Resultat för Umeracet 2015
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass 1
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
Umeracet 2015 |
|
Utskriftsdatum |
03 oktober 2015 |
|
|
Tävlingsort |
Umeå |
|
Utskriftstid |
16:35 |
|
|
Arrangör |
Umeå Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
03 oktober 2015 |
|
|
|
|
|
|
Gren 8, 200m Frisim Herrar ABCD, Finaler 12 år och yngre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Alex Lydman |
2003 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
30.21 |
1:04.22 |
1:38.49 |
|
2:11.11 |
|
2 |
Albin Eriksson |
2003 |
Luleå Simsällskap |
|
32.96 |
1:11.49 |
1:52.24 |
|
2:31.76 |
|
3 |
Felix Luthman |
2004 |
Umeå Simsällskap |
|
35.81 |
1:16.94 |
1:59.30 |
|
2:40.92 |
|
4 |
Theo Ylipää |
2004 |
Luleå Simsällskap |
|
35.03 |
1:17.32 |
2:02.51 |
|
2:48.08 |
|
5 |
Oskar Albinsson |
2003 |
Umeå Simsällskap |
|
40.41 |
1:26.15 |
2:13.23 |
|
2:56.74 |
|
6 |
Mattias Gillgren |
2003 |
Njurunda Simsällskap |
|
39.30 |
1:24.76 |
2:11.90 |
|
2:57.65 |
|
7 |
Axel Andersson |
2004 |
Umeå Simsällskap |
|
42.32 |
1:29.40 |
2:17.93 |
|
3:02.31 |
|
8 |
David Sundström |
2003 |
Umeå Simsällskap |
|
41.11 |
1:29.47 |
2:17.69 |
|
3:02.77 |
|
9 |
Viktor Nyström |
2004 |
Umeå Simsällskap |
|
42.80 |
1:29.57 |
2:18.18 |
|
3:03.05 |
|
10 |
Filip Jåfs |
2004 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
40.80 |
1:31.13 |
2:22.58 |
|
3:09.52 |
|
11 |
Ludvig Utterström |
2004 |
Njurunda Simsällskap |
|
43.45 |
1:33.23 |
2:25.08 |
|
3:13.85 |
|
12 |
Vide Lundblad |
2003 |
Njurunda Simsällskap |
|
42.57 |
1:33.48 |
2:28.50 |
|
3:19.65 |
|
13 |
Anton Hansson |
2003 |
Njurunda Simsällskap |
|
46.22 |
1:38.64 |
2:30.47 |
|
3:23.39 |
|
14 |
Vincent Wall |
2004 |
Umeå Simsällskap |
|
49.47 |
1:44.32 |
2:39.56 |
|
3:32.00 |
|
15 |
Petter Lidén |
2003 |
Njurunda Simsällskap |
|
48.20 |
1:45.27 |
2:45.70 |
|
3:46.55 |
|
16 |
Unai Izarra |
2003 |
Umeå Simsällskap |
|
49.13 |
1:45.33 |
2:37.44 |
|
3:47.28 |
|
17 |
Måns Hallgren |
2006 |
Umeå Simsällskap |
|
50.88 |
1:52.28 |
2:55.20 |
|
3:56.69 |
|
- |
Henrik Lidström |
2003 |
Umeå Simsällskap |
|
|
|
|
|
DNF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 8, 200m Frisim Herrar ABCD, Finaler 13 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Felix Bengs-Stattin |
2002 |
Umeå Simsällskap |
|
33.32 |
1:11.91 |
1:52.54 |
|
2:30.16 |
|
2 |
Arvid Strömbro |
2002 |
Umeå Simsällskap |
|
37.16 |
1:19.03 |
2:01.47 |
|
2:40.24 |
|
3 |
Rasmus Kullas |
2002 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
36.97 |
1:18.98 |
2:02.64 |
|
2:41.52 |
|
4 |
Kirill Helsing |
2002 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
39.16 |
1:21.94 |
2:04.49 |
|
2:44.16 |
|
5 |
Samuel Norlin |
2002 |
Umeå Simsällskap |
|
38.02 |
1:21.77 |
2:05.03 |
|
2:45.15 |
|
6 |
Joonas Järvi |
2002 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
38.13 |
1:21.79 |
2:05.34 |
|
2:45.76 |
|
7 |
Niko Kuhna |
2002 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
36.79 |
1:18.02 |
2:05.17 |
|
2:47.79 |
|
8 |
Casper Loo |
2002 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
39.38 |
1:23.13 |
2:07.39 |
|
2:50.94 |
|
9 |
Valdemar Peltonen |
2002 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
38.20 |
1:25.98 |
2:15.74 |
|
3:01.50 |
|
10 |
Peter Sundström |
2002 |
Umeå Simsällskap |
|
41.70 |
1:29.84 |
2:17.98 |
|
3:01.86 |
|
11 |
Oliver Thorén |
2002 |
Umeå Simsällskap |
|
49.73 |
1:50.54 |
2:50.40 |
|
3:49.53 |
|
- |
Eryk Do |
2002 |
Sollefteå Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
DNF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 8, 200m Frisim Herrar ABCD, Finaler 14 - 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Claes Fjellström |
2001 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
30.73 |
1:04.24 |
1:38.39 |
|
2:11.66 |
|
2 |
Juuso Syrjälä |
2001 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
33.96 |
1:12.22 |
1:51.44 |
|
2:29.45 |
|
3 |
Aaro Kangasmaa |
2001 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
33.92 |
1:12.81 |
1:51.79 |
|
2:29.72 |
|
4 |
David Näslund |
2001 |
Njurunda Simsällskap |
|
34.80 |
1:13.83 |
1:54.40 |
|
2:31.55 |
|
5 |
Elias Vainio |
2001 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
38.76 |
1:22.00 |
2:06.10 |
|
2:49.50 |
|
6 |
Arttu Kojonen |
2000 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
38.60 |
1:20.99 |
2:06.38 |
|
2:50.05 |
|
7 |
Henri Korpela |
2001 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
39.84 |
1:25.76 |
2:13.20 |
|
2:58.47 |
|
8 |
Alexander Israelsson |
2001 |
Umeå Simsällskap |
|
47.97 |
1:44.22 |
2:42.94 |
|
3:45.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 8, 200m Frisim Herrar ABCD, Finaler 16 - 99 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Lauri Hatunen |
1998 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
27.32 |
56.64 |
1:26.90 |
|
1:56.69 |
|
2 |
Samuli Korpi |
1997 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
27.56 |
57.71 |
1:28.36 |
|
1:59.29 |
|
3 |
Nico Palotie |
1992 |
Helsingfors Simsällskap |
|
27.22 |
57.32 |
1:28.43 |
|
2:00.83 |
|
4 |
Jonas Hallgren |
1964 |
Umeå Simsällskap |
|
30.51 |
1:04.12 |
1:39.55 |
|
2:14.57 |
|
5 |
Johan Bonnedahl |
1997 |
Umeå Simsällskap |
|
33.05 |
1:09.95 |
1:48.19 |
|
2:23.54 |
|
6 |
Felix Ollus |
1999 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
30.85 |
1:05.95 |
1:44.44 |
|
2:24.75 |
|
7 |
Filip Orre Sandström |
1999 |
Umeå Simsällskap |
|
33.63 |
1:10.56 |
1:48.31 |
|
2:25.26 |
|
8 |
Altti Ekorre |
1999 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
32.59 |
1:11.08 |
1:51.28 |
|
2:29.86 |
|
9 |
Lars Edstedt |
1936 |
Umeå Simsällskap |
|
50.34 |
1:51.80 |
2:56.10 |
|
3:55.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.24.00 |
Utskriftsdatum |
03 oktober 2015 |
Licensierad till: Umeå Simsällskap |
Utskriftstid |
16:35 |
|