Results for Efterårsstævne
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Efterårsstævne 2015 | Udskriftsdato | 24 oktober 2015 | |||
Stævne by | Taastrup | Udskriftstidspunkt | 13:16 | |||
Arrangør | STT | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 24 oktober 2015 |
Løb 8, 4X50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1916-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Farum Drenge 1 | 2000 | Farum Svømmeklub | 1:54.09 | ||||||
Malthe Letting | 2001 | 28.06 | 28.06 | |||||||
Christian Ong Hansen | 2001 | 28.16 | 56.22 | |||||||
Viktor Nysøe Rehling | 2001 | 28.64 | 1:24.86 | |||||||
Anders Christian Damgaard | 2000 | 29.23 | 1:54.09 | |||||||
2 | A6 Drenge 1 | 2001 | A6 | 1:56.84 | ||||||
Frederik Bojesen | 2002 | 28.60 | 28.60 | |||||||
Alexander Skarby Madsen | 2001 | 29.01 | 57.61 | |||||||
Rasmus Thilleman | 2001 | 29.78 | 1:27.39 | |||||||
Morten Østergaard | 2002 | 29.45 | 1:56.84 | |||||||
3 | Mucho Macho | 2002 | Vallensbæk IF Af 1939 | 2:05.34 | ||||||
Casper Koch Henriksen | 2002 | 31.55 | 31.55 | |||||||
Mohammed Ghizzaui | 2003 | 31.17 | 1:02.72 | |||||||
Mikkel Jørgensen | 2003 | 30.18 | 1:32.90 | |||||||
Mikkel Hansen | 2003 | 32.44 | 2:05.34 | |||||||
4 | Farum Drenge 2 | 2001 | Farum Svømmeklub | 2:07.58 | ||||||
Johannes K. Larsen | 2002 | 32.21 | 32.21 | |||||||
Alens Daugelis | 2002 | 31.69 | 1:03.90 | |||||||
Rasmus Thode Møller | 2002 | 31.18 | 1:35.08 | |||||||
David Cano Rosenvold | 2001 | 32.50 | 2:07.58 | |||||||
5 | A6 Drenge 2 | 2003 | A6 | 2:14.92 | ||||||
Nicolai Therkelsen | 2003 | 31.05 | 31.05 | |||||||
Rasmus Skarby Madsen | 2003 | 31.78 | 1:02.83 | |||||||
Mikkel Bjellekjær Jensen | 2003 | 35.57 | 1:38.40 | |||||||
Victor Toftehøj | 2003 | 36.52 | 2:14.92 | |||||||
- | Farum Drenge 3 | 2001 | Farum Svømmeklub | DNS | ||||||
David Cano Rosenvold | 2001 | |||||||||
Simon Als-Nielsen | 2003 | |||||||||
Mikkel Toft Enderslev | 2001 | |||||||||
Boris Steenberg | 2002 | DNS | ||||||||
- | Stt T1 Boys1 | 2003 | Swim Team Tåstrup | DSQ | ind på bane 5 | |||||
Alexander Cueto Rasmussen | 2004 | 37.99 | 37.99 | |||||||
Jeppe Kjær | 2004 | 35.32 | 1:13.31 | |||||||
Andreas Stampe Dalgaard | 2004 | 36.46 | 1:49.77 | |||||||
Løb 8, 4X50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2016 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Stt T1 Boys2 | 2004 | Swim Team Tåstrup | 2:46.79 | ||||||
Jonathan Skadhauge | 2005 | 44.14 | 44.14 | |||||||
Jonas Vollquartz Svensson | 2004 | 40.60 | 1:24.74 | |||||||
Frederik Rasmussen | 2005 | 43.17 | 2:07.91 | |||||||
Sune Vergmann | 2005 | 38.88 | 2:46.79 | |||||||
2 | Gentofte Drenge | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 2:52.99 | ||||||
Christian Skjold Jørgense | 2004 | 44.64 | 44.64 | |||||||
Frederik Stubbe Lundsby | 2004 | 42.10 | 1:26.74 | |||||||
Alexander Griffin | 2004 | 44.53 | 2:11.27 | |||||||
Carl Emil Lundgaard | 2005 | 41.72 | 2:52.99 | |||||||
3 | Stt T2 Drenge | 2006 | Swim Team Tåstrup | 3:15.42 | ||||||
Peter K. M. Petersen | 2006 | 45.81 | 45.81 | |||||||
Stefan Datcu | 2006 | 45.65 | 1:31.46 | |||||||
Simon Hejbroch | 2006 | 54.16 | 2:25.62 | |||||||
William F. Pilgaard | 2006 | 49.80 | 3:15.42 | |||||||
4 | Minisoldater | 2007 | Vallensbæk IF Af 1939 | 3:26.09 | ||||||
Oscar Vinge-Maigaard | 2007 | 44.24 | 44.24 | |||||||
Valdemar Møller-Ern | 2008 | 53.97 | 1:38.21 | |||||||
Jonathan Rasmussen | 2006 | 56.84 | 2:35.05 | |||||||
Stefan Splidt-Samuelsen | 2006 | 51.04 | 3:26.09 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 24 oktober 2015 |
Licens til Swim Team Taastrup | Udskriftstidspunkt | 13:16 |