Results for Filbyter Cup
Below are all results from the competition shown by session.
Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Filbyter Cup | Utskriftsdatum | 27 maj 2016 | |||
Tävlingsort | Linköping | Utskriftstid | 17:22 | |||
Arrangör | Linköpings ASS | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 27 maj 2016 |
Gren 1, 800m Frisim Damer, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | 400m | Tid | Status | |
500m | 600m | 700m | ||||||||
1 | Elin Thörner | 1998 | Säffle Simsällskap | 1:09.83 | 2:22.87 | 3:36.02 | 4:49.08 | 9:38.00 | ||
6:01.83 | 7:14.49 | 8:27.12 | ||||||||
2 | Andrea Palm | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 1:09.20 | 2:20.74 | 3:33.39 | 4:47.10 | 9:39.56 | ||
5:59.47 | 7:13.08 | 8:27.24 | ||||||||
3 | Carolina Jonsson | 2002 | Södertälje Simsällskap | 1:08.49 | 2:23.18 | 3:38.35 | 4:52.26 | 9:51.44 | ||
6:07.70 | 7:22.22 | 8:38.25 | ||||||||
4 | Agnes Arberg | 2001 | Jönköpings Simsällskap | 1:10.20 | 2:25.49 | 3:39.99 | 4:55.07 | 9:52.02 | ||
6:09.78 | 7:24.17 | 8:39.51 | ||||||||
5 | Elin Ristl | 1999 | Jönköpings Simsällskap | 1:08.68 | 2:23.08 | 3:37.82 | 4:53.06 | 9:58.22 | ||
6:09.10 | 7:25.86 | 8:43.80 | ||||||||
6 | Malin Jonsson | 1998 | Jönköpings Simsällskap | 1:09.12 | 2:23.26 | 3:38.28 | 4:54.54 | 9:59.28 | ||
6:11.82 | 7:28.35 | 8:45.34 | ||||||||
7 | Linnea Fundberg | 1999 | Eskilstuna Simklubb | 1:10.02 | 2:26.25 | 3:44.55 | 5:04.14 | 10:18.27 | ||
6:24.14 | 7:43.64 | 9:02.72 | ||||||||
8 | Elin Håkansson | 1997 | Karlskoga Simförening | 1:11.09 | 2:29.01 | 3:47.90 | 5:07.75 | 10:28.39 | ||
6:28.38 | 7:50.01 | 9:10.16 | ||||||||
9 | Isabelle Rydahl | 2003 | Karlstads Simsällskap | 1:12.90 | 2:32.86 | 3:54.17 | 5:16.32 | 10:34.90 | ||
6:37.55 | 7:58.43 | 9:17.07 | ||||||||
10 | Tilda Wik | 2001 | Eskilstuna Simklubb | 1:13.17 | 2:33.69 | 3:55.15 | 5:16.86 | 10:37.12 | ||
6:37.58 | 7:58.17 | 9:17.65 | ||||||||
11 | Sara Melgar | 2002 | Ystads Simsällskap | 1:14.22 | 2:35.82 | 3:57.73 | 5:19.08 | 10:43.78 | ||
6:40.53 | 8:02.74 | 9:23.97 | ||||||||
12 | Sanna Lekberg | 2001 | Karlskoga Simförening | 1:12.86 | 2:34.44 | 3:56.92 | 5:20.08 | 10:50.45 | ||
6:44.10 | 8:07.24 | 9:29.82 | ||||||||
13 | Sandra Mokhtari | 2001 | Linköpings Allmänna SS | 1:15.50 | 2:37.14 | 3:59.37 | 5:22.62 | 10:51.93 | ||
6:45.91 | 8:09.97 | 9:32.46 | ||||||||
14 | Emilia Loikala | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 1:14.25 | 2:36.52 | 4:00.23 | 5:25.57 | 11:11.04 | ||
6:51.53 | 8:18.43 | 9:45.51 | ||||||||
15 | Ellen Näslund | 2000 | Njurunda Simsällskap | 1:18.73 | 2:46.79 | 4:13.71 | 5:41.47 | 11:29.16 | ||
7:09.15 | 8:36.99 | 10:05.01 | ||||||||
16 | Ingrid Hellgren | 2003 | Karlstads Simsällskap | 1:21.23 | 2:50.75 | 4:20.27 | 5:48.16 | 11:35.64 | ||
7:17.12 | 8:46.22 | 10:11.97 | ||||||||
17 | Filippa Thyrman | 2001 | Karlskoga Simförening | 1:21.70 | 2:53.21 | 4:25.99 | 5:58.90 | 12:03.28 | ||
7:31.15 | 9:03.45 | 10:34.51 | ||||||||
18 | Elsa Bergsten | 2002 | Karlstads Simsällskap | 1:23.54 | 2:54.64 | 4:27.24 | 5:59.84 | 12:06.92 | ||
7:31.93 | 9:04.73 | 10:36.59 | ||||||||
19 | Matilda Jungstedt | 2001 | Eskilstuna Simklubb | 1:23.46 | 2:55.79 | 4:29.06 | 6:01.77 | 12:09.47 | ||
7:33.24 | 9:08.18 | 10:40.44 | ||||||||
- | Alice Arberg | 2000 | Jönköpings Simsällskap | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.06 | Utskriftsdatum | 27 maj 2016 |
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS | Utskriftstid | 17:22 |
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Filbyter Cup | Utskriftsdatum | 27 maj 2016 | |||
Tävlingsort | Linköping | Utskriftstid | 17:46 | |||
Arrangör | Linköpings ASS | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 27 maj 2016 |
Gren 2, 800m Frisim Herrar, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | 400m | Tid | Status | |
500m | 600m | 700m | ||||||||
1 | Tim Lärkfeldt | 2000 | Jönköpings Simsällskap | 1:03.04 | 2:10.79 | 3:18.57 | 4:26.48 | 8:53.42 | ||
5:34.66 | 6:42.59 | 7:49.61 | ||||||||
2 | Ishak Sabic | 1999 | Jönköpings Simsällskap | 1:04.26 | 2:12.74 | 3:21.72 | 4:31.75 | 9:11.07 | ||
5:42.74 | 6:53.09 | 8:03.77 | ||||||||
3 | Gabriel Sandør | 1996 | Motala Simsällskap | 1:05.16 | 2:14.65 | 3:24.88 | 4:34.68 | 9:12.03 | ||
5:44.44 | 6:54.48 | 8:04.60 | ||||||||
4 | Tom Andersson | 1998 | Linköpings Allmänna SS | 1:00.75 | 2:08.34 | 3:17.90 | 4:28.98 | 9:22.04 | ||
5:41.91 | 6:56.04 | 8:10.00 | ||||||||
5 | Mattias Grynning | 1999 | Linköpings Allmänna SS | 1:05.94 | 2:16.74 | 3:28.71 | 4:39.52 | 9:23.44 | ||
5:50.68 | 7:01.09 | 8:13.68 | ||||||||
6 | Sixten Almén | 1999 | Linköpings Allmänna SS | 1:07.14 | 2:18.36 | 3:30.73 | 4:42.65 | 9:29.29 | ||
5:53.86 | 7:06.79 | 8:19.42 | ||||||||
7 | Svante Linnér | 2000 | Motala Simsällskap | 1:08.43 | 2:19.81 | 3:32.13 | 4:44.86 | 9:36.23 | ||
5:58.07 | 7:10.93 | 8:23.77 | ||||||||
8 | David Albringer | 2001 | Karlstads Simsällskap | 1:04.93 | 2:17.30 | 3:31.97 | 4:47.30 | 9:47.24 | ||
6:03.22 | 7:18.75 | 8:33.85 | ||||||||
9 | Alexander Nylén | 2000 | Karlskoga Simförening | 1:06.97 | 2:20.13 | 3:34.67 | 4:50.78 | 10:03.73 | ||
6:08.32 | 7:27.17 | 8:46.76 | ||||||||
10 | Elliot Fielder | 2003 | Motala Simsällskap | 1:11.84 | 2:29.32 | 3:47.21 | 5:04.53 | 10:09.89 | ||
6:22.09 | 7:39.34 | 8:56.26 | ||||||||
11 | William Brink | 1998 | Jönköpings Simsällskap | 1:12.58 | 2:29.85 | 3:47.32 | 5:04.71 | 10:14.34 | ||
6:22.66 | 7:40.59 | 8:58.27 | ||||||||
12 | Samuel Vestin | 2002 | Karlstads Simsällskap | 1:14.42 | 2:35.78 | 3:57.22 | 5:18.26 | 10:35.43 | ||
6:39.58 | 8:00.27 | 9:19.41 | ||||||||
13 | Philip Löfbom | 2003 | Karlskoga Simförening | 1:14.63 | 2:38.06 | 4:03.40 | 5:29.85 | 11:05.20 | ||
6:54.94 | 8:20.67 | 9:45.87 | ||||||||
14 | Carl Bidebo | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 1:15.50 | 2:38.56 | 4:03.22 | 5:30.15 | 11:05.50 | ||
6:56.53 | 8:24.25 | 9:48.64 | ||||||||
15 | Axel Rönnquist | 2001 | Karlstads Simsällskap | 1:16.50 | 2:42.26 | 4:09.44 | 5:38.19 | 11:26.45 | ||
7:06.92 | 8:34.94 | 10:02.86 | ||||||||
16 | Carl Roos | 2004 | Eskilstuna Simklubb | 1:21.51 | 2:51.30 | 4:23.43 | 5:55.29 | 11:59.64 | ||
7:28.49 | 9:00.80 | 10:32.19 | ||||||||
17 | Hugo Fransson | 2005 | Trollhättans Simsällskap | 1:22.64 | 2:55.32 | 4:28.63 | 6:02.64 | 12:13.80 | ||
7:37.70 | 9:11.02 | 10:42.95 | ||||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.06 | Utskriftsdatum | 27 maj 2016 |
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS | Utskriftstid | 17:46 |
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Filbyter Cup | Utskriftsdatum | 27 maj 2016 | |||
Tävlingsort | Linköping | Utskriftstid | 18:04 | |||
Arrangör | Linköpings ASS | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 27 maj 2016 |
Gren 3, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Vilma Ekström | 1994 | Linköpings Allmänna SS | 28.71 | ||||||
2 | Hilma Ramdén | 2000 | Södertälje Simsällskap | 29.02 | ||||||
3 | Filippa Malmström | 2003 | Södertälje Simsällskap | 29.83 | ||||||
4 | Sofia Henell | 1997 | Linköpings Allmänna SS | 30.07 | ||||||
5 | Emma Johansson | 1997 | Jönköpings Simsällskap | 30.38 | ||||||
6 | Miranda Arvidsson | 1998 | Kalmar Simsällskap | 30.57 | ||||||
7 | Ellen Lindeby | 1999 | Kalmar Simsällskap | 30.63 | ||||||
8 | Rebecka Loikala | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 30.69 | ||||||
9 | Anna Sjölund | 2000 | Kalmar Simsällskap | 31.01 | ||||||
10 | Emma Roos | 1999 | Jönköpings Simsällskap | 31.27 | ||||||
11 | Lovisa Lampi | 1999 | Linköpings Allmänna SS | 31.77 | ||||||
12 | Elise Gidlöf | 1999 | Linköpings Allmänna SS | 31.92 | ||||||
13 | Matilda Savén | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 32.02 | ||||||
14 | Angelica Stark | 1999 | Jönköpings Simsällskap | 32.21 | ||||||
15 | Marie-Therese Öberg | 1986 | Ösmo Simsällskap | 32.26 | ||||||
16 | Hilda Linné | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 32.38 | ||||||
17 | Elin Gunnarsson | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 32.44 | ||||||
18 | Alice Almén | 2001 | Linköpings Allmänna SS | 32.52 | ||||||
18 | Michelle Träff | 2002 | Karlstads Simsällskap | 32.52 | ||||||
20 | Felicia Smedbäck | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 32.55 | ||||||
21 | Nadia Welin-Berger | 2002 | Södertälje Simsällskap | 32.62 | ||||||
22 | Adina Eriksson | 1999 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 32.77 | ||||||
23 | Alexandra Kinell | 2000 | Karlskoga Simförening | 32.98 | ||||||
24 | Tilda Wik | 2001 | Eskilstuna Simklubb | 33.04 | ||||||
25 | Wilma Holmertz | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 33.22 | ||||||
26 | Saga Grandelius | 2001 | Karlskoga Simförening | 33.25 | ||||||
27 | Erika Tudegård | 2001 | Linköpings Allmänna SS | 33.27 | ||||||
28 | Cecilia Ahnlund | 2001 | Eskilstuna Simklubb | 33.36 | ||||||
29 | Emmy Jämtin | 2000 | Kalmar Simsällskap | 33.37 | ||||||
30 | Sofia Westerberg | 2002 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 33.42 | ||||||
31 | Michaela Thyberg | 2000 | Karlstads Simsällskap | 33.46 | ||||||
32 | Amanda Kullman | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 33.55 | ||||||
33 | Johanna Gunnarsson | 1999 | Linköpings Allmänna SS | 33.60 | ||||||
34 | Lena Årebo | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 33.71 | ||||||
35 | Tilde Malm | 1999 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 33.83 | ||||||
36 | Thilde Smedbäck | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 33.99 | ||||||
37 | Emilia Loikala | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 34.12 | ||||||
38 | Lovisa Öhrn | 2002 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 34.21 | ||||||
39 | Martina Karlsson | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 34.36 | ||||||
39 | Matilda Ek | 2002 | Karlskoga Simförening | 34.36 | ||||||
41 | Frida Ljungberg | 2000 | Kalmar Simsällskap | 34.41 | ||||||
42 | Cornelia Norén-Vosfeldt | 2001 | Härnösands Simsällskap | 34.47 | ||||||
43 | Maja Jakobsson | 2000 | Njurunda Simsällskap | 34.62 | ||||||
44 | Lisa Andersson | 2001 | Kalmar Simsällskap | 34.84 | ||||||
45 | Alva Högberg | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 35.03 | ||||||
46 | Lisa Vinger | 2003 | Södertälje Simsällskap | 35.06 | ||||||
47 | Hannah Bondeson | 2003 | Kalmar Simsällskap | 35.11 | ||||||
48 | Amanda Weiding | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 35.18 | ||||||
49 | Angelica Blomberg | 2002 | Södertälje Simsällskap | 35.19 | ||||||
50 | Stina Andersson | 2002 | Karlskoga Simförening | 35.33 | ||||||
51 | Tove Wikström | 2001 | Härnösands Simsällskap | 35.36 | ||||||
52 | Darja Koutchinskaia | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 35.45 | ||||||
53 | Clara Gustavson | 2003 | Karlstads Simsällskap | 35.63 | ||||||
54 | Stefanie Petrovic | 2003 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 35.64 | ||||||
55 | Emma Hjort | 2000 | Karlstads Simsällskap | 35.68 | ||||||
56 | Solveig Ramallo | 1993 | Karlstads Simsällskap | 35.77 | ||||||
57 | Emilia Eerola | 1999 | Karlskoga Simförening | 35.79 | ||||||
58 | Nora Laine | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 35.82 | ||||||
59 | Isadora Rosén | 2002 | Motala Simsällskap | 35.99 | ||||||
60 | Clara Hedling | 2001 | Arvika Simsällskap | 36.01 | ||||||
61 | Elin Nilsson | 2001 | Karlskoga Simförening | 36.05 | ||||||
62 | Frida Lundberg | 1992 | Ösmo Simsällskap | 36.35 | ||||||
63 | Emmy Hedin | 2001 | Karlstads Simsällskap | 36.38 | ||||||
64 | Hanna Jonasson | 2004 | Njurunda Simsällskap | 36.64 | ||||||
65 | Sandra Lingman-Kronberg | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | 36.81 | ||||||
66 | Lotta Larsson Wermelin | 2002 | Njurunda Simsällskap | 37.11 | ||||||
67 | Tilda Nordén | 2001 | Kalmar Simsällskap | 37.12 | ||||||
68 | Tilde Wolfgang | 2001 | Kalmar Simsällskap | 37.34 | ||||||
69 | Ebba Hazard | 2004 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 37.57 | ||||||
69 | Lova Tjernström | 2004 | Njurunda Simsällskap | 37.57 | ||||||
71 | Alexandra Reiman | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 37.76 | ||||||
72 | Jenny Fröstberg | 2002 | Kalmar Simsällskap | 37.79 | ||||||
73 | Linn Granlund | 2001 | Karlskoga Simförening | 37.92 | ||||||
74 | Frida Medeskog | 2003 | Karlskoga Simförening | 37.95 | ||||||
75 | Emma Ivarsson | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 38.08 | ||||||
76 | Ella Wranå | 2001 | Kalmar Simsällskap | 38.34 | ||||||
77 | Ellen Havskog | 2005 | Hultsfreds Simsällskap | 38.63 | ||||||
78 | Leija Johansson Junttila | 2006 | Motala Simsällskap | 38.65 | ||||||
79 | Camila Valenzuela Jorquera | 2001 | Ösmo Simsällskap | 38.92 | ||||||
80 | Anna Hofer | 2000 | Kalmar Simsällskap | 39.06 | ||||||
81 | Elsa Linné | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 39.54 | ||||||
82 | Ellen Lovinge | 2004 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 39.70 | ||||||
83 | Daphne Thörn | 1997 | Solna Sundbyberg SS 04 | 39.75 | ||||||
84 | Elin Sand | 2002 | Eskilstuna Simklubb | 39.98 | ||||||
85 | Miranda Kristiansson | 2001 | Arvika Simsällskap | 40.18 | ||||||
86 | Maria Dehgani | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 40.22 | ||||||
87 | Emma Bengtsson | 2002 | Motala Simsällskap | 40.26 | ||||||
88 | Olivia Gustafsson | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 40.35 | ||||||
89 | Hanna Hyllander | 1999 | Solna Sundbyberg SS 04 | 40.59 | ||||||
90 | Matilda Bergström | 2000 | Solna Sundbyberg SS 04 | 40.64 | ||||||
91 | Lovisa Lundblad | 2003 | Njurunda Simsällskap | 40.79 | ||||||
92 | Emilia Eriksson | 2004 | Motala Simsällskap | 40.90 | ||||||
93 | Izabella Kullman | 2002 | Eskilstuna Simklubb | 41.31 | ||||||
94 | Eva Shahverdyan | 2004 | Eskilstuna Simklubb | 41.33 | ||||||
95 | Moa Hammarbäck | 2003 | Karlskoga Simförening | 41.46 | ||||||
96 | Naomi Sterling | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 41.62 | ||||||
97 | Elsa Bergsten | 2002 | Karlstads Simsällskap | 41.63 | ||||||
98 | Rebecka Ishaq | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 41.74 | ||||||
99 | Linnea Lindberg | 2005 | Karlstads Simsällskap | 41.99 | ||||||
100 | Filippa Thyrman | 2001 | Karlskoga Simförening | 42.19 | ||||||
101 | Ebba Lindblom | 2004 | Njurunda Simsällskap | 42.64 | ||||||
102 | Lovisa Laine | 2005 | Eskilstuna Simklubb | 42.96 | ||||||
103 | Isabelle Persson | 2003 | Eskilstuna Simklubb | 42.98 | ||||||
104 | Maja Aly | 2002 | Ösmo Simsällskap | 42.99 | ||||||
105 | Johanna Pettersson | 2003 | Eskilstuna Simklubb | 43.09 | ||||||
106 | Anna Jonsson | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 43.13 | ||||||
107 | Nova Johansson | 2004 | Filipstads Simklubb | 43.21 | ||||||
108 | Bianca Kokoric | 2003 | Ösmo Simsällskap | 44.06 | ||||||
109 | Elsa Marsten | 2002 | Ösmo Simsällskap | 44.42 | ||||||
110 | Elin Gustafsson | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 45.81 | ||||||
111 | Fiona Karlsson | 2004 | Ösmo Simsällskap | 46.12 | ||||||
112 | Tyra Marsten | 2004 | Ösmo Simsällskap | 46.21 | ||||||
113 | Emma Björk | 2002 | Eskilstuna Simklubb | 46.31 | ||||||
114 | Alice Bergström | 2004 | Karlskoga Simförening | 46.96 | ||||||
115 | Agnes Nyberg | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 47.25 | ||||||
116 | Isabell Lindvall | 2003 | Kalmar Simsällskap | 47.29 | ||||||
117 | Ella Kågedal | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 47.40 | ||||||
118 | Maryam Forghani | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 47.67 | ||||||
119 | Elin Nylander | 2003 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 49.81 | ||||||
120 | Emma Werner | 2005 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 50.81 | ||||||
121 | Sandra Pasanen | 2001 | Ösmo Simsällskap | 51.06 | ||||||
122 | Sofie Engvall | 2005 | Karlstads Simsällskap | 51.64 | ||||||
123 | Emelie Höök | 2003 | Filipstads Simklubb | 51.65 | ||||||
124 | Mathilda Petersson | 2004 | Hultsfreds Simsällskap | 53.14 | ||||||
125 | Ronja Flanagan | 2006 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 53.20 | ||||||
126 | Elin Jämtin | 2003 | Kalmar Simsällskap | 53.64 | ||||||
127 | Ella Nordlinder | 2006 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 54.11 | ||||||
128 | Astrid Rosén | 2005 | Motala Simsällskap | 55.35 | ||||||
129 | Jennifer Bogren | 2006 | Hultsfreds Simsällskap | 1:00.86 | ||||||
- | Amanda Nevall | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | DNS | ||||||
- | Benedicte Lumby Jessen | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | DNS | ||||||
- | Ida Rudin | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | DNS | ||||||
- | Josefine Carlström | 2001 | Kalmar Simsällskap | DNS | ||||||
- | Linn Claesson | 2002 | Ösmo Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Rebecka Jungstedt | 2003 | Eskilstuna Simklubb | DSQ | ||||||
- | Sofia Voigt | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | DSQ | ||||||
- | Tilda Jaconelli | 2003 | Linköpings Allmänna SS | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.06 | Utskriftsdatum | 27 maj 2016 |
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS | Utskriftstid | 18:04 |
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Filbyter Cup | Utskriftsdatum | 27 maj 2016 | |||
Tävlingsort | Linköping | Utskriftstid | 18:16 | |||
Arrangör | Linköpings ASS | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 27 maj 2016 |
Gren 4, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Alexander Linge | 1992 | Linköpings Allmänna SS | 25.34 | ||||||
2 | Alexander Frost | 1997 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 25.59 | ||||||
3 | Hampus Lovinge | 1998 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 26.01 | ||||||
4 | Björn Seeliger | 2000 | Södertälje Simsällskap | 26.30 | ||||||
5 | Anton Andersson | 1993 | Linköpings Allmänna SS | 26.31 | ||||||
6 | Marcus Forsgren | 1996 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 26.32 | ||||||
7 | Hampus Ny | 1990 | Södertälje Simsällskap | 26.99 | ||||||
8 | Oskar Gannholm-Johansson | 1996 | Linköpings Allmänna SS | 27.09 | ||||||
9 | Daniel Olsson | 1996 | Linköpings Allmänna SS | 27.33 | ||||||
10 | Victor Lovinge | 2000 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 27.69 | ||||||
11 | Petter Norén Vosfeldt | 1999 | Härnösands Simsällskap | 27.73 | ||||||
12 | Mattias Evaldsson | 1997 | Kalmar Simsällskap | 27.97 | ||||||
13 | Theodor Hansson | 1994 | Södertälje Simsällskap | 28.03 | ||||||
14 | Anton Hong | 2000 | Kalmar Simsällskap | 28.19 | ||||||
15 | Erik Björklund | 1998 | Njurunda Simsällskap | 28.26 | ||||||
16 | Thomas Törnström | 1992 | Linköpings Allmänna SS | 28.42 | ||||||
17 | Igor Blagojevic | 2000 | Karlskoga Simförening | 28.77 | ||||||
18 | Atis Stikáns | 1999 | Kalmar Simsällskap | 28.90 | ||||||
19 | Ludwig Hareskog | 1998 | Södertälje Simsällskap | 28.91 | ||||||
20 | Kristoffer Loo | 1997 | Kalmar Simsällskap | 28.96 | ||||||
21 | Harald Madebrink | 1998 | Kalmar Simsällskap | 29.31 | ||||||
22 | Jacob Olsson | 1998 | Kalmar Simsällskap | 29.47 | ||||||
23 | Rasmus Rantanen | 1997 | Södertälje Simsällskap | 29.62 | ||||||
24 | Gustav Henell | 1999 | Linköpings Allmänna SS | 29.80 | ||||||
25 | Axel Eriksson | 1998 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 29.82 | ||||||
26 | Robin Björklund | 2002 | Njurunda Simsällskap | 29.94 | ||||||
27 | Frank Raunio | 2000 | Kalmar Simsällskap | 29.98 | ||||||
28 | Gustav Norén-Vosveldt | 1996 | Härnösands Simsällskap | 30.24 | ||||||
29 | Milos Jovancic | 2002 | Karlstads Simsällskap | 30.35 | ||||||
30 | Anton Arvidsson | 2000 | Kalmar Simsällskap | 30.42 | ||||||
30 | Johan Björklund | 1999 | Njurunda Simsällskap | 30.42 | ||||||
32 | August Mathisen | 2001 | Karlstads Simsällskap | 30.63 | ||||||
33 | Jens Haraldsson | 1996 | Solna Sundbyberg SS 04 | 30.66 | ||||||
34 | Simon Linnér | 1999 | Linköpings Allmänna SS | 30.81 | ||||||
35 | John Brolin | 2002 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 30.85 | ||||||
36 | Albin Staaf | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 30.86 | ||||||
37 | Sean Jentz | 1996 | Kalmar Simsällskap | 31.01 | ||||||
38 | Erik Bergstrand | 2002 | Södertälje Simsällskap | 31.08 | ||||||
39 | Kianoosh Mohammadali | 2000 | Karlstads Simsällskap | 31.88 | ||||||
40 | Nicola Lundqvist | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 31.95 | ||||||
41 | Henrik Eriksson | 2002 | Motala Simsällskap | 32.50 | ||||||
42 | Alexander Loo | 2001 | Kalmar Simsällskap | 32.55 | ||||||
43 | Mattias Kvist | 2003 | Ösmo Simsällskap | 32.57 | ||||||
44 | Anton Kilander | 1999 | Linköpings Allmänna SS | 32.81 | ||||||
45 | Elias Axelsson | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 33.10 | ||||||
46 | Tobias Eknor | 2000 | Solna Sundbyberg SS 04 | 33.57 | ||||||
47 | Ruben Staaf | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 33.66 | ||||||
48 | Gusten Helgesson | 2002 | Kalmar Simsällskap | 33.68 | ||||||
49 | Konrad Ekström | 1998 | Linköpings Allmänna SS | 33.94 | ||||||
50 | Adam Fröjdfeldt | 1999 | Eskilstuna Simklubb | 34.28 | ||||||
51 | Henrik Pap | 2001 | Kalmar Simsällskap | 34.33 | ||||||
52 | David Marcusson | 2001 | Kalmar Simsällskap | 34.74 | ||||||
53 | Carl Lingström | 2002 | Kalmar Simsällskap | 34.77 | ||||||
54 | Arvid Johansson | 2001 | Kalmar Simsällskap | 34.80 | ||||||
55 | Erik Wallin | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 35.51 | ||||||
56 | William Barkehed | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 35.53 | ||||||
57 | Dylan Saleh | 1998 | Linköpings Allmänna SS | 36.92 | ||||||
58 | Elias Paulson | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 36.96 | ||||||
59 | Philip Löfbom | 2003 | Karlskoga Simförening | 37.09 | ||||||
60 | Alex Ly | 2003 | Eskilstuna Simklubb | 37.20 | ||||||
61 | Filip Myringby | 2001 | Karlstads Simsällskap | 37.27 | ||||||
62 | Olle Almén | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 38.01 | ||||||
63 | Nikola Petrovic | 2004 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 38.23 | ||||||
64 | Oskar Fridsell | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 38.76 | ||||||
65 | Nicholas Weis Shore | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 39.18 | ||||||
66 | Liam Björklund | 2003 | Ösmo Simsällskap | 39.31 | ||||||
67 | Ludvig Mathisen | 2003 | Karlstads Simsällskap | 39.34 | ||||||
68 | Elias Sjölander | 2003 | Karlstads Simsällskap | 39.47 | ||||||
69 | Henrik Tran | 2004 | Eskilstuna Simklubb | 39.61 | ||||||
70 | Gustav Fahlström | 2005 | Motala Simsällskap | 39.63 | ||||||
71 | Hannes Blom | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 39.74 | ||||||
72 | Arman Dumanyan | 2002 | Eskilstuna Simklubb | 39.77 | ||||||
73 | Sacke Jantunen | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | 39.91 | ||||||
74 | Lukas Lundberg | 2004 | Motala Simsällskap | 40.05 | ||||||
75 | Robin Lundqvist | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 40.20 | ||||||
76 | Mattias Gillgren | 2003 | Njurunda Simsällskap | 40.26 | ||||||
77 | Giovanni Tello Tekmen | 2004 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 40.52 | ||||||
78 | Marcus Larsson | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 40.77 | ||||||
79 | Oscar Björstam | 2003 | Karlskoga Simförening | 40.91 | ||||||
80 | Markus Stahre | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 40.95 | ||||||
81 | Tim Carlberg | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 41.04 | ||||||
82 | Samuel Paulson | 2004 | Eskilstuna Simklubb | 41.97 | ||||||
83 | Noel Hodberg | 2002 | Karlskoga Simförening | 42.07 | ||||||
84 | Sebastian Tegbo | 2001 | Ösmo Simsällskap | 43.22 | ||||||
85 | David Ullstrand | 2005 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 44.30 | ||||||
86 | Oskar Högqvist | 2003 | Karlskoga Simförening | 45.01 | ||||||
87 | Erik Aglert | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 45.64 | ||||||
88 | Alexander Hörnquist | 2001 | Filipstads Simklubb | 45.73 | ||||||
89 | Nassim Arim | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 46.44 | ||||||
90 | Wille Ahlqvist | 2005 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 46.62 | ||||||
91 | Aldin Mandzo | 2004 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 47.29 | ||||||
92 | William Norén | 2006 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 49.31 | ||||||
93 | Albin Mägiste | 2003 | Kalmar Simsällskap | 52.66 | ||||||
94 | Hugo Larsson | 2006 | Linköpings Allmänna SS | 53.32 | ||||||
95 | Carl Bönnemark | 2006 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 56.32 | ||||||
96 | Johannes Ertas | 2006 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 56.79 | ||||||
97 | Aria Mokri | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 57.49 | ||||||
98 | Liam Fahlin | 2003 | Karlskoga Simförening | 58.12 | ||||||
- | Carl Bidebo | 2000 | Eskilstuna Simklubb | DNS | ||||||
- | Casper Runfjäll | 2002 | Södertälje Simsällskap | DNS | ||||||
- | Erik Andersson | 2005 | Norrköpings Kappsimningsklubb | DNS | ||||||
- | Tiger Khan | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | DNS | ||||||
- | Walter Kågedal | 2005 | Linköpings Allmänna SS | DNS | ||||||
- | Eric Lundström Silke | 2003 | Norrköpings Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
- | Erik Pellfolk | 2005 | Karlstads Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Jacob Hellman | 2006 | Norrköpings Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
- | Ludvig Utterström | 2004 | Njurunda Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.06 | Utskriftsdatum | 27 maj 2016 |
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS | Utskriftstid | 18:16 |
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Filbyter Cup | Utskriftsdatum | 27 maj 2016 | |||
Tävlingsort | Linköping | Utskriftstid | 18:30 | |||
Arrangör | Linköpings ASS | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 27 maj 2016 |
Gren 5, 400m Medley Damer, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Wilma Johansson | 2001 | Jönköpings Simsällskap | 1:10.51 | 2:31.76 | 3:57.51 | 5:09.35 | |||
2 | Alida Ramdén | 1997 | Södertälje Simsällskap | 1:10.12 | 2:36.75 | 4:07.51 | 5:20.93 | |||
3 | Jennie Isaksen | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 1:13.34 | 2:40.53 | 4:11.99 | 5:25.26 | |||
4 | Felicia Järvikari | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 1:15.13 | 2:43.97 | 4:18.15 | 5:33.57 | |||
5 | Rebecka Loikala | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 1:15.04 | 2:42.81 | 4:23.49 | 5:39.88 | |||
6 | Agnes Arberg | 2001 | Jönköpings Simsällskap | 1:17.21 | 2:43.29 | 4:29.10 | 5:42.38 | |||
7 | Emma Roos | 1999 | Jönköpings Simsällskap | 1:16.14 | 2:53.90 | 4:36.88 | 5:54.90 | |||
8 | Nora Laine | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 1:21.15 | 2:58.16 | 4:39.11 | 6:04.19 | |||
9 | Amanda Kullman | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 1:25.38 | 2:56.45 | 4:49.91 | 6:07.79 | |||
10 | Martina Karlsson | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 1:26.02 | 3:06.68 | 4:45.35 | 6:08.79 | |||
11 | Alva Abrahamsson | 2004 | Eskilstuna Simklubb | 1:32.34 | 3:12.61 | 5:04.92 | 6:31.95 | |||
12 | Cecilia Ahnlund | 2001 | Eskilstuna Simklubb | 1:22.49 | 3:09.96 | 5:03.61 | 6:32.34 | |||
13 | Hilma Broden | 2003 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 1:29.76 | 3:15.76 | 5:07.76 | 6:37.76 | |||
14 | Rebecka Jungstedt | 2003 | Eskilstuna Simklubb | 1:44.46 | 3:35.09 | 5:23.98 | 6:54.95 | |||
15 | Joline Bakken | 2005 | Karlstads Simsällskap | 1:39.69 | 3:18.94 | 5:29.88 | 7:01.62 | |||
16 | Isabelle Persson | 2003 | Eskilstuna Simklubb | 1:46.21 | 3:34.87 | 5:42.37 | 7:21.32 | |||
Skapad av WinGrodan 1.25.06 | Utskriftsdatum | 27 maj 2016 |
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS | Utskriftstid | 18:30 |
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Filbyter Cup | Utskriftsdatum | 27 maj 2016 | |||
Tävlingsort | Linköping | Utskriftstid | 18:44 | |||
Arrangör | Linköpings ASS | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 27 maj 2016 |
Gren 6, 400m Medley Herrar, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Ludwig Hareskog | 1998 | Södertälje Simsällskap | 1:09.08 | 2:27.27 | 3:48.93 | 4:57.34 | |||
2 | Ishak Sabic | 1999 | Jönköpings Simsällskap | 1:10.10 | 2:33.66 | 4:06.04 | 5:11.29 | |||
3 | Marcus Holmquist | 2000 | Jönköpings Simsällskap | 1:12.92 | 2:38.12 | 4:08.03 | 5:14.08 | |||
4 | Linus Andersson | 2001 | Karlstads Simsällskap | 1:12.52 | 2:33.48 | 4:07.73 | 5:22.08 | |||
5 | Elliot Fielder | 2003 | Motala Simsällskap | 1:17.90 | 2:50.36 | 4:24.44 | 5:40.77 | |||
6 | Alex Ly | 2003 | Eskilstuna Simklubb | 1:29.26 | 3:02.80 | 4:50.39 | 6:18.99 | |||
7 | Elias Paulson | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 1:33.82 | 3:17.30 | 4:56.19 | 6:26.03 | |||
8 | Tim Carlberg | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 1:38.77 | 3:24.75 | 5:16.10 | 6:54.40 | |||
9 | Hugo Fransson | 2005 | Trollhättans Simsällskap | 1:51.47 | 3:39.10 | 5:37.74 | 7:11.13 | |||
- | Theo Oerther | 2003 | Södertälje Simsällskap | 1:15.76 | 2:45.40 | 4:28.03 | 5:46.16 | EXTRA | ||
- | Hemming Gong | 2001 | Norrköpings Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.06 | Utskriftsdatum | 27 maj 2016 |
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS | Utskriftstid | 18:44 |
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Filbyter Cup | Utskriftsdatum | 27 maj 2016 | |||
Tävlingsort | Linköping | Utskriftstid | 19:25 | |||
Arrangör | Linköpings ASS | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 27 maj 2016 |
Gren 7, 50m Bröstsim Damer, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Vilma Ekström | 1994 | Linköpings Allmänna SS | 32.90 | ||||||
2 | Adina Eriksson | 1999 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 35.03 | ||||||
3 | Tilde Malm | 1999 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 35.96 | ||||||
4 | Marie-Therese Öberg | 1986 | Ösmo Simsällskap | 36.60 | ||||||
5 | Tilde Wolfgang | 2001 | Kalmar Simsällskap | 37.39 | ||||||
6 | Tea Winblad | 2004 | Kalmar Simsällskap | 37.54 | ||||||
7 | Leia Karlsson | 2002 | Kalmar Simsällskap | 37.68 | ||||||
8 | Carolina Jonsson | 2002 | Södertälje Simsällskap | 37.71 | ||||||
9 | Wilma Holmertz | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 37.78 | ||||||
10 | Michaela Thyberg | 2000 | Karlstads Simsällskap | 38.12 | ||||||
11 | Elin Waara | 1997 | Karlskoga Simförening | 38.29 | ||||||
12 | Erika Tudegård | 2001 | Linköpings Allmänna SS | 38.34 | ||||||
13 | Tove Wikström | 2001 | Härnösands Simsällskap | 38.36 | ||||||
14 | Anna Sjölund | 2000 | Kalmar Simsällskap | 38.39 | ||||||
15 | Nadia Welin-Berger | 2002 | Södertälje Simsällskap | 38.42 | ||||||
16 | Elise Gidlöf | 1999 | Linköpings Allmänna SS | 38.50 | ||||||
16 | Lena Årebo | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 38.50 | ||||||
18 | Lisa Andersson | 2001 | Kalmar Simsällskap | 38.84 | ||||||
19 | Saga Grandelius | 2001 | Karlskoga Simförening | 38.93 | ||||||
20 | Lovisa Öhrn | 2002 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 39.17 | ||||||
21 | Isabel Teglöf | 2003 | Södertälje Simsällskap | 39.24 | ||||||
22 | Emma Johansson | 1997 | Jönköpings Simsällskap | 39.67 | ||||||
23 | Hilma Ramdén | 2000 | Södertälje Simsällskap | 40.01 | ||||||
24 | Alva Högberg | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 40.18 | ||||||
24 | Vera Karlsson | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 40.18 | ||||||
26 | Nora Laine | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 40.66 | ||||||
27 | Clara Hedling | 2001 | Arvika Simsällskap | 40.70 | ||||||
28 | Agnes Rydh-Dufva | 2002 | Karlskoga Simförening | 40.97 | ||||||
29 | Tina Huslid | 2000 | Södertälje Simsällskap | 41.09 | ||||||
30 | Frida Ljungberg | 2000 | Kalmar Simsällskap | 41.13 | ||||||
31 | Emma Waara | 2000 | Karlskoga Simförening | 41.19 | ||||||
32 | Alice Almén | 2001 | Linköpings Allmänna SS | 41.28 | ||||||
33 | Tilda Wik | 2001 | Eskilstuna Simklubb | 41.29 | ||||||
34 | Alexandra Kinell | 2000 | Karlskoga Simförening | 41.34 | ||||||
35 | Elin Friberg | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 41.36 | ||||||
36 | Anna Hofer | 2000 | Kalmar Simsällskap | 41.49 | ||||||
36 | Johanna Gunnarsson | 1999 | Linköpings Allmänna SS | 41.49 | ||||||
38 | Darja Koutchinskaia | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 41.65 | ||||||
39 | Ebba Eriksson | 2000 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 42.66 | ||||||
40 | Alva Westlund | 2000 | Solna Sundbyberg SS 04 | 42.75 | ||||||
41 | Martina Karlsson | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 43.06 | ||||||
42 | Alva Abrahamsson | 2004 | Eskilstuna Simklubb | 43.36 | ||||||
43 | Ida Ullstrand | 2001 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 43.37 | ||||||
44 | Tilda Nordén | 2001 | Kalmar Simsällskap | 43.76 | ||||||
45 | Olivia Gustafsson | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 44.01 | ||||||
46 | Anna Jonsson | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 44.13 | ||||||
47 | Matilda Ek | 2002 | Karlskoga Simförening | 44.17 | ||||||
48 | Emilia Loikala | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 44.32 | ||||||
49 | Hanna Persson | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 44.34 | ||||||
50 | Miranda Wahlstedt | 2006 | Karlstads Simsällskap | 44.47 | ||||||
51 | Emilia Eriksson | 2004 | Motala Simsällskap | 44.49 | ||||||
52 | Emma Ivarsson | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 44.53 | ||||||
53 | Rebecka Ishaq | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 44.71 | ||||||
54 | Elin Nilsson | 2001 | Karlskoga Simförening | 44.75 | ||||||
55 | Ebba Holgersson | 2005 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 44.79 | ||||||
56 | Isabelle Frisk | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 44.81 | ||||||
57 | Matilda Jungstedt | 2001 | Eskilstuna Simklubb | 44.89 | ||||||
58 | Tilde Forslund | 2000 | Njurunda Simsällskap | 45.01 | ||||||
59 | Hilma Broden | 2003 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 45.24 | ||||||
60 | Lisa Vinger | 2003 | Södertälje Simsällskap | 45.37 | ||||||
61 | Annie Westerlund | 2002 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 45.47 | ||||||
62 | Sofia Voigt | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 45.52 | ||||||
63 | Linn Granlund | 2001 | Karlskoga Simförening | 45.55 | ||||||
64 | Stephanie Fjellgren | 2004 | Njurunda Simsällskap | 45.72 | ||||||
65 | Amanda Weiding | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 45.78 | ||||||
66 | Ebba Lindblom | 2004 | Njurunda Simsällskap | 45.83 | ||||||
67 | Maja Palmqvist | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | 46.23 | ||||||
68 | Filippa Thyrman | 2001 | Karlskoga Simförening | 46.24 | ||||||
69 | Sandra Lingman-Kronberg | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | 46.25 | ||||||
70 | Klara Lundberg | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 46.26 | ||||||
71 | Daphne Thörn | 1997 | Solna Sundbyberg SS 04 | 46.27 | ||||||
72 | Hanna Hyllander | 1999 | Solna Sundbyberg SS 04 | 46.36 | ||||||
73 | Naomi Sterling | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 46.37 | ||||||
74 | Rebecka Jungstedt | 2003 | Eskilstuna Simklubb | 46.59 | ||||||
75 | Ellen Havskog | 2005 | Hultsfreds Simsällskap | 46.60 | ||||||
76 | Sofia Wallin | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 46.68 | ||||||
77 | Sara Sjölander | 2006 | Karlstads Simsällskap | 46.73 | ||||||
78 | Fiona Karlsson | 2004 | Ösmo Simsällskap | 46.74 | ||||||
79 | Elin Sand | 2002 | Eskilstuna Simklubb | 46.75 | ||||||
80 | Stefanie Petrovic | 2003 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 46.81 | ||||||
81 | Emmy Ericsson | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 47.35 | ||||||
82 | Lovisa Laine | 2005 | Eskilstuna Simklubb | 47.43 | ||||||
83 | Elvira Montes | 2004 | Solna Sundbyberg SS 04 | 47.44 | ||||||
84 | Elin Heimdahl | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 47.52 | ||||||
85 | Leija Johansson Junttila | 2006 | Motala Simsällskap | 47.82 | ||||||
86 | Frida Lundberg | 1992 | Ösmo Simsällskap | 47.84 | ||||||
87 | Tyra Marsten | 2004 | Ösmo Simsällskap | 47.89 | ||||||
88 | Maryam Forghani | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 48.44 | ||||||
89 | Sanna Axelsson | 2004 | Arvika Simsällskap | 48.48 | ||||||
90 | Elvira Bergsten | 2005 | Karlstads Simsällskap | 48.77 | ||||||
91 | Tilda Jaconelli | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 49.04 | ||||||
92 | Ronja Engström | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 49.51 | ||||||
93 | Agnes Nyberg | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 49.75 | ||||||
94 | Maja Aly | 2002 | Ösmo Simsällskap | 49.78 | ||||||
95 | Moa Hammarbäck | 2003 | Karlskoga Simförening | 49.80 | ||||||
96 | Maja Arnell | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 49.81 | ||||||
97 | Mathilda Petersson | 2004 | Hultsfreds Simsällskap | 49.82 | ||||||
98 | Frida Medeskog | 2003 | Karlskoga Simförening | 49.83 | ||||||
99 | Louise Frisk | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 49.84 | ||||||
100 | Isabell Lindvall | 2003 | Kalmar Simsällskap | 49.94 | ||||||
100 | Maria Dehgani | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 49.94 | ||||||
102 | Sandra Pasanen | 2001 | Ösmo Simsällskap | 50.05 | ||||||
103 | Viktoria Loo | 2004 | Kalmar Simsällskap | 50.06 | ||||||
104 | Anna Ivertsson | 2004 | Kalmar Simsällskap | 50.21 | ||||||
105 | Elin Gustafsson | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 50.49 | ||||||
106 | Eva Shahverdyan | 2004 | Eskilstuna Simklubb | 50.61 | ||||||
107 | Freja Vesterlund | 2006 | Ösmo Simsällskap | 50.75 | ||||||
108 | Alice Bergström | 2004 | Karlskoga Simförening | 50.84 | ||||||
108 | Nova Johansson | 2004 | Filipstads Simklubb | 50.84 | ||||||
110 | Emma Werner | 2005 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 50.87 | ||||||
111 | Elin Jämtin | 2003 | Kalmar Simsällskap | 50.99 | ||||||
112 | Stella Åqvist | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 51.38 | ||||||
113 | Elin Jönsson | 2004 | Njurunda Simsällskap | 51.40 | ||||||
114 | Johanna Pettersson | 2003 | Eskilstuna Simklubb | 51.66 | ||||||
115 | Ella Kågedal | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 52.02 | ||||||
116 | Elin Nylander | 2003 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 52.05 | ||||||
117 | Emilia Lundgren | 2004 | Hultsfreds Simsällskap | 52.20 | ||||||
118 | Emma Björk | 2002 | Eskilstuna Simklubb | 52.34 | ||||||
119 | Rebecka Wibäck | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 53.67 | ||||||
120 | Clara Bjurström | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 53.80 | ||||||
121 | Frida Erlandsson | 2006 | Linköpings Allmänna SS | 54.25 | ||||||
122 | Isabelle Persson | 2003 | Eskilstuna Simklubb | 54.45 | ||||||
123 | Frida Holmqvist | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 54.47 | ||||||
124 | Nathalie Arvidsson | 2002 | Kalmar Simsällskap | 54.67 | ||||||
125 | Tyra Andersson | 2006 | Hultsfreds Simsällskap | 54.76 | ||||||
126 | Ellen Arnell | 2006 | Linköpings Allmänna SS | 54.84 | ||||||
127 | Bianca Kokoric | 2003 | Ösmo Simsällskap | 55.25 | ||||||
128 | Ronja Flanagan | 2006 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 55.27 | ||||||
129 | Hanna Langemar | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 55.34 | ||||||
130 | Josefin Klintåker | 2006 | Linköpings Allmänna SS | 55.52 | ||||||
131 | Alva Granzell | 2006 | Karlstads Simsällskap | 55.67 | ||||||
132 | Alice Westerberg | 2007 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 55.79 | ||||||
133 | Isabel Lagali | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 57.46 | ||||||
134 | Darya Abbaspour | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 57.88 | ||||||
135 | Jennifer Bogren | 2006 | Hultsfreds Simsällskap | 58.39 | ||||||
136 | Henny Paläng | 2006 | Linköpings Allmänna SS | 59.64 | ||||||
137 | Anna Oscarsson | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 59.68 | ||||||
138 | Tuva Lovinge | 2006 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 1:00.17 | ||||||
139 | Astrid Rosén | 2005 | Motala Simsällskap | 1:00.98 | ||||||
140 | Ella Nordlinder | 2006 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 1:01.14 | ||||||
141 | Fanny Ivarsson | 2007 | Linköpings Allmänna SS | 1:01.54 | ||||||
142 | Kristel Aziz | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 1:02.25 | ||||||
143 | Emma Persson | 2007 | Linköpings Allmänna SS | 1:02.55 | ||||||
144 | Embla Eriksson | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 1:03.49 | ||||||
145 | Tilda Larsson | 2008 | Linköpings Allmänna SS | 1:04.55 | ||||||
146 | Althaea Süsskind | 2007 | Linköpings Allmänna SS | 1:04.84 | ||||||
147 | Moa Granzell | 2008 | Karlstads Simsällskap | 1:06.94 | ||||||
148 | Hanna Oehm | 2007 | Linköpings Allmänna SS | 1:14.14 | ||||||
- | Ella Hagström | 2007 | Norrköpings Kappsimningsklubb | DNS | ||||||
- | Elsa Marsten | 2002 | Ösmo Simsällskap | DNS | ||||||
- | Ida Rudin | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | DNS | ||||||
- | Josefine Carlström | 2001 | Kalmar Simsällskap | DNS | ||||||
- | Linn Claesson | 2002 | Ösmo Simsällskap | DNS | ||||||
- | Stina Andersson | 2002 | Karlskoga Simförening | DNS | ||||||
- | Camila Valenzuela Jorquera | 2001 | Ösmo Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Emmy Hedin | 2001 | Karlstads Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Linnea Green | 2004 | Linköpings Allmänna SS | DSQ | ||||||
- | Majken Alvehus | 2005 | Linköpings Allmänna SS | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.06 | Utskriftsdatum | 27 maj 2016 |
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS | Utskriftstid | 19:25 |
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Filbyter Cup | Utskriftsdatum | 27 maj 2016 | |||
Tävlingsort | Linköping | Utskriftstid | 19:30 | |||
Arrangör | Linköpings ASS | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 27 maj 2016 |
Gren 8, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Tom Andersson | 1998 | Linköpings Allmänna SS | 30.15 | ||||||
2 | Marcus Forsgren | 1996 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 30.87 | ||||||
3 | Simon Linnér | 1999 | Linköpings Allmänna SS | 31.39 | ||||||
4 | Hampus Ny | 1990 | Södertälje Simsällskap | 31.57 | ||||||
5 | Anton Andersson | 1993 | Linköpings Allmänna SS | 31.77 | ||||||
6 | Petter Norén Vosfeldt | 1999 | Härnösands Simsällskap | 31.83 | ||||||
7 | Hampus Lovinge | 1998 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 32.16 | ||||||
8 | Erik Brandt | 1999 | Södertälje Simsällskap | 32.54 | ||||||
9 | Alexander Frost | 1997 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 32.99 | ||||||
10 | Gustav Henell | 1999 | Linköpings Allmänna SS | 33.58 | ||||||
11 | Jacob Olsson | 1998 | Kalmar Simsällskap | 33.86 | ||||||
12 | Björn Seeliger | 2000 | Södertälje Simsällskap | 33.96 | ||||||
13 | Elias Engström | 2001 | Njurunda Simsällskap | 33.98 | ||||||
14 | Axel Eriksson | 1998 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 34.05 | ||||||
15 | August Mathisen | 2001 | Karlstads Simsällskap | 34.33 | ||||||
16 | Igor Blagojevic | 2000 | Karlskoga Simförening | 34.35 | ||||||
17 | Nicola Lundqvist | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 34.39 | ||||||
18 | Thomas Törnström | 1992 | Linköpings Allmänna SS | 34.43 | ||||||
19 | Alexander Nylén | 2000 | Karlskoga Simförening | 34.62 | ||||||
20 | Albert Oscarsson | 2001 | Linköpings Allmänna SS | 34.95 | ||||||
21 | Anton Arvidsson | 2000 | Kalmar Simsällskap | 35.03 | ||||||
22 | Mattias Grynning | 1999 | Linköpings Allmänna SS | 35.05 | ||||||
23 | Jens Haraldsson | 1996 | Solna Sundbyberg SS 04 | 35.17 | ||||||
24 | Kevin Wåhlin | 2000 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 37.68 | ||||||
25 | Axel Rönnquist | 2001 | Karlstads Simsällskap | 38.05 | ||||||
26 | John Brolin | 2002 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 38.24 | ||||||
27 | Alexander Loo | 2001 | Kalmar Simsällskap | 38.25 | ||||||
27 | Konrad Ekström | 1998 | Linköpings Allmänna SS | 38.25 | ||||||
29 | Erik Bergstrand | 2002 | Södertälje Simsällskap | 38.30 | ||||||
30 | Sean Jentz | 1996 | Kalmar Simsällskap | 38.37 | ||||||
31 | Milos Jovancic | 2002 | Karlstads Simsällskap | 38.56 | ||||||
32 | Gustav Edlund | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 38.66 | ||||||
33 | Elias Paulson | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 38.97 | ||||||
34 | David Axelsson | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 38.98 | ||||||
35 | Anton Kilander | 1999 | Linköpings Allmänna SS | 39.19 | ||||||
36 | Ruben Staaf | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 39.22 | ||||||
37 | Erik Wallin | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 39.33 | ||||||
38 | Kianoosh Mohammadali | 2000 | Karlstads Simsällskap | 39.36 | ||||||
39 | Arvid Johansson | 2001 | Kalmar Simsällskap | 39.46 | ||||||
40 | Eric Lundström Silke | 2003 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 39.58 | ||||||
41 | Mattias Kvist | 2003 | Ösmo Simsällskap | 39.62 | ||||||
42 | Alex Ly | 2003 | Eskilstuna Simklubb | 39.70 | ||||||
43 | Henrik Eriksson | 2002 | Motala Simsällskap | 40.60 | ||||||
44 | Samuel Paulson | 2004 | Eskilstuna Simklubb | 40.67 | ||||||
45 | Ludvig Mathisen | 2003 | Karlstads Simsällskap | 40.76 | ||||||
46 | Hannes Blom | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 41.57 | ||||||
47 | Arman Dumanyan | 2002 | Eskilstuna Simklubb | 41.90 | ||||||
47 | Samuel Vestin | 2002 | Karlstads Simsällskap | 41.90 | ||||||
49 | Nikola Petrovic | 2004 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 43.05 | ||||||
50 | Noel Hodberg | 2002 | Karlskoga Simförening | 43.17 | ||||||
51 | Sebastian Tegbo | 2001 | Ösmo Simsällskap | 43.20 | ||||||
52 | Hemming Gong | 2001 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 43.55 | ||||||
53 | William Barkehed | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 43.69 | ||||||
54 | Philip Löfbom | 2003 | Karlskoga Simförening | 43.78 | ||||||
55 | Lukas Lundberg | 2004 | Motala Simsällskap | 43.90 | ||||||
56 | Fredrik Karlsson | 1967 | Ösmo Simsällskap | 44.11 | ||||||
57 | Nicholas Weis Shore | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 44.38 | ||||||
58 | Adam Fröjdfeldt | 1999 | Eskilstuna Simklubb | 44.58 | ||||||
59 | Liam Björklund | 2003 | Ösmo Simsällskap | 44.88 | ||||||
60 | Gustav Fahlström | 2005 | Motala Simsällskap | 45.42 | ||||||
61 | Rasmus Svensson | 2003 | Kalmar Simsällskap | 45.46 | ||||||
62 | Alexander Hörnquist | 2001 | Filipstads Simklubb | 45.60 | ||||||
63 | Dylan Saleh | 1998 | Linköpings Allmänna SS | 45.97 | ||||||
64 | Oscar Björstam | 2003 | Karlskoga Simförening | 46.00 | ||||||
65 | Ludvig Asplund | 2003 | Kalmar Simsällskap | 46.02 | ||||||
66 | Tiger Khan | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 46.30 | ||||||
67 | Henrik Tran | 2004 | Eskilstuna Simklubb | 46.65 | ||||||
68 | Hugo Fransson | 2005 | Trollhättans Simsällskap | 46.76 | ||||||
69 | Vide Lundblad | 2003 | Njurunda Simsällskap | 47.43 | ||||||
70 | Albin Mägiste | 2003 | Kalmar Simsällskap | 47.56 | ||||||
71 | Carl Roos | 2004 | Eskilstuna Simklubb | 47.69 | ||||||
72 | Giovanni Tello Tekmen | 2004 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 47.81 | ||||||
73 | Tim Carlberg | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 48.01 | ||||||
74 | Emil Kilander | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 48.25 | ||||||
75 | Elias Sjölander | 2003 | Karlstads Simsällskap | 48.80 | ||||||
76 | Fredrik Holmberg | 2004 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 48.81 | ||||||
77 | William Norén | 2006 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 49.05 | ||||||
78 | Aldin Mandzo | 2004 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 49.33 | ||||||
79 | Erik Westerberg | 2004 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 49.34 | ||||||
80 | Oskar Högqvist | 2003 | Karlskoga Simförening | 49.79 | ||||||
81 | Liam Fahlin | 2003 | Karlskoga Simförening | 50.17 | ||||||
82 | David Ullstrand | 2005 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 50.51 | ||||||
83 | Elliot Asplund | 2003 | Kalmar Simsällskap | 50.52 | ||||||
84 | Elvis Ericsson | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 50.56 | ||||||
85 | Fredrik Höglund | 2006 | Linköpings Allmänna SS | 51.14 | ||||||
86 | Marcus Larsson | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 51.33 | ||||||
87 | Wille Ahlqvist | 2005 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 51.35 | ||||||
88 | Robin Lundqvist | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 52.30 | ||||||
89 | Aria Mokri | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 53.71 | ||||||
90 | Nassim Arim | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 53.93 | ||||||
91 | Robin Daremo | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 53.99 | ||||||
92 | Arvid Blom | 2006 | Linköpings Allmänna SS | 54.21 | ||||||
93 | Justin Rineholm | 2006 | Linköpings Allmänna SS | 55.00 | ||||||
94 | Jacob Hellman | 2006 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 55.01 | ||||||
95 | Ebbe Fransson | 2008 | Trollhättans Simsällskap | 56.19 | ||||||
96 | Hugo Larsson | 2006 | Linköpings Allmänna SS | 56.28 | ||||||
97 | Karl Ivertsson | 2000 | Kalmar Simsällskap | 56.64 | ||||||
98 | Teodor Sjöstrand | 2004 | Ösmo Simsällskap | 57.52 | ||||||
99 | Elias Gustafsson | 2007 | Linköpings Allmänna SS | 57.65 | ||||||
100 | Jesper Gunnarsson | 2004 | Kalmar Simsällskap | 57.92 | ||||||
101 | Gustav Kardfall | 2006 | Linköpings Allmänna SS | 58.61 | ||||||
102 | Lukas Lönneberg | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 59.10 | ||||||
103 | Johannes Ertas | 2006 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 1:01.62 | ||||||
104 | Carl Bönnemark | 2006 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 1:01.95 | ||||||
105 | Noah Lagerman | 2007 | Linköpings Allmänna SS | 1:04.55 | ||||||
- | Erik Andersson | 2005 | Norrköpings Kappsimningsklubb | DNS | ||||||
- | Walter Kågedal | 2005 | Linköpings Allmänna SS | DNS | ||||||
- | Erik Aglert | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | DSQ | ||||||
- | Ludwig Hareskog | 1998 | Södertälje Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.06 | Utskriftsdatum | 27 maj 2016 |
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS | Utskriftstid | 19:30 |
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Filbyter Cup | Utskriftsdatum | 27 maj 2016 | |||
Tävlingsort | Linköping | Utskriftstid | 20:12 | |||
Arrangör | Linköpings ASS | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 27 maj 2016 |
Gren 9, 50m Ryggsim Damer, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Miranda Arvidsson | 1998 | Kalmar Simsällskap | 31.12 | ||||||
2 | Elin Ristl | 1999 | Jönköpings Simsällskap | 32.84 | ||||||
3 | Alida Ramdén | 1997 | Södertälje Simsällskap | 33.36 | ||||||
4 | Sofia Henell | 1997 | Linköpings Allmänna SS | 33.47 | ||||||
5 | Rebecka Loikala | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 33.54 | ||||||
6 | Vera Karlsson | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 33.59 | ||||||
7 | Lovisa Lampi | 1999 | Linköpings Allmänna SS | 33.92 | ||||||
8 | Ellen Lindeby | 1999 | Kalmar Simsällskap | 34.14 | ||||||
9 | Carolina Jonsson | 2002 | Södertälje Simsällskap | 34.29 | ||||||
10 | Hilda Linné | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 34.40 | ||||||
11 | Emmy Jämtin | 2000 | Kalmar Simsällskap | 34.59 | ||||||
12 | Hilma Ramdén | 2000 | Södertälje Simsällskap | 34.68 | ||||||
13 | Ajla Omic | 1999 | Karlstads Simsällskap | 34.80 | ||||||
14 | Filippa Malmström | 2003 | Södertälje Simsällskap | 34.93 | ||||||
15 | Leia Karlsson | 2002 | Kalmar Simsällskap | 34.96 | ||||||
16 | Michelle Träff | 2002 | Karlstads Simsällskap | 35.02 | ||||||
17 | Matilda Savén | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 35.14 | ||||||
18 | Solveig Ramallo | 1993 | Karlstads Simsällskap | 35.36 | ||||||
19 | Elin Håkansson | 1997 | Karlskoga Simförening | 35.46 | ||||||
20 | Linnea Fundberg | 1999 | Eskilstuna Simklubb | 35.47 | ||||||
21 | Felicia Smedbäck | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 35.66 | ||||||
22 | Sofia Westerberg | 2002 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 35.93 | ||||||
23 | Isabel Teglöf | 2003 | Södertälje Simsällskap | 35.96 | ||||||
24 | Frida Ljungberg | 2000 | Kalmar Simsällskap | 36.11 | ||||||
25 | Thilde Smedbäck | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 36.20 | ||||||
26 | Tina Huslid | 2000 | Södertälje Simsällskap | 36.49 | ||||||
27 | Adina Eriksson | 1999 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 36.78 | ||||||
28 | Ella Wranå | 2001 | Kalmar Simsällskap | 36.83 | ||||||
29 | Cornelia Norén-Vosfeldt | 2001 | Härnösands Simsällskap | 36.89 | ||||||
30 | Amanda Kullman | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 36.95 | ||||||
31 | Elin Nilsson | 2001 | Karlskoga Simförening | 37.42 | ||||||
32 | Alva Abrahamsson | 2004 | Eskilstuna Simklubb | 37.44 | ||||||
33 | Agnes Rydh-Dufva | 2002 | Karlskoga Simförening | 37.63 | ||||||
34 | Lova Tjernström | 2004 | Njurunda Simsällskap | 37.83 | ||||||
35 | Clara Gustavson | 2003 | Karlstads Simsällskap | 37.92 | ||||||
36 | Wilma Holmertz | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 37.96 | ||||||
37 | Emma Johansson | 1997 | Jönköpings Simsällskap | 37.99 | ||||||
38 | Nadia Welin-Berger | 2002 | Södertälje Simsällskap | 38.14 | ||||||
39 | Lena Årebo | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 38.29 | ||||||
40 | Hannah Bondeson | 2003 | Kalmar Simsällskap | 38.54 | ||||||
41 | Darja Koutchinskaia | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 38.55 | ||||||
42 | Amanda Weiding | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 38.64 | ||||||
43 | Tea Winblad | 2004 | Kalmar Simsällskap | 38.74 | ||||||
44 | Emilia Loikala | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 38.83 | ||||||
45 | Lotta Larsson Wermelin | 2002 | Njurunda Simsällskap | 39.08 | ||||||
46 | Tilda Wik | 2001 | Eskilstuna Simklubb | 39.09 | ||||||
47 | Sandra Mokhtari | 2001 | Linköpings Allmänna SS | 39.39 | ||||||
48 | Annie Westerlund | 2002 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 39.49 | ||||||
49 | Moa Hammarbäck | 2003 | Karlskoga Simförening | 39.59 | ||||||
50 | Ellen Näslund | 2000 | Njurunda Simsällskap | 39.76 | ||||||
51 | Vilma Olsson | 1999 | Njurunda Simsällskap | 39.78 | ||||||
52 | Alexandra Reiman | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 39.87 | ||||||
52 | Ebba Eriksson | 2000 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 39.87 | ||||||
54 | Matilda Ek | 2002 | Karlskoga Simförening | 39.96 | ||||||
55 | Alva Westlund | 2000 | Solna Sundbyberg SS 04 | 40.10 | ||||||
56 | Elvira Montes | 2004 | Solna Sundbyberg SS 04 | 40.16 | ||||||
57 | Emmy Hedin | 2001 | Karlstads Simsällskap | 40.20 | ||||||
58 | Felicia Lewton | 2001 | Kalmar Simsällskap | 40.21 | ||||||
59 | Nora Laine | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 40.51 | ||||||
60 | Andrea Höglund | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 40.68 | ||||||
61 | Jenny Fröstberg | 2002 | Kalmar Simsällskap | 40.74 | ||||||
62 | Sofia Voigt | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 40.88 | ||||||
63 | Frida Medeskog | 2003 | Karlskoga Simförening | 40.91 | ||||||
64 | Izabella Kullman | 2002 | Eskilstuna Simklubb | 41.21 | ||||||
65 | Cecilia Ahnlund | 2001 | Eskilstuna Simklubb | 41.39 | ||||||
66 | Alva Högberg | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 41.45 | ||||||
66 | Märta Högfeldt | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 41.45 | ||||||
68 | Eva Shahverdyan | 2004 | Eskilstuna Simklubb | 41.58 | ||||||
69 | Anna Hofer | 2000 | Kalmar Simsällskap | 41.88 | ||||||
70 | Naomi Sterling | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 42.15 | ||||||
71 | Leija Johansson Junttila | 2006 | Motala Simsällskap | 42.19 | ||||||
72 | Elin Sand | 2002 | Eskilstuna Simklubb | 42.24 | ||||||
73 | Miranda Kristiansson | 2001 | Arvika Simsällskap | 42.28 | ||||||
74 | Rebecka Ishaq | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 42.45 | ||||||
75 | Angelica Blomberg | 2002 | Södertälje Simsällskap | 42.52 | ||||||
76 | Maja Palmqvist | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | 42.68 | ||||||
77 | Rebecka Jungstedt | 2003 | Eskilstuna Simklubb | 42.76 | ||||||
78 | Olivia Gustafsson | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 42.79 | ||||||
79 | Lisa Vinger | 2003 | Södertälje Simsällskap | 42.82 | ||||||
80 | Joline Bakken | 2005 | Karlstads Simsällskap | 42.83 | ||||||
81 | Hanna Hyllander | 1999 | Solna Sundbyberg SS 04 | 42.95 | ||||||
82 | Lovisa Lundblad | 2003 | Njurunda Simsällskap | 43.07 | ||||||
83 | Ebba Holgersson | 2005 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 43.10 | ||||||
84 | Emilia Eriksson | 2004 | Motala Simsällskap | 43.14 | ||||||
85 | Johanna Pettersson | 2003 | Eskilstuna Simklubb | 43.19 | ||||||
86 | Hanna Jonasson | 2004 | Njurunda Simsällskap | 43.25 | ||||||
87 | Filippa Thyrman | 2001 | Karlskoga Simförening | 43.28 | ||||||
88 | Frida Lundberg | 1992 | Ösmo Simsällskap | 43.34 | ||||||
89 | Anna Jonsson | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 43.46 | ||||||
90 | Emilia Carlsson | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 43.54 | ||||||
91 | Emma Bengtsson | 2002 | Motala Simsällskap | 43.55 | ||||||
92 | Ellen Lovinge | 2004 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 43.87 | ||||||
93 | Matilda Jungstedt | 2001 | Eskilstuna Simklubb | 43.90 | ||||||
94 | Linnea Lindberg | 2005 | Karlstads Simsällskap | 44.21 | ||||||
95 | Anna Ivertsson | 2004 | Kalmar Simsällskap | 44.31 | ||||||
96 | Julia Arildsson | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 44.44 | ||||||
96 | Sara Sjölander | 2006 | Karlstads Simsällskap | 44.44 | ||||||
98 | Agnes Nyberg | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 44.46 | ||||||
98 | Elsa Linné | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 44.46 | ||||||
100 | Viktoria Loo | 2004 | Kalmar Simsällskap | 44.56 | ||||||
101 | Hanna Persson | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 44.68 | ||||||
102 | Isabelle Persson | 2003 | Eskilstuna Simklubb | 44.69 | ||||||
103 | Nathalie Arvidsson | 2002 | Kalmar Simsällskap | 44.76 | ||||||
104 | Elsa Marsten | 2002 | Ösmo Simsällskap | 45.03 | ||||||
105 | Lovisa Laine | 2005 | Eskilstuna Simklubb | 45.12 | ||||||
106 | Ellen Havskog | 2005 | Hultsfreds Simsällskap | 45.28 | ||||||
107 | Elin Nylander | 2003 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 45.29 | ||||||
108 | Elin Jämtin | 2003 | Kalmar Simsällskap | 45.45 | ||||||
109 | Emmy Ericsson | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 45.46 | ||||||
110 | Frida Holmqvist | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 45.74 | ||||||
111 | Maja Arnell | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 46.06 | ||||||
112 | Emma Björk | 2002 | Eskilstuna Simklubb | 46.21 | ||||||
113 | Isabell Lindvall | 2003 | Kalmar Simsällskap | 46.35 | ||||||
114 | Elvira Bergsten | 2005 | Karlstads Simsällskap | 46.48 | ||||||
115 | Nova Johansson | 2004 | Filipstads Simklubb | 46.49 | ||||||
116 | Camila Valenzuela Jorquera | 2001 | Ösmo Simsällskap | 46.50 | ||||||
117 | Stephanie Fjellgren | 2004 | Njurunda Simsällskap | 46.55 | ||||||
118 | Isabelle Grönlund | 2004 | Njurunda Simsällskap | 46.64 | ||||||
119 | Fiona Karlsson | 2004 | Ösmo Simsällskap | 46.88 | ||||||
120 | Ebba Lindblom | 2004 | Njurunda Simsällskap | 47.05 | ||||||
121 | Sandra Pasanen | 2001 | Ösmo Simsällskap | 47.15 | ||||||
122 | Rebecka Wibäck | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 47.34 | ||||||
123 | Ida Ullstrand | 2001 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 47.57 | ||||||
124 | Emma Werner | 2005 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 47.60 | ||||||
125 | Althaea Süsskind | 2007 | Linköpings Allmänna SS | 47.66 | ||||||
126 | Frida Erlandsson | 2006 | Linköpings Allmänna SS | 47.96 | ||||||
127 | Emilia Lundgren | 2004 | Hultsfreds Simsällskap | 48.12 | ||||||
128 | Sanna Axelsson | 2004 | Arvika Simsällskap | 48.16 | ||||||
129 | Isabelle Frisk | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 48.21 | ||||||
130 | Josefin Klintåker | 2006 | Linköpings Allmänna SS | 48.29 | ||||||
131 | Elin Heimdahl | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 48.36 | ||||||
132 | Maja Aly | 2002 | Ösmo Simsällskap | 48.59 | ||||||
133 | Ronja Flanagan | 2006 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 49.19 | ||||||
134 | Majken Alvehus | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 49.29 | ||||||
135 | Ella Kågedal | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 49.39 | ||||||
136 | Tyra Marsten | 2004 | Ösmo Simsällskap | 49.92 | ||||||
137 | Sofie Engvall | 2005 | Karlstads Simsällskap | 50.15 | ||||||
138 | Louise Frisk | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 50.44 | ||||||
139 | Darya Abbaspour | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 50.52 | ||||||
140 | Henny Paläng | 2006 | Linköpings Allmänna SS | 50.82 | ||||||
141 | Alice Bergström | 2004 | Karlskoga Simförening | 51.11 | ||||||
142 | Bianca Kokoric | 2003 | Ösmo Simsällskap | 51.42 | ||||||
143 | Elin Jönsson | 2004 | Njurunda Simsällskap | 51.50 | ||||||
144 | Maryam Forghani | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 51.55 | ||||||
145 | Astrid Rosén | 2005 | Motala Simsällskap | 51.61 | ||||||
146 | Hanna Langemar | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 53.19 | ||||||
147 | Clara Bjurström | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 53.23 | ||||||
148 | Linnea Green | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 54.07 | ||||||
149 | Ellen Arnell | 2006 | Linköpings Allmänna SS | 54.25 | ||||||
150 | Fanny Ivarsson | 2007 | Linköpings Allmänna SS | 54.30 | ||||||
151 | Ella Nordlinder | 2006 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 55.44 | ||||||
152 | Kristel Aziz | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 55.99 | ||||||
153 | Tuva Lovinge | 2006 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 56.17 | ||||||
154 | Mathilda Petersson | 2004 | Hultsfreds Simsällskap | 56.45 | ||||||
155 | Tyra Andersson | 2006 | Hultsfreds Simsällskap | 56.87 | ||||||
156 | Tilda Larsson | 2008 | Linköpings Allmänna SS | 57.69 | ||||||
157 | Alva Granzell | 2006 | Karlstads Simsällskap | 58.77 | ||||||
158 | Embla Eriksson | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 58.90 | ||||||
159 | Emma Persson | 2007 | Linköpings Allmänna SS | 59.25 | ||||||
160 | Hanna Oehm | 2007 | Linköpings Allmänna SS | 59.56 | ||||||
161 | Moa Granzell | 2008 | Karlstads Simsällskap | 1:00.36 | ||||||
162 | Anna Oscarsson | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 1:00.41 | ||||||
163 | Ella Hagström | 2007 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 1:01.06 | ||||||
- | Benedicte Lumby Jessen | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | DNS | ||||||
- | Jennifer Bogren | 2006 | Hultsfreds Simsällskap | DNS | ||||||
- | Josefine Carlström | 2001 | Kalmar Simsällskap | DNS | ||||||
- | Ronja Engström | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | DNS | ||||||
- | Stina Andersson | 2002 | Karlskoga Simförening | DNS | ||||||
- | Isabel Lagali | 2004 | Linköpings Allmänna SS | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.06 | Utskriftsdatum | 27 maj 2016 |
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS | Utskriftstid | 20:12 |
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Filbyter Cup | Utskriftsdatum | 27 maj 2016 | |||
Tävlingsort | Linköping | Utskriftstid | 20:06 | |||
Arrangör | Linköpings ASS | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 27 maj 2016 |
Gren 10, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Björn Seeliger | 2000 | Södertälje Simsällskap | 27.45 | ||||||
2 | Oskar Gannholm-Johansson | 1996 | Linköpings Allmänna SS | 28.09 | ||||||
3 | Anton Andersson | 1993 | Linköpings Allmänna SS | 28.35 | ||||||
4 | Daniel Olsson | 1996 | Linköpings Allmänna SS | 29.01 | ||||||
5 | Marcus Forsgren | 1996 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 29.26 | ||||||
6 | Victor Lovinge | 2000 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 29.86 | ||||||
7 | Anton Hong | 2000 | Kalmar Simsällskap | 30.35 | ||||||
8 | Ludwig Hareskog | 1998 | Södertälje Simsällskap | 30.39 | ||||||
9 | Oscar Hegmegi | 2001 | Jönköpings Simsällskap | 30.70 | ||||||
10 | Mattias Evaldsson | 1997 | Kalmar Simsällskap | 31.19 | ||||||
11 | Rasmus Rantanen | 1997 | Södertälje Simsällskap | 31.21 | ||||||
12 | Erik Björklund | 1998 | Njurunda Simsällskap | 31.52 | ||||||
13 | Atis Stikáns | 1999 | Kalmar Simsällskap | 31.56 | ||||||
14 | Robin Björklund | 2002 | Njurunda Simsällskap | 31.58 | ||||||
15 | Harald Madebrink | 1998 | Kalmar Simsällskap | 32.23 | ||||||
16 | Igor Blagojevic | 2000 | Karlskoga Simförening | 32.64 | ||||||
17 | Frank Raunio | 2000 | Kalmar Simsällskap | 34.13 | ||||||
18 | Gusten Helgesson | 2002 | Kalmar Simsällskap | 34.59 | ||||||
19 | Mattias Kvist | 2003 | Ösmo Simsällskap | 34.70 | ||||||
20 | Carl Bidebo | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 34.92 | ||||||
21 | Carl Lingström | 2002 | Kalmar Simsällskap | 35.31 | ||||||
22 | Henrik Eriksson | 2002 | Motala Simsällskap | 35.66 | ||||||
23 | Filip Myringby | 2001 | Karlstads Simsällskap | 36.01 | ||||||
24 | Gustav Norén-Vosveldt | 1996 | Härnösands Simsällskap | 36.04 | ||||||
25 | David Näslund | 2001 | Njurunda Simsällskap | 36.07 | ||||||
26 | Tobias Eknor | 2000 | Solna Sundbyberg SS 04 | 36.17 | ||||||
27 | David Marcusson | 2001 | Kalmar Simsällskap | 36.18 | ||||||
28 | Alex Ly | 2003 | Eskilstuna Simklubb | 36.76 | ||||||
29 | Adam Fröjdfeldt | 1999 | Eskilstuna Simklubb | 37.19 | ||||||
30 | Erik Wallin | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 37.31 | ||||||
31 | Erik Bergstrand | 2002 | Södertälje Simsällskap | 37.40 | ||||||
32 | Kianoosh Mohammadali | 2000 | Karlstads Simsällskap | 37.44 | ||||||
33 | Konrad Ekström | 1998 | Linköpings Allmänna SS | 37.63 | ||||||
34 | Philip Löfbom | 2003 | Karlskoga Simförening | 37.70 | ||||||
35 | Elias Axelsson | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 37.79 | ||||||
36 | Nicola Lundqvist | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 37.95 | ||||||
37 | Oskar Fridsell | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 38.02 | ||||||
38 | Gustav Edlund | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 38.20 | ||||||
39 | William Barkehed | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 38.25 | ||||||
40 | Mattias Gillgren | 2003 | Njurunda Simsällskap | 38.31 | ||||||
41 | Henrik Pap | 2001 | Kalmar Simsällskap | 38.43 | ||||||
42 | Måns Andersson | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 38.51 | ||||||
43 | Carl Roos | 2004 | Eskilstuna Simklubb | 39.25 | ||||||
44 | Dylan Saleh | 1998 | Linköpings Allmänna SS | 39.90 | ||||||
45 | Ludvig Mathisen | 2003 | Karlstads Simsällskap | 40.15 | ||||||
46 | Liam Björklund | 2003 | Ösmo Simsällskap | 40.26 | ||||||
47 | Markus Stahre | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 40.49 | ||||||
48 | Lukas Lundberg | 2004 | Motala Simsällskap | 40.79 | ||||||
49 | Nicholas Weis Shore | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 40.82 | ||||||
50 | Marcus Larsson | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 40.86 | ||||||
51 | Oscar Björstam | 2003 | Karlskoga Simförening | 40.93 | ||||||
52 | Giovanni Tello Tekmen | 2004 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 40.99 | ||||||
53 | Arman Dumanyan | 2002 | Eskilstuna Simklubb | 41.12 | ||||||
54 | Elias Sjölander | 2003 | Karlstads Simsällskap | 41.20 | ||||||
55 | Ruben Staaf | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 41.39 | ||||||
56 | David Axelsson | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 41.68 | ||||||
57 | Olle Almén | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 41.72 | ||||||
58 | Noel Hodberg | 2002 | Karlskoga Simförening | 41.78 | ||||||
59 | Gustav Fahlström | 2005 | Motala Simsällskap | 42.20 | ||||||
60 | Samuel Paulson | 2004 | Eskilstuna Simklubb | 42.39 | ||||||
61 | Sebastian Tegbo | 2001 | Ösmo Simsällskap | 42.65 | ||||||
62 | Tiger Khan | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 42.75 | ||||||
63 | Hugo Fransson | 2005 | Trollhättans Simsällskap | 42.79 | ||||||
64 | Ludvig Asplund | 2003 | Kalmar Simsällskap | 43.04 | ||||||
65 | Hemming Gong | 2001 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 43.53 | ||||||
66 | Aldin Mandzo | 2004 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 44.01 | ||||||
67 | Robin Lundqvist | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 44.03 | ||||||
68 | Rasmus Svensson | 2003 | Kalmar Simsällskap | 44.43 | ||||||
69 | Elliot Asplund | 2003 | Kalmar Simsällskap | 44.44 | ||||||
70 | Tim Carlberg | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 44.47 | ||||||
71 | Ludvig Utterström | 2004 | Njurunda Simsällskap | 45.19 | ||||||
72 | Oskar Högqvist | 2003 | Karlskoga Simförening | 45.50 | ||||||
73 | David Ullstrand | 2005 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 45.75 | ||||||
74 | Fredrik Holmberg | 2004 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 45.88 | ||||||
75 | Noah Lagerman | 2007 | Linköpings Allmänna SS | 46.08 | ||||||
76 | Henrik Tran | 2004 | Eskilstuna Simklubb | 46.17 | ||||||
77 | Jesper Gunnarsson | 2004 | Kalmar Simsällskap | 46.45 | ||||||
78 | Fredrik Höglund | 2006 | Linköpings Allmänna SS | 47.04 | ||||||
79 | Hugo Larsson | 2006 | Linköpings Allmänna SS | 47.34 | ||||||
80 | Vide Lundblad | 2003 | Njurunda Simsällskap | 47.35 | ||||||
81 | Robin Daremo | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 47.66 | ||||||
82 | Erik Pellfolk | 2005 | Karlstads Simsällskap | 48.12 | ||||||
83 | Wille Ahlqvist | 2005 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 48.44 | ||||||
84 | Jacob Hellman | 2006 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 48.71 | ||||||
85 | Liam Fahlin | 2003 | Karlskoga Simförening | 48.80 | ||||||
86 | William Norén | 2006 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 49.61 | ||||||
87 | Aria Mokri | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 49.98 | ||||||
88 | Erik Aglert | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 50.41 | ||||||
89 | Nassim Arim | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 50.99 | ||||||
90 | Johannes Ertas | 2006 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 51.07 | ||||||
91 | Ebbe Fransson | 2008 | Trollhättans Simsällskap | 51.08 | ||||||
92 | Karl Ivertsson | 2000 | Kalmar Simsällskap | 53.17 | ||||||
93 | Teodor Sjöstrand | 2004 | Ösmo Simsällskap | 54.09 | ||||||
94 | Arvid Blom | 2006 | Linköpings Allmänna SS | 54.13 | ||||||
95 | Lukas Lönneberg | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 54.68 | ||||||
96 | Gustav Kardfall | 2006 | Linköpings Allmänna SS | 55.60 | ||||||
97 | Justin Rineholm | 2006 | Linköpings Allmänna SS | 56.78 | ||||||
98 | Elias Gustafsson | 2007 | Linköpings Allmänna SS | 58.65 | ||||||
- | Casper Runfjäll | 2002 | Södertälje Simsällskap | DNS | ||||||
- | Erik Andersson | 2005 | Norrköpings Kappsimningsklubb | DNS | ||||||
- | Walter Kågedal | 2005 | Linköpings Allmänna SS | DNS | ||||||
- | Carl Bönnemark | 2006 | Norrköpings Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.06 | Utskriftsdatum | 27 maj 2016 |
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS | Utskriftstid | 20:06 |
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Filbyter Cup | Utskriftsdatum | 27 maj 2016 | |||
Tävlingsort | Linköping | Utskriftstid | 20:31 | |||
Arrangör | Linköpings ASS | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 27 maj 2016 |
Gren 11, 1500m Frisim Damer, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | 400m | Tid | Status | |
500m | 600m | 700m | 800m | |||||||
900m | 1000m | 1100m | 1200m | |||||||
1300m | 1400m | |||||||||
1 | Elin Gunnarsson | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 1:07.99 | 2:21.05 | 3:34.87 | 4:49.08 | 18:23.48 | ||
6:03.00 | 7:16.37 | 8:29.92 | 9:43.38 | |||||||
10:57.04 | 12:11.36 | 13:25.55 | 14:40.15 | |||||||
15:56.34 | 17:11.56 | |||||||||
2 | Angelica Stark | 1999 | Jönköpings Simsällskap | 1:08.78 | 2:22.50 | 3:37.79 | 4:53.42 | 18:48.79 | ||
6:09.29 | 7:25.19 | 8:41.35 | 9:57.79 | |||||||
11:13.69 | 12:30.25 | 13:46.01 | 15:02.74 | |||||||
16:19.58 | 17:36.20 | |||||||||
3 | Jennie Isaksen | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 1:10.72 | 2:26.26 | 3:41.60 | 4:57.93 | 19:02.25 | ||
6:13.35 | 7:30.58 | 8:47.60 | 10:04.79 | |||||||
11:22.31 | 12:40.07 | 13:57.45 | 15:14.50 | |||||||
16:31.56 | 17:48.71 | |||||||||
4 | Malin Jonsson | 1998 | Jönköpings Simsällskap | 1:11.15 | 2:26.41 | 3:42.50 | 4:58.84 | 19:07.73 | ||
6:15.57 | 7:32.72 | 8:49.74 | 10:07.08 | |||||||
11:24.40 | 12:41.93 | 13:59.13 | 15:16.59 | |||||||
16:33.48 | 17:51.34 | |||||||||
5 | Ebba Hazard | 2004 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 1:21.17 | 2:49.03 | 4:17.13 | 5:44.99 | 21:37.52 | ||
7:11.82 | 8:39.74 | 10:07.43 | 11:35.32 | |||||||
13:03.23 | 14:31.66 | 15:59.07 | 17:26.50 | |||||||
18:52.95 | 20:18.67 | |||||||||
6 | Stina Andersson | 2002 | Karlskoga Simförening | 1:16.77 | 2:44.62 | 4:12.98 | 5:41.94 | 22:04.78 | ||
7:11.64 | 8:41.35 | 10:09.98 | 11:40.52 | |||||||
13:10.06 | 14:40.35 | 16:10.31 | 17:40.19 | |||||||
19:09.58 | 20:38.46 | |||||||||
7 | Emelie Höök | 2003 | Filipstads Simklubb | 1:25.53 | 2:58.85 | 4:33.48 | 6:09.18 | 23:43.64 | ||
7:45.29 | 9:21.03 | 10:57.95 | 12:34.15 | |||||||
14:10.40 | 15:46.64 | 17:24.90 | 19:00.08 | |||||||
20:36.87 | 22:11.25 | |||||||||
- | Alice Arberg | 2000 | Jönköpings Simsällskap | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.06 | Utskriftsdatum | 27 maj 2016 |
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS | Utskriftstid | 20:31 |
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Filbyter Cup | Utskriftsdatum | 27 maj 2016 | |||
Tävlingsort | Linköping | Utskriftstid | 20:56 | |||
Arrangör | Linköpings ASS | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 27 maj 2016 |
Gren 12, 1500m Frisim Herrar, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | 400m | Tid | Status | |
500m | 600m | 700m | 800m | |||||||
900m | 1000m | 1100m | 1200m | |||||||
1300m | 1400m | |||||||||
1 | Marcus Holmquist | 2000 | Jönköpings Simsällskap | 1:05.38 | 2:14.15 | 3:23.03 | 4:31.51 | 17:07.01 | ||
5:40.05 | 6:48.68 | 7:57.40 | 9:05.60 | |||||||
10:14.59 | 11:23.54 | 12:32.45 | 13:41.40 | |||||||
14:50.42 | 15:59.31 | |||||||||
2 | Johan Björklund | 1999 | Njurunda Simsällskap | 1:03.31 | 2:11.88 | 3:20.62 | 4:30.06 | 17:16.35 | ||
5:39.71 | 6:48.34 | 7:57.61 | 9:06.54 | |||||||
10:15.53 | 11:24.84 | 12:35.19 | 13:45.24 | |||||||
14:56.39 | 16:07.35 | |||||||||
3 | Ivo Kuijpers | 1999 | Säffle Simsällskap | 1:05.86 | 2:17.52 | 3:29.23 | 4:42.19 | 18:05.22 | ||
5:54.72 | 7:07.40 | 8:20.75 | 9:33.45 | |||||||
10:46.87 | 11:59.90 | 13:13.79 | 14:27.46 | |||||||
15:41.18 | 16:55.10 | |||||||||
4 | Oliver Tykesson | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 1:07.90 | 2:20.58 | 3:34.01 | 4:47.18 | 18:16.13 | ||
6:00.33 | 7:14.06 | 8:28.14 | 9:41.44 | |||||||
10:55.03 | 12:08.57 | 13:21.96 | 14:36.32 | |||||||
15:50.39 | 17:04.11 | |||||||||
5 | Theo Oerther | 2003 | Södertälje Simsällskap | 1:14.46 | 2:38.67 | 4:02.07 | 5:26.31 | 21:00.40 | ||
6:51.81 | 8:16.48 | 9:42.17 | 11:05.42 | |||||||
12:32.60 | 13:57.92 | 15:26.35 | 16:51.98 | |||||||
18:17.99 | 19:39.93 | |||||||||
6 | Alexander Hörnquist | 2001 | Filipstads Simklubb | 1:25.53 | 3:01.33 | 4:38.76 | 6:17.61 | 24:24.25 | ||
7:56.18 | 9:33.42 | 11:10.98 | 12:51.09 | |||||||
14:29.63 | 16:08.96 | 17:49.32 | 19:28.70 | |||||||
21:07.70 | 22:47.02 | |||||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.06 | Utskriftsdatum | 27 maj 2016 |
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS | Utskriftstid | 20:56 |
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Filbyter Cup | Utskriftsdatum | 28 maj 2016 | |||
Tävlingsort | Linköping | Utskriftstid | 09:25 | |||
Arrangör | Linköpings ASS | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 27 maj 2016 |
Gren 13, 50m Frisim Damer, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Sofia Henell | 1997 | Linköpings Allmänna SS | 27.54 | ||||||
2 | Alida Ramdén | 1997 | Södertälje Simsällskap | 27.93 | ||||||
3 | Elin Gunnarsson | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 28.01 | ||||||
4 | Rebecca Diaz-Nilsson | 1996 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 28.07 | ||||||
5 | Carolina Jonsson | 2002 | Södertälje Simsällskap | 28.37 | ||||||
6 | Hilma Ramdén | 2000 | Södertälje Simsällskap | 28.39 | ||||||
7 | Elin Swerlander | 2001 | Turebergs Simklubb | 28.63 | ||||||
8 | Wilma Johansson | 2001 | Jönköpings Simsällskap | 28.79 | ||||||
9 | Marie-Therese Öberg | 1986 | Ösmo Simsällskap | 28.84 | ||||||
10 | Linnea Fundberg | 1999 | Eskilstuna Simklubb | 28.96 | ||||||
11 | Mathilda Eriksson | 2001 | Turebergs Simklubb | 29.00 | ||||||
12 | Klara Gårdman | 2002 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 29.12 | ||||||
13 | Felicia Claesén | 2001 | Västerviks Simsällskap | 29.23 | ||||||
14 | Olivia Stille | 2000 | Turebergs Simklubb | 29.27 | ||||||
15 | Rebecka Loikala | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 29.28 | ||||||
16 | Agnes Wedel | 2000 | Västerviks Simsällskap | 29.39 | ||||||
17 | Filippa Malmström | 2003 | Södertälje Simsällskap | 29.44 | ||||||
18 | Matilda Savén | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 29.52 | ||||||
19 | Tina Huslid | 2000 | Södertälje Simsällskap | 29.53 | ||||||
20 | Elin Thörner | 1998 | Säffle Simsällskap | 29.55 | ||||||
21 | Sara Wallberg | 1999 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 29.59 | ||||||
22 | Linnea Waldemarsson | 1996 | Västerviks Simsällskap | 29.72 | ||||||
23 | Lucrezia Vespertini | 2002 | Väsby Simsällskap | 29.74 | ||||||
24 | Adina Eriksson | 1999 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 29.81 | ||||||
25 | Alice Almén | 2001 | Linköpings Allmänna SS | 29.90 | ||||||
26 | Lovisa Lampi | 1999 | Linköpings Allmänna SS | 29.96 | ||||||
27 | Emmy Jämtin | 2000 | Kalmar Simsällskap | 29.97 | ||||||
28 | Michelle Träff | 2002 | Karlstads Simsällskap | 30.10 | ||||||
29 | Johanna Gunnarsson | 1999 | Linköpings Allmänna SS | 30.14 | ||||||
30 | Elise Gidlöf | 1999 | Linköpings Allmänna SS | 30.17 | ||||||
31 | Isabelle Rydahl | 2003 | Karlstads Simsällskap | 30.18 | ||||||
32 | Jennie Isaksen | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 30.19 | ||||||
33 | Felicia Smedbäck | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 30.32 | ||||||
34 | Tove Wikström | 2001 | Härnösands Simsällskap | 30.36 | ||||||
35 | Alexandra Kinell | 2000 | Karlskoga Simförening | 30.38 | ||||||
36 | Elin Håkansson | 1997 | Karlskoga Simförening | 30.40 | ||||||
37 | Andrea Palm | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 30.44 | ||||||
38 | Leia Karlsson | 2002 | Kalmar Simsällskap | 30.51 | ||||||
39 | Solveig Ramallo | 1993 | Karlstads Simsällskap | 30.58 | ||||||
40 | Emma Roos | 1999 | Jönköpings Simsällskap | 30.60 | ||||||
41 | Hilda Linné | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 30.72 | ||||||
42 | Thea Ekström | 2001 | Västerviks Simsällskap | 30.76 | ||||||
43 | Anna Sjölund | 2000 | Kalmar Simsällskap | 30.80 | ||||||
44 | Sandra Mokhtari | 2001 | Linköpings Allmänna SS | 30.91 | ||||||
44 | Tilda Wik | 2001 | Eskilstuna Simklubb | 30.91 | ||||||
46 | Amanda Kullman | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 30.93 | ||||||
47 | Emilia Loikala | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 30.95 | ||||||
47 | Emma Juneskog | 1998 | Västerviks Simsällskap | 30.95 | ||||||
49 | Vera Karlsson | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 30.96 | ||||||
50 | Sofia Westerberg | 2002 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 31.02 | ||||||
51 | Amanda Weiding | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 31.07 | ||||||
52 | Clara Hedling | 2001 | Arvika Simsällskap | 31.09 | ||||||
53 | Sanna Lekberg | 2001 | Karlskoga Simförening | 31.20 | ||||||
54 | Emma Johansson | 1997 | Jönköpings Simsällskap | 31.26 | ||||||
55 | Agnes Rydh-Dufva | 2002 | Karlskoga Simförening | 31.27 | ||||||
55 | Isadora Rosén | 2002 | Motala Simsällskap | 31.27 | ||||||
57 | Selma Holmer | 2004 | Turebergs Simklubb | 31.29 | ||||||
58 | Angelica Stark | 1999 | Jönköpings Simsällskap | 31.30 | ||||||
59 | Cornelia Norén-Vosfeldt | 2001 | Härnösands Simsällskap | 31.34 | ||||||
60 | Alice Thörnros | 2001 | Linköpings Allmänna SS | 31.37 | ||||||
61 | Alva Abrahamsson | 2004 | Eskilstuna Simklubb | 31.40 | ||||||
61 | Wilma Holmertz | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 31.40 | ||||||
63 | Ajla Omic | 1999 | Karlstads Simsällskap | 31.42 | ||||||
64 | Katarina Lindoff | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 31.44 | ||||||
65 | Malin Jonsson | 1998 | Jönköpings Simsällskap | 31.50 | ||||||
66 | Lisa Andersson | 2001 | Kalmar Simsällskap | 31.52 | ||||||
67 | Saga Grandelius | 2001 | Karlskoga Simförening | 31.56 | ||||||
68 | Anna Hofer | 2000 | Kalmar Simsällskap | 31.86 | ||||||
69 | Clara Wettergren | 2002 | Turebergs Simklubb | 31.88 | ||||||
70 | Tilda Nordén | 2001 | Kalmar Simsällskap | 31.90 | ||||||
71 | Clara Gustavson | 2003 | Karlstads Simsällskap | 31.92 | ||||||
71 | Emma Hjort | 2000 | Karlstads Simsällskap | 31.92 | ||||||
71 | Felicia Larsered | 2003 | Turebergs Simklubb | 31.92 | ||||||
74 | Emmy Hedin | 2001 | Karlstads Simsällskap | 32.10 | ||||||
75 | Vilma Olsson | 1999 | Njurunda Simsällskap | 32.15 | ||||||
76 | Nadia Welin-Berger | 2002 | Södertälje Simsällskap | 32.27 | ||||||
77 | Matilda Kristiansson | 2001 | Arvika Simsällskap | 32.31 | ||||||
78 | Matilda Ek | 2002 | Karlskoga Simförening | 32.33 | ||||||
78 | Olivia Gustafsson | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 32.33 | ||||||
78 | Thilde Smedbäck | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 32.33 | ||||||
81 | Frida Ljungberg | 2000 | Kalmar Simsällskap | 32.35 | ||||||
82 | Ellen Näslund | 2000 | Njurunda Simsällskap | 32.37 | ||||||
83 | Emelie Liljeblad | 2002 | Västerviks Simsällskap | 32.39 | ||||||
84 | Cornelia Ericsson | 2003 | Turebergs Simklubb | 32.44 | ||||||
85 | Darja Koutchinskaia | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 32.45 | ||||||
86 | Amanda Takala | 2004 | Väsby Simsällskap | 32.68 | ||||||
86 | Cecilia Ahnlund | 2001 | Eskilstuna Simklubb | 32.68 | ||||||
88 | Frida Lundberg | 1992 | Ösmo Simsällskap | 32.73 | ||||||
89 | Isabel Teglöf | 2003 | Södertälje Simsällskap | 32.79 | ||||||
90 | Tilde Wolfgang | 2001 | Kalmar Simsällskap | 32.87 | ||||||
91 | Yasemin Uzum | 2003 | Turebergs Simklubb | 32.88 | ||||||
92 | Hannah Bondeson | 2003 | Kalmar Simsällskap | 32.93 | ||||||
93 | Angelica Blomberg | 2002 | Södertälje Simsällskap | 32.94 | ||||||
94 | Emma Ivarsson | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 32.95 | ||||||
95 | Ingrid Hellgren | 2003 | Karlstads Simsällskap | 32.97 | ||||||
96 | Emilia Eriksson | 2004 | Motala Simsällskap | 32.98 | ||||||
96 | Stina Andersson | 2002 | Karlskoga Simförening | 32.98 | ||||||
98 | Maja Jakobsson | 2000 | Njurunda Simsällskap | 33.01 | ||||||
99 | Annie Westerlund | 2002 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 33.09 | ||||||
100 | Mira Grimvall | 2002 | Västerviks Simsällskap | 33.17 | ||||||
101 | Lovisa Fantenberg | 2004 | Väsby Simsällskap | 33.19 | ||||||
102 | Anna Frisk Garcia | 2002 | Väsby Simsällskap | 33.22 | ||||||
102 | Lova Tjernström | 2004 | Njurunda Simsällskap | 33.22 | ||||||
104 | Alva Högberg | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 33.27 | ||||||
105 | Frida Medeskog | 2003 | Karlskoga Simförening | 33.28 | ||||||
106 | Naomi Sterling | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 33.31 | ||||||
107 | Ebba Eriksson | 2000 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 33.32 | ||||||
108 | Martina Karlsson | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 33.33 | ||||||
109 | Lisa Vinger | 2003 | Södertälje Simsällskap | 33.36 | ||||||
109 | Tilde Forslund | 2000 | Njurunda Simsällskap | 33.36 | ||||||
111 | Stefanie Petrovic | 2003 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 33.46 | ||||||
112 | Elin Nilsson | 2001 | Karlskoga Simförening | 33.49 | ||||||
113 | Emilia Eerola | 1999 | Karlskoga Simförening | 33.62 | ||||||
114 | Nora Laine | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 33.65 | ||||||
115 | Linn Granlund | 2001 | Karlskoga Simförening | 33.67 | ||||||
116 | Miranda Kristiansson | 2001 | Arvika Simsällskap | 33.74 | ||||||
117 | Klara Lundberg | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 33.80 | ||||||
118 | Lotta Larsson Wermelin | 2002 | Njurunda Simsällskap | 33.91 | ||||||
119 | Jenny Fröstberg | 2002 | Kalmar Simsällskap | 33.95 | ||||||
120 | Victoria Norén | 2002 | Turebergs Simklubb | 34.09 | ||||||
121 | Emma Bengtsson | 2002 | Motala Simsällskap | 34.15 | ||||||
122 | Hanna Åkerman | 2004 | Väsby Simsällskap | 34.22 | ||||||
123 | Felicia Lewton | 2001 | Kalmar Simsällskap | 34.25 | ||||||
124 | Filippa Thyrman | 2001 | Karlskoga Simförening | 34.36 | ||||||
125 | Daphne Thörn | 1997 | Solna Sundbyberg SS 04 | 34.42 | ||||||
125 | Hanna Jonasson | 2004 | Njurunda Simsällskap | 34.42 | ||||||
127 | Emmy Ericsson | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 34.47 | ||||||
128 | Isabelle Persson | 2003 | Eskilstuna Simklubb | 34.51 | ||||||
129 | Matilda Bergström | 2000 | Solna Sundbyberg SS 04 | 34.53 | ||||||
130 | Camila Valenzuela Jorquera | 2001 | Ösmo Simsällskap | 34.56 | ||||||
131 | Hanna Hyllander | 1999 | Solna Sundbyberg SS 04 | 34.60 | ||||||
132 | Alice Fransson | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 34.61 | ||||||
133 | Elin Friberg | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 34.87 | ||||||
134 | Tilda Jaconelli | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 34.88 | ||||||
135 | Anna Jonsson | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 34.92 | ||||||
136 | Hanna Liliequist | 2002 | Västerviks Simsällskap | 35.16 | ||||||
137 | Rebecka Ishaq | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 35.17 | ||||||
138 | Eva Shahverdyan | 2004 | Eskilstuna Simklubb | 35.42 | ||||||
139 | Isabell Lindvall | 2003 | Kalmar Simsällskap | 35.61 | ||||||
140 | Matilda Jungstedt | 2001 | Eskilstuna Simklubb | 35.71 | ||||||
141 | Ronja Engström | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 35.72 | ||||||
142 | Hanna Persson | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 35.76 | ||||||
143 | Emma Waara | 2000 | Karlskoga Simförening | 35.77 | ||||||
144 | Sofia Voigt | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 35.94 | ||||||
145 | Sandra Lingman-Kronberg | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | 36.00 | ||||||
146 | Maja Palmqvist | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | 36.09 | ||||||
147 | Elin Sand | 2002 | Eskilstuna Simklubb | 36.36 | ||||||
148 | Rebecka Jungstedt | 2003 | Eskilstuna Simklubb | 36.45 | ||||||
149 | Izabella Kullman | 2002 | Eskilstuna Simklubb | 36.46 | ||||||
150 | Elsa Bergsten | 2002 | Karlstads Simsällskap | 36.53 | ||||||
151 | Kajsa Johansson | 2000 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 36.56 | ||||||
152 | Fiona Karlsson | 2004 | Ösmo Simsällskap | 36.63 | ||||||
153 | Klara Wester | 2001 | Västerviks Simsällskap | 36.68 | ||||||
154 | Johanna Pettersson | 2003 | Eskilstuna Simklubb | 36.71 | ||||||
155 | Lovisa Lundblad | 2003 | Njurunda Simsällskap | 36.79 | ||||||
156 | Maria Dehgani | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 36.85 | ||||||
157 | Elsa Linné | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 36.93 | ||||||
158 | Elsa Marsten | 2002 | Ösmo Simsällskap | 37.04 | ||||||
159 | Sandra Pasanen | 2001 | Ösmo Simsällskap | 37.12 | ||||||
160 | Emma Nygård | 2004 | Väsby Simsällskap | 37.23 | ||||||
161 | Maryam Forghani | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 37.31 | ||||||
162 | Stephanie Fjellgren | 2004 | Njurunda Simsällskap | 37.35 | ||||||
163 | Emelie Höök | 2003 | Filipstads Simklubb | 37.45 | ||||||
164 | Isabelle Frisk | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 37.52 | ||||||
165 | Ebba Lindblom | 2004 | Njurunda Simsällskap | 37.62 | ||||||
166 | Emma Björk | 2002 | Eskilstuna Simklubb | 37.63 | ||||||
167 | Alice Bergström | 2004 | Karlskoga Simförening | 37.71 | ||||||
168 | Isabelle Grönlund | 2004 | Njurunda Simsällskap | 37.75 | ||||||
169 | Sanna Axelsson | 2004 | Arvika Simsällskap | 38.01 | ||||||
170 | Maja Arnell | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 38.19 | ||||||
171 | Agnes Nyberg | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 38.36 | ||||||
172 | Vera Kämpe | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 38.46 | ||||||
173 | Viktoria Loo | 2004 | Kalmar Simsällskap | 39.01 | ||||||
174 | Rebecca Velin | 2004 | Väsby Simsällskap | 39.51 | ||||||
175 | Bianca Kokoric | 2003 | Ösmo Simsällskap | 39.59 | ||||||
176 | Elin Jönsson | 2004 | Njurunda Simsällskap | 39.66 | ||||||
177 | Ellen Augustini | 2002 | Västerviks Simsällskap | 39.84 | ||||||
178 | Ella Kågedal | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 39.98 | ||||||
179 | Anna Ivertsson | 2004 | Kalmar Simsällskap | 40.09 | ||||||
180 | Tyra Marsten | 2004 | Ösmo Simsällskap | 40.13 | ||||||
181 | Diana Azarian | 2003 | Väsby Simsällskap | 40.51 | ||||||
182 | Tuva Brandt | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 41.33 | ||||||
183 | Rebecka Wibäck | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 41.39 | ||||||
184 | Lisa Martijn | 2001 | Väsby Simsällskap | 41.54 | ||||||
185 | Clara Bjurström | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 42.04 | ||||||
186 | Julia Helleblad | 2002 | Västerviks Simsällskap | 43.54 | ||||||
187 | Rosanna Atashi | 2002 | Väsby Simsällskap | 44.05 | ||||||
188 | Embla Eriksson | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 45.43 | ||||||
189 | Linnea Green | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 46.07 | ||||||
190 | My Sundberg | 2005 | Väsby Simsällskap | 48.36 | ||||||
191 | Armita Mosavi | 2003 | Väsby Simsällskap | 50.14 | ||||||
192 | Isabel Lagali | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 50.87 | ||||||
- | Anna Grundmark | 1997 | Norrköpings Kappsimningsklubb | DNS | ||||||
- | Elin Waara | 1997 | Karlskoga Simförening | DNS | ||||||
- | Ida Rudin | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | DNS | ||||||
- | Jessika Mudyna | 2004 | Väsby Simsällskap | DNS | ||||||
- | Josefine Härdelin | 2001 | Norrköpings Kappsimningsklubb | DNS | ||||||
- | Elin Heimdahl | 2004 | Linköpings Allmänna SS | DSQ | ||||||
- | Elin Höök | 2005 | Väsby Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Elin Jämtin | 2003 | Kalmar Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Erika Tudegård | 2001 | Linköpings Allmänna SS | DSQ | ||||||
- | Maja Aly | 2002 | Ösmo Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Moa Hammarbäck | 2003 | Karlskoga Simförening | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.06 | Utskriftsdatum | 28 maj 2016 |
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS | Utskriftstid | 09:25 |
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Filbyter Cup | Utskriftsdatum | 28 maj 2016 | |||
Tävlingsort | Linköping | Utskriftstid | 09:37 | |||
Arrangör | Linköpings ASS | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 27 maj 2016 |
Gren 14, 50m Frisim Herrar, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Björn Seeliger | 2000 | Södertälje Simsällskap | 23.77 | ||||||
2 | Erik Brandt | 1999 | Södertälje Simsällskap | 23.88 | ||||||
3 | Anton Jansson | 1992 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 25.26 | ||||||
4 | Henrik Bolle | 1996 | Turebergs Simklubb | 25.38 | ||||||
5 | Ishak Sabic | 1999 | Jönköpings Simsällskap | 25.49 | ||||||
6 | Harald Madebrink | 1998 | Kalmar Simsällskap | 25.66 | ||||||
7 | Hugo Eriksson | 1999 | Turebergs Simklubb | 25.71 | ||||||
8 | Tim Lärkfeldt | 2000 | Jönköpings Simsällskap | 25.75 | ||||||
9 | Thomas Törnström | 1992 | Linköpings Allmänna SS | 25.76 | ||||||
10 | Oskar Gannholm-Johansson | 1996 | Linköpings Allmänna SS | 26.03 | ||||||
11 | Theodor Hansson | 1994 | Södertälje Simsällskap | 26.19 | ||||||
12 | John Aldrin | 2001 | Katrineholms Simsällskap | 26.23 | ||||||
13 | Erik Björklund | 1998 | Njurunda Simsällskap | 26.35 | ||||||
13 | Victor Lovinge | 2000 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 26.35 | ||||||
15 | Petter Norén Vosfeldt | 1999 | Härnösands Simsällskap | 26.38 | ||||||
16 | Oskar Iwarsson | 2000 | Turebergs Simklubb | 26.42 | ||||||
17 | Jacob Olsson | 1998 | Kalmar Simsällskap | 26.44 | ||||||
18 | Hans Zdolsek | 1996 | Linköpings Simidrottsförening | 26.57 | ||||||
19 | Ivo Kuijpers | 1999 | Säffle Simsällskap | 26.79 | ||||||
20 | Marcus Holmquist | 2000 | Jönköpings Simsällskap | 26.87 | ||||||
21 | Max Engström | 2001 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 26.91 | ||||||
22 | Gustav Henell | 1999 | Linköpings Allmänna SS | 27.15 | ||||||
23 | Frank Raunio | 2000 | Kalmar Simsällskap | 27.18 | ||||||
24 | Atis Stikáns | 1999 | Kalmar Simsällskap | 27.33 | ||||||
25 | Elias Olsson Svensson | 1996 | Katrineholms Simsällskap | 27.34 | ||||||
25 | Igor Blagojevic | 2000 | Karlskoga Simförening | 27.34 | ||||||
27 | Ademir Silic | 1998 | Västerviks Simsällskap | 27.42 | ||||||
28 | Mattias Evaldsson | 1997 | Kalmar Simsällskap | 27.43 | ||||||
29 | Simon Linnér | 1999 | Linköpings Allmänna SS | 27.60 | ||||||
30 | Edvin Torlakovic | 2001 | Västerviks Simsällskap | 27.69 | ||||||
31 | Anton Arvidsson | 2000 | Kalmar Simsällskap | 27.75 | ||||||
32 | Rasmus Rantanen | 1997 | Södertälje Simsällskap | 27.83 | ||||||
33 | Felix Öberg | 2001 | Västerviks Simsällskap | 27.84 | ||||||
34 | David Albringer | 2001 | Karlstads Simsällskap | 27.85 | ||||||
35 | August Mathisen | 2001 | Karlstads Simsällskap | 27.91 | ||||||
36 | Johan Björklund | 1999 | Njurunda Simsällskap | 27.92 | ||||||
37 | Alexander Nylén | 2000 | Karlskoga Simförening | 28.02 | ||||||
38 | Axel Eriksson | 1998 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 28.06 | ||||||
39 | Linus Hoffner | 2001 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 28.12 | ||||||
40 | Sebastian Nilsson | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 28.16 | ||||||
41 | John Brolin | 2002 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 28.18 | ||||||
42 | Mattias Kvist | 2003 | Ösmo Simsällskap | 28.26 | ||||||
43 | Kevin Grahn | 2003 | Katrineholms Simsällskap | 28.33 | ||||||
44 | Naevid Kiasat | 2001 | Linköpings Allmänna SS | 28.50 | ||||||
45 | Theodor Sköld | 2001 | Väsby Simsällskap | 28.51 | ||||||
46 | Carl Bidebo | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 28.68 | ||||||
47 | Carl Lingström | 2002 | Kalmar Simsällskap | 28.71 | ||||||
48 | Oscar Hegmegi | 2001 | Jönköpings Simsällskap | 28.73 | ||||||
49 | Elias Engström | 2001 | Njurunda Simsällskap | 28.74 | ||||||
50 | Eric Hansson | 2002 | Väsby Simsällskap | 28.77 | ||||||
51 | Fredrik Annergren | 2001 | Turebergs Simklubb | 28.86 | ||||||
52 | Martin Melinder | 2001 | Väsby Simsällskap | 28.88 | ||||||
53 | Nicola Lundqvist | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 28.93 | ||||||
54 | Milos Jovancic | 2002 | Karlstads Simsällskap | 28.98 | ||||||
55 | Kevin Wåhlin | 2000 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 29.06 | ||||||
56 | Alexander Loo | 2001 | Kalmar Simsällskap | 29.18 | ||||||
57 | Axel Witt | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 29.22 | ||||||
58 | Filip Rautiainen | 2001 | Katrineholms Simsällskap | 29.25 | ||||||
59 | Erik Bergstrand | 2002 | Södertälje Simsällskap | 29.36 | ||||||
60 | Elias Axelsson | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 29.39 | ||||||
61 | Konrad Ekström | 1998 | Linköpings Allmänna SS | 29.40 | ||||||
62 | Gustav Norén-Vosveldt | 1996 | Härnösands Simsällskap | 29.58 | ||||||
63 | Gusten Helgesson | 2002 | Kalmar Simsällskap | 29.60 | ||||||
64 | Henrik Eriksson | 2002 | Motala Simsällskap | 29.65 | ||||||
65 | Erik Lööw | 2003 | Södertälje Simsällskap | 29.79 | ||||||
66 | Kianoosh Mohammadali | 2000 | Karlstads Simsällskap | 29.84 | ||||||
67 | Jonathan Andersson | 2003 | Säffle Simsällskap | 30.25 | ||||||
68 | Filip Myringby | 2001 | Karlstads Simsällskap | 30.28 | ||||||
69 | Sean Jentz | 1996 | Kalmar Simsällskap | 30.40 | ||||||
70 | David Näslund | 2001 | Njurunda Simsällskap | 30.54 | ||||||
71 | Philip Löfbom | 2003 | Karlskoga Simförening | 30.64 | ||||||
72 | Elliot Fielder | 2003 | Motala Simsällskap | 30.68 | ||||||
73 | Adam Fröjdfeldt | 1999 | Eskilstuna Simklubb | 30.77 | ||||||
74 | Samuel Vestin | 2002 | Karlstads Simsällskap | 31.02 | ||||||
75 | Ruben Staaf | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 31.17 | ||||||
76 | Elias Fölling Barck | 2001 | Västerviks Simsällskap | 31.23 | ||||||
77 | Alex Ly | 2003 | Eskilstuna Simklubb | 31.43 | ||||||
78 | Tobias Eknor | 2000 | Solna Sundbyberg SS 04 | 31.55 | ||||||
79 | Erik Wallin | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 31.64 | ||||||
80 | Anders Malmberg | 2002 | Katrineholms Simsällskap | 31.66 | ||||||
81 | Gustav Edlund | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 31.78 | ||||||
82 | Arvid Johansson | 2001 | Kalmar Simsällskap | 31.85 | ||||||
83 | Sebastian Tegbo | 2001 | Ösmo Simsällskap | 31.86 | ||||||
84 | William Barkehed | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 31.95 | ||||||
85 | Anton Kilander | 1999 | Linköpings Allmänna SS | 32.06 | ||||||
86 | David Marcusson | 2001 | Kalmar Simsällskap | 32.07 | ||||||
87 | Theo Oerther | 2003 | Södertälje Simsällskap | 32.25 | ||||||
88 | Ludvig Mathisen | 2003 | Karlstads Simsällskap | 32.32 | ||||||
89 | Henrik Pap | 2001 | Kalmar Simsällskap | 32.37 | ||||||
90 | David Könemann | 2001 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 32.43 | ||||||
91 | David Axelsson | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 32.66 | ||||||
92 | Oscar Björstam | 2003 | Karlskoga Simförening | 32.82 | ||||||
93 | Marcus Larsson | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 32.87 | ||||||
94 | Liam Björklund | 2003 | Ösmo Simsällskap | 33.08 | ||||||
95 | Arman Dumanyan | 2002 | Eskilstuna Simklubb | 33.13 | ||||||
96 | Mattias Gillgren | 2003 | Njurunda Simsällskap | 33.14 | ||||||
97 | Oskar Fridsell | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 33.16 | ||||||
98 | Lukas Lundberg | 2004 | Motala Simsällskap | 33.20 | ||||||
99 | Axel Rönnquist | 2001 | Karlstads Simsällskap | 33.28 | ||||||
100 | Elias Paulson | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 33.48 | ||||||
101 | Nikola Petrovic | 2004 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 33.55 | ||||||
102 | Elias Sjölander | 2003 | Karlstads Simsällskap | 33.69 | ||||||
103 | Nicholas Weis Shore | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 33.98 | ||||||
104 | Noel Hodberg | 2002 | Karlskoga Simförening | 34.26 | ||||||
105 | Carl Roos | 2004 | Eskilstuna Simklubb | 34.28 | ||||||
106 | Olle Almén | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 34.44 | ||||||
107 | Dylan Saleh | 1998 | Linköpings Allmänna SS | 34.51 | ||||||
108 | Henrik Tran | 2004 | Eskilstuna Simklubb | 34.89 | ||||||
109 | Markus Stahre | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 34.96 | ||||||
110 | Isak Lust | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 35.14 | ||||||
111 | Giovanni Tello Tekmen | 2004 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 35.22 | ||||||
112 | Gustav Ferlin | 2000 | Västerviks Simsällskap | 35.49 | ||||||
113 | Samuel Paulson | 2004 | Eskilstuna Simklubb | 35.63 | ||||||
114 | Elliot Asplund | 2003 | Kalmar Simsällskap | 36.37 | ||||||
115 | Alexander Hörnquist | 2001 | Filipstads Simklubb | 36.53 | ||||||
116 | Tiger Khan | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 36.56 | ||||||
117 | Tim Carlberg | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 36.60 | ||||||
118 | Vide Lundblad | 2003 | Njurunda Simsällskap | 37.18 | ||||||
119 | Fredrik Karlsson | 1967 | Ösmo Simsällskap | 37.36 | ||||||
120 | Ludvig Asplund | 2003 | Kalmar Simsällskap | 37.99 | ||||||
121 | Oskar Högqvist | 2003 | Karlskoga Simförening | 38.17 | ||||||
122 | Rasmus Svensson | 2003 | Kalmar Simsällskap | 38.22 | ||||||
123 | Erik Aglert | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 38.23 | ||||||
124 | Albin Mägiste | 2003 | Kalmar Simsällskap | 38.86 | ||||||
124 | Jesper Gunnarsson | 2004 | Kalmar Simsällskap | 38.86 | ||||||
126 | Liam Fahlin | 2003 | Karlskoga Simförening | 38.99 | ||||||
127 | Emil Kilander | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 39.10 | ||||||
128 | Ludvig Utterström | 2004 | Njurunda Simsällskap | 39.26 | ||||||
129 | Ragnar Simonsson | 2004 | Väsby Simsällskap | 40.52 | ||||||
130 | Karl Ivertsson | 2000 | Kalmar Simsällskap | 40.77 | ||||||
131 | Nassim Arim | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 41.95 | ||||||
132 | Anton Ovuka | 2004 | Väsby Simsällskap | 45.35 | ||||||
133 | Isak Abdrahmanova | 2004 | Väsby Simsällskap | 50.74 | ||||||
- | Svante Linnér | 2000 | Motala Simsällskap | DNS | ||||||
- | Albert Oscarsson | 2001 | Linköpings Allmänna SS | DSQ | ||||||
- | Ernest Ågren | 1999 | Norrköpings Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
- | Hannes Blom | 2002 | Linköpings Allmänna SS | DSQ | ||||||
- | Måns Andersson | 2002 | Linköpings Allmänna SS | DSQ | ||||||
- | William Brink | 1998 | Jönköpings Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.06 | Utskriftsdatum | 28 maj 2016 |
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS | Utskriftstid | 09:37 |
Resultat Gren 15 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Filbyter Cup | Utskriftsdatum | 28 maj 2016 | |||
Tävlingsort | Linköping | Utskriftstid | 09:43 | |||
Arrangör | Linköpings ASS | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 27 maj 2016 |
Gren 15, 50m Frisim Damer 11 o y, Finaler 11 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Clara Kuggvik | 2005 | Västerviks Simsällskap | 33.02 | ||||||
2 | Miranda Wahlstedt | 2006 | Karlstads Simsällskap | 33.05 | ||||||
3 | Ebba Holgersson | 2005 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 33.85 | ||||||
4 | Joline Bakken | 2005 | Karlstads Simsällskap | 34.12 | ||||||
5 | Märta Högfeldt | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 34.30 | ||||||
6 | Leija Johansson Junttila | 2006 | Motala Simsällskap | 34.86 | ||||||
7 | Andrea Höglund | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 35.31 | ||||||
8 | Alice Lindgren | 2005 | Väsby Simsällskap | 36.03 | ||||||
9 | Sara Sjölander | 2006 | Karlstads Simsällskap | 36.28 | ||||||
10 | Elvira Bergsten | 2005 | Karlstads Simsällskap | 37.14 | ||||||
11 | Elsa Brandt | 2006 | Väsby Simsällskap | 37.23 | ||||||
12 | Linnea Lindberg | 2005 | Karlstads Simsällskap | 37.29 | ||||||
13 | Felicia Brännbäck | 2006 | Väsby Simsällskap | 37.33 | ||||||
14 | Julia Arildsson | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 37.41 | ||||||
15 | Josefin Klintåker | 2006 | Linköpings Allmänna SS | 37.57 | ||||||
16 | Emilia Carlsson | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 37.63 | ||||||
17 | Lovisa Laine | 2005 | Eskilstuna Simklubb | 37.88 | ||||||
18 | Freja Vesterlund | 2006 | Ösmo Simsällskap | 38.00 | ||||||
19 | Elin Gustafsson | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 38.32 | ||||||
20 | Stella Åqvist | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 38.43 | ||||||
21 | Frida Erlandsson | 2006 | Linköpings Allmänna SS | 38.54 | ||||||
22 | Tilda Sundell | 2005 | Västerviks Simsällskap | 38.98 | ||||||
23 | Ronja Flanagan | 2006 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 39.06 | ||||||
24 | Lovisa Jardelid | 2005 | Väsby Simsällskap | 39.31 | ||||||
25 | Frida Steen | 2005 | Väsby Simsällskap | 39.76 | ||||||
26 | Thea Mikaelsson | 2005 | Nyköpings Simsällskap | 40.06 | ||||||
27 | Signe Lundh | 2005 | Väsby Simsällskap | 40.10 | ||||||
28 | Sofie Engvall | 2005 | Karlstads Simsällskap | 40.36 | ||||||
29 | Darya Abbaspour | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 40.51 | ||||||
30 | Louise Frisk | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 40.92 | ||||||
31 | Althaea Süsskind | 2007 | Linköpings Allmänna SS | 40.97 | ||||||
32 | Sofia Wallin | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 40.98 | ||||||
33 | Frida Holmqvist | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 41.20 | ||||||
34 | Hanna Sköld | 2005 | Väsby Simsällskap | 41.27 | ||||||
35 | Emma Werner | 2005 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 41.36 | ||||||
36 | Niyousha Rahimi | 2005 | Väsby Simsällskap | 41.72 | ||||||
37 | Ida Johansson | 2006 | Väsby Simsällskap | 42.39 | ||||||
38 | Kristel Aziz | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 42.51 | ||||||
39 | Alva Granzell | 2006 | Karlstads Simsällskap | 43.26 | ||||||
40 | Astrid Rosén | 2005 | Motala Simsällskap | 43.38 | ||||||
41 | Majken Alvehus | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 43.57 | ||||||
42 | Clara Sundgren | 2005 | Väsby Simsällskap | 45.06 | ||||||
43 | Wilma Danielsson | 2006 | Väsby Simsällskap | 45.15 | ||||||
44 | Ellen Arnell | 2006 | Linköpings Allmänna SS | 45.56 | ||||||
45 | Embla Eriksson | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 46.27 | ||||||
46 | Ellen Lindner | 2005 | Karlstads Simsällskap | 46.41 | ||||||
47 | Hanna Oehm | 2007 | Linköpings Allmänna SS | 48.25 | ||||||
48 | Henny Paläng | 2006 | Linköpings Allmänna SS | 48.56 | ||||||
49 | Fanny Ivarsson | 2007 | Linköpings Allmänna SS | 48.92 | ||||||
50 | Tilda Larsson | 2008 | Linköpings Allmänna SS | 49.20 | ||||||
51 | Anna Oscarsson | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 50.06 | ||||||
52 | Moa Granzell | 2008 | Karlstads Simsällskap | 52.15 | ||||||
53 | Emma Persson | 2007 | Linköpings Allmänna SS | 53.10 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.06 | Utskriftsdatum | 28 maj 2016 |
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS | Utskriftstid | 09:43 |
Resultat Gren 16 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Filbyter Cup | Utskriftsdatum | 28 maj 2016 | |||
Tävlingsort | Linköping | Utskriftstid | 10:24 | |||
Arrangör | Linköpings ASS | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 27 maj 2016 |
Gren 16, 50m Frisim Herrar 11 o y, Finaler 11 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Hugo Fransson | 2005 | Trollhättans Simsällskap | 32.39 | ||||||
2 | Gustav Fahlström | 2005 | Motala Simsällskap | 33.43 | ||||||
3 | Robin Lundqvist | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 34.86 | ||||||
4 | David Ullstrand | 2005 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 35.82 | ||||||
5 | Casper Rengart | 2006 | Väsby Simsällskap | 36.42 | ||||||
6 | Fredrik Höglund | 2006 | Linköpings Allmänna SS | 36.93 | ||||||
7 | Lex Albringer | 2007 | Karlstads Simsällskap | 37.69 | ||||||
8 | Robin Daremo | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 37.88 | ||||||
9 | Elvis Ericsson | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 37.97 | ||||||
10 | Johan Montero | 2005 | Väsby Simsällskap | 38.06 | ||||||
11 | Hugo Larsson | 2006 | Linköpings Allmänna SS | 39.46 | ||||||
12 | Arvid Blom | 2006 | Linköpings Allmänna SS | 39.88 | ||||||
13 | Eddie Peng | 2007 | Väsby Simsällskap | 40.03 | ||||||
14 | Noah Lagerman | 2007 | Linköpings Allmänna SS | 41.05 | ||||||
15 | Erik Pellfolk | 2005 | Karlstads Simsällskap | 42.34 | ||||||
16 | Aria Mokri | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 42.74 | ||||||
17 | Ebbe Fransson | 2008 | Trollhättans Simsällskap | 42.82 | ||||||
18 | Justin Rineholm | 2006 | Linköpings Allmänna SS | 44.45 | ||||||
19 | Gustav Kardfall | 2006 | Linköpings Allmänna SS | 45.16 | ||||||
20 | Elias Gustafsson | 2007 | Linköpings Allmänna SS | 46.79 | ||||||
21 | Alexander Albringer | 2007 | Karlstads Simsällskap | 50.68 | ||||||
- | Wille Ahlqvist | 2005 | Norrköpings Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.06 | Utskriftsdatum | 28 maj 2016 |
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS | Utskriftstid | 10:24 |
Resultat Gren 17 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Filbyter Cup | Utskriftsdatum | 28 maj 2016 | |||
Tävlingsort | Linköping | Utskriftstid | 10:24 | |||
Arrangör | Linköpings ASS | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 27 maj 2016 |
Gren 17, 100m Frisim Damer 12, Finaler 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Thilde Smedbäck | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 32.77 | 1:08.07 | |||||
2 | Ebba Hazard | 2004 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 33.98 | 1:08.73 | |||||
3 | Tea Winblad | 2004 | Kalmar Simsällskap | 33.22 | 1:09.65 | |||||
4 | Selma Holmer | 2004 | Turebergs Simklubb | 33.72 | 1:10.09 | |||||
5 | Amanda Takala | 2004 | Väsby Simsällskap | 34.50 | 1:11.12 | |||||
6 | Alva Abrahamsson | 2004 | Eskilstuna Simklubb | 33.94 | 1:11.73 | |||||
7 | Olivia Gustafsson | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 34.65 | 1:12.09 | |||||
8 | Emilia Eriksson | 2004 | Motala Simsällskap | 36.00 | 1:14.69 | |||||
9 | Lova Tjernström | 2004 | Njurunda Simsällskap | 35.17 | 1:15.26 | |||||
10 | Lovisa Fantenberg | 2004 | Väsby Simsällskap | 35.48 | 1:15.67 | |||||
11 | Hanna Åkerman | 2004 | Väsby Simsällskap | 35.34 | 1:15.75 | |||||
12 | Alice Fransson | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 35.77 | 1:16.77 | |||||
13 | Elvira Montes | 2004 | Solna Sundbyberg SS 04 | 36.92 | 1:18.08 | |||||
14 | Hanna Jonasson | 2004 | Njurunda Simsällskap | 37.84 | 1:18.23 | |||||
15 | Hanna Persson | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 38.01 | 1:19.52 | |||||
16 | Klara Lundberg | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 38.32 | 1:19.61 | |||||
17 | Ellen Lovinge | 2004 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 37.69 | 1:19.77 | |||||
18 | Maria Miñana Juan | 2004 | Västerviks Simsällskap | 38.05 | 1:19.82 | |||||
19 | Fiona Karlsson | 2004 | Ösmo Simsällskap | 38.88 | 1:20.18 | |||||
20 | Eva Shahverdyan | 2004 | Eskilstuna Simklubb | 37.80 | 1:20.28 | |||||
21 | Jessika Mudyna | 2004 | Väsby Simsällskap | 37.97 | 1:20.35 | |||||
22 | Elin Friberg | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 38.50 | 1:20.63 | |||||
23 | Sanna Axelsson | 2004 | Arvika Simsällskap | 39.97 | 1:21.96 | |||||
24 | Alice Bergström | 2004 | Karlskoga Simförening | 40.22 | 1:23.68 | |||||
25 | Ebba Lindblom | 2004 | Njurunda Simsällskap | 39.36 | 1:23.93 | |||||
26 | Nova Johansson | 2004 | Filipstads Simklubb | 39.19 | 1:24.08 | |||||
27 | Emma Nygård | 2004 | Väsby Simsällskap | 39.50 | 1:24.18 | |||||
28 | Maja Arnell | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 39.19 | 1:24.72 | |||||
29 | Bella Ringholt | 2004 | Västerviks Simsällskap | 40.46 | 1:25.13 | |||||
30 | Stephanie Fjellgren | 2004 | Njurunda Simsällskap | 40.59 | 1:25.88 | |||||
31 | Isabelle Grönlund | 2004 | Njurunda Simsällskap | 42.07 | 1:26.14 | |||||
32 | Viktoria Loo | 2004 | Kalmar Simsällskap | 40.94 | 1:27.42 | |||||
33 | Alva Claesén | 2004 | Västerviks Simsällskap | 39.81 | 1:27.81 | |||||
34 | Rebecca Velin | 2004 | Väsby Simsällskap | 42.44 | 1:28.08 | |||||
35 | Elin Jönsson | 2004 | Njurunda Simsällskap | 41.35 | 1:28.18 | |||||
36 | Selma Ericsson | 2004 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 41.64 | 1:28.45 | |||||
37 | Anna Ivertsson | 2004 | Kalmar Simsällskap | 42.81 | 1:28.65 | |||||
38 | Isabelle Frisk | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 41.72 | 1:28.89 | |||||
39 | Rebecka Wibäck | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 42.73 | 1:34.58 | |||||
40 | Tuva Brandt | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 44.80 | 1:34.78 | |||||
41 | Clara Bjurström | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 45.77 | 1:37.50 | |||||
42 | Tyra Marsten | 2004 | Ösmo Simsällskap | 45.28 | 1:38.26 | |||||
43 | Ida Holmberg | 2004 | Västerviks Simsällskap | 47.75 | 1:40.41 | |||||
44 | Linnea Green | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 47.23 | 1:41.92 | |||||
45 | Maja Lundmark | 2004 | Västerviks Simsällskap | 46.26 | 1:43.34 | |||||
46 | Isabel Lagali | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 52.91 | 2:01.83 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.25.06 | Utskriftsdatum | 28 maj 2016 |
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS | Utskriftstid | 10:24 |
Resultat Gren 18 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Filbyter Cup | Utskriftsdatum | 28 maj 2016 | |||
Tävlingsort | Linköping | Utskriftstid | 10:24 | |||
Arrangör | Linköpings ASS | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 27 maj 2016 |
Gren 18, 100m Frisim Herrar 12, Finaler 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Gustav Edlund | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 32.29 | 1:07.11 | |||||
2 | August Eriksson | 2004 | Turebergs Simklubb | 32.20 | 1:07.16 | |||||
3 | David Axelsson | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 33.37 | 1:10.63 | |||||
4 | Lukas Lundberg | 2004 | Motala Simsällskap | 35.24 | 1:12.89 | |||||
5 | Nikola Petrovic | 2004 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 35.18 | 1:13.29 | |||||
6 | Carl Roos | 2004 | Eskilstuna Simklubb | 35.29 | 1:14.58 | |||||
7 | Markus Stahre | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 36.66 | 1:15.31 | |||||
8 | Giovanni Tello Tekmen | 2004 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 35.61 | 1:17.44 | |||||
9 | Samuel Paulson | 2004 | Eskilstuna Simklubb | 37.89 | 1:19.14 | |||||
10 | Aldin Mandzo | 2004 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 37.54 | 1:20.58 | |||||
11 | Henrik Tran | 2004 | Eskilstuna Simklubb | 36.97 | 1:21.75 | |||||
12 | Jesper Gunnarsson | 2004 | Kalmar Simsällskap | 41.38 | 1:28.48 | |||||
13 | Emil Kilander | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 41.75 | 1:30.53 | |||||
14 | Ludvig Utterström | 2004 | Njurunda Simsällskap | 42.01 | 1:31.53 | |||||
15 | Ragnar Simonsson | 2004 | Väsby Simsällskap | 42.44 | 1:32.98 | |||||
16 | Axel Engström | 2004 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 45.89 | 1:37.79 | |||||
17 | Teodor Sjöstrand | 2004 | Ösmo Simsällskap | 43.87 | 1:38.44 | |||||
18 | Nassim Arim | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 46.33 | 1:38.97 | |||||
19 | Anton Ovuka | 2004 | Väsby Simsällskap | 51.29 | 1:47.36 | |||||
- | Isak Abdrahmanova | 2004 | Väsby Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.06 | Utskriftsdatum | 28 maj 2016 |
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS | Utskriftstid | 10:24 |
Resultat Gren 19 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Filbyter Cup | Utskriftsdatum | 28 maj 2016 | |||
Tävlingsort | Linköping | Utskriftstid | 10:23 | |||
Arrangör | Linköpings ASS | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 27 maj 2016 |
Gren 19, 200m Ryggsim Damer 14 o ä, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Anna Frisk Garcia | 2002 | Väsby Simsällskap | 37.38 | 1:18.50 | 1:59.58 | 2:41.26 | |||
2 | Felicia Järvikari | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 37.78 | 1:20.48 | 2:02.27 | 2:42.87 | |||
3 | Michelle Träff | 2002 | Karlstads Simsällskap | 37.63 | 1:19.67 | 2:01.74 | 2:43.42 | |||
4 | Lena Årebo | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 38.59 | 1:21.31 | 2:04.55 | 2:46.92 | |||
5 | Leia Karlsson | 2002 | Kalmar Simsällskap | 39.00 | 1:21.70 | 2:06.05 | 2:49.12 | |||
6 | Victoria Norén | 2002 | Turebergs Simklubb | 40.08 | 1:24.00 | 2:09.06 | 2:54.06 | |||
7 | Nadia Welin-Berger | 2002 | Södertälje Simsällskap | 39.60 | 1:23.98 | 2:09.56 | 2:54.69 | |||
8 | Stina Andersson | 2002 | Karlskoga Simförening | 39.17 | 1:23.77 | 2:08.95 | 2:55.40 | |||
9 | Sofia Westerberg | 2002 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 40.58 | 1:25.12 | 2:09.67 | 2:57.84 | |||
10 | Agnes Rydh-Dufva | 2002 | Karlskoga Simförening | 40.32 | 1:25.81 | 2:12.64 | 2:58.37 | |||
11 | Alexandra Reiman | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 41.57 | 1:26.92 | 2:13.41 | 3:00.22 | |||
12 | Lotta Larsson Wermelin | 2002 | Njurunda Simsällskap | 42.77 | 1:29.65 | 2:16.35 | 3:02.63 | |||
13 | Izabella Kullman | 2002 | Eskilstuna Simklubb | 43.83 | 1:32.21 | 2:20.08 | 3:07.58 | |||
- | Carolina Jonsson | 2002 | Södertälje Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 19, 200m Ryggsim Damer 14 o ä, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Tova Andersson | 2001 | Väsby Simsällskap | 34.87 | 1:13.76 | 1:52.17 | 2:30.79 | |||
2 | Mathilda Eriksson | 2001 | Turebergs Simklubb | 34.52 | 1:13.81 | 1:52.82 | 2:32.30 | |||
3 | Wilma Johansson | 2001 | Jönköpings Simsällskap | 36.46 | 1:17.10 | 1:56.59 | 2:35.25 | |||
4 | Alice Thörnros | 2001 | Linköpings Allmänna SS | 35.76 | 1:15.70 | 1:56.30 | 2:37.42 | |||
5 | Astrid Eriksson | 2001 | Turebergs Simklubb | 38.14 | 1:19.16 | 2:00.72 | 2:41.27 | |||
6 | Matilda Pfeiff | 2001 | Väsby Simsällskap | 38.16 | 1:19.96 | 2:02.59 | 2:43.55 | |||
7 | Agnes Arberg | 2001 | Jönköpings Simsällskap | 38.17 | 1:20.18 | 2:02.71 | 2:44.54 | |||
8 | Linnea Lindgren | 2001 | Väsby Simsällskap | 38.14 | 1:20.19 | 2:04.33 | 2:46.80 | |||
9 | Saga Grandelius | 2001 | Karlskoga Simförening | 38.85 | 1:21.50 | 2:05.13 | 2:47.66 | |||
10 | Elin Nilsson | 2001 | Karlskoga Simförening | 39.30 | 1:22.41 | 2:05.54 | 2:47.82 | |||
11 | Ella Wranå | 2001 | Kalmar Simsällskap | 39.02 | 1:21.72 | 2:04.80 | 2:48.15 | |||
12 | Tove Wikström | 2001 | Härnösands Simsällskap | 39.67 | 1:23.03 | 2:08.01 | 2:51.85 | |||
13 | Caroline Andersson | 2001 | Säffle Simsällskap | 39.13 | 1:22.55 | 2:07.83 | 2:53.40 | |||
14 | Cornelia Norén-Vosfeldt | 2001 | Härnösands Simsällskap | 40.52 | 1:25.13 | 2:10.84 | 2:55.44 | |||
15 | Tilda Wik | 2001 | Eskilstuna Simklubb | 40.79 | 1:25.40 | 2:12.41 | 2:58.30 | |||
16 | Matilda Jungstedt | 2001 | Eskilstuna Simklubb | 45.07 | 1:33.54 | 2:23.91 | 3:13.30 | |||
17 | Cecilia Ahnlund | 2001 | Eskilstuna Simklubb | 44.55 | 1:34.80 | 2:26.63 | 3:17.76 | |||
Gren 19, 200m Ryggsim Damer 14 o ä, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Miranda Arvidsson | 1998 | Kalmar Simsällskap | 32.98 | 1:07.98 | 1:44.82 | 2:22.61 | |||
2 | Rebecca Diaz-Nilsson | 1996 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 34.81 | 1:13.63 | 1:53.45 | 2:33.29 | |||
3 | Klara Eriksson | 2000 | Nyköpings Simsällskap | 35.07 | 1:14.40 | 1:54.56 | 2:33.68 | |||
4 | Olivia Stille | 2000 | Turebergs Simklubb | 35.95 | 1:15.39 | 1:54.91 | 2:35.41 | |||
5 | Sara Wallberg | 1999 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 37.36 | 1:18.11 | 1:57.88 | 2:36.72 | |||
6 | Ellen Lindeby | 1999 | Kalmar Simsällskap | 35.43 | 1:14.32 | 1:54.69 | 2:37.03 | |||
7 | Rebecka Loikala | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 36.06 | 1:17.12 | 1:57.82 | 2:39.17 | |||
8 | Elin Ristl | 1999 | Jönköpings Simsällskap | 36.36 | 1:17.64 | 1:59.50 | 2:40.49 | |||
9 | Ajla Omic | 1999 | Karlstads Simsällskap | 37.60 | 1:18.70 | 2:00.76 | 2:42.24 | |||
10 | Tina Huslid | 2000 | Södertälje Simsällskap | 37.59 | 1:19.43 | 2:01.30 | 2:42.83 | |||
11 | Emmy Jämtin | 2000 | Kalmar Simsällskap | 38.97 | 1:20.48 | 2:02.37 | 2:43.12 | |||
11 | Lovisa Lampi | 1999 | Linköpings Allmänna SS | 36.46 | 1:17.45 | 2:00.21 | 2:43.12 | |||
13 | Hilda Linné | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 37.97 | 1:20.19 | 2:03.02 | 2:44.04 | |||
14 | Matilda Savén | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 39.97 | 1:22.70 | 2:05.17 | 2:46.99 | |||
15 | Emma Johansson | 1997 | Jönköpings Simsällskap | 39.83 | 1:22.71 | 2:05.68 | 2:47.30 | |||
16 | Katarina Lindoff | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 39.26 | 1:21.75 | 2:03.98 | 2:47.43 | |||
17 | Andrea Palm | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 39.00 | 1:21.65 | 2:05.34 | 2:47.79 | |||
18 | Alexandra Kinell | 2000 | Karlskoga Simförening | 39.21 | 1:22.44 | 2:06.85 | 2:48.00 | |||
19 | Elin Håkansson | 1997 | Karlskoga Simförening | 38.01 | 1:20.35 | 2:04.25 | 2:48.99 | |||
20 | Amanda Kullman | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 39.37 | 1:22.42 | 2:06.39 | 2:49.55 | |||
21 | Lo Lindeblad | 2000 | Väsby Simsällskap | 40.30 | 1:24.41 | 2:09.64 | 2:52.57 | |||
22 | Frida Ljungberg | 2000 | Kalmar Simsällskap | 39.79 | 1:23.80 | 2:08.83 | 2:52.73 | |||
23 | Malin Jonsson | 1998 | Jönköpings Simsällskap | 39.72 | 1:24.97 | 2:08.85 | 2:54.00 | |||
24 | Emilia Loikala | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 41.74 | 1:27.17 | 2:57.85 | 2:57.85 | |||
25 | Ellen Näslund | 2000 | Njurunda Simsällskap | 41.96 | 1:28.76 | 2:13.79 | 2:58.73 | |||
26 | Vilma Olsson | 1999 | Njurunda Simsällskap | 42.65 | 1:28.37 | 2:14.76 | 3:01.24 | |||
27 | Nora Laine | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 42.31 | 1:28.78 | 2:16.28 | 3:02.59 | |||
28 | Ebba Eriksson | 2000 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 44.85 | 1:35.21 | 2:25.79 | 3:14.80 | |||
- | Anna Grundmark | 1997 | Norrköpings Kappsimningsklubb | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.06 | Utskriftsdatum | 28 maj 2016 |
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS | Utskriftstid | 10:23 |
Resultat Gren 20 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Filbyter Cup | Utskriftsdatum | 28 maj 2016 | |||
Tävlingsort | Linköping | Utskriftstid | 10:38 | |||
Arrangör | Linköpings ASS | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 27 maj 2016 |
Gren 20, 200m Ryggsim Herr 14 o ä, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Robin Björklund | 2002 | Njurunda Simsällskap | 33.26 | 1:10.73 | 1:48.48 | 2:26.70 | |||
2 | William Lernå | 2002 | Väsby Simsällskap | 33.87 | 1:11.93 | 1:50.80 | 2:29.69 | |||
3 | Carl Lingström | 2002 | Kalmar Simsällskap | 38.59 | 1:21.60 | 2:04.54 | 2:45.96 | |||
4 | Gusten Helgesson | 2002 | Kalmar Simsällskap | 39.69 | 1:24.11 | 2:08.63 | 2:51.61 | |||
5 | Erik Bergstrand | 2002 | Södertälje Simsällskap | 40.42 | 1:24.43 | 2:08.93 | 2:51.62 | |||
6 | Henrik Eriksson | 2002 | Motala Simsällskap | 38.74 | 1:22.88 | 2:09.26 | 2:53.08 | |||
7 | Samuel Vestin | 2002 | Karlstads Simsällskap | 41.31 | 1:26.77 | 2:12.72 | 2:56.02 | |||
8 | Måns Andersson | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 39.75 | 1:26.90 | 2:13.25 | 3:00.18 | |||
9 | Arman Dumanyan | 2002 | Eskilstuna Simklubb | 43.57 | 1:32.03 | 2:19.62 | 3:07.37 | |||
10 | Hannes Blom | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 45.77 | 1:33.81 | 2:23.41 | 3:10.38 | |||
11 | Isak Lust | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 46.14 | 1:35.15 | 2:25.30 | 3:13.94 | |||
Gren 20, 200m Ryggsim Herr 14 o ä, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Max Engström | 2001 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 33.08 | 1:09.35 | 1:46.65 | 2:22.41 | |||
2 | Oscar Hegmegi | 2001 | Jönköpings Simsällskap | 33.36 | 1:11.33 | 1:49.69 | 2:28.22 | |||
3 | Linus Andersson | 2001 | Karlstads Simsällskap | 34.97 | 1:13.77 | 1:53.49 | 2:31.66 | |||
4 | Felix Öberg | 2001 | Västerviks Simsällskap | 34.28 | 1:13.92 | 1:53.38 | 2:31.94 | |||
5 | David Albringer | 2001 | Karlstads Simsällskap | 35.36 | 1:15.15 | 1:56.07 | 2:36.61 | |||
6 | Fredrik Annergren | 2001 | Turebergs Simklubb | 36.90 | 1:17.57 | 1:57.92 | 2:37.63 | |||
7 | David Näslund | 2001 | Njurunda Simsällskap | 38.53 | 1:21.26 | 2:04.76 | 2:46.41 | |||
8 | David Marcusson | 2001 | Kalmar Simsällskap | 40.10 | 1:23.93 | 2:07.98 | 2:52.49 | |||
9 | Henrik Pap | 2001 | Kalmar Simsällskap | 39.60 | 1:24.95 | 2:12.34 | 3:00.03 | |||
10 | Alexander Hörnquist | 2001 | Filipstads Simklubb | 47.16 | 1:38.88 | 2:30.44 | 3:21.50 | |||
Gren 20, 200m Ryggsim Herr 14 o ä, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Björn Seeliger | 2000 | Södertälje Simsällskap | 30.95 | 1:05.26 | 1:39.54 | 2:11.05 | |||
2 | Daniel Olsson | 1996 | Linköpings Allmänna SS | 31.27 | 1:05.95 | 1:40.03 | 2:13.95 | |||
3 | Anton Andersson | 1993 | Linköpings Allmänna SS | 31.95 | 1:06.13 | 1:40.47 | 2:14.52 | |||
4 | Victor Lovinge | 2000 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 33.00 | 1:09.21 | 1:45.42 | 2:21.02 | |||
5 | Hugo Eriksson | 1999 | Turebergs Simklubb | 32.35 | 1:07.48 | 1:44.03 | 2:21.08 | |||
6 | Mattias Grynning | 1999 | Linköpings Allmänna SS | 33.43 | 1:09.52 | 1:45.93 | 2:21.96 | |||
7 | Anton Hong | 2000 | Kalmar Simsällskap | 33.10 | 1:09.86 | 1:46.79 | 2:24.79 | |||
8 | Oskar Gannholm-Johansson | 1996 | Linköpings Allmänna SS | 32.78 | 1:09.47 | 1:46.99 | 2:24.82 | |||
9 | Simon Brandt | 2000 | Väsby Simsällskap | 33.67 | 1:11.06 | 1:49.51 | 2:28.60 | |||
10 | Mattias Evaldsson | 1997 | Kalmar Simsällskap | 32.50 | 1:10.11 | 1:49.90 | 2:29.50 | |||
11 | Johan Björklund | 1999 | Njurunda Simsällskap | 33.81 | 1:11.56 | 1:50.17 | 2:29.53 | |||
12 | Ivo Kuijpers | 1999 | Säffle Simsällskap | 34.49 | 1:12.54 | 1:51.26 | 2:30.09 | |||
13 | Kristoffer Loo | 1997 | Kalmar Simsällskap | 36.04 | 1:14.13 | 1:52.77 | 2:30.42 | |||
14 | Petter Norén Vosfeldt | 1999 | Härnösands Simsällskap | 34.66 | 1:12.36 | 1:51.47 | 2:30.45 | |||
15 | Igor Blagojevic | 2000 | Karlskoga Simförening | 35.35 | 1:14.18 | 1:54.00 | 2:31.75 | |||
16 | Oliver Tykesson | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 35.46 | 1:15.09 | 1:55.53 | 2:36.41 | |||
17 | Atis Stikáns | 1999 | Kalmar Simsällskap | 35.63 | 1:15.67 | 1:56.30 | 2:36.80 | |||
18 | Axel Witt | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 37.59 | 1:18.26 | 1:59.82 | 2:40.97 | |||
19 | Carl Bidebo | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 38.38 | 1:22.19 | 2:04.79 | 2:47.23 | |||
20 | Adam Fröjdfeldt | 1999 | Eskilstuna Simklubb | 39.54 | 1:22.42 | 2:07.52 | 2:51.51 | |||
21 | Tobias Eknor | 2000 | Solna Sundbyberg SS 04 | 38.91 | 1:21.79 | 2:07.40 | 2:51.66 | |||
- | Rasmus Rantanen | 1997 | Södertälje Simsällskap | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.06 | Utskriftsdatum | 28 maj 2016 |
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS | Utskriftstid | 10:38 |
Resultat Gren 21 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Filbyter Cup | Utskriftsdatum | 28 maj 2016 | |||
Tävlingsort | Linköping | Utskriftstid | 11:06 | |||
Arrangör | Linköpings ASS | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 27 maj 2016 |
Gren 21, 200m Medley Damer 13, Finaler 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Filippa Malmström | 2003 | Södertälje Simsällskap | 31.44 | 1:10.74 | 1:57.39 | 2:35.00 | |||
2 | Wilma Holmertz | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 33.58 | 1:14.89 | 1:58.13 | 2:36.14 | |||
3 | Vera Karlsson | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 32.71 | 1:13.59 | 1:59.73 | 2:38.38 | |||
4 | Isabelle Rydahl | 2003 | Karlstads Simsällskap | 33.23 | 1:19.58 | 2:06.57 | 2:45.18 | |||
5 | Isabel Teglöf | 2003 | Södertälje Simsällskap | 38.02 | 1:21.33 | 2:09.29 | 2:47.11 | |||
6 | Felicia Larsered | 2003 | Turebergs Simklubb | 39.53 | 1:25.22 | 2:14.04 | 2:52.78 | |||
7 | Martina Karlsson | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 36.90 | 1:24.88 | 2:13.55 | 2:53.65 | |||
8 | Amanda Weiding | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 38.20 | 1:24.62 | 2:17.04 | 2:54.67 | |||
9 | Clara Gustavson | 2003 | Karlstads Simsällskap | 35.81 | 1:19.86 | 2:14.34 | 2:56.07 | |||
10 | Darja Koutchinskaia | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 36.48 | 1:23.26 | 2:16.56 | 2:57.81 | |||
11 | Yasemin Uzum | 2003 | Turebergs Simklubb | 40.57 | 1:25.18 | 2:20.46 | 2:59.00 | |||
12 | Hannah Bondeson | 2003 | Kalmar Simsällskap | 37.38 | 1:21.97 | 2:17.12 | 2:59.39 | |||
13 | Cornelia Ericsson | 2003 | Turebergs Simklubb | 37.41 | 1:23.63 | 2:18.11 | 3:00.12 | |||
14 | Ingrid Hellgren | 2003 | Karlstads Simsällskap | 37.87 | 1:32.05 | 2:22.22 | 3:01.46 | |||
15 | Hilma Broden | 2003 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 38.25 | 1:28.90 | 2:23.27 | 3:05.52 | |||
16 | Lisa Vinger | 2003 | Södertälje Simsällskap | 37.54 | 1:31.23 | 2:25.04 | 3:10.43 | |||
17 | Frida Medeskog | 2003 | Karlskoga Simförening | 40.47 | 1:30.01 | 2:29.45 | 3:11.10 | |||
18 | Rebecka Ishaq | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 42.82 | 1:32.26 | 2:24.22 | 3:11.12 | |||
19 | Tilda Jaconelli | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 38.96 | 1:32.61 | 2:27.75 | 3:11.43 | |||
20 | Stefanie Petrovic | 2003 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 43.49 | 1:32.23 | 2:28.54 | 3:12.28 | |||
21 | Rebecka Jungstedt | 2003 | Eskilstuna Simklubb | 43.51 | 1:36.41 | 2:30.29 | 3:14.68 | |||
22 | Elsa Linné | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 42.99 | 1:37.14 | 2:35.08 | 3:21.23 | |||
23 | Emelie Höök | 2003 | Filipstads Simklubb | 48.90 | 1:42.23 | 2:38.62 | 3:23.93 | |||
24 | Lovisa Lundblad | 2003 | Njurunda Simsällskap | 41.66 | 1:34.34 | 2:38.78 | 3:24.16 | |||
25 | Johanna Pettersson | 2003 | Eskilstuna Simklubb | 44.55 | 1:36.01 | 2:38.25 | 3:25.22 | |||
26 | Isabelle Persson | 2003 | Eskilstuna Simklubb | 46.64 | 1:38.75 | 2:40.70 | 3:25.37 | |||
27 | Maria Dehgani | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 44.85 | 1:42.76 | 2:41.31 | 3:30.17 | |||
28 | Isabell Lindvall | 2003 | Kalmar Simsällskap | 46.08 | 1:40.05 | 2:40.14 | 3:30.70 | |||
29 | Bianca Kokoric | 2003 | Ösmo Simsällskap | 44.74 | 1:46.77 | 2:47.83 | 3:38.62 | |||
- | Moa Hammarbäck | 2003 | Karlskoga Simförening | DNS | ||||||
- | Diana Azarian | 2003 | Väsby Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Elin Jämtin | 2003 | Kalmar Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Emmy Ericsson | 2003 | Linköpings Allmänna SS | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.06 | Utskriftsdatum | 28 maj 2016 |
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS | Utskriftstid | 11:06 |
Resultat Gren 22 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Filbyter Cup | Utskriftsdatum | 28 maj 2016 | |||
Tävlingsort | Linköping | Utskriftstid | 11:22 | |||
Arrangör | Linköpings ASS | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 27 maj 2016 |
Gren 22, 200m Medley Herrar 13, Finaler 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Elliot Fielder | 2003 | Motala Simsällskap | 34.09 | 1:17.82 | 2:00.55 | 2:35.26 | |||
2 | Erik Lööw | 2003 | Södertälje Simsällskap | 32.15 | 1:14.16 | 1:58.90 | 2:35.43 | |||
3 | Kevin Grahn | 2003 | Katrineholms Simsällskap | 33.94 | 1:15.60 | 2:04.46 | 2:38.24 | |||
4 | Mattias Kvist | 2003 | Ösmo Simsällskap | 33.92 | 1:17.40 | 2:05.85 | 2:40.19 | |||
5 | Eric Lundström Silke | 2003 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 31.79 | 1:16.13 | 2:04.42 | 2:40.47 | |||
6 | Theo Oerther | 2003 | Södertälje Simsällskap | 34.79 | 1:19.61 | 2:08.73 | 2:46.67 | |||
7 | Erik Wallin | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 36.54 | 1:19.85 | 2:08.98 | 2:48.71 | |||
8 | Ludvig Holfve | 2003 | Turebergs Simklubb | 35.26 | 1:18.05 | 2:10.60 | 2:50.18 | |||
9 | Alex Ly | 2003 | Eskilstuna Simklubb | 37.65 | 1:22.57 | 2:12.25 | 2:52.53 | |||
10 | Jonathan Andersson | 2003 | Säffle Simsällskap | 41.64 | 1:27.16 | 2:17.00 | 2:52.86 | |||
11 | Ludvig Mathisen | 2003 | Karlstads Simsällskap | 40.78 | 1:27.26 | 2:14.32 | 2:53.07 | |||
12 | Philip Löfbom | 2003 | Karlskoga Simförening | 38.03 | 1:21.68 | 2:15.32 | 2:53.78 | |||
13 | Oskar Fridsell | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 41.19 | 1:26.69 | 2:20.21 | 3:02.68 | |||
14 | William Barkehed | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 36.49 | 1:22.15 | 2:16.40 | 3:03.54 | |||
15 | Oscar Björstam | 2003 | Karlskoga Simförening | 38.55 | 1:29.68 | 2:22.27 | 3:07.07 | |||
16 | Liam Björklund | 2003 | Ösmo Simsällskap | 40.60 | 1:29.40 | 2:25.42 | 3:10.17 | |||
17 | Elias Sjölander | 2003 | Karlstads Simsällskap | 43.67 | 1:32.87 | 2:32.92 | 3:13.61 | |||
18 | Olle Almén | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 40.44 | 1:34.06 | 2:35.05 | 3:15.95 | |||
19 | Tim Carlberg | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 42.66 | 1:35.88 | 2:29.52 | 3:16.01 | |||
20 | Vide Lundblad | 2003 | Njurunda Simsällskap | 53.05 | 1:47.15 | 2:46.24 | 3:32.06 | |||
- | Liam Fahlin | 2003 | Karlskoga Simförening | DSQ | ||||||
- | Oskar Högqvist | 2003 | Karlskoga Simförening | DSQ | ||||||
- | Stefanos Gavriliidis | 2003 | Västerviks Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.06 | Utskriftsdatum | 28 maj 2016 |
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS | Utskriftstid | 11:22 |
Resultat Gren 23 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Filbyter Cup | Utskriftsdatum | 28 maj 2016 | |||
Tävlingsort | Linköping | Utskriftstid | 11:31 | |||
Arrangör | Linköpings ASS | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 27 maj 2016 |
Gren 23, 200m Medley Damer 11 o y, Finaler 11 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Ebba Holgersson | 2005 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 41.26 | 1:26.32 | 2:18.13 | 2:57.21 | |||
2 | Miranda Wahlstedt | 2006 | Karlstads Simsällskap | 44.01 | 1:32.30 | 2:26.96 | 3:07.01 | |||
3 | Märta Högfeldt | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 39.56 | 1:31.58 | 2:27.15 | 3:10.68 | |||
4 | Joline Bakken | 2005 | Karlstads Simsällskap | 39.69 | 1:27.73 | 2:28.63 | 3:11.13 | |||
5 | Leija Johansson Junttila | 2006 | Motala Simsällskap | 40.60 | 1:30.34 | 2:27.34 | 3:11.77 | |||
6 | Linnea Lindberg | 2005 | Karlstads Simsällskap | 47.53 | 1:37.39 | 2:35.34 | 3:19.02 | |||
7 | Clara Kuggvik | 2005 | Västerviks Simsällskap | 43.77 | 1:40.28 | 2:37.48 | 3:19.03 | |||
8 | Lovisa Laine | 2005 | Eskilstuna Simklubb | 43.47 | 1:37.27 | 2:31.95 | 3:20.20 | |||
9 | Alice Lindgren | 2005 | Väsby Simsällskap | 46.76 | 1:41.01 | 2:41.26 | 3:26.46 | |||
10 | Felicia Brännbäck | 2006 | Väsby Simsällskap | 46.46 | 1:41.56 | 2:44.10 | 3:29.90 | |||
11 | Elin Gustafsson | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 49.59 | 1:41.70 | 2:42.45 | 3:30.16 | |||
12 | Emilia Carlsson | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 48.79 | 1:43.15 | 2:44.08 | 3:31.33 | |||
13 | Lovisa Jardelid | 2005 | Väsby Simsällskap | 47.49 | 1:44.78 | 2:46.13 | 3:32.49 | |||
14 | Frida Erlandsson | 2006 | Linköpings Allmänna SS | 47.14 | 1:44.66 | 2:47.44 | 3:39.30 | |||
15 | Sofia Wallin | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 51.47 | 1:49.07 | 2:46.60 | 3:39.88 | |||
16 | Ronja Flanagan | 2006 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 55.72 | 1:52.62 | 2:54.43 | 3:43.63 | |||
17 | Emma Werner | 2005 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 52.39 | 1:51.28 | 2:51.97 | 3:46.28 | |||
18 | Stella Åqvist | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 55.65 | 1:56.54 | 3:03.83 | 3:54.47 | |||
19 | Wilma Danielsson | 2006 | Väsby Simsällskap | 54.46 | 1:59.63 | 3:01.18 | 3:55.60 | |||
20 | Josefin Klintåker | 2006 | Linköpings Allmänna SS | 56.12 | 1:59.59 | 3:07.35 | 3:56.40 | |||
21 | Astrid Rosén | 2005 | Motala Simsällskap | 56.64 | 1:54.98 | 3:04.10 | 3:57.85 | |||
22 | Alva Granzell | 2006 | Karlstads Simsällskap | 56.32 | 2:12.65 | 3:19.81 | 4:12.08 | |||
- | Sofie Engvall | 2005 | Karlstads Simsällskap | DNS | ||||||
- | Andrea Höglund | 2005 | Linköpings Allmänna SS | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.06 | Utskriftsdatum | 28 maj 2016 |
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS | Utskriftstid | 11:31 |
Resultat Gren 24 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Filbyter Cup | Utskriftsdatum | 28 maj 2016 | |||
Tävlingsort | Linköping | Utskriftstid | 11:36 | |||
Arrangör | Linköpings ASS | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 27 maj 2016 |
Gren 24, 200m Medley Herrar 11 o y, Finaler 11 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Hugo Fransson | 2005 | Trollhättans Simsällskap | 41.94 | 1:32.23 | 2:25.56 | 3:05.98 | |||
2 | Casper Rengart | 2006 | Väsby Simsällskap | 44.14 | 1:38.19 | 2:35.32 | 3:23.80 | |||
3 | Elvis Ericsson | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 54.22 | 1:50.52 | 2:49.70 | 3:37.51 | |||
4 | Robin Lundqvist | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 50.87 | 1:50.12 | 2:55.71 | 3:42.66 | |||
5 | Lex Albringer | 2007 | Karlstads Simsällskap | 54.06 | 1:51.82 | 2:55.19 | 3:43.11 | |||
6 | Johan Montero | 2005 | Väsby Simsällskap | 45.56 | 1:50.27 | 2:55.55 | 3:44.51 | |||
7 | Erik Pellfolk | 2005 | Karlstads Simsällskap | 56.71 | 1:55.20 | 3:04.17 | 3:53.04 | |||
8 | Hugo Larsson | 2006 | Linköpings Allmänna SS | 56.31 | 1:55.16 | 3:03.43 | 3:55.79 | |||
- | Gustav Fahlström | 2005 | Motala Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.06 | Utskriftsdatum | 28 maj 2016 |
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS | Utskriftstid | 11:36 |
Resultat Gren 25 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Filbyter Cup | Utskriftsdatum | 28 maj 2016 | |||
Tävlingsort | Linköping | Utskriftstid | 11:47 | |||
Arrangör | Linköpings ASS | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 27 maj 2016 |
Gren 25, 200m Medley Damer 12, Finaler 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Thilde Smedbäck | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 34.49 | 1:15.22 | 2:03.70 | 2:41.06 | |||
2 | Tea Winblad | 2004 | Kalmar Simsällskap | 36.04 | 1:19.69 | 2:05.34 | 2:44.51 | |||
3 | Ebba Hazard | 2004 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 38.05 | 1:23.03 | 2:14.75 | 2:53.43 | |||
4 | Alva Abrahamsson | 2004 | Eskilstuna Simklubb | 38.77 | 1:25.72 | 2:19.24 | 2:58.39 | |||
5 | Hanna Åkerman | 2004 | Väsby Simsällskap | 38.86 | 1:28.31 | 2:16.81 | 3:01.70 | |||
6 | Lovisa Fantenberg | 2004 | Väsby Simsällskap | 39.58 | 1:32.05 | 2:24.99 | 3:09.32 | |||
7 | Hanna Jonasson | 2004 | Njurunda Simsällskap | 39.90 | 1:33.24 | 2:29.63 | 3:10.20 | |||
8 | Alice Fransson | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 42.78 | 1:33.60 | 2:28.57 | 3:12.67 | |||
9 | Jessika Mudyna | 2004 | Väsby Simsällskap | 41.83 | 1:35.18 | 2:32.01 | 3:14.18 | |||
10 | Lova Tjernström | 2004 | Njurunda Simsällskap | 43.49 | 1:34.10 | 2:34.06 | 3:14.81 | |||
11 | Maria Miñana Juan | 2004 | Västerviks Simsällskap | 42.99 | 1:36.83 | 2:32.59 | 3:15.98 | |||
12 | Elvira Montes | 2004 | Solna Sundbyberg SS 04 | 41.01 | 1:30.92 | 2:30.29 | 3:16.34 | |||
13 | Eva Shahverdyan | 2004 | Eskilstuna Simklubb | 44.42 | 1:35.06 | 2:34.87 | 3:16.44 | |||
14 | Elin Friberg | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 43.87 | 1:40.33 | 2:33.72 | 3:19.24 | |||
15 | Fiona Karlsson | 2004 | Ösmo Simsällskap | 45.63 | 1:41.54 | 2:36.73 | 3:19.34 | |||
16 | Emilia Eriksson | 2004 | Motala Simsällskap | 44.06 | 1:38.23 | 2:36.90 | 3:22.39 | |||
17 | Emma Nygård | 2004 | Väsby Simsällskap | 46.77 | 1:43.35 | 2:37.62 | 3:25.10 | |||
18 | Maja Arnell | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 48.94 | 1:41.49 | 2:39.82 | 3:26.43 | |||
19 | Nova Johansson | 2004 | Filipstads Simklubb | 48.04 | 1:42.83 | 2:41.47 | 3:29.02 | |||
20 | Anna Ivertsson | 2004 | Kalmar Simsällskap | 45.66 | 1:38.10 | 2:40.74 | 3:32.37 | |||
21 | Rebecca Velin | 2004 | Väsby Simsällskap | 51.01 | 1:46.56 | 2:45.39 | 3:34.79 | |||
22 | Tyra Marsten | 2004 | Ösmo Simsällskap | 49.92 | 1:49.05 | 2:47.85 | 3:40.87 | |||
23 | Isabelle Frisk | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 51.89 | 1:53.12 | 2:53.59 | 3:44.96 | |||
- | Selma Ericsson | 2004 | Norrköpings Kappsimningsklubb | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.06 | Utskriftsdatum | 28 maj 2016 |
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS | Utskriftstid | 11:47 |
Resultat Gren 26 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Filbyter Cup | Utskriftsdatum | 28 maj 2016 | |||
Tävlingsort | Linköping | Utskriftstid | 11:55 | |||
Arrangör | Linköpings ASS | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 27 maj 2016 |
Gren 26, 200m Medley Herrar 12, Finaler 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Gustav Edlund | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 37.36 | 1:24.88 | 2:09.32 | 2:49.55 | |||
2 | David Axelsson | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 37.44 | 1:24.03 | 2:11.74 | 2:50.57 | |||
3 | Lukas Lundberg | 2004 | Motala Simsällskap | 42.23 | 1:29.64 | 2:20.89 | 3:01.03 | |||
4 | Nikola Petrovic | 2004 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 41.28 | 1:31.60 | 2:23.13 | 3:02.94 | |||
5 | Samuel Paulson | 2004 | Eskilstuna Simklubb | 43.49 | 1:32.81 | 2:21.03 | 3:07.01 | |||
6 | Carl Roos | 2004 | Eskilstuna Simklubb | 44.52 | 1:31.81 | 2:26.72 | 3:07.66 | |||
7 | Giovanni Tello Tekmen | 2004 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 42.67 | 1:35.80 | 2:35.81 | 3:19.42 | |||
8 | Henrik Tran | 2004 | Eskilstuna Simklubb | 41.50 | 1:38.41 | 2:39.06 | 3:27.31 | |||
9 | Aldin Mandzo | 2004 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 50.63 | 1:46.83 | 2:48.22 | 3:31.71 | |||
10 | Ludvig Utterström | 2004 | Njurunda Simsällskap | 49.82 | 1:42.44 | 2:51.74 | 3:40.91 | |||
11 | Axel Engström | 2004 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 54.86 | 1:57.81 | 3:02.64 | 3:58.25 | |||
Skapad av WinGrodan 1.25.06 | Utskriftsdatum | 28 maj 2016 |
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS | Utskriftstid | 11:55 |
Resultat Gren 27 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Filbyter Cup | Utskriftsdatum | 28 maj 2016 | |||
Tävlingsort | Linköping | Utskriftstid | 12:26 | |||
Arrangör | Linköpings ASS | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 27 maj 2016 |
Gren 27, 4X100m Frisim Damer 16-17, Finaler 16 - 17 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | Tid | Status | |||
1 | Jönköping Woman [1999] | 1999 | Jönköpings Simsällskap | 4:13.94 | ||||||
Wilma Johansson | 2001 | 29.69 | 1:01.77 | 1:01.77 | ||||||
Elin Ristl | 1999 | 30.30 | 1:03.79 | 2:05.56 | ||||||
Emma Roos | 1999 | 30.99 | 1:06.22 | 3:11.78 | ||||||
Angelica Stark | 1999 | 30.05 | 1:02.16 | 4:13.94 | ||||||
2 | Eskilstuna Damer Lag 1 | 1999 | Eskilstuna Simklubb | 4:15.35 | ||||||
Linnea Fundberg | 1999 | 29.68 | 1:02.11 | 1:02.11 | ||||||
Rebecka Loikala | 2000 | 29.56 | 1:03.75 | 2:05.86 | ||||||
Jennie Isaksen | 2000 | 30.56 | 1:04.56 | 3:10.42 | ||||||
Katarina Lindoff | 2000 | 30.81 | 1:04.93 | 4:15.35 | ||||||
3 | Lass Damer Lag 1 [1999] | 1999 | Linköpings Allmänna SS | 4:16.80 | ||||||
Matilda Savén | 2000 | 30.55 | 1:04.03 | 1:04.03 | ||||||
Johanna Gunnarsson | 1999 | 30.36 | 1:05.84 | 2:09.87 | ||||||
Felicia Smedbäck | 2000 | 30.62 | 1:03.22 | 3:13.09 | ||||||
Elise Gidlöf | 1999 | 30.68 | 1:03.71 | 4:16.80 | ||||||
4 | Kalmar Sim 1 Damer 14 Oä | 2000 | Kalmar Simsällskap | 4:19.77 | ||||||
Ellen Lindeby | 1999 | 30.35 | 1:04.25 | 1:04.25 | ||||||
Emmy Jämtin | 2000 | 30.42 | 1:04.05 | 2:08.30 | ||||||
Leia Karlsson | 2002 | 30.50 | 1:05.67 | 3:13.97 | ||||||
Anna Sjölund | 2000 | 31.25 | 1:05.80 | 4:19.77 | ||||||
5 | Lass Damer Lag 2 [1999] | 1999 | Linköpings Allmänna SS | 4:29.47 | ||||||
Lovisa Lampi | 1999 | 30.48 | 1:06.54 | 1:06.54 | ||||||
Hilda Linné | 2000 | 30.72 | 1:05.68 | 2:12.22 | ||||||
Emma Ivarsson | 2000 | 33.00 | 1:11.47 | 3:23.69 | ||||||
Andrea Palm | 2000 | 31.20 | 1:05.78 | 4:29.47 | ||||||
6 | Eskilstuna Damer Lag 2 | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 4:36.01 | ||||||
Emilia Loikala | 2000 | 31.38 | 1:07.27 | 1:07.27 | ||||||
Tilda Wik | 2001 | 31.71 | 1:07.16 | 2:14.43 | ||||||
Amanda Kullman | 2000 | 32.07 | 1:08.74 | 3:23.17 | ||||||
Nora Laine | 2000 | 33.80 | 1:12.84 | 4:36.01 | ||||||
7 | Njurunda Damer Lag 1 | 1999 | Njurunda Simsällskap | 4:41.09 | ||||||
Vilma Olsson | 1999 | 31.60 | 1:08.63 | 1:08.63 | ||||||
Maja Jakobsson | 2000 | 32.12 | 1:08.93 | 2:17.56 | ||||||
Tilde Forslund | 2000 | 32.64 | 1:11.55 | 3:29.11 | ||||||
Ellen Näslund | 2000 | 33.56 | 1:11.98 | 4:41.09 | ||||||
8 | Kalmar Sim 2 Damer 14 Oä | 2000 | Kalmar Simsällskap | 4:45.96 | ||||||
Lisa Andersson | 2001 | 32.53 | 1:08.55 | 1:08.55 | ||||||
Felicia Lewton | 2001 | 36.64 | 1:20.44 | 2:28.99 | ||||||
Frida Ljungberg | 2000 | 31.77 | 1:08.32 | 3:37.31 | ||||||
Ella Wranå | 2001 | 32.41 | 1:08.65 | 4:45.96 | ||||||
9 | Nkk Damer [1999] | 1999 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 4:48.18 | ||||||
Sara Wallberg | 1999 | 30.69 | 1:03.88 | 1:03.88 | ||||||
Ebba Eriksson | 2000 | 34.72 | 1:15.91 | 2:19.79 | ||||||
Kajsa Johansson | 2000 | 38.42 | 1:22.10 | 3:41.89 | ||||||
Adina Eriksson | 1999 | 30.73 | 1:06.29 | 4:48.18 | ||||||
10 | Kalmar Sim 3 Damer [1999] | 1999 | Kalmar Simsällskap | 4:48.35 | ||||||
Tilde Wolfgang | 2001 | 33.39 | 1:11.96 | 1:11.96 | ||||||
Anna Hofer | 2000 | 32.70 | 1:13.70 | 2:25.66 | ||||||
Jenny Fröstberg | 2002 | 33.64 | 1:12.56 | 3:38.22 | ||||||
Tilda Nordén | 2001 | 32.79 | 1:10.13 | 4:48.35 | ||||||
11 | SS04 Damer [1999] | 1999 | Solna Sundbyberg SS 04 | 5:09.60 | ||||||
Daphne Thörn | 1997 | 35.35 | 1:15.39 | 1:15.39 | ||||||
Matilda Bergström | 2000 | 35.47 | 1:16.51 | 2:31.90 | ||||||
Alva Westlund | 2000 | 35.86 | 1:16.24 | 3:48.14 | ||||||
Hanna Hyllander | 1999 | 38.10 | 1:21.46 | 5:09.60 | ||||||
- | Tureberg Damer [2000] | 2000 | Turebergs Simklubb | DSQ | ||||||
Olivia Stille | 2000 | 30.20 | 1:01.97 | 1:01.97 | ||||||
Astrid Eriksson | 2001 | 30.04 | 1:02.91 | 2:04.88 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.06 | Utskriftsdatum | 28 maj 2016 |
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS | Utskriftstid | 12:26 |
Resultat Gren 28 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Filbyter Cup | Utskriftsdatum | 28 maj 2016 | |||
Tävlingsort | Linköping | Utskriftstid | 12:35 | |||
Arrangör | Linköpings ASS | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 27 maj 2016 |
Gren 28, 4X100m Frisim Dam 15 o y, Finaler 15 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | Tid | Status | |||
1 | Väsby SS Damer Lag 1 | 2001 | Väsby Simsällskap | 4:11.40 | ||||||
Lucrezia Vespertini | 2002 | 30.65 | 1:04.52 | 1:04.52 | ||||||
Tova Andersson | 2001 | 29.09 | 1:01.62 | 2:06.14 | ||||||
Louise Peacock | 2001 | 30.64 | 1:03.91 | 3:10.05 | ||||||
Ebba Andersson | 2001 | 29.32 | 1:01.35 | 4:11.40 | ||||||
2 | Lass Flickor 2003 Lag 1 | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 4:13.22 | ||||||
Alice Thörnros | 2001 | 31.63 | 1:04.74 | 1:04.74 | ||||||
Elin Gunnarsson | 2002 | 27.98 | 59.18 | 2:03.92 | ||||||
Sandra Mokhtari | 2001 | 30.70 | 1:04.35 | 3:08.27 | ||||||
Erika Tudegård | 2001 | 30.88 | 1:04.95 | 4:13.22 | ||||||
3 | Lass Flickor 2003 Lag 2 | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 4:23.74 | ||||||
Wilma Holmertz | 2003 | 32.11 | 1:08.02 | 1:08.02 | ||||||
Vera Karlsson | 2003 | 30.47 | 1:05.14 | 2:13.16 | ||||||
Alice Almén | 2001 | 30.09 | 1:04.60 | 3:17.76 | ||||||
Felicia Järvikari | 2002 | 31.22 | 1:05.98 | 4:23.74 | ||||||
4 | Karlstad F15Oy Lag1 | 2001 | Karlstads Simsällskap | 4:27.62 | ||||||
Isabelle Rydahl | 2003 | 30.86 | 1:04.61 | 1:04.61 | ||||||
Michelle Träff | 2002 | 30.14 | 1:05.18 | 2:09.79 | ||||||
Emmy Hedin | 2001 | 32.49 | 1:09.13 | 3:18.92 | ||||||
Clara Gustavson | 2003 | 31.97 | 1:08.70 | 4:27.62 | ||||||
5 | Karlskoga 2001-1 | 2001 | Karlskoga Simförening | 4:28.63 | ||||||
Agnes Rydh-Dufva | 2002 | 32.18 | 1:06.99 | 1:06.99 | ||||||
Saga Grandelius | 2001 | 31.35 | 1:07.24 | 2:14.23 | ||||||
Sanna Lekberg | 2001 | 30.41 | 1:04.10 | 3:18.33 | ||||||
Stina Andersson | 2002 | 32.81 | 1:10.30 | 4:28.63 | ||||||
6 | Väsby SS Damer Lag 2 | 2001 | Väsby Simsällskap | 4:32.34 | ||||||
Linnea Lindgren | 2001 | 31.22 | 1:04.89 | 1:04.89 | ||||||
Julia Björkén | 2001 | 30.87 | 1:06.18 | 2:11.07 | ||||||
Anna Frisk Garcia | 2002 | 33.25 | 1:09.97 | 3:21.04 | ||||||
Vanessa Hübinette | 2001 | 34.31 | 1:11.30 | 4:32.34 | ||||||
7 | Nkk Damer [2001] Lag 1 | 2001 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 4:39.55 | ||||||
Klara Gårdman | 2002 | 30.66 | 1:04.93 | 1:04.93 | ||||||
Stefanie Petrovic | 2003 | 34.62 | 1:13.90 | 2:18.83 | ||||||
Ebba Hazard | 2004 | 34.58 | 1:12.12 | 3:30.95 | ||||||
Sofia Westerberg | 2002 | 31.84 | 1:08.60 | 4:39.55 | ||||||
8 | Tureberg Damer [2003] | 2003 | Turebergs Simklubb | 4:46.47 | ||||||
Selma Holmer | 2004 | 33.66 | 1:10.38 | 1:10.38 | ||||||
Clara Wettergren | 2002 | 33.40 | 1:10.62 | 2:21.00 | ||||||
Felicia Larsered | 2003 | 33.80 | 1:12.02 | 3:33.02 | ||||||
Victoria Norén | 2002 | 34.54 | 1:13.45 | 4:46.47 | ||||||
9 | Karlskoga 2001-2 | 2001 | Karlskoga Simförening | 4:49.32 | ||||||
Elin Nilsson | 2001 | 33.08 | 1:10.88 | 1:10.88 | ||||||
Linn Granlund | 2001 | 33.19 | 1:11.67 | 2:22.55 | ||||||
Matilda Ek | 2002 | 33.80 | 1:12.33 | 3:34.88 | ||||||
Frida Medeskog | 2003 | 34.51 | 1:14.44 | 4:49.32 | ||||||
10 | Arvika SS Damer [2001] | 2001 | Arvika Simsällskap | 4:53.88 | ||||||
Miranda Kristiansson | 2001 | 34.82 | 1:14.94 | 1:14.94 | ||||||
Clara Hedling | 2001 | 32.86 | 1:07.77 | 2:22.71 | ||||||
Matilda Kristiansson | 2001 | 34.62 | 1:10.32 | 3:33.03 | ||||||
Sanna Axelsson | 2004 | 39.24 | 1:20.85 | 4:53.88 | ||||||
11 | Eskilstuna Damer [2001] | 2001 | Eskilstuna Simklubb | 4:56.07 | ||||||
Alva Abrahamsson | 2004 | 32.82 | 1:11.01 | 1:11.01 | ||||||
Cecilia Ahnlund | 2001 | 32.93 | 1:11.35 | 2:22.36 | ||||||
Matilda Jungstedt | 2001 | 35.83 | 1:16.89 | 3:39.25 | ||||||
Isabelle Persson | 2003 | 35.38 | 1:16.82 | 4:56.07 | ||||||
12 | Karlstad F15Oy Lag2 | 2001 | Karlstads Simsällskap | 5:06.68 | ||||||
Ingrid Hellgren | 2003 | 34.51 | 1:12.50 | 1:12.50 | ||||||
Joline Bakken | 2005 | 38.74 | 1:22.76 | 2:35.26 | ||||||
Elsa Bergsten | 2002 | 36.20 | 1:17.32 | 3:52.58 | ||||||
Miranda Wahlstedt | 2006 | 34.93 | 1:14.10 | 5:06.68 | ||||||
13 | SS04 Damer [2001] | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | 5:12.42 | ||||||
Naomi Sterling | 2002 | 34.85 | 1:13.50 | 1:13.50 | ||||||
Alexandra Reiman | 2002 | 36.70 | 1:19.04 | 2:32.54 | ||||||
Sofia Voigt | 2003 | 37.46 | 1:20.61 | 3:53.15 | ||||||
Rebecka Ishaq | 2003 | 36.09 | 1:19.27 | 5:12.42 | ||||||
14 | Kalmar Sim Damer [2003] | 2003 | Kalmar Simsällskap | 5:13.53 | ||||||
Tea Winblad | 2004 | 34.15 | 1:11.27 | 1:11.27 | ||||||
Isabell Lindvall | 2003 | 38.52 | 1:23.41 | 2:34.68 | ||||||
Hannah Bondeson | 2003 | 34.94 | 1:13.04 | 3:47.72 | ||||||
Elin Jämtin | 2003 | 40.65 | 1:25.81 | 5:13.53 | ||||||
15 | Nkk Damer [2001] Lag 2 | 2001 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 5:14.05 | ||||||
Ebba Holgersson | 2005 | 37.72 | 1:19.35 | 1:19.35 | ||||||
Annie Westerlund | 2002 | 34.14 | 1:13.79 | 2:33.14 | ||||||
Ellen Lovinge | 2004 | 39.01 | 1:22.80 | 3:55.94 | ||||||
Hilma Broden | 2003 | 36.34 | 1:18.11 | 5:14.05 | ||||||
16 | Njurunda Damer Lag 1 | 2003 | Njurunda Simsällskap | 5:17.58 | ||||||
Lotta Larsson Wermelin | 2002 | 34.78 | 1:13.22 | 1:13.22 | ||||||
Hanna Jonasson | 2004 | 39.08 | 1:24.63 | 2:37.85 | ||||||
Lovisa Lundblad | 2003 | 39.11 | 1:22.63 | 4:00.48 | ||||||
Lova Tjernström | 2004 | 37.01 | 1:17.10 | 5:17.58 | ||||||
17 | Eskilstuna Damer Lag 2 | 2001 | Eskilstuna Simklubb | 5:21.37 | ||||||
Elin Sand | 2002 | 36.28 | 1:16.81 | 1:16.81 | ||||||
Izabella Kullman | 2002 | 38.29 | 1:20.08 | 2:36.89 | ||||||
Emma Björk | 2002 | 39.74 | 1:24.00 | 4:00.89 | ||||||
Eva Shahverdyan | 2004 | 38.14 | 1:20.48 | 5:21.37 | ||||||
18 | Njurunda Damer Lag 2 | 2003 | Njurunda Simsällskap | 5:42.04 | ||||||
Stephanie Fjellgren | 2004 | 39.70 | 1:24.76 | 1:24.76 | ||||||
Ebba Lindblom | 2004 | 38.54 | 1:22.99 | 2:47.75 | ||||||
Elin Jönsson | 2004 | 40.50 | 1:29.81 | 4:17.56 | ||||||
Isabelle Grönlund | 2004 | 40.47 | 1:24.48 | 5:42.04 | ||||||
- | Nkk Damer [2001] Lag 3 | 2001 | Norrköpings Kappsimningsklubb | DNS | ||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | DNS | |||||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.06 | Utskriftsdatum | 28 maj 2016 |
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS | Utskriftstid | 12:35 |
Resultat Gren 29 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Filbyter Cup | Utskriftsdatum | 28 maj 2016 | |||
Tävlingsort | Linköping | Utskriftstid | 12:42 | |||
Arrangör | Linköpings ASS | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 27 maj 2016 |
Gren 29, 4X100m Medley Herr 16-17, Finaler 16 - 17 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | Tid | Status | |||
1 | Kalmar Sim 1 Herrar | 2000 | Kalmar Simsällskap | 4:21.32 | ||||||
Anton Hong | 2000 | 30.92 | 1:04.54 | 1:04.54 | ||||||
Anton Arvidsson | 2000 | 34.17 | 1:14.84 | 2:19.38 | ||||||
Atis Stikáns | 1999 | 29.45 | 1:03.50 | 3:22.88 | ||||||
Frank Raunio | 2000 | 27.48 | 58.44 | 4:21.32 | ||||||
2 | Tureberg Herrar [2000] | 2000 | Turebergs Simklubb | 4:22.97 | ||||||
Hugo Eriksson | 1999 | 31.51 | 1:05.14 | 1:05.14 | ||||||
Fredrik Annergren | 2001 | 32.73 | 1:10.76 | 2:15.90 | ||||||
Oskar Iwarsson | 2000 | 27.54 | 59.20 | 3:15.10 | ||||||
August Eriksson | 2004 | 31.88 | 1:07.87 | 4:22.97 | ||||||
3 | Jönköping Man [1996] | 1999 | Jönköpings Simsällskap | 4:23.67 | ||||||
Tim Lärkfeldt | 2000 | 29.93 | 1:01.97 | 1:01.97 | ||||||
Ishak Sabic | 1999 | 33.85 | 1:13.24 | 2:15.21 | ||||||
Marcus Holmquist | 2000 | 30.37 | 1:05.62 | 3:20.83 | ||||||
Oscar Hegmegi | 2001 | 29.20 | 1:02.84 | 4:23.67 | ||||||
4 | Karlskoga 2000 | 2000 | Karlskoga Simförening | 4:52.69 | ||||||
Philip Löfbom | 2003 | 37.83 | 1:19.00 | 1:19.00 | ||||||
Alexander Nylén | 2000 | 34.62 | 1:16.37 | 2:35.37 | ||||||
Igor Blagojevic | 2000 | 29.37 | 1:06.64 | 3:42.01 | ||||||
Noel Hodberg | 2002 | 33.08 | 1:10.68 | 4:52.69 | ||||||
5 | Eskilstuna Pojkar Lag 1 | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 5:03.17 | ||||||
Carl Bidebo | 2000 | 36.53 | 1:16.97 | 1:16.97 | ||||||
Axel Witt | 2000 | 35.93 | 1:17.82 | 2:34.79 | ||||||
Elias Paulson | 2000 | 35.97 | 1:20.09 | 3:54.88 | ||||||
Adam Fröjdfeldt | 1999 | 31.82 | 1:08.29 | 5:03.17 | ||||||
6 | SS04 Herrar [1999] | 1999 | Solna Sundbyberg SS 04 | 5:23.35 | ||||||
Tobias Eknor | 2000 | 36.27 | 1:17.05 | 1:17.05 | ||||||
Jens Haraldsson | 1996 | 34.60 | 1:17.54 | 2:34.59 | ||||||
Nicholas Weis Shore | 2002 | 41.74 | 1:37.20 | 4:11.79 | ||||||
Sacke Jantunen | 2001 | 33.82 | 1:11.56 | 5:23.35 | ||||||
- | Nkk Herrar [1999] | 1999 | Norrköpings Kappsimningsklubb | DNS | ||||||
Oscar Sundberg | 2000 | |||||||||
Kevin Wåhlin | 2000 | |||||||||
Victor Lovinge | 2000 | |||||||||
Ernest Ågren | 1999 | DNS | ||||||||
- | Lass Herrar Lag 1 [1999] | 1999 | Linköpings Allmänna SS | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.06 | Utskriftsdatum | 28 maj 2016 |
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS | Utskriftstid | 12:42 |
Resultat Gren 30 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Filbyter Cup | Utskriftsdatum | 28 maj 2016 | |||
Tävlingsort | Linköping | Utskriftstid | 12:56 | |||
Arrangör | Linköpings ASS | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 27 maj 2016 |
Gren 30, 4X100m Medley Herr 15 o y, Finaler 15 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | Tid | Status | |||
1 | Karlstad Pojkar 15År Lag1 | 2015 | Karlstads Simsällskap | 4:32.11 | ||||||
Linus Andersson | 2001 | 33.78 | 1:09.99 | 1:09.99 | ||||||
August Mathisen | 2001 | 33.61 | 1:13.60 | 2:23.59 | ||||||
David Albringer | 2001 | 30.34 | 1:07.39 | 3:30.98 | ||||||
Milos Jovancic | 2002 | 28.92 | 1:01.13 | 4:32.11 | ||||||
2 | Väsby SS Herrar Lag 1 | 2001 | Väsby Simsällskap | 4:33.87 | ||||||
William Lernå | 2002 | 32.92 | 1:09.56 | 1:09.56 | ||||||
Eric Hansson | 2002 | 35.31 | 1:18.00 | 2:27.56 | ||||||
Christopher Lindholm | 2002 | 30.03 | 1:05.92 | 3:33.48 | ||||||
Martin Melinder | 2001 | 28.65 | 1:00.39 | 4:33.87 | ||||||
3 | Nkk Herrar Lag 1 | 2002 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 4:34.31 | ||||||
Max Engström | 2001 | 30.24 | 1:04.17 | 1:04.17 | ||||||
Linus Hoffner | 2001 | 35.17 | 1:19.60 | 2:23.77 | ||||||
Eric Lundström Silke | 2003 | 32.53 | 1:10.37 | 3:34.14 | ||||||
John Brolin | 2002 | 28.32 | 1:00.17 | 4:34.31 | ||||||
4 | Lass Pojkar 2003 Lag 1 | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 4:46.90 | ||||||
Erik Wallin | 2003 | 37.05 | 1:17.96 | 1:17.96 | ||||||
Nicola Lundqvist | 2002 | 34.99 | 1:16.85 | 2:34.81 | ||||||
Naevid Kiasat | 2001 | 32.58 | 1:11.15 | 3:45.96 | ||||||
Sebastian Nilsson | 2002 | 28.19 | 1:00.94 | 4:46.90 | ||||||
5 | Katrineholm | 2001 | Katrineholms Simsällskap | 4:49.22 | ||||||
Kevin Grahn | 2003 | 36.01 | 1:14.06 | 1:14.06 | ||||||
Anders Malmberg | 2002 | 38.00 | 1:22.79 | 2:36.85 | ||||||
John Aldrin | 2001 | 30.94 | 1:08.73 | 3:45.58 | ||||||
Filip Rautiainen | 2001 | 30.10 | 1:03.64 | 4:49.22 | ||||||
6 | Lass Pojkar 2003 Lag 2 | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 5:00.84 | ||||||
William Barkehed | 2003 | 37.64 | 1:21.00 | 1:21.00 | ||||||
Ruben Staaf | 2002 | 37.57 | 1:22.67 | 2:43.67 | ||||||
Elias Axelsson | 2002 | 33.50 | 1:13.71 | 3:57.38 | ||||||
Albert Oscarsson | 2001 | 29.83 | 1:03.46 | 5:00.84 | ||||||
7 | Kalmar Sim 2 Herrar | 2001 | Kalmar Simsällskap | 5:09.84 | ||||||
Gusten Helgesson | 2002 | 35.39 | 1:14.42 | 1:14.42 | ||||||
Carl Lingström | 2002 | 39.17 | 1:24.86 | 2:39.28 | ||||||
Alexander Loo | 2001 | 35.36 | 1:18.88 | 3:58.16 | ||||||
David Marcusson | 2001 | 32.78 | 1:11.68 | 5:09.84 | ||||||
8 | Karlstad Pojkar 15År Lag2 | 2015 | Karlstads Simsällskap | 5:27.70 | ||||||
Samuel Vestin | 2002 | 39.52 | 1:22.65 | 1:22.65 | ||||||
Axel Rönnquist | 2001 | 38.28 | 1:23.98 | 2:46.63 | ||||||
Filip Myringby | 2001 | 37.27 | 1:29.86 | 4:16.49 | ||||||
Ludvig Mathisen | 2003 | 33.59 | 1:11.21 | 5:27.70 | ||||||
9 | Eskilstuna Herrar [2001] | 2001 | Eskilstuna Simklubb | 5:41.19 | ||||||
Carl Roos | 2004 | 40.33 | 1:24.30 | 1:24.30 | ||||||
Samuel Paulson | 2004 | 40.54 | 1:28.24 | 2:52.54 | ||||||
Alex Ly | 2003 | 38.23 | 1:27.81 | 4:20.35 | ||||||
Henrik Tran | 2004 | 36.02 | 1:20.84 | 5:41.19 | ||||||
10 | Nkk Herrar Lag 2 | 2002 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 5:46.99 | ||||||
Giovanni Tello Tekmen | 2004 | 42.76 | 1:29.46 | 1:29.46 | ||||||
Nikola Petrovic | 2004 | 45.36 | 1:37.05 | 3:06.51 | ||||||
David Könemann | 2001 | 33.19 | 1:20.67 | 4:27.18 | ||||||
Aldin Mandzo | 2004 | 38.17 | 1:19.81 | 5:46.99 | ||||||
11 | SS04 Herrar [2001] | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | 6:00.03 | ||||||
Tiger Khan | 2002 | 42.38 | 1:28.96 | 1:28.96 | ||||||
Erik Aglert | 2002 | 44.58 | 1:39.99 | 3:08.95 | ||||||
Oskar Fridsell | 2003 | 40.90 | 1:35.12 | 4:44.07 | ||||||
Marcus Larsson | 2003 | 35.01 | 1:15.96 | 6:00.03 | ||||||
- | Njurunda Herrar [2003] | 2003 | Njurunda Simsällskap | DSQ | ||||||
Mattias Gillgren | 2003 | 37.80 | 1:21.30 | 1:21.30 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.06 | Utskriftsdatum | 28 maj 2016 |
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS | Utskriftstid | 12:56 |
Resultat Gren 31 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Filbyter Cup | Utskriftsdatum | 28 maj 2016 | |||
Tävlingsort | Linköping | Utskriftstid | 16:00 | |||
Arrangör | Linköpings ASS | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 27 maj 2016 |
Gren 31, 400m Frisim Damer, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Elin Thörner | 1998 | Säffle Simsällskap | 1:07.55 | 2:18.31 | 3:27.52 | 4:36.91 | |||
2 | Rebecca Diaz-Nilsson | 1996 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 1:06.97 | 2:19.12 | 3:30.82 | 4:40.30 | |||
3 | Elin Gunnarsson | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 1:06.43 | 2:18.37 | 3:31.06 | 4:40.87 | |||
4 | Carolina Jonsson | 2002 | Södertälje Simsällskap | 1:06.95 | 2:19.87 | 3:32.76 | 4:42.00 | |||
5 | Andrea Palm | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 1:07.58 | 2:20.61 | 3:33.83 | 4:45.63 | |||
6 | Ebba Andersson | 2001 | Väsby Simsällskap | 1:07.45 | 2:21.00 | 3:34.51 | 4:45.72 | |||
7 | Miranda Arvidsson | 1998 | Kalmar Simsällskap | 1:05.28 | 2:17.26 | 3:32.04 | 4:47.26 | |||
8 | Angelica Stark | 1999 | Jönköpings Simsällskap | 1:08.17 | 2:21.52 | 3:35.68 | 4:47.36 | |||
9 | Alice Thörnros | 2001 | Linköpings Allmänna SS | 1:08.63 | 2:21.58 | 3:35.23 | 4:48.04 | |||
10 | Agnes Arberg | 2001 | Jönköpings Simsällskap | 1:09.94 | 2:23.42 | 3:37.50 | 4:48.89 | |||
11 | Alida Ramdén | 1997 | Södertälje Simsällskap | 1:07.07 | 2:21.67 | 3:36.72 | 4:50.75 | |||
12 | Sara Wallberg | 1999 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 1:08.89 | 2:23.06 | 3:37.97 | 4:51.47 | |||
13 | Louise Peacock | 2001 | Väsby Simsällskap | 1:08.25 | 2:22.89 | 3:38.03 | 4:51.69 | |||
14 | Rebecka Loikala | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 1:09.08 | 2:24.48 | 3:40.33 | 4:54.29 | |||
15 | Tina Huslid | 2000 | Södertälje Simsällskap | 1:10.03 | 2:25.29 | 3:41.82 | 4:56.74 | |||
16 | Astrid Eriksson | 2001 | Turebergs Simklubb | 1:11.03 | 2:27.42 | 3:43.19 | 4:57.42 | |||
17 | Malin Jonsson | 1998 | Jönköpings Simsällskap | 1:09.56 | 2:25.51 | 3:42.19 | 4:57.73 | |||
18 | Katarina Lindoff | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 1:09.42 | 2:26.29 | 3:42.61 | 4:57.75 | |||
19 | Elin Håkansson | 1997 | Karlskoga Simförening | 1:10.30 | 2:26.17 | 3:43.98 | 4:58.81 | |||
20 | Filippa Malmström | 2003 | Södertälje Simsällskap | 1:10.53 | 2:27.03 | 3:42.89 | 4:58.89 | |||
21 | Felicia Järvikari | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 1:13.46 | 2:32.09 | 3:50.46 | 5:05.65 | |||
22 | Lucrezia Vespertini | 2002 | Väsby Simsällskap | 1:11.75 | 2:31.19 | 3:51.40 | 5:07.08 | |||
23 | Thilde Smedbäck | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 1:15.15 | 2:34.26 | 3:52.99 | 5:08.05 | |||
24 | Maja Jakobsson | 2000 | Njurunda Simsällskap | 1:11.51 | 2:30.98 | 3:52.10 | 5:10.71 | |||
25 | Sandra Mokhtari | 2001 | Linköpings Allmänna SS | 1:14.48 | 2:33.88 | 3:53.69 | 5:11.00 | |||
26 | Linnea Lindgren | 2001 | Väsby Simsällskap | 1:11.85 | 2:32.31 | 3:52.78 | 5:11.92 | |||
27 | Isabelle Rydahl | 2003 | Karlstads Simsällskap | 1:11.63 | 2:31.04 | 3:52.15 | 5:12.75 | |||
28 | Sanna Lekberg | 2001 | Karlskoga Simförening | 1:12.99 | 2:33.83 | 3:56.41 | 5:16.07 | |||
29 | Isabel Teglöf | 2003 | Södertälje Simsällskap | 1:15.17 | 2:38.07 | 4:01.89 | 5:19.33 | |||
30 | Amanda Kullman | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 1:15.96 | 2:39.03 | 4:01.39 | 5:20.83 | |||
31 | Ellen Näslund | 2000 | Njurunda Simsällskap | 1:15.91 | 2:38.73 | 4:02.16 | 5:21.84 | |||
32 | Vanessa Hübinette | 2001 | Väsby Simsällskap | 1:15.70 | 2:38.22 | 4:01.73 | 5:22.01 | |||
33 | Tilde Forslund | 2000 | Njurunda Simsällskap | 1:15.43 | 2:38.86 | 4:02.84 | 5:25.14 | |||
34 | Vilma Olsson | 1999 | Njurunda Simsällskap | 1:16.86 | 2:41.13 | 4:06.25 | 5:28.83 | |||
35 | Tilde Wolfgang | 2001 | Kalmar Simsällskap | 1:15.71 | 2:39.96 | 4:06.40 | 5:31.80 | |||
36 | Agnes Rydh-Dufva | 2002 | Karlskoga Simförening | 1:16.26 | 2:41.30 | 4:08.29 | 5:33.85 | |||
36 | Isadora Rosén | 2002 | Motala Simsällskap | 1:17.47 | 2:43.95 | 4:10.81 | 5:33.85 | |||
38 | Amanda Weiding | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 1:20.43 | 2:46.55 | 4:13.93 | 5:34.22 | |||
39 | Matilda Kristiansson | 2001 | Arvika Simsällskap | 1:17.94 | 2:44.80 | 4:11.67 | 5:36.37 | |||
40 | Darja Koutchinskaia | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 1:18.50 | 2:45.46 | 4:13.18 | 5:39.32 | |||
41 | Linn Granlund | 2001 | Karlskoga Simförening | 1:19.54 | 2:46.82 | 4:15.90 | 5:42.42 | |||
42 | Nora Laine | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 1:19.70 | 2:48.07 | 4:17.02 | 5:44.36 | |||
43 | Matilda Jungstedt | 2001 | Eskilstuna Simklubb | 1:23.17 | 2:53.36 | 4:23.88 | 5:50.10 | |||
Skapad av WinGrodan 1.25.06 | Utskriftsdatum | 28 maj 2016 |
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS | Utskriftstid | 16:00 |
Resultat Gren 32 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Filbyter Cup | Utskriftsdatum | 28 maj 2016 | |||
Tävlingsort | Linköping | Utskriftstid | 16:24 | |||
Arrangör | Linköpings ASS | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 27 maj 2016 |
Gren 32, 400m Frisim Herrar, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Tim Lärkfeldt | 2000 | Jönköpings Simsällskap | 1:02.30 | 2:07.97 | 3:12.80 | 4:14.36 | |||
2 | Anton Andersson | 1993 | Linköpings Allmänna SS | 1:02.29 | 2:07.99 | 3:13.07 | 4:17.08 | |||
3 | Hugo Eriksson | 1999 | Turebergs Simklubb | 1:03.39 | 2:09.48 | 3:15.20 | 4:21.03 | |||
4 | Marcus Holmquist | 2000 | Jönköpings Simsällskap | 1:03.67 | 2:11.21 | 3:18.62 | 4:24.59 | |||
5 | Tom Andersson | 1998 | Linköpings Allmänna SS | 1:00.35 | 2:07.96 | 3:18.61 | 4:28.73 | |||
6 | Daniel Olsson | 1996 | Linköpings Allmänna SS | 1:03.09 | 2:11.92 | 3:21.09 | 4:29.49 | |||
7 | Ishak Sabic | 1999 | Jönköpings Simsällskap | 1:04.63 | 2:13.63 | 3:23.36 | 4:30.63 | |||
8 | Sixten Almén | 1999 | Linköpings Allmänna SS | 1:04.92 | 2:14.55 | 3:23.90 | 4:30.66 | |||
9 | Johan Björklund | 1999 | Njurunda Simsällskap | 1:04.26 | 2:13.56 | 3:23.09 | 4:33.24 | |||
10 | Oliver Tykesson | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 1:05.56 | 2:16.07 | 3:25.88 | 4:35.31 | |||
11 | Svante Linnér | 2000 | Motala Simsällskap | 1:06.71 | 2:16.18 | 3:27.21 | 4:36.95 | |||
12 | David Albringer | 2001 | Karlstads Simsällskap | 1:04.13 | 2:14.91 | 3:26.63 | 4:37.44 | |||
13 | Eric Hansson | 2002 | Väsby Simsällskap | 1:05.52 | 2:16.83 | 3:29.04 | 4:39.19 | |||
14 | Linus Andersson | 2001 | Karlstads Simsällskap | 1:05.83 | 2:18.68 | 3:31.60 | 4:42.17 | |||
15 | John Aldrin | 2001 | Katrineholms Simsällskap | 1:05.44 | 2:18.23 | 3:31.62 | 4:42.41 | |||
16 | William Brink | 1998 | Jönköpings Simsällskap | 1:11.08 | 2:26.61 | 3:43.04 | 4:57.80 | |||
17 | Axel Witt | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 1:11.44 | 2:29.13 | 3:46.84 | 5:01.96 | |||
18 | Erik Lööw | 2003 | Södertälje Simsällskap | 1:11.16 | 2:29.56 | 3:46.51 | 5:02.65 | |||
19 | Ademir Silic | 1998 | Västerviks Simsällskap | 1:07.13 | 2:24.23 | 3:43.61 | 5:03.35 | |||
20 | Samuel Vestin | 2002 | Karlstads Simsällskap | 1:14.54 | 2:35.19 | 3:53.34 | 5:07.73 | |||
21 | David Näslund | 2001 | Njurunda Simsällskap | 1:09.97 | 2:30.78 | 3:51.87 | 5:10.58 | |||
22 | Kevin Grahn | 2003 | Katrineholms Simsällskap | 1:14.89 | 2:36.70 | 3:57.34 | 5:12.16 | |||
23 | Oscar Hegmegi | 2001 | Jönköpings Simsällskap | 1:12.69 | 2:32.50 | 3:53.96 | 5:13.51 | |||
23 | Theo Oerther | 2003 | Södertälje Simsällskap | 1:14.99 | 2:36.75 | 3:57.57 | 5:13.51 | |||
25 | Mattias Kvist | 2003 | Ösmo Simsällskap | 1:11.41 | 2:33.48 | 3:56.01 | 5:14.78 | |||
26 | Carl Bidebo | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 1:12.20 | 2:33.70 | 3:55.82 | 5:15.14 | |||
27 | Elias Axelsson | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 1:17.07 | 2:39.94 | 4:01.77 | 5:19.60 | |||
28 | Anton Kilander | 1999 | Linköpings Allmänna SS | 1:16.57 | 2:39.48 | 4:02.00 | 5:21.19 | |||
29 | Philip Löfbom | 2003 | Karlskoga Simförening | 1:15.12 | 2:39.26 | 4:04.91 | 5:27.95 | |||
30 | Alexander Loo | 2001 | Kalmar Simsällskap | 1:16.73 | 2:41.00 | 4:06.45 | 5:28.16 | |||
31 | Axel Rönnquist | 2001 | Karlstads Simsällskap | 1:16.69 | 2:40.93 | 4:07.35 | 5:30.55 | |||
32 | Gustav Fahlström | 2005 | Motala Simsällskap | 1:19.71 | 2:45.74 | 4:11.12 | 5:31.71 | |||
33 | Adam Fröjdfeldt | 1999 | Eskilstuna Simklubb | 1:17.01 | 2:42.93 | 4:09.96 | 5:34.25 | |||
34 | Sebastian Nilsson | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 1:19.01 | 2:48.61 | 4:18.24 | 5:46.98 | |||
35 | Carl Roos | 2004 | Eskilstuna Simklubb | 1:21.96 | 2:52.76 | 4:22.94 | 5:48.00 | |||
36 | Marcus Larsson | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 1:22.58 | 2:53.59 | 4:24.60 | 5:48.95 | |||
37 | Liam Björklund | 2003 | Ösmo Simsällskap | 1:20.78 | 2:50.38 | 4:21.59 | 5:50.06 | |||
38 | Hugo Fransson | 2005 | Trollhättans Simsällskap | 1:21.83 | 2:54.01 | 4:25.79 | 5:50.15 | |||
39 | Jacob Edberg | 2003 | Säffle Simsällskap | 1:22.23 | 2:53.31 | 4:24.72 | 5:52.21 | |||
Skapad av WinGrodan 1.25.06 | Utskriftsdatum | 28 maj 2016 |
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS | Utskriftstid | 16:24 |
Resultat Gren 33 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Filbyter Cup | Utskriftsdatum | 28 maj 2016 | |||
Tävlingsort | Linköping | Utskriftstid | 16:33 | |||
Arrangör | Linköpings ASS | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 27 maj 2016 |
Gren 33, 100m Bröstsim Damer 13, Finaler 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Wilma Holmertz | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 37.60 | 1:20.83 | |||||
2 | Vera Karlsson | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 39.73 | 1:24.01 | |||||
3 | Martina Karlsson | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 41.63 | 1:27.98 | |||||
4 | Felicia Larsered | 2003 | Turebergs Simklubb | 41.55 | 1:28.42 | |||||
5 | Isabel Teglöf | 2003 | Södertälje Simsällskap | 43.24 | 1:29.75 | |||||
6 | Cornelia Ericsson | 2003 | Turebergs Simklubb | 42.72 | 1:34.24 | |||||
7 | Rebecka Jungstedt | 2003 | Eskilstuna Simklubb | 44.01 | 1:34.86 | |||||
8 | Darja Koutchinskaia | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 44.48 | 1:36.22 | |||||
9 | Amanda Weiding | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 45.61 | 1:37.04 | |||||
10 | Ingrid Hellgren | 2003 | Karlstads Simsällskap | 46.38 | 1:37.32 | |||||
11 | Rebecka Ishaq | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 45.72 | 1:37.59 | |||||
12 | Sofia Voigt | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 48.60 | 1:40.21 | |||||
13 | Hilma Broden | 2003 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 47.14 | 1:40.74 | |||||
14 | Lisa Vinger | 2003 | Södertälje Simsällskap | 47.70 | 1:41.11 | |||||
15 | Elsa Linné | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 49.49 | 1:45.27 | |||||
16 | Emmy Ericsson | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 49.97 | 1:45.55 | |||||
17 | Emelie Höök | 2003 | Filipstads Simklubb | 50.20 | 1:47.19 | |||||
18 | Frida Medeskog | 2003 | Karlskoga Simförening | 51.22 | 1:50.29 | |||||
19 | Elin Jämtin | 2003 | Kalmar Simsällskap | 53.13 | 1:50.41 | |||||
20 | Bianca Kokoric | 2003 | Ösmo Simsällskap | 52.83 | 1:50.55 | |||||
21 | Ella Kågedal | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 51.17 | 1:50.57 | |||||
22 | Maria Dehgani | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 53.33 | 1:52.06 | |||||
23 | Isabell Lindvall | 2003 | Kalmar Simsällskap | 52.08 | 1:52.17 | |||||
24 | Mimmi Krekula | 2003 | Väsby Simsällskap | 54.55 | 1:55.14 | |||||
25 | Vera Kämpe | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 56.66 | 2:04.72 | |||||
- | Armita Mosavi | 2003 | Väsby Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Johanna Pettersson | 2003 | Eskilstuna Simklubb | DSQ | ||||||
- | Olivia Svensson | 2003 | Väsby Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Yasemin Uzum | 2003 | Turebergs Simklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.06 | Utskriftsdatum | 28 maj 2016 |
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS | Utskriftstid | 16:33 |
Resultat Gren 34 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Filbyter Cup | Utskriftsdatum | 28 maj 2016 | |||
Tävlingsort | Linköping | Utskriftstid | 16:37 | |||
Arrangör | Linköpings ASS | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 27 maj 2016 |
Gren 34, 100m Bröstsim Herrar 13, Finaler 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Elliot Fielder | 2003 | Motala Simsällskap | 37.15 | 1:17.27 | |||||
2 | Erik Lööw | 2003 | Södertälje Simsällskap | 39.78 | 1:21.27 | |||||
3 | Alex Ly | 2003 | Eskilstuna Simklubb | 40.63 | 1:27.31 | |||||
4 | Erik Wallin | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 41.18 | 1:27.93 | |||||
5 | Ludvig Mathisen | 2003 | Karlstads Simsällskap | 41.21 | 1:29.13 | |||||
6 | Mattias Kvist | 2003 | Ösmo Simsällskap | 42.48 | 1:29.95 | |||||
7 | Ludvig Holfve | 2003 | Turebergs Simklubb | 42.40 | 1:32.37 | |||||
8 | Jonathan Andersson | 2003 | Säffle Simsällskap | 47.44 | 1:36.34 | |||||
9 | Stefanos Gavriliidis | 2003 | Västerviks Simsällskap | 44.58 | 1:36.72 | |||||
10 | Theo Oerther | 2003 | Södertälje Simsällskap | 46.73 | 1:37.04 | |||||
11 | Oskar Fridsell | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 45.71 | 1:37.79 | |||||
12 | Rasmus Svensson | 2003 | Kalmar Simsällskap | 46.58 | 1:38.24 | |||||
13 | Liam Björklund | 2003 | Ösmo Simsällskap | 46.77 | 1:39.69 | |||||
14 | Tim Carlberg | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 47.50 | 1:39.84 | |||||
15 | Albin Mägiste | 2003 | Kalmar Simsällskap | 47.78 | 1:40.68 | |||||
16 | Ludvig Asplund | 2003 | Kalmar Simsällskap | 47.69 | 1:45.90 | |||||
17 | Vide Lundblad | 2003 | Njurunda Simsällskap | 49.84 | 1:46.50 | |||||
18 | Elias Sjölander | 2003 | Karlstads Simsällskap | 50.75 | 1:47.53 | |||||
19 | Oskar Högqvist | 2003 | Karlskoga Simförening | 51.61 | 1:48.60 | |||||
20 | Jacob Edberg | 2003 | Säffle Simsällskap | 51.74 | 1:48.75 | |||||
21 | Liam Fahlin | 2003 | Karlskoga Simförening | 53.45 | 1:51.49 | |||||
22 | Elliot Asplund | 2003 | Kalmar Simsällskap | 53.61 | 1:54.11 | |||||
- | Oscar Björstam | 2003 | Karlskoga Simförening | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.06 | Utskriftsdatum | 28 maj 2016 |
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS | Utskriftstid | 16:37 |
Resultat Gren 35 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Filbyter Cup | Utskriftsdatum | 28 maj 2016 | |||
Tävlingsort | Linköping | Utskriftstid | 16:57 | |||
Arrangör | Linköpings ASS | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 27 maj 2016 |
Gren 35, 100m Frisim Damer 14 o ä, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Elin Gunnarsson | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 29.69 | 1:01.14 | |||||
2 | Carolina Jonsson | 2002 | Södertälje Simsällskap | 30.28 | 1:03.36 | |||||
3 | Lucrezia Vespertini | 2002 | Väsby Simsällskap | 31.32 | 1:04.86 | |||||
4 | Klara Gårdman | 2002 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 31.54 | 1:05.85 | |||||
5 | Michelle Träff | 2002 | Karlstads Simsällskap | 31.98 | 1:07.12 | |||||
6 | Nadia Welin-Berger | 2002 | Södertälje Simsällskap | 32.74 | 1:08.54 | |||||
7 | Isadora Rosén | 2002 | Motala Simsällskap | 32.68 | 1:08.78 | |||||
8 | Leia Karlsson | 2002 | Kalmar Simsällskap | 33.56 | 1:09.26 | |||||
9 | Lovisa Öhrn | 2002 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 33.01 | 1:09.40 | |||||
10 | Agnes Rydh-Dufva | 2002 | Karlskoga Simförening | 34.03 | 1:11.08 | |||||
11 | Clara Wettergren | 2002 | Turebergs Simklubb | 34.30 | 1:11.17 | |||||
12 | Stina Andersson | 2002 | Karlskoga Simförening | 34.37 | 1:11.88 | |||||
13 | Angelica Blomberg | 2002 | Södertälje Simsällskap | 34.53 | 1:11.89 | |||||
14 | Anna Frisk Garcia | 2002 | Väsby Simsällskap | 34.66 | 1:12.15 | |||||
15 | Victoria Norén | 2002 | Turebergs Simklubb | 34.35 | 1:12.59 | |||||
16 | Emelie Liljeblad | 2002 | Västerviks Simsällskap | 34.74 | 1:12.64 | |||||
17 | Mira Grimvall | 2002 | Västerviks Simsällskap | 34.63 | 1:12.99 | |||||
18 | Lotta Larsson Wermelin | 2002 | Njurunda Simsällskap | 34.67 | 1:13.12 | |||||
19 | Naomi Sterling | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 35.61 | 1:13.44 | |||||
20 | Annie Westerlund | 2002 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 34.88 | 1:13.67 | |||||
21 | Jenny Fröstberg | 2002 | Kalmar Simsällskap | 35.18 | 1:14.38 | |||||
22 | Emma Bengtsson | 2002 | Motala Simsällskap | 35.81 | 1:14.87 | |||||
23 | Alexandra Reiman | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 36.54 | 1:17.82 | |||||
24 | Elsa Bergsten | 2002 | Karlstads Simsällskap | 37.23 | 1:18.54 | |||||
25 | Hanna Liliequist | 2002 | Västerviks Simsällskap | 37.14 | 1:18.71 | |||||
26 | Anna Jonsson | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 37.93 | 1:20.14 | |||||
27 | Elin Sand | 2002 | Eskilstuna Simklubb | 38.15 | 1:20.67 | |||||
28 | Emma Björk | 2002 | Eskilstuna Simklubb | 38.77 | 1:21.72 | |||||
29 | Izabella Kullman | 2002 | Eskilstuna Simklubb | 38.65 | 1:22.81 | |||||
30 | Maja Aly | 2002 | Ösmo Simsällskap | 39.98 | 1:23.34 | |||||
31 | Ronja Engström | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 38.76 | 1:23.68 | |||||
32 | Nathalie Arvidsson | 2002 | Kalmar Simsällskap | 38.96 | 1:24.17 | |||||
33 | Agnes Nyberg | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 40.64 | 1:24.40 | |||||
34 | Maryam Forghani | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 39.99 | 1:25.52 | |||||
35 | Elsa Marsten | 2002 | Ösmo Simsällskap | 40.86 | 1:26.22 | |||||
36 | Oline Rehnström | 2002 | Väsby Simsällskap | 40.73 | 1:29.00 | |||||
37 | Rosanna Atashi | 2002 | Väsby Simsällskap | 43.16 | 1:36.52 | |||||
- | Ellen Augustini | 2002 | Västerviks Simsällskap | DNS | ||||||
- | Julia Helleblad | 2002 | Västerviks Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 35, 100m Frisim Damer 14 o ä, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Tova Andersson | 2001 | Väsby Simsällskap | 29.37 | 1:01.44 | |||||
2 | Wilma Johansson | 2001 | Jönköpings Simsällskap | 30.46 | 1:01.95 | |||||
3 | Mathilda Eriksson | 2001 | Turebergs Simklubb | 30.41 | 1:02.44 | |||||
4 | Elin Swerlander | 2001 | Turebergs Simklubb | 30.19 | 1:02.89 | |||||
5 | Ebba Andersson | 2001 | Väsby Simsällskap | 30.97 | 1:04.03 | |||||
6 | Ella Lindroth | 2001 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 31.54 | 1:05.79 | |||||
7 | Erika Tudegård | 2001 | Linköpings Allmänna SS | 32.17 | 1:05.80 | |||||
8 | Linnea Lindgren | 2001 | Väsby Simsällskap | 31.90 | 1:05.94 | |||||
9 | Tove Wikström | 2001 | Härnösands Simsällskap | 30.95 | 1:06.08 | |||||
10 | Cornelia Norén-Vosfeldt | 2001 | Härnösands Simsällskap | 31.53 | 1:06.09 | |||||
11 | Felicia Claesén | 2001 | Västerviks Simsällskap | 31.94 | 1:06.37 | |||||
12 | Sandra Mokhtari | 2001 | Linköpings Allmänna SS | 32.00 | 1:06.52 | |||||
13 | Tilda Wik | 2001 | Eskilstuna Simklubb | 31.67 | 1:07.08 | |||||
14 | Julia Björkén | 2001 | Väsby Simsällskap | 31.81 | 1:07.60 | |||||
15 | Saga Grandelius | 2001 | Karlskoga Simförening | 32.62 | 1:08.00 | |||||
16 | Clara Hedling | 2001 | Arvika Simsällskap | 32.53 | 1:08.19 | |||||
17 | Thea Ekström | 2001 | Västerviks Simsällskap | 32.80 | 1:08.37 | |||||
18 | Tilda Nordén | 2001 | Kalmar Simsällskap | 33.29 | 1:09.49 | |||||
19 | Lisa Andersson | 2001 | Kalmar Simsällskap | 33.67 | 1:09.60 | |||||
20 | Ella Wranå | 2001 | Kalmar Simsällskap | 33.03 | 1:09.63 | |||||
21 | Emmy Hedin | 2001 | Karlstads Simsällskap | 33.20 | 1:10.22 | |||||
22 | Caroline Andersson | 2001 | Säffle Simsällskap | 33.49 | 1:10.41 | |||||
23 | Matilda Kristiansson | 2001 | Arvika Simsällskap | 34.57 | 1:11.77 | |||||
24 | Cecilia Ahnlund | 2001 | Eskilstuna Simklubb | 35.03 | 1:12.44 | |||||
25 | Linn Granlund | 2001 | Karlskoga Simförening | 34.99 | 1:13.41 | |||||
26 | Elin Nilsson | 2001 | Karlskoga Simförening | 34.93 | 1:13.58 | |||||
27 | Camila Valenzuela Jorquera | 2001 | Ösmo Simsällskap | 37.78 | 1:16.25 | |||||
28 | Vanessa Hübinette | 2001 | Väsby Simsällskap | 36.04 | 1:16.33 | |||||
29 | Klara Wester | 2001 | Västerviks Simsällskap | 35.41 | 1:16.80 | |||||
30 | Maja Palmqvist | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | 38.14 | 1:19.27 | |||||
31 | Felicia Lewton | 2001 | Kalmar Simsällskap | 37.36 | 1:20.16 | |||||
32 | Sandra Pasanen | 2001 | Ösmo Simsällskap | 40.68 | 1:24.53 | |||||
- | Alice Almén | 2001 | Linköpings Allmänna SS | DSQ | ||||||
- | Filippa Thyrman | 2001 | Karlskoga Simförening | DSQ | ||||||
Gren 35, 100m Frisim Damer 14 o ä, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Alida Ramdén | 1997 | Södertälje Simsällskap | 29.44 | 1:00.76 | |||||
2 | Olivia Stille | 2000 | Turebergs Simklubb | 29.51 | 1:01.41 | |||||
3 | Rebecca Diaz-Nilsson | 1996 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 30.13 | 1:01.99 | |||||
4 | Linnea Fundberg | 1999 | Eskilstuna Simklubb | 30.58 | 1:02.80 | |||||
5 | Hilma Ramdén | 2000 | Södertälje Simsällskap | 30.54 | 1:03.12 | |||||
6 | Klara Eriksson | 2000 | Nyköpings Simsällskap | 30.64 | 1:03.80 | |||||
6 | Rebecka Loikala | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 30.30 | 1:03.80 | |||||
8 | Matilda Savén | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 31.03 | 1:03.82 | |||||
9 | Agnes Wedel | 2000 | Västerviks Simsällskap | 30.93 | 1:03.92 | |||||
10 | Ellen Lindeby | 1999 | Kalmar Simsällskap | 30.96 | 1:04.15 | |||||
11 | Linnea Waldemarsson | 1996 | Västerviks Simsällskap | 31.07 | 1:04.25 | |||||
12 | Marie-Therese Öberg | 1986 | Ösmo Simsällskap | 30.43 | 1:04.62 | |||||
13 | Felicia Smedbäck | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 31.65 | 1:04.66 | |||||
14 | Emmy Jämtin | 2000 | Kalmar Simsällskap | 31.51 | 1:05.41 | |||||
15 | Lo Lindeblad | 2000 | Väsby Simsällskap | 31.81 | 1:05.73 | |||||
16 | Jennie Isaksen | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 31.42 | 1:05.90 | |||||
17 | Angelica Stark | 1999 | Jönköpings Simsällskap | 32.07 | 1:05.93 | |||||
18 | Andrea Palm | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 31.93 | 1:06.12 | |||||
19 | Alexandra Kinell | 2000 | Karlskoga Simförening | 31.42 | 1:06.16 | |||||
20 | Hilda Linné | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 31.78 | 1:06.41 | |||||
21 | Emma Roos | 1999 | Jönköpings Simsällskap | 31.95 | 1:06.53 | |||||
22 | Anna Sjölund | 2000 | Kalmar Simsällskap | 31.95 | 1:06.78 | |||||
23 | Adina Eriksson | 1999 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 32.61 | 1:06.86 | |||||
24 | Tina Huslid | 2000 | Södertälje Simsällskap | 31.45 | 1:07.17 | |||||
25 | Ajla Omic | 1999 | Karlstads Simsällskap | 32.18 | 1:07.20 | |||||
26 | Elin Ristl | 1999 | Jönköpings Simsällskap | 31.90 | 1:07.43 | |||||
27 | Emma Juneskog | 1998 | Västerviks Simsällskap | 31.40 | 1:07.96 | |||||
28 | Emilia Loikala | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 31.90 | 1:08.02 | |||||
29 | Katarina Lindoff | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 32.57 | 1:08.08 | |||||
30 | Astrid Albertsson | 2000 | Väsby Simsällskap | 32.14 | 1:08.37 | |||||
31 | Solveig Ramallo | 1993 | Karlstads Simsällskap | 32.14 | 1:08.73 | |||||
32 | Amanda Kullman | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 33.21 | 1:08.76 | |||||
33 | Frida Ljungberg | 2000 | Kalmar Simsällskap | 32.98 | 1:08.99 | |||||
34 | Vilma Olsson | 1999 | Njurunda Simsällskap | 32.68 | 1:09.30 | |||||
35 | Emma Johansson | 1997 | Jönköpings Simsällskap | 32.62 | 1:09.85 | |||||
36 | Emma Hjort | 2000 | Karlstads Simsällskap | 33.21 | 1:10.07 | |||||
37 | Emilia Eerola | 1999 | Karlskoga Simförening | 34.34 | 1:10.73 | |||||
38 | Maja Jakobsson | 2000 | Njurunda Simsällskap | 33.72 | 1:11.06 | |||||
39 | Emma Ivarsson | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 35.18 | 1:13.44 | |||||
40 | Tilde Forslund | 2000 | Njurunda Simsällskap | 34.59 | 1:13.99 | |||||
41 | Daphne Thörn | 1997 | Solna Sundbyberg SS 04 | 35.73 | 1:14.83 | |||||
42 | Frida Lundberg | 1992 | Ösmo Simsällskap | 36.24 | 1:15.50 | |||||
43 | Ebba Eriksson | 2000 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 35.43 | 1:15.70 | |||||
44 | Ellen Näslund | 2000 | Njurunda Simsällskap | 35.74 | 1:17.46 | |||||
45 | Matilda Bergström | 2000 | Solna Sundbyberg SS 04 | 37.83 | 1:18.23 | |||||
46 | Hanna Hyllander | 1999 | Solna Sundbyberg SS 04 | 39.45 | 1:20.89 | |||||
47 | Kajsa Johansson | 2000 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 39.27 | 1:21.00 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.25.06 | Utskriftsdatum | 28 maj 2016 |
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS | Utskriftstid | 16:57 |
Resultat Gren 36 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Filbyter Cup | Utskriftsdatum | 28 maj 2016 | |||
Tävlingsort | Linköping | Utskriftstid | 17:15 | |||
Arrangör | Linköpings ASS | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 27 maj 2016 |
Gren 36, 100m Frisim Herrar 14 o ä, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | John Brolin | 2002 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 29.60 | 1:01.00 | |||||
2 | Eric Hansson | 2002 | Väsby Simsällskap | 29.37 | 1:01.41 | |||||
3 | Milos Jovancic | 2002 | Karlstads Simsällskap | 30.36 | 1:02.36 | |||||
4 | Sebastian Nilsson | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 29.56 | 1:02.61 | |||||
5 | William Lernå | 2002 | Väsby Simsällskap | 30.47 | 1:03.01 | |||||
6 | Robin Björklund | 2002 | Njurunda Simsällskap | 30.38 | 1:04.03 | |||||
7 | Carl Lingström | 2002 | Kalmar Simsällskap | 31.03 | 1:04.25 | |||||
8 | Elias Axelsson | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 31.37 | 1:04.54 | |||||
9 | Henrik Eriksson | 2002 | Motala Simsällskap | 30.56 | 1:04.58 | |||||
10 | Christopher Lindholm | 2002 | Väsby Simsällskap | 30.78 | 1:04.61 | |||||
11 | Erik Bergstrand | 2002 | Södertälje Simsällskap | 30.06 | 1:04.63 | |||||
12 | Nicola Lundqvist | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 30.31 | 1:04.65 | |||||
13 | Gusten Helgesson | 2002 | Kalmar Simsällskap | 31.97 | 1:06.29 | |||||
14 | Samuel Vestin | 2002 | Karlstads Simsällskap | 32.56 | 1:07.42 | |||||
15 | Ruben Staaf | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 33.28 | 1:07.96 | |||||
16 | Måns Andersson | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 32.84 | 1:09.81 | |||||
17 | Noel Hodberg | 2002 | Karlskoga Simförening | 35.07 | 1:13.77 | |||||
18 | Hannes Blom | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 35.80 | 1:14.26 | |||||
19 | Casper Runfjäll | 2002 | Södertälje Simsällskap | 34.12 | 1:14.68 | |||||
20 | Nicholas Weis Shore | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 36.91 | 1:16.82 | |||||
21 | Isak Lust | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 39.16 | 1:21.02 | |||||
22 | Tiger Khan | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 38.37 | 1:22.56 | |||||
23 | Erik Aglert | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 39.74 | 1:26.59 | |||||
Gren 36, 100m Frisim Herrar 14 o ä, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | John Aldrin | 2001 | Katrineholms Simsällskap | 28.02 | 57.56 | |||||
2 | Max Engström | 2001 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 27.65 | 59.38 | |||||
3 | Felix Öberg | 2001 | Västerviks Simsällskap | 29.02 | 1:00.06 | |||||
4 | August Mathisen | 2001 | Karlstads Simsällskap | 29.44 | 1:00.12 | |||||
5 | David Albringer | 2001 | Karlstads Simsällskap | 29.43 | 1:00.20 | |||||
6 | Naevid Kiasat | 2001 | Linköpings Allmänna SS | 29.37 | 1:00.87 | |||||
7 | Martin Melinder | 2001 | Väsby Simsällskap | 29.94 | 1:01.37 | |||||
8 | Linus Andersson | 2001 | Karlstads Simsällskap | 29.98 | 1:02.05 | |||||
9 | Elias Engström | 2001 | Njurunda Simsällskap | 30.30 | 1:02.26 | |||||
10 | Fredrik Annergren | 2001 | Turebergs Simklubb | 30.13 | 1:02.91 | |||||
11 | Theodor Sköld | 2001 | Väsby Simsällskap | 30.29 | 1:03.84 | |||||
12 | Albert Oscarsson | 2001 | Linköpings Allmänna SS | 30.95 | 1:04.36 | |||||
13 | Filip Rautiainen | 2001 | Katrineholms Simsällskap | 30.86 | 1:04.87 | |||||
14 | Oscar Hegmegi | 2001 | Jönköpings Simsällskap | 31.53 | 1:06.66 | |||||
15 | Hemming Gong | 2001 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 31.47 | 1:06.92 | |||||
16 | David Näslund | 2001 | Njurunda Simsällskap | 32.69 | 1:07.83 | |||||
17 | Filip Myringby | 2001 | Karlstads Simsällskap | 32.45 | 1:07.99 | |||||
18 | Henrik Pap | 2001 | Kalmar Simsällskap | 32.61 | 1:10.17 | |||||
19 | Sebastian Tegbo | 2001 | Ösmo Simsällskap | 34.94 | 1:10.32 | |||||
20 | Arvid Johansson | 2001 | Kalmar Simsällskap | 34.40 | 1:10.89 | |||||
21 | David Marcusson | 2001 | Kalmar Simsällskap | 33.35 | 1:10.99 | |||||
22 | Elias Fölling Barck | 2001 | Västerviks Simsällskap | 1:11.04 | ||||||
23 | David Könemann | 2001 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 33.76 | 1:11.91 | |||||
24 | Sacke Jantunen | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | 36.70 | 1:13.78 | |||||
25 | Axel Rönnquist | 2001 | Karlstads Simsällskap | 36.18 | 1:15.41 | |||||
26 | Alexander Hörnquist | 2001 | Filipstads Simklubb | 38.07 | 1:21.06 | |||||
Gren 36, 100m Frisim Herrar 14 o ä, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Erik Brandt | 1999 | Södertälje Simsällskap | 25.49 | 52.60 | |||||
2 | Björn Seeliger | 2000 | Södertälje Simsällskap | 26.12 | 54.85 | |||||
3 | Daniel Olsson | 1996 | Linköpings Allmänna SS | 27.09 | 55.90 | |||||
4 | Oskar Holm | 1993 | Linköpings Allmänna SS | 27.28 | 56.15 | |||||
5 | Petter Norén Vosfeldt | 1999 | Härnösands Simsällskap | 27.17 | 56.39 | |||||
6 | Victor Lovinge | 2000 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 27.43 | 56.56 | |||||
7 | Ishak Sabic | 1999 | Jönköpings Simsällskap | 27.75 | 56.66 | |||||
8 | Hampus Ny | 1990 | Södertälje Simsällskap | 27.46 | 56.68 | |||||
9 | Anton Hong | 2000 | Kalmar Simsällskap | 27.40 | 56.78 | |||||
10 | Erik Björklund | 1998 | Njurunda Simsällskap | 27.27 | 56.92 | |||||
11 | Jacob Olsson | 1998 | Kalmar Simsällskap | 27.54 | 57.60 | |||||
12 | Ivo Kuijpers | 1999 | Säffle Simsällskap | 27.67 | 57.62 | |||||
13 | Marcus Holmquist | 2000 | Jönköpings Simsällskap | 27.95 | 57.66 | |||||
14 | Hugo Eriksson | 1999 | Turebergs Simklubb | 27.77 | 57.74 | |||||
15 | Oskar Gannholm-Johansson | 1996 | Linköpings Allmänna SS | 27.67 | 58.01 | |||||
16 | Harald Madebrink | 1998 | Kalmar Simsällskap | 27.41 | 58.05 | |||||
16 | Tim Lärkfeldt | 2000 | Jönköpings Simsällskap | 27.71 | 58.05 | |||||
18 | Oskar Iwarsson | 2000 | Turebergs Simklubb | 28.22 | 58.08 | |||||
19 | Hans Zdolsek | 1996 | Linköpings Simidrottsförening | 26.96 | 58.78 | |||||
20 | Johan Björklund | 1999 | Njurunda Simsällskap | 28.16 | 58.79 | |||||
21 | Simon Brandt | 2000 | Väsby Simsällskap | 28.38 | 58.80 | |||||
22 | Kristoffer Loo | 1997 | Kalmar Simsällskap | 28.77 | 58.83 | |||||
23 | Frank Raunio | 2000 | Kalmar Simsällskap | 29.03 | 59.05 | |||||
23 | Sixten Almén | 1999 | Linköpings Allmänna SS | 28.70 | 59.05 | |||||
25 | Mattias Evaldsson | 1997 | Kalmar Simsällskap | 28.47 | 59.23 | |||||
26 | Elias Olsson Svensson | 1996 | Katrineholms Simsällskap | 28.01 | 59.78 | |||||
27 | Atis Stikáns | 1999 | Kalmar Simsällskap | 28.82 | 59.98 | |||||
28 | Mattias Grynning | 1999 | Linköpings Allmänna SS | 29.01 | 1:00.30 | |||||
29 | Igor Blagojevic | 2000 | Karlskoga Simförening | 29.40 | 1:01.18 | |||||
30 | Oliver Tykesson | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 29.73 | 1:01.44 | |||||
31 | Svante Linnér | 2000 | Motala Simsällskap | 30.46 | 1:02.23 | |||||
32 | Gustav Norén-Vosveldt | 1996 | Härnösands Simsällskap | 30.06 | 1:02.56 | |||||
33 | Axel Eriksson | 1998 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 29.47 | 1:02.71 | |||||
34 | Ademir Silic | 1998 | Västerviks Simsällskap | 28.89 | 1:03.14 | |||||
35 | Carl Bidebo | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 30.49 | 1:03.57 | |||||
36 | Anton Arvidsson | 2000 | Kalmar Simsällskap | 30.45 | 1:03.88 | |||||
37 | Konrad Ekström | 1998 | Linköpings Allmänna SS | 30.44 | 1:04.73 | |||||
38 | Sean Jentz | 1996 | Kalmar Simsällskap | 30.26 | 1:05.29 | |||||
39 | Jens Haraldsson | 1996 | Solna Sundbyberg SS 04 | 31.25 | 1:06.18 | |||||
40 | Kianoosh Mohammadali | 2000 | Karlstads Simsällskap | 31.36 | 1:06.49 | |||||
41 | William Brink | 1998 | Jönköpings Simsällskap | 32.48 | 1:08.09 | |||||
42 | Anton Kilander | 1999 | Linköpings Allmänna SS | 33.81 | 1:10.38 | |||||
43 | Adam Fröjdfeldt | 1999 | Eskilstuna Simklubb | 33.22 | 1:10.75 | |||||
44 | Elias Paulson | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 36.00 | 1:15.50 | |||||
45 | Dylan Saleh | 1998 | Linköpings Allmänna SS | 35.88 | 1:19.33 | |||||
46 | Gustav Ferlin | 2000 | Västerviks Simsällskap | 38.78 | 1:21.97 | |||||
47 | Fredrik Karlsson | 1967 | Ösmo Simsällskap | 39.17 | 1:26.14 | |||||
48 | Karl Ivertsson | 2000 | Kalmar Simsällskap | 40.44 | 1:30.31 | |||||
- | Kevin Wåhlin | 2000 | Norrköpings Kappsimningsklubb | DNS | ||||||
- | Lars Frölander | 1974 | Linköpings Allmänna SS | DNS | ||||||
- | Ernest Ågren | 1999 | Norrköpings Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.06 | Utskriftsdatum | 28 maj 2016 |
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS | Utskriftstid | 17:15 |
Resultat Gren 37 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Filbyter Cup | Utskriftsdatum | 28 maj 2016 | |||
Tävlingsort | Linköping | Utskriftstid | 17:30 | |||
Arrangör | Linköpings ASS | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 27 maj 2016 |
Gren 37, 100m Bröstsim Dam 11 o y, Finaler 11 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Ebba Holgersson | 2005 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 45.53 | 1:32.65 | |||||
2 | Miranda Wahlstedt | 2006 | Karlstads Simsällskap | 46.15 | 1:36.61 | |||||
3 | Lovisa Laine | 2005 | Eskilstuna Simklubb | 47.07 | 1:39.71 | |||||
4 | Märta Högfeldt | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 48.88 | 1:41.02 | |||||
5 | Clara Kuggvik | 2005 | Västerviks Simsällskap | 47.18 | 1:41.14 | |||||
6 | Linnea Lindberg | 2005 | Karlstads Simsällskap | 47.86 | 1:41.25 | |||||
7 | Elvira Bergsten | 2005 | Karlstads Simsällskap | 48.23 | 1:42.55 | |||||
8 | Sara Sjölander | 2006 | Karlstads Simsällskap | 48.42 | 1:43.96 | |||||
9 | Alice Lindgren | 2005 | Väsby Simsällskap | 48.87 | 1:45.13 | |||||
10 | Sofia Wallin | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 49.61 | 1:45.35 | |||||
11 | Leija Johansson Junttila | 2006 | Motala Simsällskap | 49.91 | 1:45.60 | |||||
12 | Andrea Höglund | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 49.15 | 1:46.36 | |||||
13 | Elin Gustafsson | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 51.58 | 1:46.96 | |||||
14 | Louise Frisk | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 50.32 | 1:47.30 | |||||
15 | Emilia Carlsson | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 50.63 | 1:47.73 | |||||
16 | Tilda Sundell | 2005 | Västerviks Simsällskap | 50.44 | 1:48.70 | |||||
17 | Niyousha Rahimi | 2005 | Väsby Simsällskap | 52.96 | 1:54.28 | |||||
18 | Julia Arildsson | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 55.22 | 1:54.36 | |||||
19 | Freja Vesterlund | 2006 | Ösmo Simsällskap | 51.97 | 1:55.13 | |||||
20 | Lovisa Jardelid | 2005 | Väsby Simsällskap | 53.78 | 1:55.46 | |||||
21 | Stella Åqvist | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 53.06 | 1:55.66 | |||||
22 | Wilma Danielsson | 2006 | Väsby Simsällskap | 55.15 | 1:55.77 | |||||
23 | Joline Bakken | 2005 | Karlstads Simsällskap | 54.56 | 1:56.30 | |||||
24 | Frida Holmqvist | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 57.62 | 1:58.60 | |||||
25 | Signe Lundh | 2005 | Väsby Simsällskap | 55.63 | 1:58.85 | |||||
26 | Felicia Brännbäck | 2006 | Väsby Simsällskap | 58.59 | 2:00.47 | |||||
27 | Ellen Lindner | 2005 | Karlstads Simsällskap | 57.40 | 2:01.70 | |||||
28 | Elin Höök | 2005 | Väsby Simsällskap | 55.71 | 2:01.99 | |||||
29 | Hanna Langemar | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 58.67 | 2:02.01 | |||||
30 | Frida Steen | 2005 | Väsby Simsällskap | 59.75 | 2:02.37 | |||||
31 | Majken Alvehus | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 57.39 | 2:02.49 | |||||
32 | Darya Abbaspour | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 57.74 | 2:02.58 | |||||
33 | Alva Granzell | 2006 | Karlstads Simsällskap | 59.30 | 2:08.25 | |||||
34 | My Sundberg | 2005 | Väsby Simsällskap | 1:00.59 | 2:08.50 | |||||
35 | Clara Sundgren | 2005 | Väsby Simsällskap | 1:00.88 | 2:08.56 | |||||
36 | Sofie Engvall | 2005 | Karlstads Simsällskap | 1:00.81 | 2:10.43 | |||||
37 | Fanny Ivarsson | 2007 | Linköpings Allmänna SS | 1:03.89 | 2:13.58 | |||||
38 | Anna Oscarsson | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 1:03.14 | 2:15.61 | |||||
39 | Embla Eriksson | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 1:03.69 | 2:15.87 | |||||
40 | Althaea Süsskind | 2007 | Linköpings Allmänna SS | 1:03.29 | 2:21.01 | |||||
41 | Emma Persson | 2007 | Linköpings Allmänna SS | 1:06.41 | 2:22.80 | |||||
42 | Moa Granzell | 2008 | Karlstads Simsällskap | 1:09.15 | 2:25.68 | |||||
43 | Tilda Larsson | 2008 | Linköpings Allmänna SS | 1:09.50 | 2:26.94 | |||||
44 | Hanna Oehm | 2007 | Linköpings Allmänna SS | 1:17.49 | 2:42.82 | |||||
45 | Kristel Aziz | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 1:14.26 | 2:57.42 | |||||
- | Astrid Rosén | 2005 | Motala Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Ellen Arnell | 2006 | Linköpings Allmänna SS | DSQ | ||||||
- | Elsa Brandt | 2006 | Väsby Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Hanna Sköld | 2005 | Väsby Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Henny Paläng | 2006 | Linköpings Allmänna SS | DSQ | ||||||
- | Ida Johansson | 2006 | Väsby Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.06 | Utskriftsdatum | 28 maj 2016 |
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS | Utskriftstid | 17:30 |
Resultat Gren 38 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Filbyter Cup | Utskriftsdatum | 28 maj 2016 | |||
Tävlingsort | Linköping | Utskriftstid | 17:44 | |||
Arrangör | Linköpings ASS | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 27 maj 2016 |
Gren 38, 100m Bröstsim Herr 11 o y, Finaler 11 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Gustav Fahlström | 2005 | Motala Simsällskap | 45.37 | 1:34.88 | |||||
2 | Hugo Fransson | 2005 | Trollhättans Simsällskap | 46.35 | 1:37.47 | |||||
3 | Casper Rengart | 2006 | Väsby Simsällskap | 50.64 | 1:49.33 | |||||
4 | Elvis Ericsson | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 54.15 | 1:52.37 | |||||
5 | Robin Lundqvist | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 54.99 | 1:54.56 | |||||
6 | Justin Rineholm | 2006 | Linköpings Allmänna SS | 55.48 | 1:56.22 | |||||
7 | Robin Daremo | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 56.61 | 1:57.84 | |||||
8 | Fredrik Höglund | 2006 | Linköpings Allmänna SS | 57.23 | 1:58.87 | |||||
9 | Eddie Peng | 2007 | Väsby Simsällskap | 56.17 | 2:00.18 | |||||
10 | Arvid Blom | 2006 | Linköpings Allmänna SS | 57.05 | 2:01.30 | |||||
11 | Johan Montero | 2005 | Väsby Simsällskap | 58.43 | 2:02.30 | |||||
12 | Alexander Albringer | 2007 | Karlstads Simsällskap | 59.27 | 2:05.04 | |||||
13 | Hugo Larsson | 2006 | Linköpings Allmänna SS | 58.27 | 2:05.27 | |||||
14 | Aria Mokri | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 1:00.16 | 2:06.70 | |||||
15 | Gustav Kardfall | 2006 | Linköpings Allmänna SS | 59.04 | 2:06.88 | |||||
16 | Elias Gustafsson | 2007 | Linköpings Allmänna SS | 1:01.78 | 2:08.64 | |||||
17 | Lukas Lönneberg | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 59.54 | 2:09.66 | |||||
18 | Erik Pellfolk | 2005 | Karlstads Simsällskap | 1:06.19 | 2:10.62 | |||||
19 | Noah Lagerman | 2007 | Linköpings Allmänna SS | 1:03.18 | 2:14.21 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.25.06 | Utskriftsdatum | 28 maj 2016 |
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS | Utskriftstid | 17:44 |
Resultat Gren 39 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Filbyter Cup | Utskriftsdatum | 28 maj 2016 | |||
Tävlingsort | Linköping | Utskriftstid | 17:58 | |||
Arrangör | Linköpings ASS | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 27 maj 2016 |
Gren 39, 100m Bröstsim Damer 12, Finaler 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Tea Winblad | 2004 | Kalmar Simsällskap | 38.14 | 1:22.13 | |||||
2 | Hanna Åkerman | 2004 | Väsby Simsällskap | 38.38 | 1:23.83 | |||||
3 | Olivia Gustafsson | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 42.84 | 1:31.51 | |||||
4 | Emma Gabell | 2004 | Ösmo Simsällskap | 42.77 | 1:33.35 | |||||
5 | Thilde Smedbäck | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 44.37 | 1:34.90 | |||||
6 | Elin Friberg | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 45.41 | 1:35.16 | |||||
7 | Emilia Eriksson | 2004 | Motala Simsällskap | 45.15 | 1:38.17 | |||||
8 | Ebba Lindblom | 2004 | Njurunda Simsällskap | 47.37 | 1:38.22 | |||||
9 | Hanna Persson | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 47.03 | 1:38.55 | |||||
10 | Ebba Hazard | 2004 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 47.22 | 1:38.74 | |||||
11 | Stephanie Fjellgren | 2004 | Njurunda Simsällskap | 46.00 | 1:38.91 | |||||
12 | Klara Lundberg | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 47.46 | 1:40.68 | |||||
13 | Lovisa Fantenberg | 2004 | Väsby Simsällskap | 46.93 | 1:40.93 | |||||
14 | Jessika Mudyna | 2004 | Väsby Simsällskap | 48.07 | 1:41.41 | |||||
15 | Fiona Karlsson | 2004 | Ösmo Simsällskap | 49.26 | 1:41.49 | |||||
16 | Ellen Lovinge | 2004 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 49.87 | 1:42.58 | |||||
17 | Bella Ringholt | 2004 | Västerviks Simsällskap | 48.15 | 1:42.61 | |||||
18 | Hedvig Källsand | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 48.71 | 1:43.09 | |||||
19 | Emma Nygård | 2004 | Väsby Simsällskap | 47.65 | 1:43.27 | |||||
20 | Maria Miñana Juan | 2004 | Västerviks Simsällskap | 49.93 | 1:43.91 | |||||
21 | Viktoria Loo | 2004 | Kalmar Simsällskap | 49.07 | 1:46.51 | |||||
22 | Tyra Marsten | 2004 | Ösmo Simsällskap | 50.30 | 1:47.04 | |||||
23 | Alice Bergström | 2004 | Karlskoga Simförening | 51.54 | 1:47.11 | |||||
24 | Hanna Jonasson | 2004 | Njurunda Simsällskap | 53.22 | 1:47.37 | |||||
25 | Elvira Montes | 2004 | Solna Sundbyberg SS 04 | 50.57 | 1:47.89 | |||||
26 | Sanna Axelsson | 2004 | Arvika Simsällskap | 51.60 | 1:48.45 | |||||
27 | Eva Shahverdyan | 2004 | Eskilstuna Simklubb | 51.43 | 1:49.02 | |||||
28 | Maja Arnell | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 52.02 | 1:49.12 | |||||
29 | Alva Claesén | 2004 | Västerviks Simsällskap | 51.71 | 1:51.18 | |||||
30 | Anna Ivertsson | 2004 | Kalmar Simsällskap | 53.91 | 1:53.23 | |||||
31 | Rebecca Velin | 2004 | Väsby Simsällskap | 53.87 | 1:53.44 | |||||
32 | Rebecka Wibäck | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 54.20 | 1:53.78 | |||||
33 | Maja Lundmark | 2004 | Västerviks Simsällskap | 52.96 | 1:54.26 | |||||
34 | Elin Jönsson | 2004 | Njurunda Simsällskap | 55.06 | 1:55.53 | |||||
35 | Tuva Brandt | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 55.27 | 1:56.88 | |||||
36 | Clara Bjurström | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 56.00 | 1:58.51 | |||||
37 | Ida Holmberg | 2004 | Västerviks Simsällskap | 1:00.94 | 2:06.03 | |||||
38 | Isabel Lagali | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 56.16 | 2:06.41 | |||||
- | Elin Heimdahl | 2004 | Linköpings Allmänna SS | DSQ | ||||||
- | Isabelle Frisk | 2004 | Linköpings Allmänna SS | DSQ | ||||||
- | Nova Johansson | 2004 | Filipstads Simklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.06 | Utskriftsdatum | 28 maj 2016 |
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS | Utskriftstid | 17:58 |
Resultat Gren 40 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Filbyter Cup | Utskriftsdatum | 28 maj 2016 | |||
Tävlingsort | Linköping | Utskriftstid | 18:02 | |||
Arrangör | Linköpings ASS | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 27 maj 2016 |
Gren 40, 100m Bröstsim Herrar 12, Finaler 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Gustav Edlund | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 39.20 | 1:23.16 | |||||
2 | David Axelsson | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 40.75 | 1:26.70 | |||||
3 | Samuel Paulson | 2004 | Eskilstuna Simklubb | 41.69 | 1:28.10 | |||||
4 | August Eriksson | 2004 | Turebergs Simklubb | 41.79 | 1:28.90 | |||||
5 | Nikola Petrovic | 2004 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 44.79 | 1:36.02 | |||||
6 | Lukas Lundberg | 2004 | Motala Simsällskap | 45.96 | 1:37.87 | |||||
7 | Henrik Tran | 2004 | Eskilstuna Simklubb | 46.29 | 1:41.44 | |||||
8 | Carl Roos | 2004 | Eskilstuna Simklubb | 49.57 | 1:47.10 | |||||
8 | Emil Kilander | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 49.78 | 1:47.10 | |||||
10 | Giovanni Tello Tekmen | 2004 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 52.17 | 1:48.02 | |||||
11 | Aldin Mandzo | 2004 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 52.73 | 1:50.53 | |||||
12 | Ragnar Simonsson | 2004 | Väsby Simsällskap | 51.26 | 1:52.79 | |||||
13 | Nassim Arim | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 55.36 | 1:56.09 | |||||
14 | Axel Engström | 2004 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 56.29 | 1:57.69 | |||||
15 | Jesper Gunnarsson | 2004 | Kalmar Simsällskap | 57.23 | 2:04.01 | |||||
16 | Ludvig Utterström | 2004 | Njurunda Simsällskap | 1:03.97 | 2:11.01 | |||||
17 | Anton Ovuka | 2004 | Väsby Simsällskap | 1:09.06 | 2:21.78 | |||||
- | Isak Abdrahmanova | 2004 | Väsby Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Teodor Sjöstrand | 2004 | Ösmo Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.06 | Utskriftsdatum | 28 maj 2016 |
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS | Utskriftstid | 18:02 |
Resultat Gren 41 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Filbyter Cup | Utskriftsdatum | 28 maj 2016 | |||
Tävlingsort | Linköping | Utskriftstid | 18:20 | |||
Arrangör | Linköpings ASS | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 27 maj 2016 |
Gren 41, 100m Bröstsim Dam 14 o ä, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Lovisa Öhrn | 2002 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 38.80 | 1:22.42 | |||||
2 | Lena Årebo | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 38.06 | 1:22.90 | |||||
3 | Nadia Welin-Berger | 2002 | Södertälje Simsällskap | 38.96 | 1:23.65 | |||||
4 | Carolina Jonsson | 2002 | Södertälje Simsällskap | 39.40 | 1:23.88 | |||||
5 | Alva Högberg | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 39.53 | 1:24.86 | |||||
6 | Felicia Järvikari | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 41.32 | 1:27.32 | |||||
7 | Mira Grimvall | 2002 | Västerviks Simsällskap | 41.36 | 1:29.22 | |||||
8 | Leia Karlsson | 2002 | Kalmar Simsällskap | 42.32 | 1:29.39 | |||||
9 | Clara Wettergren | 2002 | Turebergs Simklubb | 41.99 | 1:29.40 | |||||
10 | Klara Gårdman | 2002 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 45.52 | 1:34.43 | |||||
11 | Anna Jonsson | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 45.14 | 1:35.30 | |||||
12 | Emelie Liljeblad | 2002 | Västerviks Simsällskap | 45.72 | 1:35.62 | |||||
13 | Hanna Liliequist | 2002 | Västerviks Simsällskap | 46.25 | 1:36.36 | |||||
14 | Victoria Norén | 2002 | Turebergs Simklubb | 44.41 | 1:37.15 | |||||
15 | Matilda Ek | 2002 | Karlskoga Simförening | 45.99 | 1:37.48 | |||||
16 | Stina Andersson | 2002 | Karlskoga Simförening | 46.61 | 1:39.19 | |||||
17 | Alexandra Reiman | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 47.31 | 1:39.67 | |||||
18 | Annie Westerlund | 2002 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 47.16 | 1:41.20 | |||||
19 | Elin Sand | 2002 | Eskilstuna Simklubb | 49.65 | 1:45.23 | |||||
20 | Maja Aly | 2002 | Ösmo Simsällskap | 50.68 | 1:46.67 | |||||
21 | Agnes Nyberg | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 51.66 | 1:47.50 | |||||
22 | Elsa Marsten | 2002 | Ösmo Simsällskap | 50.37 | 1:49.26 | |||||
23 | Ronja Engström | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 52.75 | 1:51.10 | |||||
24 | Oline Rehnström | 2002 | Väsby Simsällskap | 52.27 | 1:53.58 | |||||
25 | Maryam Forghani | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 51.93 | 1:53.64 | |||||
26 | Nathalie Arvidsson | 2002 | Kalmar Simsällskap | 55.08 | 1:56.50 | |||||
27 | Emma Björk | 2002 | Eskilstuna Simklubb | 55.33 | 1:57.27 | |||||
28 | Rosanna Atashi | 2002 | Väsby Simsällskap | 58.21 | 2:06.96 | |||||
Gren 41, 100m Bröstsim Dam 14 o ä, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Wilma Johansson | 2001 | Jönköpings Simsällskap | 36.16 | 1:16.21 | |||||
2 | Julia Björkén | 2001 | Väsby Simsällskap | 36.47 | 1:17.69 | |||||
3 | Thea Ekström | 2001 | Västerviks Simsällskap | 36.55 | 1:18.49 | |||||
4 | Ella Lindroth | 2001 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 38.13 | 1:21.08 | |||||
5 | Tove Wikström | 2001 | Härnösands Simsällskap | 38.16 | 1:21.30 | |||||
6 | Felicia Claesén | 2001 | Västerviks Simsällskap | 39.55 | 1:22.67 | |||||
7 | Tilde Wolfgang | 2001 | Kalmar Simsällskap | 37.07 | 1:22.75 | |||||
8 | Elin Swerlander | 2001 | Turebergs Simklubb | 38.91 | 1:23.21 | |||||
9 | Matilda Pfeiff | 2001 | Väsby Simsällskap | 39.41 | 1:23.31 | |||||
10 | Erika Tudegård | 2001 | Linköpings Allmänna SS | 39.57 | 1:24.05 | |||||
11 | Astrid Eriksson | 2001 | Turebergs Simklubb | 39.67 | 1:24.88 | |||||
12 | Lisa Andersson | 2001 | Kalmar Simsällskap | 39.47 | 1:25.31 | |||||
13 | Saga Grandelius | 2001 | Karlskoga Simförening | 40.66 | 1:26.55 | |||||
14 | Alice Almén | 2001 | Linköpings Allmänna SS | 41.84 | 1:27.32 | |||||
15 | Tilda Wik | 2001 | Eskilstuna Simklubb | 41.39 | 1:29.00 | |||||
16 | Clara Hedling | 2001 | Arvika Simsällskap | 42.24 | 1:29.13 | |||||
17 | Emmy Hedin | 2001 | Karlstads Simsällskap | 42.26 | 1:33.03 | |||||
18 | Ida Rudin | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | 44.42 | 1:33.44 | |||||
19 | Sanna Lekberg | 2001 | Karlskoga Simförening | 43.49 | 1:34.29 | |||||
20 | Tilda Nordén | 2001 | Kalmar Simsällskap | 45.69 | 1:37.91 | |||||
21 | Matilda Jungstedt | 2001 | Eskilstuna Simklubb | 46.97 | 1:39.77 | |||||
22 | Camila Valenzuela Jorquera | 2001 | Ösmo Simsällskap | 48.87 | 1:40.11 | |||||
23 | Maja Palmqvist | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | 48.01 | 1:40.55 | |||||
24 | Elin Nilsson | 2001 | Karlskoga Simförening | 47.30 | 1:40.92 | |||||
25 | Sandra Pasanen | 2001 | Ösmo Simsällskap | 51.69 | 1:49.66 | |||||
- | Filippa Thyrman | 2001 | Karlskoga Simförening | DSQ | ||||||
Gren 41, 100m Bröstsim Dam 14 o ä, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Vilma Ekström | 1994 | Linköpings Allmänna SS | 32.92 | 1:10.94 | |||||
2 | Alida Ramdén | 1997 | Södertälje Simsällskap | 36.28 | 1:16.73 | |||||
3 | Sara Wallberg | 1999 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 36.40 | 1:17.52 | |||||
4 | Tilde Malm | 1999 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 37.02 | 1:18.69 | |||||
5 | Adina Eriksson | 1999 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 37.68 | 1:19.12 | |||||
6 | Jennie Isaksen | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 37.94 | 1:19.93 | |||||
7 | Agnes Wedel | 2000 | Västerviks Simsällskap | 38.04 | 1:20.19 | |||||
8 | Michaela Thyberg | 2000 | Karlstads Simsällskap | 38.21 | 1:21.89 | |||||
9 | Elin Waara | 1997 | Karlskoga Simförening | 39.56 | 1:22.94 | |||||
10 | Marie-Therese Öberg | 1986 | Ösmo Simsällskap | 38.88 | 1:23.76 | |||||
11 | Astrid Albertsson | 2000 | Väsby Simsällskap | 38.67 | 1:23.87 | |||||
12 | Emma Juneskog | 1998 | Västerviks Simsällskap | 39.58 | 1:25.49 | |||||
13 | Alexandra Kinell | 2000 | Karlskoga Simförening | 40.35 | 1:26.24 | |||||
14 | Nora Laine | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 41.14 | 1:27.61 | |||||
15 | Anna Sjölund | 2000 | Kalmar Simsällskap | 40.73 | 1:27.80 | |||||
16 | Emma Waara | 2000 | Karlskoga Simförening | 41.95 | 1:29.64 | |||||
17 | Johanna Gunnarsson | 1999 | Linköpings Allmänna SS | 41.48 | 1:29.83 | |||||
18 | Malin Jonsson | 1998 | Jönköpings Simsällskap | 42.45 | 1:29.85 | |||||
19 | Emma Roos | 1999 | Jönköpings Simsällskap | 42.47 | 1:30.79 | |||||
20 | Elin Ristl | 1999 | Jönköpings Simsällskap | 42.29 | 1:30.93 | |||||
21 | Frida Ljungberg | 2000 | Kalmar Simsällskap | 43.20 | 1:31.45 | |||||
22 | Alva Westlund | 2000 | Solna Sundbyberg SS 04 | 42.78 | 1:32.23 | |||||
23 | Emilia Loikala | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 44.45 | 1:34.76 | |||||
24 | Anna Hofer | 2000 | Kalmar Simsällskap | 42.80 | 1:34.79 | |||||
25 | Kajsa Johansson | 2000 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 46.20 | 1:36.06 | |||||
26 | Hanna Hyllander | 1999 | Solna Sundbyberg SS 04 | 47.81 | 1:38.98 | |||||
27 | Tilde Forslund | 2000 | Njurunda Simsällskap | 46.32 | 1:39.52 | |||||
28 | Emma Ivarsson | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 46.20 | 1:40.22 | |||||
29 | Daphne Thörn | 1997 | Solna Sundbyberg SS 04 | 47.27 | 1:40.28 | |||||
30 | Ebba Eriksson | 2000 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 47.21 | 1:40.36 | |||||
- | Elise Gidlöf | 1999 | Linköpings Allmänna SS | DNS | ||||||
- | Rebecca Diaz-Nilsson | 1996 | Norrköpings Kappsimningsklubb | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.06 | Utskriftsdatum | 28 maj 2016 |
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS | Utskriftstid | 18:20 |
Resultat Gren 42 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Filbyter Cup | Utskriftsdatum | 28 maj 2016 | |||
Tävlingsort | Linköping | Utskriftstid | 18:33 | |||
Arrangör | Linköpings ASS | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 27 maj 2016 |
Gren 42, 100m Bröstsim Herr 14 o ä, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | William Lernå | 2002 | Väsby Simsällskap | 35.75 | 1:15.76 | |||||
2 | Nicola Lundqvist | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 36.76 | 1:19.23 | |||||
3 | Anders Malmberg | 2002 | Katrineholms Simsällskap | 37.68 | 1:20.78 | |||||
4 | Ruben Staaf | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 39.23 | 1:22.07 | |||||
5 | Christopher Lindholm | 2002 | Väsby Simsällskap | 38.76 | 1:23.78 | |||||
6 | Erik Bergstrand | 2002 | Södertälje Simsällskap | 39.81 | 1:24.58 | |||||
7 | Robin Björklund | 2002 | Njurunda Simsällskap | 40.14 | 1:25.11 | |||||
8 | Carl Lingström | 2002 | Kalmar Simsällskap | 40.82 | 1:25.92 | |||||
9 | Milos Jovancic | 2002 | Karlstads Simsällskap | 40.77 | 1:29.36 | |||||
10 | John Brolin | 2002 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 42.79 | 1:30.06 | |||||
11 | Henrik Eriksson | 2002 | Motala Simsällskap | 42.42 | 1:31.45 | |||||
12 | Hannes Blom | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 45.35 | 1:33.53 | |||||
13 | Gusten Helgesson | 2002 | Kalmar Simsällskap | 43.66 | 1:33.84 | |||||
14 | Elias Axelsson | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 44.60 | 1:36.36 | |||||
15 | Noel Hodberg | 2002 | Karlskoga Simförening | 45.90 | 1:36.44 | |||||
16 | Nicholas Weis Shore | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 46.25 | 1:39.86 | |||||
17 | Erik Aglert | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 46.89 | 1:41.27 | |||||
18 | Tiger Khan | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 48.97 | 1:43.64 | |||||
19 | Casper Runfjäll | 2002 | Södertälje Simsällskap | 49.83 | 1:44.62 | |||||
- | Vide Lundblad | 2003 | Njurunda Simsällskap | DNS | ||||||
Gren 42, 100m Bröstsim Herr 14 o ä, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Edvin Torlakovic | 2001 | Västerviks Simsällskap | 33.26 | 1:10.21 | |||||
2 | Fredrik Annergren | 2001 | Turebergs Simklubb | 33.04 | 1:10.96 | |||||
3 | August Mathisen | 2001 | Karlstads Simsällskap | 34.90 | 1:15.08 | |||||
4 | Albert Oscarsson | 2001 | Linköpings Allmänna SS | 36.63 | 1:17.60 | |||||
5 | Elias Engström | 2001 | Njurunda Simsällskap | 36.35 | 1:19.64 | |||||
6 | Theodor Sköld | 2001 | Väsby Simsällskap | 38.57 | 1:21.56 | |||||
7 | Linus Hoffner | 2001 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 37.94 | 1:21.70 | |||||
8 | Axel Rönnquist | 2001 | Karlstads Simsällskap | 40.53 | 1:25.08 | |||||
9 | Alexander Loo | 2001 | Kalmar Simsällskap | 41.38 | 1:27.08 | |||||
10 | Felix Öberg | 2001 | Västerviks Simsällskap | 40.35 | 1:29.66 | |||||
11 | Arvid Johansson | 2001 | Kalmar Simsällskap | 43.05 | 1:31.94 | |||||
12 | Henrik Pap | 2001 | Kalmar Simsällskap | 43.56 | 1:34.04 | |||||
13 | Sebastian Tegbo | 2001 | Ösmo Simsällskap | 44.47 | 1:34.92 | |||||
14 | Sacke Jantunen | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | 49.97 | 1:43.49 | |||||
15 | Alexander Hörnquist | 2001 | Filipstads Simklubb | 48.88 | 1:44.69 | |||||
- | Filip Myringby | 2001 | Karlstads Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 42, 100m Bröstsim Herr 14 o ä, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Tom Andersson | 1998 | Linköpings Allmänna SS | 31.58 | 1:06.43 | |||||
2 | Anton Jansson | 1992 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 31.01 | 1:07.55 | |||||
3 | Ludwig Hareskog | 1998 | Södertälje Simsällskap | 32.10 | 1:07.75 | |||||
4 | Anton Andersson | 1993 | Linköpings Allmänna SS | 32.45 | 1:09.45 | |||||
5 | Hampus Ny | 1990 | Södertälje Simsällskap | 33.73 | 1:10.97 | |||||
6 | Petter Norén Vosfeldt | 1999 | Härnösands Simsällskap | 33.33 | 1:11.60 | |||||
7 | Hugo Eriksson | 1999 | Turebergs Simklubb | 32.87 | 1:12.56 | |||||
8 | Alexander Nylén | 2000 | Karlskoga Simförening | 35.52 | 1:15.24 | |||||
9 | Anton Arvidsson | 2000 | Kalmar Simsällskap | 35.56 | 1:16.39 | |||||
10 | Axel Witt | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 36.27 | 1:16.52 | |||||
11 | Axel Eriksson | 1998 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 36.11 | 1:17.87 | |||||
12 | Jens Haraldsson | 1996 | Solna Sundbyberg SS 04 | 35.74 | 1:18.31 | |||||
13 | Igor Blagojevic | 2000 | Karlskoga Simförening | 37.10 | 1:18.97 | |||||
14 | Tobias Eknor | 2000 | Solna Sundbyberg SS 04 | 37.63 | 1:21.96 | |||||
15 | Elias Paulson | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 38.98 | 1:24.06 | |||||
16 | Sean Jentz | 1996 | Kalmar Simsällskap | 39.64 | 1:25.49 | |||||
17 | Gustav Norén-Vosveldt | 1996 | Härnösands Simsällskap | 40.49 | 1:25.55 | |||||
17 | Ivo Kuijpers | 1999 | Säffle Simsällskap | 40.19 | 1:25.55 | |||||
19 | Elias Olsson Svensson | 1996 | Katrineholms Simsällskap | 40.80 | 1:27.20 | |||||
20 | Anton Kilander | 1999 | Linköpings Allmänna SS | 40.62 | 1:27.23 | |||||
21 | Frank Raunio | 2000 | Kalmar Simsällskap | 40.71 | 1:27.67 | |||||
22 | Konrad Ekström | 1998 | Linköpings Allmänna SS | 38.79 | 1:28.10 | |||||
23 | Kianoosh Mohammadali | 2000 | Karlstads Simsällskap | 41.21 | 1:29.46 | |||||
24 | Gustav Ferlin | 2000 | Västerviks Simsällskap | 43.79 | 1:33.62 | |||||
25 | Fredrik Karlsson | 1967 | Ösmo Simsällskap | 44.62 | 1:37.29 | |||||
26 | Dylan Saleh | 1998 | Linköpings Allmänna SS | 48.87 | 1:46.96 | |||||
27 | Karl Ivertsson | 2000 | Kalmar Simsällskap | 53.00 | 1:49.69 | |||||
- | Kevin Wåhlin | 2000 | Norrköpings Kappsimningsklubb | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.06 | Utskriftsdatum | 28 maj 2016 |
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS | Utskriftstid | 18:33 |
Resultat Gren 43 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Filbyter Cup | Utskriftsdatum | 28 maj 2016 | |||
Tävlingsort | Linköping | Utskriftstid | 18:40 | |||
Arrangör | Linköpings ASS | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 27 maj 2016 |
Gren 43, 100m Fjärilsim Damer 13, Finaler 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Filippa Malmström | 2003 | Södertälje Simsällskap | 30.77 | 1:05.92 | |||||
2 | Isabelle Rydahl | 2003 | Karlstads Simsällskap | 32.81 | 1:12.95 | |||||
3 | Vera Karlsson | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 32.28 | 1:14.57 | |||||
4 | Clara Gustavson | 2003 | Karlstads Simsällskap | 36.24 | 1:19.50 | |||||
5 | Ingrid Hellgren | 2003 | Karlstads Simsällskap | 38.20 | 1:22.29 | |||||
6 | Martina Karlsson | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 36.82 | 1:22.37 | |||||
7 | Hannah Bondeson | 2003 | Kalmar Simsällskap | 37.81 | 1:23.65 | |||||
8 | Amanda Weiding | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 37.86 | 1:24.15 | |||||
9 | Lisa Vinger | 2003 | Södertälje Simsällskap | 38.07 | 1:24.80 | |||||
10 | Isabel Teglöf | 2003 | Södertälje Simsällskap | 38.14 | 1:26.43 | |||||
11 | Hilma Broden | 2003 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 39.93 | 1:28.67 | |||||
12 | Frida Medeskog | 2003 | Karlskoga Simförening | 42.75 | 1:31.64 | |||||
13 | Moa Hammarbäck | 2003 | Karlskoga Simförening | 43.46 | 1:35.61 | |||||
14 | Stefanie Petrovic | 2003 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 45.37 | 1:38.73 | |||||
15 | Isabelle Persson | 2003 | Eskilstuna Simklubb | 46.74 | 1:43.53 | |||||
16 | Emmy Ericsson | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 47.67 | 1:45.49 | |||||
17 | Rebecka Ishaq | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 49.77 | 1:46.96 | |||||
- | Rebecka Jungstedt | 2003 | Eskilstuna Simklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.06 | Utskriftsdatum | 28 maj 2016 |
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS | Utskriftstid | 18:40 |
Resultat Gren 44 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Filbyter Cup | Utskriftsdatum | 28 maj 2016 | |||
Tävlingsort | Linköping | Utskriftstid | 18:52 | |||
Arrangör | Linköpings ASS | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 27 maj 2016 |
Gren 44, 100m Fjärilsim Herrar 13, Finaler 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Eric Lundström Silke | 2003 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 34.09 | 1:08.92 | |||||
2 | Erik Lööw | 2003 | Södertälje Simsällskap | 33.17 | 1:12.48 | |||||
3 | Theo Oerther | 2003 | Södertälje Simsällskap | 34.74 | 1:13.58 | |||||
4 | Elliot Fielder | 2003 | Motala Simsällskap | 35.18 | 1:13.83 | |||||
5 | Mattias Kvist | 2003 | Ösmo Simsällskap | 34.57 | 1:15.08 | |||||
6 | Philip Löfbom | 2003 | Karlskoga Simförening | 36.82 | 1:20.50 | |||||
7 | Erik Wallin | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 37.76 | 1:21.20 | |||||
8 | Alex Ly | 2003 | Eskilstuna Simklubb | 38.71 | 1:27.01 | |||||
9 | Ludvig Mathisen | 2003 | Karlstads Simsällskap | 42.02 | 1:31.17 | |||||
10 | Jonathan Andersson | 2003 | Säffle Simsällskap | 44.63 | 1:36.13 | |||||
11 | Oskar Fridsell | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 42.10 | 1:36.93 | |||||
12 | Olle Almén | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 44.83 | 1:37.45 | |||||
13 | Tim Carlberg | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 44.95 | 1:39.59 | |||||
14 | Elias Sjölander | 2003 | Karlstads Simsällskap | 45.95 | 1:43.46 | |||||
- | Liam Björklund | 2003 | Ösmo Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Ludvig Holfve | 2003 | Turebergs Simklubb | DSQ | ||||||
- | William Barkehed | 2003 | Linköpings Allmänna SS | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.06 | Utskriftsdatum | 28 maj 2016 |
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS | Utskriftstid | 18:52 |
Resultat Gren 45 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Filbyter Cup | Utskriftsdatum | 28 maj 2016 | |||
Tävlingsort | Linköping | Utskriftstid | 19:07 | |||
Arrangör | Linköpings ASS | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 27 maj 2016 |
Gren 45, 4X200m Frisim Herr 16-17, Finaler 16 - 17 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | Tid | Status | |||
1 | Jönköping Man [1996] | 1999 | Jönköpings Simsällskap | 8:28.79 | ||||||
Tim Lärkfeldt | 2000 | 57.02 | 1:59.06 | 1:59.06 | ||||||
Marcus Holmquist | 2000 | 59.61 | 2:03.36 | 4:02.42 | ||||||
Ishak Sabic | 1999 | 1:00.93 | 2:05.68 | 6:08.10 | ||||||
William Brink | 1998 | 1:08.08 | 2:20.69 | 8:28.79 | ||||||
2 | Lass Herrar Lag 1 [1999] | 1999 | Linköpings Allmänna SS | 8:32.46 | ||||||
Sixten Almén | 1999 | 1:00.33 | 2:04.66 | 2:04.66 | ||||||
Oliver Tykesson | 2000 | 1:01.87 | 2:09.67 | 4:14.33 | ||||||
Mattias Grynning | 1999 | 1:02.16 | 2:08.60 | 6:22.93 | ||||||
Gustav Henell | 1999 | 1:02.49 | 2:09.53 | 8:32.46 | ||||||
3 | Kalmar Sim 1 Herrar | 2000 | Kalmar Simsällskap | 8:53.69 | ||||||
Anton Hong | 2000 | 1:00.04 | 2:08.78 | 2:08.78 | ||||||
Frank Raunio | 2000 | 1:03.55 | 2:13.49 | 4:22.27 | ||||||
Atis Stikáns | 1999 | 1:03.64 | 2:14.39 | 6:36.66 | ||||||
Anton Arvidsson | 2000 | 1:03.86 | 2:17.03 | 8:53.69 | ||||||
4 | Tureberg Herrar [2000] | 2000 | Turebergs Simklubb | 9:25.69 | ||||||
Hugo Eriksson | 1999 | 1:00.58 | 2:06.53 | 2:06.53 | ||||||
Oskar Iwarsson | 2000 | 1:03.49 | 2:13.21 | 4:19.74 | ||||||
Fredrik Annergren | 2001 | 1:10.27 | 2:26.37 | 6:46.11 | ||||||
Ludvig Holfve | 2003 | 1:19.41 | 2:39.58 | 9:25.69 | ||||||
5 | Eskilstuna Pojkar Lag 1 | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 10:01.61 | ||||||
Axel Witt | 2000 | 1:07.15 | 2:22.90 | 2:22.90 | ||||||
Carl Bidebo | 2000 | 1:07.94 | 2:24.93 | 4:47.83 | ||||||
Adam Fröjdfeldt | 1999 | 1:14.71 | 2:35.15 | 7:22.98 | ||||||
Elias Paulson | 2000 | 1:17.09 | 2:38.63 | 10:01.61 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.06 | Utskriftsdatum | 28 maj 2016 |
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS | Utskriftstid | 19:07 |
Resultat Gren 46 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Filbyter Cup | Utskriftsdatum | 28 maj 2016 | |||
Tävlingsort | Linköping | Utskriftstid | 19:19 | |||
Arrangör | Linköpings ASS | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 27 maj 2016 |
Gren 46, 4X200m Frisim Herr 15 o y, Finaler 15 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | Tid | Status | |||
1 | Karlstad Pojkar 15År Lag1 | 2015 | Karlstads Simsällskap | 8:59.55 | ||||||
David Albringer | 2001 | 1:03.31 | 2:12.78 | 2:12.78 | ||||||
Linus Andersson | 2001 | 1:03.56 | 2:13.10 | 4:25.88 | ||||||
August Mathisen | 2001 | 1:05.92 | 2:13.67 | 6:39.55 | ||||||
Milos Jovancic | 2002 | 1:05.20 | 2:20.00 | 8:59.55 | ||||||
2 | Väsby SS Herrar Lag 1 | 2001 | Väsby Simsällskap | 9:07.50 | ||||||
Martin Melinder | 2001 | 1:03.90 | 2:11.35 | 2:11.35 | ||||||
Eric Hansson | 2002 | 1:04.68 | 2:14.76 | 4:26.11 | ||||||
Theodor Sköld | 2001 | 1:06.29 | 2:22.00 | 6:48.11 | ||||||
William Lernå | 2002 | 1:05.38 | 2:19.39 | 9:07.50 | ||||||
3 | Lass Pojkar 2003 Lag 1 | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 9:29.40 | ||||||
Sebastian Nilsson | 2002 | 1:06.49 | 2:20.77 | 2:20.77 | ||||||
Albert Oscarsson | 2001 | 1:11.81 | 2:29.14 | 4:49.91 | ||||||
Nicola Lundqvist | 2002 | 1:11.03 | 2:25.34 | 7:15.25 | ||||||
Naevid Kiasat | 2001 | 1:04.68 | 2:14.15 | 9:29.40 | ||||||
4 | Nkk Herrar Lag 1 | 2002 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 9:36.74 | ||||||
Max Engström | 2001 | 1:03.24 | 2:08.89 | 2:08.89 | ||||||
Eric Lundström Silke | 2003 | 1:10.55 | 2:26.83 | 4:35.72 | ||||||
John Brolin | 2002 | 1:12.18 | 2:27.79 | 7:03.51 | ||||||
Linus Hoffner | 2001 | 1:10.75 | 2:33.23 | 9:36.74 | ||||||
5 | Njurunda Herrar [2003] | 2003 | Njurunda Simsällskap | 9:51.07 | ||||||
Elias Engström | 2001 | 1:06.34 | 2:18.85 | 2:18.85 | ||||||
Robin Björklund | 2002 | 1:07.55 | 2:22.03 | 4:40.88 | ||||||
Mattias Gillgren | 2003 | 1:14.36 | 2:43.51 | 7:24.39 | ||||||
David Näslund | 2001 | 1:09.73 | 2:26.68 | 9:51.07 | ||||||
6 | Lass Pojkar 2003 Lag 2 | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 10:16.84 | ||||||
Ruben Staaf | 2002 | 1:13.06 | 2:31.30 | 2:31.30 | ||||||
Erik Wallin | 2003 | 1:14.60 | 2:35.17 | 5:06.47 | ||||||
Måns Andersson | 2002 | 1:15.09 | 2:38.43 | 7:44.90 | ||||||
Elias Axelsson | 2002 | 1:13.42 | 2:31.94 | 10:16.84 | ||||||
7 | Kalmar Sim 2 Herrar | 2001 | Kalmar Simsällskap | 10:25.76 | ||||||
Alexander Loo | 2001 | 1:13.76 | 2:31.71 | 2:31.71 | ||||||
Gusten Helgesson | 2002 | 1:15.09 | 2:37.44 | 5:09.15 | ||||||
Carl Lingström | 2002 | 1:13.07 | 2:32.91 | 7:42.06 | ||||||
David Marcusson | 2001 | 1:16.97 | 2:43.70 | 10:25.76 | ||||||
8 | Eskilstuna Herrar [2001] | 2001 | Eskilstuna Simklubb | 11:35.45 | ||||||
Carl Roos | 2004 | 1:21.02 | 2:48.95 | 2:48.95 | ||||||
Alex Ly | 2003 | 1:14.05 | 2:39.10 | 5:28.05 | ||||||
Samuel Paulson | 2004 | 1:25.46 | 3:03.79 | 8:31.84 | ||||||
Henrik Tran | 2004 | 1:25.97 | 3:03.61 | 11:35.45 | ||||||
9 | Nkk Herrar Lag 2 | 2002 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 11:38.91 | ||||||
David Könemann | 2001 | 1:16.10 | 2:42.16 | 2:42.16 | ||||||
Nikola Petrovic | 2004 | 1:24.69 | 2:54.62 | 5:36.78 | ||||||
Giovanni Tello Tekmen | 2004 | 1:23.65 | 3:00.42 | 8:37.20 | ||||||
Aldin Mandzo | 2004 | 1:28.49 | 3:01.71 | 11:38.91 | ||||||
10 | SS04 Herrar [2001] | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | 12:32.41 | ||||||
Erik Aglert | 2002 | 1:30.26 | 3:19.65 | 3:19.65 | ||||||
Tim Carlberg | 2003 | 1:28.39 | 3:04.24 | 6:23.89 | ||||||
Tiger Khan | 2002 | 1:29.53 | 3:12.30 | 9:36.19 | ||||||
Nicholas Weis Shore | 2002 | 1:25.91 | 2:56.22 | 12:32.41 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.06 | Utskriftsdatum | 28 maj 2016 |
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS | Utskriftstid | 19:19 |
Resultat Gren 47 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Filbyter Cup | Utskriftsdatum | 29 maj 2016 | |||
Tävlingsort | Linköping | Utskriftstid | 08:41 | |||
Arrangör | Linköpings ASS | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 27 maj 2016 |
Gren 47, 100m Fjärilsim Dam 14 o ä, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Carolina Jonsson | 2002 | Södertälje Simsällskap | 32.07 | 1:09.41 | |||||
2 | Elin Gunnarsson | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 33.73 | 1:12.04 | |||||
3 | Felicia Järvikari | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 34.50 | 1:13.52 | |||||
4 | Nadia Welin-Berger | 2002 | Södertälje Simsällskap | 34.09 | 1:13.95 | |||||
5 | Michelle Träff | 2002 | Karlstads Simsällskap | 35.33 | 1:18.60 | |||||
6 | Klara Gårdman | 2002 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 37.13 | 1:19.28 | |||||
7 | Matilda Ek | 2002 | Karlskoga Simförening | 36.27 | 1:20.10 | |||||
8 | Lena Årebo | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 36.03 | 1:20.85 | |||||
9 | Angelica Blomberg | 2002 | Södertälje Simsällskap | 37.14 | 1:22.02 | |||||
10 | Victoria Norén | 2002 | Turebergs Simklubb | 37.92 | 1:22.07 | |||||
11 | Stina Andersson | 2002 | Karlskoga Simförening | 38.75 | 1:24.05 | |||||
12 | Alva Högberg | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 36.94 | 1:25.11 | |||||
13 | Isadora Rosén | 2002 | Motala Simsällskap | 37.38 | 1:25.18 | |||||
14 | Emelie Liljeblad | 2002 | Västerviks Simsällskap | 40.31 | 1:27.28 | |||||
15 | Lotta Larsson Wermelin | 2002 | Njurunda Simsällskap | 41.07 | 1:29.65 | |||||
16 | Alexandra Reiman | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 42.21 | 1:30.43 | |||||
17 | Mira Grimvall | 2002 | Västerviks Simsällskap | 40.99 | 1:30.85 | |||||
18 | Jenny Fröstberg | 2002 | Kalmar Simsällskap | 40.83 | 1:32.67 | |||||
19 | Emma Bengtsson | 2002 | Motala Simsällskap | 42.50 | 1:33.64 | |||||
20 | Elin Sand | 2002 | Eskilstuna Simklubb | 44.02 | 1:40.24 | |||||
21 | Izabella Kullman | 2002 | Eskilstuna Simklubb | 48.01 | 1:41.10 | |||||
22 | Naomi Sterling | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 46.72 | 1:41.17 | |||||
23 | Emma Björk | 2002 | Eskilstuna Simklubb | 50.40 | 1:47.84 | |||||
Gren 47, 100m Fjärilsim Dam 14 o ä, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Mathilda Eriksson | 2001 | Turebergs Simklubb | 31.15 | 1:05.82 | |||||
2 | Tova Andersson | 2001 | Väsby Simsällskap | 32.30 | 1:12.14 | |||||
3 | Alice Almén | 2001 | Linköpings Allmänna SS | 33.36 | 1:14.41 | |||||
4 | Ebba Andersson | 2001 | Väsby Simsällskap | 35.36 | 1:15.99 | |||||
5 | Cecilia Ahnlund | 2001 | Eskilstuna Simklubb | 36.72 | 1:18.83 | |||||
6 | Erika Tudegård | 2001 | Linköpings Allmänna SS | 35.81 | 1:19.11 | |||||
7 | Cornelia Norén-Vosfeldt | 2001 | Härnösands Simsällskap | 37.41 | 1:21.01 | |||||
8 | Caroline Andersson | 2001 | Säffle Simsällskap | 38.35 | 1:23.20 | |||||
9 | Elin Nilsson | 2001 | Karlskoga Simförening | 38.15 | 1:25.42 | |||||
10 | Linn Granlund | 2001 | Karlskoga Simförening | 38.24 | 1:26.01 | |||||
- | Agnes Arberg | 2001 | Jönköpings Simsällskap | DNS | ||||||
- | Klara Wester | 2001 | Västerviks Simsällskap | DNF | ||||||
- | Camila Valenzuela Jorquera | 2001 | Ösmo Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 47, 100m Fjärilsim Dam 14 o ä, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Vilma Ekström | 1994 | Linköpings Allmänna SS | 29.99 | 1:04.91 | |||||
2 | Emma Johansson | 1997 | Jönköpings Simsällskap | 31.79 | 1:09.57 | |||||
3 | Ellen Lindeby | 1999 | Kalmar Simsällskap | 31.97 | 1:09.59 | |||||
4 | Rebecka Loikala | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 32.35 | 1:10.02 | |||||
5 | Erica Christensen | 1997 | Södertälje Simsällskap | 32.58 | 1:10.28 | |||||
6 | Elise Gidlöf | 1999 | Linköpings Allmänna SS | 33.44 | 1:11.93 | |||||
7 | Anna Sjölund | 2000 | Kalmar Simsällskap | 32.94 | 1:12.12 | |||||
8 | Jennie Isaksen | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 33.38 | 1:12.30 | |||||
9 | Felicia Smedbäck | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 34.48 | 1:14.63 | |||||
10 | Alexandra Kinell | 2000 | Karlskoga Simförening | 34.71 | 1:16.22 | |||||
11 | Lo Lindeblad | 2000 | Väsby Simsällskap | 35.47 | 1:17.43 | |||||
12 | Emilia Loikala | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 35.88 | 1:18.11 | |||||
13 | Hilda Linné | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 34.93 | 1:18.70 | |||||
14 | Emilia Eerola | 1999 | Karlskoga Simförening | 36.76 | 1:18.92 | |||||
15 | Amanda Kullman | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 35.40 | 1:19.55 | |||||
16 | Johanna Gunnarsson | 1999 | Linköpings Allmänna SS | 36.53 | 1:20.67 | |||||
17 | Nora Laine | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 37.21 | 1:21.10 | |||||
18 | Maja Jakobsson | 2000 | Njurunda Simsällskap | 37.04 | 1:22.39 | |||||
19 | Frida Ljungberg | 2000 | Kalmar Simsällskap | 38.51 | 1:25.18 | |||||
20 | Emma Hjort | 2000 | Karlstads Simsällskap | 39.09 | 1:25.60 | |||||
21 | Frida Lundberg | 1992 | Ösmo Simsällskap | 37.55 | 1:27.57 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.25.06 | Utskriftsdatum | 29 maj 2016 |
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS | Utskriftstid | 08:41 |
Resultat Gren 48 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Filbyter Cup | Utskriftsdatum | 29 maj 2016 | |||
Tävlingsort | Linköping | Utskriftstid | 08:51 | |||
Arrangör | Linköpings ASS | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 27 maj 2016 |
Gren 48, 100m Fjärilsim Herr 14 ä, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Christopher Lindholm | 2002 | Väsby Simsällskap | 30.53 | 1:06.03 | |||||
2 | Robin Björklund | 2002 | Njurunda Simsällskap | 31.06 | 1:07.89 | |||||
3 | Milos Jovancic | 2002 | Karlstads Simsällskap | 31.98 | 1:09.27 | |||||
4 | John Brolin | 2002 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 33.63 | 1:09.92 | |||||
5 | Erik Bergstrand | 2002 | Södertälje Simsällskap | 32.91 | 1:14.06 | |||||
5 | Henrik Eriksson | 2002 | Motala Simsällskap | 33.90 | 1:14.06 | |||||
7 | Elias Axelsson | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 35.07 | 1:15.33 | |||||
8 | Nicola Lundqvist | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 34.79 | 1:19.47 | |||||
9 | Ruben Staaf | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 36.11 | 1:21.20 | |||||
10 | Gusten Helgesson | 2002 | Kalmar Simsällskap | 37.20 | 1:21.78 | |||||
- | Sebastian Nilsson | 2002 | Linköpings Allmänna SS | DNS | ||||||
Gren 48, 100m Fjärilsim Herr 14 ä, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Max Engström | 2001 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 29.24 | 1:04.68 | |||||
2 | David Albringer | 2001 | Karlstads Simsällskap | 30.99 | 1:07.34 | |||||
3 | Linus Andersson | 2001 | Karlstads Simsällskap | 32.11 | 1:10.00 | |||||
4 | Theodor Sköld | 2001 | Väsby Simsällskap | 32.19 | 1:10.01 | |||||
5 | Felix Öberg | 2001 | Västerviks Simsällskap | 31.88 | 1:10.70 | |||||
6 | August Mathisen | 2001 | Karlstads Simsällskap | 34.03 | 1:15.56 | |||||
7 | Filip Rautiainen | 2001 | Katrineholms Simsällskap | 34.59 | 1:16.12 | |||||
8 | Hemming Gong | 2001 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 35.43 | 1:17.18 | |||||
- | Elias Fölling Barck | 2001 | Västerviks Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 48, 100m Fjärilsim Herr 14 ä, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Markus Malm | 1997 | Jönköpings Simsällskap | 27.16 | 57.68 | |||||
2 | Erik Brandt | 1999 | Södertälje Simsällskap | 27.21 | 57.93 | |||||
3 | Anton Andersson | 1993 | Linköpings Allmänna SS | 27.37 | 58.38 | |||||
4 | Mattias Grynning | 1999 | Linköpings Allmänna SS | 28.95 | 1:00.25 | |||||
5 | Oskar Iwarsson | 2000 | Turebergs Simklubb | 28.78 | 1:00.67 | |||||
6 | Oskar Holm | 1993 | Linköpings Allmänna SS | 28.89 | 1:01.01 | |||||
7 | Anton Hong | 2000 | Kalmar Simsällskap | 29.09 | 1:02.09 | |||||
8 | Sixten Almén | 1999 | Linköpings Allmänna SS | 28.88 | 1:02.47 | |||||
9 | Daniel Olsson | 1996 | Linköpings Allmänna SS | 28.60 | 1:02.57 | |||||
10 | Ademir Silic | 1998 | Västerviks Simsällskap | 28.77 | 1:02.84 | |||||
11 | Mattias Evaldsson | 1997 | Kalmar Simsällskap | 29.26 | 1:03.31 | |||||
12 | Ivo Kuijpers | 1999 | Säffle Simsällskap | 29.56 | 1:03.71 | |||||
13 | Petter Norén Vosfeldt | 1999 | Härnösands Simsällskap | 29.05 | 1:04.06 | |||||
14 | Jacob Olsson | 1998 | Kalmar Simsällskap | 29.99 | 1:04.62 | |||||
15 | Atis Stikáns | 1999 | Kalmar Simsällskap | 29.83 | 1:04.93 | |||||
16 | Tom Andersson | 1998 | Linköpings Allmänna SS | 29.66 | 1:05.01 | |||||
17 | Oskar Gannholm-Johansson | 1996 | Linköpings Allmänna SS | 29.23 | 1:05.90 | |||||
18 | Igor Blagojevic | 2000 | Karlskoga Simförening | 31.14 | 1:06.69 | |||||
19 | Gustav Norén-Vosveldt | 1996 | Härnösands Simsällskap | 31.70 | 1:07.66 | |||||
20 | Sean Jentz | 1996 | Kalmar Simsällskap | 31.70 | 1:08.40 | |||||
21 | Frank Raunio | 2000 | Kalmar Simsällskap | 31.72 | 1:08.55 | |||||
22 | Albin Staaf | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 32.41 | 1:12.47 | |||||
23 | Anton Kilander | 1999 | Linköpings Allmänna SS | 34.36 | 1:13.68 | |||||
24 | Anton Arvidsson | 2000 | Kalmar Simsällskap | 32.92 | 1:13.96 | |||||
25 | William Brink | 1998 | Jönköpings Simsällskap | 33.86 | 1:14.92 | |||||
26 | Carl Bidebo | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 35.09 | 1:18.14 | |||||
27 | Harald Madebrink | 1998 | Kalmar Simsällskap | 32.82 | 1:18.95 | |||||
28 | Ernest Ågren | 1999 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 33.79 | 1:19.15 | |||||
29 | Kianoosh Mohammadali | 2000 | Karlstads Simsällskap | 33.23 | 1:19.85 | |||||
30 | Elias Paulson | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 36.09 | 1:20.31 | |||||
- | Axel Ydenius | 1997 | Södertälje Simsällskap | DNS | ||||||
- | Erik Björklund | 1998 | Njurunda Simsällskap | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.06 | Utskriftsdatum | 29 maj 2016 |
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS | Utskriftstid | 08:51 |
Resultat Gren 49 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Filbyter Cup | Utskriftsdatum | 29 maj 2016 | |||
Tävlingsort | Linköping | Utskriftstid | 09:01 | |||
Arrangör | Linköpings ASS | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 27 maj 2016 |
Gren 49, 100m Frisim Damer 11 o y, Finaler 11 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Miranda Wahlstedt | 2006 | Karlstads Simsällskap | 35.74 | 1:13.24 | |||||
2 | Ebba Holgersson | 2005 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 36.08 | 1:13.76 | |||||
3 | Joline Bakken | 2005 | Karlstads Simsällskap | 37.25 | 1:16.99 | |||||
4 | Märta Högfeldt | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 37.27 | 1:18.57 | |||||
5 | Andrea Höglund | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 38.15 | 1:19.64 | |||||
6 | Alice Lindgren | 2005 | Väsby Simsällskap | 37.32 | 1:21.51 | |||||
7 | Leija Johansson Junttila | 2006 | Motala Simsällskap | 40.63 | 1:24.51 | |||||
8 | Elsa Brandt | 2006 | Väsby Simsällskap | 40.05 | 1:24.72 | |||||
9 | Felicia Brännbäck | 2006 | Väsby Simsällskap | 40.63 | 1:24.93 | |||||
10 | Emilia Carlsson | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 40.76 | 1:25.21 | |||||
11 | Lovisa Laine | 2005 | Eskilstuna Simklubb | 39.86 | 1:25.23 | |||||
12 | Elin Gustafsson | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 40.64 | 1:25.43 | |||||
13 | Linnea Lindberg | 2005 | Karlstads Simsällskap | 41.01 | 1:25.82 | |||||
14 | Sara Sjölander | 2006 | Karlstads Simsällskap | 40.62 | 1:26.20 | |||||
15 | Josefin Klintåker | 2006 | Linköpings Allmänna SS | 41.53 | 1:27.05 | |||||
16 | Elvira Bergsten | 2005 | Karlstads Simsällskap | 42.63 | 1:27.69 | |||||
17 | Julia Arildsson | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 42.12 | 1:28.73 | |||||
18 | Lovisa Jardelid | 2005 | Väsby Simsällskap | 42.32 | 1:28.96 | |||||
19 | Frida Erlandsson | 2006 | Linköpings Allmänna SS | 43.09 | 1:30.52 | |||||
20 | Tilda Sundell | 2005 | Västerviks Simsällskap | 43.02 | 1:30.54 | |||||
21 | Freja Vesterlund | 2006 | Ösmo Simsällskap | 43.30 | 1:30.58 | |||||
22 | Signe Lundh | 2005 | Väsby Simsällskap | 43.42 | 1:30.64 | |||||
23 | Frida Holmqvist | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 43.41 | 1:31.55 | |||||
24 | Stella Åqvist | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 43.18 | 1:31.57 | |||||
25 | Sofia Wallin | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 43.96 | 1:33.30 | |||||
26 | Hanna Sköld | 2005 | Väsby Simsällskap | 45.45 | 1:33.55 | |||||
27 | Darya Abbaspour | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 43.73 | 1:34.52 | |||||
28 | Sofie Engvall | 2005 | Karlstads Simsällskap | 44.44 | 1:35.47 | |||||
29 | Althaea Süsskind | 2007 | Linköpings Allmänna SS | 42.77 | 1:35.77 | |||||
30 | Alva Granzell | 2006 | Karlstads Simsällskap | 44.49 | 1:36.18 | |||||
31 | Thea Mikaelsson | 2005 | Nyköpings Simsällskap | 45.48 | 1:37.11 | |||||
32 | Niyousha Rahimi | 2005 | Väsby Simsällskap | 46.95 | 1:37.17 | |||||
33 | Frida Steen | 2005 | Väsby Simsällskap | 46.56 | 1:37.91 | |||||
34 | Ida Johansson | 2006 | Väsby Simsällskap | 46.86 | 1:38.85 | |||||
35 | Ellen Arnell | 2006 | Linköpings Allmänna SS | 47.63 | 1:40.15 | |||||
36 | Astrid Rosén | 2005 | Motala Simsällskap | 47.37 | 1:40.76 | |||||
37 | Hanna Langemar | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 47.90 | 1:42.66 | |||||
38 | Majken Alvehus | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 47.21 | 1:45.97 | |||||
39 | Ellen Lindner | 2005 | Karlstads Simsällskap | 48.56 | 1:46.47 | |||||
40 | Elin Höök | 2005 | Väsby Simsällskap | 49.58 | 1:46.93 | |||||
41 | Fanny Ivarsson | 2007 | Linköpings Allmänna SS | 52.28 | 1:47.70 | |||||
42 | My Sundberg | 2005 | Väsby Simsällskap | 51.82 | 1:47.72 | |||||
43 | Clara Sundgren | 2005 | Väsby Simsällskap | 52.27 | 1:48.03 | |||||
44 | Hanna Oehm | 2007 | Linköpings Allmänna SS | 49.43 | 1:49.80 | |||||
45 | Tilda Larsson | 2008 | Linköpings Allmänna SS | 53.23 | 1:50.85 | |||||
46 | Henny Paläng | 2006 | Linköpings Allmänna SS | 52.91 | 1:51.05 | |||||
47 | Moa Granzell | 2008 | Karlstads Simsällskap | 52.09 | 1:53.81 | |||||
48 | Emma Persson | 2007 | Linköpings Allmänna SS | 53.74 | 1:54.66 | |||||
49 | Anna Oscarsson | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 55.57 | 1:56.37 | |||||
- | Louise Frisk | 2005 | Linköpings Allmänna SS | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.06 | Utskriftsdatum | 29 maj 2016 |
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS | Utskriftstid | 09:01 |
Resultat Gren 50 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Filbyter Cup | Utskriftsdatum | 29 maj 2016 | |||
Tävlingsort | Linköping | Utskriftstid | 09:08 | |||
Arrangör | Linköpings ASS | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 27 maj 2016 |
Gren 50, 100m Frisim Herrar 11 o y, Finaler 11 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Hugo Fransson | 2005 | Trollhättans Simsällskap | 34.28 | 1:11.60 | |||||
2 | Gustav Fahlström | 2005 | Motala Simsällskap | 35.36 | 1:12.18 | |||||
3 | Robin Lundqvist | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 38.49 | 1:20.09 | |||||
4 | Casper Rengart | 2006 | Väsby Simsällskap | 39.30 | 1:23.40 | |||||
5 | Fredrik Höglund | 2006 | Linköpings Allmänna SS | 41.25 | 1:23.67 | |||||
6 | Elvis Ericsson | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 42.93 | 1:28.59 | |||||
7 | Lex Albringer | 2007 | Karlstads Simsällskap | 40.92 | 1:28.68 | |||||
8 | Eddie Peng | 2007 | Väsby Simsällskap | 42.74 | 1:30.16 | |||||
9 | Johan Montero | 2005 | Väsby Simsällskap | 42.74 | 1:30.53 | |||||
10 | Erik Pellfolk | 2005 | Karlstads Simsällskap | 45.80 | 1:33.18 | |||||
11 | Robin Daremo | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 43.38 | 1:33.92 | |||||
12 | Arvid Blom | 2006 | Linköpings Allmänna SS | 43.95 | 1:34.65 | |||||
13 | Hugo Larsson | 2006 | Linköpings Allmänna SS | 43.77 | 1:35.22 | |||||
14 | Ebbe Fransson | 2008 | Trollhättans Simsällskap | 44.97 | 1:37.56 | |||||
15 | Noah Lagerman | 2007 | Linköpings Allmänna SS | 48.53 | 1:40.87 | |||||
16 | Lukas Lönneberg | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 46.28 | 1:41.07 | |||||
17 | Aria Mokri | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 49.50 | 1:41.32 | |||||
18 | Justin Rineholm | 2006 | Linköpings Allmänna SS | 48.20 | 1:43.73 | |||||
19 | Gustav Kardfall | 2006 | Linköpings Allmänna SS | 50.79 | 1:48.63 | |||||
20 | Elias Gustafsson | 2007 | Linköpings Allmänna SS | 50.61 | 1:50.36 | |||||
- | Walter Kågedal | 2005 | Linköpings Allmänna SS | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.06 | Utskriftsdatum | 29 maj 2016 |
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS | Utskriftstid | 09:08 |
Resultat Gren 51 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Filbyter Cup | Utskriftsdatum | 29 maj 2016 | |||
Tävlingsort | Linköping | Utskriftstid | 09:16 | |||
Arrangör | Linköpings ASS | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 27 maj 2016 |
Gren 51, 100m Frisim Damer 13, Finaler 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Elin Peng | 2003 | Väsby Simsällskap | 29.61 | 1:01.90 | |||||
2 | Filippa Malmström | 2003 | Södertälje Simsällskap | 30.83 | 1:04.27 | |||||
3 | Isabelle Rydahl | 2003 | Karlstads Simsällskap | 31.48 | 1:05.55 | |||||
4 | Vera Karlsson | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 32.24 | 1:07.49 | |||||
5 | Amanda Weiding | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 33.45 | 1:08.31 | |||||
6 | Wilma Holmertz | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 33.20 | 1:08.68 | |||||
7 | Felicia Larsered | 2003 | Turebergs Simklubb | 33.55 | 1:10.72 | |||||
8 | Isabel Teglöf | 2003 | Södertälje Simsällskap | 33.87 | 1:11.30 | |||||
9 | Darja Koutchinskaia | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 33.47 | 1:12.00 | |||||
10 | Cornelia Ericsson | 2003 | Turebergs Simklubb | 34.64 | 1:12.47 | |||||
11 | Clara Gustavson | 2003 | Karlstads Simsällskap | 34.40 | 1:12.74 | |||||
12 | Martina Karlsson | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 34.67 | 1:12.84 | |||||
13 | Yasemin Uzum | 2003 | Turebergs Simklubb | 35.19 | 1:13.14 | |||||
14 | Frida Medeskog | 2003 | Karlskoga Simförening | 35.31 | 1:13.63 | |||||
15 | Hannah Bondeson | 2003 | Kalmar Simsällskap | 36.27 | 1:14.32 | |||||
16 | Ingrid Hellgren | 2003 | Karlstads Simsällskap | 36.08 | 1:14.81 | |||||
17 | Lisa Vinger | 2003 | Södertälje Simsällskap | 36.04 | 1:15.58 | |||||
18 | Moa Hammarbäck | 2003 | Karlskoga Simförening | 36.78 | 1:16.11 | |||||
19 | Emmy Ericsson | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 37.33 | 1:16.46 | |||||
20 | Tilda Jaconelli | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 37.28 | 1:16.54 | |||||
21 | Stefanie Petrovic | 2003 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 37.53 | 1:17.07 | |||||
22 | Isabelle Persson | 2003 | Eskilstuna Simklubb | 36.62 | 1:17.55 | |||||
23 | Hilma Broden | 2003 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 36.67 | 1:18.42 | |||||
24 | Rebecka Ishaq | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 37.28 | 1:19.34 | |||||
25 | Rebecka Jungstedt | 2003 | Eskilstuna Simklubb | 38.67 | 1:19.95 | |||||
26 | Sofia Voigt | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 37.89 | 1:20.00 | |||||
27 | Elsa Linné | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 37.79 | 1:20.52 | |||||
28 | Maria Dehgani | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 38.88 | 1:20.58 | |||||
29 | Lovisa Lundblad | 2003 | Njurunda Simsällskap | 37.89 | 1:20.88 | |||||
30 | Isabell Lindvall | 2003 | Kalmar Simsällskap | 37.95 | 1:21.14 | |||||
31 | Elin Jämtin | 2003 | Kalmar Simsällskap | 39.64 | 1:25.07 | |||||
32 | Johanna Pettersson | 2003 | Eskilstuna Simklubb | 38.86 | 1:25.80 | |||||
33 | Bianca Kokoric | 2003 | Ösmo Simsällskap | 41.80 | 1:27.56 | |||||
34 | Elin Nylander | 2003 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 41.71 | 1:28.11 | |||||
35 | Olivia Svensson | 2003 | Väsby Simsällskap | 41.10 | 1:28.38 | |||||
36 | Vera Kämpe | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 42.07 | 1:30.76 | |||||
37 | Armita Mosavi | 2003 | Väsby Simsällskap | 46.45 | 1:39.62 | |||||
- | Ella Kågedal | 2003 | Linköpings Allmänna SS | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.06 | Utskriftsdatum | 29 maj 2016 |
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS | Utskriftstid | 09:16 |
Resultat Gren 52 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Filbyter Cup | Utskriftsdatum | 29 maj 2016 | |||
Tävlingsort | Linköping | Utskriftstid | 09:20 | |||
Arrangör | Linköpings ASS | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 27 maj 2016 |
Gren 52, 100m Frisim Herrar 13, Finaler 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Kevin Grahn | 2003 | Katrineholms Simsällskap | 29.69 | 1:01.10 | |||||
2 | Mattias Kvist | 2003 | Ösmo Simsällskap | 29.80 | 1:02.17 | |||||
3 | Eric Lundström Silke | 2003 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 32.07 | 1:06.07 | |||||
4 | Elliot Fielder | 2003 | Motala Simsällskap | 32.41 | 1:06.65 | |||||
5 | Ludvig Holfve | 2003 | Turebergs Simklubb | 32.09 | 1:06.87 | |||||
6 | Philip Löfbom | 2003 | Karlskoga Simförening | 32.46 | 1:07.30 | |||||
7 | Alex Ly | 2003 | Eskilstuna Simklubb | 32.32 | 1:09.15 | |||||
8 | Erik Wallin | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 32.98 | 1:09.45 | |||||
9 | Ludvig Mathisen | 2003 | Karlstads Simsällskap | 33.98 | 1:09.53 | |||||
10 | William Barkehed | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 33.10 | 1:10.71 | |||||
11 | Theo Oerther | 2003 | Södertälje Simsällskap | 34.20 | 1:10.92 | |||||
12 | Mattias Gillgren | 2003 | Njurunda Simsällskap | 33.67 | 1:12.75 | |||||
13 | Oscar Björstam | 2003 | Karlskoga Simförening | 34.98 | 1:13.01 | |||||
14 | Liam Björklund | 2003 | Ösmo Simsällskap | 35.32 | 1:13.29 | |||||
15 | Elias Sjölander | 2003 | Karlstads Simsällskap | 35.47 | 1:14.30 | |||||
16 | Stefanos Gavriliidis | 2003 | Västerviks Simsällskap | 35.72 | 1:15.35 | |||||
17 | Marcus Larsson | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 36.00 | 1:15.58 | |||||
18 | Olle Almén | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 35.29 | 1:15.90 | |||||
19 | Filip Gidlöf | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 37.11 | 1:16.26 | |||||
20 | Jacob Edberg | 2003 | Säffle Simsällskap | 37.08 | 1:17.51 | |||||
21 | Oskar Fridsell | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 36.21 | 1:18.05 | |||||
22 | Tim Carlberg | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 37.41 | 1:19.55 | |||||
23 | Elliot Asplund | 2003 | Kalmar Simsällskap | 39.51 | 1:24.96 | |||||
24 | Vide Lundblad | 2003 | Njurunda Simsällskap | 39.09 | 1:25.23 | |||||
25 | Rasmus Svensson | 2003 | Kalmar Simsällskap | 43.14 | 1:27.20 | |||||
26 | Ludvig Asplund | 2003 | Kalmar Simsällskap | 41.97 | 1:27.88 | |||||
27 | Albin Mägiste | 2003 | Kalmar Simsällskap | 42.98 | 1:27.89 | |||||
28 | Oskar Högqvist | 2003 | Karlskoga Simförening | 42.43 | 1:30.15 | |||||
29 | Liam Fahlin | 2003 | Karlskoga Simförening | 43.19 | 1:30.80 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.25.06 | Utskriftsdatum | 29 maj 2016 |
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS | Utskriftstid | 09:20 |
Resultat Gren 53 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Filbyter Cup | Utskriftsdatum | 29 maj 2016 | |||
Tävlingsort | Linköping | Utskriftstid | 09:42 | |||
Arrangör | Linköpings ASS | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 27 maj 2016 |
Gren 53, 200m Frisim Damer 14 o ä, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Elin Gunnarsson | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 31.59 | 1:06.21 | 1:41.75 | 2:15.40 | |||
2 | Carolina Jonsson | 2002 | Södertälje Simsällskap | 30.98 | 1:06.47 | 1:43.26 | 2:17.49 | |||
3 | Lucrezia Vespertini | 2002 | Väsby Simsällskap | 32.23 | 1:07.95 | 1:45.61 | 2:23.20 | |||
4 | Agnes Rydh-Dufva | 2002 | Karlskoga Simförening | 34.88 | 1:13.43 | 1:53.91 | 2:30.23 | |||
5 | Michelle Träff | 2002 | Karlstads Simsällskap | 34.49 | 1:12.99 | 1:52.76 | 2:30.81 | |||
6 | Klara Gårdman | 2002 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 35.35 | 1:14.93 | 1:56.90 | 2:35.96 | |||
7 | Leia Karlsson | 2002 | Kalmar Simsällskap | 35.57 | 1:15.07 | 1:58.22 | 2:36.19 | |||
8 | Anna Frisk Garcia | 2002 | Väsby Simsällskap | 34.90 | 1:14.32 | 1:55.97 | 2:36.68 | |||
9 | Nadia Welin-Berger | 2002 | Södertälje Simsällskap | 36.12 | 1:15.83 | 1:57.71 | 2:38.00 | |||
10 | Isadora Rosén | 2002 | Motala Simsällskap | 35.22 | 1:15.29 | 1:57.55 | 2:38.31 | |||
11 | Angelica Blomberg | 2002 | Södertälje Simsällskap | 36.81 | 1:17.53 | 1:59.75 | 2:39.36 | |||
12 | Alva Högberg | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 35.82 | 1:17.00 | 1:58.93 | 2:39.42 | |||
13 | Stina Andersson | 2002 | Karlskoga Simförening | 36.53 | 1:16.78 | 1:59.16 | 2:40.08 | |||
14 | Clara Wettergren | 2002 | Turebergs Simklubb | 35.80 | 1:16.73 | 2:00.53 | 2:41.52 | |||
15 | Lotta Larsson Wermelin | 2002 | Njurunda Simsällskap | 36.73 | 1:18.72 | 2:01.86 | 2:44.57 | |||
15 | Victoria Norén | 2002 | Turebergs Simklubb | 38.32 | 1:19.48 | 2:03.37 | 2:44.57 | |||
17 | Jenny Fröstberg | 2002 | Kalmar Simsällskap | 37.13 | 1:20.61 | 2:04.14 | 2:47.14 | |||
Gren 53, 200m Frisim Damer 14 o ä, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Astrid Eriksson | 2001 | Turebergs Simklubb | 32.01 | 1:06.58 | 1:41.82 | 2:16.72 | |||
2 | Elin Swerlander | 2001 | Turebergs Simklubb | 32.22 | 1:06.53 | 1:42.53 | 2:16.97 | |||
3 | Tova Andersson | 2001 | Väsby Simsällskap | 31.90 | 1:07.14 | 1:43.81 | 2:19.07 | |||
4 | Mathilda Eriksson | 2001 | Turebergs Simklubb | 31.99 | 1:07.47 | 1:43.91 | 2:19.15 | |||
5 | Sandra Mokhtari | 2001 | Linköpings Allmänna SS | 33.70 | 1:10.53 | 1:48.55 | 2:24.29 | |||
6 | Linnea Lindgren | 2001 | Väsby Simsällskap | 32.69 | 1:09.38 | 1:48.07 | 2:24.68 | |||
7 | Tilda Wik | 2001 | Eskilstuna Simklubb | 33.50 | 1:10.64 | 1:49.14 | 2:27.31 | |||
8 | Sanna Lekberg | 2001 | Karlskoga Simförening | 33.62 | 1:10.84 | 1:49.60 | 2:28.70 | |||
9 | Felicia Claesén | 2001 | Västerviks Simsällskap | 33.42 | 1:11.92 | 1:51.55 | 2:30.10 | |||
10 | Saga Grandelius | 2001 | Karlskoga Simförening | 34.24 | 1:11.91 | 1:51.69 | 2:30.41 | |||
11 | Cornelia Norén-Vosfeldt | 2001 | Härnösands Simsällskap | 34.85 | 1:14.23 | 1:53.30 | 2:30.88 | |||
12 | Alice Almén | 2001 | Linköpings Allmänna SS | 33.91 | 1:12.88 | 1:53.29 | 2:33.36 | |||
13 | Vanessa Hübinette | 2001 | Väsby Simsällskap | 35.39 | 1:14.38 | 1:55.69 | 2:34.85 | |||
14 | Ella Wranå | 2001 | Kalmar Simsällskap | 35.68 | 1:15.36 | 1:56.80 | 2:36.56 | |||
15 | Tilde Wolfgang | 2001 | Kalmar Simsällskap | 35.83 | 1:16.43 | 1:58.88 | 2:41.23 | |||
16 | Filippa Thyrman | 2001 | Karlskoga Simförening | 36.84 | 1:18.65 | 2:01.67 | 2:42.71 | |||
17 | Cecilia Ahnlund | 2001 | Eskilstuna Simklubb | 36.14 | 1:18.72 | 2:02.85 | 2:44.33 | |||
18 | Emmy Hedin | 2001 | Karlstads Simsällskap | 36.08 | 1:17.48 | 2:01.65 | 2:45.09 | |||
19 | Tilda Nordén | 2001 | Kalmar Simsällskap | 36.61 | 1:20.01 | 2:04.08 | 2:45.30 | |||
20 | Linn Granlund | 2001 | Karlskoga Simförening | 37.48 | 1:21.01 | 2:04.32 | 2:47.03 | |||
Gren 53, 200m Frisim Damer 14 o ä, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Moa Ståhl | 1995 | Simklubben Triton | 29.94 | 1:02.53 | 1:36.22 | 2:08.78 | |||
2 | Alida Ramdén | 1997 | Södertälje Simsällskap | 30.23 | 1:03.48 | 1:37.96 | 2:11.71 | |||
3 | Elin Thörner | 1998 | Säffle Simsällskap | 31.62 | 1:05.09 | 1:39.25 | 2:13.29 | |||
4 | Miranda Arvidsson | 1998 | Kalmar Simsällskap | 30.93 | 1:05.02 | 1:40.16 | 2:14.86 | |||
5 | Emma Magnusson | 1998 | Linköpings Allmänna SS | 31.19 | 1:05.69 | 1:41.31 | 2:15.02 | |||
6 | Linnea Fundberg | 1999 | Eskilstuna Simklubb | 31.27 | 1:06.38 | 1:42.56 | 2:17.70 | |||
7 | Andrea Palm | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 32.70 | 1:08.39 | 1:44.09 | 2:18.62 | |||
8 | Rebecka Loikala | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 31.98 | 1:07.27 | 1:44.19 | 2:19.29 | |||
9 | Klara Eriksson | 2000 | Nyköpings Simsällskap | 31.28 | 1:06.64 | 1:43.81 | 2:19.63 | |||
10 | Elise Gidlöf | 1999 | Linköpings Allmänna SS | 32.39 | 1:07.86 | 1:44.37 | 2:20.86 | |||
11 | Felicia Smedbäck | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 33.38 | 1:09.63 | 1:46.22 | 2:21.41 | |||
11 | Jennie Isaksen | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 32.20 | 1:07.75 | 1:44.53 | 2:21.41 | |||
13 | Tina Huslid | 2000 | Södertälje Simsällskap | 31.62 | 1:07.60 | 1:45.28 | 2:22.02 | |||
14 | Elin Håkansson | 1997 | Karlskoga Simförening | 33.33 | 1:09.25 | 1:46.37 | 2:22.18 | |||
15 | Katarina Lindoff | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 32.62 | 1:08.17 | 1:45.34 | 2:22.23 | |||
16 | Hilma Ramdén | 2000 | Södertälje Simsällskap | 29.29 | 1:02.84 | 1:41.77 | 2:22.96 | |||
17 | Lo Lindeblad | 2000 | Väsby Simsällskap | 33.32 | 1:09.89 | 1:47.87 | 2:23.97 | |||
18 | Olivia Stille | 2000 | Turebergs Simklubb | 31.85 | 1:07.58 | 1:45.70 | 2:24.19 | |||
19 | Ajla Omic | 1999 | Karlstads Simsällskap | 33.77 | 1:11.07 | 1:49.64 | 2:27.29 | |||
20 | Matilda Savén | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 32.20 | 1:09.10 | 1:47.83 | 2:27.92 | |||
21 | Emmy Jämtin | 2000 | Kalmar Simsällskap | 34.68 | 1:12.93 | 1:51.07 | 2:28.07 | |||
22 | Hilda Linné | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 34.78 | 1:13.36 | 1:52.94 | 2:31.23 | |||
23 | Amanda Kullman | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 34.46 | 1:12.72 | 1:53.17 | 2:31.43 | |||
24 | Maja Jakobsson | 2000 | Njurunda Simsällskap | 35.07 | 1:13.24 | 1:53.71 | 2:32.76 | |||
25 | Emilia Loikala | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 34.94 | 1:14.44 | 1:54.40 | 2:33.32 | |||
26 | Vilma Olsson | 1999 | Njurunda Simsällskap | 34.28 | 1:12.63 | 1:54.06 | 2:35.68 | |||
27 | Tilde Forslund | 2000 | Njurunda Simsällskap | 35.02 | 1:15.29 | 1:57.33 | 2:38.39 | |||
28 | Ellen Näslund | 2000 | Njurunda Simsällskap | 34.43 | 1:15.23 | 1:58.04 | 2:39.91 | |||
29 | Emma Hjort | 2000 | Karlstads Simsällskap | 34.89 | 1:15.41 | 1:59.29 | 2:42.64 | |||
30 | Daphne Thörn | 1997 | Solna Sundbyberg SS 04 | 37.53 | 1:20.28 | 2:04.25 | 2:44.78 | |||
31 | Emilia Eerola | 1999 | Karlskoga Simförening | 37.35 | 1:18.51 | 2:02.50 | 2:45.73 | |||
32 | Ebba Eriksson | 2000 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 38.42 | 1:23.77 | 2:11.08 | 2:54.88 | |||
Skapad av WinGrodan 1.25.06 | Utskriftsdatum | 29 maj 2016 |
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS | Utskriftstid | 09:42 |
Resultat Gren 54 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Filbyter Cup | Utskriftsdatum | 29 maj 2016 | |||
Tävlingsort | Linköping | Utskriftstid | 09:58 | |||
Arrangör | Linköpings ASS | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 27 maj 2016 |
Gren 54, 200m Frisim Herrar 14 o ä, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Eric Hansson | 2002 | Väsby Simsällskap | 30.51 | 1:05.15 | 1:40.73 | 2:15.20 | |||
2 | Robin Björklund | 2002 | Njurunda Simsällskap | 28.91 | 1:01.91 | 1:45.62 | 2:21.42 | |||
3 | Nicola Lundqvist | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 32.83 | 1:09.22 | 1:47.30 | 2:22.79 | |||
4 | Milos Jovancic | 2002 | Karlstads Simsällskap | 32.35 | 1:08.20 | 1:46.77 | 2:23.41 | |||
5 | Henrik Eriksson | 2002 | Motala Simsällskap | 31.70 | 1:08.58 | 1:48.37 | 2:25.16 | |||
6 | Elias Axelsson | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 34.47 | 1:12.27 | 1:50.76 | 2:27.10 | |||
7 | John Brolin | 2002 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 34.51 | 1:13.22 | 1:52.36 | 2:28.53 | |||
8 | Samuel Vestin | 2002 | Karlstads Simsällskap | 35.07 | 1:13.95 | 1:52.54 | 2:29.30 | |||
9 | Carl Lingström | 2002 | Kalmar Simsällskap | 35.33 | 1:14.99 | 1:54.72 | 2:30.45 | |||
10 | Erik Bergstrand | 2002 | Södertälje Simsällskap | 33.32 | 1:11.80 | 1:52.56 | 2:30.75 | |||
11 | Måns Andersson | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 33.94 | 1:14.14 | 1:55.36 | 2:37.29 | |||
12 | Noel Hodberg | 2002 | Karlskoga Simförening | 36.07 | 1:18.26 | 2:01.11 | 2:41.42 | |||
13 | Casper Runfjäll | 2002 | Södertälje Simsällskap | 38.38 | 1:21.43 | 2:05.93 | 2:48.37 | |||
- | Sebastian Nilsson | 2002 | Linköpings Allmänna SS | DNS | ||||||
Gren 54, 200m Frisim Herrar 14 o ä, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Max Engström | 2001 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 30.75 | 1:04.14 | 1:36.30 | 2:07.51 | |||
2 | John Aldrin | 2001 | Katrineholms Simsällskap | 31.02 | 1:04.25 | 1:37.79 | 2:08.96 | |||
3 | Martin Melinder | 2001 | Väsby Simsällskap | 31.29 | 1:04.48 | 1:38.66 | 2:11.29 | |||
4 | August Mathisen | 2001 | Karlstads Simsällskap | 31.04 | 1:05.64 | 1:39.41 | 2:11.76 | |||
5 | Linus Andersson | 2001 | Karlstads Simsällskap | 30.87 | 1:04.93 | 1:39.79 | 2:13.72 | |||
6 | Naevid Kiasat | 2001 | Linköpings Allmänna SS | 31.21 | 1:04.52 | 1:39.00 | 2:14.34 | |||
7 | David Albringer | 2001 | Karlstads Simsällskap | 29.93 | 1:04.11 | 1:39.99 | 2:15.06 | |||
8 | Elias Engström | 2001 | Njurunda Simsällskap | 30.44 | 1:05.36 | 1:41.51 | 2:18.75 | |||
9 | Filip Rautiainen | 2001 | Katrineholms Simsällskap | 31.90 | 1:07.67 | 1:46.43 | 2:23.47 | |||
10 | Linus Hoffner | 2001 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 32.04 | 1:08.84 | 1:46.86 | 2:24.05 | |||
11 | David Näslund | 2001 | Njurunda Simsällskap | 33.20 | 1:10.43 | 1:49.97 | 2:27.28 | |||
12 | Albert Oscarsson | 2001 | Linköpings Allmänna SS | 32.81 | 1:11.35 | 1:51.12 | 2:28.78 | |||
13 | Filip Myringby | 2001 | Karlstads Simsällskap | 33.51 | 1:13.03 | 1:53.70 | 2:30.89 | |||
14 | Alexander Loo | 2001 | Kalmar Simsällskap | 35.61 | 1:15.00 | 1:55.33 | 2:30.91 | |||
15 | Axel Rönnquist | 2001 | Karlstads Simsällskap | 34.73 | 1:13.56 | 1:55.20 | 2:35.58 | |||
16 | David Marcusson | 2001 | Kalmar Simsällskap | 36.73 | 1:18.60 | 2:00.93 | 2:40.14 | |||
17 | Henrik Pap | 2001 | Kalmar Simsällskap | 34.69 | 1:16.48 | 2:00.56 | 2:41.79 | |||
18 | Arvid Johansson | 2001 | Kalmar Simsällskap | 36.98 | 1:18.41 | 2:02.26 | 2:43.51 | |||
19 | Sacke Jantunen | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | 38.57 | 1:21.84 | 2:07.07 | 2:47.19 | |||
Gren 54, 200m Frisim Herrar 14 o ä, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Erik Brandt | 1999 | Södertälje Simsällskap | 27.29 | 56.98 | 1:26.72 | 1:55.88 | |||
2 | Markus Malm | 1997 | Jönköpings Simsällskap | 27.94 | 57.56 | 1:27.51 | 1:56.80 | |||
3 | Björn Seeliger | 2000 | Södertälje Simsällskap | 28.25 | 58.00 | 1:29.33 | 1:59.00 | |||
4 | Hugo Eriksson | 1999 | Turebergs Simklubb | 28.69 | 59.50 | 1:31.40 | 2:02.93 | |||
5 | Oskar Holm | 1993 | Linköpings Allmänna SS | 29.17 | 1:00.49 | 1:32.85 | 2:04.92 | |||
6 | Daniel Olsson | 1996 | Linköpings Allmänna SS | 28.52 | 1:00.03 | 1:33.20 | 2:05.24 | |||
7 | Ivo Kuijpers | 1999 | Säffle Simsällskap | 29.70 | 1:01.38 | 1:34.07 | 2:06.47 | |||
8 | Mattias Grynning | 1999 | Linköpings Allmänna SS | 30.54 | 1:02.59 | 1:35.65 | 2:08.32 | |||
9 | Johan Björklund | 1999 | Njurunda Simsällskap | 29.30 | 1:01.45 | 1:35.34 | 2:09.33 | |||
10 | Kristoffer Loo | 1997 | Kalmar Simsällskap | 30.12 | 1:02.53 | 1:35.93 | 2:09.51 | |||
11 | Simon Brandt | 2000 | Väsby Simsällskap | 29.64 | 1:01.38 | 1:34.97 | 2:10.07 | |||
12 | Oliver Tykesson | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 30.43 | 1:03.27 | 1:37.21 | 2:11.52 | |||
13 | Thomas Törnström | 1992 | Linköpings Allmänna SS | 30.91 | 1:05.07 | 1:38.32 | 2:12.21 | |||
14 | Frank Raunio | 2000 | Kalmar Simsällskap | 31.64 | 1:05.94 | 1:39.72 | 2:12.73 | |||
15 | Svante Linnér | 2000 | Motala Simsällskap | 30.72 | 1:04.71 | 1:39.12 | 2:14.17 | |||
16 | Ademir Silic | 1998 | Västerviks Simsällskap | 30.60 | 1:05.52 | 1:41.97 | 2:18.51 | |||
17 | Atis Stikáns | 1999 | Kalmar Simsällskap | 32.04 | 1:07.67 | 1:43.44 | 2:18.72 | |||
18 | Gustav Norén-Vosveldt | 1996 | Härnösands Simsällskap | 32.28 | 1:07.53 | 1:44.61 | 2:21.26 | |||
19 | William Brink | 1998 | Jönköpings Simsällskap | 33.48 | 1:10.15 | 1:47.64 | 2:23.00 | |||
20 | Carl Bidebo | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 32.45 | 1:09.30 | 1:48.63 | 2:23.26 | |||
21 | Albin Staaf | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 32.21 | 1:09.29 | 1:47.96 | 2:26.10 | |||
22 | Anton Kilander | 1999 | Linköpings Allmänna SS | 34.92 | 1:13.77 | 1:53.26 | 2:33.24 | |||
23 | Adam Fröjdfeldt | 1999 | Eskilstuna Simklubb | 34.72 | 1:13.79 | 1:54.81 | 2:33.50 | |||
- | Erik Björklund | 1998 | Njurunda Simsällskap | DNS | ||||||
- | Oskar Iwarsson | 2000 | Turebergs Simklubb | DNS | ||||||
- | Rasmus Rantanen | 1997 | Södertälje Simsällskap | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.06 | Utskriftsdatum | 29 maj 2016 |
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS | Utskriftstid | 09:58 |
Resultat Gren 55 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Filbyter Cup | Utskriftsdatum | 29 maj 2016 | |||
Tävlingsort | Linköping | Utskriftstid | 10:30 | |||
Arrangör | Linköpings ASS | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 27 maj 2016 |
Gren 55, 200m Frisim Damer 12, Finaler 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Thilde Smedbäck | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 33.90 | 1:11.33 | 1:49.04 | 2:25.25 | |||
2 | Ebba Hazard | 2004 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 34.47 | 1:12.08 | 1:49.33 | 2:25.82 | |||
3 | Tea Winblad | 2004 | Kalmar Simsällskap | 34.63 | 1:12.94 | 1:52.77 | 2:31.37 | |||
4 | Selma Holmer | 2004 | Turebergs Simklubb | 34.43 | 1:13.84 | 1:53.33 | 2:32.37 | |||
5 | Olivia Gustafsson | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 36.81 | 1:17.41 | 1:59.61 | 2:37.18 | |||
6 | Emma Gabell | 2004 | Ösmo Simsällskap | 34.16 | 1:14.72 | 1:57.74 | 2:37.46 | |||
7 | Amanda Takala | 2004 | Väsby Simsällskap | 36.44 | 1:17.48 | 1:59.12 | 2:39.16 | |||
8 | Hanna Åkerman | 2004 | Väsby Simsällskap | 36.18 | 1:18.78 | 2:02.06 | 2:44.87 | |||
9 | Lova Tjernström | 2004 | Njurunda Simsällskap | 38.05 | 1:22.03 | 2:07.96 | 2:46.89 | |||
10 | Hanna Jonasson | 2004 | Njurunda Simsällskap | 39.03 | 1:26.12 | 2:07.78 | 2:47.27 | |||
11 | Lovisa Fantenberg | 2004 | Väsby Simsällskap | 37.55 | 1:21.69 | 2:06.56 | 2:48.44 | |||
12 | Hanna Persson | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 38.23 | 1:23.46 | 2:08.71 | 2:48.87 | |||
13 | Alice Fransson | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 38.12 | 1:21.83 | 2:06.42 | 2:51.10 | |||
14 | Emilia Eriksson | 2004 | Motala Simsällskap | 39.08 | 1:24.51 | 2:10.27 | 2:52.79 | |||
15 | Ellen Lovinge | 2004 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 39.62 | 1:24.20 | 2:09.90 | 2:53.60 | |||
16 | Eva Shahverdyan | 2004 | Eskilstuna Simklubb | 40.08 | 1:25.01 | 2:11.82 | 2:56.64 | |||
17 | Fiona Karlsson | 2004 | Ösmo Simsällskap | 38.83 | 1:25.05 | 2:13.81 | 2:58.23 | |||
18 | Klara Lundberg | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 39.49 | 1:25.94 | 2:16.29 | 3:00.89 | |||
19 | Maria Miñana Juan | 2004 | Västerviks Simsällskap | 41.41 | 1:28.85 | 2:17.21 | 3:00.90 | |||
20 | Maja Arnell | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 40.45 | 1:27.74 | 2:16.03 | 3:02.69 | |||
21 | Elvira Montes | 2004 | Solna Sundbyberg SS 04 | 42.42 | 1:30.61 | 2:19.06 | 3:03.35 | |||
22 | Emma Nygård | 2004 | Väsby Simsällskap | 39.97 | 1:27.48 | 2:17.04 | 3:03.73 | |||
23 | Ebba Lindblom | 2004 | Njurunda Simsällskap | 42.18 | 1:31.12 | 2:21.71 | 3:04.25 | |||
24 | Jessika Mudyna | 2004 | Väsby Simsällskap | 43.58 | 1:33.80 | 2:21.69 | 3:04.99 | |||
25 | Alice Bergström | 2004 | Karlskoga Simförening | 42.37 | 1:29.93 | 2:20.36 | 3:05.36 | |||
26 | Isabelle Grönlund | 2004 | Njurunda Simsällskap | 42.03 | 1:31.73 | 2:21.85 | 3:06.73 | |||
27 | Selma Ericsson | 2004 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 41.79 | 1:30.69 | 2:20.47 | 3:07.66 | |||
28 | Anna Ivertsson | 2004 | Kalmar Simsällskap | 42.15 | 1:30.19 | 2:21.11 | 3:09.26 | |||
29 | Viktoria Loo | 2004 | Kalmar Simsällskap | 43.41 | 1:32.38 | 2:23.29 | 3:11.21 | |||
30 | Hedvig Källsand | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 41.36 | 1:30.73 | 2:22.15 | 3:11.38 | |||
31 | Rebecca Velin | 2004 | Väsby Simsällskap | 45.05 | 1:33.99 | 2:24.52 | 3:12.07 | |||
32 | Isabelle Frisk | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 43.85 | 1:33.41 | 2:25.83 | 3:12.86 | |||
33 | Stephanie Fjellgren | 2004 | Njurunda Simsällskap | 43.42 | 1:34.41 | 2:27.36 | 3:13.58 | |||
34 | Alva Claesén | 2004 | Västerviks Simsällskap | 42.44 | 1:32.51 | 2:26.13 | 3:14.20 | |||
35 | Bella Ringholt | 2004 | Västerviks Simsällskap | 43.05 | 1:34.05 | 2:28.87 | 3:14.64 | |||
36 | Elin Jönsson | 2004 | Njurunda Simsällskap | 44.56 | 1:36.20 | 2:31.01 | 3:19.43 | |||
37 | Rebecka Wibäck | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 44.66 | 1:37.77 | 2:33.16 | 3:23.25 | |||
38 | Clara Bjurström | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 48.08 | 1:46.44 | 2:47.48 | 3:42.84 | |||
39 | Linnea Green | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 49.06 | 1:46.93 | 2:46.64 | 3:44.84 | |||
40 | Ida Holmberg | 2004 | Västerviks Simsällskap | 52.47 | 1:52.06 | 2:54.44 | 3:49.45 | |||
41 | Maja Lundmark | 2004 | Västerviks Simsällskap | 51.30 | 1:53.10 | 2:55.88 | 3:53.14 | |||
42 | Isabel Lagali | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 56.15 | 2:05.85 | 3:26.52 | 4:37.87 | |||
- | Elin Heimdahl | 2004 | Linköpings Allmänna SS | DSQ | ||||||
- | Tyra Marsten | 2004 | Ösmo Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.06 | Utskriftsdatum | 29 maj 2016 |
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS | Utskriftstid | 10:30 |
Resultat Gren 56 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Filbyter Cup | Utskriftsdatum | 29 maj 2016 | |||
Tävlingsort | Linköping | Utskriftstid | 10:38 | |||
Arrangör | Linköpings ASS | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 27 maj 2016 |
Gren 56, 200m Frisim Herrar 12, Finaler 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Lukas Lundberg | 2004 | Motala Simsällskap | 35.27 | 1:14.69 | 1:54.89 | 2:33.63 | |||
2 | August Eriksson | 2004 | Turebergs Simklubb | 35.75 | 1:14.38 | 1:52.83 | 2:33.72 | |||
3 | David Axelsson | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 35.71 | 1:16.25 | 1:58.22 | 2:37.67 | |||
4 | Markus Stahre | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 36.87 | 1:18.20 | 2:00.81 | 2:41.33 | |||
5 | Carl Roos | 2004 | Eskilstuna Simklubb | 36.92 | 1:17.61 | 2:00.67 | 2:43.27 | |||
6 | Nikola Petrovic | 2004 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 37.24 | 1:19.77 | 2:04.88 | 2:47.58 | |||
7 | Henrik Tran | 2004 | Eskilstuna Simklubb | 38.84 | 1:24.40 | 2:14.01 | 3:00.55 | |||
8 | Samuel Paulson | 2004 | Eskilstuna Simklubb | 38.51 | 1:25.15 | 2:14.89 | 3:01.51 | |||
9 | Jesper Gunnarsson | 2004 | Kalmar Simsällskap | 41.19 | 1:29.40 | 2:21.40 | 3:09.88 | |||
10 | Emil Kilander | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 43.38 | 1:36.55 | 2:31.02 | 3:21.12 | |||
11 | Axel Engström | 2004 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 46.21 | 1:40.45 | 2:35.93 | 3:28.74 | |||
12 | Nassim Arim | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 46.71 | 1:42.83 | 2:41.27 | 3:35.76 | |||
13 | Teodor Sjöstrand | 2004 | Ösmo Simsällskap | 46.39 | 1:43.77 | 2:43.13 | 3:36.85 | |||
- | Gustav Edlund | 2004 | Linköpings Allmänna SS | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.06 | Utskriftsdatum | 29 maj 2016 |
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS | Utskriftstid | 10:38 |
Resultat Gren 57 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Filbyter Cup | Utskriftsdatum | 29 maj 2016 | |||
Tävlingsort | Linköping | Utskriftstid | 10:51 | |||
Arrangör | Linköpings ASS | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 27 maj 2016 |
Gren 57, 200m Frisim Damer 13, Finaler 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Filippa Malmström | 2003 | Södertälje Simsällskap | 31.75 | 1:07.34 | 1:43.72 | 2:19.21 | |||
2 | Isabelle Rydahl | 2003 | Karlstads Simsällskap | 32.33 | 1:08.02 | 1:44.89 | 2:22.19 | |||
3 | Vera Karlsson | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 34.09 | 1:11.60 | 1:50.23 | 2:27.60 | |||
4 | Wilma Holmertz | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 34.13 | 1:11.68 | 1:50.36 | 2:27.64 | |||
5 | Isabel Teglöf | 2003 | Södertälje Simsällskap | 34.85 | 1:12.95 | 1:51.79 | 2:30.32 | |||
6 | Martina Karlsson | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 35.11 | 1:14.75 | 1:54.13 | 2:32.93 | |||
7 | Felicia Larsered | 2003 | Turebergs Simklubb | 36.17 | 1:15.98 | 1:55.92 | 2:33.38 | |||
8 | Yasemin Uzum | 2003 | Turebergs Simklubb | 35.27 | 1:14.59 | 1:56.46 | 2:35.67 | |||
9 | Amanda Weiding | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 35.69 | 1:15.68 | 1:56.60 | 2:35.86 | |||
10 | Clara Gustavson | 2003 | Karlstads Simsällskap | 36.31 | 1:17.44 | 1:58.37 | 2:37.64 | |||
11 | Cornelia Ericsson | 2003 | Turebergs Simklubb | 34.85 | 1:14.40 | 1:58.12 | 2:40.72 | |||
12 | Darja Koutchinskaia | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 36.56 | 1:18.22 | 1:59.89 | 2:41.25 | |||
13 | Hannah Bondeson | 2003 | Kalmar Simsällskap | 35.99 | 1:16.24 | 1:58.61 | 2:41.57 | |||
14 | Ingrid Hellgren | 2003 | Karlstads Simsällskap | 36.88 | 1:19.14 | 2:01.93 | 2:42.74 | |||
15 | Rebecka Jungstedt | 2003 | Eskilstuna Simklubb | 38.64 | 1:22.65 | 2:06.50 | 2:48.72 | |||
16 | Frida Medeskog | 2003 | Karlskoga Simförening | 37.22 | 1:21.45 | 2:06.85 | 2:49.30 | |||
17 | Hilma Broden | 2003 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 38.36 | 1:22.93 | 2:08.42 | 2:51.15 | |||
18 | Lisa Vinger | 2003 | Södertälje Simsällskap | 38.71 | 1:23.15 | 2:09.29 | 2:51.31 | |||
19 | Moa Hammarbäck | 2003 | Karlskoga Simförening | 40.21 | 1:24.51 | 2:10.11 | 2:51.66 | |||
20 | Tilda Jaconelli | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 37.54 | 1:21.69 | 2:08.76 | 2:52.37 | |||
21 | Emmy Ericsson | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 39.55 | 1:24.11 | 2:09.88 | 2:52.87 | |||
22 | Stefanie Petrovic | 2003 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 41.20 | 1:27.18 | 2:13.01 | 2:55.19 | |||
23 | Sofia Voigt | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 41.07 | 1:27.60 | 2:13.40 | 2:55.90 | |||
24 | Lovisa Lundblad | 2003 | Njurunda Simsällskap | 39.74 | 1:25.95 | 2:12.98 | 2:56.02 | |||
25 | Elsa Linné | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 39.85 | 1:24.66 | 2:10.67 | 2:56.45 | |||
26 | Isabelle Persson | 2003 | Eskilstuna Simklubb | 39.86 | 1:26.06 | 2:13.74 | 2:58.35 | |||
27 | Rebecka Ishaq | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 40.82 | 1:29.13 | 2:19.75 | 3:04.83 | |||
28 | Maria Dehgani | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 40.85 | 1:28.44 | 2:18.84 | 3:04.94 | |||
29 | Elin Nylander | 2003 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 42.51 | 1:31.85 | 2:21.82 | 3:09.10 | |||
30 | Johanna Pettersson | 2003 | Eskilstuna Simklubb | 41.62 | 1:31.75 | 2:24.16 | 3:13.91 | |||
31 | Vera Kämpe | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 43.19 | 1:34.56 | 2:27.14 | 3:16.02 | |||
32 | Bianca Kokoric | 2003 | Ösmo Simsällskap | 42.81 | 1:32.33 | 2:26.84 | 3:17.32 | |||
- | Ella Kågedal | 2003 | Linköpings Allmänna SS | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.06 | Utskriftsdatum | 29 maj 2016 |
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS | Utskriftstid | 10:51 |
Resultat Gren 58 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Filbyter Cup | Utskriftsdatum | 29 maj 2016 | |||
Tävlingsort | Linköping | Utskriftstid | 11:07 | |||
Arrangör | Linköpings ASS | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 27 maj 2016 |
Gren 58, 200m Frisim Herrar 13, Finaler 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Elliot Fielder | 2003 | Motala Simsällskap | 33.15 | 1:10.07 | 1:45.94 | 2:19.76 | |||
2 | Mattias Kvist | 2003 | Ösmo Simsällskap | 32.15 | 1:08.33 | 1:44.92 | 2:21.01 | |||
3 | Kevin Grahn | 2003 | Katrineholms Simsällskap | 32.73 | 1:09.99 | 1:48.76 | 2:22.23 | |||
4 | Philip Löfbom | 2003 | Karlskoga Simförening | 33.74 | 1:12.33 | 1:50.02 | 2:27.56 | |||
5 | Eric Lundström Silke | 2003 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 33.15 | 1:12.13 | 1:51.24 | 2:28.01 | |||
6 | Ludvig Holfve | 2003 | Turebergs Simklubb | 33.54 | 1:11.67 | 1:51.48 | 2:30.46 | |||
7 | Ludvig Mathisen | 2003 | Karlstads Simsällskap | 35.08 | 1:14.43 | 1:54.66 | 2:32.30 | |||
8 | Theo Oerther | 2003 | Södertälje Simsällskap | 35.51 | 1:14.33 | 1:54.81 | 2:32.32 | |||
9 | Erik Wallin | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 34.76 | 1:13.80 | 1:53.61 | 2:32.41 | |||
10 | Alex Ly | 2003 | Eskilstuna Simklubb | 34.00 | 1:13.87 | 1:55.96 | 2:37.19 | |||
11 | William Barkehed | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 35.04 | 1:16.69 | 2:00.32 | 2:42.56 | |||
12 | Liam Björklund | 2003 | Ösmo Simsällskap | 36.87 | 1:19.22 | 2:02.25 | 2:42.61 | |||
13 | Mattias Gillgren | 2003 | Njurunda Simsällskap | 34.16 | 1:14.79 | 2:00.23 | 2:43.52 | |||
14 | Marcus Larsson | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 37.30 | 1:20.53 | 2:04.92 | 2:44.83 | |||
15 | Elias Sjölander | 2003 | Karlstads Simsällskap | 38.72 | 1:23.30 | 2:07.47 | 2:47.15 | |||
16 | Oskar Fridsell | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 37.54 | 1:22.35 | 2:07.74 | 2:47.97 | |||
17 | Jacob Edberg | 2003 | Säffle Simsällskap | 36.91 | 1:19.73 | 2:04.61 | 2:48.11 | |||
18 | Olle Almén | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 38.24 | 1:22.83 | 2:08.92 | 2:48.73 | |||
19 | Oscar Björstam | 2003 | Karlskoga Simförening | 38.69 | 1:22.68 | 2:08.72 | 2:49.28 | |||
20 | Stefanos Gavriliidis | 2003 | Västerviks Simsällskap | 39.62 | 1:26.37 | 2:13.63 | 2:55.16 | |||
21 | Filip Gidlöf | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 39.07 | 1:24.40 | 2:09.47 | 2:56.75 | |||
22 | Tim Carlberg | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 41.07 | 1:28.89 | 2:16.45 | 3:01.69 | |||
23 | Vide Lundblad | 2003 | Njurunda Simsällskap | 40.54 | 1:28.13 | 2:17.23 | 3:04.82 | |||
24 | Elliot Asplund | 2003 | Kalmar Simsällskap | 41.27 | 1:29.41 | 2:19.84 | 3:07.00 | |||
25 | Rasmus Svensson | 2003 | Kalmar Simsällskap | 42.92 | 1:31.02 | 2:20.94 | 3:07.24 | |||
26 | Albin Mägiste | 2003 | Kalmar Simsällskap | 43.36 | 1:32.63 | 2:23.82 | 3:10.62 | |||
27 | Ludvig Asplund | 2003 | Kalmar Simsällskap | 45.02 | 1:35.03 | 2:27.25 | 3:12.58 | |||
28 | Liam Fahlin | 2003 | Karlskoga Simförening | 44.79 | 1:36.59 | 2:29.08 | 3:16.38 | |||
29 | Oskar Högqvist | 2003 | Karlskoga Simförening | 45.76 | 1:38.70 | 2:32.06 | 3:22.46 | |||
Skapad av WinGrodan 1.25.06 | Utskriftsdatum | 29 maj 2016 |
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS | Utskriftstid | 11:07 |
Resultat Gren 59 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Filbyter Cup | Utskriftsdatum | 29 maj 2016 | |||
Tävlingsort | Linköping | Utskriftstid | 11:21 | |||
Arrangör | Linköpings ASS | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 27 maj 2016 |
Gren 59, 200m Bröstsim Dam 14 o ä, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Lovisa Öhrn | 2002 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 41.48 | 1:28.16 | 2:13.27 | 2:59.66 | |||
2 | Lena Årebo | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 39.95 | 1:26.73 | 2:13.28 | 3:01.25 | |||
3 | Nadia Welin-Berger | 2002 | Södertälje Simsällskap | 40.24 | 1:26.71 | 2:14.21 | 3:02.39 | |||
4 | Felicia Järvikari | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 42.36 | 1:30.38 | 2:17.85 | 3:05.28 | |||
5 | Clara Wettergren | 2002 | Turebergs Simklubb | 42.81 | 1:34.00 | 2:24.83 | 3:16.34 | |||
6 | Elsa Bergsten | 2002 | Karlstads Simsällskap | 48.35 | 1:41.96 | 2:36.09 | 3:28.95 | |||
7 | Matilda Ek | 2002 | Karlskoga Simförening | 47.61 | 1:42.90 | 2:37.91 | 3:33.70 | |||
8 | Elsa Marsten | 2002 | Ösmo Simsällskap | 51.27 | 1:52.11 | 2:54.79 | 3:58.72 | |||
- | Ellen Augustini | 2002 | Västerviks Simsällskap | DNS | ||||||
Gren 59, 200m Bröstsim Dam 14 o ä, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Thea Ekström | 2001 | Västerviks Simsällskap | 38.28 | 1:22.74 | 2:07.38 | 2:51.94 | |||
2 | Julia Björkén | 2001 | Väsby Simsällskap | 38.92 | 1:23.77 | 2:07.78 | 2:52.35 | |||
3 | Ella Lindroth | 2001 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 39.09 | 1:22.77 | 2:07.73 | 2:54.25 | |||
4 | Tove Wikström | 2001 | Härnösands Simsällskap | 40.02 | 1:24.79 | 2:09.98 | 2:54.36 | |||
5 | Astrid Eriksson | 2001 | Turebergs Simklubb | 41.25 | 1:28.19 | 2:14.60 | 3:02.22 | |||
6 | Matilda Pfeiff | 2001 | Väsby Simsällskap | 39.92 | 1:27.92 | 2:16.60 | 3:03.34 | |||
7 | Saga Grandelius | 2001 | Karlskoga Simförening | 41.16 | 1:27.50 | 2:15.34 | 3:04.54 | |||
8 | Tilde Wolfgang | 2001 | Kalmar Simsällskap | 41.77 | 1:29.62 | 2:17.75 | 3:06.53 | |||
9 | Lisa Andersson | 2001 | Kalmar Simsällskap | 43.31 | 1:31.73 | 2:21.34 | 3:11.59 | |||
10 | Tilda Wik | 2001 | Eskilstuna Simklubb | 42.59 | 1:31.49 | 2:21.32 | 3:11.63 | |||
11 | Erika Tudegård | 2001 | Linköpings Allmänna SS | 43.50 | 1:33.34 | 2:22.32 | 3:13.58 | |||
12 | Emmy Hedin | 2001 | Karlstads Simsällskap | 45.46 | 1:38.71 | 2:34.41 | 3:28.16 | |||
13 | Filippa Thyrman | 2001 | Karlskoga Simförening | 46.83 | 1:41.23 | 2:36.74 | 3:30.99 | |||
14 | Elin Nilsson | 2001 | Karlskoga Simförening | 48.95 | 1:43.51 | 2:38.95 | 3:32.23 | |||
15 | Matilda Jungstedt | 2001 | Eskilstuna Simklubb | 49.17 | 1:43.77 | 2:40.10 | 3:34.95 | |||
16 | Camila Valenzuela Jorquera | 2001 | Ösmo Simsällskap | 50.55 | 1:46.77 | 2:43.91 | 3:36.75 | |||
Gren 59, 200m Bröstsim Dam 14 o ä, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Vilma Ekström | 1994 | Linköpings Allmänna SS | 38.25 | 1:21.31 | 2:02.63 | 2:39.65 | |||
2 | Moa Ståhl | 1995 | Simklubben Triton | 37.70 | 1:20.11 | 2:04.14 | 2:49.54 | |||
3 | Tilde Malm | 1999 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 39.49 | 1:23.11 | 2:07.20 | 2:50.82 | |||
4 | Agnes Wedel | 2000 | Västerviks Simsällskap | 37.98 | 1:23.39 | 2:09.01 | 2:54.57 | |||
5 | Emelie Gidlöf | 1997 | Linköpings Allmänna SS | 39.85 | 1:26.47 | 2:11.23 | 2:56.45 | |||
6 | Adina Eriksson | 1999 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 39.54 | 1:24.15 | 2:10.42 | 2:56.55 | |||
7 | Elin Waara | 1997 | Karlskoga Simförening | 40.36 | 1:25.62 | 2:12.13 | 2:59.84 | |||
8 | Michaela Thyberg | 2000 | Karlstads Simsällskap | 39.76 | 1:28.08 | 2:15.08 | 3:04.11 | |||
9 | Astrid Albertsson | 2000 | Väsby Simsällskap | 39.13 | 1:25.43 | 2:14.22 | 3:04.19 | |||
10 | Katarina Lindoff | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 41.06 | 1:28.32 | 2:16.69 | 3:05.31 | |||
11 | Emma Juneskog | 1998 | Västerviks Simsällskap | 40.73 | 1:28.32 | 2:17.82 | 3:08.23 | |||
12 | Alexandra Kinell | 2000 | Karlskoga Simförening | 42.96 | 1:32.95 | 2:24.47 | 3:16.01 | |||
13 | Nora Laine | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 43.52 | 1:33.96 | 2:25.33 | 3:16.98 | |||
14 | Emma Waara | 2000 | Karlskoga Simförening | 45.24 | 1:36.29 | 2:28.32 | 3:19.20 | |||
15 | Alva Westlund | 2000 | Solna Sundbyberg SS 04 | 44.13 | 1:35.93 | 2:27.98 | 3:19.37 | |||
16 | Kajsa Johansson | 2000 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 45.68 | 1:37.62 | 2:29.92 | 3:21.78 | |||
17 | Anna Hofer | 2000 | Kalmar Simsällskap | 45.09 | 1:37.88 | 2:32.08 | 3:28.60 | |||
18 | Tilde Forslund | 2000 | Njurunda Simsällskap | 47.40 | 1:42.47 | 2:36.51 | 3:31.18 | |||
19 | Ebba Eriksson | 2000 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 46.87 | 1:43.60 | 2:42.41 | 3:40.82 | |||
Skapad av WinGrodan 1.25.06 | Utskriftsdatum | 29 maj 2016 |
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS | Utskriftstid | 11:21 |
Resultat Gren 60 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Filbyter Cup | Utskriftsdatum | 29 maj 2016 | |||
Tävlingsort | Linköping | Utskriftstid | 11:35 | |||
Arrangör | Linköpings ASS | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 27 maj 2016 |
Gren 60, 200m Bröstsim Herr 14 o ä, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | William Lernå | 2002 | Väsby Simsällskap | 35.83 | 1:19.28 | 2:02.86 | 2:48.65 | |||
2 | Eric Hansson | 2002 | Väsby Simsällskap | 37.03 | 1:20.16 | 2:04.94 | 2:49.57 | |||
3 | Ruben Staaf | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 40.39 | 1:26.25 | 2:11.73 | 2:56.23 | |||
4 | Nicola Lundqvist | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 39.66 | 1:26.16 | 2:12.51 | 2:57.12 | |||
5 | Anders Malmberg | 2002 | Katrineholms Simsällskap | 41.93 | 1:30.23 | 2:16.81 | 3:01.19 | |||
6 | Erik Bergstrand | 2002 | Södertälje Simsällskap | 39.73 | 1:27.44 | 2:16.53 | 3:05.91 | |||
7 | Samuel Vestin | 2002 | Karlstads Simsällskap | 43.83 | 1:33.56 | 2:22.61 | 3:12.02 | |||
8 | Milos Jovancic | 2002 | Karlstads Simsällskap | 43.63 | 1:36.03 | 2:27.89 | 3:19.36 | |||
9 | Hannes Blom | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 47.27 | 1:39.26 | 2:31.87 | 3:21.27 | |||
10 | Noel Hodberg | 2002 | Karlskoga Simförening | 46.55 | 1:40.21 | 2:33.35 | 3:26.23 | |||
11 | Casper Runfjäll | 2002 | Södertälje Simsällskap | 52.23 | 1:50.47 | 2:48.16 | 3:46.11 | |||
Gren 60, 200m Bröstsim Herr 14 o ä, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Edvin Torlakovic | 2001 | Västerviks Simsällskap | 36.30 | 1:18.18 | 2:00.03 | 2:40.01 | |||
2 | August Mathisen | 2001 | Karlstads Simsällskap | 36.60 | 1:19.55 | 2:00.71 | 2:40.94 | |||
3 | Axel Rönnquist | 2001 | Karlstads Simsällskap | 40.31 | 1:25.53 | 2:12.04 | 2:58.67 | |||
4 | Hemming Gong | 2001 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 44.35 | 1:34.90 | 2:26.54 | 3:16.83 | |||
5 | Filip Myringby | 2001 | Karlstads Simsällskap | 43.91 | 1:34.68 | 2:26.34 | 3:17.93 | |||
6 | Sebastian Tegbo | 2001 | Ösmo Simsällskap | 46.48 | 1:40.56 | 2:36.18 | 3:29.46 | |||
Gren 60, 200m Bröstsim Herr 14 o ä, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Tom Andersson | 1998 | Linköpings Allmänna SS | 33.59 | 1:12.06 | 1:49.85 | 2:28.34 | |||
2 | Ludwig Hareskog | 1998 | Södertälje Simsällskap | 33.11 | 1:10.91 | 1:49.50 | 2:30.60 | |||
3 | Anton Andersson | 1993 | Linköpings Allmänna SS | 34.77 | 1:13.13 | 1:51.90 | 2:32.28 | |||
4 | Petter Norén Vosfeldt | 1999 | Härnösands Simsällskap | 35.62 | 1:15.37 | 1:54.79 | 2:36.02 | |||
5 | Axel Witt | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 35.52 | 1:17.18 | 1:58.76 | 2:39.09 | |||
6 | Hugo Eriksson | 1999 | Turebergs Simklubb | 36.18 | 1:17.01 | 1:57.99 | 2:39.47 | |||
7 | Alexander Nylén | 2000 | Karlskoga Simförening | 35.92 | 1:17.24 | 1:59.52 | 2:41.36 | |||
8 | Mattias Grynning | 1999 | Linköpings Allmänna SS | 36.72 | 1:18.59 | 2:00.19 | 2:42.40 | |||
9 | Anton Arvidsson | 2000 | Kalmar Simsällskap | 37.62 | 1:20.75 | 2:04.64 | 2:49.43 | |||
10 | Axel Eriksson | 1998 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 39.18 | 1:24.63 | 2:09.81 | 2:53.89 | |||
11 | Johan Björklund | 1999 | Njurunda Simsällskap | 38.57 | 1:23.01 | 2:08.81 | 2:56.16 | |||
12 | Elias Paulson | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 40.51 | 1:28.14 | 2:14.37 | 2:58.94 | |||
13 | Tobias Eknor | 2000 | Solna Sundbyberg SS 04 | 39.26 | 1:26.82 | 2:16.53 | 3:07.65 | |||
14 | Gustav Ferlin | 2000 | Västerviks Simsällskap | 45.88 | 1:40.12 | 2:34.27 | 3:27.70 | |||
Skapad av WinGrodan 1.25.06 | Utskriftsdatum | 29 maj 2016 |
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS | Utskriftstid | 11:35 |
Resultat Gren 61 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Filbyter Cup | Utskriftsdatum | 29 maj 2016 | |||
Tävlingsort | Linköping | Utskriftstid | 11:43 | |||
Arrangör | Linköpings ASS | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 27 maj 2016 |
Gren 61, 50m Fjärilsim Dam 11 o y, Finaler 11 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Märta Högfeldt | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 36.58 | ||||||
2 | Joline Bakken | 2005 | Karlstads Simsällskap | 37.14 | ||||||
3 | Leija Johansson Junttila | 2006 | Motala Simsällskap | 37.93 | ||||||
4 | Ebba Holgersson | 2005 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 38.60 | ||||||
5 | Clara Kuggvik | 2005 | Västerviks Simsällskap | 40.21 | ||||||
6 | Linnea Lindberg | 2005 | Karlstads Simsällskap | 40.25 | ||||||
7 | Lovisa Laine | 2005 | Eskilstuna Simklubb | 42.51 | ||||||
8 | Miranda Wahlstedt | 2006 | Karlstads Simsällskap | 42.80 | ||||||
9 | Alice Lindgren | 2005 | Väsby Simsällskap | 43.88 | ||||||
10 | Andrea Höglund | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 43.97 | ||||||
11 | Felicia Brännbäck | 2006 | Väsby Simsällskap | 44.06 | ||||||
12 | Lovisa Jardelid | 2005 | Väsby Simsällskap | 44.32 | ||||||
13 | Althaea Süsskind | 2007 | Linköpings Allmänna SS | 44.62 | ||||||
14 | Frida Erlandsson | 2006 | Linköpings Allmänna SS | 44.99 | ||||||
15 | Thea Mikaelsson | 2005 | Nyköpings Simsällskap | 45.29 | ||||||
16 | Elin Gustafsson | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 45.46 | ||||||
17 | Elsa Brandt | 2006 | Väsby Simsällskap | 47.68 | ||||||
18 | Majken Alvehus | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 48.59 | ||||||
19 | Emilia Carlsson | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 48.67 | ||||||
20 | Tilda Sundell | 2005 | Västerviks Simsällskap | 49.25 | ||||||
21 | Niyousha Rahimi | 2005 | Väsby Simsällskap | 50.31 | ||||||
22 | Signe Lundh | 2005 | Väsby Simsällskap | 50.86 | ||||||
23 | Sofia Wallin | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 51.10 | ||||||
24 | Josefin Klintåker | 2006 | Linköpings Allmänna SS | 52.75 | ||||||
25 | Freja Vesterlund | 2006 | Ösmo Simsällskap | 52.80 | ||||||
26 | Elvira Bergsten | 2005 | Karlstads Simsällskap | 52.90 | ||||||
27 | Hanna Sköld | 2005 | Väsby Simsällskap | 53.46 | ||||||
28 | Clara Sundgren | 2005 | Väsby Simsällskap | 53.71 | ||||||
29 | Frida Steen | 2005 | Väsby Simsällskap | 56.33 | ||||||
30 | Alva Granzell | 2006 | Karlstads Simsällskap | 56.37 | ||||||
31 | Ida Johansson | 2006 | Väsby Simsällskap | 57.30 | ||||||
32 | Stella Åqvist | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 57.40 | ||||||
33 | Hanna Langemar | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 1:02.14 | ||||||
34 | Moa Granzell | 2008 | Karlstads Simsällskap | 1:04.93 | ||||||
- | Louise Frisk | 2005 | Linköpings Allmänna SS | DNS | ||||||
- | Anna Oscarsson | 2005 | Linköpings Allmänna SS | DSQ | ||||||
- | Astrid Rosén | 2005 | Motala Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Ellen Arnell | 2006 | Linköpings Allmänna SS | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.06 | Utskriftsdatum | 29 maj 2016 |
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS | Utskriftstid | 11:43 |
Resultat Gren 62 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Filbyter Cup | Utskriftsdatum | 29 maj 2016 | |||
Tävlingsort | Linköping | Utskriftstid | 11:58 | |||
Arrangör | Linköpings ASS | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 27 maj 2016 |
Gren 62, 50m Fjärilsim Herr 11 o y, Finaler 11 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Gustav Fahlström | 2005 | Motala Simsällskap | 38.13 | ||||||
2 | Robin Lundqvist | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 39.83 | ||||||
3 | Hugo Fransson | 2005 | Trollhättans Simsällskap | 40.35 | ||||||
4 | Casper Rengart | 2006 | Väsby Simsällskap | 43.73 | ||||||
5 | Johan Montero | 2005 | Väsby Simsällskap | 44.48 | ||||||
6 | Eddie Peng | 2007 | Väsby Simsällskap | 46.30 | ||||||
7 | Lex Albringer | 2007 | Karlstads Simsällskap | 51.27 | ||||||
8 | Hugo Larsson | 2006 | Linköpings Allmänna SS | 51.39 | ||||||
9 | Elvis Ericsson | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 51.53 | ||||||
10 | Arvid Blom | 2006 | Linköpings Allmänna SS | 53.45 | ||||||
11 | Erik Pellfolk | 2005 | Karlstads Simsällskap | 57.79 | ||||||
12 | Gustav Kardfall | 2006 | Linköpings Allmänna SS | 1:05.31 | ||||||
- | Aria Mokri | 2005 | Linköpings Allmänna SS | DNS | ||||||
- | Walter Kågedal | 2005 | Linköpings Allmänna SS | DNS | ||||||
- | Lukas Lönneberg | 2005 | Linköpings Allmänna SS | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.06 | Utskriftsdatum | 29 maj 2016 |
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS | Utskriftstid | 11:58 |
Resultat Gren 63 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Filbyter Cup | Utskriftsdatum | 29 maj 2016 | |||
Tävlingsort | Linköping | Utskriftstid | 12:12 | |||
Arrangör | Linköpings ASS | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 27 maj 2016 |
Gren 63, 4X200m Frisim Damer 16-17, Finaler 16 - 17 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | Tid | Status | |||
1 | Tureberg Damer [2000] | 2000 | Turebergs Simklubb | 9:11.68 | ||||||
Olivia Stille | 2000 | 1:06.05 | 2:17.10 | 2:17.10 | ||||||
Mathilda Eriksson | 2001 | 1:04.76 | 2:14.53 | 4:31.63 | ||||||
Elin Swerlander | 2001 | 1:06.53 | 2:20.90 | 6:52.53 | ||||||
Astrid Eriksson | 2001 | 1:07.01 | 2:19.15 | 9:11.68 | ||||||
2 | Eskilstuna Damer Lag 1 | 1999 | Eskilstuna Simklubb | 9:13.99 | ||||||
Rebecka Loikala | 2000 | 1:05.82 | 2:18.12 | 2:18.12 | ||||||
Jennie Isaksen | 2000 | 1:05.89 | 2:17.91 | 4:36.03 | ||||||
Katarina Lindoff | 2000 | 1:07.27 | 2:22.62 | 6:58.65 | ||||||
Linnea Fundberg | 1999 | 1:04.54 | 2:15.34 | 9:13.99 | ||||||
3 | Lass Damer Lag 1 [1999] | 1999 | Linköpings Allmänna SS | 9:27.27 | ||||||
Matilda Savén | 2000 | 1:11.88 | 2:25.38 | 2:25.38 | ||||||
Felicia Smedbäck | 2000 | 1:07.86 | 2:19.91 | 4:45.29 | ||||||
Elise Gidlöf | 1999 | 1:08.29 | 2:22.75 | 7:08.04 | ||||||
Andrea Palm | 2000 | 1:05.91 | 2:19.23 | 9:27.27 | ||||||
4 | Kalmar Sim 1 Damer 14 Oä | 2000 | Kalmar Simsällskap | 10:00.77 | ||||||
Ellen Lindeby | 1999 | 1:09.43 | 2:23.46 | 2:23.46 | ||||||
Emmy Jämtin | 2000 | 1:10.47 | 2:28.58 | 4:52.04 | ||||||
Anna Sjölund | 2000 | 1:12.75 | 2:31.53 | 7:23.57 | ||||||
Lisa Andersson | 2001 | 1:16.43 | 2:37.20 | 10:00.77 | ||||||
5 | Eskilstuna Damer Lag 2 | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 10:05.09 | ||||||
Nora Laine | 2000 | 1:16.30 | 2:40.28 | 2:40.28 | ||||||
Emilia Loikala | 2000 | 1:11.89 | 2:29.94 | 5:10.22 | ||||||
Amanda Kullman | 2000 | 1:10.61 | 2:27.57 | 7:37.79 | ||||||
Tilda Wik | 2001 | 1:10.38 | 2:27.30 | 10:05.09 | ||||||
6 | Njurunda Damer Lag 1 | 1999 | Njurunda Simsällskap | 10:25.11 | ||||||
Maja Jakobsson | 2000 | 1:12.33 | 2:32.39 | 2:32.39 | ||||||
Vilma Olsson | 1999 | 1:13.54 | 2:34.50 | 5:06.89 | ||||||
Tilde Forslund | 2000 | 1:16.21 | 2:39.94 | 7:46.83 | ||||||
Ellen Näslund | 2000 | 1:16.65 | 2:38.28 | 10:25.11 | ||||||
7 | Kalmar Sim 2 Damer 14 Oä | 2000 | Kalmar Simsällskap | 10:35.09 | ||||||
Leia Karlsson | 2002 | 1:13.35 | 2:38.25 | 2:38.25 | ||||||
Ella Wranå | 2001 | 1:17.32 | 2:42.90 | 5:21.15 | ||||||
Tilde Wolfgang | 2001 | 1:14.91 | 2:35.67 | 7:56.82 | ||||||
Frida Ljungberg | 2000 | 1:16.25 | 2:38.27 | 10:35.09 | ||||||
- | SS04 Damer [1999] | 1999 | Solna Sundbyberg SS 04 | 11:37.01 | EXTRA | |||||
Daphne Thörn | 1997 | 1:20.38 | 2:46.41 | 2:46.41 | ||||||
Alva Westlund | 2000 | 1:25.26 | 2:58.50 | 5:44.91 | ||||||
Hanna Hyllander | 1999 | 1:29.00 | 3:05.88 | 8:50.79 | ||||||
Matilda Bergström | 2000 | 1:19.14 | 2:46.22 | 11:37.01 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.06 | Utskriftsdatum | 29 maj 2016 |
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS | Utskriftstid | 12:12 |
Resultat Gren 64 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Filbyter Cup | Utskriftsdatum | 29 maj 2016 | |||
Tävlingsort | Linköping | Utskriftstid | 12:40 | |||
Arrangör | Linköpings ASS | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 27 maj 2016 |
Gren 64, 4X200m Frisim Dam 15 o y, Finaler 15 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | Tid | Status | |||
1 | Väsby SS Damer Lag 1 | 2001 | Väsby Simsällskap | 9:12.30 | ||||||
Tova Andersson | 2001 | 1:05.69 | 2:16.75 | 2:16.75 | ||||||
Elin Peng | 2003 | 1:05.18 | 2:18.17 | 4:34.92 | ||||||
Louise Peacock | 2001 | 1:06.09 | 2:18.25 | 6:53.17 | ||||||
Ebba Andersson | 2001 | 1:07.37 | 2:19.13 | 9:12.30 | ||||||
2 | Lass Flickor 2003 Lag 1 | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 9:33.35 | ||||||
Elin Gunnarsson | 2002 | 1:04.75 | 2:13.43 | 2:13.43 | ||||||
Alice Almén | 2001 | 1:09.43 | 2:27.06 | 4:40.49 | ||||||
Erika Tudegård | 2001 | 1:11.69 | 2:26.88 | 7:07.37 | ||||||
Felicia Järvikari | 2002 | 1:10.50 | 2:25.98 | 9:33.35 | ||||||
3 | Lass Flickor 2003 Lag 2 | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 9:49.60 | ||||||
Vera Karlsson | 2003 | 1:10.78 | 2:26.98 | 2:26.98 | ||||||
Thilde Smedbäck | 2004 | 1:11.46 | 2:27.68 | 4:54.66 | ||||||
Wilma Holmertz | 2003 | 1:11.22 | 2:30.08 | 7:24.74 | ||||||
Sandra Mokhtari | 2001 | 1:08.24 | 2:24.86 | 9:49.60 | ||||||
4 | Väsby SS Damer Lag 2 | 2001 | Väsby Simsällskap | 9:58.06 | ||||||
Julia Björkén | 2001 | 1:10.02 | 2:30.33 | 2:30.33 | ||||||
Linnea Lindgren | 2001 | 1:09.11 | 2:24.86 | 4:55.19 | ||||||
Anna Frisk Garcia | 2002 | 1:14.57 | 2:38.48 | 7:33.67 | ||||||
Lucrezia Vespertini | 2002 | 1:07.58 | 2:24.39 | 9:58.06 | ||||||
5 | Nkk Damer [2001] Lag 1 | 2001 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 10:10.08 | ||||||
Klara Gårdman | 2002 | 1:13.34 | 2:33.58 | 2:33.58 | ||||||
Ella Lindroth | 2001 | 1:11.66 | 2:29.77 | 5:03.35 | ||||||
Ebba Hazard | 2004 | 1:15.14 | 2:31.51 | 7:34.86 | ||||||
Lovisa Öhrn | 2002 | 1:16.57 | 2:35.22 | 10:10.08 | ||||||
6 | Karlstad F15Oy Lag1 | 2001 | Karlstads Simsällskap | 10:15.41 | ||||||
Michelle Träff | 2002 | 1:10.41 | 2:28.76 | 2:28.76 | ||||||
Emmy Hedin | 2001 | 1:16.25 | 2:40.65 | 5:09.41 | ||||||
Clara Gustavson | 2003 | 1:17.95 | 2:39.55 | 7:48.96 | ||||||
Isabelle Rydahl | 2003 | 1:08.99 | 2:26.45 | 10:15.41 | ||||||
7 | Tureberg Damer [2003] | 2003 | Turebergs Simklubb | 10:30.82 | ||||||
Felicia Larsered | 2003 | 1:15.46 | 2:34.64 | 2:34.64 | ||||||
Yasemin Uzum | 2003 | 1:17.41 | 2:40.82 | 5:15.46 | ||||||
Selma Holmer | 2004 | 1:15.36 | 2:34.20 | 7:49.66 | ||||||
Victoria Norén | 2002 | 1:15.86 | 2:41.16 | 10:30.82 | ||||||
8 | Karlstad F15Oy Lag2 | 2001 | Karlstads Simsällskap | 11:12.87 | ||||||
Ingrid Hellgren | 2003 | 1:17.27 | 2:38.92 | 2:38.92 | ||||||
Joline Bakken | 2005 | 1:26.62 | 2:59.35 | 5:38.27 | ||||||
Elsa Bergsten | 2002 | 1:23.45 | 2:50.11 | 8:28.38 | ||||||
Miranda Wahlstedt | 2006 | 1:20.61 | 2:44.49 | 11:12.87 | ||||||
9 | Eskilstuna Damer [2001] | 2001 | Eskilstuna Simklubb | 11:18.39 | ||||||
Matilda Jungstedt | 2001 | 1:21.21 | 2:47.55 | 2:47.55 | ||||||
Rebecka Jungstedt | 2003 | 1:21.69 | 2:51.44 | 5:38.99 | ||||||
Isabelle Persson | 2003 | 1:25.65 | 3:00.35 | 8:39.34 | ||||||
Cecilia Ahnlund | 2001 | 1:15.26 | 2:39.05 | 11:18.39 | ||||||
10 | Njurunda Damer Lag 1 | 2003 | Njurunda Simsällskap | 11:18.80 | ||||||
Lotta Larsson Wermelin | 2002 | 1:15.75 | 2:42.82 | 2:42.82 | ||||||
Lova Tjernström | 2004 | 1:19.82 | 2:45.50 | 5:28.32 | ||||||
Lovisa Lundblad | 2003 | 1:26.15 | 2:56.91 | 8:25.23 | ||||||
Hanna Jonasson | 2004 | 1:25.48 | 2:53.57 | 11:18.80 | ||||||
11 | Nkk Damer [2001] Lag 2 | 2001 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 11:36.66 | ||||||
Ebba Holgersson | 2005 | 1:24.24 | 2:48.33 | 2:48.33 | ||||||
Hilma Broden | 2003 | 1:23.22 | 2:52.79 | 5:41.12 | ||||||
Ellen Lovinge | 2004 | 1:27.08 | 2:59.05 | 8:40.17 | ||||||
Stefanie Petrovic | 2003 | 1:27.74 | 2:56.49 | 11:36.66 | ||||||
12 | SS04 Damer [2001] | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | 11:47.79 | ||||||
Naomi Sterling | 2002 | 1:24.54 | 2:50.10 | 2:50.10 | ||||||
Alexandra Reiman | 2002 | 1:25.30 | 2:54.41 | 5:44.51 | ||||||
Sofia Voigt | 2003 | 1:26.91 | 2:58.64 | 8:43.15 | ||||||
Rebecka Ishaq | 2003 | 1:27.99 | 3:04.64 | 11:47.79 | ||||||
13 | Eskilstuna Damer Lag 2 | 2001 | Eskilstuna Simklubb | 12:00.31 | ||||||
Elin Sand | 2002 | 1:25.61 | 3:01.43 | 3:01.43 | ||||||
Eva Shahverdyan | 2004 | 1:26.50 | 2:59.10 | 6:00.53 | ||||||
Emma Björk | 2002 | 1:27.93 | 3:03.97 | 9:04.50 | ||||||
Izabella Kullman | 2002 | 1:24.73 | 2:55.81 | 12:00.31 | ||||||
14 | Njurunda Damer Lag 2 | 2003 | Njurunda Simsällskap | 12:51.46 | ||||||
Isabelle Grönlund | 2004 | 1:31.27 | 3:07.68 | 3:07.68 | ||||||
Stephanie Fjellgren | 2004 | 1:30.13 | 3:10.87 | 6:18.55 | ||||||
Elin Jönsson | 2004 | 1:40.73 | 3:27.12 | 9:45.67 | ||||||
Ebba Lindblom | 2004 | 1:32.04 | 3:05.79 | 12:51.46 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.06 | Utskriftsdatum | 29 maj 2016 |
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS | Utskriftstid | 12:40 |
Resultat Gren 65 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Filbyter Cup | Utskriftsdatum | 29 maj 2016 | |||
Tävlingsort | Linköping | Utskriftstid | 14:37 | |||
Arrangör | Linköpings ASS | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 27 maj 2016 |
Gren 65, 200m Fjärilsim Dam 14 o ä, Finaler 14 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Elin Gunnarsson | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 35.26 | 1:16.75 | 1:59.63 | 2:40.92 | |||
2 | Carolina Jonsson | 2002 | Södertälje Simsällskap | 34.40 | 1:16.52 | 2:00.28 | 2:42.84 | |||
3 | Matilda Ek | 2002 | Karlskoga Simförening | 38.66 | 1:26.84 | 2:14.67 | 3:04.04 | |||
4 | Angelica Blomberg | 2002 | Södertälje Simsällskap | 38.32 | 1:26.48 | 2:20.51 | 3:13.95 | |||
- | Filippa Malmström | 2003 | Södertälje Simsällskap | 33.83 | 1:13.02 | 1:53.56 | 2:33.09 | EXTRA | ||
Gren 65, 200m Fjärilsim Dam 14 o ä, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Mathilda Eriksson | 2001 | Turebergs Simklubb | 34.15 | 1:13.42 | 1:53.48 | 2:32.56 | |||
2 | Alice Almén | 2001 | Linköpings Allmänna SS | 35.80 | 1:22.43 | 2:09.79 | 2:56.20 | |||
3 | Linn Granlund | 2001 | Karlskoga Simförening | 39.23 | 1:28.17 | 2:19.29 | 3:12.70 | |||
4 | Cecilia Ahnlund | 2001 | Eskilstuna Simklubb | 37.61 | 1:28.23 | 2:24.68 | 3:16.12 | |||
Gren 65, 200m Fjärilsim Dam 14 o ä, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Jennie Isaksen | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 33.62 | 1:13.35 | 1:53.72 | 2:34.50 | |||
2 | Emma Johansson | 1997 | Jönköpings Simsällskap | 33.17 | 1:12.06 | 1:53.13 | 2:37.82 | |||
3 | Elise Gidlöf | 1999 | Linköpings Allmänna SS | 34.78 | 1:16.51 | 1:58.68 | 2:43.89 | |||
4 | Felicia Smedbäck | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 36.62 | 1:20.66 | 2:04.22 | 2:49.73 | |||
5 | Emilia Eerola | 1999 | Karlskoga Simförening | 37.16 | 1:21.82 | 2:08.19 | 2:55.44 | |||
6 | Nora Laine | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 36.76 | 1:22.00 | 2:09.58 | 2:57.87 | |||
7 | Emilia Loikala | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 37.81 | 1:23.82 | 2:11.72 | 3:01.77 | |||
8 | Lo Lindeblad | 2000 | Väsby Simsällskap | 38.07 | 1:26.56 | 2:14.14 | 3:03.78 | |||
Skapad av WinGrodan 1.25.06 | Utskriftsdatum | 29 maj 2016 |
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS | Utskriftstid | 14:37 |
Resultat Gren 66 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Filbyter Cup | Utskriftsdatum | 29 maj 2016 | |||
Tävlingsort | Linköping | Utskriftstid | 14:46 | |||
Arrangör | Linköpings ASS | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 27 maj 2016 |
Gren 66, 200m Fjärilsim Herr 14oä, Finaler 14 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Christopher Lindholm | 2002 | Väsby Simsällskap | 31.90 | 1:09.18 | 1:46.60 | 2:25.58 | |||
2 | Casper Runfjäll | 2002 | Södertälje Simsällskap | 43.96 | 1:36.94 | 2:29.11 | 3:21.88 | |||
- | Theo Oerther | 2003 | Södertälje Simsällskap | 35.12 | 1:16.30 | 1:58.01 | 2:40.76 | EXTRA | ||
Gren 66, 200m Fjärilsim Herr 14oä, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Martin Melinder | 2001 | Väsby Simsällskap | 33.42 | 1:14.00 | 1:57.26 | 2:40.08 | |||
Gren 66, 200m Fjärilsim Herr 14oä, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Markus Malm | 1997 | Jönköpings Simsällskap | 28.28 | 59.91 | 1:32.50 | 2:05.92 | |||
2 | Oskar Holm | 1993 | Linköpings Allmänna SS | 30.59 | 1:04.49 | 1:39.18 | 2:14.73 | |||
3 | Oskar Iwarsson | 2000 | Turebergs Simklubb | 32.38 | 1:07.66 | 1:43.82 | 2:18.97 | |||
4 | Gustav Norén-Vosveldt | 1996 | Härnösands Simsällskap | 31.94 | 1:07.58 | 1:44.55 | 2:22.14 | |||
5 | Sixten Almén | 1999 | Linköpings Allmänna SS | 31.05 | 1:07.20 | 1:44.81 | 2:24.38 | |||
6 | Atis Stikáns | 1999 | Kalmar Simsällskap | 30.09 | 1:07.17 | 1:45.85 | 2:26.90 | |||
7 | Ivo Kuijpers | 1999 | Säffle Simsällskap | 31.49 | 1:08.11 | 1:46.79 | 2:28.02 | |||
8 | Petter Norén Vosfeldt | 1999 | Härnösands Simsällskap | 32.73 | 1:11.38 | 1:51.02 | 2:31.94 | |||
9 | Albin Staaf | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 33.72 | 1:16.01 | 2:00.66 | 2:47.36 | |||
10 | Anton Kilander | 1999 | Linköpings Allmänna SS | 36.38 | 1:19.55 | 2:07.04 | 2:57.30 | |||
11 | Carl Bidebo | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 37.82 | 1:26.28 | 2:17.60 | 3:09.91 | |||
12 | Elias Paulson | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 39.61 | 1:30.34 | 2:23.10 | 3:15.09 | |||
Skapad av WinGrodan 1.25.06 | Utskriftsdatum | 29 maj 2016 |
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS | Utskriftstid | 14:46 |
Resultat Gren 67 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Filbyter Cup | Utskriftsdatum | 29 maj 2016 | |||
Tävlingsort | Linköping | Utskriftstid | 14:55 | |||
Arrangör | Linköpings ASS | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 27 maj 2016 |
Gren 67, 100m Ryggsim Damer 12, Finaler 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Thilde Smedbäck | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 36.93 | 1:15.74 | |||||
2 | Tea Winblad | 2004 | Kalmar Simsällskap | 38.75 | 1:19.83 | |||||
3 | Alva Abrahamsson | 2004 | Eskilstuna Simklubb | 39.12 | 1:20.78 | |||||
4 | Selma Holmer | 2004 | Turebergs Simklubb | 40.44 | 1:23.81 | |||||
5 | Emma Gabell | 2004 | Ösmo Simsällskap | 40.11 | 1:24.10 | |||||
6 | Ebba Hazard | 2004 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 42.10 | 1:25.22 | |||||
7 | Amanda Takala | 2004 | Väsby Simsällskap | 40.99 | 1:25.89 | |||||
8 | Alice Fransson | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 41.35 | 1:26.48 | |||||
9 | Elvira Montes | 2004 | Solna Sundbyberg SS 04 | 41.11 | 1:27.82 | |||||
10 | Olivia Gustafsson | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 42.52 | 1:28.15 | |||||
11 | Hanna Åkerman | 2004 | Väsby Simsällskap | 42.53 | 1:28.95 | |||||
12 | Lova Tjernström | 2004 | Njurunda Simsällskap | 43.34 | 1:29.93 | |||||
13 | Lovisa Fantenberg | 2004 | Väsby Simsällskap | 42.98 | 1:30.11 | |||||
14 | Hanna Jonasson | 2004 | Njurunda Simsällskap | 44.92 | 1:32.11 | |||||
15 | Eva Shahverdyan | 2004 | Eskilstuna Simklubb | 44.56 | 1:32.32 | |||||
16 | Ellen Lovinge | 2004 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 45.02 | 1:32.39 | |||||
17 | Viktoria Loo | 2004 | Kalmar Simsällskap | 46.22 | 1:34.19 | |||||
18 | Emilia Eriksson | 2004 | Motala Simsällskap | 45.74 | 1:34.41 | |||||
19 | Hanna Persson | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 46.34 | 1:34.75 | |||||
20 | Maria Miñana Juan | 2004 | Västerviks Simsällskap | 45.73 | 1:36.89 | |||||
21 | Maja Arnell | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 46.97 | 1:36.96 | |||||
22 | Elin Friberg | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 47.40 | 1:37.07 | |||||
23 | Ebba Lindblom | 2004 | Njurunda Simsällskap | 47.77 | 1:37.10 | |||||
24 | Selma Ericsson | 2004 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 46.94 | 1:37.20 | |||||
25 | Anna Ivertsson | 2004 | Kalmar Simsällskap | 47.15 | 1:37.35 | |||||
26 | Rebecca Velin | 2004 | Väsby Simsällskap | 49.06 | 1:40.19 | |||||
27 | Jessika Mudyna | 2004 | Väsby Simsällskap | 48.00 | 1:40.66 | |||||
28 | Klara Lundberg | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 48.78 | 1:41.99 | |||||
29 | Alva Claesén | 2004 | Västerviks Simsällskap | 48.25 | 1:42.13 | |||||
30 | Rebecka Wibäck | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 51.51 | 1:42.61 | |||||
31 | Isabelle Grönlund | 2004 | Njurunda Simsällskap | 51.10 | 1:42.64 | |||||
32 | Fiona Karlsson | 2004 | Ösmo Simsällskap | 50.08 | 1:42.82 | |||||
33 | Elin Heimdahl | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 50.27 | 1:43.47 | |||||
34 | Stephanie Fjellgren | 2004 | Njurunda Simsällskap | 50.42 | 1:44.96 | |||||
35 | Isabelle Frisk | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 51.73 | 1:45.65 | |||||
36 | Tuva Brandt | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 52.52 | 1:45.99 | |||||
37 | Emma Nygård | 2004 | Väsby Simsällskap | 51.76 | 1:46.06 | |||||
38 | Alice Bergström | 2004 | Karlskoga Simförening | 51.43 | 1:48.68 | |||||
39 | Elin Jönsson | 2004 | Njurunda Simsällskap | 55.06 | 1:56.06 | |||||
40 | Maja Lundmark | 2004 | Västerviks Simsällskap | 57.74 | 2:00.17 | |||||
41 | Ida Holmberg | 2004 | Västerviks Simsällskap | 59.02 | 2:01.86 | |||||
- | Clara Bjurström | 2004 | Linköpings Allmänna SS | DNS | ||||||
- | Isabel Lagali | 2004 | Linköpings Allmänna SS | DSQ | ||||||
- | Linnea Green | 2004 | Linköpings Allmänna SS | DSQ | ||||||
- | Tyra Marsten | 2004 | Ösmo Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.06 | Utskriftsdatum | 29 maj 2016 |
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS | Utskriftstid | 14:55 |
Resultat Gren 68 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Filbyter Cup | Utskriftsdatum | 29 maj 2016 | |||
Tävlingsort | Linköping | Utskriftstid | 15:01 | |||
Arrangör | Linköpings ASS | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 27 maj 2016 |
Gren 68, 100m Ryggsim Herrar 12, Finaler 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | August Eriksson | 2004 | Turebergs Simklubb | 37.45 | 1:17.91 | |||||
2 | Carl Roos | 2004 | Eskilstuna Simklubb | 40.78 | 1:23.99 | |||||
3 | Markus Stahre | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 41.94 | 1:25.43 | |||||
4 | Lukas Lundberg | 2004 | Motala Simsällskap | 42.90 | 1:27.32 | |||||
5 | David Axelsson | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 44.06 | 1:29.02 | |||||
6 | Samuel Paulson | 2004 | Eskilstuna Simklubb | 43.22 | 1:29.26 | |||||
7 | Giovanni Tello Tekmen | 2004 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 42.60 | 1:29.28 | |||||
8 | Nikola Petrovic | 2004 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 44.49 | 1:32.27 | |||||
9 | Aldin Mandzo | 2004 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 45.91 | 1:34.17 | |||||
10 | Ludvig Utterström | 2004 | Njurunda Simsällskap | 47.43 | 1:38.40 | |||||
11 | Emil Kilander | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 47.13 | 1:38.66 | |||||
12 | Jesper Gunnarsson | 2004 | Kalmar Simsällskap | 47.99 | 1:42.16 | |||||
13 | Henrik Tran | 2004 | Eskilstuna Simklubb | 48.38 | 1:42.75 | |||||
14 | Nassim Arim | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 52.39 | 1:49.64 | |||||
15 | Axel Engström | 2004 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 55.04 | 1:52.27 | |||||
16 | Anton Ovuka | 2004 | Väsby Simsällskap | 58.40 | 2:02.35 | |||||
- | Isak Abdrahmanova | 2004 | Väsby Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Teodor Sjöstrand | 2004 | Ösmo Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.06 | Utskriftsdatum | 29 maj 2016 |
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS | Utskriftstid | 15:01 |
Resultat Gren 69 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Filbyter Cup | Utskriftsdatum | 29 maj 2016 | |||
Tävlingsort | Linköping | Utskriftstid | 15:18 | |||
Arrangör | Linköpings ASS | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 27 maj 2016 |
Gren 69, 100m Ryggsim Damer 14 o ä, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Leia Karlsson | 2002 | Kalmar Simsällskap | 35.30 | 1:13.70 | |||||
2 | Carolina Jonsson | 2002 | Södertälje Simsällskap | 36.27 | 1:15.59 | |||||
3 | Anna Frisk Garcia | 2002 | Väsby Simsällskap | 36.89 | 1:15.68 | |||||
4 | Michelle Träff | 2002 | Karlstads Simsällskap | 36.77 | 1:15.86 | |||||
5 | Sofia Westerberg | 2002 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 37.85 | 1:18.43 | |||||
6 | Klara Gårdman | 2002 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 37.72 | 1:18.45 | |||||
7 | Felicia Järvikari | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 38.33 | 1:19.34 | |||||
8 | Stina Andersson | 2002 | Karlskoga Simförening | 38.53 | 1:20.23 | |||||
9 | Lena Årebo | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 38.00 | 1:20.95 | |||||
10 | Victoria Norén | 2002 | Turebergs Simklubb | 38.89 | 1:21.05 | |||||
11 | Agnes Rydh-Dufva | 2002 | Karlskoga Simförening | 40.31 | 1:21.79 | |||||
12 | Isadora Rosén | 2002 | Motala Simsällskap | 39.63 | 1:24.24 | |||||
13 | Mira Grimvall | 2002 | Västerviks Simsällskap | 40.49 | 1:24.50 | |||||
14 | Alexandra Reiman | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 40.05 | 1:24.74 | |||||
15 | Lotta Larsson Wermelin | 2002 | Njurunda Simsällskap | 41.82 | 1:25.52 | |||||
16 | Clara Wettergren | 2002 | Turebergs Simklubb | 41.91 | 1:27.16 | |||||
17 | Izabella Kullman | 2002 | Eskilstuna Simklubb | 43.55 | 1:28.44 | |||||
18 | Matilda Ek | 2002 | Karlskoga Simförening | 42.85 | 1:28.80 | |||||
19 | Alva Högberg | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 43.16 | 1:28.87 | |||||
20 | Emelie Liljeblad | 2002 | Västerviks Simsällskap | 44.24 | 1:29.42 | |||||
21 | Anna Jonsson | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 44.75 | 1:32.13 | |||||
22 | Elin Sand | 2002 | Eskilstuna Simklubb | 45.21 | 1:32.40 | |||||
23 | Naomi Sterling | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 45.93 | 1:33.14 | |||||
24 | Agnes Nyberg | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 44.88 | 1:33.45 | |||||
25 | Emma Bengtsson | 2002 | Motala Simsällskap | 44.39 | 1:33.82 | |||||
26 | Elsa Bergsten | 2002 | Karlstads Simsällskap | 45.78 | 1:34.05 | |||||
27 | Nathalie Arvidsson | 2002 | Kalmar Simsällskap | 45.62 | 1:35.06 | |||||
28 | Ronja Engström | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 46.39 | 1:35.47 | |||||
29 | Elsa Marsten | 2002 | Ösmo Simsällskap | 46.00 | 1:38.53 | |||||
30 | Emma Björk | 2002 | Eskilstuna Simklubb | 49.47 | 1:39.77 | |||||
31 | Rosanna Atashi | 2002 | Väsby Simsällskap | 54.47 | 1:54.06 | |||||
- | Hanna Liliequist | 2002 | Västerviks Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 69, 100m Ryggsim Damer 14 o ä, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Mathilda Eriksson | 2001 | Turebergs Simklubb | 34.49 | 1:11.25 | |||||
2 | Tova Andersson | 2001 | Väsby Simsällskap | 35.01 | 1:12.87 | |||||
3 | Louise Peacock | 2001 | Väsby Simsällskap | 35.20 | 1:14.14 | |||||
4 | Josefine Härdelin | 2001 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 36.16 | 1:15.98 | |||||
5 | Felicia Claesén | 2001 | Västerviks Simsällskap | 36.66 | 1:17.37 | |||||
6 | Matilda Pfeiff | 2001 | Väsby Simsällskap | 38.22 | 1:18.28 | |||||
7 | Caroline Andersson | 2001 | Säffle Simsällskap | 37.28 | 1:18.64 | |||||
8 | Elin Nilsson | 2001 | Karlskoga Simförening | 38.74 | 1:18.80 | |||||
9 | Tove Wikström | 2001 | Härnösands Simsällskap | 38.36 | 1:19.27 | |||||
10 | Linnea Lindgren | 2001 | Väsby Simsällskap | 38.18 | 1:19.42 | |||||
11 | Cornelia Norén-Vosfeldt | 2001 | Härnösands Simsällskap | 38.29 | 1:19.59 | |||||
12 | Ella Lindroth | 2001 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 38.99 | 1:19.95 | |||||
13 | Ella Wranå | 2001 | Kalmar Simsällskap | 39.26 | 1:20.32 | |||||
14 | Tilda Wik | 2001 | Eskilstuna Simklubb | 38.75 | 1:22.12 | |||||
15 | Tilde Wolfgang | 2001 | Kalmar Simsällskap | 39.71 | 1:22.71 | |||||
16 | Vanessa Hübinette | 2001 | Väsby Simsällskap | 39.52 | 1:23.54 | |||||
17 | Sandra Mokhtari | 2001 | Linköpings Allmänna SS | 39.55 | 1:23.81 | |||||
18 | Felicia Lewton | 2001 | Kalmar Simsällskap | 42.23 | 1:28.41 | |||||
19 | Sanna Lekberg | 2001 | Karlskoga Simförening | 43.03 | 1:28.94 | |||||
20 | Emmy Hedin | 2001 | Karlstads Simsällskap | 43.40 | 1:30.23 | |||||
21 | Matilda Jungstedt | 2001 | Eskilstuna Simklubb | 45.85 | 1:34.53 | |||||
22 | Sandra Pasanen | 2001 | Ösmo Simsällskap | 50.52 | 1:43.68 | |||||
Gren 69, 100m Ryggsim Damer 14 o ä, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Miranda Arvidsson | 1998 | Kalmar Simsällskap | 31.15 | 1:05.85 | |||||
2 | Klara Eriksson | 2000 | Nyköpings Simsällskap | 34.00 | 1:09.81 | |||||
3 | Alida Ramdén | 1997 | Södertälje Simsällskap | 34.02 | 1:10.27 | |||||
4 | Vilma Ekström | 1994 | Linköpings Allmänna SS | 33.82 | 1:10.90 | |||||
5 | Olivia Stille | 2000 | Turebergs Simklubb | 34.05 | 1:11.67 | |||||
6 | Ellen Lindeby | 1999 | Kalmar Simsällskap | 35.01 | 1:12.52 | |||||
7 | Sara Thunholm | 1999 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 33.81 | 1:12.88 | |||||
8 | Ajla Omic | 1999 | Karlstads Simsällskap | 35.55 | 1:13.53 | |||||
9 | Rebecka Loikala | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 35.47 | 1:13.79 | |||||
10 | Lovisa Lampi | 1999 | Linköpings Allmänna SS | 34.95 | 1:14.06 | |||||
11 | Hilda Linné | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 35.34 | 1:14.27 | |||||
12 | Matilda Savén | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 37.05 | 1:15.14 | |||||
13 | Agnes Wedel | 2000 | Västerviks Simsällskap | 37.25 | 1:15.56 | |||||
14 | Tina Huslid | 2000 | Södertälje Simsällskap | 36.61 | 1:16.08 | |||||
15 | Emmy Jämtin | 2000 | Kalmar Simsällskap | 36.44 | 1:16.22 | |||||
16 | Emma Magnusson | 1998 | Linköpings Allmänna SS | 37.20 | 1:16.44 | |||||
17 | Hilma Ramdén | 2000 | Södertälje Simsällskap | 35.87 | 1:16.91 | |||||
18 | Linnea Fundberg | 1999 | Eskilstuna Simklubb | 37.48 | 1:17.91 | |||||
19 | Michaela Thyberg | 2000 | Karlstads Simsällskap | 37.02 | 1:18.13 | |||||
20 | Elin Håkansson | 1997 | Karlskoga Simförening | 37.58 | 1:18.26 | |||||
21 | Frida Ljungberg | 2000 | Kalmar Simsällskap | 38.47 | 1:19.12 | |||||
22 | Anna Sjölund | 2000 | Kalmar Simsällskap | 38.63 | 1:19.32 | |||||
23 | Amanda Kullman | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 38.86 | 1:20.28 | |||||
24 | Katarina Lindoff | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 38.65 | 1:20.58 | |||||
25 | Johanna Gunnarsson | 1999 | Linköpings Allmänna SS | 39.33 | 1:20.98 | |||||
26 | Andrea Palm | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 39.48 | 1:21.23 | |||||
27 | Emilia Loikala | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 41.00 | 1:24.34 | |||||
28 | Vilma Olsson | 1999 | Njurunda Simsällskap | 41.51 | 1:25.60 | |||||
29 | Ellen Näslund | 2000 | Njurunda Simsällskap | 41.81 | 1:26.70 | |||||
30 | Ebba Eriksson | 2000 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 41.65 | 1:27.51 | |||||
- | Tilde Forslund | 2000 | Njurunda Simsällskap | DNS | ||||||
- | Elin Thörner | 1998 | Säffle Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Maja Jakobsson | 2000 | Njurunda Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.06 | Utskriftsdatum | 29 maj 2016 |
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS | Utskriftstid | 15:18 |
Resultat Gren 70 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Filbyter Cup | Utskriftsdatum | 29 maj 2016 | |||
Tävlingsort | Linköping | Utskriftstid | 15:31 | |||
Arrangör | Linköpings ASS | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 27 maj 2016 |
Gren 70, 100m Ryggsim Herr 14 o ä, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | William Lernå | 2002 | Väsby Simsällskap | 33.85 | 1:10.64 | |||||
2 | Robin Björklund | 2002 | Njurunda Simsällskap | 34.25 | 1:11.93 | |||||
3 | Gusten Helgesson | 2002 | Kalmar Simsällskap | 36.55 | 1:13.68 | |||||
4 | Carl Lingström | 2002 | Kalmar Simsällskap | 36.72 | 1:15.03 | |||||
5 | Henrik Eriksson | 2002 | Motala Simsällskap | 37.81 | 1:18.91 | |||||
6 | Erik Bergstrand | 2002 | Södertälje Simsällskap | 38.29 | 1:19.76 | |||||
7 | John Brolin | 2002 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 38.61 | 1:20.38 | |||||
8 | Nicola Lundqvist | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 40.23 | 1:21.17 | |||||
9 | Milos Jovancic | 2002 | Karlstads Simsällskap | 40.27 | 1:23.47 | |||||
10 | Samuel Vestin | 2002 | Karlstads Simsällskap | 41.18 | 1:23.99 | |||||
11 | Måns Andersson | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 41.01 | 1:26.12 | |||||
12 | Elias Axelsson | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 42.77 | 1:27.15 | |||||
13 | Casper Runfjäll | 2002 | Södertälje Simsällskap | 43.36 | 1:27.87 | |||||
14 | Noel Hodberg | 2002 | Karlskoga Simförening | 42.31 | 1:29.01 | |||||
15 | Nicholas Weis Shore | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 43.38 | 1:30.86 | |||||
16 | Ruben Staaf | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 45.83 | 1:31.19 | |||||
17 | Tiger Khan | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 45.53 | 1:33.79 | |||||
18 | Erik Aglert | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 53.27 | 1:51.38 | |||||
Gren 70, 100m Ryggsim Herr 14 o ä, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Max Engström | 2001 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 31.09 | 1:05.60 | |||||
2 | Felix Öberg | 2001 | Västerviks Simsällskap | 33.60 | 1:08.57 | |||||
3 | Linus Andersson | 2001 | Karlstads Simsällskap | 34.00 | 1:10.67 | |||||
4 | August Mathisen | 2001 | Karlstads Simsällskap | 39.17 | 1:17.00 | |||||
5 | Filip Rautiainen | 2001 | Katrineholms Simsällskap | 36.94 | 1:18.03 | |||||
6 | David Albringer | 2001 | Karlstads Simsällskap | 37.21 | 1:18.16 | |||||
7 | Naevid Kiasat | 2001 | Linköpings Allmänna SS | 38.63 | 1:19.93 | |||||
8 | David Marcusson | 2001 | Kalmar Simsällskap | 38.89 | 1:20.18 | |||||
9 | Elias Engström | 2001 | Njurunda Simsällskap | 37.82 | 1:20.52 | |||||
10 | Filip Myringby | 2001 | Karlstads Simsällskap | 37.92 | 1:20.93 | |||||
11 | David Näslund | 2001 | Njurunda Simsällskap | 38.54 | 1:21.70 | |||||
12 | Henrik Pap | 2001 | Kalmar Simsällskap | 39.31 | 1:23.39 | |||||
13 | David Könemann | 2001 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 39.80 | 1:23.51 | |||||
14 | Sacke Jantunen | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | 42.41 | 1:24.84 | |||||
15 | Elias Fölling Barck | 2001 | Västerviks Simsällskap | 41.98 | 1:26.02 | |||||
16 | Arvid Johansson | 2001 | Kalmar Simsällskap | 43.37 | 1:29.53 | |||||
17 | Hemming Gong | 2001 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 44.31 | 1:32.03 | |||||
18 | Axel Rönnquist | 2001 | Karlstads Simsällskap | 44.08 | 1:33.27 | |||||
19 | Sebastian Tegbo | 2001 | Ösmo Simsällskap | 47.76 | 1:37.00 | |||||
Gren 70, 100m Ryggsim Herr 14 o ä, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Daniel Olsson | 1996 | Linköpings Allmänna SS | 30.15 | 1:01.63 | |||||
2 | Oskar Gannholm-Johansson | 1996 | Linköpings Allmänna SS | 29.89 | 1:02.36 | |||||
3 | Axel Ydenius | 1997 | Södertälje Simsällskap | 29.98 | 1:03.12 | |||||
4 | Mattias Evaldsson | 1997 | Kalmar Simsällskap | 31.03 | 1:03.97 | |||||
5 | Jacob Olsson | 1998 | Kalmar Simsällskap | 32.98 | 1:07.13 | |||||
6 | Kristoffer Loo | 1997 | Kalmar Simsällskap | 33.80 | 1:09.21 | |||||
7 | Igor Blagojevic | 2000 | Karlskoga Simförening | 34.49 | 1:10.25 | |||||
8 | Johan Björklund | 1999 | Njurunda Simsällskap | 33.72 | 1:10.30 | |||||
9 | Oliver Tykesson | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 34.17 | 1:11.02 | |||||
10 | Harald Madebrink | 1998 | Kalmar Simsällskap | 35.60 | 1:14.15 | |||||
11 | Axel Witt | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 36.80 | 1:15.36 | |||||
12 | Konrad Ekström | 1998 | Linköpings Allmänna SS | 38.22 | 1:18.62 | |||||
13 | Carl Bidebo | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 37.09 | 1:18.73 | |||||
14 | Tobias Eknor | 2000 | Solna Sundbyberg SS 04 | 37.63 | 1:18.78 | |||||
15 | Adam Fröjdfeldt | 1999 | Eskilstuna Simklubb | 37.58 | 1:20.20 | |||||
16 | William Brink | 1998 | Jönköpings Simsällskap | 38.71 | 1:20.88 | |||||
17 | Karl Ivertsson | 2000 | Kalmar Simsällskap | 50.00 | 1:43.57 | |||||
- | Hugo Eriksson | 1999 | Turebergs Simklubb | DNS | ||||||
- | Svante Linnér | 2000 | Motala Simsällskap | DNS | ||||||
- | Oskar Iwarsson | 2000 | Turebergs Simklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.06 | Utskriftsdatum | 29 maj 2016 |
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS | Utskriftstid | 15:31 |
Resultat Gren 71 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Filbyter Cup | Utskriftsdatum | 29 maj 2016 | |||
Tävlingsort | Linköping | Utskriftstid | 15:58 | |||
Arrangör | Linköpings ASS | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 27 maj 2016 |
Gren 71, 100m Ryggsim Damer 11 o y, Finaler 11 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Ebba Holgersson | 2005 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 40.81 | 1:23.71 | |||||
2 | Joline Bakken | 2005 | Karlstads Simsällskap | 42.35 | 1:28.12 | |||||
3 | Andrea Höglund | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 43.25 | 1:29.49 | |||||
4 | Miranda Wahlstedt | 2006 | Karlstads Simsällskap | 43.16 | 1:30.01 | |||||
5 | Linnea Lindberg | 2005 | Karlstads Simsällskap | 42.81 | 1:30.29 | |||||
6 | Märta Högfeldt | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 43.21 | 1:30.36 | |||||
7 | Clara Kuggvik | 2005 | Västerviks Simsällskap | 43.55 | 1:31.16 | |||||
8 | Leija Johansson Junttila | 2006 | Motala Simsällskap | 45.25 | 1:31.84 | |||||
9 | Julia Arildsson | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 44.64 | 1:32.91 | |||||
10 | Alice Lindgren | 2005 | Väsby Simsällskap | 42.14 | 1:33.82 | |||||
11 | Emilia Carlsson | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 46.63 | 1:36.30 | |||||
12 | Lovisa Laine | 2005 | Eskilstuna Simklubb | 45.60 | 1:37.04 | |||||
13 | Elin Gustafsson | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 47.91 | 1:37.22 | |||||
14 | Felicia Brännbäck | 2006 | Väsby Simsällskap | 48.71 | 1:37.24 | |||||
15 | Ida Johansson | 2006 | Väsby Simsällskap | 47.93 | 1:39.21 | |||||
16 | Frida Holmqvist | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 49.31 | 1:40.02 | |||||
17 | Althaea Süsskind | 2007 | Linköpings Allmänna SS | 48.78 | 1:42.12 | |||||
18 | Frida Erlandsson | 2006 | Linköpings Allmänna SS | 49.71 | 1:42.69 | |||||
19 | Elsa Brandt | 2006 | Väsby Simsällskap | 51.04 | 1:43.16 | |||||
20 | Elvira Bergsten | 2005 | Karlstads Simsällskap | 50.20 | 1:43.90 | |||||
21 | Tilda Sundell | 2005 | Västerviks Simsällskap | 51.06 | 1:44.49 | |||||
22 | Sofia Wallin | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 50.30 | 1:44.50 | |||||
23 | Niyousha Rahimi | 2005 | Väsby Simsällskap | 51.60 | 1:45.57 | |||||
24 | Josefin Klintåker | 2006 | Linköpings Allmänna SS | 52.74 | 1:45.77 | |||||
25 | Lovisa Jardelid | 2005 | Väsby Simsällskap | 50.44 | 1:45.78 | |||||
26 | Frida Steen | 2005 | Väsby Simsällskap | 53.56 | 1:46.25 | |||||
27 | Astrid Rosén | 2005 | Motala Simsällskap | 51.86 | 1:46.88 | |||||
28 | Hanna Sköld | 2005 | Väsby Simsällskap | 53.40 | 1:46.97 | |||||
29 | Signe Lundh | 2005 | Väsby Simsällskap | 51.17 | 1:47.17 | |||||
30 | Thea Mikaelsson | 2005 | Nyköpings Simsällskap | 50.92 | 1:48.03 | |||||
31 | Darya Abbaspour | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 52.25 | 1:51.08 | |||||
32 | Ellen Arnell | 2006 | Linköpings Allmänna SS | 56.69 | 1:52.80 | |||||
33 | Majken Alvehus | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 54.27 | 1:53.15 | |||||
34 | Clara Sundgren | 2005 | Väsby Simsällskap | 55.93 | 1:53.99 | |||||
35 | Stella Åqvist | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 55.43 | 1:56.15 | |||||
36 | Alva Granzell | 2006 | Karlstads Simsällskap | 58.52 | 1:58.07 | |||||
37 | Elin Höök | 2005 | Väsby Simsällskap | 55.43 | 1:58.74 | |||||
37 | Henny Paläng | 2006 | Linköpings Allmänna SS | 58.87 | 1:58.74 | |||||
39 | Hanna Langemar | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 57.59 | 1:58.80 | |||||
40 | Tilda Larsson | 2008 | Linköpings Allmänna SS | 1:02.94 | 2:03.69 | |||||
41 | Hanna Oehm | 2007 | Linköpings Allmänna SS | 1:00.50 | 2:04.74 | |||||
42 | Fanny Ivarsson | 2007 | Linköpings Allmänna SS | 1:01.06 | 2:05.82 | |||||
43 | My Sundberg | 2005 | Väsby Simsällskap | 1:01.51 | 2:07.37 | |||||
44 | Anna Oscarsson | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 1:01.85 | 2:07.56 | |||||
45 | Emma Persson | 2007 | Linköpings Allmänna SS | 1:03.84 | 2:10.44 | |||||
46 | Moa Granzell | 2008 | Karlstads Simsällskap | 1:06.49 | 2:13.37 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.25.06 | Utskriftsdatum | 29 maj 2016 |
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS | Utskriftstid | 15:58 |
Resultat Gren 72 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Filbyter Cup | Utskriftsdatum | 29 maj 2016 | |||
Tävlingsort | Linköping | Utskriftstid | 15:44 | |||
Arrangör | Linköpings ASS | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 27 maj 2016 |
Gren 72, 100m Ryggsim Herr 11 o y, Finaler 11 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Gustav Fahlström | 2005 | Motala Simsällskap | 41.23 | 1:25.59 | |||||
2 | Hugo Fransson | 2005 | Trollhättans Simsällskap | 41.88 | 1:27.96 | |||||
3 | Casper Rengart | 2006 | Väsby Simsällskap | 45.32 | 1:35.66 | |||||
4 | Erik Pellfolk | 2005 | Karlstads Simsällskap | 48.89 | 1:37.68 | |||||
5 | Hugo Larsson | 2006 | Linköpings Allmänna SS | 48.57 | 1:41.13 | |||||
6 | Robin Lundqvist | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 50.68 | 1:41.89 | |||||
7 | Robin Daremo | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 48.75 | 1:43.54 | |||||
8 | Noah Lagerman | 2007 | Linköpings Allmänna SS | 51.06 | 1:45.44 | |||||
9 | Eddie Peng | 2007 | Väsby Simsällskap | 51.88 | 1:46.15 | |||||
10 | Fredrik Höglund | 2006 | Linköpings Allmänna SS | 52.86 | 1:46.37 | |||||
11 | Elvis Ericsson | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 53.66 | 1:47.80 | |||||
12 | Ebbe Fransson | 2008 | Trollhättans Simsällskap | 50.20 | 1:48.01 | |||||
13 | Aria Mokri | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 53.91 | 1:49.48 | |||||
14 | Arvid Blom | 2006 | Linköpings Allmänna SS | 53.57 | 1:51.98 | |||||
15 | Johan Montero | 2005 | Väsby Simsällskap | 54.45 | 1:53.92 | |||||
16 | Gustav Kardfall | 2006 | Linköpings Allmänna SS | 57.11 | 1:58.41 | |||||
17 | Justin Rineholm | 2006 | Linköpings Allmänna SS | 58.41 | 2:02.85 | |||||
18 | Elias Gustafsson | 2007 | Linköpings Allmänna SS | 1:03.45 | 2:05.52 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.25.06 | Utskriftsdatum | 29 maj 2016 |
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS | Utskriftstid | 15:44 |
Resultat Gren 73 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Filbyter Cup | Utskriftsdatum | 29 maj 2016 | |||
Tävlingsort | Linköping | Utskriftstid | 16:11 | |||
Arrangör | Linköpings ASS | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 27 maj 2016 |
Gren 73, 100m Ryggsim Damer 13, Finaler 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Vera Karlsson | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 33.42 | 1:09.14 | |||||
2 | Filippa Malmström | 2003 | Södertälje Simsällskap | 36.31 | 1:15.08 | |||||
3 | Isabel Teglöf | 2003 | Södertälje Simsällskap | 38.06 | 1:16.71 | |||||
4 | Elin Peng | 2003 | Väsby Simsällskap | 36.07 | 1:16.80 | |||||
5 | Yasemin Uzum | 2003 | Turebergs Simklubb | 38.20 | 1:18.18 | |||||
6 | Clara Gustavson | 2003 | Karlstads Simsällskap | 37.94 | 1:21.20 | |||||
7 | Hannah Bondeson | 2003 | Kalmar Simsällskap | 40.39 | 1:22.38 | |||||
8 | Cornelia Ericsson | 2003 | Turebergs Simklubb | 40.69 | 1:23.75 | |||||
9 | Isabelle Rydahl | 2003 | Karlstads Simsällskap | 39.64 | 1:24.05 | |||||
10 | Felicia Larsered | 2003 | Turebergs Simklubb | 40.19 | 1:24.12 | |||||
11 | Darja Koutchinskaia | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 40.29 | 1:24.86 | |||||
12 | Martina Karlsson | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 40.59 | 1:25.95 | |||||
13 | Frida Medeskog | 2003 | Karlskoga Simförening | 41.60 | 1:26.14 | |||||
14 | Hilma Broden | 2003 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 42.33 | 1:26.53 | |||||
15 | Stefanie Petrovic | 2003 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 43.33 | 1:27.24 | |||||
16 | Amanda Weiding | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 41.33 | 1:27.43 | |||||
17 | Lisa Vinger | 2003 | Södertälje Simsällskap | 42.53 | 1:29.23 | |||||
18 | Moa Hammarbäck | 2003 | Karlskoga Simförening | 43.85 | 1:30.38 | |||||
19 | Johanna Pettersson | 2003 | Eskilstuna Simklubb | 43.42 | 1:30.53 | |||||
20 | Rebecka Ishaq | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 44.07 | 1:32.60 | |||||
21 | Isabelle Persson | 2003 | Eskilstuna Simklubb | 45.57 | 1:33.17 | |||||
22 | Sofia Voigt | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 43.86 | 1:33.30 | |||||
23 | Ingrid Hellgren | 2003 | Karlstads Simsällskap | 45.48 | 1:33.39 | |||||
24 | Rebecka Jungstedt | 2003 | Eskilstuna Simklubb | 44.74 | 1:33.55 | |||||
25 | Elin Jämtin | 2003 | Kalmar Simsällskap | 44.61 | 1:34.01 | |||||
26 | Elin Nylander | 2003 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 45.09 | 1:34.58 | |||||
27 | Lovisa Lundblad | 2003 | Njurunda Simsällskap | 44.57 | 1:34.62 | |||||
28 | Tilda Jaconelli | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 45.32 | 1:34.67 | |||||
29 | Elsa Linné | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 43.66 | 1:34.68 | |||||
30 | Isabell Lindvall | 2003 | Kalmar Simsällskap | 45.29 | 1:36.21 | |||||
31 | Bianca Kokoric | 2003 | Ösmo Simsällskap | 49.28 | 1:40.43 | |||||
32 | Vera Kämpe | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 48.94 | 1:40.58 | |||||
33 | Olivia Svensson | 2003 | Väsby Simsällskap | 50.27 | 1:46.99 | |||||
34 | Mimmi Krekula | 2003 | Väsby Simsällskap | 50.68 | 1:48.32 | |||||
35 | Armita Mosavi | 2003 | Väsby Simsällskap | 51.90 | 1:49.34 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.25.06 | Utskriftsdatum | 29 maj 2016 |
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS | Utskriftstid | 16:11 |
Resultat Gren 74 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Filbyter Cup | Utskriftsdatum | 29 maj 2016 | |||
Tävlingsort | Linköping | Utskriftstid | 16:23 | |||
Arrangör | Linköpings ASS | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 27 maj 2016 |
Gren 74, 100m Ryggsim Herrar 13, Finaler 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Kevin Grahn | 2003 | Katrineholms Simsällskap | 35.36 | 1:12.00 | |||||
2 | Mattias Kvist | 2003 | Ösmo Simsällskap | 36.38 | 1:14.86 | |||||
3 | Ludvig Holfve | 2003 | Turebergs Simklubb | 36.51 | 1:16.30 | |||||
4 | Philip Löfbom | 2003 | Karlskoga Simförening | 37.41 | 1:16.67 | |||||
5 | Alex Ly | 2003 | Eskilstuna Simklubb | 37.04 | 1:17.07 | |||||
6 | Erik Wallin | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 37.71 | 1:17.93 | |||||
7 | Theo Oerther | 2003 | Södertälje Simsällskap | 38.98 | 1:19.38 | |||||
8 | William Barkehed | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 38.35 | 1:19.93 | |||||
9 | Mattias Gillgren | 2003 | Njurunda Simsällskap | 37.63 | 1:20.98 | |||||
10 | Oskar Fridsell | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 39.80 | 1:22.54 | |||||
11 | Ludvig Mathisen | 2003 | Karlstads Simsällskap | 40.58 | 1:23.98 | |||||
12 | Liam Björklund | 2003 | Ösmo Simsällskap | 41.39 | 1:25.75 | |||||
13 | Jacob Edberg | 2003 | Säffle Simsällskap | 42.06 | 1:27.99 | |||||
14 | Oscar Björstam | 2003 | Karlskoga Simförening | 42.70 | 1:28.52 | |||||
15 | Elias Sjölander | 2003 | Karlstads Simsällskap | 44.69 | 1:30.60 | |||||
16 | Marcus Larsson | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 43.57 | 1:30.73 | |||||
17 | Tim Carlberg | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 45.05 | 1:33.19 | |||||
18 | Ludvig Asplund | 2003 | Kalmar Simsällskap | 45.55 | 1:33.79 | |||||
19 | Oskar Högqvist | 2003 | Karlskoga Simförening | 47.13 | 1:37.76 | |||||
20 | Stefanos Gavriliidis | 2003 | Västerviks Simsällskap | 48.70 | 1:37.91 | |||||
21 | Rasmus Svensson | 2003 | Kalmar Simsällskap | 49.07 | 1:38.29 | |||||
22 | Elliot Asplund | 2003 | Kalmar Simsällskap | 48.48 | 1:38.49 | |||||
23 | Albin Mägiste | 2003 | Kalmar Simsällskap | 49.38 | 1:39.76 | |||||
24 | Vide Lundblad | 2003 | Njurunda Simsällskap | 50.09 | 1:44.28 | |||||
25 | Liam Fahlin | 2003 | Karlskoga Simförening | 51.95 | 1:48.59 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.25.06 | Utskriftsdatum | 29 maj 2016 |
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS | Utskriftstid | 16:23 |
Resultat Gren 75 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Filbyter Cup | Utskriftsdatum | 29 maj 2016 | |||
Tävlingsort | Linköping | Utskriftstid | 16:43 | |||
Arrangör | Linköpings ASS | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 27 maj 2016 |
Gren 75, 200m Medley Damer 14 o ä, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Carolina Jonsson | 2002 | Södertälje Simsällskap | 33.67 | 1:16.67 | 2:02.80 | 2:37.85 | |||
2 | Felicia Järvikari | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 33.77 | 1:17.53 | 2:03.53 | 2:40.50 | |||
3 | Lena Årebo | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 35.47 | 1:20.88 | 2:08.67 | 2:48.85 | |||
4 | Michelle Träff | 2002 | Karlstads Simsällskap | 35.83 | 1:19.17 | 2:10.89 | 2:49.97 | |||
5 | Nadia Welin-Berger | 2002 | Södertälje Simsällskap | 35.49 | 1:21.26 | 2:10.49 | 2:50.65 | |||
6 | Leia Karlsson | 2002 | Kalmar Simsällskap | 36.30 | 1:22.44 | 2:12.00 | 2:53.28 | |||
7 | Clara Wettergren | 2002 | Turebergs Simklubb | 37.84 | 1:26.27 | 2:13.45 | 2:54.00 | |||
8 | Klara Gårdman | 2002 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 37.15 | 1:23.65 | 2:15.46 | 2:55.10 | |||
9 | Victoria Norén | 2002 | Turebergs Simklubb | 37.28 | 1:22.56 | 2:14.70 | 2:56.66 | |||
10 | Alva Högberg | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 38.43 | 1:28.77 | 2:16.50 | 2:57.84 | |||
11 | Stina Andersson | 2002 | Karlskoga Simförening | 39.19 | 1:26.68 | 2:19.36 | 2:59.04 | |||
12 | Mira Grimvall | 2002 | Västerviks Simsällskap | 40.26 | 1:26.18 | 2:16.92 | 3:00.27 | |||
13 | Lotta Larsson Wermelin | 2002 | Njurunda Simsällskap | 39.89 | 1:26.15 | 2:23.97 | 3:03.40 | |||
14 | Isadora Rosén | 2002 | Motala Simsällskap | 38.03 | 1:27.02 | 2:23.41 | 3:04.91 | |||
15 | Angelica Blomberg | 2002 | Södertälje Simsällskap | 38.42 | 1:27.42 | 2:26.64 | 3:05.89 | |||
16 | Jenny Fröstberg | 2002 | Kalmar Simsällskap | 39.38 | 1:33.82 | 2:29.10 | 3:13.91 | |||
Gren 75, 200m Medley Damer 14 o ä, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Tova Andersson | 2001 | Väsby Simsällskap | 32.80 | 1:12.43 | 1:58.48 | 2:34.67 | |||
2 | Ebba Andersson | 2001 | Väsby Simsällskap | 33.87 | 1:15.45 | 2:04.15 | 2:37.60 | |||
3 | Louise Peacock | 2001 | Väsby Simsällskap | 33.65 | 1:13.78 | 2:02.19 | 2:37.69 | |||
4 | Elin Swerlander | 2001 | Turebergs Simklubb | 33.86 | 1:18.04 | 2:04.00 | 2:40.94 | |||
5 | Ella Lindroth | 2001 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 35.39 | 1:19.77 | 2:03.21 | 2:41.40 | |||
6 | Saga Grandelius | 2001 | Karlskoga Simförening | 35.20 | 1:18.61 | 2:05.15 | 2:42.96 | |||
7 | Astrid Eriksson | 2001 | Turebergs Simklubb | 36.67 | 1:19.50 | 2:07.24 | 2:45.19 | |||
8 | Felicia Claesén | 2001 | Västerviks Simsällskap | 36.39 | 1:19.94 | 2:05.68 | 2:45.41 | |||
9 | Julia Björkén | 2001 | Väsby Simsällskap | 35.21 | 1:22.17 | 2:07.70 | 2:45.98 | |||
10 | Matilda Pfeiff | 2001 | Väsby Simsällskap | 36.10 | 1:20.51 | 2:06.17 | 2:46.55 | |||
11 | Tilda Wik | 2001 | Eskilstuna Simklubb | 36.01 | 1:21.77 | 2:11.58 | 2:49.51 | |||
12 | Cornelia Norén-Vosfeldt | 2001 | Härnösands Simsällskap | 36.90 | 1:23.21 | 2:11.47 | 2:49.74 | |||
13 | Erika Tudegård | 2001 | Linköpings Allmänna SS | 36.87 | 1:24.13 | 2:11.93 | 2:49.94 | |||
14 | Thea Ekström | 2001 | Västerviks Simsällskap | 38.41 | 1:25.87 | 2:10.53 | 2:54.70 | |||
15 | Sanna Lekberg | 2001 | Karlskoga Simförening | 36.13 | 1:24.11 | 2:17.35 | 2:55.59 | |||
16 | Lisa Andersson | 2001 | Kalmar Simsällskap | 38.75 | 1:27.14 | 2:14.82 | 2:55.91 | |||
17 | Elin Nilsson | 2001 | Karlskoga Simförening | 39.93 | 1:26.51 | 2:18.24 | 2:57.33 | |||
18 | Caroline Andersson | 2001 | Säffle Simsällskap | 35.93 | 1:20.51 | 2:16.14 | 2:58.28 | |||
19 | Emmy Hedin | 2001 | Karlstads Simsällskap | 37.91 | 1:28.01 | 2:21.59 | 3:01.32 | |||
20 | Ella Wranå | 2001 | Kalmar Simsällskap | 39.34 | 1:26.57 | 2:19.93 | 3:01.86 | |||
21 | Cecilia Ahnlund | 2001 | Eskilstuna Simklubb | 34.79 | 1:26.05 | 2:20.80 | 3:02.14 | |||
22 | Tilda Nordén | 2001 | Kalmar Simsällskap | 40.06 | 1:28.28 | 2:21.97 | 3:02.15 | |||
23 | Filippa Thyrman | 2001 | Karlskoga Simförening | 42.96 | 1:31.10 | 2:25.15 | 3:08.49 | |||
- | Mathilda Eriksson | 2001 | Turebergs Simklubb | DNS | ||||||
Gren 75, 200m Medley Damer 14 o ä, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Alida Ramdén | 1997 | Södertälje Simsällskap | 31.69 | 1:11.67 | 1:55.76 | 2:28.91 | |||
2 | Moa Ståhl | 1995 | Simklubben Triton | 32.18 | 1:13.06 | 1:56.14 | 2:29.09 | |||
3 | Jennie Isaksen | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 33.66 | 1:16.00 | 2:00.64 | 2:35.11 | |||
4 | Sara Thunholm | 1999 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 35.23 | 1:15.09 | 2:00.51 | 2:36.33 | |||
5 | Agnes Wedel | 2000 | Västerviks Simsällskap | 33.16 | 1:17.24 | 2:02.12 | 2:37.25 | |||
6 | Adina Eriksson | 1999 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 35.08 | 1:18.63 | 2:03.03 | 2:40.27 | |||
7 | Tilde Malm | 1999 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 34.85 | 1:19.52 | 2:02.90 | 2:40.98 | |||
8 | Klara Eriksson | 2000 | Nyköpings Simsällskap | 34.28 | 1:13.31 | 2:04.97 | 2:41.33 | |||
9 | Rebecka Loikala | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 33.14 | 1:15.23 | 2:05.67 | 2:41.39 | |||
10 | Marie-Therese Öberg | 1986 | Ösmo Simsällskap | 33.02 | 1:17.50 | 2:03.95 | 2:42.17 | |||
11 | Emma Johansson | 1997 | Jönköpings Simsällskap | 32.82 | 1:15.58 | 2:04.93 | 2:43.11 | |||
12 | Erica Christensen | 1997 | Södertälje Simsällskap | 33.95 | 1:19.08 | 2:05.83 | 2:44.27 | |||
13 | Linnea Fundberg | 1999 | Eskilstuna Simklubb | 35.85 | 1:19.43 | 2:12.22 | 2:46.42 | |||
14 | Alexandra Kinell | 2000 | Karlskoga Simförening | 34.81 | 1:20.24 | 2:09.39 | 2:47.73 | |||
15 | Katarina Lindoff | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 36.97 | 1:21.38 | 2:09.93 | 2:48.33 | |||
16 | Anna Sjölund | 2000 | Kalmar Simsällskap | 33.01 | 1:18.38 | 2:10.74 | 2:50.33 | |||
17 | Amanda Kullman | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 36.87 | 1:21.45 | 2:14.20 | 2:50.50 | |||
18 | Emma Juneskog | 1998 | Västerviks Simsällskap | 34.96 | 1:21.05 | 2:09.33 | 2:50.69 | |||
19 | Nora Laine | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 36.75 | 1:24.21 | 2:12.11 | 2:51.01 | |||
20 | Michaela Thyberg | 2000 | Karlstads Simsällskap | 35.47 | 1:21.79 | 2:08.58 | 2:51.62 | |||
21 | Hilda Linné | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 36.19 | 1:21.35 | 2:14.63 | 2:52.94 | |||
22 | Maja Jakobsson | 2000 | Njurunda Simsällskap | 36.55 | 1:22.98 | 2:14.86 | 2:55.56 | |||
23 | Frida Ljungberg | 2000 | Kalmar Simsällskap | 39.69 | 1:25.60 | 2:17.82 | 2:56.68 | |||
24 | Emma Hjort | 2000 | Karlstads Simsällskap | 38.13 | 1:23.79 | 2:15.55 | 2:57.26 | |||
25 | Vilma Olsson | 1999 | Njurunda Simsällskap | 38.81 | 1:27.15 | 2:24.78 | 3:03.89 | |||
26 | Anna Hofer | 2000 | Kalmar Simsällskap | 40.31 | 1:27.93 | 2:22.20 | 3:05.10 | |||
27 | Ellen Näslund | 2000 | Njurunda Simsällskap | 42.53 | 1:31.30 | 2:21.36 | 3:05.11 | |||
28 | Tilde Forslund | 2000 | Njurunda Simsällskap | 43.31 | 1:33.36 | 2:24.59 | 3:07.14 | |||
29 | Emma Ivarsson | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 38.95 | 1:32.09 | 2:27.21 | 3:11.82 | |||
- | Emmy Jämtin | 2000 | Kalmar Simsällskap | DNS | ||||||
- | Matilda Savén | 2000 | Linköpings Allmänna SS | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.06 | Utskriftsdatum | 29 maj 2016 |
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS | Utskriftstid | 16:43 |
Resultat Gren 76 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Filbyter Cup | Utskriftsdatum | 29 maj 2016 | |||
Tävlingsort | Linköping | Utskriftstid | 17:03 | |||
Arrangör | Linköpings ASS | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 27 maj 2016 |
Gren 76, 200m Medley Herrar 14 o ä, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | William Lernå | 2002 | Väsby Simsällskap | 32.52 | 1:11.20 | 1:53.94 | 2:28.31 | |||
2 | Eric Hansson | 2002 | Väsby Simsällskap | 32.36 | 1:13.89 | 1:55.67 | 2:30.85 | |||
3 | Robin Björklund | 2002 | Njurunda Simsällskap | 31.23 | 1:11.64 | 1:56.92 | 2:32.79 | |||
4 | Erik Bergstrand | 2002 | Södertälje Simsällskap | 32.48 | 1:17.54 | 2:04.38 | 2:41.43 | |||
5 | Ruben Staaf | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 36.18 | 1:25.23 | 2:10.19 | 2:49.23 | |||
6 | Milos Jovancic | 2002 | Karlstads Simsällskap | 32.89 | 1:20.25 | 2:13.10 | 2:51.33 | |||
7 | Samuel Vestin | 2002 | Karlstads Simsällskap | 38.70 | 1:25.35 | 2:15.99 | 2:52.02 | |||
8 | Gusten Helgesson | 2002 | Kalmar Simsällskap | 36.60 | 1:22.14 | 2:15.62 | 2:52.79 | |||
9 | Anders Malmberg | 2002 | Katrineholms Simsällskap | 39.14 | 1:30.17 | 2:17.28 | 2:55.02 | |||
- | John Brolin | 2002 | Norrköpings Kappsimningsklubb | DNS | ||||||
- | Nicola Lundqvist | 2002 | Linköpings Allmänna SS | DNS | ||||||
Gren 76, 200m Medley Herrar 14 o ä, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Max Engström | 2001 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 29.65 | 1:09.15 | 1:53.65 | 2:30.04 | |||
2 | Linus Andersson | 2001 | Karlstads Simsällskap | 31.96 | 1:12.37 | 1:55.72 | 2:30.17 | |||
3 | John Aldrin | 2001 | Katrineholms Simsällskap | 31.11 | 1:10.64 | 1:58.80 | 2:31.46 | |||
4 | Theodor Sköld | 2001 | Väsby Simsällskap | 31.96 | 1:13.68 | 1:58.70 | 2:34.63 | |||
5 | Felix Öberg | 2001 | Västerviks Simsällskap | 31.69 | 1:13.52 | 2:00.98 | 2:35.31 | |||
6 | David Albringer | 2001 | Karlstads Simsällskap | 32.59 | 1:14.62 | 2:00.72 | 2:36.05 | |||
7 | Albert Oscarsson | 2001 | Linköpings Allmänna SS | 36.59 | 1:23.05 | 2:07.34 | 2:43.75 | |||
8 | August Mathisen | 2001 | Karlstads Simsällskap | 34.42 | 1:20.23 | 2:04.98 | 2:44.20 | |||
9 | Linus Hoffner | 2001 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 34.12 | 1:20.56 | 2:07.47 | 2:46.22 | |||
10 | Alexander Loo | 2001 | Kalmar Simsällskap | 36.36 | 1:21.49 | 2:09.88 | 2:48.59 | |||
11 | Henrik Pap | 2001 | Kalmar Simsällskap | 34.38 | 1:19.31 | 2:11.11 | 2:52.62 | |||
12 | Filip Myringby | 2001 | Karlstads Simsällskap | 38.29 | 1:24.32 | 2:15.52 | 2:55.04 | |||
13 | David Könemann | 2001 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 35.47 | 1:23.18 | 2:20.32 | 3:02.65 | |||
Gren 76, 200m Medley Herrar 14 o ä, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Anton Andersson | 1993 | Linköpings Allmänna SS | 27.93 | 1:00.90 | 1:39.67 | 2:11.24 | |||
2 | Erik Brandt | 1999 | Södertälje Simsällskap | 28.27 | 1:05.43 | 1:45.11 | 2:14.49 | |||
3 | Ludwig Hareskog | 1998 | Södertälje Simsällskap | 29.20 | 1:05.98 | 1:44.24 | 2:14.73 | |||
4 | Björn Seeliger | 2000 | Södertälje Simsällskap | 28.90 | 1:01.51 | 1:46.26 | 2:16.60 | |||
5 | Tom Andersson | 1998 | Linköpings Allmänna SS | 29.70 | 1:07.63 | 1:45.33 | 2:19.16 | |||
6 | Petter Norén Vosfeldt | 1999 | Härnösands Simsällskap | 30.35 | 1:08.73 | 1:48.76 | 2:20.64 | |||
7 | Axel Ydenius | 1997 | Södertälje Simsällskap | 29.67 | 1:04.65 | 1:47.61 | 2:22.67 | |||
8 | Anton Hong | 2000 | Kalmar Simsällskap | 29.65 | 1:05.82 | 1:49.49 | 2:23.07 | |||
9 | Mattias Grynning | 1999 | Linköpings Allmänna SS | 29.24 | 1:07.16 | 1:48.76 | 2:24.05 | |||
10 | Simon Brandt | 2000 | Väsby Simsällskap | 30.96 | 1:08.73 | 1:54.69 | 2:29.29 | |||
11 | Alexander Nylén | 2000 | Karlskoga Simförening | 32.88 | 1:14.47 | 1:55.59 | 2:30.16 | |||
12 | Axel Witt | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 34.93 | 1:16.96 | 1:58.58 | 2:34.10 | |||
13 | Johan Björklund | 1999 | Njurunda Simsällskap | 32.94 | 1:14.18 | 1:58.70 | 2:34.25 | |||
14 | Axel Eriksson | 1998 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 32.05 | 1:16.16 | 2:00.07 | 2:36.10 | |||
15 | Anton Arvidsson | 2000 | Kalmar Simsällskap | 32.21 | 1:16.05 | 2:00.03 | 2:36.31 | |||
16 | Harald Madebrink | 1998 | Kalmar Simsällskap | 31.46 | 1:12.28 | 2:04.78 | 2:42.49 | |||
17 | Albin Staaf | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 34.47 | 1:22.02 | 2:10.51 | 2:48.03 | |||
18 | Adam Fröjdfeldt | 1999 | Eskilstuna Simklubb | 35.28 | 1:20.64 | 2:14.79 | 2:54.69 | |||
19 | Elias Paulson | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 39.29 | 1:30.60 | 2:17.68 | 2:55.24 | |||
20 | Tobias Eknor | 2000 | Solna Sundbyberg SS 04 | 36.72 | 1:24.41 | 2:13.02 | 2:55.94 | |||
- | Hugo Eriksson | 1999 | Turebergs Simklubb | DNS | ||||||
- | Svante Linnér | 2000 | Motala Simsällskap | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.06 | Utskriftsdatum | 29 maj 2016 |
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS | Utskriftstid | 17:03 |
Resultat Gren 77 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Filbyter Cup | Utskriftsdatum | 29 maj 2016 | |||
Tävlingsort | Linköping | Utskriftstid | 17:04 | |||
Arrangör | Linköpings ASS | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 27 maj 2016 |
Gren 77, 50m Fjärilsim Damer 12, Finaler 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Thilde Smedbäck | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 32.54 | ||||||
2 | Emma Gabell | 2004 | Ösmo Simsällskap | 34.88 | ||||||
3 | Selma Holmer | 2004 | Turebergs Simklubb | 35.21 | ||||||
4 | Tea Winblad | 2004 | Kalmar Simsällskap | 35.22 | ||||||
5 | Alva Abrahamsson | 2004 | Eskilstuna Simklubb | 35.28 | ||||||
6 | Ebba Hazard | 2004 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 36.22 | ||||||
7 | Hanna Jonasson | 2004 | Njurunda Simsällskap | 36.63 | ||||||
8 | Elvira Montes | 2004 | Solna Sundbyberg SS 04 | 36.87 | ||||||
9 | Amanda Takala | 2004 | Väsby Simsällskap | 36.91 | ||||||
10 | Hanna Åkerman | 2004 | Väsby Simsällskap | 37.40 | ||||||
11 | Lovisa Fantenberg | 2004 | Väsby Simsällskap | 38.11 | ||||||
12 | Alice Fransson | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 38.12 | ||||||
13 | Eva Shahverdyan | 2004 | Eskilstuna Simklubb | 39.35 | ||||||
14 | Lova Tjernström | 2004 | Njurunda Simsällskap | 39.45 | ||||||
15 | Olivia Gustafsson | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 39.85 | ||||||
16 | Maria Miñana Juan | 2004 | Västerviks Simsällskap | 42.33 | ||||||
17 | Elin Friberg | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 42.45 | ||||||
18 | Jessika Mudyna | 2004 | Väsby Simsällskap | 43.40 | ||||||
19 | Klara Lundberg | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 44.08 | ||||||
20 | Rebecka Wibäck | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 44.98 | ||||||
21 | Ebba Lindblom | 2004 | Njurunda Simsällskap | 45.13 | ||||||
22 | Anna Ivertsson | 2004 | Kalmar Simsällskap | 45.63 | ||||||
23 | Hanna Persson | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 46.16 | ||||||
24 | Alice Bergström | 2004 | Karlskoga Simförening | 46.28 | ||||||
25 | Alva Claesén | 2004 | Västerviks Simsällskap | 47.00 | ||||||
26 | Stephanie Fjellgren | 2004 | Njurunda Simsällskap | 47.32 | ||||||
27 | Tyra Marsten | 2004 | Ösmo Simsällskap | 47.48 | ||||||
28 | Rebecca Velin | 2004 | Väsby Simsällskap | 47.98 | ||||||
29 | Emma Nygård | 2004 | Väsby Simsällskap | 48.00 | ||||||
30 | Fiona Karlsson | 2004 | Ösmo Simsällskap | 48.11 | ||||||
31 | Maja Arnell | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 50.04 | ||||||
32 | Elin Jönsson | 2004 | Njurunda Simsällskap | 51.05 | ||||||
33 | Isabelle Frisk | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 51.33 | ||||||
34 | Selma Ericsson | 2004 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 52.29 | ||||||
- | Clara Bjurström | 2004 | Linköpings Allmänna SS | DNS | ||||||
- | Isabel Lagali | 2004 | Linköpings Allmänna SS | DSQ | ||||||
- | Linnea Green | 2004 | Linköpings Allmänna SS | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.06 | Utskriftsdatum | 29 maj 2016 |
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS | Utskriftstid | 17:04 |
Resultat Gren 78 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Filbyter Cup | Utskriftsdatum | 29 maj 2016 | |||
Tävlingsort | Linköping | Utskriftstid | 17:05 | |||
Arrangör | Linköpings ASS | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 27 maj 2016 |
Gren 78, 50m Fjärilsim Herrar 12, Finaler 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | August Eriksson | 2004 | Turebergs Simklubb | 32.81 | ||||||
2 | David Axelsson | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 34.97 | ||||||
3 | Gustav Edlund | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 37.53 | ||||||
4 | Henrik Tran | 2004 | Eskilstuna Simklubb | 37.54 | ||||||
5 | Lukas Lundberg | 2004 | Motala Simsällskap | 38.13 | ||||||
6 | Nikola Petrovic | 2004 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 38.48 | ||||||
7 | Markus Stahre | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 40.70 | ||||||
8 | Samuel Paulson | 2004 | Eskilstuna Simklubb | 41.40 | ||||||
9 | Ludvig Utterström | 2004 | Njurunda Simsällskap | 46.34 | ||||||
10 | Aldin Mandzo | 2004 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 46.70 | ||||||
11 | Carl Roos | 2004 | Eskilstuna Simklubb | 47.14 | ||||||
12 | Nassim Arim | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 54.10 | ||||||
13 | Axel Engström | 2004 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 54.37 | ||||||
14 | Ragnar Simonsson | 2004 | Väsby Simsällskap | 58.17 | ||||||
15 | Emil Kilander | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 1:00.74 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.06 | Utskriftsdatum | 29 maj 2016 |
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS | Utskriftstid | 17:05 |
Resultat Gren 79 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Filbyter Cup | Utskriftsdatum | 29 maj 2016 | |||
Tävlingsort | Linköping | Utskriftstid | 17:27 | |||
Arrangör | Linköpings ASS | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 27 maj 2016 |
Gren 79, 4X100m Frisim Herr 16-17, Finaler 16 - 17 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | Tid | Status | |||
1 | Kalmar Sim 1 Herrar | 2000 | Kalmar Simsällskap | 3:52.51 | ||||||
Anton Hong | 2000 | 27.06 | 56.59 | 56.59 | ||||||
Atis Stikáns | 1999 | 27.08 | 58.36 | 1:54.95 | ||||||
Anton Arvidsson | 2000 | 28.47 | 59.13 | 2:54.08 | ||||||
Frank Raunio | 2000 | 27.49 | 58.43 | 3:52.51 | ||||||
2 | Lass Herrar Lag 1 [1999] | 1999 | Linköpings Allmänna SS | 3:52.75 | ||||||
Sixten Almén | 1999 | 28.14 | 58.42 | 58.42 | ||||||
Gustav Henell | 1999 | 26.91 | 57.42 | 1:55.84 | ||||||
Oliver Tykesson | 2000 | 28.11 | 58.86 | 2:54.70 | ||||||
Mattias Grynning | 1999 | 27.67 | 58.05 | 3:52.75 | ||||||
3 | Eskilstuna Pojkar Lag 1 | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 4:35.70 | ||||||
Axel Witt | 2000 | 30.38 | 1:05.18 | 1:05.18 | ||||||
Carl Bidebo | 2000 | 29.67 | 1:03.69 | 2:08.87 | ||||||
Adam Fröjdfeldt | 1999 | 33.51 | 1:10.57 | 3:19.44 | ||||||
Elias Paulson | 2000 | 35.78 | 1:16.26 | 4:35.70 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.06 | Utskriftsdatum | 29 maj 2016 |
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS | Utskriftstid | 17:27 |
Resultat Gren 80 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Filbyter Cup | Utskriftsdatum | 29 maj 2016 | |||
Tävlingsort | Linköping | Utskriftstid | 17:47 | |||
Arrangör | Linköpings ASS | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 27 maj 2016 |
Gren 80, 4X100m Frisim Herr 15 o y, Finaler 15 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | Tid | Status | |||
1 | Karlstad Pojkar 15År Lag1 | 2015 | Karlstads Simsällskap | 4:03.11 | ||||||
Milos Jovancic | 2002 | 29.76 | 1:01.90 | 1:01.90 | ||||||
David Albringer | 2001 | 28.87 | 1:01.53 | 2:03.43 | ||||||
Linus Andersson | 2001 | 28.66 | 59.34 | 3:02.77 | ||||||
August Mathisen | 2001 | 29.17 | 1:00.34 | 4:03.11 | ||||||
2 | Nkk Herrar Lag 1 | 2002 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 4:06.23 | ||||||
John Brolin | 2002 | 29.02 | 1:01.14 | 1:01.14 | ||||||
Max Engström | 2001 | 27.21 | 58.14 | 1:59.28 | ||||||
Eric Lundström Silke | 2003 | 30.50 | 1:04.02 | 3:03.30 | ||||||
Linus Hoffner | 2001 | 29.40 | 1:02.93 | 4:06.23 | ||||||
3 | Lass Pojkar 2003 Lag 1 | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 4:06.87 | ||||||
Naevid Kiasat | 2001 | 28.91 | 1:00.61 | 1:00.61 | ||||||
Albert Oscarsson | 2001 | 30.14 | 1:02.88 | 2:03.49 | ||||||
Elias Axelsson | 2002 | 30.37 | 1:02.86 | 3:06.35 | ||||||
Nicola Lundqvist | 2002 | 29.17 | 1:00.52 | 4:06.87 | ||||||
4 | Väsby SS Herrar Lag 1 | 2001 | Väsby Simsällskap | 4:10.90 | ||||||
Eric Hansson | 2002 | 29.85 | 1:02.34 | 1:02.34 | ||||||
Martin Melinder | 2001 | 29.25 | 1:00.96 | 2:03.30 | ||||||
William Lernå | 2002 | 29.38 | 1:02.71 | 3:06.01 | ||||||
Theodor Sköld | 2001 | 30.12 | 1:04.89 | 4:10.90 | ||||||
5 | Katrineholm | 2001 | Katrineholms Simsällskap | 4:17.18 | ||||||
Anders Malmberg | 2002 | 33.70 | 1:11.70 | 1:11.70 | ||||||
Kevin Grahn | 2003 | 31.43 | 1:04.19 | 2:15.89 | ||||||
Filip Rautiainen | 2001 | 29.60 | 1:03.60 | 3:19.49 | ||||||
John Aldrin | 2001 | 27.31 | 57.69 | 4:17.18 | ||||||
6 | Kalmar Sim 2 Herrar | 2001 | Kalmar Simsällskap | 4:26.73 | ||||||
Carl Lingström | 2002 | 29.91 | 1:03.51 | 1:03.51 | ||||||
Henrik Pap | 2001 | 32.29 | 1:11.22 | 2:14.73 | ||||||
Alexander Loo | 2001 | 31.60 | 1:05.45 | 3:20.18 | ||||||
Gusten Helgesson | 2002 | 31.61 | 1:06.55 | 4:26.73 | ||||||
7 | Karlstad Pojkar 15År Lag2 | 2015 | Karlstads Simsällskap | 4:39.07 | ||||||
Filip Myringby | 2001 | 33.07 | 1:09.02 | 1:09.02 | ||||||
Samuel Vestin | 2002 | 32.25 | 1:08.28 | 2:17.30 | ||||||
Axel Rönnquist | 2001 | 34.52 | 1:12.17 | 3:29.47 | ||||||
Ludvig Mathisen | 2003 | 33.33 | 1:09.60 | 4:39.07 | ||||||
8 | Lass Pojkar 2003 Lag 2 | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 4:42.87 | ||||||
Ruben Staaf | 2002 | 33.02 | 1:09.63 | 1:09.63 | ||||||
Erik Wallin | 2003 | 33.00 | 1:09.70 | 2:19.33 | ||||||
Gustav Edlund | 2004 | 33.87 | 1:13.03 | 3:32.36 | ||||||
Måns Andersson | 2002 | 32.95 | 1:10.51 | 4:42.87 | ||||||
9 | Nkk Herrar Lag 2 | 2002 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 5:04.42 | ||||||
Hemming Gong | 2001 | 31.51 | 1:08.36 | 1:08.36 | ||||||
Aldin Mandzo | 2004 | 37.76 | 1:21.60 | 2:29.96 | ||||||
Nikola Petrovic | 2004 | 35.70 | 1:16.06 | 3:46.02 | ||||||
Giovanni Tello Tekmen | 2004 | 36.90 | 1:18.40 | 5:04.42 | ||||||
10 | Eskilstuna Herrar [2001] | 2001 | Eskilstuna Simklubb | 5:06.49 | ||||||
Carl Roos | 2004 | 35.52 | 1:16.14 | 1:16.14 | ||||||
Henrik Tran | 2004 | 36.63 | 1:20.75 | 2:36.89 | ||||||
Samuel Paulson | 2004 | 35.97 | 1:19.30 | 3:56.19 | ||||||
Alex Ly | 2003 | 32.27 | 1:10.30 | 5:06.49 | ||||||
11 | Karlsko SF Herrar [2003] | 2003 | Karlskoga Simförening | 5:08.55 | ||||||
Noel Hodberg | 2002 | 34.74 | 1:13.80 | 1:13.80 | ||||||
Oskar Högqvist | 2003 | 40.36 | 1:28.03 | 2:41.83 | ||||||
Oscar Björstam | 2003 | 35.57 | 1:16.34 | 3:58.17 | ||||||
Philip Löfbom | 2003 | 33.99 | 1:10.38 | 5:08.55 | ||||||
12 | Kalmar Sim Herrar [2003] | 2003 | Kalmar Simsällskap | 5:20.12 | ||||||
David Marcusson | 2001 | 33.94 | 1:11.73 | 1:11.73 | ||||||
Ludvig Asplund | 2003 | 41.11 | 1:28.23 | 2:39.96 | ||||||
Elliot Asplund | 2003 | 39.44 | 1:25.09 | 4:05.05 | ||||||
Arvid Johansson | 2001 | 36.29 | 1:15.07 | 5:20.12 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.06 | Utskriftsdatum | 29 maj 2016 |
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS | Utskriftstid | 17:47 |
Resultat Gren 81 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Filbyter Cup | Utskriftsdatum | 29 maj 2016 | |||
Tävlingsort | Linköping | Utskriftstid | 18:02 | |||
Arrangör | Linköpings ASS | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 27 maj 2016 |
Gren 81, 4X100m Medley Damer 16-17, Finaler 16 - 17 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | Tid | Status | |||
1 | Tureberg Damer [2000] | 2000 | Turebergs Simklubb | 4:44.03 | ||||||
Olivia Stille | 2000 | 34.79 | 1:11.60 | 1:11.60 | ||||||
Astrid Eriksson | 2001 | 39.02 | 1:23.68 | 2:35.28 | ||||||
Mathilda Eriksson | 2001 | 30.45 | 1:05.74 | 3:41.02 | ||||||
Elin Swerlander | 2001 | 29.95 | 1:03.01 | 4:44.03 | ||||||
2 | Kalmar Sim 1 Damer 14 Oä | 2000 | Kalmar Simsällskap | 4:46.65 | ||||||
Leia Karlsson | 2002 | 34.94 | 1:12.85 | 1:12.85 | ||||||
Tilde Wolfgang | 2001 | 38.20 | 1:22.89 | 2:35.74 | ||||||
Ellen Lindeby | 1999 | 30.93 | 1:07.64 | 3:43.38 | ||||||
Emmy Jämtin | 2000 | 30.39 | 1:03.27 | 4:46.65 | ||||||
3 | Lass Damer Lag 1 [1999] | 1999 | Linköpings Allmänna SS | 4:54.13 | ||||||
Lovisa Lampi | 1999 | 34.98 | 1:13.55 | 1:13.55 | ||||||
Elise Gidlöf | 1999 | 38.84 | 1:23.60 | 2:37.15 | ||||||
Felicia Smedbäck | 2000 | 33.26 | 1:13.71 | 3:50.86 | ||||||
Matilda Savén | 2000 | 30.35 | 1:03.27 | 4:54.13 | ||||||
4 | Eskilstuna Damer Lag 1 | 1999 | Eskilstuna Simklubb | 4:55.16 | ||||||
Rebecka Loikala | 2000 | 35.76 | 1:14.35 | 1:14.35 | ||||||
Katarina Lindoff | 2000 | 40.03 | 1:27.17 | 2:41.52 | ||||||
Jennie Isaksen | 2000 | 32.43 | 1:10.79 | 3:52.31 | ||||||
Linnea Fundberg | 1999 | 30.29 | 1:02.85 | 4:55.16 | ||||||
5 | Nkk Damer [1999] | 1999 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 4:58.82 | ||||||
Sara Thunholm | 1999 | 34.96 | 1:11.81 | 1:11.81 | ||||||
Tilde Malm | 1999 | 36.28 | 1:18.07 | 2:29.88 | ||||||
Adina Eriksson | 1999 | 33.11 | 1:14.65 | 3:44.53 | ||||||
Ebba Eriksson | 2000 | 34.56 | 1:14.29 | 4:58.82 | ||||||
6 | Lass Damer Lag 2 [1999] | 1999 | Linköpings Allmänna SS | 5:07.43 | ||||||
Hilda Linné | 2000 | 36.52 | 1:15.49 | 1:15.49 | ||||||
Erika Tudegård | 2001 | 39.35 | 1:25.45 | 2:40.94 | ||||||
Johanna Gunnarsson | 1999 | 35.22 | 1:19.10 | 4:00.04 | ||||||
Andrea Palm | 2000 | 31.51 | 1:07.39 | 5:07.43 | ||||||
7 | Kalmar Sim 2 Damer 14 Oä | 2000 | Kalmar Simsällskap | 5:10.90 | ||||||
Ella Wranå | 2001 | 38.29 | 1:19.81 | 1:19.81 | ||||||
Lisa Andersson | 2001 | 40.99 | 1:28.09 | 2:47.90 | ||||||
Anna Sjölund | 2000 | 31.97 | 1:13.00 | 4:00.90 | ||||||
Frida Ljungberg | 2000 | 32.76 | 1:10.00 | 5:10.90 | ||||||
8 | Eskilstuna Damer Lag 2 | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 5:12.44 | ||||||
Amanda Kullman | 2000 | 38.27 | 1:19.29 | 1:19.29 | ||||||
Nora Laine | 2000 | 40.89 | 1:28.60 | 2:47.89 | ||||||
Emilia Loikala | 2000 | 34.48 | 1:16.82 | 4:04.71 | ||||||
Tilda Wik | 2001 | 31.72 | 1:07.73 | 5:12.44 | ||||||
9 | Kalmar Sim 3 Damer [1999] | 1999 | Kalmar Simsällskap | 5:47.54 | ||||||
Felicia Lewton | 2001 | 42.49 | 1:30.68 | 1:30.68 | ||||||
Anna Hofer | 2000 | 43.07 | 1:37.14 | 3:07.82 | ||||||
Jenny Fröstberg | 2002 | 37.51 | 1:30.13 | 4:37.95 | ||||||
Tilda Nordén | 2001 | 32.56 | 1:09.59 | 5:47.54 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.06 | Utskriftsdatum | 29 maj 2016 |
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS | Utskriftstid | 18:02 |
Resultat Gren 82 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Filbyter Cup | Utskriftsdatum | 29 maj 2016 | |||
Tävlingsort | Linköping | Utskriftstid | 18:02 | |||
Arrangör | Linköpings ASS | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 27 maj 2016 |
Gren 82, 4X100m Medley Dam 15 o y, Finaler 15 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | Tid | Status | |||
1 | Lass Flickor 2003 Lag 1 | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 4:49.01 | ||||||
Vera Karlsson | 2003 | 33.88 | 1:10.73 | 1:10.73 | ||||||
Wilma Holmertz | 2003 | 37.97 | 1:22.12 | 2:32.85 | ||||||
Alice Almén | 2001 | 33.84 | 1:15.11 | 3:47.96 | ||||||
Elin Gunnarsson | 2002 | 28.76 | 1:01.05 | 4:49.01 | ||||||
2 | Lass Flickor 2003 Lag 2 | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 4:59.35 | ||||||
Thilde Smedbäck | 2004 | 37.18 | 1:16.78 | 1:16.78 | ||||||
Lena Årebo | 2002 | 37.77 | 1:23.30 | 2:40.08 | ||||||
Felicia Järvikari | 2002 | 33.09 | 1:14.03 | 3:54.11 | ||||||
Sandra Mokhtari | 2001 | 30.84 | 1:05.24 | 4:59.35 | ||||||
3 | Nkk Damer [2001] Lag 1 | 2001 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 5:00.37 | ||||||
Josefine Härdelin | 2001 | 36.71 | 1:16.95 | 1:16.95 | ||||||
Ella Lindroth | 2001 | 36.16 | 1:18.13 | 2:35.08 | ||||||
Sofia Westerberg | 2002 | 33.46 | 1:18.62 | 3:53.70 | ||||||
Klara Gårdman | 2002 | 31.28 | 1:06.67 | 5:00.37 | ||||||
4 | Karlstad F15Oy Lag1 | 2001 | Karlstads Simsällskap | 5:13.50 | ||||||
Clara Gustavson | 2003 | 37.97 | 1:20.54 | 1:20.54 | ||||||
Emmy Hedin | 2001 | 41.42 | 1:31.51 | 2:52.05 | ||||||
Isabelle Rydahl | 2003 | 33.42 | 1:15.35 | 4:07.40 | ||||||
Michelle Träff | 2002 | 30.57 | 1:06.10 | 5:13.50 | ||||||
5 | Karlskoga 2001-1 | 2001 | Karlskoga Simförening | 5:15.97 | ||||||
Elin Nilsson | 2001 | 38.01 | 1:18.17 | 1:18.17 | ||||||
Saga Grandelius | 2001 | 40.92 | 1:28.66 | 2:46.83 | ||||||
Matilda Ek | 2002 | 36.65 | 1:22.85 | 4:09.68 | ||||||
Sanna Lekberg | 2001 | 31.13 | 1:06.29 | 5:15.97 | ||||||
6 | Tureberg Damer [2003] | 2003 | Turebergs Simklubb | 5:27.01 | ||||||
Yasemin Uzum | 2003 | 39.77 | 1:21.95 | 1:21.95 | ||||||
Felicia Larsered | 2003 | 41.49 | 1:30.65 | 2:52.60 | ||||||
Victoria Norén | 2002 | 36.75 | 1:22.10 | 4:14.70 | ||||||
Selma Holmer | 2004 | 34.71 | 1:12.31 | 5:27.01 | ||||||
7 | Karlskoga 2001-2 | 2001 | Karlskoga Simförening | 5:35.07 | ||||||
Stina Andersson | 2002 | 39.76 | 1:22.54 | 1:22.54 | ||||||
Filippa Thyrman | 2001 | 45.45 | 1:40.12 | 3:02.66 | ||||||
Linn Granlund | 2001 | 37.05 | 1:25.49 | 4:28.15 | ||||||
Agnes Rydh-Dufva | 2002 | 31.64 | 1:06.92 | 5:35.07 | ||||||
8 | Eskilstuna Damer [2001] | 2001 | Eskilstuna Simklubb | 5:37.61 | ||||||
Alva Abrahamsson | 2004 | 39.25 | 1:22.95 | 1:22.95 | ||||||
Matilda Jungstedt | 2001 | 46.44 | 1:39.99 | 3:02.94 | ||||||
Cecilia Ahnlund | 2001 | 34.00 | 1:17.81 | 4:20.75 | ||||||
Isabelle Persson | 2003 | 35.63 | 1:16.86 | 5:37.61 | ||||||
9 | Nkk Damer [2001] Lag 2 | 2001 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 5:47.30 | ||||||
Stefanie Petrovic | 2003 | 44.41 | 1:29.42 | 1:29.42 | ||||||
Ebba Holgersson | 2005 | 44.30 | 1:34.14 | 3:03.56 | ||||||
Hilma Broden | 2003 | 41.18 | 1:31.80 | 4:35.36 | ||||||
Ebba Hazard | 2004 | 34.16 | 1:11.94 | 5:47.30 | ||||||
10 | Kalmar Sim Damer [2003] | 2003 | Kalmar Simsällskap | 5:55.02 | ||||||
Anna Ivertsson | 2004 | 46.37 | 1:37.45 | 1:37.45 | ||||||
Tea Winblad | 2004 | 41.05 | 1:29.83 | 3:07.28 | ||||||
Hannah Bondeson | 2003 | 38.23 | 1:25.18 | 4:32.46 | ||||||
Isabell Lindvall | 2003 | 37.60 | 1:22.56 | 5:55.02 | ||||||
11 | Karlstad F15Oy Lag2 | 2001 | Karlstads Simsällskap | 5:58.25 | ||||||
Joline Bakken | 2005 | 45.29 | 1:33.54 | 1:33.54 | ||||||
Elsa Bergsten | 2002 | 46.28 | 1:38.54 | 3:12.08 | ||||||
Ingrid Hellgren | 2003 | 41.61 | 1:29.70 | 4:41.78 | ||||||
Miranda Wahlstedt | 2006 | 37.12 | 1:16.47 | 5:58.25 | ||||||
12 | Eskilstuna Damer Lag 2 | 2001 | Eskilstuna Simklubb | 6:07.56 | ||||||
Izabella Kullman | 2002 | 43.64 | 1:28.08 | 1:28.08 | ||||||
Rebecka Jungstedt | 2003 | 46.86 | 1:40.01 | 3:08.09 | ||||||
Elin Sand | 2002 | 41.83 | 1:37.84 | 4:45.93 | ||||||
Eva Shahverdyan | 2004 | 38.16 | 1:21.63 | 6:07.56 | ||||||
- | Lass Lag 3 | 2002 | Linköpings Allmänna SS | DSQ | ||||||
Darja Koutchinskaia | 2003 | 40.04 | 1:23.01 | 1:23.01 | ||||||
Alva Högberg | 2002 | 41.33 | 1:29.64 | 2:52.65 | ||||||
- | Väsby SS Damer Lag 1 | 2001 | Väsby Simsällskap | DSQ | ||||||
Tova Andersson | 2001 | 35.76 | 1:13.08 | 1:13.08 | ||||||
Julia Björkén | 2001 | 35.90 | 1:17.53 | 2:30.61 | ||||||
- | Väsby SS Damer Lag 2 | 2001 | Väsby Simsällskap | DSQ | ||||||
Louise Peacock | 2001 | 36.10 | 1:15.62 | 1:15.62 | ||||||
Matilda Pfeiff | 2001 | 39.10 | 1:24.50 | 2:40.12 | ||||||
Linnea Lindgren | 2001 | 34.34 | 1:18.47 | 3:58.59 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.06 | Utskriftsdatum | 29 maj 2016 |
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS | Utskriftstid | 18:02 |