Resultater for IKM aluekilpailu, Etelä-Suomi 1
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | LR IKM 2015 alkukilpailut ES1 | Tulostuspäivämäärä | 31 lokakuu 2015 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 10:51 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 31 lokakuu 2015 |
Laji 3, T-11,12 100m Vapaauinti, Loppukilpailut 11 v |
T11 LRIKM-ennätys Erja Lauttajärvi, TaUs, 1:03,74 1992 |
T12 LRIKM-ennätys Roosa Mört, AUi, 59,68 2011 |
T-11 VAIN ALKUKILPAILUSSA |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Lotta Pälsi | 2004 | 503 | 30.95 | 1:04.14 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
2 | Veera Säämänen | 2004 | 451 | 31.91 | 1:06.47 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
3 | Dina Sadojevic Jelacik | 2004 | 395 | 33.42 | 1:09.49 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
4 | Jutta Jauhiainen | 2004 | 385 | 33.79 | 1:10.07 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
5 | Helmiina Toivonen | 2004 | 378 | 34.00 | 1:10.49 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
6 | Auri Keurulainen | 2004 | 355 | 33.89 | 1:12.03 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
7 | Helmi Haverinen | 2004 | 344 | 34.11 | 1:12.80 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
8 | Aamu Änkilä | 2004 | 337 | 35.82 | 1:13.29 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
9 | Josephine Otis | 2004 | 336 | 36.41 | 1:13.34 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
10 | Saga Kovanen | 2004 | 322 | 35.75 | 1:14.36 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
11 | Pinja Nieminen | 2004 | 312 | 35.54 | 1:15.15 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
12 | Anna Edwards | 2004 | 298 | 35.78 | 1:16.34 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
13 | Cecilia Serovuo | 2004 | 286 | 36.26 | 1:17.40 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
14 | Greta Beszteri | 2004 | 283 | 37.25 | 1:17.68 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
15 | Saga Jatkola | 2004 | 279 | 36.62 | 1:18.00 | |||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
16 | Ciara Wacklin | 2004 | 270 | 37.86 | 1:18.87 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
17 | Alexandra Chaker | 2004 | 256 | 38.07 | 1:20.26 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
18 | Iisa Karpela | 2004 | 256 | 37.27 | 1:20.33 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
19 | Emily Cwirzen | 2004 | 249 | 38.47 | 1:21.01 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
20 | Wilma Savonen | 2004 | 241 | 38.32 | 1:21.87 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
21 | Janita Severinkangas | 2004 | 222 | 39.32 | 1:24.14 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
22 | Ella-Maija Syväniemi | 2004 | 220 | 39.09 | 1:24.40 | |||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
23 | Anna Mattila | 2004 | 211 | 39.86 | 1:25.64 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
24 | Katarina Kobycheva | 2004 | 161 | 43.20 | 1:33.65 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
25 | Diana Valero de la Iglesia | 2004 | 144 | 45.09 | 1:37.29 | |||||
HTU Stadi | ||||||||||
26 | Elli Heldt | 2004 | 142 | 47.21 | 1:37.74 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
27 | Annika Idman | 2004 | 133 | 45.43 | 1:39.70 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
28 | Lea Heinzmann | 2004 | 128 | 46.63 | 1:41.15 | |||||
Simmis Grani | ||||||||||
- | Odessa Haikara | 2004 | DSQ | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 3, T-11,12 100m Vapaauinti, Loppukilpailut 12 v |
T11 LRIKM-ennätys Erja Lauttajärvi, TaUs, 1:03,74 1992 |
T12 LRIKM-ennätys Roosa Mört, AUi, 59,68 2011 |
T-11 VAIN ALKUKILPAILUSSA |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Siiri Einiö | 2003 | 496 | 30.29 | 1:04.41 | |||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
2 | Laura Kellberg | 2003 | 476 | 31.18 | 1:05.32 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
3 | Sofia Långström | 2003 | 452 | 31.81 | 1:06.44 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
4 | Vilhelmiina Leppänen | 2003 | 430 | 32.26 | 1:07.53 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
5 | Milla Hyttinen | 2003 | 414 | 32.45 | 1:08.43 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
6 | Ethel Piksilä | 2003 | 405 | 33.35 | 1:08.92 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
7 | Siiri Reiniluoto | 2003 | 389 | 33.22 | 1:09.82 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
8 | Stella Freystätter | 2003 | 389 | 34.33 | 1:09.83 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
9 | Emma Johansson | 2003 | 384 | 33.63 | 1:10.12 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
10 | Essi Salokorpi | 2003 | 376 | 33.95 | 1:10.62 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
11 | Lotta Lehtoila | 2003 | 373 | 33.85 | 1:10.86 | |||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
12 | Kaarin Rapinoja | 2003 | 364 | 34.31 | 1:11.38 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
13 | Julia Peltola | 2003 | 355 | 34.19 | 1:12.00 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
14 | Cindy Palm | 2003 | 354 | 34.86 | 1:12.05 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
15 | Milla-Lotta Tapanainen | 2003 | 348 | 36.08 | 1:12.46 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
16 | Emmi Partanen | 2003 | 340 | 34.73 | 1:13.08 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
17 | Iina von Schrowe | 2003 | 339 | 35.28 | 1:13.15 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
18 | Helmi Ahonen | 2003 | 334 | 34.99 | 1:13.48 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
19 | Stefania Pavlidi | 2003 | 315 | 35.96 | 1:14.96 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
20 | Winona Forslund | 2003 | 308 | 35.90 | 1:15.48 | |||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
21 | Kreetta Uusitalo | 2003 | 293 | 36.06 | 1:16.79 | |||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
22 | Diana Seiger | 2003 | 285 | 36.74 | 1:17.46 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
23 | Lotta Heinimäki | 2003 | 279 | 37.31 | 1:18.01 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
24 | Martina Uusitalo | 2003 | 273 | 37.52 | 1:18.54 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
25 | Alexandra Nikkinen | 2003 | 268 | 37.04 | 1:19.05 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
26 | Hanna Kauhanen | 2003 | 234 | 38.08 | 1:22.70 | |||||
Simmis Grani | ||||||||||
27 | Helmi Rönnholm | 2003 | 234 | 39.86 | 1:22.71 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
28 | Sohvi Seppänen | 2003 | 206 | 40.50 | 1:26.26 | |||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
29 | Nea Grundström | 2003 | 200 | 41.57 | 1:27.18 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
30 | Delia Helena Aho | 2003 | 197 | 41.53 | 1:27.60 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
31 | Sanna Valkonen | 2003 | 193 | 40.63 | 1:28.22 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
32 | Siiri Tevä | 2003 | 187 | 42.15 | 1:29.14 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
33 | Matilda Byholm | 2003 | 171 | 41.47 | 1:31.83 | |||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
34 | Kedilyn Pulk | 2003 | 157 | 42.75 | 1:34.54 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
35 | Vilma Mäkelä | 2003 | 147 | 45.08 | 1:36.61 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
- | Annika Alanen | 2003 | DSQ | |||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.23.05 | Tulostuspäivämäärä | 31 lokakuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 10:51 |