ringe Svmme Klub | 36.57 | ||||||
13 | Marianne Petersen | 1998 | Odense Svmme Klub | 36.91 | ||||||
14 | Birte Mundt | 1998 | Waspo Nordhorn | 38.01 | ||||||
15 | Kira Reineke | 1998 | Waspo Nordhorn | 40.45 | ||||||
16 | Maren Deters | 1999 | Waspo Nordhorn | 41.26 | ||||||
17 | Pia Harmsen | 1999 | Waspo Nordhorn | 44.20 | ||||||
18 | Jasmin Ruhrig | 1998 | Waspo Nordhorn | 48.73 | ||||||
- | Catharina Mundt | 1997 | Waspo Nordhorn | DNS | ||||||
- | Frida Frydendal | 1999 | Berns Swim Team | DNS | ||||||
Lb 17, 50m Butterfly Damer, Finaler rg. 2000-2000 |
Plac. | Navn | Fdt | Klub | Opnet | Status | |||||
1 | Sofia Otto | 2000 | Tsv Reinbek | 32.15 | ||||||
2 | Amalie Pedersen | 2000 | Ringe Svmme Klub | 32.92 | ||||||
3 | Nina Lrke Mortensen | 2000 | Berns Swim Team | 34.38 | ||||||
4 | Annalena Veltmaat | 2000 | Waspo Nordhorn | 39.71 | ||||||
5 | Laura Gyldenkrne | 2000 | Ringe Svmme Klub | 40.57 | ||||||
6 | Camilla Breum Christensen | 2000 | Ringe Svmme Klub | 45.59 | ||||||
- | Anne Sofie Thrane | 2000 | Svendborg Svmme Klub | DNS | ||||||
Lb 17, 50m Butterfly Damer, Finaler rg. 2001-2001 |
Plac. | Navn | Fdt | Klub | Opnet | Status | |||||
1 | Louise Hyer-Nissen | 2001 | Ringe Svmme Klub | 31.58 | ||||||
2 | Alberte Korsgaard | 2001 | Ringe Svmme Klub | 32.21 | ||||||
3 | Alina Bohlen | 2001 | Waspo Nordhorn | 33.28 | ||||||
4 | Victoria Bang | 2001 | Svendborg Svmme Klub | 33.35 | ||||||
5 | Liv Persson | 2001 | Frem Odense | 36.31 | ||||||
6 | Frederikke Honore | 2001 | O.S.L.F. | 39.93 | ||||||
7 | Katharina Alsmeier | 2001 | Waspo Nordhorn | 40.07 | ||||||
8 | Hanna Duhn | 2001 | Waspo Nordhorn | 40.46 | ||||||
9 | Julie Krog Christensen | 2001 | Ringe Svmme Klub | 41.18 | ||||||
10 | Vivi Nguyen | 2001 | Frem Odense | 41.19 | ||||||
11 | Melina Ruhrig | 2001 | Waspo Nordhorn | 50.47 | ||||||
- | Teresa Nguyen | 2001 | Svendborg Svmme Klub | DNS | ||||||
Lb 17, 50m Butterfly Damer, Finaler rg. 2002-2002 |
Plac. | Navn | Fdt | Klub | Opnet | Status | |||||
1 | Katarina Holse | 2002 | Svendborg Svmme Klub | 32.69 | ||||||
2 | Katrine B. Hansen | 2002 | Ringe Svmme Klub | 35.14 | ||||||
3 | Anna Bredal Storgaard | 2002 | Svendborg Svmme Klub | 35.24 | ||||||
4 | Alma Thrige Dyrehauge | 2002 | Ringe Svmme Klub | 36.51 | ||||||
5 | Anna Portheine | 2002 | Waspo Nordhorn | 36.87 | ||||||
6 | Julia Harpth | 2002 | Brdstrup Svmmeklub | 37.21 | ||||||
7 | Maja Brinkmann | 2002 | Brdstrup Svmmeklub | 37.86 | ||||||
8 | Fenna Popp | 2002 | Waspo Nordhorn | 38.64 | ||||||
9 | Amalie Ringkvist | 2002 | Odense Svmme Klub | 39.31 | ||||||
10 | Lynn Harmsen | 2002 | Waspo Nordhorn | 43.17 | ||||||
11 | Kira Feuner | 2002 | Waspo Nordhorn | 44.08 | ||||||
Lb 17, 50m Butterfly Damer, Finaler rg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Fdt | Klub | Opnet | Status | |||||
1 | My Phuong Bui | 2003 | O.S.L.F. | 34.15 | ||||||
2 | Alma Burgaard | 2003 | Odense Svmme Klub | 34.44 | ||||||
3 | Caroline Broholm | 2003 | Ringe Svmme Klub | 34.90 | ||||||
4 | Christine Krogh | 2003 | O.S.L.F. | 35.98 | ||||||
5 | Line Vestergaard Hansen | 2003 | Ringe Svmme Klub | 40.33 | ||||||
6 | Johanne A Andersson | 2003 | Frem Odense | 40.53 | ||||||
7 | Anna Skovmand Rasmussen | 2003 | Frem Odense | 41.37 | ||||||
8 | Ghita Ross Rasmussen | 2003 | Svendborg Svmme Klub | 41.48 | ||||||
9 | Julie T. Srensen | 2003 | Ringe Svmme Klub | 41.80 | ||||||
10 | Liva Busk | 2003 | Svendborg Svmme Klub | 42.18 | ||||||
11 | Veronika Larsen | 2003 | Ringe Svmme Klub | 43.19 | ||||||
12 | Jenny Cao | 2003 | Frem Odense | 43.22 | ||||||
13 | Amanda Siomone Witte | 2003 | Ringe Svmme Klub | 47.66 | ||||||
14 | Mai Jrgensen | 2003 | Frem Odense | 47.79 | ||||||
15 | Katrine Brolykke Madsen | 2003 | O.S.L.F. | 50.40 | ||||||
16 | Emma Saby Hansen | 2003 | Frem Odense | 51.26 | ||||||
- | Nikoline Andersen | 2003 | Odense Svmme Klub | DNS | ||||||
Lb 17, 50m Butterfly Damer, Finaler rg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Fdt | Klub | Opnet | Status | |||||
1 | Ida Juul Grnning | 2004 | Odense Svmme Klub | 37.10 | ||||||
2 | Lea Lenz | 2004 | Tsv Reinbek | 40.99 | ||||||
3 | Kaya Yang Eisensee | 2004 | Odense Svmme Klub | 42.48 | ||||||
4 | Joa-Ellin Meyer | 2004 | Tvg Drochtersen | 44.34 | ||||||
5 | Mia T. Klver-Kristensen | 2004 | O.S.L.F. | 45.89 | ||||||
6 | Kathrine H Mackeprang | 2004 | Frem Odense | 46.62 | ||||||
7 | Josefine Risum Jrgensen | 2004 | Odense Svmme Klub | 46.74 | ||||||
8 | Sina Kamps | 2004 | Waspo Nordhorn | 46.96 | ||||||
9 | Julie Nguyen | 2004 | Frem Odense | 48.37 | ||||||
10 | Thilde Rosen Lundsfryd | 2004 | Ringe Svmme Klub | 50.93 | ||||||
11 | Sina Duhn | 2004 | Waspo Nordhorn | 1:00.98 | ||||||
- | Kristine Kipper Pedersen | 2004 | Nyborg Svmmeklub | DNS | ||||||
Lb 17, 50m Butterfly Damer, Finaler rg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Fdt | Klub | Opnet | Status | |||||
1 | Sandy Ngoc Hoang Tran | 2005 | Frem Odense | 41.73 | ||||||
2 | Nikoline Kaae | 2005 | Frem Odense | 47.44 | ||||||
3 | Agnete Habermann | 2005 | Odense Svmme Klub | 47.78 | ||||||
4 | Anna Rnn | 2005 | Ringe Svmme Klub | 48.94 | ||||||
5 | Anna Ryet | 2005 | Ringe Svmme Klub | 49.12 | ||||||
6 | Nele Monse | 2005 | Waspo Nordhorn | 50.99 | ||||||
7 | Alyssa Cao | 2005 | Frem Odense | 58.38 | ||||||
- | Mathilde Stilund | 2005 | Frem Odense | DSQ | tyvstart | |||||
Lb 17, 50m Butterfly Damer, Finaler rg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Fdt | Klub | Opnet | Status | |||||
1 | Louise Horne Levin | 2006 | Ringe Svmme Klub | 57.19 | ||||||
2 | Freja Johansen | 2006 | Ringe Svmme Klub | 58.84 | ||||||
3 | Alma Schier | 2006 | Ringe Svmme Klub | 1:06.23 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.04 | Udskriftsdato | 22 november 2015 |
Licens til Ringe Svmme Klub | Udskriftstidspunkt | 10:56 |