Resultat för IKM aluekilpailu, Etelä-Suomi 1
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2015 alkukilpailut ES1 |
|
Tulostuspäivämäärä |
31 lokakuu 2015 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
10:25 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
31 lokakuu 2015 |
|
|
|
|
|
|
Laji 1, T13,14,15 200m Sekauinti, Loppukilpailut 13 v |
T15 LRIKM-ennätys Sohvi Nenonen, Cetus, 2:16,80 2014 |
T14 LRIKM-ennätys Roosa Mört, AUi, 2:17.96 2013 |
T13 LRIKM-ennätys Noora Laukkanen, OU-73, 2:21,85 2006 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Peppi Siirtola |
2002 |
|
559 |
31.21 |
1:09.93 |
1:53.84 |
|
2:31.23 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Sara Mustonen |
2002 |
|
554 |
33.46 |
1:11.36 |
1:54.52 |
|
2:31.62 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Venla Salminen |
2002 |
|
485 |
35.67 |
1:17.54 |
2:03.36 |
|
2:38.52 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Mirka Mettinen |
2002 |
|
473 |
34.06 |
1:16.78 |
2:00.58 |
|
2:39.84 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Pinja Paulomo |
2002 |
|
465 |
36.87 |
1:18.76 |
2:03.57 |
|
2:40.72 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Jonna Vasara |
2002 |
|
443 |
33.98 |
1:17.21 |
2:05.54 |
|
2:43.40 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Verna Rostedt |
2002 |
|
442 |
33.31 |
1:14.48 |
2:04.58 |
|
2:43.55 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Anni Savolainen |
2002 |
|
425 |
37.76 |
1:21.72 |
2:08.30 |
|
2:45.70 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Emma Jokilammi |
2002 |
|
402 |
35.25 |
1:18.86 |
2:09.23 |
|
2:48.78 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Nella Korpela |
2002 |
|
379 |
38.00 |
1:21.93 |
2:12.19 |
|
2:52.08 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Viivi Vaajanen |
2002 |
|
366 |
37.67 |
1:25.41 |
2:17.04 |
|
2:54.04 |
|
|
ORCA Helsinki |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Negiin Javadi |
2002 |
|
315 |
40.51 |
1:25.22 |
2:19.40 |
|
3:03.01 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Marleen Mikk |
2002 |
|
250 |
44.58 |
1:36.20 |
2:33.26 |
|
3:17.75 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Karla Nevalainen |
2002 |
|
229 |
49.75 |
1:44.62 |
2:38.86 |
|
3:23.53 |
|
|
HTU Stadi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 1, T13,14,15 200m Sekauinti, Loppukilpailut 14 v |
T15 LRIKM-ennätys Sohvi Nenonen, Cetus, 2:16,80 2014 |
T14 LRIKM-ennätys Roosa Mört, AUi, 2:17.96 2013 |
T13 LRIKM-ennätys Noora Laukkanen, OU-73, 2:21,85 2006 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Helene Hirvonen |
2001 |
|
570 |
32.61 |
1:11.30 |
1:55.63 |
|
2:30.21 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Emilia Flyckt |
2001 |
|
548 |
31.28 |
1:12.93 |
1:53.43 |
|
2:32.23 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Ida Slöör |
2001 |
|
530 |
34.07 |
1:12.34 |
1:58.31 |
|
2:33.93 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Lotta Auvinen |
2001 |
|
524 |
33.67 |
1:14.30 |
1:59.34 |
|
2:34.52 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Nelli Ohvo |
2001 |
|
515 |
33.70 |
1:13.56 |
1:58.92 |
|
2:35.36 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Amanda Rapinoja |
2001 |
|
510 |
34.10 |
1:13.65 |
1:58.24 |
|
2:35.86 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Emma Kotiranta |
2001 |
|
489 |
33.51 |
1:14.28 |
2:00.87 |
|
2:38.07 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Ada Nyström |
2001 |
|
454 |
35.72 |
1:20.09 |
2:02.54 |
|
2:42.09 |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Aada Pohjala |
2001 |
|
423 |
35.98 |
1:18.50 |
2:07.34 |
|
2:45.87 |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Annika Tietz |
2001 |
|
405 |
36.76 |
1:22.31 |
2:06.99 |
|
2:48.40 |
|
|
HTU Stadi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Hilda Harle |
2001 |
|
384 |
35.87 |
1:21.79 |
2:11.88 |
|
2:51.41 |
|
|
ORCA Helsinki |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Jonna Tiesmäki |
2001 |
|
383 |
33.86 |
1:15.62 |
2:09.60 |
|
2:51.56 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Sara Hätönen |
2001 |
|
333 |
38.38 |
1:25.57 |
2:17.54 |
|
2:59.62 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Anita Mickelsson |
2001 |
|
330 |
37.76 |
1:21.65 |
2:15.91 |
|
3:00.20 |
|
|
ORCA Helsinki |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Sini Hirvonen |
2001 |
|
303 |
41.38 |
1:31.23 |
2:23.33 |
|
3:05.47 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Iida Honkanen |
2001 |
|
245 |
44.42 |
1:34.11 |
2:32.01 |
|
3:19.01 |
|
|
HTU Stadi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Milla Karinen |
2001 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.2 Uintia vatsallaan |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 1, T13,14,15 200m Sekauinti, Loppukilpailut 15 v |
T15 LRIKM-ennätys Sohvi Nenonen, Cetus, 2:16,80 2014 |
T14 LRIKM-ennätys Roosa Mört, AUi, 2:17.96 2013 |
T13 LRIKM-ennätys Noora Laukkanen, OU-73, 2:21,85 2006 |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.23.05 |
Tulostuspäivämäärä |
31 lokakuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
10:25 |
|
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2015 alkukilpailut ES1 |
|
Tulostuspäivämäärä |
31 lokakuu 2015 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
15:52 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
31 lokakuu 2015 |
|
|
|
|
|
|
Laji 2, P14,15,16 100m Selkäuinti, Loppukilpailut 14 v |
P16 LRIKM-ennätys Martin Kartau, SGR, 57,08 2011 |
P15 LRIKM-ennätys Manu Mäntymäki, NumKis, 56,29 2000 |
P14 LRIKM-ennätys Niki Karlsson, HSS, 0:59,63 2014 |
|
|
Laji 2, P14,15,16 100m Selkäuinti, Loppukilpailut 15 v |
P16 LRIKM-ennätys Martin Kartau, SGR, 57,08 2011 |
P15 LRIKM-ennätys Manu Mäntymäki, NumKis, 56,29 2000 |
P14 LRIKM-ennätys Niki Karlsson, HSS, 0:59,63 2014 |
|
|
Laji 2, P14,15,16 100m Selkäuinti, Loppukilpailut 16 v |
P16 LRIKM-ennätys Martin Kartau, SGR, 57,08 2011 |
P15 LRIKM-ennätys Manu Mäntymäki, NumKis, 56,29 2000 |
P14 LRIKM-ennätys Niki Karlsson, HSS, 0:59,63 2014 |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.23.05 |
Tulostuspäivämäärä |
31 lokakuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
15:52 |
|
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2015 alkukilpailut ES1 |
|
Tulostuspäivämäärä |
31 lokakuu 2015 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
10:51 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
31 lokakuu 2015 |
|
|
|
|
|
|
Laji 3, T-11,12 100m Vapaauinti, Loppukilpailut 11 v |
T11 LRIKM-ennätys Erja Lauttajärvi, TaUs, 1:03,74 1992 |
T12 LRIKM-ennätys Roosa Mört, AUi, 59,68 2011 |
T-11 VAIN ALKUKILPAILUSSA |
|
|
Laji 3, T-11,12 100m Vapaauinti, Loppukilpailut 12 v |
T11 LRIKM-ennätys Erja Lauttajärvi, TaUs, 1:03,74 1992 |
T12 LRIKM-ennätys Roosa Mört, AUi, 59,68 2011 |
T-11 VAIN ALKUKILPAILUSSA |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.23.05 |
Tulostuspäivämäärä |
31 lokakuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
10:51 |
|
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2015 alkukilpailut ES1 |
|
Tulostuspäivämäärä |
31 lokakuu 2015 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
11:50 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
31 lokakuu 2015 |
|
|
|
|
|
|
Laji 4, P12,13 100m Vapaauinti, Loppukilpailut 12 v |
P13 LRIKM-ennätys Sergey Kuznetsov, Cetus, 55,20 2013 |
P12 LRIKM-ennätys Manu Mäntymäki, NumKis, 58,82 1997 |
P-12 VAIN ALKUKILPAILUSSA |
|
|
Laji 4, P12,13 100m Vapaauinti, Loppukilpailut 13 v |
P13 LRIKM-ennätys Sergey Kuznetsov, Cetus, 55,20 2013 |
P12 LRIKM-ennätys Manu Mäntymäki, NumKis, 58,82 1997 |
P-12 VAIN ALKUKILPAILUSSA |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.23.05 |
Tulostuspäivämäärä |
31 lokakuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
11:50 |
|
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2015 alkukilpailut ES1 |
|
Tulostuspäivämäärä |
31 lokakuu 2015 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
11:11 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
31 lokakuu 2015 |
|
|
|
|
|
|
Laji 5, T10 50m Rintauinti, Loppukilpailut 10 v |
T10 LRIKM-ennätys Pinja Taskila, OU, 39,35 2014 |
VAIN ALKUKILPAILUSSA |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.23.05 |
Tulostuspäivämäärä |
31 lokakuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
11:11 |
|
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2015 alkukilpailut ES1 |
|
Tulostuspäivämäärä |
31 lokakuu 2015 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
12:20 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
31 lokakuu 2015 |
|
|
|
|
|
|
Laji 6, P11 50m Rintauinti, Loppukilpailut 11 v |
P11 LRIKM-ennätys Juho Viitala, TaUS, 36,15 2002 |
VAIN ALKUKILPAILUSSA |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.23.05 |
Tulostuspäivämäärä |
31 lokakuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
12:20 |
|
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2015 alkukilpailut ES1 |
|
Tulostuspäivämäärä |
31 lokakuu 2015 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
11:29 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
31 lokakuu 2015 |
|
|
|
|
|
|
Laji 7, T13,14,15 100mPerhosuinti, Loppukilpailut 13 v |
T15 LRIKM-ennätys Sohvi Nenonen, Cetus, 1:00,55 2014 |
T14 LRIKM-ennätys Roosa Mört, AUi 2013, 1:02,64 |
T13 LRIKM-ennätys Laura Mäki, RaisU, 1:04,52 2010 |
|
|
Laji 7, T13,14,15 100mPerhosuinti, Loppukilpailut 14 v |
T15 LRIKM-ennätys Sohvi Nenonen, Cetus, 1:00,55 2014 |
T14 LRIKM-ennätys Roosa Mört, AUi 2013, 1:02,64 |
T13 LRIKM-ennätys Laura Mäki, RaisU, 1:04,52 2010 |
|
|
Laji 7, T13,14,15 100mPerhosuinti, Loppukilpailut 15 v |
T15 LRIKM-ennätys Sohvi Nenonen, Cetus, 1:00,55 2014 |
T14 LRIKM-ennätys Roosa Mört, AUi 2013, 1:02,64 |
T13 LRIKM-ennätys Laura Mäki, RaisU, 1:04,52 2010 |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.23.05 |
Tulostuspäivämäärä |
31 lokakuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
11:29 |
|
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2015 alkukilpailut ES1 |
|
Tulostuspäivämäärä |
31 lokakuu 2015 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
12:12 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
31 lokakuu 2015 |
|
|
|
|
|
|
Laji 8, P14,15,16 800m Vapaauinti, Loppukilpailut 14 v |
P16 LRIKM-ennätys Eetu Piiroinen, SGR, 8:11.72 2011 |
P15 LRIKM-ennätys Allar Lihtsa, Vanders, 8:26,56 2014 |
P14 LRIKM-ennätys Allar Lihtsa, VanVe, 8:42,17 2013 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
400m |
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Herman Widbom |
2001 |
|
467 |
1:06.29 |
2:18.46 |
3:30.97 |
4:43.15 |
9:31.52 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
5:55.34 |
7:07.55 |
8:20.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Saku Suomalainen |
2001 |
|
456 |
1:09.55 |
2:23.24 |
3:37.52 |
4:51.26 |
9:35.77 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
6:04.22 |
7:17.70 |
8:28.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Tuomas Jokinen |
2001 |
|
456 |
1:08.57 |
2:21.82 |
3:35.86 |
4:49.48 |
9:35.79 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
6:03.01 |
7:15.95 |
8:27.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Eerikki Laitala |
2001 |
|
425 |
1:07.36 |
2:21.67 |
3:35.23 |
4:50.42 |
9:49.32 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
6:05.51 |
7:20.83 |
8:35.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Niklas Linnanen |
2001 |
|
403 |
1:08.82 |
2:24.11 |
3:39.17 |
4:56.38 |
9:59.96 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
6:12.83 |
7:30.12 |
8:46.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Harald Åström |
2001 |
|
400 |
1:11.03 |
2:28.38 |
3:44.28 |
5:01.73 |
10:01.36 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
6:19.12 |
7:34.20 |
8:49.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Ruslan Panschin |
2001 |
|
396 |
1:07.64 |
2:22.52 |
3:38.70 |
4:55.96 |
10:03.61 |
|
|
ORCA Helsinki |
|
|
|
6:13.51 |
7:31.44 |
8:48.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Kasper Vaittinen |
2001 |
|
369 |
1:11.53 |
2:28.59 |
3:46.67 |
5:06.22 |
10:17.82 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
6:24.47 |
7:43.52 |
9:02.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Ivan Turbin |
2001 |
|
346 |
1:09.36 |
2:26.35 |
3:46.26 |
5:07.38 |
10:31.50 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
6:28.21 |
7:50.44 |
9:13.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Repe Kupila |
2001 |
|
251 |
1:18.08 |
2:45.80 |
4:14.43 |
5:46.85 |
11:42.34 |
|
|
Gladius Kirkkonummi |
|
|
|
7:17.32 |
8:46.02 |
10:15.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Christofor Pavlidi |
2001 |
|
244 |
1:22.06 |
2:50.92 |
4:22.04 |
5:52.70 |
11:48.99 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
7:24.18 |
8:53.08 |
10:22.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 8, P14,15,16 800m Vapaauinti, Loppukilpailut 15 v |
P16 LRIKM-ennätys Eetu Piiroinen, SGR, 8:11.72 2011 |
P15 LRIKM-ennätys Allar Lihtsa, Vanders, 8:26,56 2014 |
P14 LRIKM-ennätys Allar Lihtsa, VanVe, 8:42,17 2013 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
400m |
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jami Heinilä |
2000 |
|
584 |
1:02.78 |
2:10.80 |
3:19.32 |
4:28.03 |
8:50.36 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
5:36.61 |
6:41.22 |
7:45.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Kirill Egorov |
2000 |
|
579 |
1:00.14 |
2:05.34 |
3:12.26 |
4:20.36 |
8:51.93 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
5:28.84 |
6:37.99 |
7:46.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Kustaa Yli-Äyhö |
2000 |
|
532 |
1:04.36 |
2:12.53 |
3:22.11 |
4:32.34 |
9:07.23 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
5:42.13 |
6:51.27 |
8:00.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Elias Herlevi |
2000 |
|
503 |
1:04.32 |
2:13.37 |
3:23.76 |
4:34.66 |
9:17.22 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
5:46.17 |
6:57.55 |
8:08.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Joona Salminen |
2000 |
|
433 |
1:08.62 |
2:21.77 |
3:35.51 |
4:49.77 |
9:46.02 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
6:04.44 |
7:19.08 |
8:33.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Eetu Isosuo |
2000 |
|
427 |
1:07.42 |
2:20.69 |
3:35.28 |
4:49.91 |
9:48.65 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
6:04.28 |
7:19.11 |
8:35.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Henrik Martola |
2000 |
|
374 |
1:08.70 |
2:24.74 |
3:42.75 |
5:01.88 |
10:15.09 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
6:20.63 |
7:40.21 |
8:59.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Atso Iivanainen |
2000 |
|
363 |
1:13.61 |
2:31.87 |
3:50.98 |
5:10.35 |
10:21.46 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
6:30.44 |
7:49.44 |
9:06.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Kasper Uusitalo |
2000 |
|
362 |
1:12.17 |
2:29.22 |
3:46.75 |
5:06.31 |
10:21.74 |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
|
|
6:26.65 |
7:46.26 |
9:04.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 8, P14,15,16 800m Vapaauinti, Loppukilpailut 16 v |
P16 LRIKM-ennätys Eetu Piiroinen, SGR, 8:11.72 2011 |
P15 LRIKM-ennätys Allar Lihtsa, Vanders, 8:26,56 2014 |
P14 LRIKM-ennätys Allar Lihtsa, VanVe, 8:42,17 2013 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
400m |
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Niko Somila |
1999 |
|
508 |
1:03.62 |
2:12.88 |
3:22.77 |
4:33.05 |
9:15.49 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
5:43.51 |
6:55.14 |
8:06.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Joonatan Lindfors |
1999 |
|
474 |
1:04.62 |
2:15.56 |
3:27.89 |
4:40.92 |
9:28.65 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
5:53.88 |
7:06.81 |
8:19.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Antti Lehtinen |
1999 |
|
401 |
1:09.03 |
2:25.39 |
3:42.19 |
4:58.80 |
10:01.29 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
6:15.94 |
7:33.18 |
8:48.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.23.05 |
Tulostuspäivämäärä |
31 lokakuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
12:12 |
|
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2015 alkukilpailut ES1 |
|
Tulostuspäivämäärä |
31 lokakuu 2015 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
12:47 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
31 lokakuu 2015 |
|
|
|
|
|
|
Laji 9, T11,12 100m Rintauinti, Loppukilpailut 11 v |
T12 LRIKM-ennätys Jenna Laukkanen, KaUS, 1:15,43 2007 |
T11 LRIKM-ennätys Laura Lahtinen, OU, 1:18,29 2014 |
T-11 VAIN ALKUKILPAILUSSA |
|
|
Laji 9, T11,12 100m Rintauinti, Loppukilpailut 12 v |
T12 LRIKM-ennätys Jenna Laukkanen, KaUS, 1:15,43 2007 |
T11 LRIKM-ennätys Laura Lahtinen, OU, 1:18,29 2014 |
T-11 VAIN ALKUKILPAILUSSA |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.23.05 |
Tulostuspäivämäärä |
31 lokakuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
12:47 |
|
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2015 alkukilpailut ES1 |
|
Tulostuspäivämäärä |
31 lokakuu 2015 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
13:25 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
31 lokakuu 2015 |
|
|
|
|
|
|
Laji 10, P12,13 100m Rintauinti, Loppukilpailut 12 v |
P13 LRIKM-ennätys Atte Moilanen, OU, 1:10,18 2014 |
P12 LRIKM-ennätys Timo Kettunen, JUK, 1:14,27 1994 |
P-12 VAIN ALKUKILPAILUSSA |
|
|
Laji 10, P12,13 100m Rintauinti, Loppukilpailut 13 v |
P13 LRIKM-ennätys Atte Moilanen, OU, 1:10,18 2014 |
P12 LRIKM-ennätys Timo Kettunen, JUK, 1:14,27 1994 |
P-12 VAIN ALKUKILPAILUSSA |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.23.05 |
Tulostuspäivämäärä |
31 lokakuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
13:25 |
|
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2015 alkukilpailut ES1 |
|
Tulostuspäivämäärä |
01 marraskuu 2015 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
12:54 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
31 lokakuu 2015 |
|
|
|
|
|
|
Laji 11, T13,14,15 200m Selkäuinti, Loppukilpailut 13 v |
T15 LRIKM-ennätys Roosa Mört, ÅSK, 2:14,31 2014 |
T14 LRIKM-ennätys Jenna Ovaska, RaisU, 2:15,98 2010 |
T13 LRIKM-ennätys Jenna Laukkanen, SCV, 2:22,54 2008 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Peppi Siirtola |
2002 |
|
514 |
34.86 |
1:12.56 |
1:50.90 |
|
2:29.75 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Pilvi Kilpeläinen |
2002 |
|
490 |
34.60 |
1:12.79 |
1:52.48 |
|
2:32.16 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Sara Mustonen |
2002 |
|
489 |
36.30 |
1:14.99 |
1:53.96 |
|
2:32.33 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Pinja Paulomo |
2002 |
|
456 |
36.99 |
1:16.61 |
1:56.63 |
|
2:35.89 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Vilma Norja |
2002 |
|
445 |
36.57 |
1:16.08 |
1:56.97 |
|
2:37.11 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Siri Auvinen |
2002 |
|
438 |
35.36 |
1:15.06 |
1:57.10 |
|
2:37.94 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Anni Savolainen |
2002 |
|
392 |
37.78 |
1:19.22 |
2:01.81 |
|
2:43.97 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Pilvi Pietikäinen |
2002 |
|
323 |
42.81 |
1:27.47 |
2:13.03 |
|
2:54.81 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Milli Kosunen |
2002 |
|
301 |
41.86 |
1:27.19 |
2:13.76 |
|
2:58.92 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Cami Wacklin |
2002 |
|
299 |
41.85 |
1:27.62 |
2:14.37 |
|
2:59.40 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Oona Siltala |
2002 |
|
298 |
42.54 |
1:27.73 |
2:14.01 |
|
2:59.55 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Negiin Javadi |
2002 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.2 Uintia vatsallaan |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 11, T13,14,15 200m Selkäuinti, Loppukilpailut 14 v |
T15 LRIKM-ennätys Roosa Mört, ÅSK, 2:14,31 2014 |
T14 LRIKM-ennätys Jenna Ovaska, RaisU, 2:15,98 2010 |
T13 LRIKM-ennätys Jenna Laukkanen, SCV, 2:22,54 2008 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Vilma Oura |
2001 |
|
580 |
34.52 |
1:12.37 |
1:48.57 |
|
2:23.89 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Ida Slöör |
2001 |
|
551 |
34.60 |
1:12.04 |
1:50.18 |
|
2:26.37 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Helene Hirvonen |
2001 |
|
507 |
35.82 |
1:14.19 |
1:52.79 |
|
2:30.49 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Nelli Ohvo |
2001 |
|
490 |
37.01 |
1:15.61 |
1:54.15 |
|
2:32.23 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Emma Koiranen |
2001 |
|
470 |
36.27 |
1:15.05 |
1:55.23 |
|
2:34.34 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Linda Simula |
2001 |
|
466 |
36.02 |
1:14.68 |
1:54.37 |
|
2:34.80 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Diana Lattu |
2001 |
|
459 |
35.63 |
1:15.25 |
1:55.62 |
|
2:35.53 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Amanda Rapinoja |
2001 |
|
453 |
37.47 |
1:16.72 |
1:56.80 |
|
2:36.24 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Cia Wacklin |
2001 |
|
416 |
36.99 |
1:17.75 |
1:59.36 |
|
2:40.72 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Wilma Walther |
2001 |
|
405 |
38.17 |
1:19.16 |
2:00.55 |
|
2:42.10 |
|
|
HTU Stadi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 11, T13,14,15 200m Selkäuinti, Loppukilpailut 15 v |
T15 LRIKM-ennätys Roosa Mört, ÅSK, 2:14,31 2014 |
T14 LRIKM-ennätys Jenna Ovaska, RaisU, 2:15,98 2010 |
T13 LRIKM-ennätys Jenna Laukkanen, SCV, 2:22,54 2008 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Iida Koiranen |
2000 |
|
612 |
32.77 |
1:08.98 |
1:44.76 |
|
2:21.35 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Jonna Jauhiainen |
2000 |
|
569 |
33.26 |
1:09.44 |
1:46.87 |
|
2:24.80 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Ksenia Egorova |
2000 |
|
568 |
33.91 |
1:10.31 |
1:47.57 |
|
2:24.86 |
|
|
ORCA Helsinki |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Sophia Lindeberg |
2000 |
|
528 |
34.86 |
1:11.89 |
1:49.76 |
|
2:28.48 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Ella Aalto |
2000 |
|
519 |
35.25 |
1:13.16 |
1:51.82 |
|
2:29.31 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Marilla Parhiala |
2000 |
|
517 |
35.07 |
1:13.53 |
1:52.60 |
|
2:29.47 |
|
|
Gladius Kirkkonummi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Pia Peräjoki |
2000 |
|
501 |
34.70 |
1:12.99 |
1:52.50 |
|
2:31.11 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Nea Tiesmäki |
2000 |
|
468 |
35.10 |
1:13.81 |
|
|
2:34.52 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Nadine Medarhri |
2000 |
|
426 |
35.82 |
1:16.37 |
1:57.76 |
|
2:39.40 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Enni Kanerva |
2000 |
|
271 |
44.71 |
1:32.34 |
2:19.29 |
|
3:05.32 |
|
|
Gladius Kirkkonummi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Emmi Kima |
2000 |
|
235 |
46.95 |
1:34.97 |
2:24.86 |
|
3:14.27 |
|
|
Gladius Kirkkonummi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.23.05 |
Tulostuspäivämäärä |
01 marraskuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
12:54 |
|
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2015 alkukilpailut ES1 |
|
Tulostuspäivämäärä |
01 marraskuu 2015 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
12:54 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
31 lokakuu 2015 |
|
|
|
|
|
|
Laji 12, P14,15,16 200m Perhosuint, Loppukilpailut 14 v |
P16 LRIKM-ennätys Marko Vilpponen, MaU, 2:04,93 2006 |
P15 LRIKM-ennätys Peik Lindberg, ÅSK, 2:09,03 2014 |
P14 LRIKM-ennätys Sergey Kuznetsov, Cetus, 2:07,61 2014 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Aaron Antikainen |
2001 |
|
361 |
32.89 |
1:11.93 |
1:52.45 |
|
2:33.17 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Ville Lauslahti |
2001 |
|
175 |
38.94 |
1:26.11 |
2:19.50 |
|
3:14.88 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Pyry Kurunsaari |
2001 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 8.3 Eriaikainen jalkaliike |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Teemu Annala |
2001 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 8.3 Eriaikainen käsien palautus |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 12, P14,15,16 200m Perhosuint, Loppukilpailut 15 v |
P16 LRIKM-ennätys Marko Vilpponen, MaU, 2:04,93 2006 |
P15 LRIKM-ennätys Peik Lindberg, ÅSK, 2:09,03 2014 |
P14 LRIKM-ennätys Sergey Kuznetsov, Cetus, 2:07,61 2014 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sergey Kuznetsov |
2000 |
|
662 |
27.37 |
58.71 |
1:31.26 |
|
2:05.19 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Niki Karlsson |
2000 |
|
541 |
28.94 |
1:01.21 |
1:36.30 |
|
2:13.90 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Anton Nuottajärvi |
2000 |
|
501 |
29.41 |
1:03.69 |
1:40.15 |
|
2:17.37 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Jami Heinilä |
2000 |
|
491 |
31.04 |
1:06.74 |
1:42.82 |
|
2:18.24 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Kustaa Yli-Äyhö |
2000 |
|
455 |
31.07 |
1:06.82 |
1:44.22 |
|
2:21.82 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Kirill Egorov |
2000 |
|
393 |
31.80 |
1:09.10 |
1:48.75 |
|
2:28.87 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Elias Herlevi |
2000 |
|
354 |
32.71 |
1:12.12 |
1:53.74 |
|
2:34.14 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Alex Lassila |
2000 |
|
348 |
31.51 |
1:09.37 |
1:51.42 |
|
2:35.02 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Joona Salminen |
2000 |
|
|
|
|
|
|
DNF |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 12, P14,15,16 200m Perhosuint, Loppukilpailut 16 v |
P16 LRIKM-ennätys Marko Vilpponen, MaU, 2:04,93 2006 |
P15 LRIKM-ennätys Peik Lindberg, ÅSK, 2:09,03 2014 |
P14 LRIKM-ennätys Sergey Kuznetsov, Cetus, 2:07,61 2014 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Verneri Mattila |
1999 |
|
517 |
29.86 |
1:04.15 |
1:39.77 |
|
2:15.90 |
|
|
ORCA Helsinki |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.23.05 |
Tulostuspäivämäärä |
01 marraskuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
12:54 |
|
Tulokset Laji 13 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 13 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2015 alkukilpailut ES1 |
|
Tulostuspäivämäärä |
31 lokakuu 2015 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
13:19 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
31 lokakuu 2015 |
|
|
|
|
|
|
Laji 13, 4X50m Sekauinti, Loppukilpailut 10 - 12 v |
LRIKM-ennätys Helsingfors Simsällskap, 2:14,30 2011 |
VAIN ALKUKILPAILUSSA |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.23.05 |
Tulostuspäivämäärä |
31 lokakuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
13:19 |
|
Tulokset Laji 14 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 14 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2015 alkukilpailut ES1 |
|
Tulostuspäivämäärä |
31 lokakuu 2015 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
15:48 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
31 lokakuu 2015 |
|
|
|
|
|
|
Laji 14, 4X50m Sekauinti, Loppukilpailut 12 - 16 v |
LRIKM-ennätys Cetus Espoo, Cetus 1:49,46 2014 |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.23.05 |
Tulostuspäivämäärä |
31 lokakuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
15:48 |
|
Tulokset Laji 15 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 15 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2015 alkukilpailut ES1 |
|
Tulostuspäivämäärä |
31 lokakuu 2015 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
17:32 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
31 lokakuu 2015 |
|
|
|
|
|
|
Laji 15, T13,14,15 200m Vapaauinti, Loppukilpailut 13 v |
T15 LRIKM-ennätys Aino Otava, Cetus, 2:02,68 2014 |
T14 LRIKM-ennätys Patricia Aschan, RaisU, 2:02,71 2008 |
T13 LRIKM-ennätys Iida Reini, AUi, 2:09,11 2013 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Peppi Siirtola |
2002 |
|
558 |
31.22 |
1:05.86 |
1:40.78 |
|
2:14.99 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Anni Savolainen |
2002 |
|
518 |
32.23 |
1:07.11 |
1:43.06 |
|
2:18.38 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Venla Salminen |
2002 |
|
505 |
32.56 |
1:08.76 |
1:45.33 |
|
2:19.52 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Jonna Vasara |
2002 |
|
480 |
32.57 |
1:08.39 |
1:45.44 |
|
2:21.90 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Emma Jokilammi |
2002 |
|
469 |
32.20 |
1:08.54 |
1:45.97 |
|
2:22.99 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Annina Toimela |
2002 |
|
442 |
34.20 |
1:12.33 |
1:50.60 |
|
2:25.89 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Vilma Norja |
2002 |
|
426 |
33.35 |
1:10.77 |
1:50.31 |
|
2:27.65 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Elisabeth Marie Salm |
2002 |
|
425 |
32.87 |
1:10.14 |
1:49.37 |
|
2:27.78 |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Nella Korpela |
2002 |
|
400 |
33.68 |
1:11.47 |
1:50.98 |
|
2:30.78 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Saga Lindeberg |
2002 |
|
386 |
35.07 |
1:14.35 |
1:53.18 |
|
2:32.61 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Oona Siltala |
2002 |
|
353 |
37.05 |
1:17.59 |
1:57.99 |
|
2:37.26 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Milli Kosunen |
2002 |
|
312 |
36.65 |
1:17.60 |
2:00.43 |
|
2:43.89 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Oona Piekkala |
2002 |
|
304 |
38.48 |
1:20.49 |
2:04.14 |
|
2:45.28 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Rosalia Turunen |
2002 |
|
281 |
34.78 |
1:18.18 |
2:05.54 |
|
2:49.59 |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Cami Wacklin |
2002 |
|
277 |
38.37 |
1:22.18 |
2:07.48 |
|
2:50.47 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Jenni Alanen |
2002 |
|
258 |
38.16 |
1:22.59 |
2:08.86 |
|
2:54.52 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Emma Laasonen |
2002 |
|
244 |
39.58 |
1:22.78 |
2:10.89 |
|
2:57.76 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Erika Andreasen |
2002 |
|
189 |
42.16 |
1:30.27 |
2:21.72 |
|
3:13.58 |
|
|
Simmis Grani |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 15, T13,14,15 200m Vapaauinti, Loppukilpailut 14 v |
T15 LRIKM-ennätys Aino Otava, Cetus, 2:02,68 2014 |
T14 LRIKM-ennätys Patricia Aschan, RaisU, 2:02,71 2008 |
T13 LRIKM-ennätys Iida Reini, AUi, 2:09,11 2013 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Vilma Oura |
2001 |
|
668 |
29.92 |
1:01.52 |
1:34.31 |
|
2:07.13 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Emma Koiranen |
2001 |
|
621 |
30.45 |
1:03.65 |
1:36.98 |
|
2:10.26 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Lotta Auvinen |
2001 |
|
581 |
31.40 |
1:05.33 |
1:40.20 |
|
2:13.20 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Ida Slöör |
2001 |
|
545 |
31.68 |
1:06.95 |
1:42.50 |
|
2:16.09 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Nelli Ohvo |
2001 |
|
537 |
32.62 |
1:07.83 |
1:42.94 |
|
2:16.75 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Isabel Hagelin |
2001 |
|
529 |
31.40 |
1:06.67 |
1:42.40 |
|
2:17.44 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Emma Kotiranta |
2001 |
|
518 |
31.15 |
1:06.24 |
1:42.43 |
|
2:18.40 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Linda Simula |
2001 |
|
502 |
31.58 |
1:06.68 |
1:43.67 |
|
2:19.82 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Cia Wacklin |
2001 |
|
489 |
32.18 |
1:07.93 |
1:44.37 |
|
2:21.05 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Jenni Rantanen |
2001 |
|
487 |
31.99 |
1:08.84 |
1:46.29 |
|
2:21.26 |
|
|
HTU Stadi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Diana Lattu |
2001 |
|
482 |
31.59 |
1:07.09 |
1:44.71 |
|
2:21.69 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Sanna Putkonen |
2001 |
|
465 |
32.82 |
1:09.48 |
1:46.46 |
|
2:23.45 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Aada Pohjala |
2001 |
|
445 |
32.73 |
1:09.45 |
1:47.89 |
|
2:25.56 |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Veera Heikkinen |
2001 |
|
420 |
31.22 |
1:08.13 |
1:48.41 |
|
2:28.43 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Wilma Walther |
2001 |
|
407 |
34.11 |
1:12.17 |
1:51.52 |
|
2:29.94 |
|
|
HTU Stadi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Stella Pajunen |
2001 |
|
394 |
35.63 |
1:14.84 |
1:54.12 |
|
2:31.64 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Aino Lehtinen |
2001 |
|
363 |
36.10 |
1:16.55 |
1:57.48 |
|
2:35.72 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Anita Mickelsson |
2001 |
|
340 |
35.91 |
1:16.10 |
1:59.19 |
|
2:39.28 |
|
|
ORCA Helsinki |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Irina Puukko |
2001 |
|
335 |
34.93 |
1:15.13 |
1:58.40 |
|
2:40.00 |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Sara Hätönen |
2001 |
|
334 |
36.62 |
1:17.43 |
1:59.64 |
|
2:40.22 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Jonna Tiesmäki |
2001 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 15, T13,14,15 200m Vapaauinti, Loppukilpailut 15 v |
T15 LRIKM-ennätys Aino Otava, Cetus, 2:02,68 2014 |
T14 LRIKM-ennätys Patricia Aschan, RaisU, 2:02,71 2008 |
T13 LRIKM-ennätys Iida Reini, AUi, 2:09,11 2013 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Iida Koiranen |
2000 |
|
664 |
29.85 |
1:01.91 |
1:34.86 |
|
2:07.41 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Ronja Riihinen |
2000 |
|
645 |
29.61 |
1:02.01 |
1:35.28 |
|
2:08.66 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Sophia Lindeberg |
2000 |
|
641 |
30.46 |
1:02.68 |
1:35.96 |
|
2:08.87 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Ella Aalto |
2000 |
|
630 |
31.06 |
1:04.49 |
1:37.94 |
|
2:09.65 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Lyydia Kalenius |
2000 |
|
626 |
30.74 |
1:04.27 |
1:36.78 |
|
2:09.89 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Millie Kuusniemi Fishwick |
2000 |
|
566 |
31.13 |
1:05.49 |
1:40.20 |
|
2:14.35 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Daniela Nummi |
2000 |
|
558 |
31.21 |
1:05.52 |
1:40.18 |
|
2:14.96 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Erika Ketola |
2000 |
|
556 |
30.02 |
1:04.04 |
1:39.05 |
|
2:15.16 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Ksenia Egorova |
2000 |
|
533 |
31.47 |
1:05.94 |
1:41.52 |
|
2:17.10 |
|
|
ORCA Helsinki |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Nea Tiesmäki |
2000 |
|
531 |
31.60 |
1:06.62 |
1:42.53 |
|
2:17.24 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Alexandra Kapanen |
2000 |
|
496 |
31.98 |
1:07.76 |
1:44.31 |
|
2:20.36 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Diana Belozjorova |
2000 |
|
384 |
34.61 |
1:13.13 |
1:53.43 |
|
2:32.92 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Jenni Surakka |
2000 |
|
365 |
35.85 |
1:15.73 |
1:56.55 |
|
2:35.45 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Nea Wirtanen |
2000 |
|
333 |
35.64 |
1:15.81 |
1:58.73 |
|
2:40.34 |
|
|
Gladius Kirkkonummi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Enni Kanerva |
2000 |
|
325 |
36.23 |
1:17.67 |
2:00.29 |
|
2:41.57 |
|
|
Gladius Kirkkonummi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Marie Währn |
2000 |
|
267 |
37.97 |
1:22.08 |
2:07.55 |
|
2:52.50 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.23.05 |
Tulostuspäivämäärä |
31 lokakuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
17:32 |
|
Tulokset Laji 16 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 16 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2015 alkukilpailut ES1 |
|
Tulostuspäivämäärä |
31 lokakuu 2015 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
17:40 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
31 lokakuu 2015 |
|
|
|
|
|
|
Laji 16, P14,15,16 200m Rintauinti, Loppukilpailut 14 v |
P16 LRIKM-ennätys Matti Mattsson, PUS, 2:12,85 2009 |
P15 LRIKM-ennätys Eetu Karvonen, TaNMKY, 2:18,73 2001 |
P14 LRIKM-ennätys Jussi Leinonen, Koo-Vee, 2:25,35 2005 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Eerikki Laitala |
2001 |
|
572 |
32.82 |
1:10.15 |
1:47.50 |
|
2:25.30 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Tuomas Jokinen |
2001 |
|
478 |
34.72 |
1:14.31 |
1:54.71 |
|
2:34.28 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Kalle Hyttinen |
2001 |
|
458 |
34.23 |
1:13.45 |
1:54.47 |
|
2:36.45 |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Aaron Antikainen |
2001 |
|
433 |
35.17 |
1:15.86 |
1:57.63 |
|
2:39.41 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Pyry Nurminen |
2001 |
|
401 |
35.87 |
1:18.01 |
2:01.02 |
|
2:43.61 |
|
|
ORCA Helsinki |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Herman Widbom |
2001 |
|
392 |
36.29 |
1:17.81 |
2:00.85 |
|
2:44.83 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Jere Ruuhonen |
2001 |
|
351 |
38.31 |
1:21.98 |
2:06.96 |
|
2:50.91 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Niklas Linnanen |
2001 |
|
316 |
38.82 |
1:24.73 |
2:11.00 |
|
2:57.05 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Harald Åström |
2001 |
|
310 |
40.21 |
1:25.77 |
2:12.67 |
|
2:58.25 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Eetu Partanen |
2001 |
|
300 |
38.74 |
1:24.22 |
2:12.62 |
|
3:00.16 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Christofor Pavlidi |
2001 |
|
261 |
42.56 |
1:30.27 |
2:19.71 |
|
3:08.70 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Kristoffer Kulju |
2001 |
|
258 |
43.68 |
1:32.28 |
2:20.86 |
|
3:09.48 |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Eero Jääskeläinen |
2001 |
|
188 |
46.16 |
1:39.89 |
2:34.84 |
|
3:30.62 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 16, P14,15,16 200m Rintauinti, Loppukilpailut 15 v |
P16 LRIKM-ennätys Matti Mattsson, PUS, 2:12,85 2009 |
P15 LRIKM-ennätys Eetu Karvonen, TaNMKY, 2:18,73 2001 |
P14 LRIKM-ennätys Jussi Leinonen, Koo-Vee, 2:25,35 2005 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Anton Nuottajärvi |
2000 |
|
530 |
33.50 |
1:11.82 |
1:50.47 |
|
2:29.05 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Elias Herlevi |
2000 |
|
475 |
35.64 |
1:15.39 |
1:55.03 |
|
2:34.57 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Santeri Hölttä |
2000 |
|
444 |
34.56 |
1:14.39 |
1:55.81 |
|
2:38.13 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Alex Lassila |
2000 |
|
407 |
35.58 |
1:16.69 |
1:59.43 |
|
2:42.79 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Rasmus Backman |
2000 |
|
311 |
39.29 |
1:24.48 |
2:11.72 |
|
2:58.10 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Veeti Laine |
2000 |
|
|
|
|
|
|
DNF |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Niki Karlsson |
2000 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.5 Eriaikaisia jalkaliikkeitä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 16, P14,15,16 200m Rintauinti, Loppukilpailut 16 v |
P16 LRIKM-ennätys Matti Mattsson, PUS, 2:12,85 2009 |
P15 LRIKM-ennätys Eetu Karvonen, TaNMKY, 2:18,73 2001 |
P14 LRIKM-ennätys Jussi Leinonen, Koo-Vee, 2:25,35 2005 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jonni Aho |
1999 |
|
535 |
33.15 |
1:11.90 |
1:50.68 |
|
2:28.61 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.23.05 |
Tulostuspäivämäärä |
31 lokakuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
17:40 |
|
Tulokset Laji 17 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 17 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2015 alkukilpailut ES1 |
|
Tulostuspäivämäärä |
31 lokakuu 2015 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
18:10 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
31 lokakuu 2015 |
|
|
|
|
|
|
Laji 17, T11,12 400m Vapaauinti, Loppukilpailut 11 v |
T12 LRIKM-ennätys Essi Schrey, RaisU, 4:39.24 2008 |
T11 LRIKM-ennätys Noora Visto, LaUS, 4:50,89 2009 |
T-11 vain alkukilpailussa |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Lotta Pälsi |
2004 |
|
477 |
1:10.55 |
2:28.16 |
3:45.75 |
|
5:00.51 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Veera Säämänen |
2004 |
|
436 |
1:12.21 |
2:31.43 |
3:51.56 |
|
5:09.70 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Helmiina Toivonen |
2004 |
|
435 |
1:13.83 |
2:32.95 |
3:53.12 |
|
5:10.00 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Jutta Jauhiainen |
2004 |
|
415 |
1:14.63 |
2:36.84 |
3:57.83 |
|
5:14.84 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Aamu Änkilä |
2004 |
|
379 |
1:16.64 |
2:41.39 |
4:04.90 |
|
5:24.43 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Dina Sadojevic Jelacik |
2004 |
|
349 |
1:18.24 |
2:42.57 |
4:08.35 |
|
5:33.62 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Pinja Nieminen |
2004 |
|
337 |
1:18.68 |
2:44.81 |
4:12.35 |
|
5:37.32 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Auri Keurulainen |
2004 |
|
325 |
1:19.65 |
2:46.33 |
4:15.45 |
|
5:41.61 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Helmi Haverinen |
2004 |
|
325 |
1:21.46 |
2:49.14 |
4:14.90 |
|
5:41.63 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Ciara Wacklin |
2004 |
|
311 |
1:21.67 |
2:50.31 |
4:18.66 |
|
5:46.37 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Cecilia Serovuo |
2004 |
|
292 |
1:22.09 |
2:52.51 |
4:23.45 |
|
5:53.94 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Greta Beszteri |
2004 |
|
269 |
1:21.67 |
2:54.35 |
4:30.21 |
|
6:03.67 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Iisa Karpela |
2004 |
|
255 |
1:26.72 |
3:02.41 |
4:35.74 |
|
6:10.22 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Alexandra Chaker |
2004 |
|
253 |
1:26.27 |
3:01.81 |
4:37.08 |
|
6:11.19 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 17, T11,12 400m Vapaauinti, Loppukilpailut 12 v |
T12 LRIKM-ennätys Essi Schrey, RaisU, 4:39.24 2008 |
T11 LRIKM-ennätys Noora Visto, LaUS, 4:50,89 2009 |
T-11 vain alkukilpailussa |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Laura Kellberg |
2003 |
|
459 |
1:12.16 |
2:30.00 |
3:48.92 |
|
5:04.42 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Vilhelmiina Leppänen |
2003 |
|
443 |
1:11.99 |
2:30.75 |
3:50.38 |
|
5:08.05 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Milla Hyttinen |
2003 |
|
441 |
1:12.47 |
2:31.32 |
3:51.33 |
|
5:08.45 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Siiri Einiö |
2003 |
|
437 |
1:12.35 |
2:31.29 |
3:51.27 |
|
5:09.34 |
|
|
Gladius Kirkkonummi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Sofia Långström |
2003 |
|
434 |
1:13.19 |
2:32.63 |
3:52.44 |
|
5:10.18 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Siiri Reiniluoto |
2003 |
|
422 |
1:12.33 |
2:31.60 |
3:53.60 |
|
5:13.19 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Stella Freystätter |
2003 |
|
396 |
1:14.99 |
2:37.28 |
4:00.15 |
|
5:19.65 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Essi Salokorpi |
2003 |
|
395 |
1:14.84 |
2:36.63 |
3:58.29 |
|
5:20.17 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Emma Johansson |
2003 |
|
391 |
1:15.73 |
2:37.72 |
4:00.11 |
|
5:21.11 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Lotta Lehtoila |
2003 |
|
387 |
1:13.43 |
2:36.69 |
4:00.61 |
|
5:22.12 |
|
|
ORCA Helsinki |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Kaarin Rapinoja |
2003 |
|
378 |
1:14.54 |
2:38.10 |
4:02.44 |
|
5:24.73 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Helmi Ahonen |
2003 |
|
330 |
1:19.67 |
2:47.49 |
4:15.00 |
|
5:39.73 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Stefania Pavlidi |
2003 |
|
314 |
1:19.00 |
2:47.77 |
4:18.18 |
|
5:45.44 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Winona Forslund |
2003 |
|
303 |
1:22.71 |
2:53.20 |
4:23.70 |
|
5:49.76 |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Milla-Lotta Tapanainen |
2003 |
|
295 |
1:24.82 |
2:55.72 |
4:25.54 |
|
5:52.76 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Diana Seiger |
2003 |
|
275 |
1:24.45 |
2:58.60 |
4:31.32 |
|
6:01.12 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Kreetta Uusitalo |
2003 |
|
272 |
1:22.24 |
2:54.45 |
4:28.70 |
|
6:02.36 |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Alexandra Nikkinen |
2003 |
|
256 |
1:24.88 |
2:58.86 |
4:34.46 |
|
6:09.50 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Helmi Rönnholm |
2003 |
|
253 |
1:28.07 |
3:03.64 |
4:39.14 |
|
6:11.34 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Sanna Valkonen |
2003 |
|
214 |
1:29.94 |
3:09.34 |
4:50.44 |
|
6:32.14 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Kedilyn Pulk |
2003 |
|
139 |
1:39.97 |
3:38.74 |
5:37.68 |
|
7:33.18 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Vilma Mäkelä |
2003 |
|
137 |
1:40.97 |
3:39.65 |
5:39.88 |
|
7:35.15 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.23.05 |
Tulostuspäivämäärä |
31 lokakuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
18:10 |
|
Tulokset Laji 18 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 18 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2015 alkukilpailut ES1 |
|
Tulostuspäivämäärä |
31 lokakuu 2015 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
18:45 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
31 lokakuu 2015 |
|
|
|
|
|
|
Laji 18, P12,13 400m Vapaauinti, Loppukilpailut 12 v |
P13 LRIKM-ennätys Atte Moilanen, OU, 4:19,97 2014 |
P12 LRIKM-ennätys Teemu Kettunen, JUK, 4:34,91 1994 |
P-12 VAIN ALKUKILPAILUSSA |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Aleksi Koprinen |
2003 |
|
392 |
1:10.28 |
2:24.70 |
3:38.61 |
|
4:50.70 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Lari Tumanoff |
2003 |
|
325 |
1:11.04 |
2:31.34 |
3:51.83 |
|
5:09.37 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Niklas Hatakka |
2003 |
|
315 |
1:12.94 |
2:33.42 |
3:54.21 |
|
5:12.46 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Leevi Ylikulppi |
2003 |
|
288 |
1:15.46 |
2:37.83 |
4:00.91 |
|
5:22.10 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Isak Jatkola |
2003 |
|
284 |
1:15.05 |
2:37.19 |
4:01.66 |
|
5:23.41 |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Benjamin Hoot |
2003 |
|
238 |
1:21.14 |
2:48.60 |
4:16.63 |
|
5:43.23 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Tuomas Peltola |
2003 |
|
231 |
1:21.38 |
2:50.95 |
4:20.24 |
|
5:46.42 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Luukas Vainio |
2003 |
|
230 |
1:19.68 |
2:49.23 |
4:18.81 |
|
5:47.02 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Niklas Rantapää |
2003 |
|
218 |
1:21.57 |
2:53.58 |
4:24.96 |
|
5:53.12 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Elis Fokin |
2003 |
|
205 |
1:23.33 |
2:55.69 |
4:28.92 |
|
6:00.37 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Tony Heinola |
2003 |
|
197 |
1:26.64 |
3:02.32 |
4:34.69 |
|
6:05.45 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Henry Nyman |
2003 |
|
196 |
1:25.73 |
3:00.12 |
4:35.02 |
|
6:05.91 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Oskari Repo |
2003 |
|
190 |
1:28.15 |
3:04.89 |
4:39.71 |
|
6:09.47 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Roni Severinkangas |
2003 |
|
178 |
1:25.79 |
3:04.50 |
4:39.33 |
|
6:17.55 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Matias Rasinmäki |
2003 |
|
158 |
1:26.56 |
3:10.62 |
4:53.61 |
|
6:33.16 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Santtu Kosunen |
2003 |
|
138 |
1:32.24 |
3:19.98 |
5:05.86 |
|
6:50.88 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Sam Zamanimehr |
2003 |
|
133 |
1:33.72 |
3:20.46 |
5:11.28 |
|
6:56.09 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Mattias Janhunen |
2003 |
|
133 |
1:31.93 |
3:19.05 |
5:09.03 |
|
6:56.60 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Kiarash Javidi Firooz Toussi |
2003 |
|
122 |
1:37.30 |
3:25.46 |
5:17.80 |
|
7:08.40 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 18, P12,13 400m Vapaauinti, Loppukilpailut 13 v |
P13 LRIKM-ennätys Atte Moilanen, OU, 4:19,97 2014 |
P12 LRIKM-ennätys Teemu Kettunen, JUK, 4:34,91 1994 |
P-12 VAIN ALKUKILPAILUSSA |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Oskari Aalto |
2002 |
|
503 |
1:01.59 |
2:10.31 |
3:19.65 |
|
4:27.49 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Oscar Skjäl |
2002 |
|
376 |
1:07.97 |
2:23.38 |
3:39.78 |
|
4:54.71 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Danila Shishinin |
2002 |
|
370 |
1:10.14 |
2:26.29 |
3:42.59 |
|
4:56.31 |
|
|
ORCA Helsinki |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Verneri Viisanen |
2002 |
|
356 |
1:10.12 |
2:26.38 |
3:41.70 |
|
5:00.01 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Rasmus Söderholm |
2002 |
|
356 |
1:11.37 |
2:28.84 |
3:46.17 |
|
5:00.14 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Leo Mikkonen |
2002 |
|
353 |
1:09.15 |
2:25.96 |
3:43.50 |
|
5:00.93 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Mathias Lindfors |
2002 |
|
321 |
1:12.48 |
2:32.76 |
3:53.33 |
|
5:10.67 |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Max Åström |
2002 |
|
275 |
1:14.77 |
2:39.29 |
4:03.42 |
|
5:27.02 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Onni Järvinen |
2002 |
|
246 |
1:17.40 |
2:45.26 |
4:13.29 |
|
5:39.23 |
|
|
HTU Stadi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Olavi Saarinen |
2002 |
|
229 |
1:18.02 |
2:48.46 |
4:17.66 |
|
5:47.41 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Georg Närjä |
2002 |
|
226 |
1:20.40 |
2:51.09 |
4:22.20 |
|
5:48.87 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Heikki Väkeväinen |
2002 |
|
197 |
1:24.57 |
3:00.36 |
4:34.50 |
|
6:05.49 |
|
|
Gladius Kirkkonummi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Emil Strandell |
2002 |
|
195 |
1:24.71 |
3:00.99 |
4:36.73 |
|
6:06.43 |
|
|
Gladius Kirkkonummi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Topi Havo |
2002 |
|
190 |
1:27.58 |
3:05.50 |
4:42.24 |
|
6:09.46 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Dorian Sadojevic Jelacik |
2002 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.23.05 |
Tulostuspäivämäärä |
31 lokakuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
18:45 |
|
Tulokset Laji 19 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 19 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2015 alkukilpailut ES1 |
|
Tulostuspäivämäärä |
31 lokakuu 2015 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
18:52 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
31 lokakuu 2015 |
|
|
|
|
|
|
Laji 19, T10 50m Vapaauinti, Loppukilpailut 10 v |
T10 LRIKM-ennätys Saara Hallama, LaVi, 31,48 2003 |
VAIN ALKUKILPAILUSSA |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.23.05 |
Tulostuspäivämäärä |
31 lokakuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
18:52 |
|
Tulokset Laji 20 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 20 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2015 alkukilpailut ES1 |
|
Tulostuspäivämäärä |
31 lokakuu 2015 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
18:53 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
31 lokakuu 2015 |
|
|
|
|
|
|
Laji 20, P11 50m Vapaauinti, Loppukilpailut 11 v |
P11 LRIKM-ennätys Sergey Kuznetsov, Cetus, 28,84 2011 |
VAIN ALKUKILPAILUSSA |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.23.05 |
Tulostuspäivämäärä |
31 lokakuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
18:53 |
|
Tulokset Laji 21 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 21 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2015 alkukilpailut ES1 |
|
Tulostuspäivämäärä |
31 lokakuu 2015 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
19:15 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
31 lokakuu 2015 |
|
|
|
|
|
|
Laji 21, T13,14,15 400m Sekauinti, Loppukilpailut 13 v |
T15 LRIKM-ennätys Jenna Laukkanen, SCV, 4:56,38 2010 |
T14 LRIKM-ennätys Patricia Aschan, RaisU, 4:47,16 2008 |
T13 LRIKM-ennätys Noora Laukkanen, OU-73, 5:01,12 2006 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Pinja Paulomo |
2002 |
|
496 |
1:18.41 |
2:43.57 |
4:12.82 |
|
5:29.68 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Verna Rostedt |
2002 |
|
468 |
1:16.96 |
2:44.19 |
4:19.99 |
|
5:36.05 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Jonna Vasara |
2002 |
|
416 |
1:20.89 |
2:53.58 |
4:33.05 |
|
5:49.49 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Pilvi Pietikäinen |
2002 |
|
353 |
1:26.29 |
2:57.92 |
4:44.21 |
|
6:09.31 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Siri Auvinen |
2002 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
RU |
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.5 Eriaikaisia jalkaliikkeitä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 21, T13,14,15 400m Sekauinti, Loppukilpailut 14 v |
T15 LRIKM-ennätys Jenna Laukkanen, SCV, 4:56,38 2010 |
T14 LRIKM-ennätys Patricia Aschan, RaisU, 4:47,16 2008 |
T13 LRIKM-ennätys Noora Laukkanen, OU-73, 5:01,12 2006 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Helene Hirvonen |
2001 |
|
560 |
1:14.75 |
2:34.69 |
4:05.39 |
|
5:16.54 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Linda Simula |
2001 |
|
460 |
1:18.22 |
2:42.69 |
4:20.78 |
|
5:37.92 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Diana Lattu |
2001 |
|
|
|
|
|
|
DNF |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 21, T13,14,15 400m Sekauinti, Loppukilpailut 15 v |
T15 LRIKM-ennätys Jenna Laukkanen, SCV, 4:56,38 2010 |
T14 LRIKM-ennätys Patricia Aschan, RaisU, 4:47,16 2008 |
T13 LRIKM-ennätys Noora Laukkanen, OU-73, 5:01,12 2006 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Emmi Kölhi |
2000 |
|
580 |
1:11.64 |
2:32.23 |
3:59.30 |
|
5:13.00 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Ksenia Egorova |
2000 |
|
570 |
1:13.96 |
2:34.65 |
4:03.61 |
|
5:14.78 |
|
|
ORCA Helsinki |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Jonna Jauhiainen |
2000 |
|
525 |
1:15.97 |
2:36.32 |
4:10.47 |
|
5:23.53 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Marilla Parhiala |
2000 |
|
517 |
1:14.80 |
2:36.13 |
4:13.67 |
|
5:25.19 |
|
|
Gladius Kirkkonummi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Millie Kuusniemi Fishwick |
2000 |
|
509 |
1:15.27 |
2:40.30 |
4:14.30 |
|
5:26.76 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Daniela Nummi |
2000 |
|
479 |
1:15.14 |
2:43.41 |
4:20.94 |
|
5:33.57 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Saara Lehtonen |
2000 |
|
471 |
1:15.49 |
2:41.35 |
4:18.72 |
|
5:35.31 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Roosa-Maria Tempakka |
2000 |
|
452 |
1:19.92 |
2:47.61 |
4:22.08 |
|
5:39.93 |
|
|
Simmis Grani |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Nadine Medarhri |
2000 |
|
444 |
1:17.75 |
2:42.43 |
4:24.06 |
|
5:41.98 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.23.05 |
Tulostuspäivämäärä |
31 lokakuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
19:15 |
|
Tulokset Laji 22 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 22 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2015 alkukilpailut ES1 |
|
Tulostuspäivämäärä |
31 lokakuu 2015 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
19:24 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
31 lokakuu 2015 |
|
|
|
|
|
|
Laji 22, P14,15,16 100m Vapaauinti, Loppukilpailut 14 v |
P16 LRIKM-ennätys Teemu Vuorela, SWIM, 51,54 2010 |
P15 LRIKM-ennätys Manu Mäntymäki, NumKis, 51,40 2000 |
P14 LRIKM-ennätys Sergey Kuznetsov, Cetus, 52,13 2014 |
|
|
Laji 22, P14,15,16 100m Vapaauinti, Loppukilpailut 15 v |
P16 LRIKM-ennätys Teemu Vuorela, SWIM, 51,54 2010 |
P15 LRIKM-ennätys Manu Mäntymäki, NumKis, 51,40 2000 |
P14 LRIKM-ennätys Sergey Kuznetsov, Cetus, 52,13 2014 |
|
|
Laji 22, P14,15,16 100m Vapaauinti, Loppukilpailut 16 v |
P16 LRIKM-ennätys Teemu Vuorela, SWIM, 51,54 2010 |
P15 LRIKM-ennätys Manu Mäntymäki, NumKis, 51,40 2000 |
P14 LRIKM-ennätys Sergey Kuznetsov, Cetus, 52,13 2014 |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.23.05 |
Tulostuspäivämäärä |
31 lokakuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
19:24 |
|
Tulokset Laji 23 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 23 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2015 alkukilpailut ES1 |
|
Tulostuspäivämäärä |
31 lokakuu 2015 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
19:28 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
31 lokakuu 2015 |
|
|
|
|
|
|
Laji 23, T12 100m Perhosuinti, Loppukilpailut 12 v |
T12 LRIKM-ennätys Anniina Kallio, RaisU, 1:06,96 2014 |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.23.05 |
Tulostuspäivämäärä |
31 lokakuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
19:28 |
|
Tulokset Laji 24 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 24 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2015 alkukilpailut ES1 |
|
Tulostuspäivämäärä |
31 lokakuu 2015 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
19:34 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
31 lokakuu 2015 |
|
|
|
|
|
|
Laji 24, P13 100m Perhosuinti, Loppukilpailut 13 v |
P13 LRIKM-ennätys Sergey Kuznetsov, Cetus, 58,66 2013 |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.23.05 |
Tulostuspäivämäärä |
31 lokakuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
19:34 |
|
Tulokset Laji 25 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 25 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2015 alkukilpailut ES1 |
|
Tulostuspäivämäärä |
31 lokakuu 2015 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
19:48 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
31 lokakuu 2015 |
|
|
|
|
|
|
Laji 25, T10,11 50m Perhosuinti, Loppukilpailut 10 v |
T11 LRIKM-ennätys Laura Mäki, RaisU, 31,18 2008 |
T10 LRIKM-ennätys Liinu Louhikoski, Vanders, 35,76 2014 |
|
|
Laji 25, T10,11 50m Perhosuinti, Loppukilpailut 11 v |
T11 LRIKM-ennätys Laura Mäki, RaisU, 31,18 2008 |
T10 LRIKM-ennätys Liinu Louhikoski, Vanders, 35,76 2014 |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.23.05 |
Tulostuspäivämäärä |
31 lokakuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
19:48 |
|
Tulokset Laji 26 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 26 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2015 alkukilpailut ES1 |
|
Tulostuspäivämäärä |
31 lokakuu 2015 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
19:47 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
31 lokakuu 2015 |
|
|
|
|
|
|
Laji 26, P11,12 50m Perhosuinti, Loppukilpailut 11 v |
P12 LRIKM-ennätys Manu Mäntymäki, NumKis, 29,00 1997 |
P11 LRIKM-ennätys Sergey Kuznetsov, Cetus, 31,74 2011 |
|
|
Laji 26, P11,12 50m Perhosuinti, Loppukilpailut 12 v |
P12 LRIKM-ennätys Manu Mäntymäki, NumKis, 29,00 1997 |
P11 LRIKM-ennätys Sergey Kuznetsov, Cetus, 31,74 2011 |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.23.05 |
Tulostuspäivämäärä |
31 lokakuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
19:47 |
|
Tulokset Laji 27 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 27 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2015 alkukilpailut ES1 |
|
Tulostuspäivämäärä |
31 lokakuu 2015 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
20:06 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
31 lokakuu 2015 |
|
|
|
|
|
|
Laji 27, T13,14,15 100m Rintauinti, Loppukilpailut 13 v |
T15 LRIKM-ennätys Noora Laukkanen, OU-73, 1:09,01 2008 |
T14 LRIKM-ennätys Silja Känsäkoski, OU, 1:08,81 2011 |
T13 LRIKM-ennätys Noora Laukkanen, OU-73, 1:12,08 2006 |
|
|
Laji 27, T13,14,15 100m Rintauinti, Loppukilpailut 14 v |
T15 LRIKM-ennätys Noora Laukkanen, OU-73, 1:09,01 2008 |
T14 LRIKM-ennätys Silja Känsäkoski, OU, 1:08,81 2011 |
T13 LRIKM-ennätys Noora Laukkanen, OU-73, 1:12,08 2006 |
|
|
Laji 27, T13,14,15 100m Rintauinti, Loppukilpailut 15 v |
T15 LRIKM-ennätys Noora Laukkanen, OU-73, 1:09,01 2008 |
T14 LRIKM-ennätys Silja Känsäkoski, OU, 1:08,81 2011 |
T13 LRIKM-ennätys Noora Laukkanen, OU-73, 1:12,08 2006 |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.23.05 |
Tulostuspäivämäärä |
31 lokakuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
20:06 |
|
Tulokset Laji 28 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 28 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2015 alkukilpailut ES1 |
|
Tulostuspäivämäärä |
31 lokakuu 2015 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
20:24 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
31 lokakuu 2015 |
|
|
|
|
|
|
Laji 28, 4X100m Vapaauinti, Loppukilpailut 13 - 16 v |
LRIKM-ennätys Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku, 3:31,17 2014 |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.23.05 |
Tulostuspäivämäärä |
31 lokakuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
20:24 |
|
Tulokset Laji 29 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 29 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2015 alkukilpailut ES1 |
|
Tulostuspäivämäärä |
31 lokakuu 2015 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
20:33 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
31 lokakuu 2015 |
|
|
|
|
|
|
Laji 29, 4X100m Vapaauinti, Loppukilpailut 12 - 15 v |
LRIKM-ennätys Cetus Espoo, Cetus, 3:50,88 2014 |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.23.05 |
Tulostuspäivämäärä |
31 lokakuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
20:33 |
|
Tulokset Laji 30 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 30 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2015 alkukilpailut ES1 |
|
Tulostuspäivämäärä |
01 marraskuu 2015 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
10:16 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
31 lokakuu 2015 |
|
|
|
|
|
|
Laji 30, P14,15,16 200m Sekauinti, Loppukilpailut 14 v |
P16 LRIKM-ennätys Matti Mattsson, PUS, 2:06,21 2009 |
P15 LRIKM-ennätys Tuomas Pokkinen, Cetus, 2:09,24 2010 |
P14 LRIKM-ennätys Santeri Hölttä, HSS, 2:11,12 2014 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Eerikki Laitala |
2001 |
|
509 |
29.02 |
1:06.69 |
1:43.10 |
|
2:17.82 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Tuomas Jokinen |
2001 |
|
473 |
30.82 |
1:10.52 |
1:48.71 |
|
2:21.25 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Isak Gramén |
2001 |
|
441 |
30.00 |
1:06.50 |
1:49.91 |
|
2:24.55 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Saku Suomalainen |
2001 |
|
417 |
31.76 |
1:08.51 |
1:52.00 |
|
2:27.29 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Herman Widbom |
2001 |
|
414 |
31.11 |
1:11.38 |
1:52.97 |
|
2:27.63 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Jere Ruuhonen |
2001 |
|
406 |
29.90 |
1:06.82 |
1:52.58 |
|
2:28.65 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Kasper Vaittinen |
2001 |
|
360 |
34.61 |
1:11.83 |
1:58.29 |
|
2:34.62 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Ivan Turbin |
2001 |
|
289 |
36.66 |
1:19.70 |
2:09.20 |
|
2:46.49 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Ville Lauslahti |
2001 |
|
280 |
36.34 |
1:17.90 |
2:09.94 |
|
2:48.18 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Tatu Jentze |
2001 |
|
280 |
37.66 |
1:21.97 |
2:09.59 |
|
2:48.22 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Samuli Hartikainen |
2001 |
|
224 |
38.88 |
1:27.95 |
2:20.57 |
|
3:01.20 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Christofor Pavlidi |
2001 |
|
224 |
42.23 |
1:30.23 |
2:20.14 |
|
3:01.22 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 30, P14,15,16 200m Sekauinti, Loppukilpailut 15 v |
P16 LRIKM-ennätys Matti Mattsson, PUS, 2:06,21 2009 |
P15 LRIKM-ennätys Tuomas Pokkinen, Cetus, 2:09,24 2010 |
P14 LRIKM-ennätys Santeri Hölttä, HSS, 2:11,12 2014 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jami Heinilä |
2000 |
|
555 |
29.48 |
1:03.66 |
1:44.04 |
|
2:13.90 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Santeri Hölttä |
2000 |
|
551 |
27.72 |
1:01.65 |
1:41.11 |
|
2:14.25 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Niki Karlsson |
2000 |
|
550 |
28.05 |
1:00.58 |
1:43.04 |
|
2:14.30 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Anton Nuottajärvi |
2000 |
|
524 |
29.09 |
1:03.80 |
1:44.14 |
|
2:16.53 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Kirill Egorov |
2000 |
|
484 |
30.52 |
1:07.53 |
1:49.41 |
|
2:20.16 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Elias Herlevi |
2000 |
|
473 |
30.81 |
1:09.12 |
1:49.99 |
|
2:21.28 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Kustaa Yli-Äyhö |
2000 |
|
461 |
30.51 |
1:07.18 |
1:49.71 |
|
2:22.46 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Eetu Isosuo |
2000 |
|
394 |
31.87 |
1:11.14 |
1:57.03 |
|
2:30.04 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Atso Iivanainen |
2000 |
|
318 |
35.02 |
1:17.68 |
2:05.73 |
|
2:41.16 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Rasmus Backman |
2000 |
|
285 |
36.99 |
1:21.54 |
2:07.50 |
|
2:47.25 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 30, P14,15,16 200m Sekauinti, Loppukilpailut 16 v |
P16 LRIKM-ennätys Matti Mattsson, PUS, 2:06,21 2009 |
P15 LRIKM-ennätys Tuomas Pokkinen, Cetus, 2:09,24 2010 |
P14 LRIKM-ennätys Santeri Hölttä, HSS, 2:11,12 2014 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jonni Aho |
1999 |
|
541 |
29.28 |
1:06.58 |
1:43.79 |
|
2:15.06 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Eetu Alitalo |
1999 |
|
494 |
29.59 |
1:05.09 |
1:45.22 |
|
2:19.16 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Verneri Mattila |
1999 |
|
488 |
28.93 |
1:03.86 |
1:48.00 |
|
2:19.75 |
|
|
ORCA Helsinki |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.23.05 |
Tulostuspäivämäärä |
01 marraskuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
10:16 |
|
Tulokset Laji 31 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 31 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2015 alkukilpailut ES1 |
|
Tulostuspäivämäärä |
01 marraskuu 2015 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
10:33 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
31 lokakuu 2015 |
|
|
|
|
|
|
Laji 31, T13,14,15 100m Selkäuinti, Loppukilpailut 13 v |
T15 LRIKM-ennätys Roosa Mört, ÅSK, 1:01,91 2014 |
T14 LRIKM-ennätys Roosa Mört, AUi, 1:02,60 2013 |
T13 LRIKM-ennätys Vilma Oura, HSS, 1:04,96 2014 |
|
|
Laji 31, T13,14,15 100m Selkäuinti, Loppukilpailut 14 v |
T15 LRIKM-ennätys Roosa Mört, ÅSK, 1:01,91 2014 |
T14 LRIKM-ennätys Roosa Mört, AUi, 1:02,60 2013 |
T13 LRIKM-ennätys Vilma Oura, HSS, 1:04,96 2014 |
|
|
Laji 31, T13,14,15 100m Selkäuinti, Loppukilpailut 15 v |
T15 LRIKM-ennätys Roosa Mört, ÅSK, 1:01,91 2014 |
T14 LRIKM-ennätys Roosa Mört, AUi, 1:02,60 2013 |
T13 LRIKM-ennätys Vilma Oura, HSS, 1:04,96 2014 |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.23.05 |
Tulostuspäivämäärä |
01 marraskuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
10:33 |
|
Tulokset Laji 32 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 32 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2015 alkukilpailut ES1 |
|
Tulostuspäivämäärä |
01 marraskuu 2015 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
10:46 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
31 lokakuu 2015 |
|
|
|
|
|
|
Laji 32, P11 200m Vapaauinti, Loppukilpailut 11 v |
P11 LRIKM-ennätys Juho Viitala, TaUS, 2:20,01 2002 |
VAIN ALKUKILPAILUSSA |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Akseli Leppänen |
2004 |
|
234 |
37.01 |
1:18.41 |
2:00.98 |
|
2:41.06 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Veerti Juurakko |
2004 |
|
201 |
37.39 |
1:20.58 |
2:05.89 |
|
2:49.62 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Waldemar Palombi |
2004 |
|
192 |
40.80 |
1:26.34 |
2:10.65 |
|
2:52.12 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Joakim Kuhlberg |
2004 |
|
185 |
39.34 |
1:24.25 |
2:08.90 |
|
2:54.10 |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Tino Kaukonen |
2004 |
|
162 |
35.94 |
1:20.88 |
2:11.94 |
|
3:02.20 |
|
|
HTU Stadi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Viktor Asklöf |
2004 |
|
160 |
38.49 |
1:25.19 |
2:15.27 |
|
3:02.70 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Matteus Einiö |
2004 |
|
125 |
40.77 |
1:31.92 |
2:27.23 |
|
3:18.55 |
|
|
Gladius Kirkkonummi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Leo Karttunen |
2004 |
|
124 |
43.80 |
1:35.43 |
2:29.11 |
|
3:18.81 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Yufei Meng |
2004 |
|
124 |
43.07 |
1:35.03 |
2:28.44 |
|
3:18.87 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Anton Petrov |
2004 |
|
124 |
44.30 |
1:35.48 |
2:27.53 |
|
3:19.23 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Nuutti Laitinen |
2004 |
|
103 |
45.54 |
1:42.56 |
2:39.68 |
|
3:31.38 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Samuel Saari |
2004 |
|
99 |
47.40 |
1:42.65 |
2:40.34 |
|
3:34.20 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Alvar Aho |
2004 |
|
81 |
50.71 |
1:50.09 |
2:52.08 |
|
3:49.37 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Lucas Lönnblad |
2004 |
|
71 |
50.10 |
1:53.92 |
2:58.19 |
|
3:58.94 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Juuso Pulkkinen |
2004 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Richard Ramstedt |
2004 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Yash Nagal |
2004 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.23.05 |
Tulostuspäivämäärä |
01 marraskuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
10:46 |
|
Tulokset Laji 33 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 33 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2015 alkukilpailut ES1 |
|
Tulostuspäivämäärä |
01 marraskuu 2015 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
10:54 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
31 lokakuu 2015 |
|
|
|
|
|
|
Laji 33, T10 200m Vapaauinti, Loppukilpailut 10 v |
T10 LRIKM-ennätys Tiina Lindgren, SGR, 2:29,45 2000 |
VAIN ALKUKILPAILUSSA |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Kira Lindroos |
2005 |
|
360 |
35.43 |
1:15.99 |
1:57.14 |
|
2:36.13 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Tuuli Pippuri |
2005 |
|
314 |
37.57 |
1:19.61 |
2:01.91 |
|
2:43.49 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Daniella Guth |
2005 |
|
293 |
37.11 |
1:19.46 |
2:04.05 |
|
2:47.20 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Ada Hakkarainen |
2005 |
|
290 |
37.38 |
1:20.35 |
2:04.30 |
|
2:47.80 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Anna Hakkarainen |
2005 |
|
247 |
41.27 |
1:26.60 |
2:13.21 |
|
2:57.05 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Hanna Martola |
2005 |
|
244 |
40.49 |
1:26.21 |
2:12.56 |
|
2:57.79 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Ellen Kettunen |
2005 |
|
220 |
41.62 |
1:27.84 |
2:16.35 |
|
3:04.01 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Sofia Morais |
2005 |
|
219 |
40.02 |
1:27.24 |
2:16.61 |
|
3:04.39 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Kukka Peill |
2005 |
|
214 |
40.54 |
1:27.11 |
2:16.46 |
|
3:05.83 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Elina Ruha |
2005 |
|
193 |
44.35 |
1:33.63 |
2:24.11 |
|
3:12.23 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Jasmin Savonen |
2005 |
|
188 |
44.35 |
1:35.03 |
2:25.89 |
|
3:13.92 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Olivia Turtiainen |
2005 |
|
183 |
44.18 |
1:33.91 |
2:23.71 |
|
3:15.63 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Siri Kaskeala |
2005 |
|
144 |
44.75 |
1:36.90 |
2:35.91 |
|
3:31.80 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Säde Ryynänen |
2005 |
|
136 |
48.84 |
1:44.27 |
2:42.04 |
|
3:36.04 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Peppi Eskola |
2005 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Gladius Kirkkonummi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.23.05 |
Tulostuspäivämäärä |
01 marraskuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
10:54 |
|
Tulokset Laji 34 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 34 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2015 alkukilpailut ES1 |
|
Tulostuspäivämäärä |
01 marraskuu 2015 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
11:09 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
31 lokakuu 2015 |
|
|
|
|
|
|
Laji 34, P12, 13 100m Selkäuinti, Loppukilpailut 12 v |
P13 LRIKM-ennätys Manu Mäntymäki, NumKis, 59,91 1998 |
P12 LRIKM-ennätys Manu Mäntymäki, NumKis, 1:04,19 1997 |
P-12 VAIN ALKUKILPAILUSSA |
|
|
Laji 34, P12, 13 100m Selkäuinti, Loppukilpailut 13 v |
P13 LRIKM-ennätys Manu Mäntymäki, NumKis, 59,91 1998 |
P12 LRIKM-ennätys Manu Mäntymäki, NumKis, 1:04,19 1997 |
P-12 VAIN ALKUKILPAILUSSA |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.23.05 |
Tulostuspäivämäärä |
01 marraskuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
11:09 |
|
Tulokset Laji 35 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 35 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2015 alkukilpailut ES1 |
|
Tulostuspäivämäärä |
01 marraskuu 2015 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
11:25 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
31 lokakuu 2015 |
|
|
|
|
|
|
Laji 35, T11,12 100m Selkäuinti, Loppukilpailut 11 v |
T12 LRIKM-ennätys Emilia Pärnänen, ÅSK, 1:06,53 2014 |
T11 LRIKM-ennätys Anu Koivisto, Ve, 1:11,10 1991 |
T-11 VAIN ALKUKILPAILUSSA |
|
|
Laji 35, T11,12 100m Selkäuinti, Loppukilpailut 12 v |
T12 LRIKM-ennätys Emilia Pärnänen, ÅSK, 1:06,53 2014 |
T11 LRIKM-ennätys Anu Koivisto, Ve, 1:11,10 1991 |
T-11 VAIN ALKUKILPAILUSSA |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.23.05 |
Tulostuspäivämäärä |
01 marraskuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
11:25 |
|
Tulokset Laji 36 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 36 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2015 alkukilpailut ES1 |
|
Tulostuspäivämäärä |
01 marraskuu 2015 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
11:31 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
31 lokakuu 2015 |
|
|
|
|
|
|
Laji 36, P14,15,16 100mPerhosuinti, Loppukilpailut 14 v |
P16 LRIKM-ennätys Niko Mäkelä, RiUS, 55,57 2014 |
P15 LRIKM-ennätys Tony Eriksson, JUK, 57,34 2010 |
P14 LRIKM-ennätys Sergey Kuznetsov, Cetus, 55,68 2014 |
|
|
Laji 36, P14,15,16 100mPerhosuinti, Loppukilpailut 15 v |
P16 LRIKM-ennätys Niko Mäkelä, RiUS, 55,57 2014 |
P15 LRIKM-ennätys Tony Eriksson, JUK, 57,34 2010 |
P14 LRIKM-ennätys Sergey Kuznetsov, Cetus, 55,68 2014 |
|
|
Laji 36, P14,15,16 100mPerhosuinti, Loppukilpailut 16 v |
P16 LRIKM-ennätys Niko Mäkelä, RiUS, 55,57 2014 |
P15 LRIKM-ennätys Tony Eriksson, JUK, 57,34 2010 |
P14 LRIKM-ennätys Sergey Kuznetsov, Cetus, 55,68 2014 |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.23.05 |
Tulostuspäivämäärä |
01 marraskuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
11:31 |
|
Tulokset Laji 37 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 37 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2015 alkukilpailut ES1 |
|
Tulostuspäivämäärä |
01 marraskuu 2015 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
12:20 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
31 lokakuu 2015 |
|
|
|
|
|
|
Laji 37, T13,14,15 800m Vapaauinti, Loppukilpailut 13 v |
T15 LRIKM-ennätys Aino Otava, Cetus, 8:02,21 2014 |
T14 LRIKM-ennätys Patricia Aschan, RaisU, 8:40,18 2008 |
T13 LRIKM-ennätys Jenna Laukkanen, SCV, 9:10,89 2008 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
400m |
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Anni Savolainen |
2002 |
|
513 |
1:12.14 |
2:28.59 |
3:44.36 |
5:01.29 |
10:05.17 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
6:16.48 |
7:32.98 |
8:49.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Verna Rostedt |
2002 |
|
486 |
1:12.44 |
2:28.32 |
3:46.75 |
5:05.30 |
10:16.00 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
6:24.21 |
7:41.89 |
9:00.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Venla Salminen |
2002 |
|
474 |
1:14.76 |
2:35.19 |
3:54.21 |
5:13.69 |
10:21.29 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
6:32.30 |
7:50.20 |
9:07.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Jonna Vasara |
2002 |
|
464 |
1:12.40 |
2:30.40 |
3:49.72 |
5:09.20 |
10:25.80 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
6:29.59 |
7:49.58 |
9:09.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Emma Jokilammi |
2002 |
|
458 |
1:12.15 |
2:32.14 |
3:51.33 |
5:10.77 |
10:28.57 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
6:30.33 |
7:51.09 |
9:10.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Annina Toimela |
2002 |
|
439 |
1:12.66 |
2:32.21 |
3:51.66 |
5:11.91 |
10:37.35 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
6:32.86 |
7:54.06 |
9:15.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Pinja Paulomo |
2002 |
|
437 |
1:13.72 |
2:33.64 |
3:54.51 |
5:14.17 |
10:38.07 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
6:35.92 |
7:58.27 |
9:19.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Oona Siltala |
2002 |
|
331 |
1:20.28 |
2:48.75 |
4:18.39 |
5:46.80 |
11:40.26 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
7:15.81 |
8:44.74 |
10:14.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Milli Kosunen |
2002 |
|
329 |
1:19.59 |
2:47.44 |
4:16.54 |
5:46.74 |
11:41.64 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
7:17.90 |
8:48.54 |
10:17.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Oona Piekkala |
2002 |
|
273 |
1:26.98 |
2:59.68 |
4:35.60 |
6:10.84 |
12:26.76 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
7:46.30 |
9:21.43 |
10:56.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Marleen Mikk |
2002 |
|
242 |
1:26.92 |
3:04.09 |
4:42.87 |
6:24.60 |
12:57.21 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
8:04.39 |
9:44.83 |
11:22.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 37, T13,14,15 800m Vapaauinti, Loppukilpailut 14 v |
T15 LRIKM-ennätys Aino Otava, Cetus, 8:02,21 2014 |
T14 LRIKM-ennätys Patricia Aschan, RaisU, 8:40,18 2008 |
T13 LRIKM-ennätys Jenna Laukkanen, SCV, 9:10,89 2008 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
400m |
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Emma Koiranen |
2001 |
|
621 |
1:07.60 |
2:20.19 |
3:33.02 |
4:45.94 |
9:27.86 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
5:56.54 |
7:07.82 |
8:19.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Lotta Auvinen |
2001 |
|
574 |
1:08.98 |
2:21.98 |
3:35.17 |
4:48.40 |
9:42.83 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
6:01.81 |
7:15.84 |
8:30.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Ida Slöör |
2001 |
|
555 |
1:10.82 |
2:26.14 |
3:40.52 |
4:55.19 |
9:49.41 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
6:09.24 |
7:24.48 |
8:37.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Vilma Oura |
2001 |
|
549 |
1:10.96 |
2:27.92 |
3:42.73 |
4:58.40 |
9:51.41 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
6:12.42 |
7:27.50 |
8:41.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Helene Hirvonen |
2001 |
|
548 |
1:09.31 |
2:25.58 |
3:41.99 |
4:58.15 |
9:52.03 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
6:12.60 |
7:26.71 |
8:40.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Milla Karinen |
2001 |
|
365 |
1:14.61 |
2:37.22 |
4:02.73 |
5:29.03 |
11:17.90 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
6:57.11 |
8:24.70 |
9:52.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Aino Lehtinen |
2001 |
|
330 |
1:19.90 |
2:48.75 |
4:19.34 |
5:49.65 |
11:40.68 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
7:19.08 |
8:47.57 |
10:16.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 37, T13,14,15 800m Vapaauinti, Loppukilpailut 15 v |
T15 LRIKM-ennätys Aino Otava, Cetus, 8:02,21 2014 |
T14 LRIKM-ennätys Patricia Aschan, RaisU, 8:40,18 2008 |
T13 LRIKM-ennätys Jenna Laukkanen, SCV, 9:10,89 2008 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
400m |
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Lyydia Kalenius |
2000 |
|
613 |
1:07.79 |
2:20.47 |
3:32.95 |
4:44.24 |
9:30.10 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
5:53.89 |
7:07.57 |
8:20.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Ella Aalto |
2000 |
|
597 |
1:07.81 |
2:21.17 |
3:34.21 |
4:48.02 |
9:35.19 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
6:00.64 |
7:12.90 |
8:26.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Sophia Lindeberg |
2000 |
|
597 |
1:09.27 |
2:22.14 |
3:34.98 |
4:47.78 |
9:35.32 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
6:00.56 |
7:13.04 |
8:25.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Millie Kuusniemi Fishwick |
2000 |
|
574 |
1:07.76 |
2:20.58 |
3:33.80 |
4:47.14 |
9:43.01 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
6:01.00 |
7:15.79 |
8:30.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Marilla Parhiala |
2000 |
|
572 |
1:07.28 |
2:20.92 |
3:35.09 |
4:48.73 |
9:43.59 |
|
|
Gladius Kirkkonummi |
|
|
|
6:03.32 |
7:18.83 |
8:33.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Nea Tiesmäki |
2000 |
|
526 |
1:10.09 |
2:25.52 |
3:41.72 |
4:58.41 |
10:00.01 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
6:13.66 |
7:29.74 |
8:46.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Alexandra Kapanen |
2000 |
|
491 |
1:09.36 |
2:26.56 |
3:44.73 |
5:02.43 |
10:14.04 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
6:20.81 |
7:40.32 |
8:59.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Saara Lehtonen |
2000 |
|
481 |
1:12.12 |
2:29.10 |
3:47.26 |
5:05.69 |
10:18.32 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
6:25.43 |
7:44.09 |
9:02.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Siiri Salokorpi |
2000 |
|
450 |
1:14.10 |
2:33.32 |
3:52.94 |
5:12.32 |
10:32.07 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
6:32.15 |
7:52.83 |
9:13.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Nea Wirtanen |
2000 |
|
332 |
1:22.04 |
2:50.33 |
4:17.99 |
5:47.40 |
11:39.73 |
|
|
Gladius Kirkkonummi |
|
|
|
7:16.30 |
8:46.06 |
10:15.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.23.05 |
Tulostuspäivämäärä |
01 marraskuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
12:20 |
|
Tulokset Laji 38 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 38 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2015 alkukilpailut ES1 |
|
Tulostuspäivämäärä |
01 marraskuu 2015 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
12:30 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
31 lokakuu 2015 |
|
|
|
|
|
|
Laji 38, P11 50m Selkäuinti, Loppukilpailut 11 v |
P11 LRIKM-ennätys Manu Mäntymäki, NumKis, 33,27 1996 |
VAIN ALKUKILPAILUSSA |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.23.05 |
Tulostuspäivämäärä |
01 marraskuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
12:30 |
|
Tulokset Laji 39 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 39 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2015 alkukilpailut ES1 |
|
Tulostuspäivämäärä |
01 marraskuu 2015 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
12:34 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
31 lokakuu 2015 |
|
|
|
|
|
|
Laji 39, T10 50m Selkäuinti, Loppukilpailut 10 v |
T10 LRIKM-ennätys Sylvia Kuusisto, AUi, 35,49 2013 |
VAIN ALKUKILPAILUSSA |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.23.05 |
Tulostuspäivämäärä |
01 marraskuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
12:34 |
|
Tulokset Laji 40 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 40 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2015 alkukilpailut ES1 |
|
Tulostuspäivämäärä |
01 marraskuu 2015 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
12:42 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
31 lokakuu 2015 |
|
|
|
|
|
|
Laji 40, P14,15,16 200m Selkäuinti, Loppukilpailut 14 v |
P16 LRIKM-ennätys Christoffer Fredrikson, Cetus, 2:03,80 2013 |
P15 LRIKM-ennätys Manu Mäntymäki, NumKis, 2:05,59 2000 |
P14 LRIKM-ennätys Niki Karlsson, HSS, 2:10,97 2014 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Isak Gramén |
2001 |
|
483 |
32.21 |
1:06.62 |
1:40.94 |
|
2:15.22 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Veeti Haikonen |
2001 |
|
446 |
32.10 |
1:08.00 |
1:43.75 |
|
2:18.80 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Tuomas Jokinen |
2001 |
|
386 |
35.04 |
1:12.42 |
1:50.01 |
|
2:25.66 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Kasper Vaittinen |
2001 |
|
383 |
34.08 |
1:10.97 |
1:48.70 |
|
2:26.02 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Teemu Annala |
2001 |
|
353 |
34.63 |
1:13.75 |
1:53.10 |
|
2:30.04 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Ruslan Panschin |
2001 |
|
316 |
35.29 |
1:15.27 |
1:55.69 |
|
2:35.69 |
|
|
ORCA Helsinki |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Aaron Antikainen |
2001 |
|
311 |
35.76 |
1:15.61 |
1:57.11 |
|
2:36.48 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Ville Lauslahti |
2001 |
|
274 |
37.87 |
1:20.01 |
2:03.71 |
|
2:43.36 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Harald Åström |
2001 |
|
264 |
38.87 |
1:20.31 |
2:04.04 |
|
2:45.28 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Kristoffer Kulju |
2001 |
|
256 |
40.18 |
1:23.21 |
2:06.67 |
|
2:46.98 |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Repe Kupila |
2001 |
|
219 |
39.34 |
1:23.23 |
2:09.52 |
|
2:55.87 |
|
|
Gladius Kirkkonummi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 40, P14,15,16 200m Selkäuinti, Loppukilpailut 15 v |
P16 LRIKM-ennätys Christoffer Fredrikson, Cetus, 2:03,80 2013 |
P15 LRIKM-ennätys Manu Mäntymäki, NumKis, 2:05,59 2000 |
P14 LRIKM-ennätys Niki Karlsson, HSS, 2:10,97 2014 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Niki Karlsson |
2000 |
|
504 |
32.97 |
1:08.90 |
1:40.17 |
|
2:13.30 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Jami Heinilä |
2000 |
|
451 |
34.23 |
1:12.17 |
1:46.20 |
|
2:18.34 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Kustaa Yli-Äyhö |
2000 |
|
407 |
33.75 |
1:09.99 |
1:47.31 |
|
2:23.12 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Joona Salminen |
2000 |
|
393 |
34.32 |
1:11.15 |
1:48.13 |
|
2:24.83 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Veeti Laine |
2000 |
|
302 |
35.89 |
1:15.81 |
1:57.52 |
|
2:37.99 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Henrik Martola |
2000 |
|
291 |
38.28 |
1:19.29 |
2:00.39 |
|
2:39.96 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 40, P14,15,16 200m Selkäuinti, Loppukilpailut 16 v |
P16 LRIKM-ennätys Christoffer Fredrikson, Cetus, 2:03,80 2013 |
P15 LRIKM-ennätys Manu Mäntymäki, NumKis, 2:05,59 2000 |
P14 LRIKM-ennätys Niki Karlsson, HSS, 2:10,97 2014 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Kaarlo Seppänen |
1999 |
|
453 |
32.62 |
1:08.96 |
1:43.88 |
|
2:18.12 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Niko Somila |
1999 |
|
449 |
31.72 |
1:06.54 |
1:42.10 |
|
2:18.55 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Severi Nieminen |
1999 |
|
369 |
33.26 |
1:12.08 |
1:51.38 |
|
2:27.81 |
|
|
Gladius Kirkkonummi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Antti Lehtinen |
1999 |
|
337 |
35.85 |
1:13.75 |
1:53.32 |
|
2:32.41 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.23.05 |
Tulostuspäivämäärä |
01 marraskuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
12:42 |
|
Tulokset Laji 41 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 41 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2015 alkukilpailut ES1 |
|
Tulostuspäivämäärä |
01 marraskuu 2015 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
12:56 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
31 lokakuu 2015 |
|
|
|
|
|
|
Laji 41, T13,14,15 200mPerhosuinti, Loppukilpailut 13 v |
T15 LRIKM-ennätys Sohvi Nenonen, Cetus, 2:17,59 2014 |
T14 LRIKM-ennätys Oona Laukkanen, OU-73, 2:22,36 2009 |
T13 LRIKM-ennätys Pauliina Ryynänen, JUK, 2:26,22 1997 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Nea Winqvist |
2002 |
|
398 |
35.14 |
1:16.54 |
2:00.96 |
|
2:44.19 |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Siri Auvinen |
2002 |
|
344 |
36.51 |
1:19.97 |
2:06.20 |
|
2:52.37 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Verna Rostedt |
2002 |
|
333 |
36.35 |
1:20.46 |
2:08.03 |
|
2:54.23 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Viivi Vaajanen |
2002 |
|
318 |
38.18 |
1:25.46 |
2:12.84 |
|
2:56.90 |
|
|
ORCA Helsinki |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Pilvi Pietikäinen |
2002 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 8.3 Rintauinnin potku |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 41, T13,14,15 200mPerhosuinti, Loppukilpailut 14 v |
T15 LRIKM-ennätys Sohvi Nenonen, Cetus, 2:17,59 2014 |
T14 LRIKM-ennätys Oona Laukkanen, OU-73, 2:22,36 2009 |
T13 LRIKM-ennätys Pauliina Ryynänen, JUK, 2:26,22 1997 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Vilma Oura |
2001 |
|
562 |
33.32 |
1:11.21 |
1:48.64 |
|
2:26.30 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Isabel Hagelin |
2001 |
|
414 |
32.57 |
1:11.73 |
1:54.79 |
|
2:41.97 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Jenni Rantanen |
2001 |
|
380 |
34.47 |
1:18.23 |
2:04.26 |
|
2:46.72 |
|
|
HTU Stadi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Sanna Putkonen |
2001 |
|
374 |
36.78 |
1:20.60 |
2:05.05 |
|
2:47.50 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Amanda Rapinoja |
2001 |
|
345 |
35.46 |
1:18.79 |
2:05.16 |
|
2:52.06 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Stella Pajunen |
2001 |
|
295 |
37.39 |
1:21.52 |
2:10.31 |
|
3:01.30 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 41, T13,14,15 200mPerhosuinti, Loppukilpailut 15 v |
T15 LRIKM-ennätys Sohvi Nenonen, Cetus, 2:17,59 2014 |
T14 LRIKM-ennätys Oona Laukkanen, OU-73, 2:22,36 2009 |
T13 LRIKM-ennätys Pauliina Ryynänen, JUK, 2:26,22 1997 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Lyydia Kalenius |
2000 |
|
530 |
33.95 |
1:12.35 |
1:50.41 |
|
2:29.16 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Ksenia Egorova |
2000 |
|
430 |
34.36 |
1:14.11 |
1:56.85 |
|
2:39.93 |
|
|
ORCA Helsinki |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Daniela Nummi |
2000 |
|
396 |
35.11 |
1:16.31 |
1:59.43 |
|
2:44.46 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Marilla Parhiala |
2000 |
|
371 |
36.64 |
1:20.63 |
2:06.06 |
|
2:47.98 |
|
|
Gladius Kirkkonummi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Nadine Medarhri |
2000 |
|
360 |
34.46 |
1:17.59 |
2:04.30 |
|
2:49.64 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Saara Lehtonen |
2000 |
|
355 |
34.41 |
1:18.19 |
2:05.44 |
|
2:50.55 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Roosa-Maria Tempakka |
2000 |
|
308 |
36.13 |
1:20.91 |
2:10.00 |
|
2:58.75 |
|
|
Simmis Grani |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.23.05 |
Tulostuspäivämäärä |
01 marraskuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
12:56 |
|
Tulokset Laji 42 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 42 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2015 alkukilpailut ES1 |
|
Tulostuspäivämäärä |
01 marraskuu 2015 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
13:11 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
31 lokakuu 2015 |
|
|
|
|
|
|
Laji 42, 4X100m Sekauinti, Loppukilpailut 13 - 16 v |
LRIKM-ennätys Raision Urheilijat, RaisU, 3:56,69 2014 |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.23.05 |
Tulostuspäivämäärä |
01 marraskuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
13:11 |
|
Tulokset Laji 43 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 43 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2015 alkukilpailut ES1 |
|
Tulostuspäivämäärä |
01 marraskuu 2015 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
13:21 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
31 lokakuu 2015 |
|
|
|
|
|
|
Laji 43, 4X100m Sekauinti, Loppukilpailut 12 - 15 v |
LRIKM-ennätys Cetus Espoo, Cetus, 4:15,63 2014 |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.23.05 |
Tulostuspäivämäärä |
01 marraskuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
13:21 |
|
Tulokset Laji 44 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 44 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2015 alkukilpailut ES1 |
|
Tulostuspäivämäärä |
01 marraskuu 2015 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
16:19 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
31 lokakuu 2015 |
|
|
|
|
|
|
Laji 44, P14,15,16 200m Vapaauinti, Loppukilpailut 14 v |
P16 LRIKM-ennätys Teemu Vuorela, SWIM, 1:52,61 2010 |
P15 LRIKM-ennätys Otto Rannikko, ÅSK, 1:55,22 2014 |
P14 LRIKM-ennätys Sergey Kuznetsov, Cetus, 1:55,97 2014 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Herman Widbom |
2001 |
|
479 |
28.44 |
1:00.92 |
1:34.69 |
|
2:06.97 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Veeti Haikonen |
2001 |
|
468 |
29.02 |
1:02.09 |
1:35.08 |
|
2:07.90 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Isak Gramén |
2001 |
|
467 |
29.23 |
1:02.18 |
1:35.61 |
|
2:08.00 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Tuomas Jokinen |
2001 |
|
450 |
29.80 |
1:03.40 |
1:37.65 |
|
2:09.59 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Saku Suomalainen |
2001 |
|
429 |
30.56 |
1:04.15 |
1:38.48 |
|
2:11.67 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Teemu Annala |
2001 |
|
380 |
30.94 |
1:05.54 |
1:42.13 |
|
2:17.18 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Kasper Vaittinen |
2001 |
|
363 |
31.34 |
1:06.01 |
1:42.68 |
|
2:19.23 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Eemil Kylmä |
2001 |
|
352 |
31.64 |
1:07.27 |
1:45.35 |
|
2:20.73 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Ruslan Panschin |
2001 |
|
342 |
30.77 |
1:07.68 |
1:45.66 |
|
2:22.03 |
|
|
ORCA Helsinki |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Eetu Partanen |
2001 |
|
339 |
30.47 |
1:06.20 |
1:44.70 |
|
2:22.41 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Tatu Jentze |
2001 |
|
313 |
33.11 |
1:10.37 |
1:49.26 |
|
2:26.23 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Ville Lauslahti |
2001 |
|
304 |
33.62 |
1:10.98 |
1:49.65 |
|
2:27.72 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Matias Vikman |
2001 |
|
258 |
32.37 |
1:10.20 |
1:52.62 |
|
2:36.07 |
|
|
ORCA Helsinki |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Mikael Karlsson |
2001 |
|
257 |
34.87 |
1:13.96 |
1:55.16 |
|
2:36.12 |
|
|
ORCA Helsinki |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Repe Kupila |
2001 |
|
246 |
35.29 |
1:16.59 |
1:57.96 |
|
2:38.52 |
|
|
Gladius Kirkkonummi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Samuli Hartikainen |
2001 |
|
213 |
37.31 |
1:20.65 |
2:04.31 |
|
2:46.14 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Eero Jääskeläinen |
2001 |
|
208 |
36.41 |
1:18.50 |
2:03.35 |
|
2:47.55 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 44, P14,15,16 200m Vapaauinti, Loppukilpailut 15 v |
P16 LRIKM-ennätys Teemu Vuorela, SWIM, 1:52,61 2010 |
P15 LRIKM-ennätys Otto Rannikko, ÅSK, 1:55,22 2014 |
P14 LRIKM-ennätys Sergey Kuznetsov, Cetus, 1:55,97 2014 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sergey Kuznetsov |
2000 |
|
646 |
26.43 |
55.41 |
1:25.06 |
|
1:54.91 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Jami Heinilä |
2000 |
|
593 |
27.67 |
57.55 |
1:27.91 |
|
1:58.24 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Kirill Egorov |
2000 |
|
564 |
27.73 |
58.35 |
1:29.48 |
|
2:00.27 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Santeri Hölttä |
2000 |
|
550 |
26.82 |
56.51 |
1:28.06 |
|
2:01.27 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Niki Karlsson |
2000 |
|
539 |
27.67 |
58.92 |
1:31.05 |
|
2:02.06 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Kustaa Yli-Äyhö |
2000 |
|
520 |
28.70 |
59.95 |
1:32.08 |
|
2:03.50 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Georgy Babenov |
2000 |
|
518 |
27.87 |
59.50 |
1:32.11 |
|
2:03.71 |
|
|
ORCA Helsinki |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Eetu Isosuo |
2000 |
|
464 |
29.63 |
1:01.58 |
1:35.12 |
|
2:08.35 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Henri Koski |
2000 |
|
432 |
28.31 |
1:00.77 |
1:35.87 |
|
2:11.35 |
|
|
Gladius Kirkkonummi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Atso Iivanainen |
2000 |
|
392 |
31.94 |
1:06.86 |
1:42.05 |
|
2:15.75 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Aleksej Belfer |
2000 |
|
381 |
29.66 |
1:04.20 |
1:40.99 |
|
2:17.07 |
|
|
ORCA Helsinki |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Henrik Martola |
2000 |
|
361 |
31.47 |
1:06.95 |
1:43.59 |
|
2:19.43 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Sami Seppälä |
2000 |
|
349 |
31.46 |
1:07.41 |
1:44.87 |
|
2:21.11 |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Roni Törnqvist |
2000 |
|
343 |
32.86 |
1:09.56 |
1:46.90 |
|
2:21.82 |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Kasper Uusitalo |
2000 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 44, P14,15,16 200m Vapaauinti, Loppukilpailut 16 v |
P16 LRIKM-ennätys Teemu Vuorela, SWIM, 1:52,61 2010 |
P15 LRIKM-ennätys Otto Rannikko, ÅSK, 1:55,22 2014 |
P14 LRIKM-ennätys Sergey Kuznetsov, Cetus, 1:55,97 2014 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jonni Aho |
1999 |
|
531 |
28.00 |
59.08 |
1:31.02 |
|
2:02.68 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Niko Somila |
1999 |
|
530 |
27.83 |
59.40 |
1:31.30 |
|
2:02.75 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Joonatan Lindfors |
1999 |
|
464 |
29.95 |
1:02.30 |
1:35.64 |
|
2:08.31 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Antti Lehtinen |
1999 |
|
432 |
30.16 |
1:03.21 |
1:37.47 |
|
2:11.43 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Matti Salán |
1999 |
|
429 |
28.93 |
1:02.65 |
1:37.79 |
|
2:11.73 |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Severi Nieminen |
1999 |
|
399 |
29.37 |
1:03.96 |
1:39.51 |
|
2:14.94 |
|
|
Gladius Kirkkonummi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.23.05 |
Tulostuspäivämäärä |
01 marraskuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
16:19 |
|
Tulokset Laji 45 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 45 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2015 alkukilpailut ES1 |
|
Tulostuspäivämäärä |
01 marraskuu 2015 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
16:37 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
31 lokakuu 2015 |
|
|
|
|
|
|
Laji 45, T13,14,15 200m Rintauinti, Loppukilpailut 13 v |
T15 LRIKM-ennätys Moona Koski, UI, 2:29,83 2014 |
T14 LRIKM-ennätys Jenna Laukkanen, SCV, 2:28,04 2009 |
T13 LRIKM-ennätys Noora Laukkanen, OU-73, 2:34,24 2006 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sara Mustonen |
2002 |
|
535 |
37.03 |
1:18.51 |
2:01.71 |
|
2:45.68 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Mirka Mettinen |
2002 |
|
495 |
39.59 |
1:22.55 |
2:06.63 |
|
2:50.09 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Venla Salminen |
2002 |
|
454 |
40.12 |
1:25.24 |
2:11.04 |
|
2:55.09 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Pinja Paulomo |
2002 |
|
446 |
40.88 |
1:26.27 |
2:10.86 |
|
2:56.05 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Anni Savolainen |
2002 |
|
417 |
40.89 |
1:27.27 |
2:13.57 |
|
3:00.03 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Jonna Vasara |
2002 |
|
397 |
40.93 |
1:28.11 |
2:16.70 |
|
3:03.09 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Verna Rostedt |
2002 |
|
384 |
42.76 |
1:30.99 |
2:18.32 |
|
3:05.01 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Negiin Javadi |
2002 |
|
316 |
45.49 |
1:35.27 |
2:26.00 |
|
3:17.48 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 45, T13,14,15 200m Rintauinti, Loppukilpailut 14 v |
T15 LRIKM-ennätys Moona Koski, UI, 2:29,83 2014 |
T14 LRIKM-ennätys Jenna Laukkanen, SCV, 2:28,04 2009 |
T13 LRIKM-ennätys Noora Laukkanen, OU-73, 2:34,24 2006 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Emilia Flyckt |
2001 |
|
625 |
35.80 |
1:15.39 |
1:56.28 |
|
2:37.39 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Ada Nyström |
2001 |
|
547 |
36.12 |
1:17.52 |
2:00.82 |
|
2:44.52 |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Emma Koiranen |
2001 |
|
507 |
38.37 |
1:21.45 |
2:05.63 |
|
2:48.68 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Amanda Rapinoja |
2001 |
|
495 |
38.74 |
1:21.79 |
2:06.16 |
|
2:50.09 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Annika Tietz |
2001 |
|
470 |
37.86 |
1:21.50 |
2:07.25 |
|
2:53.05 |
|
|
HTU Stadi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Linda Simula |
2001 |
|
459 |
39.42 |
1:23.65 |
2:09.09 |
|
2:54.34 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Sini Hirvonen |
2001 |
|
348 |
43.03 |
1:31.32 |
2:22.31 |
|
3:11.14 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Hilda Harle |
2001 |
|
337 |
41.72 |
1:30.53 |
2:22.42 |
|
3:13.29 |
|
|
ORCA Helsinki |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Milla Karinen |
2001 |
|
318 |
44.32 |
1:33.17 |
2:24.75 |
|
3:16.98 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Kiira Vuorinen |
2001 |
|
301 |
44.59 |
1:35.44 |
2:28.07 |
|
3:20.75 |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Hilla Mäkivuokko |
2001 |
|
291 |
45.64 |
1:37.68 |
2:30.88 |
|
3:23.05 |
|
|
Gladius Kirkkonummi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 45, T13,14,15 200m Rintauinti, Loppukilpailut 15 v |
T15 LRIKM-ennätys Moona Koski, UI, 2:29,83 2014 |
T14 LRIKM-ennätys Jenna Laukkanen, SCV, 2:28,04 2009 |
T13 LRIKM-ennätys Noora Laukkanen, OU-73, 2:34,24 2006 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Lyydia Kalenius |
2000 |
|
626 |
37.07 |
1:17.46 |
1:57.50 |
|
2:37.30 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Veronica Wahlstedt |
2000 |
|
573 |
36.11 |
1:17.72 |
1:59.96 |
|
2:41.95 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Emmi Kölhi |
2000 |
|
565 |
36.65 |
1:18.42 |
2:00.82 |
|
2:42.74 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Sofia Lehtinen |
2000 |
|
494 |
38.33 |
1:20.94 |
2:04.53 |
|
2:50.19 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Marilla Parhiala |
2000 |
|
474 |
38.11 |
1:22.39 |
2:07.89 |
|
2:52.57 |
|
|
Gladius Kirkkonummi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Myra Bengts |
2000 |
|
423 |
40.37 |
1:25.82 |
2:12.85 |
|
2:59.18 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Siiri Salokorpi |
2000 |
|
417 |
40.47 |
1:25.66 |
2:12.28 |
|
2:59.98 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Linnea Saarikivi |
2000 |
|
321 |
44.51 |
1:35.94 |
2:27.42 |
|
3:16.52 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Nea Wirtanen |
2000 |
|
242 |
49.73 |
1:45.51 |
2:41.22 |
|
3:35.67 |
|
|
Gladius Kirkkonummi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Jennetta Silvennoinen |
2000 |
|
237 |
46.55 |
1:40.11 |
2:37.79 |
|
3:37.33 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.23.05 |
Tulostuspäivämäärä |
01 marraskuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
16:37 |
|
Tulokset Laji 46 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 46 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2015 alkukilpailut ES1 |
|
Tulostuspäivämäärä |
01 marraskuu 2015 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
16:48 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
31 lokakuu 2015 |
|
|
|
|
|
|
Laji 46, P11 100m Sekauinti, Loppukilpailut 11 v |
P11 LRIKM-ennätys Sergey Kuznetsov, Cetus, 1:12,15 2011 |
VAIN ALKUKILPAILUSSA |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Akseli Leppänen |
2004 |
|
195 |
40.85 |
|
|
|
1:27.51 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Juuso Pulkkinen |
2004 |
|
192 |
41.57 |
|
|
|
1:27.84 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Veerti Juurakko |
2004 |
|
182 |
42.99 |
|
|
|
1:29.44 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Tino Kaukonen |
2004 |
|
167 |
42.72 |
|
|
|
1:32.09 |
|
|
HTU Stadi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Waldemar Palombi |
2004 |
|
147 |
47.54 |
|
|
|
1:36.05 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Matteus Einiö |
2004 |
|
140 |
43.66 |
|
|
|
1:37.69 |
|
|
Gladius Kirkkonummi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Anton Petrov |
2004 |
|
127 |
49.27 |
|
|
|
1:40.76 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Samuli Masalin |
2004 |
|
126 |
48.75 |
|
|
|
1:41.09 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Yufei Meng |
2004 |
|
121 |
46.54 |
|
|
|
1:42.61 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Lucas Lönnblad |
2004 |
|
111 |
51.15 |
|
|
|
1:45.36 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Alvar Aho |
2004 |
|
100 |
51.41 |
|
|
|
1:49.14 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Leo Hautaniemi |
2004 |
|
85 |
53.56 |
|
|
|
1:55.36 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Yash Nagal |
2004 |
|
80 |
56.24 |
|
|
|
1:57.67 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Leo Zurban |
2004 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
PU |
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 8.2 Käsien palautus ei tapahtunut veden pinnan yläpuolella |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Nuutti Laitinen |
2004 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
PU |
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 8.2 Käsien palautus ei tapahtunut veden pinnan yläpuolella |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Richard Ramstedt |
2004 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
RU |
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.5 Perhosuinnin potku (pl. lähdön / käännöksen jälkeen) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Samuel Saari |
2004 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
PU |
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 8.2 Käsien palautus ei tapahtunut veden pinnan yläpuolella |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Viktor Asklöf |
2004 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
PU |
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 8.2 Käsien palautus ei tapahtunut veden pinnan yläpuolella |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.23.05 |
Tulostuspäivämäärä |
01 marraskuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
16:48 |
|
Tulokset Laji 47 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 47 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2015 alkukilpailut ES1 |
|
Tulostuspäivämäärä |
01 marraskuu 2015 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
16:57 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
31 lokakuu 2015 |
|
|
|
|
|
|
Laji 47, T10 100m Sekauinti, Loppukilpailut 10 v |
T10 LRIKM-ennätys Tiina Lindgren, SGR, 1:17,90 2000 |
VAIN ALKUKILPAILUSSA |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.23.05 |
Tulostuspäivämäärä |
01 marraskuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
16:57 |
|
Tulokset Laji 48 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 48 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2015 alkukilpailut ES1 |
|
Tulostuspäivämäärä |
01 marraskuu 2015 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
17:08 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
31 lokakuu 2015 |
|
|
|
|
|
|
Laji 48, P14,15,16 400m Sekauinti, Loppukilpailut 14 v |
P16 LRIKM-ennätys Marko Vilponen, MaU, 4:31,70 2006 |
P15 LRIKM-ennätys Wiljam Rautiainen, AUi, 4:39,99 2010 |
P14 LRIKM-ennätys Emil Martikainen, RaUS, 4:43,71 2011 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Harald Åström |
2001 |
|
356 |
1:21.24 |
2:45.40 |
4:18.35 |
|
5:32.16 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 48, P14,15,16 400m Sekauinti, Loppukilpailut 15 v |
P16 LRIKM-ennätys Marko Vilponen, MaU, 4:31,70 2006 |
P15 LRIKM-ennätys Wiljam Rautiainen, AUi, 4:39,99 2010 |
P14 LRIKM-ennätys Emil Martikainen, RaUS, 4:43,71 2011 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Anton Nuottajärvi |
2000 |
|
559 |
1:05.06 |
2:17.54 |
3:37.90 |
|
4:45.76 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Jami Heinilä |
2000 |
|
534 |
1:07.35 |
2:23.02 |
3:51.33 |
|
4:50.19 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Niki Karlsson |
2000 |
|
525 |
1:05.70 |
2:20.54 |
3:45.97 |
|
4:51.84 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Kustaa Yli-Äyhö |
2000 |
|
515 |
1:06.63 |
2:23.79 |
3:49.65 |
|
4:53.67 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Elias Herlevi |
2000 |
|
471 |
1:10.76 |
2:32.93 |
3:57.31 |
|
5:02.54 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Kirill Egorov |
2000 |
|
451 |
1:10.68 |
2:31.00 |
3:59.82 |
|
5:06.97 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Alex Lassila |
2000 |
|
396 |
1:09.81 |
2:35.95 |
4:05.74 |
|
5:20.59 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Joona Salminen |
2000 |
|
388 |
1:14.47 |
2:35.07 |
4:09.44 |
|
5:22.73 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 48, P14,15,16 400m Sekauinti, Loppukilpailut 16 v |
P16 LRIKM-ennätys Marko Vilponen, MaU, 4:31,70 2006 |
P15 LRIKM-ennätys Wiljam Rautiainen, AUi, 4:39,99 2010 |
P14 LRIKM-ennätys Emil Martikainen, RaUS, 4:43,71 2011 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Verneri Mattila |
1999 |
|
495 |
1:06.40 |
2:22.95 |
3:51.55 |
|
4:57.61 |
|
|
ORCA Helsinki |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.23.05 |
Tulostuspäivämäärä |
01 marraskuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
17:08 |
|
Tulokset Laji 49 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 49 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2015 alkukilpailut ES1 |
|
Tulostuspäivämäärä |
01 marraskuu 2015 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
17:33 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
31 lokakuu 2015 |
|
|
|
|
|
|
Laji 49, T13,14,15 100m Vapaauinti, Loppukilpailut 13 v |
T15 IKU-ennätys Reetta Kanervo, OU, 55,30 2014 |
T14 IKU-ennätys Roosa Mört, AUi, 56,68 2013 |
T13 IKU-ennätys Marjo Hienonen, RaisU, 58,10 2000 |
|
|
Laji 49, T13,14,15 100m Vapaauinti, Loppukilpailut 14 v |
T15 IKU-ennätys Reetta Kanervo, OU, 55,30 2014 |
T14 IKU-ennätys Roosa Mört, AUi, 56,68 2013 |
T13 IKU-ennätys Marjo Hienonen, RaisU, 58,10 2000 |
|
|
Laji 49, T13,14,15 100m Vapaauinti, Loppukilpailut 15 v |
T15 IKU-ennätys Reetta Kanervo, OU, 55,30 2014 |
T14 IKU-ennätys Roosa Mört, AUi, 56,68 2013 |
T13 IKU-ennätys Marjo Hienonen, RaisU, 58,10 2000 |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.23.05 |
Tulostuspäivämäärä |
01 marraskuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
17:33 |
|
Tulokset Laji 50 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 50 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2015 alkukilpailut ES1 |
|
Tulostuspäivämäärä |
01 marraskuu 2015 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
18:23 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
31 lokakuu 2015 |
|
|
|
|
|
|
Laji 50, P12,13 200m Sekauinti, Loppukilpailut 12 v |
P13 LRIKM-ennätys Santeri Hölttä, HSS, 2:14,37 2013 |
P12 LRIKM-ennätys Emil Martikainen, RaUS, 2:28,76 2009 |
P-12 VAIN ALKUKILPAILUSSA |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Aleksi Koprinen |
2003 |
|
346 |
33.44 |
1:15.75 |
2:01.08 |
|
2:36.78 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Lari Tumanoff |
2003 |
|
313 |
33.63 |
1:17.10 |
2:05.55 |
|
2:41.97 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Niklas Hatakka |
2003 |
|
298 |
36.69 |
1:18.68 |
2:06.79 |
|
2:44.79 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Leevi Ylikulppi |
2003 |
|
234 |
40.55 |
1:25.42 |
2:17.85 |
|
2:58.43 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Niklas Rantapää |
2003 |
|
214 |
42.41 |
1:28.09 |
2:22.55 |
|
3:03.99 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Benjamin Hoot |
2003 |
|
210 |
42.31 |
1:29.55 |
2:26.13 |
|
3:05.01 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Luukas Vainio |
2003 |
|
209 |
39.23 |
1:25.20 |
2:21.88 |
|
3:05.20 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Oskari Repo |
2003 |
|
196 |
43.20 |
1:31.28 |
2:26.65 |
|
3:09.29 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Roni Severinkangas |
2003 |
|
182 |
43.34 |
1:31.51 |
2:28.19 |
|
3:14.20 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Otso Mäkivuokko |
2003 |
|
162 |
45.59 |
1:38.07 |
2:37.83 |
|
3:21.68 |
|
|
Gladius Kirkkonummi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Alexander Huhtala |
2003 |
|
155 |
46.46 |
1:36.70 |
2:37.18 |
|
3:24.84 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Matias Rasinmäki |
2003 |
|
152 |
46.30 |
1:39.84 |
2:41.63 |
|
3:25.95 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Kiarash Javidi Firooz Toussi |
2003 |
|
146 |
44.78 |
1:35.64 |
2:38.39 |
|
3:29.01 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Sam Zamanimehr |
2003 |
|
124 |
47.67 |
1:47.48 |
2:55.83 |
|
3:40.43 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Mattias Janhunen |
2003 |
|
122 |
54.49 |
1:46.27 |
2:54.75 |
|
3:41.90 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Santtu Kosunen |
2003 |
|
119 |
54.12 |
1:47.08 |
2:52.70 |
|
3:43.29 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Atte Poikela |
2003 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Tony Heinola |
2003 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.5 Eriaikaisia jalkaliikkeitä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Tuomas Peltola |
2003 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
RU |
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 50, P12,13 200m Sekauinti, Loppukilpailut 13 v |
P13 LRIKM-ennätys Santeri Hölttä, HSS, 2:14,37 2013 |
P12 LRIKM-ennätys Emil Martikainen, RaUS, 2:28,76 2009 |
P-12 VAIN ALKUKILPAILUSSA |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Oskari Aalto |
2002 |
|
456 |
31.47 |
1:09.73 |
1:52.45 |
|
2:22.93 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Verneri Viisanen |
2002 |
|
351 |
33.43 |
1:15.66 |
1:58.57 |
|
2:35.92 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Elias Kukkonen |
2002 |
|
340 |
34.84 |
1:15.20 |
2:02.38 |
|
2:37.67 |
|
|
ORCA Helsinki |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Elias Filippovits |
2002 |
|
337 |
33.21 |
1:15.15 |
2:01.38 |
|
2:38.12 |
|
|
ORCA Helsinki |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Mihail Khanoukaev |
2002 |
|
333 |
34.21 |
1:15.99 |
2:02.50 |
|
2:38.68 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Danila Shishinin |
2002 |
|
323 |
36.71 |
1:19.49 |
2:05.39 |
|
2:40.36 |
|
|
ORCA Helsinki |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Leo Mikkonen |
2002 |
|
322 |
34.02 |
1:15.51 |
2:03.70 |
|
2:40.59 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Rasmus Söderholm |
2002 |
|
296 |
35.11 |
1:16.58 |
2:09.10 |
|
2:45.00 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Max Åström |
2002 |
|
259 |
37.72 |
1:23.69 |
2:16.24 |
|
2:52.68 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Joel Syrjä |
2002 |
|
256 |
37.40 |
1:23.13 |
2:16.23 |
|
2:53.15 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Kirill Levo |
2002 |
|
233 |
40.13 |
1:26.99 |
2:19.96 |
|
2:58.83 |
|
|
ORCA Helsinki |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Dorian Sadojevic Jelacik |
2002 |
|
214 |
36.81 |
1:22.66 |
2:20.60 |
|
3:03.78 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Georg Närjä |
2002 |
|
211 |
46.35 |
1:37.46 |
2:25.33 |
|
3:04.75 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Onni Järvinen |
2002 |
|
211 |
42.04 |
1:30.25 |
2:23.98 |
|
3:04.78 |
|
|
HTU Stadi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Alexander Fyhr |
2002 |
|
211 |
40.60 |
1:30.12 |
2:25.04 |
|
3:04.90 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Pyry Talvitie |
2002 |
|
206 |
40.19 |
1:29.89 |
2:24.83 |
|
3:06.30 |
|
|
Gladius Kirkkonummi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Otto Sormunen |
2002 |
|
178 |
43.30 |
1:32.01 |
2:31.53 |
|
3:15.59 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Severi Vilkko |
2002 |
|
172 |
41.00 |
1:32.92 |
2:31.85 |
|
3:17.65 |
|
|
Gladius Kirkkonummi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Emil Strandell |
2002 |
|
170 |
44.00 |
1:34.58 |
2:32.91 |
|
3:18.44 |
|
|
Gladius Kirkkonummi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Heikki Väkeväinen |
2002 |
|
165 |
46.14 |
1:38.87 |
2:35.23 |
|
3:20.38 |
|
|
Gladius Kirkkonummi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Topi Havo |
2002 |
|
149 |
53.65 |
1:51.08 |
2:47.17 |
|
3:27.52 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Carl-Victor Vaenerberg |
2002 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Simmis Grani |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 8.2 Eriaikainen käsiveto vedenpinnan alapuolella |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Oscar Skjäl |
2002 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
SU |
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 9.3 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.23.05 |
Tulostuspäivämäärä |
01 marraskuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
18:23 |
|
Tulokset Laji 51 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 51 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2015 alkukilpailut ES1 |
|
Tulostuspäivämäärä |
01 marraskuu 2015 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
18:20 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
31 lokakuu 2015 |
|
|
|
|
|
|
Laji 51, T11,12 200m Sekauinti, Loppukilpailut 11 v |
T12 LRIKM-ennätys Jenna Laukkanen, KaUS, 2:29,45 2007 |
T11 LRIKM-ennätys Wilma Jacobson, HSS, 2:40,66 2011 |
T-11 VAIN ALKUKILPAILUSSA |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Lotta Pälsi |
2004 |
|
512 |
33.17 |
1:13.27 |
2:00.09 |
|
2:35.75 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Veera Säämänen |
2004 |
|
417 |
37.20 |
1:18.95 |
2:10.08 |
|
2:46.72 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Helmiina Toivonen |
2004 |
|
367 |
40.58 |
1:27.38 |
2:15.56 |
|
2:53.95 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Helmi Haverinen |
2004 |
|
363 |
39.65 |
1:24.79 |
2:15.07 |
|
2:54.64 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Pinja Nieminen |
2004 |
|
331 |
41.11 |
1:28.98 |
2:18.60 |
|
3:00.08 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Saga Kovanen |
2004 |
|
330 |
39.35 |
1:27.40 |
2:21.05 |
|
3:00.13 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Jutta Jauhiainen |
2004 |
|
313 |
41.49 |
1:29.04 |
2:25.44 |
|
3:03.32 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Auri Keurulainen |
2004 |
|
306 |
42.81 |
1:30.05 |
2:24.43 |
|
3:04.79 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Ciara Wacklin |
2004 |
|
306 |
41.08 |
1:29.15 |
2:22.92 |
|
3:04.89 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Josephine Otis |
2004 |
|
285 |
43.81 |
1:33.26 |
2:28.17 |
|
3:09.18 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Greta Beszteri |
2004 |
|
282 |
45.78 |
1:34.00 |
2:26.99 |
|
3:09.79 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Alexandra Chaker |
2004 |
|
267 |
39.53 |
1:29.26 |
2:29.24 |
|
3:13.47 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Cecilia Serovuo |
2004 |
|
260 |
45.25 |
1:35.60 |
2:31.06 |
|
3:15.05 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Iisa Karpela |
2004 |
|
232 |
45.93 |
1:37.77 |
2:39.53 |
|
3:22.61 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Katarina Kobycheva |
2004 |
|
157 |
51.47 |
1:52.03 |
2:53.06 |
|
3:50.59 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Odessa Haikara |
2004 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
PU |
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 8.2 Käsien palautus ei tapahtunut veden pinnan yläpuolella |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 51, T11,12 200m Sekauinti, Loppukilpailut 12 v |
T12 LRIKM-ennätys Jenna Laukkanen, KaUS, 2:29,45 2007 |
T11 LRIKM-ennätys Wilma Jacobson, HSS, 2:40,66 2011 |
T-11 VAIN ALKUKILPAILUSSA |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Vilhelmiina Leppänen |
2003 |
|
422 |
37.03 |
1:21.53 |
2:07.44 |
|
2:46.03 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Sofia Långström |
2003 |
|
418 |
35.49 |
1:18.83 |
2:07.99 |
|
2:46.59 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Laura Kellberg |
2003 |
|
414 |
37.39 |
1:18.39 |
2:09.59 |
|
2:47.13 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Siiri Einiö |
2003 |
|
413 |
36.04 |
1:20.17 |
2:08.76 |
|
2:47.21 |
|
|
Gladius Kirkkonummi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Milla Hyttinen |
2003 |
|
412 |
38.07 |
1:20.61 |
2:09.63 |
|
2:47.38 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Siiri Reiniluoto |
2003 |
|
405 |
37.25 |
1:22.70 |
2:09.71 |
|
2:48.38 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Kaarin Rapinoja |
2003 |
|
390 |
36.22 |
1:20.90 |
2:10.18 |
|
2:50.51 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Cindy Palm |
2003 |
|
373 |
38.10 |
1:24.56 |
2:12.88 |
|
2:52.94 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Emma Johansson |
2003 |
|
373 |
39.79 |
1:22.67 |
2:14.01 |
|
2:53.02 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Lotta Lehtoila |
2003 |
|
368 |
38.24 |
1:21.95 |
2:15.79 |
|
2:53.78 |
|
|
ORCA Helsinki |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Ethel Piksilä |
2003 |
|
364 |
37.58 |
1:21.10 |
2:15.19 |
|
2:54.39 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Julia Peltola |
2003 |
|
352 |
36.53 |
1:21.52 |
2:14.61 |
|
2:56.35 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Emmi Partanen |
2003 |
|
341 |
40.07 |
1:27.41 |
2:18.72 |
|
2:58.28 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Iina von Schrowe |
2003 |
|
317 |
42.64 |
1:24.88 |
2:24.40 |
|
3:02.73 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Essi Salokorpi |
2003 |
|
314 |
42.62 |
1:27.54 |
2:25.64 |
|
3:03.21 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Helmi Ahonen |
2003 |
|
311 |
44.84 |
1:29.60 |
2:23.86 |
|
3:03.86 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Milla-Lotta Tapanainen |
2003 |
|
295 |
45.29 |
1:33.88 |
2:26.34 |
|
3:07.01 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Nicole Sundell |
2003 |
|
277 |
40.72 |
1:34.27 |
2:27.32 |
|
3:11.08 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Diana Seiger |
2003 |
|
270 |
43.36 |
1:30.92 |
2:30.87 |
|
3:12.63 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Lotta Heinimäki |
2003 |
|
246 |
47.10 |
1:37.50 |
2:35.95 |
|
3:18.67 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Nea Grundström |
2003 |
|
226 |
45.39 |
1:40.72 |
2:38.55 |
|
3:24.48 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Helmi Rönnholm |
2003 |
|
205 |
49.89 |
1:42.46 |
2:45.06 |
|
3:31.05 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Siiri Tevä |
2003 |
|
178 |
50.93 |
1:46.80 |
2:51.71 |
|
3:41.48 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Delia Helena Aho |
2003 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Martina Uusitalo |
2003 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.23.05 |
Tulostuspäivämäärä |
01 marraskuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
18:20 |
|
Tulokset Laji 52 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 52 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2015 alkukilpailut ES1 |
|
Tulostuspäivämäärä |
01 marraskuu 2015 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
18:31 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
31 lokakuu 2015 |
|
|
|
|
|
|
Laji 52, P14,15,16 100m Rintauinti, Loppukilpailut 14 v |
P16 LRIKM-ennätys Matti Mattsson, PUS, 1:01,52 2009 |
P15 LRIKM-ennätys Tuomas Pokkinen, Cetus, 1:04,68 2010 |
P14 LRIKM-ennätys Eetu Alitalo, Cetus, 1:07,08 2013 |
|
|
Laji 52, P14,15,16 100m Rintauinti, Loppukilpailut 15 v |
P16 LRIKM-ennätys Matti Mattsson, PUS, 1:01,52 2009 |
P15 LRIKM-ennätys Tuomas Pokkinen, Cetus, 1:04,68 2010 |
P14 LRIKM-ennätys Eetu Alitalo, Cetus, 1:07,08 2013 |
|
|
Laji 52, P14,15,16 100m Rintauinti, Loppukilpailut 16 v |
P16 LRIKM-ennätys Matti Mattsson, PUS, 1:01,52 2009 |
P15 LRIKM-ennätys Tuomas Pokkinen, Cetus, 1:04,68 2010 |
P14 LRIKM-ennätys Eetu Alitalo, Cetus, 1:07,08 2013 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Eetu Alitalo |
1999 |
|
555 |
31.24 |
|
|
|
1:07.63 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Jonni Aho |
1999 |
|
554 |
31.62 |
|
|
|
1:07.69 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.23.05 |
Tulostuspäivämäärä |
01 marraskuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
18:31 |
|
Tulokset Laji 53 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 53 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2015 alkukilpailut ES1 |
|
Tulostuspäivämäärä |
01 marraskuu 2015 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
18:57 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
31 lokakuu 2015 |
|
|
|
|
|
|
Laji 53, 4X50mVapaauinti, Loppukilpailut 10 - 12 v |
LRIKM-ennätys Uinti Espoo - Esbo Sim, Cetus, 1:58,59 2011 |
VAIN ALKUKILPAILUSSA |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.23.05 |
Tulostuspäivämäärä |
01 marraskuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
18:57 |
|
Tulokset Laji 54 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 54 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2015 alkukilpailut ES1 |
|
Tulostuspäivämäärä |
01 marraskuu 2015 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
18:55 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
31 lokakuu 2015 |
|
|
|
|
|
|
Laji 54, 4X50mVapaauinti, Loppukilpailut 12 - 16 v |
LRIKM-ennätys Cetus Espoo, Cetus, 1:38,71 2014 |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.23.05 |
Tulostuspäivämäärä |
01 marraskuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
18:55 |
|