Results for Østdanske Årgangsmesterskaber gr. 2
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Østdanske Årgang Gr. 2 | Udskriftsdato | 12 december 2015 | |||
Stævne by | Taastrup | Udskriftstidspunkt | 14:27 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og VAT-CPH | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 12 december 2015 |
Løb 1, 4X50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2016 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Kvik Piger 1 | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:56.03 | ||||||
Celia Puggaard | 2003 | 29.03 | 29.03 | |||||||
Sarah Sirek Hansen | 2003 | 29.42 | 58.45 | |||||||
Caroline Brink | 2003 | 28.93 | 1:27.38 | |||||||
Tine Petersen | 2003 | 28.65 | 1:56.03 | |||||||
2 | Gsc Piger 1 | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:56.31 | ||||||
Gro Grinda Rasmussen | 2003 | 28.10 | 28.10 | |||||||
Terese Kjøller Rudbeck | 2003 | 29.21 | 57.31 | |||||||
Frederikke Marie Hansen | 2003 | 28.81 | 1:26.12 | |||||||
Roseline Løkkegaard | 2004 | 30.19 | 1:56.31 | |||||||
3 | A6 Piger 1 | 2003 | A6 | 1:58.36 | ||||||
Luna Emilie Olsen | 2003 | 29.89 | 29.89 | |||||||
Lærke Schelde-Mollerup | 2003 | 28.88 | 58.77 | |||||||
Liva Buchholt Johansen | 2003 | 29.27 | 1:28.04 | |||||||
Pernille Elm Jensen | 2003 | 30.32 | 1:58.36 | |||||||
4 | Gentofte Piger 1 | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 1:58.67 | ||||||
Alberte V. Bisgaard | 2003 | 28.60 | 28.60 | |||||||
Mia Rindshøj | 2003 | 29.50 | 58.10 | |||||||
Clara Rybak-Andersen | 2003 | 30.08 | 1:28.18 | |||||||
Signe Dyrskjøt Boesen | 2003 | 30.49 | 1:58.67 | |||||||
5 | Hovedstadens Piger 1 | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:00.67 | ||||||
Sofie Maagøe | 2003 | 29.76 | 29.76 | |||||||
Naja Thomsen | 2003 | 31.16 | 1:00.92 | |||||||
Clara Carlquist | 2003 | 29.64 | 1:30.56 | |||||||
Luna Gammelgaard | 2003 | 30.11 | 2:00.67 | |||||||
6 | Vat-Cph Piger 1 | 2003 | VAT Copenhagen | 2:01.99 | ||||||
Sofie Bruun Høvring | 2004 | 30.87 | 30.87 | |||||||
Julie Laugesen | 2003 | 29.51 | 1:00.38 | |||||||
Anna Wrist-Elkjær | 2003 | 31.65 | 1:32.03 | |||||||
Caroline Veggerby | 2003 | 29.96 | 2:01.99 | |||||||
7 | Kvik Piger 2 | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:02.07 | ||||||
Sofie Findahl Andersen | 2003 | 29.93 | 29.93 | |||||||
Emilie Meng | 2003 | 29.85 | 59.78 | |||||||
Freja Gjerløv | 2003 | 31.41 | 1:31.19 | |||||||
Freya Nørlund Wentzel | 2003 | 30.88 | 2:02.07 | |||||||
8 | Gsc Piger 2 | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 2:03.64 | ||||||
Esther Else Grubert | 2003 | 30.57 | 30.57 | |||||||
Emma Hansen | 2004 | 30.49 | 1:01.06 | |||||||
Amalie Schou | 2003 | 31.60 | 1:32.66 | |||||||
Sara Damkjær Bartels | 2004 | 30.98 | 2:03.64 | |||||||
9 | Helsingør Piger 1 | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 2:04.45 | ||||||
Cornelia Vâmosi | 2004 | 33.29 | 33.29 | |||||||
Olivia Ida Madsen | 2003 | 30.74 | 1:04.03 | |||||||
Mathilde Maria Thorsen | 2004 | 30.68 | 1:34.71 | |||||||
Linnea Hietala | 2004 | 29.74 | 2:04.45 | |||||||
10 | Sigma Piger 1 | 2003 | Sigma Swim | 2:04.73 | ||||||
Ingrid Lindemann | 2003 | 31.05 | 31.05 | |||||||
Cornelia Bergqvist | 2003 | 31.06 | 1:02.11 | |||||||
Caroline Buhl Schrøder | 2003 | 31.96 | 1:34.07 | |||||||
Therese Sand Frederiksen | 2003 | 30.66 | 2:04.73 | |||||||
11 | Lyngby Piger 1 | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 2:05.90 | ||||||
Lærke Vinneck Hansen | 2004 | 31.95 | 31.95 | |||||||
Sofia Norre Bendt | 2003 | 30.67 | 1:02.62 | |||||||
Cathrine Toftelund Larsen | 2003 | 31.47 | 1:34.09 | |||||||
Ella Stenholt | 2003 | 31.81 | 2:05.90 | |||||||
12 | Gentofte Piger 2 | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 2:07.81 | ||||||
Anne Sofie Evald | 2004 | 32.24 | 32.24 | |||||||
Clara Rybak-Andersen | 2003 | 33.22 | 1:05.46 | |||||||
Frederikke Falk-List | 2004 | 31.39 | 1:36.85 | |||||||
Asta Poulsen Dolan | 2004 | 30.96 | 2:07.81 | |||||||
13 | Lyngby Piger 2 | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 2:08.65 | ||||||
Laura Borre Jacobsen | 2004 | 32.18 | 32.18 | |||||||
Maria Hagen | 2003 | 31.23 | 1:03.41 | |||||||
Karoline Kortbæk | 2003 | 32.50 | 1:35.91 | |||||||
Annika Lundin Brockdorff | 2003 | 32.74 | 2:08.65 | |||||||
14 | Sigma Piger 2 | 2003 | Sigma Swim | 2:08.66 | ||||||
Julie K Rose | 2003 | 31.45 | 31.45 | |||||||
Laura Boutrup | 2003 | 32.39 | 1:03.84 | |||||||
Maria Lund | 2003 | 32.16 | 1:36.00 | |||||||
Esther Marie Heunicke | 2003 | 32.66 | 2:08.66 | |||||||
15 | Hørsholm Piger | 2003 | Hørsholm Svømmeforening | 2:09.24 | ||||||
Elena Westmark Holm | 2003 | 30.41 | 30.41 | |||||||
Camilla Kaavé | 2003 | 33.85 | 1:04.26 | |||||||
Martha Hjuler Britze | 2004 | 32.07 | 1:36.33 | |||||||
Caroline Salskov Jensen | 2005 | 32.91 | 2:09.24 | |||||||
16 | Gti 2 Piger | 2003 | GTI | 2:10.42 | ||||||
Julie Wolter | 2003 | 33.56 | 33.56 | |||||||
Nomi Schau | 2004 | 35.17 | 1:08.73 | |||||||
Katja Skovdal Lorentzen | 2003 | 30.58 | 1:39.31 | |||||||
Emma Hebsgaard Nielsen | 2003 | 31.11 | 2:10.42 | |||||||
17 | Gti 3 Piger | 2004 | GTI | 2:11.28 | ||||||
Nicoline H. Baadsgaard | 2004 | 33.09 | 33.09 | |||||||
Esther Hek Hansen | 2004 | 33.90 | 1:06.99 | |||||||
Josefine Arbo Sørensen | 2004 | 32.51 | 1:39.50 | |||||||
Sidse M. Ø. Engsbro | 2004 | 31.78 | 2:11.28 | |||||||
18 | Helsingør Piger 2 | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 2:11.57 | ||||||
Freja Stenbæksgaard | 2003 | 33.06 | 33.06 | |||||||
Mathilde Hedager | 2004 | 33.44 | 1:06.50 | |||||||
Mia Mørk Kuramoto | 2003 | 33.17 | 1:39.67 | |||||||
Fiona Burmester | 2003 | 31.90 | 2:11.57 | |||||||
19 | Triton Talent Piger | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:14.57 | ||||||
Olivia Mammen | 2003 | 33.19 | 33.19 | |||||||
Kathrine Bang Rubak | 2004 | 36.72 | 1:09.91 | |||||||
Ida-Marie Frydenlund | 2003 | 33.06 | 1:42.97 | |||||||
Liva Stjernholm | 2004 | 31.60 | 2:14.57 | |||||||
20 | A6 Piger 2 | 2004 | A6 | 2:18.08 | ||||||
Louise Dahl | 2003 | 34.19 | 34.19 | |||||||
Clara Sass Husum | 2004 | 33.72 | 1:07.91 | |||||||
Mathilda Hyldal Jung | 2004 | 35.23 | 1:43.14 | |||||||
Emma Ekman | 2004 | 34.94 | 2:18.08 | |||||||
21 | Frederiksværk Piger | 2003 | Frederiksværk Svømmeklub | 2:18.16 | ||||||
Luna Trojlsgaard | 2004 | 36.20 | 36.20 | |||||||
Mathilde Laustsen | 2003 | 35.00 | 1:11.20 | |||||||
Amanda Christensen | 2004 | 35.15 | 1:46.35 | |||||||
Maja Marie Elmgreen | 2003 | 31.81 | 2:18.16 | |||||||
- | Søllerød Girls | 2003 | Søllerød Svømmeklub | Afmeldt korrekt | ||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
- | Hovedstadens Piger 2 | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Vat-Cph Piger 2 | 2003 | VAT Copenhagen | DSQ | Tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 12 december 2015 |
Licens til Glostrup Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 14:27 |
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Østdanske Årgang Gr. 2 | Udskriftsdato | 12 december 2015 | |||
Stævne by | Taastrup | Udskriftstidspunkt | 14:27 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og VAT-CPH | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 12 december 2015 |
Løb 2, 4X50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2016 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Vat-Cph Drenge 1 | 2002 | VAT Copenhagen | 1:48.99 | ||||||
Tobias Dan Hansen | 2002 | 27.11 | 27.11 | |||||||
Joakim Køhn | 2003 | 28.90 | 56.01 | |||||||
Asbjørn Floor-Bøjden | 2002 | 27.43 | 1:23.44 | |||||||
Rasmus Nickelsen | 2003 | 25.55 | 1:48.99 | |||||||
2 | Lyngby Drenge 1 | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 1:50.33 | ||||||
Emil Kayerød-Rasmussen | 2002 | 27.99 | 27.99 | |||||||
Alfred Højberg | 2002 | 27.23 | 55.22 | |||||||
Gustav Fabiansen | 2002 | 27.15 | 1:22.37 | |||||||
Mikkel Quaade | 2003 | 27.96 | 1:50.33 | |||||||
3 | Gentofte Drenge 1 | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 1:50.75 | ||||||
Leo Badaker | 2002 | 26.85 | 26.85 | |||||||
Carl-Emil Lønborg | 2002 | 26.55 | 53.40 | |||||||
Linus Lindquist | 2002 | 29.41 | 1:22.81 | |||||||
Marcus Dessau | 2002 | 27.94 | 1:50.75 | |||||||
4 | Sigma Drenge 1 | 2002 | Sigma Swim | 1:51.69 | ||||||
Frederik Eg Ibsen | 2002 | 27.12 | 27.12 | |||||||
Mikkel Eg Ibsen | 2002 | 27.96 | 55.08 | |||||||
Emil Kildahl Døssing | 2002 | 28.34 | 1:23.42 | |||||||
Alexander Tullberg | 2003 | 28.27 | 1:51.69 | |||||||
5 | Herlevs Knægte | 2002 | Herlev Svømning | 1:51.70 | ||||||
Nicolai Wiuff | 2002 | 28.38 | 28.38 | |||||||
Nicklas Östman Pedersen | 2002 | 25.82 | 54.20 | |||||||
Peter Eskjær-Køppen | 2002 | 29.02 | 1:23.22 | |||||||
Altin Misimi | 2002 | 28.48 | 1:51.70 | |||||||
6 | Hovedstadens Halvhjerne | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:52.06 | ||||||
Marcus Skøtt Haslev | 2002 | 27.60 | 27.60 | |||||||
Alfred Klarskov | 2002 | 27.36 | 54.96 | |||||||
Bertram Dreyer Riis | 2002 | 27.90 | 1:22.86 | |||||||
Jet Lee Fuhrmann | 2004 | 29.20 | 1:52.06 | |||||||
7 | Gsc Drenge | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:53.39 | ||||||
Jakob Alexander Jensen | 2002 | 28.72 | 28.72 | |||||||
Jeroen Grimmelikhuijzen | 2002 | 27.13 | 55.85 | |||||||
Oliver Steenberg | 2002 | 29.26 | 1:25.11 | |||||||
Emil Steenberg | 2002 | 28.28 | 1:53.39 | |||||||
8 | Gti 2 Drenge | 2002 | GTI | 1:53.69 | ||||||
Benjamin Nørgaard Eriksen | 2002 | 28.90 | 28.90 | |||||||
Mads Baltzer | 2002 | 28.75 | 57.65 | |||||||
Mads Vahrens | 2002 | 28.93 | 1:26.58 | |||||||
Casper Mørkhøj Hartington | 2002 | 27.11 | 1:53.69 | |||||||
9 | Triton Talent Drenge | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:54.48 | ||||||
Lasse Darlem Brandt | 2003 | 30.42 | 30.42 | |||||||
Mikkel Hjelm | 2003 | 29.05 | 59.47 | |||||||
Kasper Bonnichsen | 2002 | 28.80 | 1:28.27 | |||||||
Gustav Stjernholm | 2002 | 26.21 | 1:54.48 | |||||||
10 | Hvidovre Drenge | 2002 | Hvidovre Svømme Klub | 1:57.23 | ||||||
Mathias Berner Jensen | 2002 | 31.07 | 31.07 | |||||||
Tor Ejrnæs | 2002 | 30.26 | 1:01.33 | |||||||
Anders Skousen | 2002 | 27.22 | 1:28.55 | |||||||
Gustav Haugård Hansen | 2002 | 28.68 | 1:57.23 | |||||||
11 | A6 Drenge | 2002 | A6 | 1:58.21 | ||||||
Frederik Bojesen | 2002 | 28.09 | 28.09 | |||||||
Morten Østergaard | 2002 | 29.06 | 57.15 | |||||||
Nicolai Therkelsen | 2003 | 30.46 | 1:27.61 | |||||||
Rasmus Skarby Madsen | 2003 | 30.60 | 1:58.21 | |||||||
12 | Kvik Drenge | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:58.63 | ||||||
Jakob Strunge Nissen | 2002 | 28.55 | 28.55 | |||||||
Carl Heyn Stage | 2003 | 29.66 | 58.21 | |||||||
Valentin Wahl | 2003 | 30.31 | 1:28.52 | |||||||
Rasmus Warberg | 2004 | 30.11 | 1:58.63 | |||||||
13 | Hillerød Drenge | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 1:58.78 | ||||||
Simon Blidarevic | 2002 | 29.09 | 29.09 | |||||||
Pedja Kuzmanovic | 2002 | 26.83 | 55.92 | |||||||
Christian Galsøe | 2002 | 29.60 | 1:25.52 | |||||||
Villads Kruse | 2003 | 33.26 | 1:58.78 | |||||||
14 | Vat-Cph Drenge 2 | 2002 | VAT Copenhagen | 2:00.05 | ||||||
Mikkel Jørgensen | 2003 | 30.09 | 30.09 | |||||||
Mohammed Ghizzaui | 2003 | 29.75 | 59.84 | |||||||
Thomas Langvad | 2002 | 29.07 | 1:28.91 | |||||||
Oskar Skov Grell | 2002 | 31.14 | 2:00.05 | |||||||
15 | Sigma Drenge 2 | 2002 | Sigma Swim | 2:00.69 | ||||||
Niels Skovbye Brandt | 2002 | 29.56 | 29.56 | |||||||
Christoffer Rekling | 2003 | 29.97 | 59.53 | |||||||
Lucas Emil Christensen | 2003 | 30.27 | 1:29.80 | |||||||
Christian Boutrup | 2003 | 30.89 | 2:00.69 | |||||||
16 | Hovedstadens Drenge 2 | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:01.77 | ||||||
Oliver Søgaard-Andersen | 2003 | 30.20 | 30.20 | |||||||
Jens Bomgaard | 2002 | 29.21 | 59.41 | |||||||
Sebastian K. Greisen | 2004 | 31.15 | 1:30.56 | |||||||
Noah Koefoed Weiss | 2003 | 31.21 | 2:01.77 | |||||||
17 | Søllerød Boys | 2002 | Søllerød Svømmeklub | 2:02.56 | ||||||
Christoffer Weiss | 2002 | 29.88 | 29.88 | |||||||
Max Albertsen | 2003 | 32.69 | 1:02.57 | |||||||
Karl Gustav B. Toft | 2002 | 29.34 | 1:31.91 | |||||||
Asger Hugo Juul | 2003 | 30.65 | 2:02.56 | |||||||
18 | Lyngby Drenge 2 | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 2:03.71 | ||||||
Kasper Aagaard Jeppesen | 2003 | 30.84 | 30.84 | |||||||
Christoffer Frederiksen | 2003 | 30.64 | 1:01.48 | |||||||
Anders Lundin Brockdorff | 2003 | 31.42 | 1:32.90 | |||||||
Lucas Reüter | 2002 | 30.81 | 2:03.71 | |||||||
19 | Gti 3 Drenge | 2003 | GTI | 2:03.89 | ||||||
Nickolas Kofoed Thestrup | 2003 | 31.54 | 31.54 | |||||||
Oliver Kjærsgaard Mølbak | 2004 | 31.42 | 1:02.96 | |||||||
Kristoffer H. Jensen | 2003 | 31.44 | 1:34.40 | |||||||
Marco Knudsen | 2003 | 29.49 | 2:03.89 | |||||||
20 | Hovedstadens Drenge 3 | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:04.28 | ||||||
Joshua P. Sidebotham | 2003 | 31.96 | 31.96 | |||||||
Carl Emil Hertz Bugge | 2003 | 31.40 | 1:03.36 | |||||||
Frede Meincke | 2002 | 30.52 | 1:33.88 | |||||||
Jeppe Seelig Larsen | 2002 | 30.40 | 2:04.28 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 12 december 2015 |
Licens til Glostrup Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 14:27 |
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Østdanske Årgang Gr. 2 | Udskriftsdato | 12 december 2015 | |||
Stævne by | Taastrup | Udskriftstidspunkt | 12:04 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og VAT-CPH | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 12 december 2015 |
Løb 3, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Tine Petersen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:07.97 | 2:20.34 | 3:33.68 | 4:43.12 | |||
2 | Mia Lindberg | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:07.81 | 2:20.58 | 3:34.05 | 4:47.07 | |||
3 | Sofie Maagøe | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:09.84 | 2:23.34 | 3:37.31 | 4:50.47 | |||
4 | Clara Carlquist | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:08.76 | 2:22.67 | 3:36.76 | 4:50.61 | |||
5 | Alberte V. Bisgaard | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 1:09.74 | 2:25.45 | 3:41.37 | 4:53.39 | |||
6 | Julie Laugesen | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:09.35 | 2:24.93 | 3:40.77 | 4:53.56 | |||
7 | Isabella Rosenberg | 2003 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:10.94 | 2:27.68 | 3:45.61 | 5:02.38 | |||
8 | Naja Thomsen | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:12.24 | 2:30.57 | 3:47.98 | 5:03.23 | |||
9 | Hannah Höesch | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:13.62 | 2:31.89 | 3:49.34 | 5:03.90 | |||
10 | Caroline Veggerby | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:12.73 | 2:31.99 | 3:50.05 | 5:05.59 | |||
11 | Sarah Sirek Hansen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:14.50 | 2:32.48 | 3:50.16 | 5:07.11 | |||
12 | Liva Buchholt Johansen | 2003 | Slangerup Svømmeklub | 1:10.85 | 2:29.41 | 3:49.82 | 5:07.15 | |||
13 | Rebekka Giessing | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:12.47 | 2:31.72 | 3:50.86 | 5:07.64 | |||
14 | Cornelia Bergqvist | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 1:11.22 | 2:27.13 | 3:43.25 | 5:08.07 | |||
15 | Luna Gammelgaard | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:12.60 | 2:31.37 | 3:51.33 | 5:10.93 | |||
16 | Ingrid Lindemann | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 1:14.15 | 2:33.33 | 3:53.71 | 5:12.92 | |||
17 | Amalie Schou | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:14.20 | 2:33.66 | 3:53.98 | 5:15.47 | |||
18 | Laura Boutrup | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 1:15.57 | 2:36.29 | 3:57.27 | 5:15.91 | |||
19 | Signe Dyrskjøt Boesen | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 1:13.42 | 2:34.11 | 3:55.58 | 5:16.80 | |||
20 | Freya Nørlund Wentzel | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:14.54 | 2:36.81 | 3:57.23 | 5:16.92 | |||
21 | Thippe de Neergaard | 2003 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:13.00 | 2:34.93 | 3:58.73 | 5:20.99 | |||
22 | Sophie Grandjean | 2003 | Ringsted Svømme Klub | 1:16.67 | 2:38.77 | 4:01.25 | 5:21.44 | |||
23 | Julie K Rose | 2003 | Sigma Swim Allerød | 1:17.11 | 2:40.02 | 4:01.00 | 5:22.02 | |||
24 | Mathilde Yde Munkebæk | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:15.84 | 2:37.20 | 3:59.48 | 5:23.12 | |||
25 | Emilia Naledi Madonsela | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:12.65 | 2:36.59 | 4:01.23 | 5:28.76 | |||
Løb 3, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2016 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Liva Stjernholm | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:13.64 | 2:33.28 | 3:51.58 | 5:06.24 | |||
2 | Wilma Anker | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | 1:14.11 | 2:33.93 | 3:52.84 | 5:06.41 | |||
3 | Sofie Bruun Høvring | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:14.35 | 2:33.57 | 3:51.87 | 5:06.59 | |||
4 | Isabella Victoria Nimb | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 1:14.90 | 3:56.82 | 5:16.68 | 5:16.68 | |||
5 | Caroline Holm | 2004 | Kalundborg SK | 1:16.52 | 2:37.39 | 3:57.76 | 5:16.82 | |||
6 | Viktoria Freja Sørensen | 2004 | Swim Team Tåstrup | 1:14.68 | 2:35.51 | 3:57.74 | 5:17.65 | |||
7 | Johanne Baes Aaholst | 2004 | Hillerød Svømmeklub | 1:15.98 | 2:36.97 | 3:58.18 | 5:17.91 | |||
8 | Ofelia Vejsager Nøddekær | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:19.17 | 2:43.15 | 4:06.45 | 5:25.81 | |||
9 | Clara Toft | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 1:20.06 | 2:43.61 | 4:07.44 | 5:27.72 | |||
10 | Josefine Krumbak | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | 1:16.91 | 2:41.49 | 4:06.34 | 5:28.18 | |||
11 | Maya Solvej H. Bärmann | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:16.56 | 2:39.35 | 4:01.55 | 5:31.37 | |||
12 | Julie Danfred Jørgensen | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 1:19.16 | 2:43.50 | 4:09.90 | 5:31.96 | |||
13 | Olivia Callesen | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:19.56 | 2:45.61 | 4:11.04 | 5:33.36 | |||
14 | Rebecca Hoeck | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:20.84 | 2:47.11 | 4:13.11 | 5:34.49 | |||
15 | Kajsa G. Christensen | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 1:19.88 | 3:28.70 | 4:54.89 | 5:34.87 | |||
16 | Caroline Wiuff Jensen | 2004 | Vest-Brøndby | 1:17.52 | 2:42.56 | 4:09.70 | 5:35.33 | |||
17 | Kaya Vennick Haugbølle | 2004 | Hørsholm Svømmeforening | 1:20.35 | 2:46.28 | 4:13.71 | 5:37.12 | |||
18 | Emilie Højen Meyer | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | 1:20.62 | 2:49.05 | 4:17.07 | 5:42.12 | |||
19 | Freja Møller | 2004 | Slangerup Svømmeklub | 1:18.03 | 2:43.96 | 4:13.44 | 5:42.87 | |||
20 | Camille Nørby | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 1:20.56 | 2:48.63 | 4:16.66 | 5:43.18 | |||
21 | Josefine Arbo Sørensen | 2004 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:26.35 | 2:58.18 | 4:24.74 | 5:54.37 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 12 december 2015 |
Licens til Glostrup Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 12:04 |
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Østdanske Årgang Gr. 2 | Udskriftsdato | 12 december 2015 | |||
Stævne by | Taastrup | Udskriftstidspunkt | 13:22 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og VAT-CPH | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 12 december 2015 |
Løb 4, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Jakob Strunge Nissen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:02.75 | 2:10.51 | 3:16.13 | 4:22.49 | |||
2 | Alfred Klarskov | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:02.58 | 2:09.43 | 3:16.78 | 4:23.28 | |||
3 | Christoffer H. Andersen | 2002 | Søllerød Svømmeklub | 1:03.81 | 2:10.35 | 3:18.43 | 4:27.82 | |||
4 | Marcus Skøtt Haslev | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:04.82 | 2:15.26 | 3:25.74 | 4:34.04 | |||
5 | Leo Badaker | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 1:02.98 | 2:11.34 | 3:23.04 | 4:34.32 | |||
6 | Bertram Dreyer Riis | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:05.62 | 2:15.53 | 3:25.46 | 4:35.07 | |||
7 | Frederik Eg Ibsen | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 1:05.39 | 2:15.87 | 3:26.81 | 4:35.17 | |||
8 | Frederik Bojesen | 2002 | JGI Svømning | 1:06.33 | 2:17.98 | 3:28.31 | 4:38.28 | |||
9 | Alfred Højberg | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 1:06.60 | 2:17.74 | 3:29.63 | 4:43.14 | |||
10 | Benjamin Nørgaard Eriksen | 2002 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:07.43 | 2:18.88 | 3:32.09 | 4:44.44 | |||
11 | Emil Kildahl Døssing | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 1:08.29 | 2:19.92 | 3:32.63 | 4:44.78 | |||
12 | Anders Skousen | 2002 | Hvidovre Svømme Klub | 1:07.93 | 2:20.92 | 3:34.56 | 4:45.78 | |||
13 | Marcus Dessau | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 1:07.44 | 2:19.81 | 3:35.05 | 4:46.64 | |||
14 | Frede Meincke | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:09.68 | 2:23.51 | 3:35.94 | 4:47.75 | |||
15 | Nicolai Wiuff | 2002 | Herlev Svømning | 1:06.95 | 2:19.59 | 3:34.35 | 4:49.82 | |||
16 | Christoffer Weiss | 2002 | Søllerød Svømmeklub | 1:10.67 | 2:25.36 | 3:40.87 | 4:55.49 | |||
17 | Niels Skovbye Brandt | 2002 | Sigma Swim Allerød | 1:11.02 | 2:29.41 | 3:48.16 | 5:04.48 | |||
Løb 4, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2016 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Rasmus Nickelsen | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:02.59 | 2:12.09 | 3:57.68 | 4:30.24 | |||
2 | Valentin Wahl | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:08.87 | 2:21.78 | 3:36.10 | 4:47.17 | |||
3 | Mikkel Hjelm | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:08.42 | 2:22.12 | 3:35.60 | 4:47.53 | |||
4 | Joakim Køhn | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:07.78 | 2:21.97 | 3:35.57 | 4:47.56 | |||
5 | Christian Boutrup | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 1:09.07 | 2:22.70 | 3:36.53 | 4:48.06 | |||
6 | Carl Emil Hertz Bugge | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:10.46 | 2:27.59 | 3:41.43 | 4:56.19 | |||
7 | Ole Hovmand | 2003 | Svømmeklubben Syd | 1:09.59 | 2:26.41 | 3:42.73 | 4:57.53 | |||
8 | Malte Egholm Brøns | 2003 | Hørsholm Svømmeforening | 1:10.76 | 2:27.75 | 3:44.22 | 4:59.47 | |||
9 | Benjamin Bodal | 2003 | Ringsted Svømme Klub | 1:07.90 | 2:26.00 | 3:45.21 | 5:02.69 | |||
10 | Lucas Jul Pedersen | 2003 | Næstved IF | 1:09.91 | 2:27.89 | 3:47.19 | 5:03.87 | |||
- | Lasse Darlem Brandt | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DSQ | tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 12 december 2015 |
Licens til Glostrup Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 13:22 |
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Østdanske Årgang Gr. 2 | Udskriftsdato | 12 december 2015 | |||
Stævne by | Taastrup | Udskriftstidspunkt | 13:02 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og VAT-CPH | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 12 december 2015 |
Løb 5, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Gro Grinda Rasmussen | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 30.94 | 1:08.86 | |||||
2 | Celia Puggaard | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 32.15 | 1:10.56 | |||||
3 | Lærke Schelde-Mollerup | 2003 | Svømmeklubben Laksen | 33.15 | 1:10.77 | |||||
4 | Mia Rindshøj | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 32.73 | 1:10.97 | |||||
5 | Caroline Brink | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 34.90 | 1:12.15 | |||||
6 | Terese Kjøller Rudbeck | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 34.21 | 1:12.44 | |||||
7 | Anna Haugsted Pihl | 2003 | Hillerød Svømmeklub | 33.83 | 1:13.30 | |||||
8 | Esther Else Grubert | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 34.12 | 1:13.42 | |||||
9 | Sofie Maagøe | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 35.10 | 1:14.27 | |||||
10 | Emilie Meng | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 35.33 | 1:14.62 | |||||
11 | Amalie Nielsen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 35.23 | 1:15.85 | |||||
12 | Amalie Michelsen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 36.20 | 1:16.31 | |||||
13 | Therese Sand Frederiksen | 2003 | Sigma Swim Allerød | 35.82 | 1:16.87 | |||||
14 | Pernille Elm Jensen | 2003 | JGI Svømning | 37.73 | 1:17.32 | |||||
15 | Katja Skovdal Lorentzen | 2003 | Greve Svømmeklub | 35.67 | 1:17.78 | |||||
16 | Amalie Kruse Enemærke | 2003 | Glostrup Svømme Klub | 36.99 | 1:17.98 | |||||
17 | Maria Lund | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 36.47 | 1:18.06 | |||||
17 | Nikoline Skovly Larsen | 2003 | Næstved IF | 36.15 | 1:18.06 | |||||
19 | Ingrid Lindemann | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 36.64 | 1:18.11 | |||||
20 | Sofia Norre Bendt | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 36.63 | 1:18.29 | |||||
21 | Hannah Höesch | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 37.93 | 1:19.10 | |||||
22 | Elena Westmark Holm | 2003 | Hørsholm Svømmeforening | 37.32 | 1:19.23 | |||||
23 | Esther Marie Heunicke | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 37.33 | 1:19.42 | |||||
24 | Emilia Naledi Madonsela | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 37.43 | 1:19.90 | |||||
25 | Josephine B. U. Danielsen | 2003 | Swim Team Tåstrup | 37.48 | 1:20.01 | |||||
26 | Frida Uldall | 2003 | Hillerød Svømmeklub | 37.65 | 1:20.06 | |||||
27 | Isabella Rosenberg | 2003 | VAT Copenhagen-MK31 | 37.48 | 1:20.18 | |||||
28 | Rebekka Giessing | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 37.46 | 1:20.21 | |||||
29 | Maria Hagen | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 36.67 | 1:20.33 | |||||
30 | Maja Marie Elmgreen | 2003 | Frederiksværk Svømmeklub | 38.18 | 1:20.54 | |||||
31 | Camilla Kaavé | 2003 | Hørsholm Svømmeforening | 37.97 | 1:22.31 | |||||
32 | Annika Lundin Brockdorff | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 37.11 | 1:22.93 | |||||
33 | Luna Fyller Jacobsen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 38.81 | 1:23.38 | |||||
34 | Ida-Marie Frydenlund | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 41.71 | 1:25.45 | |||||
35 | Sofie Bak | 2003 | Hvidovre Svømme Klub | 41.99 | 1:26.14 | |||||
- | Clara Rybak-Andersen | 2003 | Gentofte Svømme Klub | DSQ | tyvstart | |||||
- | Mathilde M Mosegaard | 2003 | Slagelse Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Naja Thomsen | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 5, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2004-2016 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Emma Hansen | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | 34.38 | 1:15.84 | |||||
2 | Wilma Anker | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | 35.27 | 1:16.37 | |||||
3 | Sara Damkjær Bartels | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | 36.76 | 1:16.56 | |||||
4 | Mathilde Hagihara | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 36.56 | 1:18.65 | |||||
5 | Sofie Bruun Høvring | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 36.53 | 1:18.70 | |||||
6 | Roseline Løkkegaard | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | 36.64 | 1:19.11 | |||||
7 | Anna Højerslev Eriksen | 2004 | Vest-Brøndby | 35.95 | 1:19.41 | |||||
8 | Kajsa G. Christensen | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 37.93 | 1:20.43 | |||||
9 | Anna Marie Nielsen | 2004 | Hvidovre Svømme Klub | 37.99 | 1:20.79 | |||||
10 | Anne Sofie Evald | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 38.13 | 1:20.94 | |||||
11 | Schastine Skifter Tabor | 2005 | Swim Team Tåstrup | 37.12 | 1:20.95 | |||||
12 | Sidse M. Ø. Engsbro | 2004 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 37.61 | 1:21.25 | |||||
13 | Laura Borre Jacobsen | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 38.24 | 1:21.29 | |||||
14 | Viktoria Freja Sørensen | 2004 | Swim Team Tåstrup | 37.18 | 1:21.49 | |||||
15 | Mathilde Maria Thorsen | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 38.02 | 1:21.55 | |||||
16 | Caroline Wiuff Jensen | 2004 | Vest-Brøndby | 39.35 | 1:22.00 | |||||
17 | Clara Sass Husum | 2004 | Slangerup Svømmeklub | 38.57 | 1:22.01 | |||||
18 | Malou Soelberg | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 38.21 | 1:22.55 | |||||
19 | Josephine Thomsen | 2005 | Herlev Svømning | 37.81 | 1:22.68 | |||||
20 | Sophia Bøttger | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | 39.47 | 1:22.90 | |||||
21 | Coco Lee Fuhrmann | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 39.04 | 1:23.02 | |||||
22 | Camille Nørby | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 40.02 | 1:23.29 | |||||
23 | Martha Hjuler Britze | 2004 | Hørsholm Svømmeforening | 40.29 | 1:23.63 | |||||
24 | Jasmin Philip | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 38.29 | 1:23.67 | |||||
25 | Katrine Bonefeld | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 39.87 | 1:23.71 | |||||
26 | Emma Stoltz | 2004 | Sigma Swim Allerød | 40.12 | 1:23.80 | |||||
27 | Ofelia Vejsager Nøddekær | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 41.28 | 1:23.96 | |||||
28 | Laura Vangkilde | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 41.46 | 1:24.08 | |||||
29 | Laura L. Hørning | 2004 | Glostrup Svømme Klub | 39.94 | 1:24.42 | |||||
30 | Maya Solvej H. Bärmann | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 38.78 | 1:24.70 | |||||
31 | Frida Hvirring Kragh | 2004 | Hvidovre Svømme Klub | 39.78 | 1:24.85 | |||||
32 | Caroline Salskov Jensen | 2005 | Hørsholm Svømmeforening | 40.19 | 1:24.87 | |||||
33 | Jasmin Egeskov Andersen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 39.10 | 1:25.15 | |||||
34 | Mathilde Edele Borg | 2004 | Hørsholm Svømmeforening | 40.76 | 1:25.32 | |||||
35 | Anne-Sofie Devantier | 2004 | Vest-Brøndby | 38.56 | 1:25.44 | |||||
36 | Cathrine Østergaard Niels | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | 41.69 | 1:25.45 | |||||
37 | Esther Hek Hansen | 2004 | Ishøj Svømme Klub | 41.24 | 1:25.57 | |||||
38 | Nicoline H. Baadsgaard | 2004 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 39.81 | 1:25.64 | |||||
39 | Josefine Arbo Sørensen | 2004 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 38.62 | 1:25.78 | |||||
40 | Mille Maxwell Berthou | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 40.23 | 1:25.91 | |||||
40 | Sofie Ølgaard Hansen | 2004 | TVS Tårnborg IF | 40.21 | 1:25.91 | |||||
42 | Olivia Callesen | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 39.80 | 1:26.08 | |||||
43 | Emilie Højen Meyer | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | 40.44 | 1:26.10 | |||||
44 | Nønne Christensen | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 41.34 | 1:26.45 | |||||
45 | Anna Maria Madsen | 2004 | Swim Team Tåstrup | 43.21 | 1:26.53 | |||||
46 | Emma Thorsen | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 42.26 | 1:26.60 | |||||
47 | Amanda Da Silva B. Madsen | 2005 | Herlev Svømning | 40.59 | 1:26.74 | |||||
48 | Karoline Nielsen | 2004 | Slagelse Svømmeklub | 40.44 | 1:26.77 | |||||
49 | Anastasia Smirnov | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 40.23 | 1:27.00 | |||||
50 | Emilia C. R. Olsen | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 39.95 | 1:27.35 | |||||
51 | Alma Heyn Stage | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 38.44 | 1:27.98 | |||||
52 | Josephine Lysdahl | 2004 | Hørsholm Svømmeforening | 41.91 | 1:29.81 | |||||
53 | Josefine Zebitz | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 43.68 | 1:30.18 | |||||
54 | Kathrine Bang Rubak | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 41.81 | 1:30.51 | |||||
55 | Signe Krag Andersen | 2004 | Sigma Swim Allerød | 43.74 | 1:34.52 | |||||
- | Asta Poulsen Dolan | 2004 | Gentofte Svømme Klub | DSQ | tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 12 december 2015 |
Licens til Glostrup Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 13:02 |
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Østdanske Årgang Gr. 2 | Udskriftsdato | 12 december 2015 | |||
Stævne by | Taastrup | Udskriftstidspunkt | 13:24 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og VAT-CPH | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 12 december 2015 |
Løb 6, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2002-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Nicklas Östman Pedersen | 2002 | Herlev Svømning | 27.63 | 1:03.60 | |||||
2 | Gustav Stjernholm | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 30.66 | 1:05.52 | |||||
3 | Carl-Emil Lønborg | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 31.64 | 1:06.19 | |||||
4 | Casper Mørkhøj Hartington | 2002 | Greve Svømmeklub | 1:06.68 | 1:06.68 | |||||
5 | Tobias Dan Hansen | 2002 | Glostrup Svømme Klub | 28.95 | 1:08.04 | |||||
6 | Emil Kayerød-Rasmussen | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 30.49 | 1:08.17 | |||||
7 | Alfred Højberg | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 31.11 | 1:08.41 | |||||
8 | Asbjørn Floor-Bøjden | 2002 | Swim Team Tåstrup | 31.99 | 1:08.81 | |||||
9 | Leo Badaker | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 31.49 | 1:08.91 | |||||
10 | Frederik Møller | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 30.86 | 1:08.93 | |||||
11 | Alexander Søgaard | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 32.63 | 1:09.26 | |||||
12 | Kasper Bonnichsen | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.23 | 1:09.62 | |||||
13 | Jeroen Grimmelikhuijzen | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 32.23 | 1:09.91 | |||||
14 | Gustav Fabiansen | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 32.99 | 1:10.08 | |||||
15 | Morten Østergaard | 2002 | Svømmeklubben Laksen | 34.34 | 1:11.66 | |||||
16 | Johan Heeno Rasmussen | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 33.11 | 1:12.09 | |||||
17 | Gustav Haugård Hansen | 2002 | Hvidovre Svømme Klub | 33.60 | 1:12.16 | |||||
18 | Mikkel Eg Ibsen | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 34.29 | 1:12.56 | |||||
19 | Emil Kildahl Døssing | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 34.99 | 1:12.86 | |||||
20 | Jakob Alexander Jensen | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 31.60 | 1:13.08 | |||||
21 | August Schade Cantby | 2002 | Slagelse Svømmeklub | 34.17 | 1:13.28 | |||||
22 | Mads Enghave | 2002 | Ishøj Svømme Klub | 33.65 | 1:13.67 | |||||
23 | Casper Koch Henriksen | 2002 | Vallensbæk IF Af 1939 | 34.73 | 1:13.71 | |||||
24 | Mattias Houen | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 35.02 | 1:13.92 | |||||
25 | Oliver Steenberg | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 35.06 | 1:14.03 | |||||
26 | Emil Steenberg | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 34.82 | 1:14.25 | |||||
27 | Jens Bomgaard | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 34.32 | 1:14.67 | |||||
28 | Mikkel Gummer | 2002 | Greve Svømmeklub | 36.37 | 1:14.75 | |||||
29 | Thomas Langvad | 2002 | Glostrup Svømme Klub | 34.97 | 1:14.90 | |||||
30 | Theodor L Munch-Jensen | 2002 | Solrød Svømmeklub | 33.44 | 1:15.22 | |||||
31 | Marcus Ipsen | 2002 | Slagelse Svømmeklub | 35.21 | 1:15.95 | |||||
32 | Lucas Reüter | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 35.85 | 1:16.20 | |||||
33 | Oskar Skov Grell | 2002 | Glostrup Svømme Klub | 36.58 | 1:16.91 | |||||
34 | Karl Gustav B. Toft | 2002 | Søllerød Svømmeklub | 36.44 | 1:17.13 | |||||
35 | Tor Ejrnæs | 2002 | Hvidovre Svømme Klub | 36.10 | 1:17.17 | |||||
36 | Arthur Hansen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 36.38 | 1:17.33 | |||||
37 | Jeppe Seelig Larsen | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 37.57 | 1:17.74 | |||||
38 | Oliver Skadhauge | 2002 | Swim Team Tåstrup | 36.82 | 1:18.70 | |||||
39 | Mathias Berner Jensen | 2002 | Hvidovre Svømme Klub | 36.42 | 1:19.02 | |||||
40 | Altin Misimi | 2002 | Herlev Svømning | 36.05 | 1:20.43 | |||||
- | Casper Koch | 2002 | Tune I.F. Svømmeafdeling | DNS | ||||||
- | Christoffer Weiss | 2002 | Søllerød Svømmeklub | DSQ | Ryg afsl p mav v50m | |||||
Løb 6, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2003-2016 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Rasmus Nickelsen | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 30.56 | 1:07.36 | |||||
2 | Mohammed Ghizzaui | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 33.69 | 1:11.24 | |||||
3 | Jet Lee Fuhrmann | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 33.47 | 1:13.41 | |||||
4 | Joakim Køhn | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 34.67 | 1:13.58 | |||||
5 | Mikkel Jørgensen | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 34.17 | 1:13.75 | |||||
6 | Oscar Thinghøjen | 2003 | VAT Copenhagen-MK31 | 34.53 | 1:14.80 | |||||
7 | Mikkel Quaade | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 35.32 | 1:15.57 | |||||
8 | Nicolai Therkelsen | 2003 | Svømmeklubben Laksen | 36.11 | 1:15.90 | |||||
9 | Alexander Tullberg | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 37.00 | 1:16.24 | |||||
10 | Valentin Wahl | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 37.11 | 1:16.87 | |||||
11 | Kasper Aagaard Jeppesen | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 35.57 | 1:16.90 | |||||
12 | Oscar Cleemann | 2003 | Hvidovre Svømme Klub | 34.70 | 1:17.06 | |||||
13 | Lucas Emil Christensen | 2003 | Sigma Swim Allerød | 34.89 | 1:17.34 | |||||
14 | Noah Koefoed Weiss | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 35.88 | 1:17.42 | |||||
15 | Elias Rought | 2003 | Korsør Sv & Livr. Klub | 37.89 | 1:18.13 | |||||
16 | Gustav Bendix Beiter | 2003 | Herlev Svømning | 36.97 | 1:18.20 | |||||
17 | Peter Vinge-Maigaard | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 36.90 | 1:18.21 | |||||
18 | Christopher G. Trandum | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 36.48 | 1:18.40 | |||||
19 | Carl Heyn Stage | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 35.77 | 1:18.43 | |||||
20 | Marco Knudsen | 2003 | Greve Svømmeklub | 37.57 | 1:18.63 | |||||
21 | Joshua P. Sidebotham | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 36.97 | 1:19.22 | |||||
22 | Sebastian Hviid Larsen | 2004 | Hørsholm Svømmeforening | 38.11 | 1:19.24 | |||||
23 | Lukas Majvig Andersen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:19.46 | 1:19.46 | |||||
24 | Mikkel Hansen | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 38.35 | 1:19.69 | |||||
25 | Oliver Sperling | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 37.77 | 1:19.80 | |||||
26 | Rasmus Skarby Madsen | 2003 | Slangerup Svømmeklub | 37.59 | 1:19.83 | |||||
27 | Sebastian K. Greisen | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 37.82 | 1:20.00 | |||||
28 | Nickolas Kofoed Thestrup | 2003 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 36.95 | 1:20.29 | |||||
29 | Asger Hugo Juul | 2003 | Søllerød Svømmeklub | 1:20.32 | 1:20.32 | |||||
30 | Gabriel Elmedyb | 2004 | Herlev Svømning | 37.18 | 1:20.40 | |||||
31 | Rasmus Warberg | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 35.92 | 1:20.41 | |||||
32 | Filip Bruhn | 2003 | Hørsholm Svømmeforening | 37.52 | 1:20.48 | |||||
33 | Troels Fogh | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 38.54 | 1:20.92 | |||||
34 | Oliver Kjærsgaard Mølbak | 2004 | Greve Svømmeklub | 37.08 | 1:21.57 | |||||
35 | Max Albertsen | 2003 | Søllerød Svømmeklub | 37.43 | 1:21.61 | |||||
36 | Kasper Francke Johannesen | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 37.76 | 1:21.64 | |||||
37 | Lucas Jul Pedersen | 2003 | Næstved IF | 40.83 | 1:23.04 | |||||
38 | Lauritz Tanderup Hansen | 2003 | Slagelse Svømmeklub | 40.53 | 1:23.37 | |||||
39 | Kristoffer H. Jensen | 2003 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 37.99 | 1:24.23 | |||||
40 | Karl August B. Balle | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 39.86 | 1:24.59 | |||||
- | Daniel Garne Larsen | 2003 | Sigma Swim Allerød | Akut syg | ||||||
- | Anders Lundin Brockdorff | 2003 | Lyngby Svømmeklub | DSQ | Ryg afsl.mav v 50m | |||||
- | Bror Textor-Broch | 2003 | Lyngby Svømmeklub | DSQ | ryg afs .på mavev50m | |||||
- | Casper Madsen | 2004 | Slagelse Svømmeklub | DSQ | Flere flyben eft 50m | |||||
- | Christoffer Frederiksen | 2003 | Lyngby Svømmeklub | DSQ | ryg afs på mave50m | |||||
- | Harald Franck | 2003 | Næstved IF | DSQ | tyvstart | |||||
- | Kristian A. Kristoffersen | 2003 | VAT Copenhagen-MK31 | DSQ | tyvstart | |||||
- | Oliver Søgaard-Andersen | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | DSQ | ryg afs på mave50m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 12 december 2015 |
Licens til Glostrup Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 13:24 |
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Østdanske Årgang Gr. 2 | Udskriftsdato | 12 december 2015 | |||
Stævne by | Taastrup | Udskriftstidspunkt | 14:12 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og VAT-CPH | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 12 december 2015 |
Løb 7, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Clara Carlquist | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 34.25 | 1:10.96 | 1:48.32 | 2:25.21 | |||
2 | Julie Laugesen | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 34.99 | 1:13.16 | 1:52.67 | 2:31.00 | |||
3 | Clara Rybak-Andersen | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 36.28 | 1:15.33 | 1:54.30 | 2:31.15 | |||
4 | Alberte V. Bisgaard | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 35.46 | 1:13.52 | 1:52.63 | 2:31.49 | |||
5 | Anna Haugsted Pihl | 2003 | Hillerød Svømmeklub | 36.45 | 1:15.16 | 1:54.88 | 2:32.20 | |||
6 | Celia Puggaard | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 35.15 | 1:13.58 | 1:53.59 | 2:32.72 | |||
7 | Mia Rindshøj | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 35.70 | 1:14.50 | 1:54.36 | 2:33.26 | |||
8 | Thea F. Johansen | 2003 | Herlev Svømning | 35.44 | 1:14.76 | 1:55.34 | 2:35.19 | |||
9 | Frederikke Marie Hansen | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 36.01 | 1:15.26 | 1:56.32 | 2:35.77 | |||
10 | Tine Petersen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 37.64 | 1:17.54 | 1:57.88 | 2:37.19 | |||
11 | Sofie Findahl Andersen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 36.82 | 1:17.22 | 1:57.79 | 2:37.49 | |||
12 | Katja Skovdal Lorentzen | 2003 | Greve Svømmeklub | 37.32 | 1:17.10 | 1:57.74 | 2:37.56 | |||
13 | Mia Lindberg | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 37.95 | 1:18.79 | 2:00.20 | 2:40.02 | |||
14 | Sofia Norre Bendt | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 37.77 | 1:17.94 | 1:58.83 | 2:40.12 | |||
15 | Amalie Nielsen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 37.49 | 1:17.85 | 1:59.72 | 2:40.40 | |||
16 | Ella Stenholt | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 36.75 | 1:17.51 | 1:59.70 | 2:40.82 | |||
17 | Caroline Buhl Schrøder | 2003 | Sigma Swim Allerød | 37.71 | 1:18.44 | 1:59.52 | 2:40.88 | |||
18 | Maria Lund | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 37.93 | 1:18.45 | 2:00.03 | 2:41.11 | |||
19 | Emilie Meng | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 38.24 | 1:20.04 | 2:02.15 | 2:42.64 | |||
20 | Luna Gammelgaard | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 39.30 | 1:19.89 | 2:01.48 | 2:42.78 | |||
21 | Mathilde M Mosegaard | 2003 | Slagelse Svømmeklub | 37.77 | 1:18.98 | 2:01.69 | 2:43.13 | |||
22 | Luna Emilie Olsen | 2003 | Slangerup Svømmeklub | 38.11 | 1:19.58 | 2:02.40 | 2:44.15 | |||
23 | Amalie Kruse Enemærke | 2003 | Glostrup Svømme Klub | 39.73 | 1:23.01 | 2:05.01 | 2:46.90 | |||
24 | Karoline Kortbæk | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 38.14 | 1:20.66 | 2:04.92 | 2:47.46 | |||
24 | Sarah Sirek Hansen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 41.06 | 1:23.49 | 2:06.51 | 2:47.46 | |||
26 | Mathilde Yde Munkebæk | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 39.38 | 1:22.53 | 2:06.02 | 2:47.54 | |||
27 | Freya Nørlund Wentzel | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 38.43 | 1:20.51 | 2:04.61 | 2:47.93 | |||
28 | Signe Dyrskjøt Boesen | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 38.05 | 1:21.42 | 2:05.14 | 2:47.99 | |||
29 | Freja Gjerløv | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 39.68 | 1:22.72 | 2:05.98 | 2:48.09 | |||
30 | Sille Andersen | 2003 | Frederikssund Svømmeklub | 41.16 | 1:23.94 | 2:07.19 | 2:48.93 | |||
31 | Cassandra G. Nygaard | 2003 | Sigma Swim Allerød | 40.80 | 1:23.59 | 2:06.55 | 2:49.14 | |||
32 | Sia Nikoline Schrøder | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 39.76 | 1:23.96 | 2:08.65 | 2:50.02 | |||
33 | Thea Pedersen | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 39.76 | 1:23.44 | 2:08.16 | 2:52.55 | |||
34 | Emilie Nepper-Christensen | 2003 | Søllerød Svømmeklub | 41.95 | 1:26.10 | 2:10.75 | 2:54.32 | |||
35 | Marike Nevermann | 2003 | Frederikssund Svømmeklub | 44.23 | 1:28.72 | 2:13.62 | 2:55.53 | |||
- | Caroline Veggerby | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | DSQ | E.F.B.v.125m | |||||
Løb 7, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2016 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Frederikke Falk-List | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 37.18 | 1:17.23 | 1:57.93 | 2:38.96 | |||
2 | Linnea Hietala | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 38.80 | 1:20.92 | 2:03.64 | 2:44.28 | |||
3 | Caroline Holm | 2004 | Kalundborg SK | 40.17 | 1:22.12 | 2:05.00 | 2:46.65 | |||
4 | Josefine Krumbak | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | 39.00 | 1:21.13 | 2:04.94 | 2:47.36 | |||
5 | Anna Højerslev Eriksen | 2004 | Vest-Brøndby | 39.31 | 1:22.90 | 2:06.37 | 2:48.33 | |||
6 | Clara Sass Husum | 2004 | Slangerup Svømmeklub | 41.44 | 1:25.45 | 2:09.42 | 2:51.01 | |||
7 | Lærke Vinneck Hansen | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 1:23.55 | 2:07.75 | 2:51.49 | 2:51.49 | |||
8 | Martha Hjuler Britze | 2004 | Hørsholm Svømmeforening | 39.85 | 1:23.85 | 2:09.15 | 2:52.87 | |||
9 | Malou Soelberg | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 40.29 | 1:24.86 | 2:10.11 | 2:54.25 | |||
10 | Jasmin Philip | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 42.36 | 2:12.41 | 2:55.62 | 2:55.62 | |||
11 | Emma Thorsen | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 40.30 | 1:24.80 | 2:11.20 | 2:56.02 | |||
12 | Kathrine Bang Rubak | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 41.86 | 1:27.14 | 2:12.44 | 2:56.22 | |||
13 | Cornelia Vâmosi | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 41.25 | 1:26.70 | 2:12.48 | 2:56.93 | |||
14 | Josephine Holst Vinther | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 1:26.92 | 2:12.74 | 2:57.17 | 2:57.17 | |||
15 | Clara Toft | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 42.46 | 1:28.83 | 2:14.40 | 2:57.80 | |||
16 | Katrine Bonefeld | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 43.99 | 1:30.54 | 2:16.16 | 3:01.14 | |||
17 | Emilie Højen Meyer | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | 43.13 | 1:29.64 | 2:16.72 | 3:03.14 | |||
18 | Cathrine Østergaard Niels | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | 42.88 | 1:29.34 | 2:17.37 | 3:04.71 | |||
- | Alma Foltmar-Michaelsen | 2004 | Tune I.F. Svømmeafdeling | DNS | ||||||
- | Alma Heyn Stage | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DNF | ||||||
- | Emma Hansen | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | DSQ | E.F.B. v 150m | |||||
- | Mathilde Hedager | 2004 | Helsingør Svømmeklub | DSQ | E.F.B. v 175m | |||||
- | Maya Solvej H. Bärmann | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | DSQ | Fuld neddyk.v.afslut | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 12 december 2015 |
Licens til Glostrup Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 14:12 |
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Østdanske Årgang Gr. 2 | Udskriftsdato | 12 december 2015 | |||
Stævne by | Taastrup | Udskriftstidspunkt | 14:34 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og VAT-CPH | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 12 december 2015 |
Løb 8, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Nicklas Östman Pedersen | 2002 | Herlev Svømning | 31.07 | 1:03.93 | 1:36.91 | 2:10.24 | |||
2 | Gustav Stjernholm | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.08 | 1:06.36 | 1:41.24 | 2:16.48 | |||
3 | Jakob Strunge Nissen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 32.80 | 1:07.52 | 1:43.31 | 2:18.81 | |||
4 | Carl-Emil Lønborg | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 33.60 | 1:09.72 | 1:46.30 | 2:21.90 | |||
5 | Marcus Skøtt Haslev | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 33.98 | 1:11.10 | 1:47.96 | 2:24.00 | |||
6 | Kasper Bonnichsen | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.62 | 1:11.09 | 1:48.48 | 2:25.60 | |||
7 | Anders Skousen | 2002 | Hvidovre Svømme Klub | 34.13 | 1:10.97 | 1:49.42 | 2:26.00 | |||
8 | Emil Kildahl Døssing | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 34.89 | 1:11.58 | 1:48.90 | 2:26.15 | |||
9 | Tobias Dan Hansen | 2002 | Glostrup Svømme Klub | 31.67 | 1:07.58 | 1:46.52 | 2:26.39 | |||
10 | Alfred Højberg | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 34.06 | 1:10.85 | 1:48.95 | 2:26.83 | |||
11 | Christoffer H. Andersen | 2002 | Søllerød Svømmeklub | 35.50 | 1:13.71 | 1:51.72 | 2:28.63 | |||
12 | Benjamin Nørgaard Eriksen | 2002 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 34.85 | 1:12.46 | 1:50.57 | 2:28.94 | |||
13 | Marcus Dessau | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 35.87 | 1:14.01 | 1:51.80 | 2:29.03 | |||
14 | Bertram Dreyer Riis | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 36.48 | 1:14.73 | 1:53.21 | 2:31.47 | |||
15 | Jens Bomgaard | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 36.83 | 1:16.77 | 1:55.78 | 2:34.49 | |||
16 | Mads Baltzer | 2002 | Greve Svømmeklub | 37.47 | 1:17.21 | 1:57.02 | 2:35.15 | |||
17 | Alfred Klarskov | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 36.77 | 1:16.49 | 1:56.48 | 2:35.60 | |||
18 | Mads Enghave | 2002 | Ishøj Svømme Klub | 36.77 | 1:17.12 | 1:56.94 | 2:36.37 | |||
19 | Johan Heeno Rasmussen | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 37.06 | 1:17.00 | 1:57.28 | 2:36.79 | |||
20 | Janus Rosholm | 2002 | Søllerød Svømmeklub | 36.02 | 1:16.64 | 1:58.00 | 2:38.67 | |||
21 | Peter Eskjær-Køppen | 2002 | Herlev Svømning | 38.28 | 1:19.38 | 2:00.49 | 2:39.65 | |||
22 | Mads Rønn Olesen | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 37.47 | 1:18.36 | 1:59.44 | 2:39.92 | |||
23 | Niels Skovbye Brandt | 2002 | Sigma Swim Allerød | 38.29 | 1:19.92 | 2:02.11 | 2:43.39 | |||
Løb 8, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2016 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Rasmus Nickelsen | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 33.58 | 1:11.22 | 1:49.33 | 2:27.28 | |||
2 | Mikkel Mortensen | 2003 | Kalundborg SK | 35.55 | 1:12.92 | 1:51.11 | 2:28.68 | |||
3 | Mikkel Hjelm | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 36.31 | 1:15.84 | 1:56.59 | 2:37.46 | |||
4 | Carl Heyn Stage | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 37.46 | 1:18.33 | 2:00.38 | 2:39.86 | |||
5 | Christoffer Rekling | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 38.19 | 1:18.95 | 2:00.12 | 2:40.57 | |||
6 | Rasmus Warberg | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 38.16 | 1:19.22 | 2:00.61 | 2:41.55 | |||
7 | Lucas Emil Christensen | 2003 | Sigma Swim Allerød | 38.59 | 1:19.60 | 2:01.40 | 2:42.60 | |||
8 | Villads Kruse | 2003 | Hillerød Svømmeklub | 38.73 | 1:20.63 | 2:03.28 | 2:43.74 | |||
9 | Noah Koefoed Weiss | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 39.14 | 1:20.77 | 2:02.38 | 2:43.87 | |||
10 | Oliver Søgaard-Andersen | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 36.75 | 1:18.56 | 2:02.35 | 2:43.95 | |||
11 | Kasper Francke Johannesen | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 39.28 | 1:20.77 | 2:02.71 | 2:44.05 | |||
12 | Carl Emil Hertz Bugge | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 37.25 | 1:19.12 | 2:02.52 | 2:44.30 | |||
13 | Sebastian Hviid Larsen | 2004 | Hørsholm Svømmeforening | 40.14 | 1:22.51 | 2:05.54 | 2:44.73 | |||
14 | Asger Hugo Juul | 2003 | Søllerød Svømmeklub | 40.34 | 1:25.89 | 2:10.75 | 2:55.59 | |||
- | Jet Lee Fuhrmann | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | DSQ | E.F.B. v.150m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 12 december 2015 |
Licens til Glostrup Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 14:34 |
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Østdanske Årgang Gr. 2 | Udskriftsdato | 12 december 2015 | |||
Stævne by | Taastrup | Udskriftstidspunkt | 15:00 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og VAT-CPH | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 12 december 2015 |
Løb 9, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Gro Grinda Rasmussen | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 31.68 | 1:06.13 | |||||
2 | Julie Laugesen | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 31.87 | 1:08.53 | |||||
3 | Celia Puggaard | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 33.09 | 1:09.89 | |||||
4 | Terese Kjøller Rudbeck | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 33.15 | 1:10.91 | |||||
5 | Sofie Maagøe | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 33.14 | 1:11.38 | |||||
6 | Esther Else Grubert | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 33.71 | 1:12.71 | |||||
7 | Sofie Findahl Andersen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 34.91 | 1:13.38 | |||||
8 | Amalie Michelsen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 34.86 | 1:13.55 | |||||
9 | Tine Petersen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 35.28 | 1:14.40 | |||||
10 | Lærke Schelde-Mollerup | 2003 | Svømmeklubben Laksen | 34.68 | 1:14.73 | |||||
11 | Anna Wrist-Elkjær | 2003 | Swim Team Tåstrup | 33.80 | 1:14.76 | |||||
12 | Therese Sand Frederiksen | 2003 | Sigma Swim Allerød | 35.81 | 1:14.91 | |||||
13 | Thea F. Johansen | 2003 | Herlev Svømning | 33.92 | 1:15.19 | |||||
14 | Katja Skovdal Lorentzen | 2003 | Greve Svømmeklub | 35.08 | 1:16.80 | |||||
15 | Frederikke Marie Hansen | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 37.08 | 1:17.31 | |||||
16 | Freya Nørlund Wentzel | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 36.54 | 1:19.14 | |||||
17 | Amalie Kruse Enemærke | 2003 | Glostrup Svømme Klub | 36.36 | 1:20.79 | |||||
18 | Laura Boutrup | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 37.94 | 1:21.30 | |||||
19 | Sarah Sirek Hansen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 39.71 | 1:21.37 | |||||
20 | Esther Marie Heunicke | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 37.21 | 1:21.55 | |||||
21 | Rebekka Giessing | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 37.52 | 1:21.85 | |||||
22 | Cathrine Toftelund Larsen | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 36.07 | 1:22.10 | |||||
23 | Camilla Kaavé | 2003 | Hørsholm Svømmeforening | 39.93 | 1:24.45 | |||||
24 | Emilie Nepper-Christensen | 2003 | Søllerød Svømmeklub | 39.47 | 1:24.54 | |||||
25 | Emma Hebsgaard Nielsen | 2003 | Ishøj Svømme Klub | 37.72 | 1:24.60 | |||||
26 | Thippe de Neergaard | 2003 | VAT Copenhagen-MK31 | 38.17 | 1:26.19 | |||||
27 | Fiona Burmester | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 38.41 | 1:28.02 | |||||
28 | Cassandra G. Nygaard | 2003 | Sigma Swim Allerød | 40.14 | 1:28.51 | |||||
- | Mia Mørk Kuramoto | 2003 | Helsingør Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Olivia Mammen | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 9, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2004-2016 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Wilma Anker | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | 34.73 | 1:12.72 | |||||
2 | Asta Poulsen Dolan | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 34.86 | 1:15.25 | |||||
3 | Sofie Bruun Høvring | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 36.05 | 1:16.90 | |||||
4 | Kajsa G. Christensen | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 37.93 | 1:21.37 | |||||
5 | Schastine Skifter Tabor | 2005 | Swim Team Tåstrup | 38.41 | 1:21.38 | |||||
6 | Julie Danfred Jørgensen | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 38.47 | 1:21.51 | |||||
7 | Rebecca Hoeck | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 38.96 | 1:21.63 | |||||
8 | Sidse M. Ø. Engsbro | 2004 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 37.50 | 1:21.65 | |||||
9 | Liva Lund Hansen | 2005 | Vallensbæk IF Af 1939 | 38.41 | 1:22.00 | |||||
10 | Viktoria Freja Sørensen | 2004 | Swim Team Tåstrup | 37.04 | 1:22.13 | |||||
11 | Anna Højerslev Eriksen | 2004 | Vest-Brøndby | 37.63 | 1:22.70 | |||||
12 | Josephine Thomsen | 2005 | Herlev Svømning | 38.18 | 1:23.59 | |||||
13 | Johanne Baes Aaholst | 2004 | Hillerød Svømmeklub | 39.01 | 1:24.32 | |||||
14 | Roseline Løkkegaard | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | 38.62 | 1:25.22 | |||||
15 | Malou Soelberg | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 38.42 | 1:25.80 | |||||
16 | Josefine Krumbak | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | 40.00 | 1:25.92 | |||||
17 | Frida Bang Stanelt | 2004 | Kalundborg SK | 39.50 | 1:25.93 | |||||
18 | Josefine Arbo Sørensen | 2004 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 39.65 | 1:26.94 | |||||
19 | Anne-Sofie Devantier | 2004 | Vest-Brøndby | 39.64 | 1:27.82 | |||||
20 | Ofelia Vejsager Nøddekær | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 40.31 | 1:28.10 | |||||
21 | Jasmin Philip | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 39.60 | 1:28.17 | |||||
22 | Anne Sofie Evald | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 40.63 | 1:28.47 | |||||
23 | Amanda Da Silva B. Madsen | 2005 | Herlev Svømning | 42.42 | 1:29.47 | |||||
24 | Caroline Wiuff Jensen | 2004 | Vest-Brøndby | 41.93 | 1:30.20 | |||||
25 | Emma Thorsen | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 40.83 | 1:30.98 | |||||
26 | Emilia C. R. Olsen | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 41.83 | 1:34.84 | |||||
27 | Alma Heyn Stage | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 44.39 | 1:36.56 | |||||
- | Sofie Ølgaard Hansen | 2004 | TVS Tårnborg IF | DNS | ||||||
- | Anna Nørskov | 2004 | Søllerød Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 12 december 2015 |
Licens til Glostrup Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 15:00 |
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Østdanske Årgang Gr. 2 | Udskriftsdato | 12 december 2015 | |||
Stævne by | Taastrup | Udskriftstidspunkt | 15:16 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og VAT-CPH | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 12 december 2015 |
Løb 10, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2002-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Nicklas Östman Pedersen | 2002 | Herlev Svømning | 29.52 | 1:01.41 | |||||
2 | Emil Kayerød-Rasmussen | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 29.09 | 1:03.72 | |||||
3 | Frederik Eg Ibsen | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 30.67 | 1:04.99 | |||||
4 | Bertram Dreyer Riis | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 31.21 | 1:06.10 | |||||
5 | Casper Mørkhøj Hartington | 2002 | Greve Svømmeklub | 32.50 | 1:07.27 | |||||
6 | Frederik Møller | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 30.79 | 1:07.49 | |||||
7 | Jakob Strunge Nissen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 31.10 | 1:07.72 | |||||
8 | Kasper Bonnichsen | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.76 | 1:07.81 | |||||
9 | Frederik Bojesen | 2002 | JGI Svømning | 32.05 | 1:07.85 | |||||
10 | Jeroen Grimmelikhuijzen | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 32.31 | 1:08.68 | |||||
11 | Nicolai Wiuff | 2002 | Herlev Svømning | 31.70 | 1:08.76 | |||||
12 | Asbjørn Floor-Bøjden | 2002 | Swim Team Tåstrup | 31.85 | 1:08.88 | |||||
13 | Christoffer Weiss | 2002 | Søllerød Svømmeklub | 32.86 | 1:10.44 | |||||
14 | Gustav Fabiansen | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 33.52 | 1:10.81 | |||||
15 | Gustav Haugård Hansen | 2002 | Hvidovre Svømme Klub | 32.77 | 1:10.85 | |||||
16 | Alfred Klarskov | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 33.49 | 1:11.96 | |||||
16 | Emil Steenberg | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 33.38 | 1:11.96 | |||||
18 | Mikkel Eg Ibsen | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 33.71 | 1:12.73 | |||||
19 | Mikkel Gummer | 2002 | Greve Svømmeklub | 34.37 | 1:12.79 | |||||
20 | August Schade Cantby | 2002 | Slagelse Svømmeklub | 32.99 | 1:12.89 | |||||
21 | Jakob Alexander Jensen | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 33.92 | 1:13.75 | |||||
22 | Marcus Skøtt Haslev | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 34.20 | 1:14.36 | |||||
23 | Morten Østergaard | 2002 | Svømmeklubben Laksen | 34.69 | 1:14.52 | |||||
24 | Theodor L Munch-Jensen | 2002 | Solrød Svømmeklub | 32.96 | 1:15.47 | |||||
25 | Niels Skovbye Brandt | 2002 | Sigma Swim Allerød | 35.21 | 1:15.61 | |||||
26 | Oskar Skov Grell | 2002 | Glostrup Svømme Klub | 36.59 | 1:16.43 | |||||
27 | Mads Enghave | 2002 | Ishøj Svømme Klub | 35.47 | 1:17.51 | |||||
28 | Altin Misimi | 2002 | Herlev Svømning | 35.64 | 1:21.83 | |||||
- | Casper Koch | 2002 | Tune I.F. Svømmeafdeling | DNS | ||||||
- | Tobias Dan Hansen | 2002 | Glostrup Svømme Klub | Akut syg | ||||||
Løb 10, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2003-2016 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Rasmus Nickelsen | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 28.83 | 1:02.33 | |||||
2 | Mikkel Jørgensen | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 32.14 | 1:10.04 | |||||
3 | Oliver Søgaard-Andersen | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 32.55 | 1:12.49 | |||||
4 | Malte Egholm Brøns | 2003 | Hørsholm Svømmeforening | 34.53 | 1:13.82 | |||||
5 | Mikkel Mortensen | 2003 | Kalundborg SK | 33.93 | 1:13.89 | |||||
6 | Christopher G. Trandum | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 36.27 | 1:14.44 | |||||
7 | Lasse Darlem Brandt | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.18 | 1:15.32 | |||||
8 | Ole Hovmand | 2003 | Svømmeklubben Syd | 34.89 | 1:15.40 | |||||
9 | Kristian A. Kristoffersen | 2003 | VAT Copenhagen-MK31 | 34.98 | 1:15.49 | |||||
10 | Lucas Emil Christensen | 2003 | Sigma Swim Allerød | 35.22 | 1:16.63 | |||||
11 | Peter Vinge-Maigaard | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 34.94 | 1:17.06 | |||||
12 | Christoffer Rekling | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 36.54 | 1:17.70 | |||||
13 | Valentin Wahl | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 38.31 | 1:17.86 | |||||
14 | Kristoffer H. Jensen | 2003 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 36.32 | 1:18.00 | |||||
15 | Christian Boutrup | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 36.30 | 1:18.33 | |||||
16 | Oscar Thinghøjen | 2003 | VAT Copenhagen-MK31 | 35.55 | 1:18.40 | |||||
17 | Lukas Majvig Andersen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 36.43 | 1:18.65 | |||||
18 | Oliver Kjærsgaard Mølbak | 2004 | Greve Svømmeklub | 36.56 | 1:19.35 | |||||
19 | Casper Madsen | 2004 | Slagelse Svømmeklub | 37.14 | 1:19.69 | |||||
20 | Nickolas Kofoed Thestrup | 2003 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 37.24 | 1:20.98 | |||||
21 | Joshua P. Sidebotham | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 37.36 | 1:20.99 | |||||
22 | Villads Kruse | 2003 | Hillerød Svømmeklub | 36.90 | 1:21.56 | |||||
23 | Bror Textor-Broch | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 37.22 | 1:21.66 | |||||
- | Nicolai Therkelsen | 2003 | Svømmeklubben Laksen | DSQ | Tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 12 december 2015 |
Licens til Glostrup Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 15:16 |
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Østdanske Årgang Gr. 2 | Udskriftsdato | 12 december 2015 | |||
Stævne by | Taastrup | Udskriftstidspunkt | 16:04 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og VAT-CPH | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 12 december 2015 |
Løb 11, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Caroline Brink | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 37.19 | 1:18.01 | 1:59.88 | 2:43.09 | |||
2 | Emilie Meng | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 37.50 | 1:19.70 | 2:03.67 | 2:46.39 | |||
3 | Liva Buchholt Johansen | 2003 | Slangerup Svømmeklub | 37.15 | 1:19.62 | 2:03.87 | 2:48.08 | |||
4 | Pernille Elm Jensen | 2003 | JGI Svømning | 39.91 | 1:24.34 | 2:09.31 | 2:52.83 | |||
5 | Julie K Rose | 2003 | Sigma Swim Allerød | 40.89 | 1:25.43 | 2:09.94 | 2:52.93 | |||
6 | Clara Carlquist | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 38.67 | 1:22.93 | 2:08.02 | 2:53.25 | |||
7 | Mia Rindshøj | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 39.70 | 1:24.65 | 2:09.84 | 2:54.76 | |||
8 | Hannah Höesch | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 40.99 | 1:26.06 | 2:12.22 | 2:58.04 | |||
9 | Amalie Nielsen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 40.50 | 1:26.29 | 2:12.97 | 2:58.77 | |||
10 | Mathilde M Mosegaard | 2003 | Slagelse Svømmeklub | 41.17 | 1:26.88 | 2:14.28 | 3:00.73 | |||
11 | Celia Puggaard | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 40.87 | 1:26.41 | 2:13.81 | 3:00.90 | |||
12 | Emilia Naledi Madonsela | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 41.03 | 1:27.38 | 2:14.61 | 3:01.11 | |||
13 | Cornelia Bergqvist | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 43.04 | 1:29.97 | 2:16.06 | 3:01.80 | |||
14 | Esther Marie Heunicke | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 41.78 | 1:28.59 | 2:15.48 | 3:02.26 | |||
15 | Amalie Michelsen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 41.13 | 1:28.14 | 2:15.74 | 3:02.43 | |||
16 | Mia Lindberg | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 41.52 | 1:27.70 | 2:15.26 | 3:03.17 | |||
17 | Nikoline Skovly Larsen | 2003 | Næstved IF | 41.66 | 1:28.42 | 2:16.07 | 3:03.95 | |||
18 | Viola Demuth Andersen | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 42.18 | 1:29.06 | 2:16.47 | 3:04.49 | |||
19 | Amalie Schou | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 42.02 | 1:28.86 | 2:16.82 | 3:04.55 | |||
20 | Josephine B. U. Danielsen | 2003 | Swim Team Tåstrup | 41.99 | 1:30.29 | 2:18.14 | 3:05.26 | |||
21 | Olivia Mammen | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 43.51 | 1:30.72 | 2:18.61 | 3:05.82 | |||
22 | Lærke Blond | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 42.46 | 1:28.62 | 2:17.33 | 3:05.85 | |||
23 | Isabella Rosenberg | 2003 | VAT Copenhagen-MK31 | 42.78 | 1:29.78 | 2:19.11 | 3:08.42 | |||
24 | Sofie Bak | 2003 | Hvidovre Svømme Klub | 42.96 | 1:30.91 | 2:20.72 | 3:08.75 | |||
25 | Luna Fyller Jacobsen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 43.21 | 1:30.92 | 2:20.19 | 3:09.84 | |||
26 | Sofia Norre Bendt | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 43.99 | 1:32.65 | 2:21.29 | 3:10.37 | |||
27 | Frida Uldall | 2003 | Hillerød Svømmeklub | 45.05 | 1:34.02 | 2:23.68 | 3:13.57 | |||
28 | Mia Mørk Kuramoto | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 43.17 | 1:31.86 | 2:22.56 | 3:13.58 | |||
29 | Caroline Buhl Schrøder | 2003 | Sigma Swim Allerød | 44.88 | 1:34.48 | 2:24.16 | 3:13.73 | |||
30 | Therese Sand Frederiksen | 2003 | Sigma Swim Allerød | 45.08 | 1:35.36 | 2:25.74 | 3:15.73 | |||
- | Astrid Thimmer | 2003 | Hørsholm Svømmeforening | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Freya Nørlund Wentzel | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Ida-Marie Frydenlund | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 11, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2016 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Liva Stjernholm | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 40.29 | 1:25.09 | 2:10.73 | 2:56.63 | |||
2 | Sara Damkjær Bartels | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | 40.36 | 1:26.05 | 2:13.03 | 3:00.67 | |||
3 | Emma Hansen | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | 41.11 | 1:27.67 | 2:16.17 | 3:02.86 | |||
4 | Mathilde Hagihara | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 42.26 | 1:29.33 | 2:16.46 | 3:03.81 | |||
5 | Camille Nørby | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 42.92 | 1:31.07 | 2:18.49 | 3:05.45 | |||
6 | Clara Sass Husum | 2004 | Slangerup Svømmeklub | 45.05 | 1:34.03 | 2:25.38 | 3:14.36 | |||
7 | Laura Vangkilde | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 45.11 | 1:34.85 | 2:25.02 | 3:14.60 | |||
8 | Anna Marie Nielsen | 2004 | Hvidovre Svømme Klub | 45.29 | 1:34.87 | 2:26.05 | 3:14.69 | |||
9 | Katrine Bonefeld | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 45.50 | 1:36.43 | 2:26.53 | 3:15.72 | |||
10 | Sidse M. Ø. Engsbro | 2004 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 45.91 | 1:35.25 | 2:26.06 | 3:15.80 | |||
11 | Laura L. Hørning | 2004 | Glostrup Svømme Klub | 44.31 | 1:33.49 | 2:24.30 | 3:16.12 | |||
12 | Freja Møller | 2004 | Slangerup Svømmeklub | 46.40 | 1:36.06 | 2:26.93 | 3:16.36 | |||
13 | Caroline Wiuff Jensen | 2004 | Vest-Brøndby | 44.62 | 1:35.84 | 2:26.50 | 3:16.37 | |||
14 | Caroline Holm | 2004 | Kalundborg SK | 45.84 | 1:36.82 | 2:27.20 | 3:17.44 | |||
15 | Frederikke Falk-List | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 44.40 | 1:34.61 | 2:26.33 | 3:18.07 | |||
16 | Emma Stoltz | 2004 | Sigma Swim Allerød | 46.88 | 1:38.85 | 2:30.09 | 3:18.64 | |||
17 | Coco Lee Fuhrmann | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 45.35 | 1:37.12 | 2:29.14 | 3:18.88 | |||
18 | Caroline Salskov Jensen | 2005 | Hørsholm Svømmeforening | 45.96 | 1:37.82 | 2:29.46 | 3:18.94 | |||
19 | Frida Hvirring Kragh | 2004 | Hvidovre Svømme Klub | 44.47 | 1:35.73 | 2:29.54 | 3:20.12 | |||
20 | Esther Hek Hansen | 2004 | Ishøj Svømme Klub | 46.91 | 1:38.52 | 2:30.29 | 3:20.81 | |||
21 | Nønne Christensen | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 46.04 | 1:36.83 | 2:28.89 | 3:20.95 | |||
22 | Mathilda Hyldal Jung | 2004 | Slangerup Svømmeklub | 47.67 | 1:36.55 | 2:29.99 | 3:21.20 | |||
23 | Olivia Callesen | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 46.62 | 1:38.95 | 2:31.46 | 3:21.26 | |||
24 | Emilie Højen Meyer | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | 47.03 | 1:38.97 | 2:32.59 | 3:23.20 | |||
25 | Josefine Zebitz | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 46.89 | 1:40.25 | 2:30.90 | 3:23.27 | |||
26 | Clara Toft | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 46.31 | 1:39.64 | 2:33.46 | 3:25.24 | |||
27 | Malou Soelberg | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 45.03 | 1:38.17 | 2:31.71 | 3:25.52 | |||
28 | Sophia Bøttger | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | 46.37 | 1:39.07 | 2:34.56 | 3:27.02 | |||
29 | Cathrine Østergaard Niels | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | 47.82 | 1:42.00 | 2:34.34 | 3:27.45 | |||
30 | Jasmin Egeskov Andersen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 48.00 | 1:42.83 | 2:36.55 | 3:28.65 | |||
31 | Signe Krag Andersen | 2004 | Sigma Swim Allerød | 47.85 | 1:45.50 | 2:40.65 | 3:35.07 | |||
- | Anna Maria Madsen | 2004 | Swim Team Tåstrup | DSQ | 1 hånd i vend.v.175m | |||||
- | Karoline Nielsen | 2004 | Slagelse Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 12 december 2015 |
Licens til Glostrup Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 16:04 |
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Østdanske Årgang Gr. 2 | Udskriftsdato | 12 december 2015 | |||
Stævne by | Taastrup | Udskriftstidspunkt | 16:26 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og VAT-CPH | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 12 december 2015 |
Løb 12, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Carl-Emil Lønborg | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 35.87 | 1:16.09 | 1:57.23 | 2:37.76 | |||
2 | Casper Mørkhøj Hartington | 2002 | Greve Svømmeklub | 36.05 | 1:16.90 | 1:58.12 | 2:39.61 | |||
3 | Gustav Stjernholm | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 36.37 | 1:17.35 | 1:58.65 | 2:39.71 | |||
4 | Christoffer H. Andersen | 2002 | Søllerød Svømmeklub | 37.30 | 1:19.10 | 2:00.20 | 2:40.94 | |||
5 | Alexander Søgaard | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 38.22 | 1:19.74 | 2:03.15 | 2:43.97 | |||
6 | Casper Koch Henriksen | 2002 | Vallensbæk IF Af 1939 | 39.93 | 1:23.13 | 2:06.81 | 2:50.65 | |||
7 | Oliver Steenberg | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 39.87 | 1:24.20 | 2:09.61 | 2:53.51 | |||
8 | Arthur Hansen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 40.93 | 1:25.96 | 2:11.03 | 2:55.99 | |||
9 | Thomas Langvad | 2002 | Glostrup Svømme Klub | 40.97 | 1:26.12 | 2:11.63 | 2:56.80 | |||
10 | Jeppe Seelig Larsen | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 40.31 | 1:26.03 | 2:12.90 | 2:59.36 | |||
11 | Janus Rosholm | 2002 | Søllerød Svømmeklub | 41.28 | 1:27.90 | 2:16.38 | 3:00.97 | |||
12 | Lucas Reüter | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 42.24 | 1:28.81 | 2:16.58 | 3:01.20 | |||
13 | Karl Gustav B. Toft | 2002 | Søllerød Svømmeklub | 42.03 | 1:28.89 | 2:16.88 | 3:05.40 | |||
- | Asger Væver Hartvig | 2002 | Hørsholm Svømmeforening | DNS | ||||||
- | Casper Koch | 2002 | Tune I.F. Svømmeafdeling | DNS | ||||||
- | Alfred Højberg | 2002 | Lyngby Svømmeklub | DSQ | 1 hånd i vend.v.150m | |||||
Løb 12, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2016 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Mohammed Ghizzaui | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 36.95 | 1:19.63 | 2:03.44 | 2:48.70 | |||
2 | Alexander Tullberg | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 38.36 | 1:22.11 | 2:08.35 | 2:53.95 | |||
3 | Jet Lee Fuhrmann | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 39.93 | 1:25.39 | 2:11.51 | 2:58.38 | |||
4 | Nicolai Therkelsen | 2003 | Svømmeklubben Laksen | 41.50 | 1:28.49 | 2:15.07 | 2:59.82 | |||
5 | Valentin Wahl | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 41.63 | 1:28.95 | 2:15.56 | 3:01.03 | |||
6 | Elias Rought | 2003 | Korsør Sv & Livr. Klub | 41.68 | 1:28.78 | 2:16.40 | 3:02.80 | |||
7 | Mikkel Hansen | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 42.62 | 1:30.52 | 2:17.97 | 3:03.54 | |||
8 | Lauritz Tanderup Hansen | 2003 | Slagelse Svømmeklub | 43.65 | 1:31.48 | 2:18.80 | 3:03.91 | |||
9 | Asger Johansen | 2003 | Glostrup Svømme Klub | 43.41 | 1:29.82 | 2:18.35 | 3:05.43 | |||
10 | Noah Koefoed Weiss | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 43.37 | 1:30.70 | 2:18.43 | 3:05.50 | |||
11 | Karl August B. Balle | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 43.56 | 1:31.52 | 2:19.26 | 3:05.69 | |||
12 | Kasper Aagaard Jeppesen | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 42.12 | 1:30.46 | 2:18.35 | 3:07.49 | |||
13 | Troels Fogh | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 43.54 | 1:31.87 | 2:21.97 | 3:10.78 | |||
14 | Sebastian K. Greisen | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 45.20 | 1:33.25 | 2:23.12 | 3:12.36 | |||
15 | Gustav Bendix Beiter | 2003 | Herlev Svømning | 44.08 | 1:33.78 | 2:23.99 | 3:14.21 | |||
16 | Max Albertsen | 2003 | Søllerød Svømmeklub | 43.41 | 1:33.12 | 2:24.63 | 3:15.23 | |||
- | Christian Boutrup | 2003 | Sigma Swim Birkerød | Akut syg | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 12 december 2015 |
Licens til Glostrup Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 16:26 |
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Østdanske Årgang Gr. 2 | Udskriftsdato | 12 december 2015 | |||
Stævne by | Taastrup | Udskriftstidspunkt | 16:58 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og VAT-CPH | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 12 december 2015 |
Løb 13, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Gro Grinda Rasmussen | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 29.42 | 1:00.46 | |||||
2 | Alberte V. Bisgaard | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 30.62 | 1:02.14 | |||||
3 | Tine Petersen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 31.10 | 1:02.18 | |||||
4 | Terese Kjøller Rudbeck | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 31.75 | 1:02.40 | |||||
5 | Lærke Schelde-Mollerup | 2003 | Svømmeklubben Laksen | 31.84 | 1:05.55 | |||||
6 | Sarah Sirek Hansen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 32.00 | 1:05.82 | |||||
7 | Frederikke Marie Hansen | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 31.75 | 1:05.92 | |||||
7 | Luna Emilie Olsen | 2003 | Slangerup Svømmeklub | 31.66 | 1:05.92 | |||||
9 | Anna Haugsted Pihl | 2003 | Hillerød Svømmeklub | 31.40 | 1:06.01 | |||||
10 | Sofie Findahl Andersen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 31.90 | 1:06.05 | |||||
11 | Naja Thomsen | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 31.87 | 1:06.54 | |||||
12 | Esther Else Grubert | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 32.38 | 1:06.60 | |||||
13 | Sofie Maagøe | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 32.17 | 1:06.73 | |||||
14 | Luna Gammelgaard | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 32.75 | 1:07.19 | |||||
15 | Ingrid Lindemann | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 32.80 | 1:07.43 | |||||
16 | Caroline Veggerby | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 32.36 | 1:07.49 | |||||
17 | Elena Westmark Holm | 2003 | Hørsholm Svømmeforening | 31.65 | 1:07.73 | |||||
17 | Katja Skovdal Lorentzen | 2003 | Greve Svømmeklub | 32.06 | 1:07.73 | |||||
19 | Sofia Norre Bendt | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 32.85 | 1:08.06 | |||||
20 | Sofie Nielsen | 2003 | Haslev Svømmeklub | 32.84 | 1:08.10 | |||||
21 | Cornelia Bergqvist | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 33.06 | 1:08.15 | |||||
22 | Rebekka Giessing | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 32.63 | 1:08.32 | |||||
23 | Emilie Meng | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 32.78 | 1:08.48 | |||||
24 | Pernille Elm Jensen | 2003 | JGI Svømning | 33.41 | 1:08.64 | |||||
25 | Anna Wrist-Elkjær | 2003 | Swim Team Tåstrup | 32.85 | 1:08.74 | |||||
26 | Julie K Rose | 2003 | Sigma Swim Allerød | 33.76 | 1:08.93 | |||||
27 | Amalie Nielsen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 33.53 | 1:09.46 | |||||
28 | Signe Dyrskjøt Boesen | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 32.67 | 1:09.71 | |||||
29 | Maria Lund | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 33.73 | 1:09.80 | |||||
30 | Thippe de Neergaard | 2003 | VAT Copenhagen-MK31 | 33.34 | 1:10.01 | |||||
31 | Caroline Buhl Schrøder | 2003 | Sigma Swim Allerød | 33.30 | 1:10.06 | |||||
32 | Amalie Schou | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 33.79 | 1:10.19 | |||||
33 | Louise Dahl | 2003 | JGI Svømning | 34.01 | 1:10.36 | |||||
34 | Laura Boutrup | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 33.90 | 1:10.64 | |||||
35 | Isabella Rosenberg | 2003 | VAT Copenhagen-MK31 | 34.33 | 1:11.47 | |||||
36 | Fiona Burmester | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 34.32 | 1:11.70 | |||||
37 | Olivia Mammen | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.02 | 1:12.02 | |||||
38 | Sophie Grandjean | 2003 | Ringsted Svømme Klub | 34.44 | 1:12.05 | |||||
39 | Astrid Thimmer | 2003 | Hørsholm Svømmeforening | 33.82 | 1:12.13 | |||||
40 | Maria Hagen | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 34.02 | 1:12.15 | |||||
41 | Nikoline Skovly Larsen | 2003 | Næstved IF | 34.11 | 1:12.57 | |||||
42 | Olivia Ida Madsen | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 34.31 | 1:12.76 | |||||
43 | Christine Mardov-Johansen | 2003 | Frederikssund Svømmeklub | 34.17 | 1:13.27 | |||||
44 | Karoline Kortbæk | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 35.43 | 1:13.42 | |||||
45 | Lærke Blond | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 37.28 | 1:20.05 | |||||
- | Clara Rybak-Andersen | 2003 | Gentofte Svømme Klub | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Julie Laugesen | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 13, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2016 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Wilma Anker | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | 32.84 | 1:06.86 | |||||
2 | Roseline Løkkegaard | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | 32.87 | 1:07.78 | |||||
3 | Liva Stjernholm | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.04 | 1:08.00 | |||||
4 | Linnea Hietala | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 33.24 | 1:08.07 | |||||
5 | Sofie Bruun Høvring | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 33.23 | 1:08.50 | |||||
6 | Anna Højerslev Eriksen | 2004 | Vest-Brøndby | 33.62 | 1:09.21 | |||||
7 | Johanne Baes Aaholst | 2004 | Hillerød Svømmeklub | 34.35 | 1:09.86 | |||||
8 | Sara Damkjær Bartels | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | 33.19 | 1:10.14 | |||||
9 | Emma Thorsen | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 33.14 | 1:10.26 | |||||
10 | Mathilde Maria Thorsen | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 33.84 | 1:11.19 | |||||
11 | Laura Borre Jacobsen | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 34.00 | 1:11.42 | |||||
12 | Martha Hjuler Britze | 2004 | Hørsholm Svømmeforening | 34.21 | 1:11.79 | |||||
13 | Asta Poulsen Dolan | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 35.14 | 1:11.82 | |||||
14 | Viktoria Freja Sørensen | 2004 | Swim Team Tåstrup | 34.18 | 1:12.08 | |||||
15 | Sophia Bøttger | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | 34.41 | 1:12.12 | |||||
16 | Anna Marie Nielsen | 2004 | Hvidovre Svømme Klub | 34.45 | 1:12.21 | |||||
17 | Frida Bang Stanelt | 2004 | Kalundborg SK | 34.38 | 1:12.45 | |||||
17 | Mathilde Hagihara | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 35.09 | 1:12.45 | |||||
19 | Isabella Victoria Nimb | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 34.73 | 1:12.95 | |||||
20 | Schastine Skifter Tabor | 2005 | Swim Team Tåstrup | 34.64 | 1:14.07 | |||||
21 | Mille Maxwell Berthou | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 35.34 | 1:14.11 | |||||
22 | Anne Sofie Evald | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 35.15 | 1:14.12 | |||||
23 | Frida Hvirring Kragh | 2004 | Hvidovre Svømme Klub | 35.74 | 1:14.16 | |||||
24 | Olivia Callesen | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 35.09 | 1:14.18 | |||||
25 | Sidse M. Ø. Engsbro | 2004 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 34.79 | 1:14.31 | |||||
26 | Liva Søby | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 35.70 | 1:14.50 | |||||
27 | Jasmin Philip | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 35.96 | 1:14.78 | |||||
28 | Josefine Arbo Sørensen | 2004 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 35.38 | 1:14.93 | |||||
29 | Liva Lund Hansen | 2005 | Vallensbæk IF Af 1939 | 36.06 | 1:14.94 | |||||
30 | Ofelia Vejsager Nøddekær | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 36.84 | 1:15.42 | |||||
31 | Nicoline H. Baadsgaard | 2004 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 35.18 | 1:15.70 | |||||
32 | Cornelia Vâmosi | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 35.66 | 1:15.88 | |||||
33 | Kajsa G. Christensen | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 36.01 | 1:15.89 | |||||
34 | Josephine Holst Vinther | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 37.07 | 1:15.92 | |||||
35 | Kaya Vennick Haugbølle | 2004 | Hørsholm Svømmeforening | 36.47 | 1:16.14 | |||||
36 | Emma Ekman | 2004 | Svømmeklubben Laksen | 37.42 | 1:16.92 | |||||
36 | Rebecca Hoeck | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 37.54 | 1:16.92 | |||||
38 | Mathilde Edele Borg | 2004 | Hørsholm Svømmeforening | 37.66 | 1:18.06 | |||||
39 | Josephine Lysdahl | 2004 | Hørsholm Svømmeforening | 37.65 | 1:19.74 | |||||
- | Josefine Krumbak | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | Akut syg | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 12 december 2015 |
Licens til Glostrup Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 16:58 |
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Østdanske Årgang Gr. 2 | Udskriftsdato | 12 december 2015 | |||
Stævne by | Taastrup | Udskriftstidspunkt | 17:19 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og VAT-CPH | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 12 december 2015 |
Løb 14, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Nicklas Östman Pedersen | 2002 | Herlev Svømning | 27.83 | 57.23 | |||||
2 | Frederik Eg Ibsen | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 28.52 | 58.71 | |||||
3 | Frederik Møller | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 28.20 | 58.80 | |||||
4 | Leo Badaker | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 28.00 | 58.97 | |||||
5 | Marcus Skøtt Haslev | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 28.77 | 59.63 | |||||
6 | Pedja Kuzmanovic | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 28.67 | 59.67 | |||||
7 | Emil Kayerød-Rasmussen | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 28.36 | 59.87 | |||||
8 | Frederik Bojesen | 2002 | JGI Svømning | 29.33 | 1:00.84 | |||||
9 | Gustav Fabiansen | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 29.92 | 1:00.93 | |||||
10 | Jeroen Grimmelikhuijzen | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 29.70 | 1:00.94 | |||||
11 | Christoffer H. Andersen | 2002 | Søllerød Svømmeklub | 29.82 | 1:01.28 | |||||
12 | Jakob Alexander Jensen | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 29.74 | 1:01.53 | |||||
13 | Jakob Strunge Nissen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 29.56 | 1:01.76 | |||||
14 | Bertram Dreyer Riis | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 30.26 | 1:01.83 | |||||
15 | Theodor L Munch-Jensen | 2002 | Solrød Svømmeklub | 35.50 | 1:02.10 | |||||
16 | Mikkel Eg Ibsen | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 30.04 | 1:02.19 | |||||
17 | Nicolai Pagh Petersen | 2002 | Nakskov Svømme Klub | 29.73 | 1:02.55 | |||||
18 | Emil Steenberg | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 30.65 | 1:02.63 | |||||
19 | Benjamin Nørgaard Eriksen | 2002 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 29.87 | 1:02.70 | |||||
20 | Nicolai Wiuff | 2002 | Herlev Svømning | 30.19 | 1:02.72 | |||||
21 | Alfred Højberg | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 30.11 | 1:02.76 | |||||
22 | Asbjørn Floor-Bøjden | 2002 | Swim Team Tåstrup | 29.82 | 1:02.78 | |||||
23 | Alfred Klarskov | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 30.20 | 1:02.91 | |||||
24 | August Schade Cantby | 2002 | Slagelse Svømmeklub | 30.59 | 1:03.04 | |||||
25 | Anders Skousen | 2002 | Hvidovre Svømme Klub | 30.39 | 1:03.26 | |||||
26 | Marcus Dessau | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 30.34 | 1:03.41 | |||||
27 | Emil Kildahl Døssing | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 30.93 | 1:03.80 | |||||
28 | Marcus Ipsen | 2002 | Slagelse Svømmeklub | 31.46 | 1:05.46 | |||||
29 | Frede Meincke | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 31.83 | 1:06.02 | |||||
30 | Gustav Haugård Hansen | 2002 | Hvidovre Svømme Klub | 31.26 | 1:06.28 | |||||
31 | Peter Eskjær-Køppen | 2002 | Herlev Svømning | 32.08 | 1:06.43 | |||||
32 | Tor Ejrnæs | 2002 | Hvidovre Svømme Klub | 31.81 | 1:06.57 | |||||
33 | Mathias Berner Jensen | 2002 | Hvidovre Svømme Klub | 32.67 | 1:07.38 | |||||
34 | Altin Misimi | 2002 | Herlev Svømning | 33.51 | 1:11.82 | |||||
- | Oliver Skadhauge | 2002 | Swim Team Tåstrup | DNS | ||||||
- | Tobias Dan Hansen | 2002 | Glostrup Svømme Klub | Akut syg | ||||||
Løb 14, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2016 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Rasmus Nickelsen | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 27.40 | 57.75 | |||||
2 | Joakim Køhn | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 29.88 | 1:02.58 | |||||
3 | Mikkel Hjelm | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 30.61 | 1:03.24 | |||||
4 | Mikkel Mortensen | 2003 | Kalundborg SK | 31.66 | 1:04.15 | |||||
5 | Alexander Tullberg | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 31.18 | 1:04.31 | |||||
6 | Oscar Thinghøjen | 2003 | VAT Copenhagen-MK31 | 31.33 | 1:05.03 | |||||
7 | Mikkel Quaade | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 30.83 | 1:05.11 | |||||
8 | Lasse Darlem Brandt | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.99 | 1:05.68 | |||||
9 | Harald Franck | 2003 | Næstved IF | 31.46 | 1:06.30 | |||||
10 | Ole Hovmand | 2003 | Svømmeklubben Syd | 32.35 | 1:06.31 | |||||
11 | Mikkel Jørgensen | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 31.87 | 1:06.35 | |||||
12 | Jet Lee Fuhrmann | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 31.94 | 1:06.86 | |||||
13 | Carl Heyn Stage | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 31.73 | 1:06.98 | |||||
14 | Christoffer Rekling | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 32.12 | 1:07.09 | |||||
15 | Sebastian Hviid Larsen | 2004 | Hørsholm Svømmeforening | 32.49 | 1:07.27 | |||||
16 | Rasmus Skarby Madsen | 2003 | Slangerup Svømmeklub | 32.59 | 1:07.35 | |||||
17 | Marco Knudsen | 2003 | Greve Svømmeklub | 32.49 | 1:07.42 | |||||
18 | Lucas Jul Pedersen | 2003 | Næstved IF | 32.76 | 1:07.71 | |||||
19 | Benjamin Bodal | 2003 | Ringsted Svømme Klub | 32.09 | 1:07.72 | |||||
20 | Filip Bruhn | 2003 | Hørsholm Svømmeforening | 32.16 | 1:07.95 | |||||
21 | Mohammed Ghizzaui | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 32.75 | 1:08.15 | |||||
22 | Noah Koefoed Weiss | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 33.06 | 1:08.53 | |||||
23 | Lukas Majvig Andersen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 32.34 | 1:08.75 | |||||
24 | Rasmus Warberg | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 32.25 | 1:09.07 | |||||
25 | Christoffer Frederiksen | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 32.88 | 1:10.36 | |||||
26 | Peter Vinge-Maigaard | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 32.96 | 1:10.90 | |||||
27 | Oliver Sperling | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 34.03 | 1:11.54 | |||||
28 | Kristoffer H. Jensen | 2003 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 34.49 | 1:11.93 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 12 december 2015 |
Licens til Glostrup Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 17:19 |
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Østdanske Årgang Gr. 2 | Udskriftsdato | 12 december 2015 | |||
Stævne by | Taastrup | Udskriftstidspunkt | 17:48 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og VAT-CPH | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 12 december 2015 |
Løb 15, 4X100m Medley Damer, Finaler Årg. 2003-2016 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | Opnået | Status | |||
1 | Kvik Piger 1 | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 4:40.69 | ||||||
Sofie Findahl Andersen | 2003 | 35.13 | 1:13.34 | 1:13.34 | ||||||
Caroline Brink | 2003 | 36.01 | 1:16.04 | 2:29.38 | ||||||
Celia Puggaard | 2003 | 31.90 | 1:08.65 | 3:38.03 | ||||||
Tine Petersen | 2003 | 30.89 | 1:02.66 | 4:40.69 | ||||||
2 | Gsc Piger 1 | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 4:45.05 | ||||||
Frederikke Marie Hansen | 2003 | 35.10 | 1:12.41 | 1:12.41 | ||||||
Sara Damkjær Bartels | 2004 | 38.53 | 1:23.29 | 2:35.70 | ||||||
Gro Grinda Rasmussen | 2003 | 30.46 | 1:05.66 | 3:41.36 | ||||||
Terese Kjøller Rudbeck | 2003 | 30.37 | 1:03.69 | 4:45.05 | ||||||
3 | Gentofte Piger 1 | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 4:47.39 | ||||||
Frederikke Falk-List | 2004 | 36.54 | 1:15.26 | 1:15.26 | ||||||
Clara Rybak-Andersen | 2003 | 36.22 | 1:18.18 | 2:33.44 | ||||||
Mia Rindshøj | 2003 | 33.33 | 1:11.91 | 3:45.35 | ||||||
Alberte V. Bisgaard | 2003 | 29.72 | 1:02.04 | 4:47.39 | ||||||
4 | Hovedstadens Piger 1 | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 4:53.44 | ||||||
Clara Carlquist | 2003 | 34.75 | 1:11.06 | 1:11.06 | ||||||
Hannah Höesch | 2003 | 38.22 | 1:22.59 | 2:33.65 | ||||||
Sofie Maagøe | 2003 | 33.97 | 1:12.63 | 3:46.28 | ||||||
Naja Thomsen | 2003 | 32.25 | 1:07.16 | 4:53.44 | ||||||
5 | Sigma Piger 1 | 2003 | Sigma Swim | 4:56.56 | ||||||
Maria Lund | 2003 | 36.64 | 1:15.28 | 1:15.28 | ||||||
Julie K Rose | 2003 | 39.73 | 1:22.08 | 2:37.36 | ||||||
Therese Sand Frederiksen | 2003 | 33.33 | 1:12.17 | 3:49.53 | ||||||
Cornelia Bergqvist | 2003 | 31.96 | 1:07.03 | 4:56.56 | ||||||
6 | A6 Piger 1 | 2003 | A6 | 4:57.40 | ||||||
Luna Emilie Olsen | 2003 | 37.58 | 1:53.13 | 1:53.13 | ||||||
Liva Buchholt Johansen | 2003 | 41.63 | 1:18.49 | 3:11.62 | ||||||
Pernille Elm Jensen | 2003 | 42.16 | 1:12.46 | 4:24.08 | ||||||
Lærke Schelde-Mollerup | 2003 | 33.32 | 33.32 | 4:57.40 | ||||||
7 | Kvik Piger 2 | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 4:57.64 | ||||||
Amalie Nielsen | 2003 | 37.08 | 1:17.27 | 1:17.27 | ||||||
Emilie Meng | 2003 | 38.19 | 1:20.90 | 2:38.17 | ||||||
Amalie Michelsen | 2003 | 34.73 | 1:13.62 | 3:51.79 | ||||||
Sarah Sirek Hansen | 2003 | 31.85 | 1:05.85 | 4:57.64 | ||||||
8 | Gsc Piger 2 | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 5:04.19 | ||||||
Emma Hansen | 2004 | 35.34 | 1:14.19 | 1:14.19 | ||||||
Amalie Schou | 2003 | 41.04 | 1:26.81 | 2:41.00 | ||||||
Esther Else Grubert | 2003 | 34.52 | 1:13.16 | 3:54.16 | ||||||
Roseline Løkkegaard | 2004 | 32.55 | 1:10.03 | 5:04.19 | ||||||
9 | Vat-Cph Piger 1 | 2003 | VAT Copenhagen | 5:06.97 | ||||||
Caroline Veggerby | 2003 | 37.00 | 1:16.17 | 1:16.17 | ||||||
Josephine B. U. Danielsen | 2003 | 40.94 | 1:28.35 | 2:44.52 | ||||||
Julie Laugesen | 2003 | 31.37 | 1:10.34 | 3:54.86 | ||||||
Sofie Bruun Høvring | 2004 | 33.98 | 1:12.11 | 5:06.97 | ||||||
10 | Sigma Piger 2 | 2003 | Sigma Swim | 5:12.81 | ||||||
Caroline Buhl Schrøder | 2003 | 36.77 | 1:55.65 | 1:55.65 | ||||||
Esther Marie Heunicke | 2003 | 44.67 | 1:24.00 | 3:19.65 | ||||||
Laura Boutrup | 2003 | 45.35 | 1:17.63 | 4:37.28 | ||||||
Ingrid Lindemann | 2003 | 35.53 | 35.53 | 5:12.81 | ||||||
11 | Hovedstadens Piger 2 | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 5:14.72 | ||||||
Luna Gammelgaard | 2003 | 36.98 | 1:15.02 | 1:15.02 | ||||||
Emilia Naledi Madonsela | 2003 | 40.64 | 1:26.75 | 2:41.77 | ||||||
Jasmin Philip | 2004 | 38.83 | 1:28.00 | 4:09.77 | ||||||
Mia Lindberg | 2003 | 30.73 | 1:04.95 | 5:14.72 | ||||||
12 | Vat-Cph Piger 2 | 2003 | VAT Copenhagen | 5:18.98 | ||||||
Emma Thorsen | 2004 | 40.51 | 1:23.22 | 1:23.22 | ||||||
Lærke Blond | 2003 | 41.33 | 1:27.38 | 2:50.60 | ||||||
Amalie Kruse Enemærke | 2003 | 36.34 | 1:19.82 | 4:10.42 | ||||||
Thippe de Neergaard | 2003 | 32.58 | 1:08.56 | 5:18.98 | ||||||
13 | Lyngby Piger 1 | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 5:19.28 | ||||||
Ella Stenholt | 2003 | 35.91 | 1:14.45 | 1:14.45 | ||||||
Sofia Norre Bendt | 2003 | 43.70 | 1:31.54 | 2:45.99 | ||||||
Cathrine Toftelund Larsen | 2003 | 37.21 | 1:55.77 | 4:41.76 | ||||||
Laura Borre Jacobsen | 2004 | 37.52 | 37.52 | 5:19.28 | ||||||
14 | Gentofte Piger 2 | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 5:22.91 | ||||||
Signe Dyrskjøt Boesen | 2003 | 38.78 | 1:21.27 | 1:21.27 | ||||||
Viola Demuth Andersen | 2003 | 40.43 | 1:26.85 | 2:48.12 | ||||||
Asta Poulsen Dolan | 2004 | 36.56 | 1:20.27 | 4:08.39 | ||||||
Sia Nikoline Schrøder | 2003 | 34.98 | 1:14.52 | 5:22.91 | ||||||
15 | Triton Talent Piger | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 5:26.20 | ||||||
Kathrine Bang Rubak | 2004 | 42.15 | 1:26.49 | 1:26.49 | ||||||
Ida-Marie Frydenlund | 2003 | 40.79 | 1:27.39 | 2:53.88 | ||||||
Olivia Mammen | 2003 | 37.45 | 1:21.37 | 4:15.25 | ||||||
Liva Stjernholm | 2004 | 33.43 | 1:10.95 | 5:26.20 | ||||||
16 | Gti 2 Piger | 2003 | GTI | 5:29.95 | ||||||
Katja Skovdal Lorentzen | 2003 | 37.56 | 1:16.46 | 1:16.46 | ||||||
Julie Wolter | 2003 | 44.23 | 1:32.66 | 2:49.12 | ||||||
Emma Hebsgaard Nielsen | 2003 | 37.91 | 1:25.63 | 4:14.75 | ||||||
Nomi Schau | 2004 | 35.08 | 1:15.20 | 5:29.95 | ||||||
17 | A6 Piger 2 | 2004 | A6 | 5:34.18 | ||||||
Clara Sass Husum | 2004 | 41.07 | 1:24.00 | 1:24.00 | ||||||
Mathilda Hyldal Jung | 2004 | 44.49 | 1:33.17 | 2:57.17 | ||||||
Freja Møller | 2004 | 39.92 | 1:25.88 | 4:23.05 | ||||||
Louise Dahl | 2003 | 33.32 | 1:11.13 | 5:34.18 | ||||||
18 | Lyngby Piger 2 | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 5:36.78 | ||||||
Karoline Kortbæk | 2003 | 39.30 | 2:04.56 | 2:04.56 | ||||||
Maria Hagen | 2003 | 49.92 | 1:25.54 | 3:30.10 | ||||||
Annika Lundin Brockdorff | 2003 | 1:25.26 | 2:06.68 | 5:36.78 | ||||||
Anastasia Smirnov | 2004 | 5:36.78 | ||||||||
19 | Gti 3 Piger | 2004 | GTI | 5:49.56 | ||||||
Josefine Arbo Sørensen | 2004 | 44.81 | 1:31.11 | 1:31.11 | ||||||
Esther Hek Hansen | 2004 | 46.62 | 2:17.06 | 3:48.17 | ||||||
Sidse M. Ø. Engsbro | 2004 | 45.87 | 1:20.66 | 5:08.83 | ||||||
Nicoline H. Baadsgaard | 2004 | 40.73 | 40.73 | 5:49.56 | ||||||
- | Søllerød Girls | 2003 | Søllerød Svømmeklub | Afmeldt korrekt | ||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
- | Hovedstadens Piger 3 | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | DSQ | Asynk.ben i fly | |||||
Maya Solvej H. Bärmann | 2004 | 38.59 | 1:20.84 | 1:20.84 | ||||||
Mathilde Hagihara | 2004 | 2:49.91 | ||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 12 december 2015 |
Licens til Glostrup Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 17:48 |
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Østdanske Årgang Gr. 2 | Udskriftsdato | 12 december 2015 | |||
Stævne by | Taastrup | Udskriftstidspunkt | 18:03 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og VAT-CPH | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 12 december 2015 |
Løb 16, 4X100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2002-2016 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | Opnået | Status | |||
1 | Sigma Drenge 1 | 2002 | Sigma Swim | 4:35.51 | ||||||
Emil Kildahl Døssing | 2002 | 33.63 | 1:08.69 | 1:08.69 | ||||||
Alexander Tullberg | 2003 | 38.02 | 1:20.68 | 2:29.37 | ||||||
Frederik Bojesen | 2002 | 30.77 | 1:05.34 | 3:34.71 | ||||||
Mikkel Eg Ibsen | 2002 | 28.97 | 1:00.80 | 4:35.51 | ||||||
2 | Vat-Cph Drenge 1 | 2002 | VAT Copenhagen | 4:36.04 | ||||||
Thomas Langvad | 2002 | 35.78 | 1:13.40 | 1:13.40 | ||||||
Asbjørn Floor-Bøjden | 2002 | 36.00 | 1:17.85 | 2:31.25 | ||||||
Rasmus Nickelsen | 2003 | 28.08 | 1:01.89 | 3:33.14 | ||||||
Joakim Køhn | 2003 | 29.52 | 1:02.90 | 4:36.04 | ||||||
3 | Gentofte Drenge 1 | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 4:38.09 | ||||||
Marcus Dessau | 2002 | 35.07 | 1:12.79 | 1:12.79 | ||||||
Carl-Emil Lønborg | 2002 | 33.79 | 1:12.98 | 2:25.77 | ||||||
Leo Badaker | 2002 | 29.55 | 1:05.81 | 3:31.58 | ||||||
Linus Lindquist | 2002 | 32.03 | 1:06.51 | 4:38.09 | ||||||
4 | Hovedstadens Halvhjerne | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 4:38.74 | ||||||
Marcus Skøtt Haslev | 2002 | 33.38 | 1:09.49 | 1:09.49 | ||||||
Jeppe Seelig Larsen | 2002 | 38.29 | 1:22.27 | 2:31.76 | ||||||
Bertram Dreyer Riis | 2002 | 30.79 | 1:06.79 | 3:38.55 | ||||||
Alfred Klarskov | 2002 | 28.92 | 1:00.19 | 4:38.74 | ||||||
5 | Gsc Drenge | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 4:38.99 | ||||||
Jakob Alexander Jensen | 2002 | 33.98 | 1:11.45 | 1:11.45 | ||||||
Oliver Steenberg | 2002 | 36.33 | 1:18.18 | 2:29.63 | ||||||
Jeroen Grimmelikhuijzen | 2002 | 31.19 | 1:07.60 | 3:37.23 | ||||||
Emil Steenberg | 2002 | 30.06 | 1:01.76 | 4:38.99 | ||||||
6 | Lyngby Drenge 1 | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 4:39.87 | ||||||
Alfred Højberg | 2002 | 32.76 | 1:08.22 | 1:08.22 | ||||||
Mikkel Quaade | 2003 | 39.18 | 1:24.52 | 2:32.74 | ||||||
Emil Kayerød-Rasmussen | 2002 | 31.83 | 1:07.39 | 3:40.13 | ||||||
Gustav Fabiansen | 2002 | 28.90 | 59.74 | 4:39.87 | ||||||
7 | Triton Talent Drenge | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 4:40.93 | ||||||
Mikkel Hjelm | 2003 | 36.04 | 1:15.59 | 1:15.59 | ||||||
Gustav Stjernholm | 2002 | 33.94 | 1:13.48 | 2:29.07 | ||||||
Kasper Bonnichsen | 2002 | 30.84 | 1:07.45 | 3:36.52 | ||||||
Lasse Darlem Brandt | 2003 | 30.80 | 1:04.41 | 4:40.93 | ||||||
8 | Herlevs Knægte | 2002 | Herlev Svømning | 4:41.26 | ||||||
Peter Eskjær-Køppen | 2002 | 35.76 | 1:13.75 | 1:13.75 | ||||||
Nicolai Wiuff | 2002 | 37.09 | 1:19.67 | 2:33.42 | ||||||
Nicklas Östman Pedersen | 2002 | 28.53 | 1:00.89 | 3:34.31 | ||||||
Altin Misimi | 2002 | 31.30 | 1:06.95 | 4:41.26 | ||||||
9 | Gti 2 Drenge | 2002 | GTI | 4:41.72 | ||||||
Mads Enghave | 2002 | 34.39 | 1:11.71 | 1:11.71 | ||||||
Casper Mørkhøj Hartington | 2002 | 35.69 | 1:14.16 | 2:25.87 | ||||||
Benjamin Nørgaard Eriksen | 2002 | 31.80 | 1:11.41 | 3:37.28 | ||||||
Mads Vahrens | 2002 | 30.90 | 1:04.44 | 4:41.72 | ||||||
10 | A6 Drenge | 2002 | A6 | 4:51.45 | ||||||
Nicolai Therkelsen | 2003 | 38.25 | 1:17.31 | 1:17.31 | ||||||
Morten Østergaard | 2002 | 36.77 | 1:19.64 | 2:36.95 | ||||||
Frederik Bojesen | 2002 | 31.97 | 1:08.36 | 3:45.31 | ||||||
Rasmus Skarby Madsen | 2003 | 31.42 | 1:06.14 | 4:51.45 | ||||||
11 | Søllerød Boys | 2002 | Søllerød Svømmeklub | 4:51.53 | ||||||
Asger Hugo Juul | 2003 | 38.52 | 1:19.77 | 1:19.77 | ||||||
Christoffer H. Andersen | 2002 | 36.34 | 1:16.77 | 2:36.54 | ||||||
Christoffer Weiss | 2002 | 31.90 | 1:09.67 | 3:46.21 | ||||||
Karl Gustav B. Toft | 2002 | 31.16 | 1:05.32 | 4:51.53 | ||||||
12 | Hvidovre Drenge | 2002 | Hvidovre Svømme Klub | 4:56.95 | ||||||
Anders Skousen | 2002 | 33.57 | 1:09.84 | 1:09.84 | ||||||
Oscar Cleemann | 2003 | 41.47 | 1:28.79 | 2:38.63 | ||||||
Gustav Haugård Hansen | 2002 | 32.81 | 1:11.74 | 3:50.37 | ||||||
Tor Ejrnæs | 2002 | 31.27 | 1:06.58 | 4:56.95 | ||||||
13 | Hovedstadens Drenge 2 | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 4:57.37 | ||||||
Jens Bomgaard | 2002 | 35.82 | 1:13.89 | 1:13.89 | ||||||
Jet Lee Fuhrmann | 2004 | 39.34 | 1:24.51 | 2:38.40 | ||||||
Oliver Søgaard-Andersen | 2003 | 32.51 | 1:13.26 | 3:51.66 | ||||||
Frede Meincke | 2002 | 31.69 | 1:05.71 | 4:57.37 | ||||||
14 | Vat-Cph Drenge 2 | 2002 | VAT Copenhagen | 5:00.15 | ||||||
Oscar Thinghøjen | 2003 | 37.08 | 1:17.01 | 1:17.01 | ||||||
Mohammed Ghizzaui | 2003 | 38.00 | 1:21.55 | 2:38.56 | ||||||
Mikkel Jørgensen | 2003 | 32.04 | 1:11.40 | 3:49.96 | ||||||
Oskar Skov Grell | 2002 | 33.74 | 1:10.19 | 5:00.15 | ||||||
15 | Lyngby Drenge 2 | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 5:16.32 | ||||||
Kaare Aagaard Jeppesen | 2003 | 35.40 | 1:14.87 | 1:14.87 | ||||||
Lucas Reüter | 2002 | 39.73 | 1:25.71 | 2:40.58 | ||||||
Bror Textor-Broch | 2003 | 38.03 | 1:24.86 | 4:05.44 | ||||||
Anders Lundin Brockdorff | 2003 | 32.81 | 1:10.88 | 5:16.32 | ||||||
16 | Gti 3 Drenge | 2003 | GTI | 5:20.22 | ||||||
Nickolas Kofoed Thestrup | 2003 | 37.69 | 1:17.83 | 1:17.83 | ||||||
Oliver Kjærsgaard Mølbak | 2004 | 43.46 | 1:32.86 | 2:50.69 | ||||||
Kristoffer H. Jensen | 2003 | 36.42 | 1:20.43 | 4:11.12 | ||||||
Marco Knudsen | 2003 | 33.13 | 1:09.10 | 5:20.22 | ||||||
- | Sigma Drenge 2 | 2002 | Sigma Swim | Akut syg | ||||||
Niels Skovbye Brandt | 2002 | |||||||||
Christian Boutrup | 2003 | |||||||||
Lucas Emil Christensen | 2003 | |||||||||
Christoffer Rekling | 2003 | |||||||||
- | Kvik Drenge | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DSQ | Fler.flyben ef.start | |||||
Jakob Strunge Nissen | 2002 | 32.61 | 1:07.22 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 12 december 2015 |
Licens til Glostrup Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 18:03 |
Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Østdanske Årgang Gr. 2 | Udskriftsdato | 13 december 2015 | |||
Stævne by | Taastrup | Udskriftstidspunkt | 10:24 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og VAT-CPH | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 12 december 2015 |
Løb 17, 4X50m Medley Damer, Finaler Årg. 2003-2016 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Kvik Piger 1 | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:07.52 | ||||||
Sofie Findahl Andersen | 2003 | 33.46 | 33.46 | |||||||
Caroline Brink | 2003 | 35.72 | 1:09.18 | |||||||
Celia Puggaard | 2003 | 58.34 | 2:07.52 | |||||||
Tine Petersen | 2003 | 2:07.52 | ||||||||
2 | Gsc Piger 1 | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 2:08.31 | ||||||
Terese Kjøller Rudbeck | 2003 | 33.46 | 33.46 | |||||||
Sara Damkjær Bartels | 2004 | 37.38 | 1:10.84 | |||||||
Gro Grinda Rasmussen | 2003 | 28.89 | 1:39.73 | |||||||
Frederikke Marie Hansen | 2003 | 28.58 | 2:08.31 | |||||||
3 | Gentofte Piger 1 | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 2:08.88 | ||||||
Frederikke Falk-List | 2004 | 34.11 | 34.11 | |||||||
Clara Rybak-Andersen | 2003 | 35.67 | 1:09.78 | |||||||
Mia Rindshøj | 2003 | 31.05 | 1:40.83 | |||||||
Alberte V. Bisgaard | 2003 | 28.05 | 2:08.88 | |||||||
4 | A6 Piger 1 | 2003 | A6 | 2:13.05 | ||||||
Lærke Schelde-Mollerup | 2003 | 34.45 | 34.45 | |||||||
Pernille Elm Jensen | 2003 | 37.04 | 1:11.49 | |||||||
Luna Emilie Olsen | 2003 | 32.22 | 1:43.71 | |||||||
Liva Buchholt Johansen | 2003 | 29.34 | 2:13.05 | |||||||
5 | Hovedstadens Piger 1 | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:13.39 | ||||||
Clara Carlquist | 2003 | 1:11.68 | 1:11.68 | |||||||
Hannah Höesch | 2003 | 31.32 | 1:43.00 | |||||||
Sofie Maagøe | 2003 | 30.39 | 2:13.39 | |||||||
Mia Lindberg | 2003 | 2:13.39 | ||||||||
6 | Kvik Piger 2 | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:14.76 | ||||||
Amalie Nielsen | 2003 | 36.21 | 36.21 | |||||||
Emilie Meng | 2003 | 36.64 | 1:12.85 | |||||||
Amalie Michelsen | 2003 | 32.25 | 1:45.10 | |||||||
Sarah Sirek Hansen | 2003 | 29.66 | 2:14.76 | |||||||
7 | Gsc Piger 2 | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 2:15.61 | ||||||
Emma Hansen | 2004 | 34.03 | 34.03 | |||||||
Amalie Schou | 2003 | 39.56 | 1:13.59 | |||||||
Esther Else Grubert | 2003 | 31.61 | 1:45.20 | |||||||
Roseline Løkkegaard | 2004 | 30.41 | 2:15.61 | |||||||
8 | Sigma Piger 1 | 2003 | Sigma Swim | 2:15.73 | ||||||
Maria Lund | 2003 | 35.87 | 35.87 | |||||||
Julie K Rose | 2003 | 38.13 | 1:14.00 | |||||||
Therese Sand Frederiksen | 2003 | 31.91 | 1:45.91 | |||||||
Ingrid Lindemann | 2003 | 29.82 | 2:15.73 | |||||||
9 | Vat-Cph Piger 2 | 2003 | VAT Copenhagen | 2:21.05 | ||||||
Emma Thorsen | 2004 | 38.14 | 38.14 | |||||||
Lærke Blond | 2003 | 40.63 | 1:18.77 | |||||||
Anna Wrist-Elkjær | 2003 | 31.67 | 1:50.44 | |||||||
Thippe de Neergaard | 2003 | 30.61 | 2:21.05 | |||||||
10 | Sigma Piger 2 | 2003 | Sigma Swim | 2:21.26 | ||||||
Caroline Buhl Schrøder | 2003 | 36.76 | 36.76 | |||||||
Esther Marie Heunicke | 2003 | 38.96 | 1:15.72 | |||||||
Kajsa G. Christensen | 2004 | 34.73 | 1:50.45 | |||||||
Cornelia Bergqvist | 2003 | 30.81 | 2:21.26 | |||||||
11 | Hovedstadens Piger 2 | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:22.51 | ||||||
Luna Gammelgaard | 2003 | 35.63 | 35.63 | |||||||
Laura Vangkilde | 2004 | 41.32 | 1:16.95 | |||||||
Malou Soelberg | 2004 | 35.15 | 1:52.10 | |||||||
Naja Thomsen | 2003 | 30.41 | 2:22.51 | |||||||
12 | Gentofte Piger 2 | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 2:24.06 | ||||||
Signe Dyrskjøt Boesen | 2003 | 36.56 | 36.56 | |||||||
Viola Demuth Andersen | 2003 | 40.30 | 1:16.86 | |||||||
Asta Poulsen Dolan | 2004 | 34.35 | 1:51.21 | |||||||
Anne Sofie Evald | 2004 | 32.85 | 2:24.06 | |||||||
13 | Lyngby Piger 1 | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 2:24.50 | ||||||
Ella Stenholt | 2003 | 36.41 | 36.41 | |||||||
Maria Hagen | 2003 | 42.84 | 1:19.25 | |||||||
Lærke Vinneck Hansen | 2004 | 34.75 | 1:54.00 | |||||||
Sofia Norre Bendt | 2003 | 30.50 | 2:24.50 | |||||||
14 | Gti 2 Piger | 2003 | GTI | 2:24.87 | ||||||
Katja Skovdal Lorentzen | 2003 | 34.35 | 34.35 | |||||||
Julie Wolter | 2003 | 41.81 | 1:16.16 | |||||||
Emma Hebsgaard Nielsen | 2003 | 35.24 | 1:51.40 | |||||||
Nomi Schau | 2004 | 33.47 | 2:24.87 | |||||||
15 | Lyngby Piger 2 | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 2:26.32 | ||||||
Karoline Kortbæk | 2003 | 37.17 | 37.17 | |||||||
Laura Borre Jacobsen | 2004 | 43.19 | 1:20.36 | |||||||
Annika Lundin Brockdorff | 2003 | 34.26 | 1:54.62 | |||||||
Cathrine Toftelund Larsen | 2003 | 31.70 | 2:26.32 | |||||||
16 | Hørsholm Piger | 2003 | Hørsholm Svømmeforening | 2:27.45 | ||||||
Martha Hjuler Britze | 2004 | 37.44 | 37.44 | |||||||
Elena Westmark Holm | 2003 | 40.34 | 1:17.78 | |||||||
Camilla Kaavé | 2003 | 37.41 | 1:55.19 | |||||||
Caroline Salskov Jensen | 2005 | 32.26 | 2:27.45 | |||||||
17 | Triton Talent Piger | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:27.57 | ||||||
Kathrine Bang Rubak | 2004 | 40.25 | 40.25 | |||||||
Ida-Marie Frydenlund | 2003 | 39.79 | 1:20.04 | |||||||
Olivia Mammen | 2003 | 35.85 | 1:55.89 | |||||||
Liva Stjernholm | 2004 | 31.68 | 2:27.57 | |||||||
18 | Helsingør Piger 2 | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 2:28.31 | ||||||
Mathilde Hedager | 2004 | 37.89 | 37.89 | |||||||
Mia Mørk Kuramoto | 2003 | 41.78 | 1:19.67 | |||||||
Fiona Burmester | 2003 | 36.47 | 1:56.14 | |||||||
Freja Stenbæksgaard | 2003 | 32.17 | 2:28.31 | |||||||
19 | Gti 3 Piger | 2004 | GTI | 2:31.36 | ||||||
Esther Hek Hansen | 2004 | 38.56 | 38.56 | |||||||
Sidse M. Ø. Engsbro | 2004 | 44.18 | 1:22.74 | |||||||
Josefine Arbo Sørensen | 2004 | 35.10 | 1:57.84 | |||||||
Nicoline H. Baadsgaard | 2004 | 33.52 | 2:31.36 | |||||||
20 | Gentofte Piger 3 | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 2:31.72 | ||||||
Sia Nikoline Schrøder | 2003 | 36.73 | 36.73 | |||||||
Clara Toft | 2004 | 42.26 | 1:18.99 | |||||||
Josephine Holst Vinther | 2004 | 39.40 | 1:58.39 | |||||||
Isabella Victoria Nimb | 2004 | 33.33 | 2:31.72 | |||||||
21 | A6 Piger 2 | 2004 | A6 | 2:32.33 | ||||||
Clara Sass Husum | 2004 | 37.21 | 37.21 | |||||||
Freja Møller | 2004 | 43.68 | 1:20.89 | |||||||
Mathilda Hyldal Jung | 2004 | 39.07 | 1:59.96 | |||||||
Louise Dahl | 2003 | 32.37 | 2:32.33 | |||||||
22 | Frederiksværk Piger | 2003 | Frederiksværk Svømmeklub | 2:37.63 | ||||||
Amanda Christensen | 2004 | 41.28 | 41.28 | |||||||
Maja Marie Elmgreen | 2003 | 40.35 | 1:21.63 | |||||||
Mathilde Laustsen | 2003 | 40.29 | 2:01.92 | |||||||
Luna Trojlsgaard | 2004 | 35.71 | 2:37.63 | |||||||
- | Helsingør Piger 1 | 2003 | Helsingør Svømmeklub | DSQ | Fler.flyben v 75m | |||||
Cornelia Vâmosi | 2004 | 37.06 | 37.06 | |||||||
- | Vat-Cph Piger 1 | 2003 | VAT Copenhagen | DSQ | Tyvstart | |||||
Caroline Veggerby | 2003 | 34.55 | 34.55 | |||||||
Josephine B. U. Danielsen | 2003 | 40.06 | 1:14.61 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 13 december 2015 |
Licens til Glostrup Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 10:24 |
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Østdanske Årgang Gr. 2 | Udskriftsdato | 13 december 2015 | |||
Stævne by | Taastrup | Udskriftstidspunkt | 10:34 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og VAT-CPH | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 12 december 2015 |
Løb 18, 4X50m Medley Herrer, Finaler Årg. 2002-2016 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Gentofte Drenge 1 | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 2:04.35 | ||||||
Linus Lindquist | 2002 | 34.16 | 34.16 | |||||||
Carl-Emil Lønborg | 2002 | 32.37 | 1:06.53 | |||||||
Marcus Dessau | 2002 | 31.80 | 1:38.33 | |||||||
Leo Badaker | 2002 | 26.02 | 2:04.35 | |||||||
2 | Lyngby Drenge 1 | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 2:04.43 | ||||||
Alfred Højberg | 2002 | 31.37 | 31.37 | |||||||
Mikkel Quaade | 2003 | 37.77 | 1:09.14 | |||||||
Emil Kayerød-Rasmussen | 2002 | 28.17 | 1:37.31 | |||||||
Gustav Fabiansen | 2002 | 27.12 | 2:04.43 | |||||||
3 | Gsc Drenge | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 2:04.56 | ||||||
Jakob Alexander Jensen | 2002 | 32.29 | 32.29 | |||||||
Oliver Steenberg | 2002 | 35.09 | 1:07.38 | |||||||
Jeroen Grimmelikhuijzen | 2002 | 29.31 | 1:36.69 | |||||||
Emil Steenberg | 2002 | 27.87 | 2:04.56 | |||||||
4 | Herlevs Knægte | 2002 | Herlev Svømning | 2:05.19 | ||||||
Nicklas Östman Pedersen | 2002 | 27.75 | 27.75 | |||||||
Nicolai Wiuff | 2002 | 36.48 | 1:04.23 | |||||||
Altin Misimi | 2002 | 32.14 | 1:36.37 | |||||||
Peter Eskjær-Køppen | 2002 | 28.82 | 2:05.19 | |||||||
5 | Vat-Cph Drenge 1 | 2002 | VAT Copenhagen | 2:05.50 | ||||||
Thomas Langvad | 2002 | 34.43 | 34.43 | |||||||
Asbjørn Floor-Bøjden | 2002 | 35.55 | 1:09.98 | |||||||
Rasmus Nickelsen | 2003 | 26.95 | 1:36.93 | |||||||
Joakim Køhn | 2003 | 28.57 | 2:05.50 | |||||||
6 | Gti 2 Drenge | 2002 | GTI | 2:05.77 | ||||||
Mads Enghave | 2002 | 32.41 | 32.41 | |||||||
Casper Mørkhøj Hartington | 2002 | 33.57 | 1:05.98 | |||||||
Benjamin Nørgaard Eriksen | 2002 | 31.15 | 1:37.13 | |||||||
Mads Vahrens | 2002 | 28.64 | 2:05.77 | |||||||
7 | Hovedstadens Halvhjerne | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:07.96 | ||||||
Marcus Skøtt Haslev | 2002 | 31.85 | 31.85 | |||||||
Jeppe Seelig Larsen | 2002 | 38.20 | 1:10.05 | |||||||
Bertram Dreyer Riis | 2002 | 30.07 | 1:40.12 | |||||||
Alfred Klarskov | 2002 | 27.84 | 2:07.96 | |||||||
8 | Triton Talent Drenge | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:09.49 | ||||||
Mikkel Hjelm | 2003 | 35.46 | 35.46 | |||||||
Gustav Stjernholm | 2002 | 32.92 | 1:08.38 | |||||||
Kasper Bonnichsen | 2002 | 31.07 | 1:39.45 | |||||||
Lasse Darlem Brandt | 2003 | 30.04 | 2:09.49 | |||||||
9 | A6 Drenge | 2002 | A6 | 2:11.66 | ||||||
Nicolai Therkelsen | 2003 | 35.87 | 35.87 | |||||||
Morten Østergaard | 2002 | 36.19 | 1:12.06 | |||||||
Frederik Bojesen | 2002 | 29.61 | 1:41.67 | |||||||
Rasmus Skarby Madsen | 2003 | 29.99 | 2:11.66 | |||||||
10 | Hvidovre Drenge | 2002 | Hvidovre Svømme Klub | 2:11.85 | ||||||
Anders Skousen | 2002 | 31.50 | 31.50 | |||||||
Oscar Cleemann | 2003 | 40.23 | 1:11.73 | |||||||
Gustav Haugård Hansen | 2002 | 30.03 | 1:41.76 | |||||||
Tor Ejrnæs | 2002 | 30.09 | 2:11.85 | |||||||
11 | Vat-Cph Drenge 2 | 2002 | VAT Copenhagen | 2:12.31 | ||||||
Oliver Skadhauge | 2002 | 35.43 | 35.43 | |||||||
Mohammed Ghizzaui | 2003 | 36.64 | 1:12.07 | |||||||
Mikkel Jørgensen | 2003 | 31.61 | 1:43.68 | |||||||
Oscar Thinghøjen | 2003 | 28.63 | 2:12.31 | |||||||
12 | Hovedstadens Drenge 2 | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:12.84 | ||||||
Jens Bomgaard | 2002 | 34.16 | 34.16 | |||||||
Jet Lee Fuhrmann | 2004 | 38.08 | 1:12.24 | |||||||
Oliver Søgaard-Andersen | 2003 | 30.87 | 1:43.11 | |||||||
Frede Meincke | 2002 | 29.73 | 2:12.84 | |||||||
13 | Kvik Drenge | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:14.49 | ||||||
Jakob Strunge Nissen | 2002 | 31.69 | 31.69 | |||||||
Arthur Hansen | 2002 | 40.08 | 1:11.77 | |||||||
Lukas Majvig Andersen | 2003 | 33.11 | 1:44.88 | |||||||
Carl Heyn Stage | 2003 | 29.61 | 2:14.49 | |||||||
14 | Hørsholm Drenge | 2002 | Hørsholm Svømmeforening | 2:15.16 | ||||||
Sebastian Hviid Larsen | 2004 | 36.77 | 36.77 | |||||||
Asger Væver Hartvig | 2002 | 34.33 | 1:11.10 | |||||||
Malte Egholm Brøns | 2003 | 33.23 | 1:44.33 | |||||||
Filip Bruhn | 2003 | 30.83 | 2:15.16 | |||||||
15 | Sigma Drenge 2 | 2002 | Sigma Swim | 2:16.04 | ||||||
Mads Rønn Olesen | 2002 | 36.58 | 36.58 | |||||||
Niels Skovbye Brandt | 2002 | 37.26 | 1:13.84 | |||||||
Lucas Emil Christensen | 2003 | 32.35 | 1:46.19 | |||||||
Christoffer Rekling | 2003 | 29.85 | 2:16.04 | |||||||
16 | Søllerød Boys | 2002 | Søllerød Svømmeklub | 2:18.83 | ||||||
Asger Hugo Juul | 2003 | 35.78 | 35.78 | |||||||
Max Albertsen | 2003 | 42.00 | 1:17.78 | |||||||
Christoffer Weiss | 2002 | 31.07 | 1:48.85 | |||||||
Karl Gustav B. Toft | 2002 | 29.98 | 2:18.83 | |||||||
17 | Lyngby Drenge 2 | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 2:19.06 | ||||||
Kasper Aagaard Jeppesen | 2003 | 34.33 | 34.33 | |||||||
Lucas Reüter | 2002 | 38.93 | 1:13.26 | |||||||
Bror Textor-Broch | 2003 | 34.87 | 1:48.13 | |||||||
Anders Lundin Brockdorff | 2003 | 30.93 | 2:19.06 | |||||||
18 | Hovedstadens Drenge 3 | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:22.11 | ||||||
Carl Emil Hertz Bugge | 2003 | 35.43 | 35.43 | |||||||
Noah Koefoed Weiss | 2003 | 41.41 | 1:16.84 | |||||||
Joshua P. Sidebotham | 2003 | 34.31 | 1:51.15 | |||||||
Sebastian K. Greisen | 2004 | 30.96 | 2:22.11 | |||||||
19 | Gti 3 Drenge | 2003 | GTI | 2:22.17 | ||||||
Nickolas Kofoed Thestrup | 2003 | 35.70 | 35.70 | |||||||
Oliver Kjærsgaard Mølbak | 2004 | 41.59 | 1:17.29 | |||||||
Kristoffer H. Jensen | 2003 | 34.31 | 1:51.60 | |||||||
Marco Knudsen | 2003 | 30.57 | 2:22.17 | |||||||
- | Sigma Drenge 1 | 2002 | Sigma Swim | DSQ | E.F.B. v. 25m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 13 december 2015 |
Licens til Glostrup Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 10:34 |
Resultat Løb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Østdanske Årgang Gr. 2 | Udskriftsdato | 13 december 2015 | |||
Stævne by | Taastrup | Udskriftstidspunkt | 11:16 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og VAT-CPH | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 12 december 2015 |
Løb 19, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Tine Petersen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 31.55 | 1:05.49 | 1:39.98 | 2:14.62 | |||
2 | Clara Carlquist | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 32.71 | 1:08.19 | 1:43.12 | 2:16.91 | |||
3 | Celia Puggaard | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 32.01 | 1:06.45 | 1:42.36 | 2:17.40 | |||
4 | Gro Grinda Rasmussen | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 31.90 | 1:07.11 | 1:44.61 | 2:17.50 | |||
5 | Alberte V. Bisgaard | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 32.22 | 1:07.44 | 1:43.98 | 2:18.08 | |||
6 | Sofie Maagøe | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 32.29 | 1:07.69 | 1:43.53 | 2:18.12 | |||
7 | Mia Lindberg | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 32.34 | 1:07.83 | 1:44.21 | 2:19.71 | |||
8 | Caroline Brink | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 32.17 | 1:08.19 | 1:44.66 | 2:21.31 | |||
9 | Sofie Findahl Andersen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 33.12 | 1:09.41 | 1:46.05 | 2:21.74 | |||
10 | Mia Rindshøj | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 32.96 | 1:09.18 | 1:46.41 | 2:21.84 | |||
11 | Clara Rybak-Andersen | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 33.04 | 1:09.70 | 1:46.94 | 2:22.37 | |||
12 | Frederikke Marie Hansen | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 33.93 | 1:10.88 | 1:46.77 | 2:22.94 | |||
13 | Cornelia Bergqvist | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 33.78 | 1:10.46 | 1:47.70 | 2:23.52 | |||
14 | Luna Emilie Olsen | 2003 | Slangerup Svømmeklub | 32.84 | 1:09.04 | 1:46.60 | 2:23.90 | |||
15 | Liva Buchholt Johansen | 2003 | Slangerup Svømmeklub | 33.21 | 1:10.17 | 1:47.36 | 2:23.97 | |||
16 | Rebekka Giessing | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 32.89 | 1:09.07 | 1:46.95 | 2:24.89 | |||
17 | Sarah Sirek Hansen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 34.32 | 1:11.71 | 1:49.56 | 2:25.52 | |||
18 | Ingrid Lindemann | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 34.13 | 1:11.16 | 1:48.83 | 2:25.86 | |||
19 | Emilie Meng | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 34.23 | 1:12.01 | 1:50.50 | 2:25.89 | |||
20 | Hannah Höesch | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 34.01 | 1:11.14 | 1:49.23 | 2:26.77 | |||
21 | Naja Thomsen | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 35.02 | 1:12.34 | 1:50.09 | 2:26.81 | |||
22 | Elena Westmark Holm | 2003 | Hørsholm Svømmeforening | 34.13 | 1:12.17 | 1:50.10 | 2:27.63 | |||
23 | Katja Skovdal Lorentzen | 2003 | Greve Svømmeklub | 33.29 | 1:11.12 | 1:50.34 | 2:28.62 | |||
24 | Caroline Veggerby | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 33.78 | 1:11.99 | 1:50.93 | 2:28.72 | |||
25 | Signe Dyrskjøt Boesen | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 33.34 | 1:11.68 | 1:50.70 | 2:28.84 | |||
26 | Amalie Schou | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 34.24 | 1:12.23 | 1:50.89 | 2:28.93 | |||
27 | Amalie Kruse Enemærke | 2003 | Glostrup Svømme Klub | 34.28 | 1:12.34 | 1:51.06 | 2:29.02 | |||
28 | Esther Else Grubert | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 34.11 | 1:11.24 | 1:49.98 | 2:29.04 | |||
29 | Sofia Norre Bendt | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 33.45 | 1:10.39 | 1:49.55 | 2:29.50 | |||
30 | Isabella Rosenberg | 2003 | VAT Copenhagen-MK31 | 33.94 | 1:11.97 | 1:50.94 | 2:29.98 | |||
31 | Thea F. Johansen | 2003 | Herlev Svømning | 32.95 | 1:10.24 | 1:50.33 | 2:30.09 | |||
32 | Laura Boutrup | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 34.88 | 1:13.66 | 1:52.27 | 2:30.10 | |||
33 | Emilia Naledi Madonsela | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 34.07 | 1:12.63 | 1:51.77 | 2:30.64 | |||
34 | Fiona Burmester | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 34.32 | 1:12.07 | 1:51.60 | 2:30.84 | |||
35 | Sophie Grandjean | 2003 | Ringsted Svømme Klub | 35.20 | 1:13.59 | 1:53.10 | 2:31.51 | |||
36 | Julie K Rose | 2003 | Sigma Swim Allerød | 36.24 | 1:15.33 | 1:53.31 | 2:31.71 | |||
37 | Louise Dahl | 2003 | JGI Svømning | 35.09 | 1:14.18 | 1:54.26 | 2:32.79 | |||
38 | Camilla Kaavé | 2003 | Hørsholm Svømmeforening | 36.80 | 1:18.86 | 2:00.79 | 2:39.02 | |||
39 | Emma Hebsgaard Nielsen | 2003 | Ishøj Svømme Klub | 34.60 | 1:14.08 | 1:57.94 | 2:42.40 | |||
- | Olivia Ida Madsen | 2003 | Helsingør Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 19, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2016 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Wilma Anker | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | 34.16 | 1:12.10 | 1:49.92 | 2:26.10 | |||
2 | Roseline Løkkegaard | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | 34.64 | 1:12.86 | 1:51.10 | 2:26.89 | |||
3 | Liva Stjernholm | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.79 | 1:11.96 | 1:50.99 | 2:27.32 | |||
4 | Sofie Bruun Høvring | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 34.51 | 1:12.38 | 1:51.06 | 2:27.55 | |||
5 | Johanne Baes Aaholst | 2004 | Hillerød Svømmeklub | 35.09 | 1:13.58 | 1:52.17 | 2:29.43 | |||
6 | Caroline Holm | 2004 | Kalundborg SK | 35.82 | 1:14.48 | 1:53.49 | 2:31.04 | |||
7 | Sara Damkjær Bartels | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | 35.37 | 1:15.28 | 1:55.76 | 2:34.54 | |||
8 | Anna Højerslev Eriksen | 2004 | Vest-Brøndby | 35.43 | 1:14.46 | 1:54.75 | 2:34.67 | |||
9 | Asta Poulsen Dolan | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 35.84 | 1:15.74 | 1:56.28 | 2:34.91 | |||
10 | Julie Danfred Jørgensen | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 35.61 | 1:14.65 | 1:55.45 | 2:35.20 | |||
11 | Kajsa G. Christensen | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 35.58 | 1:16.18 | 1:56.75 | 2:35.39 | |||
12 | Isabella Victoria Nimb | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 35.68 | 1:14.82 | 1:55.31 | 2:35.83 | |||
13 | Frida Bang Stanelt | 2004 | Kalundborg SK | 35.56 | 1:15.72 | 1:57.45 | 2:36.54 | |||
14 | Maya Solvej H. Bärmann | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 36.36 | 1:15.80 | 1:56.82 | 2:37.90 | |||
15 | Ofelia Vejsager Nøddekær | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 38.02 | 1:20.23 | 2:01.34 | 2:38.63 | |||
16 | Anne Sofie Evald | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 36.08 | 1:16.77 | 1:58.80 | 2:38.98 | |||
17 | Caroline Salskov Jensen | 2005 | Hørsholm Svømmeforening | 37.41 | 1:17.87 | 1:59.66 | 2:39.59 | |||
18 | Rebecca Hoeck | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 37.57 | 1:17.34 | 1:59.15 | 2:39.62 | |||
19 | Josephine Thomsen | 2005 | Herlev Svømning | 36.60 | 1:17.91 | 2:00.43 | 2:40.01 | |||
20 | Olivia Callesen | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 36.02 | 1:17.37 | 1:58.91 | 2:40.58 | |||
21 | Cornelia Vâmosi | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 35.67 | 1:17.04 | 2:00.34 | 2:40.78 | |||
22 | Martha Hjuler Britze | 2004 | Hørsholm Svømmeforening | 35.53 | 1:17.02 | 1:59.28 | 2:40.86 | |||
23 | Liva Lund Hansen | 2005 | Vallensbæk IF Af 1939 | 36.99 | 1:17.82 | 1:59.91 | 2:41.02 | |||
24 | Kaya Vennick Haugbølle | 2004 | Hørsholm Svømmeforening | 37.00 | 1:19.02 | 2:01.68 | 2:41.25 | |||
25 | Anna Marie Nielsen | 2004 | Hvidovre Svømme Klub | 37.17 | 1:19.19 | 2:01.63 | 2:42.14 | |||
26 | Liva Søby | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 36.43 | 1:18.95 | 2:02.26 | 2:43.69 | |||
27 | Mathilda Hyldal Jung | 2004 | Slangerup Svømmeklub | 38.05 | 1:20.52 | 2:02.92 | 2:43.78 | |||
28 | Emilia C. R. Olsen | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:18.72 | 2:01.92 | 2:43.81 | 2:43.81 | |||
29 | Josefine Arbo Sørensen | 2004 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 40.31 | 1:23.67 | 2:07.82 | 2:46.50 | |||
30 | Anna Nørskov | 2004 | Søllerød Svømmeklub | 39.73 | 1:24.13 | 2:09.86 | 2:53.86 | |||
- | Mathilde Edele Borg | 2004 | Hørsholm Svømmeforening | DSQ | Tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 13 december 2015 |
Licens til Glostrup Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 11:16 |
Resultat Løb 20 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Østdanske Årgang Gr. 2 | Udskriftsdato | 13 december 2015 | |||
Stævne by | Taastrup | Udskriftstidspunkt | 11:43 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og VAT-CPH | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 12 december 2015 |
Løb 20, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Leo Badaker | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 28.96 | 1:00.47 | 1:33.72 | 2:05.35 | |||
2 | Frederik Møller | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 29.12 | 1:01.15 | 1:33.79 | 2:05.56 | |||
3 | Alfred Klarskov | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 29.43 | 1:01.55 | 1:34.47 | 2:06.13 | |||
4 | Frederik Eg Ibsen | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 29.84 | 1:01.95 | 1:34.81 | 2:06.18 | |||
5 | Jakob Strunge Nissen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 29.59 | 1:01.75 | 1:34.77 | 2:07.68 | |||
6 | Carl-Emil Lønborg | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 29.34 | 1:01.39 | 1:34.65 | 2:08.70 | |||
7 | Christoffer H. Andersen | 2002 | Søllerød Svømmeklub | 29.95 | 1:02.45 | 1:35.83 | 2:09.53 | |||
8 | Frederik Bojesen | 2002 | JGI Svømning | 30.99 | 1:05.02 | 1:38.47 | 2:11.49 | |||
9 | Emil Kayerød-Rasmussen | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 29.67 | 1:03.81 | 1:38.86 | 2:12.12 | |||
10 | Bertram Dreyer Riis | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 31.34 | 1:05.20 | 1:38.75 | 2:12.27 | |||
11 | Pedja Kuzmanovic | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 29.46 | 1:02.81 | 1:37.91 | 2:12.50 | |||
12 | Kasper Bonnichsen | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.58 | 1:05.52 | 1:38.91 | 2:12.65 | |||
13 | Alfred Højberg | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 31.85 | 1:05.72 | 1:39.71 | 2:13.17 | |||
14 | Gustav Fabiansen | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 31.67 | 1:05.69 | 1:40.28 | 2:13.37 | |||
15 | Mikkel Eg Ibsen | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 30.69 | 1:04.04 | 1:38.80 | 2:13.68 | |||
16 | Anders Skousen | 2002 | Hvidovre Svømme Klub | 31.41 | 1:06.76 | 1:41.94 | 2:15.57 | |||
17 | Nicolai Wiuff | 2002 | Herlev Svømning | 31.37 | 1:06.52 | 1:41.74 | 2:15.62 | |||
18 | Jakob Alexander Jensen | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 31.29 | 1:05.98 | 1:42.14 | 2:15.99 | |||
19 | Benjamin Nørgaard Eriksen | 2002 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 31.57 | 1:06.82 | 1:43.24 | 2:16.15 | |||
20 | Emil Kildahl Døssing | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 32.37 | 1:07.31 | 1:42.08 | 2:16.43 | |||
21 | Alexander Søgaard | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 31.29 | 1:05.79 | 1:41.06 | 2:16.52 | |||
22 | Asbjørn Floor-Bøjden | 2002 | Swim Team Tåstrup | 31.28 | 1:05.60 | 1:41.21 | 2:16.73 | |||
23 | Emil Steenberg | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 32.19 | 1:07.30 | 1:42.98 | 2:17.17 | |||
24 | Marcus Dessau | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 31.19 | 1:06.41 | 1:42.41 | 2:17.29 | |||
25 | Asger Væver Hartvig | 2002 | Hørsholm Svømmeforening | 31.62 | 1:07.21 | 1:42.72 | 2:17.39 | |||
26 | August Schade Cantby | 2002 | Slagelse Svømmeklub | 32.28 | 1:07.83 | 1:44.26 | 2:17.88 | |||
27 | Nicolai Pagh Petersen | 2002 | Nakskov Svømme Klub | 33.03 | 1:08.20 | 1:43.92 | 2:18.41 | |||
28 | Theodor L Munch-Jensen | 2002 | Solrød Svømmeklub | 31.27 | 1:06.68 | 1:43.31 | 2:19.32 | |||
29 | Niels Skovbye Brandt | 2002 | Sigma Swim Allerød | 32.54 | 1:08.50 | 1:45.05 | 2:21.28 | |||
30 | Mattias Houen | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 32.36 | 1:45.26 | 2:22.23 | 2:22.23 | |||
31 | Marcus Ipsen | 2002 | Slagelse Svømmeklub | 32.89 | 1:09.50 | 1:47.46 | 2:23.69 | |||
32 | Mads Baltzer | 2002 | Greve Svømmeklub | 33.10 | 1:08.59 | 1:42.50 | 2:25.83 | |||
Løb 20, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2016 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Rasmus Nickelsen | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 28.55 | 1:00.96 | 1:34.52 | 2:06.51 | |||
2 | Mikkel Mortensen | 2003 | Kalundborg SK | 31.33 | 1:04.94 | 1:39.86 | 2:14.39 | |||
3 | Joakim Køhn | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 31.45 | 1:05.69 | 1:41.20 | 2:16.85 | |||
4 | Christian Boutrup | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 32.87 | 1:08.09 | 1:43.58 | 2:17.92 | |||
5 | Valentin Wahl | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 32.69 | 1:08.20 | 1:44.13 | 2:18.25 | |||
6 | Alexander Tullberg | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 32.92 | 1:08.85 | 1:44.35 | 2:18.42 | |||
7 | Mikkel Hjelm | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.58 | 1:06.43 | 1:42.56 | 2:18.96 | |||
8 | Malte Egholm Brøns | 2003 | Hørsholm Svømmeforening | 32.99 | 1:09.28 | 1:45.60 | 2:19.51 | |||
9 | Carl Emil Hertz Bugge | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 33.49 | 1:09.79 | 1:44.79 | 2:19.81 | |||
10 | Ole Hovmand | 2003 | Svømmeklubben Syd | 32.23 | 1:08.24 | 1:45.09 | 2:20.18 | |||
11 | Lasse Darlem Brandt | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.73 | 1:08.27 | 1:44.83 | 2:20.84 | |||
12 | Oscar Thinghøjen | 2003 | VAT Copenhagen-MK31 | 32.78 | 1:09.09 | 1:46.75 | 2:22.54 | |||
13 | Benjamin Bodal | 2003 | Ringsted Svømme Klub | 32.86 | 1:08.99 | 1:46.23 | 2:22.92 | |||
14 | Noah Koefoed Weiss | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 34.35 | 1:11.60 | 1:48.59 | 2:23.98 | |||
15 | Christopher G. Trandum | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 34.04 | 1:11.47 | 1:48.50 | 2:24.23 | |||
16 | Lucas Jul Pedersen | 2003 | Næstved IF | 32.90 | 1:09.70 | 1:47.97 | 2:24.63 | |||
17 | Christoffer Rekling | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 34.11 | 1:11.47 | 1:49.10 | 2:25.22 | |||
18 | Gustav Bendix Beiter | 2003 | Herlev Svømning | 34.02 | 1:10.98 | 1:49.15 | 2:26.19 | |||
19 | Asger Hugo Juul | 2003 | Søllerød Svømmeklub | 33.75 | 1:11.51 | 1:50.35 | 2:26.44 | |||
20 | Marco Knudsen | 2003 | Greve Svømmeklub | 33.80 | 1:12.05 | 1:50.59 | 2:27.27 | |||
21 | Sebastian Hviid Larsen | 2004 | Hørsholm Svømmeforening | 35.16 | 1:13.81 | 1:52.38 | 2:27.85 | |||
22 | Harald Franck | 2003 | Næstved IF | 32.46 | 1:11.15 | 1:50.39 | 2:28.39 | |||
23 | Gabriel Elmedyb | 2004 | Herlev Svømning | 35.29 | 1:14.87 | 1:55.53 | 2:34.76 | |||
24 | Nickolas Kofoed Thestrup | 2003 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 35.58 | 1:15.33 | 1:55.19 | 2:35.22 | |||
25 | Asger Johansen | 2003 | Glostrup Svømme Klub | 36.48 | 1:19.65 | 2:03.56 | 2:44.20 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 13 december 2015 |
Licens til Glostrup Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 11:43 |
Resultat Løb 21 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Østdanske Årgang Gr. 2 | Udskriftsdato | 13 december 2015 | |||
Stævne by | Taastrup | Udskriftstidspunkt | 12:13 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og VAT-CPH | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 12 december 2015 |
Løb 21, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Gro Grinda Rasmussen | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 32.92 | 1:08.86 | |||||
2 | Terese Kjøller Rudbeck | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 34.53 | 1:09.41 | |||||
3 | Frederikke Marie Hansen | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 34.52 | 1:10.75 | |||||
4 | Anna Haugsted Pihl | 2003 | Hillerød Svømmeklub | 34.19 | 1:10.80 | |||||
4 | Julie Laugesen | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 34.00 | 1:10.80 | |||||
6 | Clara Carlquist | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 34.88 | 1:10.84 | |||||
7 | Celia Puggaard | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 34.33 | 1:11.01 | |||||
8 | Tine Petersen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 35.67 | 1:12.03 | |||||
9 | Lærke Schelde-Mollerup | 2003 | Svømmeklubben Laksen | 35.16 | 1:13.24 | |||||
10 | Thea F. Johansen | 2003 | Herlev Svømning | 35.43 | 1:13.40 | |||||
11 | Caroline Veggerby | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 35.80 | 1:13.70 | |||||
12 | Sofie Findahl Andersen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 36.09 | 1:14.09 | |||||
13 | Katja Skovdal Lorentzen | 2003 | Greve Svømmeklub | 36.49 | 1:14.28 | |||||
14 | Sofie Nielsen | 2003 | Haslev Svømmeklub | 36.09 | 1:14.29 | |||||
15 | Ella Stenholt | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 35.90 | 1:14.32 | |||||
16 | Luna Gammelgaard | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 37.23 | 1:15.09 | |||||
17 | Sofia Norre Bendt | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 36.79 | 1:15.38 | |||||
18 | Caroline Buhl Schrøder | 2003 | Sigma Swim Allerød | 36.88 | 1:15.58 | |||||
19 | Amalie Nielsen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 36.95 | 1:15.92 | |||||
20 | Maria Lund | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 36.98 | 1:16.00 | |||||
21 | Mathilde M Mosegaard | 2003 | Slagelse Svømmeklub | 36.63 | 1:16.34 | |||||
22 | Luna Emilie Olsen | 2003 | Slangerup Svømmeklub | 37.09 | 1:16.81 | |||||
23 | Ingrid Lindemann | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 37.22 | 1:16.92 | |||||
24 | Freya Nørlund Wentzel | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 37.20 | 1:17.09 | |||||
25 | Mia Lindberg | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 37.92 | 1:17.61 | |||||
26 | Maria Hagen | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 37.26 | 1:17.76 | |||||
27 | Mathilde Yde Munkebæk | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 38.41 | 1:18.19 | |||||
28 | Freja Gjerløv | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 38.16 | 1:18.55 | |||||
29 | Anna Wrist-Elkjær | 2003 | Swim Team Tåstrup | 38.07 | 1:19.11 | |||||
30 | Olivia Ida Madsen | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 38.33 | 1:19.32 | |||||
31 | Sille Andersen | 2003 | Frederikssund Svømmeklub | 39.62 | 1:20.00 | |||||
32 | Amalie Michelsen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 38.88 | 1:20.11 | |||||
33 | Karoline Kortbæk | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 39.29 | 1:20.25 | |||||
34 | Julie K Rose | 2003 | Sigma Swim Allerød | 39.51 | 1:20.70 | |||||
34 | Therese Sand Frederiksen | 2003 | Sigma Swim Allerød | 38.84 | 1:20.70 | |||||
36 | Sia Nikoline Schrøder | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 40.63 | 1:20.98 | |||||
37 | Annika Lundin Brockdorff | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 38.85 | 1:21.39 | |||||
38 | Thea Pedersen | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 39.18 | 1:21.55 | |||||
39 | Christine Mardov-Johansen | 2003 | Frederikssund Svømmeklub | 39.34 | 1:21.66 | |||||
40 | Emilie Nepper-Christensen | 2003 | Søllerød Svømmeklub | 39.88 | 1:21.69 | |||||
41 | Viola Demuth Andersen | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 40.33 | 1:21.99 | |||||
42 | Louise Dahl | 2003 | JGI Svømning | 41.79 | 1:25.86 | |||||
- | Cathrine Toftelund Larsen | 2003 | Lyngby Svømmeklub | DSQ | E.F.B. v. 75 m | |||||
Løb 21, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2016 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Emma Hansen | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | 34.35 | 1:11.61 | |||||
2 | Frederikke Falk-List | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 35.28 | 1:14.03 | |||||
3 | Linnea Hietala | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 36.83 | 1:15.91 | |||||
4 | Anna Højerslev Eriksen | 2004 | Vest-Brøndby | 37.53 | 1:17.53 | |||||
5 | Wilma Anker | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | 38.54 | 1:17.86 | |||||
6 | Mathilde Hagihara | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 37.89 | 1:18.36 | |||||
7 | Caroline Holm | 2004 | Kalundborg SK | 38.38 | 1:18.43 | |||||
8 | Lærke Vinneck Hansen | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 38.02 | 1:18.59 | |||||
9 | Sofie Bruun Høvring | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 38.17 | 1:18.91 | |||||
10 | Schastine Skifter Tabor | 2005 | Swim Team Tåstrup | 39.08 | 1:20.53 | |||||
11 | Martha Hjuler Britze | 2004 | Hørsholm Svømmeforening | 38.90 | 1:20.65 | |||||
12 | Caroline Wiuff Jensen | 2004 | Vest-Brøndby | 40.48 | 1:21.02 | |||||
13 | Mathilde Hedager | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 38.56 | 1:21.04 | |||||
14 | Laura Borre Jacobsen | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 38.92 | 1:21.58 | |||||
15 | Cornelia Vâmosi | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 38.74 | 1:21.72 | |||||
16 | Maya Solvej H. Bärmann | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 39.55 | 1:21.73 | |||||
17 | Clara Toft | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 39.66 | 1:21.94 | |||||
18 | Alma Heyn Stage | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 38.81 | 1:22.04 | |||||
19 | Clara Sass Husum | 2004 | Slangerup Svømmeklub | 40.31 | 1:22.11 | |||||
20 | Laura L. Hørning | 2004 | Glostrup Svømme Klub | 40.35 | 1:22.35 | |||||
21 | Malou Soelberg | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 39.87 | 1:22.51 | |||||
22 | Josephine Thomsen | 2005 | Herlev Svømning | 40.82 | 1:22.85 | |||||
23 | Emma Thorsen | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 39.69 | 1:23.26 | |||||
24 | Katrine Bonefeld | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 40.88 | 1:23.33 | |||||
25 | Josephine Holst Vinther | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 40.64 | 1:23.53 | |||||
26 | Kathrine Bang Rubak | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 40.95 | 1:23.67 | |||||
27 | Mille Maxwell Berthou | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 40.50 | 1:23.89 | |||||
28 | Amanda Da Silva B. Madsen | 2005 | Herlev Svømning | 41.92 | 1:24.55 | |||||
29 | Cathrine Østergaard Niels | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | 41.51 | 1:26.19 | |||||
30 | Sophia Bøttger | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | 41.55 | 1:26.23 | |||||
31 | Rebecca Hoeck | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 42.83 | 1:26.62 | |||||
32 | Emma Ekman | 2004 | Svømmeklubben Laksen | 42.32 | 1:26.63 | |||||
33 | Anastasia Smirnov | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 42.46 | 1:29.60 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 13 december 2015 |
Licens til Glostrup Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 12:13 |
Resultat Løb 22 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Østdanske Årgang Gr. 2 | Udskriftsdato | 13 december 2015 | |||
Stævne by | Taastrup | Udskriftstidspunkt | 12:28 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og VAT-CPH | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 12 december 2015 |
Løb 22, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Nicklas Östman Pedersen | 2002 | Herlev Svømning | 29.08 | 59.95 | |||||
2 | Gustav Stjernholm | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 30.95 | 1:04.21 | |||||
3 | Alfred Højberg | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 32.11 | 1:06.63 | |||||
4 | Jakob Strunge Nissen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 32.30 | 1:06.78 | |||||
5 | Marcus Skøtt Haslev | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 33.59 | 1:08.80 | |||||
6 | Anders Skousen | 2002 | Hvidovre Svømme Klub | 33.04 | 1:08.81 | |||||
7 | Gustav Fabiansen | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 34.25 | 1:09.11 | |||||
8 | Emil Kayerød-Rasmussen | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 33.51 | 1:09.38 | |||||
9 | Emil Kildahl Døssing | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 34.33 | 1:09.56 | |||||
10 | Kasper Bonnichsen | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.17 | 1:10.47 | |||||
11 | Frederik Bojesen | 2002 | JGI Svømning | 34.53 | 1:10.55 | |||||
12 | Johan Heeno Rasmussen | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 34.84 | 1:11.18 | |||||
13 | Marcus Dessau | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 34.17 | 1:11.32 | |||||
14 | Mads Enghave | 2002 | Ishøj Svømme Klub | 34.93 | 1:11.58 | |||||
15 | Benjamin Nørgaard Eriksen | 2002 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 34.94 | 1:11.73 | |||||
16 | Casper Koch | 2002 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 35.33 | 1:12.97 | |||||
16 | Mads Baltzer | 2002 | Greve Svømmeklub | 36.02 | 1:12.97 | |||||
18 | Peter Eskjær-Køppen | 2002 | Herlev Svømning | 35.86 | 1:13.32 | |||||
19 | Niels Skovbye Brandt | 2002 | Sigma Swim Allerød | 35.95 | 1:14.87 | |||||
20 | Mads Rønn Olesen | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 37.65 | 1:16.99 | |||||
Løb 22, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2016 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Rasmus Nickelsen | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 32.11 | 1:06.47 | |||||
2 | Mikkel Hjelm | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.09 | 1:12.17 | |||||
3 | Mikkel Mortensen | 2003 | Kalundborg SK | 36.86 | 1:12.97 | |||||
4 | Mikkel Jørgensen | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 35.86 | 1:13.60 | |||||
5 | Nickolas Kofoed Thestrup | 2003 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 35.52 | 1:14.04 | |||||
6 | Kasper Aagaard Jeppesen | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 35.28 | 1:14.12 | |||||
7 | Joshua P. Sidebotham | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 36.77 | 1:14.59 | |||||
8 | Christoffer Rekling | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 36.93 | 1:15.02 | |||||
9 | Carl Heyn Stage | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 36.33 | 1:15.07 | |||||
10 | Valentin Wahl | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 37.29 | 1:15.52 | |||||
11 | Oscar Cleemann | 2003 | Hvidovre Svømme Klub | 36.58 | 1:15.56 | |||||
12 | Rasmus Warberg | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 36.71 | 1:16.04 | |||||
13 | Oscar Thinghøjen | 2003 | VAT Copenhagen-MK31 | 37.34 | 1:16.96 | |||||
14 | Mikkel Quaade | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 36.88 | 1:17.23 | |||||
15 | Lucas Emil Christensen | 2003 | Sigma Swim Allerød | 37.17 | 1:17.30 | |||||
16 | Villads Kruse | 2003 | Hillerød Svømmeklub | 37.95 | 1:17.64 | |||||
17 | Marco Knudsen | 2003 | Greve Svømmeklub | 37.94 | 1:17.77 | |||||
18 | Sebastian Hviid Larsen | 2004 | Hørsholm Svømmeforening | 37.95 | 1:18.36 | |||||
19 | Gustav Bendix Beiter | 2003 | Herlev Svømning | 38.50 | 1:19.75 | |||||
20 | Asger Hugo Juul | 2003 | Søllerød Svømmeklub | 38.13 | 1:20.24 | |||||
21 | Kasper Francke Johannesen | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 39.31 | 1:20.46 | |||||
22 | Anders Lundin Brockdorff | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 39.96 | 1:20.91 | |||||
- | Jet Lee Fuhrmann | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | DSQ | Ej berøring v.25 m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 13 december 2015 |
Licens til Glostrup Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 12:28 |
Resultat Løb 23 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Østdanske Årgang Gr. 2 | Udskriftsdato | 13 december 2015 | |||
Stævne by | Taastrup | Udskriftstidspunkt | 14:20 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og VAT-CPH | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 12 december 2015 |
Løb 23, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Mia Rindshøj | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 34.25 | 1:13.08 | 1:56.89 | 2:31.93 | |||
2 | Terese Kjøller Rudbeck | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 35.03 | 1:13.08 | 1:58.36 | 2:32.15 | |||
3 | Celia Puggaard | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 32.20 | 1:09.78 | 1:56.77 | 2:32.46 | |||
4 | Clara Rybak-Andersen | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 35.96 | 1:13.86 | 1:57.45 | 2:32.69 | |||
5 | Tine Petersen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 35.18 | 1:13.81 | 2:00.32 | 2:34.43 | |||
6 | Clara Carlquist | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 33.89 | 1:13.09 | 1:59.47 | 2:35.00 | |||
7 | Caroline Brink | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 34.93 | 1:14.65 | 1:57.26 | 2:35.39 | |||
8 | Sofie Maagøe | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 33.57 | 1:13.57 | 1:59.91 | 2:36.07 | |||
9 | Julie Laugesen | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 32.86 | 1:13.43 | 2:01.68 | 2:37.78 | |||
10 | Emilie Meng | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 36.36 | 1:18.18 | 2:01.87 | 2:38.74 | |||
11 | Lærke Schelde-Mollerup | 2003 | Svømmeklubben Laksen | 33.48 | 1:13.12 | 2:00.48 | 2:38.91 | |||
12 | Amalie Michelsen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 34.46 | 1:17.46 | 2:02.46 | 2:40.44 | |||
13 | Alberte V. Bisgaard | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 37.01 | 1:16.34 | 2:03.89 | 2:40.52 | |||
14 | Anna Haugsted Pihl | 2003 | Hillerød Svømmeklub | 34.72 | 1:14.32 | 2:02.01 | 2:40.76 | |||
15 | Esther Else Grubert | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 35.23 | 1:19.55 | 2:05.10 | 2:41.30 | |||
16 | Cornelia Bergqvist | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 36.48 | 1:18.40 | 2:05.94 | 2:42.20 | |||
17 | Freya Nørlund Wentzel | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 35.78 | 1:16.56 | 2:05.19 | 2:42.68 | |||
18 | Sofie Findahl Andersen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 35.03 | 1:17.23 | 2:06.98 | 2:42.92 | |||
19 | Mathilde M Mosegaard | 2003 | Slagelse Svømmeklub | 36.03 | 1:17.28 | 2:04.33 | 2:42.93 | |||
20 | Mia Lindberg | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 39.24 | 1:21.16 | 2:07.93 | 2:43.51 | |||
21 | Rebekka Giessing | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 36.71 | 1:18.76 | 2:07.12 | 2:44.24 | |||
22 | Luna Gammelgaard | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 37.71 | 1:18.14 | 2:07.03 | 2:44.31 | |||
23 | Amalie Schou | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 36.87 | 1:21.31 | 2:07.77 | 2:44.78 | |||
24 | Ingrid Lindemann | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 37.44 | 1:19.16 | 2:07.62 | 2:45.05 | |||
25 | Naja Thomsen | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 37.22 | 1:21.83 | 2:08.76 | 2:45.61 | |||
26 | Amalie Nielsen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 37.08 | 1:19.69 | 2:07.59 | 2:46.93 | |||
27 | Signe Dyrskjøt Boesen | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 37.40 | 1:21.45 | 2:09.65 | 2:47.34 | |||
28 | Hannah Höesch | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 36.69 | 1:22.54 | 2:09.57 | 2:47.71 | |||
29 | Katja Skovdal Lorentzen | 2003 | Greve Svømmeklub | 35.59 | 1:17.77 | 2:10.11 | 2:47.77 | |||
30 | Nikoline Skovly Larsen | 2003 | Næstved IF | 37.50 | 1:20.33 | 2:09.25 | 2:48.02 | |||
31 | Sarah Sirek Hansen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 37.04 | 1:19.53 | 2:11.55 | 2:48.27 | |||
32 | Maria Lund | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 37.41 | 1:20.55 | 2:10.71 | 2:48.45 | |||
33 | Caroline Buhl Schrøder | 2003 | Sigma Swim Allerød | 38.36 | 1:20.76 | 2:10.76 | 2:49.13 | |||
34 | Amalie Kruse Enemærke | 2003 | Glostrup Svømme Klub | 37.22 | 1:20.90 | 2:10.33 | 2:49.32 | |||
35 | Therese Sand Frederiksen | 2003 | Sigma Swim Allerød | 34.94 | 1:18.65 | 2:09.98 | 2:50.14 | |||
36 | Freja Gjerløv | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 38.61 | 1:22.59 | 2:13.72 | 2:52.23 | |||
37 | Esther Marie Heunicke | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 37.50 | 1:22.24 | 2:12.02 | 2:52.47 | |||
38 | Marike Nevermann | 2003 | Frederikssund Svømmeklub | 40.13 | 1:25.56 | 2:14.81 | 2:54.43 | |||
39 | Cassandra G. Nygaard | 2003 | Sigma Swim Allerød | 37.41 | 1:22.22 | 2:13.72 | 2:54.86 | |||
40 | Ella Stenholt | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 41.54 | 1:23.81 | 2:16.49 | 2:56.00 | |||
41 | Emma Hebsgaard Nielsen | 2003 | Ishøj Svømme Klub | 37.16 | 1:21.94 | 2:16.25 | 2:56.65 | |||
42 | Annika Lundin Brockdorff | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 35.55 | 1:20.45 | 2:14.36 | 2:57.09 | |||
43 | Cathrine Toftelund Larsen | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 37.42 | 1:20.73 | 2:17.80 | 2:57.19 | |||
44 | Thea Pedersen | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 43.55 | 1:28.27 | 2:20.50 | 3:00.42 | |||
- | Olivia Mammen | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Sofia Norre Bendt | 2003 | Lyngby Svømmeklub | DSQ | Asynk.ben i fly | |||||
Løb 23, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2004-2016 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Wilma Anker | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | 34.90 | 1:15.87 | 2:06.27 | 2:42.75 | |||
2 | Sofie Bruun Høvring | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 34.80 | 1:16.40 | 2:06.32 | 2:43.23 | |||
3 | Liva Stjernholm | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 37.32 | 1:22.05 | 2:08.52 | 2:45.42 | |||
4 | Emma Hansen | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | 37.39 | 1:19.08 | 2:08.65 | 2:46.84 | |||
5 | Sara Damkjær Bartels | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | 36.88 | 1:21.34 | 2:08.72 | 2:47.66 | |||
6 | Johanne Baes Aaholst | 2004 | Hillerød Svømmeklub | 39.01 | 1:23.10 | 2:14.02 | 2:51.05 | |||
7 | Anna Højerslev Eriksen | 2004 | Vest-Brøndby | 38.00 | 1:20.77 | 2:12.75 | 2:51.22 | |||
8 | Anne Sofie Evald | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 38.39 | 1:24.34 | 2:13.67 | 2:51.92 | |||
9 | Mathilde Hagihara | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 38.02 | 1:20.30 | 2:12.80 | 2:51.96 | |||
10 | Viktoria Freja Sørensen | 2004 | Swim Team Tåstrup | 37.70 | 1:22.53 | 2:14.48 | 2:54.19 | |||
11 | Julie Danfred Jørgensen | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 37.36 | 1:23.00 | 2:15.78 | 2:54.38 | |||
12 | Frederikke Falk-List | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 39.58 | 1:22.12 | 2:13.81 | 2:54.70 | |||
13 | Caroline Wiuff Jensen | 2004 | Vest-Brøndby | 41.75 | 1:26.19 | 2:15.14 | 2:55.97 | |||
14 | Clara Sass Husum | 2004 | Slangerup Svømmeklub | 40.38 | 1:25.76 | 2:17.70 | 2:57.49 | |||
15 | Rebecca Hoeck | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 38.71 | 1:23.23 | 2:17.43 | 2:57.57 | |||
16 | Malou Soelberg | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 38.44 | 1:24.43 | 2:16.46 | 2:58.00 | |||
17 | Coco Lee Fuhrmann | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 39.35 | 1:25.74 | 2:19.33 | 2:58.64 | |||
18 | Maya Solvej H. Bärmann | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 40.42 | 1:24.53 | 2:19.48 | 2:58.94 | |||
19 | Clara Toft | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 41.68 | 1:27.30 | 2:19.45 | 2:59.33 | |||
20 | Anna Marie Nielsen | 2004 | Hvidovre Svømme Klub | 38.55 | 1:26.17 | 2:18.26 | 2:59.36 | |||
21 | Camille Nørby | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 42.88 | 1:28.56 | 2:17.96 | 2:59.56 | |||
22 | Freja Møller | 2004 | Slangerup Svømmeklub | 41.36 | 1:26.01 | 2:18.37 | 3:00.03 | |||
23 | Esther Hek Hansen | 2004 | Ishøj Svømme Klub | 40.81 | 1:25.69 | 2:18.21 | 3:00.18 | |||
24 | Emma Stoltz | 2004 | Sigma Swim Allerød | 42.20 | 1:29.35 | 2:20.40 | 3:00.60 | |||
25 | Olivia Callesen | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 42.01 | 1:27.23 | 2:21.19 | 3:01.82 | |||
26 | Josefine Zebitz | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 42.24 | 1:28.95 | 2:23.57 | 3:05.30 | |||
27 | Jasmin Egeskov Andersen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 39.02 | 1:26.93 | 2:22.62 | 3:05.68 | |||
28 | Alma Heyn Stage | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 41.23 | 1:28.21 | 2:25.88 | 3:10.60 | |||
- | Kajsa G. Christensen | 2004 | Sigma Swim Birkerød | DSQ | Udsvøm på mave v.75m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 13 december 2015 |
Licens til Glostrup Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 14:20 |
Resultat Løb 24 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Østdanske Årgang Gr. 2 | Udskriftsdato | 13 december 2015 | |||
Stævne by | Taastrup | Udskriftstidspunkt | 14:52 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og VAT-CPH | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 12 december 2015 |
Løb 24, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2002-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Nicklas Östman Pedersen | 2002 | Herlev Svømning | 29.73 | 1:02.56 | 1:45.45 | 2:19.57 | |||
2 | Carl-Emil Lønborg | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 31.35 | 1:08.10 | 1:48.57 | 2:22.91 | |||
3 | Jakob Strunge Nissen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 30.48 | 1:06.09 | 1:50.78 | 2:23.43 | |||
4 | Gustav Stjernholm | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.11 | 1:08.92 | 1:50.88 | 2:24.18 | |||
5 | Christoffer H. Andersen | 2002 | Søllerød Svømmeklub | 33.11 | 1:10.61 | 1:51.90 | 2:25.24 | |||
6 | Bertram Dreyer Riis | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 31.99 | 1:10.04 | 1:52.95 | 2:25.92 | |||
7 | Frederik Eg Ibsen | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 31.84 | 1:10.91 | 1:56.93 | 2:28.10 | |||
8 | Alfred Højberg | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 32.62 | 1:09.75 | 1:54.03 | 2:28.13 | |||
9 | Casper Mørkhøj Hartington | 2002 | Greve Svømmeklub | 32.58 | 1:13.69 | 1:53.22 | 2:28.41 | |||
10 | Marcus Skøtt Haslev | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 33.82 | 1:12.56 | 1:55.66 | 2:28.49 | |||
11 | Frederik Bojesen | 2002 | JGI Svømning | 32.46 | 1:10.83 | 1:56.51 | 2:29.42 | |||
12 | Kasper Bonnichsen | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.84 | 1:09.87 | 1:55.68 | 2:29.76 | |||
13 | Asbjørn Floor-Bøjden | 2002 | Swim Team Tåstrup | 32.16 | 1:11.49 | 1:55.18 | 2:30.86 | |||
14 | Alfred Klarskov | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 31.98 | 1:12.86 | 1:59.17 | 2:31.80 | |||
15 | Nicolai Wiuff | 2002 | Herlev Svømning | 32.50 | 1:12.48 | 1:57.06 | 2:31.97 | |||
16 | Jeroen Grimmelikhuijzen | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 32.37 | 1:12.55 | 1:58.69 | 2:32.29 | |||
17 | Gustav Fabiansen | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 33.64 | 1:12.60 | 1:58.53 | 2:32.35 | |||
18 | Morten Østergaard | 2002 | Svømmeklubben Laksen | 34.32 | 1:14.59 | 1:58.35 | 2:33.13 | |||
19 | Benjamin Nørgaard Eriksen | 2002 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 33.66 | 1:12.86 | 2:00.24 | 2:36.80 | |||
20 | Thomas Langvad | 2002 | Glostrup Svømme Klub | 35.74 | 1:15.69 | 2:01.93 | 2:37.60 | |||
21 | Mikkel Gummer | 2002 | Greve Svømmeklub | 33.84 | 1:17.80 | 2:03.28 | 2:39.07 | |||
22 | Jakob Alexander Jensen | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 33.34 | 1:12.35 | 2:05.58 | 2:40.72 | |||
23 | Niels Skovbye Brandt | 2002 | Sigma Swim Allerød | 35.42 | 1:18.34 | 2:05.69 | 2:41.79 | |||
24 | Frede Meincke | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 35.81 | 1:21.18 | 2:12.49 | 2:49.32 | |||
25 | Mads Rønn Olesen | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 39.05 | 1:20.86 | 2:13.07 | 2:53.03 | |||
- | Leo Badaker | 2002 | Gentofte Svømme Klub | DSQ | E.F.B. ven.ef. 75m | |||||
- | Oskar Skov Grell | 2002 | Glostrup Svømme Klub | DSQ | 2 armtag u.vand 100m | |||||
Løb 24, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2003-2016 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Rasmus Nickelsen | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 28.69 | 1:06.48 | 1:51.42 | 2:24.99 | |||
2 | Mohammed Ghizzaui | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 32.40 | 1:13.02 | 1:55.70 | 2:32.68 | |||
3 | Joakim Køhn | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 33.99 | 1:14.96 | 2:02.66 | 2:38.37 | |||
4 | Christian Boutrup | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 36.11 | 1:17.90 | 2:03.10 | 2:39.07 | |||
5 | Nicolai Therkelsen | 2003 | Svømmeklubben Laksen | 36.76 | 1:17.71 | 2:04.25 | 2:40.68 | |||
6 | Malte Egholm Brøns | 2003 | Hørsholm Svømmeforening | 34.84 | 1:16.76 | 2:05.96 | 2:40.88 | |||
7 | Valentin Wahl | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 37.25 | 1:20.12 | 2:06.25 | 2:40.92 | |||
8 | Mikkel Hjelm | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.84 | 1:17.48 | 2:06.70 | 2:42.29 | |||
9 | Carl Emil Hertz Bugge | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 36.41 | 1:17.08 | 2:05.83 | 2:42.31 | |||
10 | Mikkel Jørgensen | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 33.16 | 1:15.92 | 2:05.50 | 2:42.61 | |||
11 | Jet Lee Fuhrmann | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 34.59 | 1:17.60 | 2:05.87 | 2:43.43 | |||
12 | Lasse Darlem Brandt | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.24 | 1:17.23 | 2:08.84 | 2:44.56 | |||
13 | Lukas Majvig Andersen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 35.60 | 2:09.68 | 2:47.24 | 2:47.24 | |||
14 | Rasmus Skarby Madsen | 2003 | Slangerup Svømmeklub | 37.20 | 1:19.30 | 2:11.55 | 2:47.79 | |||
15 | Kristian A. Kristoffersen | 2003 | VAT Copenhagen-MK31 | 35.59 | 1:19.45 | 2:16.93 | 2:56.34 | |||
16 | Oliver Sperling | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 39.77 | 1:26.56 | 2:19.33 | 2:58.32 | |||
- | Gabriel Elmedyb | 2004 | Herlev Svømning | DSQ | Ryg afslut på mave | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 13 december 2015 |
Licens til Glostrup Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 14:52 |
Resultat Løb 25 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Østdanske Årgang Gr. 2 | Udskriftsdato | 13 december 2015 | |||
Stævne by | Taastrup | Udskriftstidspunkt | 15:04 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og VAT-CPH | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 12 december 2015 |
Løb 25, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Gro Grinda Rasmussen | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 28.33 | ||||||
2 | Alberte V. Bisgaard | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 29.05 | ||||||
3 | Tine Petersen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 29.14 | ||||||
4 | Luna Emilie Olsen | 2003 | Slangerup Svømmeklub | 29.83 | ||||||
5 | Frederikke Marie Hansen | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 29.89 | ||||||
6 | Anna Wrist-Elkjær | 2003 | Swim Team Tåstrup | 30.08 | ||||||
7 | Sarah Sirek Hansen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 30.14 | ||||||
8 | Julie Laugesen | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 30.21 | ||||||
9 | Anna Haugsted Pihl | 2003 | Hillerød Svømmeklub | 30.23 | ||||||
10 | Terese Kjøller Rudbeck | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 30.42 | ||||||
11 | Elena Westmark Holm | 2003 | Hørsholm Svømmeforening | 30.43 | ||||||
12 | Caroline Veggerby | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 30.72 | ||||||
13 | Katja Skovdal Lorentzen | 2003 | Greve Svømmeklub | 30.88 | ||||||
14 | Sofie Nielsen | 2003 | Haslev Svømmeklub | 30.93 | ||||||
15 | Pernille Elm Jensen | 2003 | JGI Svømning | 31.43 | ||||||
16 | Mia Lindberg | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 31.45 | ||||||
17 | Luna Gammelgaard | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 31.51 | ||||||
18 | Thippe de Neergaard | 2003 | VAT Copenhagen-MK31 | 31.56 | ||||||
19 | Emilia Naledi Madonsela | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 31.63 | ||||||
20 | Freya Nørlund Wentzel | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 31.69 | ||||||
21 | Caroline Buhl Schrøder | 2003 | Sigma Swim Allerød | 31.80 | ||||||
22 | Signe Dyrskjøt Boesen | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 31.93 | ||||||
23 | Laura Boutrup | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 32.01 | ||||||
24 | Maja Marie Elmgreen | 2003 | Frederiksværk Svømmeklub | 32.02 | ||||||
25 | Freja Gjerløv | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 32.06 | ||||||
26 | Therese Sand Frederiksen | 2003 | Sigma Swim Allerød | 32.96 | ||||||
27 | Frida Uldall | 2003 | Hillerød Svømmeklub | 33.03 | ||||||
28 | Sia Nikoline Schrøder | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 33.15 | ||||||
29 | Christine Mardov-Johansen | 2003 | Frederikssund Svømmeklub | 33.97 | ||||||
Løb 25, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2016 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Linnea Hietala | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 30.47 | ||||||
2 | Wilma Anker | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | 30.49 | ||||||
3 | Roseline Løkkegaard | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | 30.79 | ||||||
4 | Sofie Bruun Høvring | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 30.99 | ||||||
5 | Mathilde Maria Thorsen | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 31.16 | ||||||
6 | Emma Thorsen | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 31.38 | ||||||
7 | Anne-Sofie Devantier | 2004 | Vest-Brøndby | 31.48 | ||||||
8 | Anna Højerslev Eriksen | 2004 | Vest-Brøndby | 31.85 | ||||||
9 | Schastine Skifter Tabor | 2005 | Swim Team Tåstrup | 32.03 | ||||||
10 | Lærke Vinneck Hansen | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 32.08 | ||||||
11 | Asta Poulsen Dolan | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 32.29 | ||||||
12 | Sidse M. Ø. Engsbro | 2004 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 32.39 | ||||||
13 | Frida Hvirring Kragh | 2004 | Hvidovre Svømme Klub | 32.42 | ||||||
14 | Johanne Baes Aaholst | 2004 | Hillerød Svømmeklub | 32.45 | ||||||
15 | Laura Borre Jacobsen | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 32.58 | ||||||
15 | Mathilde Hedager | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 32.58 | ||||||
17 | Mathilde Hagihara | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 32.64 | ||||||
18 | Mille Maxwell Berthou | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 32.73 | ||||||
19 | Anna Marie Nielsen | 2004 | Hvidovre Svømme Klub | 32.77 | ||||||
20 | Josefine Arbo Sørensen | 2004 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 32.91 | ||||||
21 | Kajsa G. Christensen | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 32.97 | ||||||
22 | Frida Bang Stanelt | 2004 | Kalundborg SK | 33.02 | ||||||
23 | Nicoline H. Baadsgaard | 2004 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 33.08 | ||||||
24 | Liva Søby | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 33.29 | ||||||
25 | Sophia Bøttger | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | 33.47 | ||||||
26 | Caroline Salskov Jensen | 2005 | Hørsholm Svømmeforening | 33.76 | ||||||
27 | Anastasia Smirnov | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 33.81 | ||||||
28 | Mathilda Hyldal Jung | 2004 | Slangerup Svømmeklub | 33.92 | ||||||
29 | Alma Heyn Stage | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 34.07 | ||||||
30 | Olivia Callesen | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 34.40 | ||||||
31 | Anna Nørskov | 2004 | Søllerød Svømmeklub | 35.25 | ||||||
- | Martha Hjuler Britze | 2004 | Hørsholm Svømmeforening | DSQ | Tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 13 december 2015 |
Licens til Glostrup Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 15:04 |
Resultat Løb 26 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Østdanske Årgang Gr. 2 | Udskriftsdato | 13 december 2015 | |||
Stævne by | Taastrup | Udskriftstidspunkt | 15:14 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og VAT-CPH | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 12 december 2015 |
Løb 26, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Nicklas Östman Pedersen | 2002 | Herlev Svømning | 26.16 | ||||||
2 | Emil Kayerød-Rasmussen | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 26.72 | ||||||
3 | Frederik Eg Ibsen | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 26.79 | ||||||
4 | Frederik Møller | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 27.21 | ||||||
5 | Leo Badaker | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 27.32 | ||||||
6 | Pedja Kuzmanovic | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 27.35 | ||||||
7 | Jeroen Grimmelikhuijzen | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 27.80 | ||||||
8 | Jakob Alexander Jensen | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 27.93 | ||||||
9 | Theodor L Munch-Jensen | 2002 | Solrød Svømmeklub | 28.09 | ||||||
10 | Marcus Skøtt Haslev | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 28.12 | ||||||
11 | Gustav Fabiansen | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 28.27 | ||||||
12 | Jakob Strunge Nissen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 28.29 | ||||||
13 | Mikkel Eg Ibsen | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 28.43 | ||||||
14 | Nicolai Pagh Petersen | 2002 | Nakskov Svømme Klub | 28.55 | ||||||
15 | August Schade Cantby | 2002 | Slagelse Svømmeklub | 28.64 | ||||||
16 | Christoffer H. Andersen | 2002 | Søllerød Svømmeklub | 28.95 | ||||||
17 | Alfred Højberg | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 29.03 | ||||||
18 | Marcus Dessau | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 29.18 | ||||||
19 | Mathias Berner Jensen | 2002 | Hvidovre Svømme Klub | 30.67 | ||||||
- | Tor Ejrnæs | 2002 | Hvidovre Svømme Klub | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 26, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2016 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Rasmus Nickelsen | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 26.13 | ||||||
2 | Mikkel Quaade | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 28.37 | ||||||
3 | Oscar Thinghøjen | 2003 | VAT Copenhagen-MK31 | 28.96 | ||||||
4 | Joakim Køhn | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 29.25 | ||||||
5 | Alexander Tullberg | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 29.33 | ||||||
6 | Harald Franck | 2003 | Næstved IF | 29.72 | ||||||
7 | Mikkel Jørgensen | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 29.89 | ||||||
8 | Carl Heyn Stage | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 30.04 | ||||||
9 | Marco Knudsen | 2003 | Greve Svømmeklub | 30.09 | ||||||
10 | Oliver Søgaard-Andersen | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 30.17 | ||||||
11 | Jet Lee Fuhrmann | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 30.24 | ||||||
12 | Lasse Darlem Brandt | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 30.38 | ||||||
13 | Christoffer Rekling | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 30.88 | ||||||
14 | Rasmus Warberg | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 31.00 | ||||||
15 | Asger Hugo Juul | 2003 | Søllerød Svømmeklub | 31.52 | ||||||
- | Mohammed Ghizzaui | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | DSQ | Tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 13 december 2015 |
Licens til Glostrup Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 15:14 |
Resultat Løb 27 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Østdanske Årgang Gr. 2 | Udskriftsdato | 13 december 2015 | |||
Stævne by | Taastrup | Udskriftstidspunkt | 15:43 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og VAT-CPH | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 12 december 2015 |
Løb 27, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Caroline Brink | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 36.30 | 1:15.68 | |||||
2 | Liva Buchholt Johansen | 2003 | Slangerup Svømmeklub | 35.97 | 1:16.54 | |||||
3 | Emilie Meng | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 37.64 | 1:18.08 | |||||
4 | Clara Rybak-Andersen | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 37.69 | 1:18.34 | |||||
5 | Mia Rindshøj | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 38.45 | 1:20.50 | |||||
6 | Pernille Elm Jensen | 2003 | JGI Svømning | 38.76 | 1:20.57 | |||||
7 | Julie K Rose | 2003 | Sigma Swim Allerød | 38.48 | 1:20.96 | |||||
8 | Gro Grinda Rasmussen | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 39.18 | 1:22.35 | |||||
9 | Amalie Michelsen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 39.69 | 1:22.63 | |||||
10 | Lærke Schelde-Mollerup | 2003 | Svømmeklubben Laksen | 39.32 | 1:22.78 | |||||
11 | Esther Else Grubert | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 39.93 | 1:23.51 | |||||
12 | Sofie Maagøe | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 39.96 | 1:23.87 | |||||
13 | Esther Marie Heunicke | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 39.46 | 1:23.92 | |||||
14 | Celia Puggaard | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 40.32 | 1:24.18 | |||||
15 | Hannah Höesch | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 40.69 | 1:24.56 | |||||
16 | Amalie Nielsen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 40.64 | 1:24.73 | |||||
17 | Clara Carlquist | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 40.02 | 1:24.82 | |||||
18 | Mathilde M Mosegaard | 2003 | Slagelse Svømmeklub | 40.08 | 1:24.91 | |||||
19 | Nikoline Skovly Larsen | 2003 | Næstved IF | 40.01 | 1:25.06 | |||||
20 | Ida-Marie Frydenlund | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 41.38 | 1:26.47 | |||||
21 | Viola Demuth Andersen | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 41.16 | 1:26.55 | |||||
22 | Cornelia Bergqvist | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 41.04 | 1:26.72 | |||||
23 | Amalie Kruse Enemærke | 2003 | Glostrup Svømme Klub | 41.14 | 1:26.76 | |||||
24 | Amalie Schou | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 41.28 | 1:26.87 | |||||
25 | Isabella Rosenberg | 2003 | VAT Copenhagen-MK31 | 42.44 | 1:28.20 | |||||
26 | Astrid Thimmer | 2003 | Hørsholm Svømmeforening | 42.48 | 1:28.69 | |||||
27 | Maja Marie Elmgreen | 2003 | Frederiksværk Svømmeklub | 41.61 | 1:28.77 | |||||
28 | Frida Uldall | 2003 | Hillerød Svømmeklub | 43.06 | 1:28.80 | |||||
29 | Sofia Norre Bendt | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 42.17 | 1:28.81 | |||||
30 | Lærke Blond | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 41.45 | 1:29.02 | |||||
31 | Luna Fyller Jacobsen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 42.33 | 1:29.19 | |||||
32 | Mia Mørk Kuramoto | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 41.79 | 1:29.52 | |||||
33 | Olivia Mammen | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 42.56 | 1:29.56 | |||||
34 | Maria Lund | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 43.25 | 1:30.30 | |||||
35 | Elena Westmark Holm | 2003 | Hørsholm Svømmeforening | 42.21 | 1:31.42 | |||||
36 | Sofie Findahl Andersen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 43.69 | 1:31.43 | |||||
37 | Marike Nevermann | 2003 | Frederikssund Svømmeklub | 44.92 | 1:31.79 | |||||
38 | Sofie Bak | 2003 | Hvidovre Svømme Klub | 44.24 | 1:32.31 | |||||
39 | Sille Andersen | 2003 | Frederikssund Svømmeklub | 46.23 | 1:36.45 | |||||
- | Josephine B. U. Danielsen | 2003 | Swim Team Tåstrup | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 27, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2016 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Liva Stjernholm | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 39.37 | 1:22.64 | |||||
2 | Sara Damkjær Bartels | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | 39.74 | 1:23.76 | |||||
3 | Emma Hansen | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | 42.03 | 1:25.23 | |||||
4 | Mathilde Maria Thorsen | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 40.43 | 1:25.77 | |||||
5 | Camille Nørby | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 41.64 | 1:27.67 | |||||
6 | Laura Vangkilde | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 42.95 | 1:29.36 | |||||
7 | Laura L. Hørning | 2004 | Glostrup Svømme Klub | 43.91 | 1:30.23 | |||||
8 | Mathilde Hagihara | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 43.76 | 1:30.24 | |||||
9 | Caroline Salskov Jensen | 2005 | Hørsholm Svømmeforening | 43.53 | 1:31.19 | |||||
10 | Mille Maxwell Berthou | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 43.28 | 1:31.46 | |||||
11 | Frida Hvirring Kragh | 2004 | Hvidovre Svømme Klub | 41.87 | 1:31.57 | |||||
12 | Katrine Bonefeld | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 43.50 | 1:31.65 | |||||
13 | Caroline Holm | 2004 | Kalundborg SK | 44.07 | 1:31.87 | |||||
14 | Caroline Wiuff Jensen | 2004 | Vest-Brøndby | 43.63 | 1:32.00 | |||||
15 | Emma Stoltz | 2004 | Sigma Swim Allerød | 44.75 | 1:32.03 | |||||
16 | Sophia Bøttger | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | 43.82 | 1:32.34 | |||||
17 | Emma Ekman | 2004 | Svømmeklubben Laksen | 44.95 | 1:32.62 | |||||
18 | Frederikke Falk-List | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 44.46 | 1:32.91 | |||||
19 | Sidse M. Ø. Engsbro | 2004 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 44.28 | 1:33.12 | |||||
20 | Coco Lee Fuhrmann | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 45.29 | 1:33.45 | |||||
21 | Clara Sass Husum | 2004 | Slangerup Svømmeklub | 44.79 | 1:33.46 | |||||
22 | Freja Møller | 2004 | Slangerup Svømmeklub | 46.16 | 1:33.49 | |||||
23 | Clara Toft | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 44.48 | 1:33.85 | |||||
23 | Schastine Skifter Tabor | 2005 | Swim Team Tåstrup | 45.83 | 1:33.85 | |||||
25 | Anna Maria Madsen | 2004 | Swim Team Tåstrup | 45.21 | 1:33.90 | |||||
26 | Nønne Christensen | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 44.11 | 1:33.97 | |||||
27 | Signe Krag Andersen | 2004 | Sigma Swim Allerød | 44.97 | 1:35.21 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 13 december 2015 |
Licens til Glostrup Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 15:43 |
Resultat Løb 28 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Østdanske Årgang Gr. 2 | Udskriftsdato | 13 december 2015 | |||
Stævne by | Taastrup | Udskriftstidspunkt | 16:03 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og VAT-CPH | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 12 december 2015 |
Løb 28, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Casper Mørkhøj Hartington | 2002 | Greve Svømmeklub | 34.81 | 1:12.49 | |||||
2 | Carl-Emil Lønborg | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 34.36 | 1:12.65 | |||||
3 | Gustav Stjernholm | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.59 | 1:13.91 | |||||
4 | Asger Væver Hartvig | 2002 | Hørsholm Svømmeforening | 35.49 | 1:15.01 | |||||
5 | Alexander Søgaard | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 34.94 | 1:15.58 | |||||
6 | Asbjørn Floor-Bøjden | 2002 | Swim Team Tåstrup | 36.08 | 1:17.42 | |||||
7 | Christoffer H. Andersen | 2002 | Søllerød Svømmeklub | 37.14 | 1:18.47 | |||||
8 | Casper Koch Henriksen | 2002 | Vallensbæk IF Af 1939 | 37.83 | 1:19.14 | |||||
9 | Jeroen Grimmelikhuijzen | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 38.38 | 1:19.90 | |||||
10 | Oliver Steenberg | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 38.35 | 1:20.06 | |||||
11 | Mattias Houen | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 38.77 | 1:20.31 | |||||
12 | Mikkel Eg Ibsen | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 38.68 | 1:21.71 | |||||
13 | Morten Østergaard | 2002 | Svømmeklubben Laksen | 39.20 | 1:21.98 | |||||
14 | Janus Rosholm | 2002 | Søllerød Svømmeklub | 39.10 | 1:22.08 | |||||
15 | Nicolai Wiuff | 2002 | Herlev Svømning | 39.03 | 1:22.43 | |||||
16 | Jeppe Seelig Larsen | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 39.42 | 1:23.44 | |||||
17 | Lucas Reüter | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 39.38 | 1:23.68 | |||||
18 | Karl Gustav B. Toft | 2002 | Søllerød Svømmeklub | 39.93 | 1:24.79 | |||||
19 | Casper Koch | 2002 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 39.61 | 1:25.04 | |||||
20 | Arthur Hansen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 41.42 | 1:26.40 | |||||
21 | Oliver Skadhauge | 2002 | Swim Team Tåstrup | 41.75 | 1:26.73 | |||||
22 | Jens Bomgaard | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 41.29 | 1:27.12 | |||||
- | Johan Heeno Rasmussen | 2002 | Helsingør Svømmeklub | DSQ | 2 flyb.v.vend ef.75m | |||||
Løb 28, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2016 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Alexander Tullberg | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 38.87 | 1:21.19 | |||||
2 | Elias Rought | 2003 | Korsør Sv & Livr. Klub | 38.99 | 1:21.73 | |||||
3 | Nicolai Therkelsen | 2003 | Svømmeklubben Laksen | 40.00 | 1:21.91 | |||||
4 | Mikkel Hansen | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 40.47 | 1:24.35 | |||||
5 | Christian Boutrup | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 40.62 | 1:24.49 | |||||
6 | Mikkel Quaade | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 40.53 | 1:24.54 | |||||
7 | Lauritz Tanderup Hansen | 2003 | Slagelse Svømmeklub | 42.32 | 1:25.22 | |||||
8 | Jet Lee Fuhrmann | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 40.04 | 1:25.29 | |||||
9 | Asger Johansen | 2003 | Glostrup Svømme Klub | 40.58 | 1:25.57 | |||||
10 | Valentin Wahl | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 41.69 | 1:26.91 | |||||
11 | Kasper Aagaard Jeppesen | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 41.75 | 1:27.75 | |||||
12 | Gustav Bendix Beiter | 2003 | Herlev Svømning | 41.49 | 1:28.57 | |||||
13 | Oscar Cleemann | 2003 | Hvidovre Svømme Klub | 42.38 | 1:28.76 | |||||
14 | Karl August B. Balle | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 42.60 | 1:29.29 | |||||
15 | Troels Fogh | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 42.84 | 1:29.47 | |||||
16 | Bror Textor-Broch | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 42.96 | 1:29.70 | |||||
17 | Noah Koefoed Weiss | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 42.61 | 1:30.33 | |||||
18 | Anders Lundin Brockdorff | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 44.02 | 1:30.68 | |||||
19 | Filip Bruhn | 2003 | Hørsholm Svømmeforening | 41.73 | 1:30.96 | |||||
20 | Max Albertsen | 2003 | Søllerød Svømmeklub | 42.56 | 1:31.00 | |||||
21 | Christoffer Frederiksen | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 44.02 | 1:31.08 | |||||
22 | Sebastian K. Greisen | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 44.07 | 1:32.34 | |||||
23 | Carl Emil Hertz Bugge | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 44.86 | 1:34.71 | |||||
- | Harald Franck | 2003 | Næstved IF | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Mikkel Jørgensen | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Mohammed Ghizzaui | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | DSQ | Tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 13 december 2015 |
Licens til Glostrup Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 16:03 |
Resultat Løb 29 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Østdanske Årgang Gr. 2 | Udskriftsdato | 13 december 2015 | |||
Stævne by | Taastrup | Udskriftstidspunkt | 16:29 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og VAT-CPH | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 12 december 2015 |
Løb 29, 4X100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2016 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | Opnået | Status | |||
1 | Gsc Piger 1 | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 4:13.61 | ||||||
Gro Grinda Rasmussen | 2003 | 30.42 | 1:01.82 | 1:01.82 | ||||||
Terese Kjøller Rudbeck | 2003 | 30.52 | 1:04.19 | 2:06.01 | ||||||
Frederikke Marie Hansen | 2003 | 29.92 | 1:03.16 | 3:09.17 | ||||||
Esther Else Grubert | 2003 | 30.86 | 1:04.44 | 4:13.61 | ||||||
2 | Kvik Piger 1 | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 4:14.96 | ||||||
Caroline Brink | 2003 | 30.78 | 1:04.22 | 1:04.22 | ||||||
Celia Puggaard | 2003 | 30.23 | 1:03.35 | 2:07.57 | ||||||
Sarah Sirek Hansen | 2003 | 31.30 | 1:05.20 | 3:12.77 | ||||||
Tine Petersen | 2003 | 30.38 | 1:02.19 | 4:14.96 | ||||||
3 | Gentofte Piger 1 | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 4:19.51 | ||||||
Alberte V. Bisgaard | 2003 | 30.75 | 1:02.66 | 1:02.66 | ||||||
Mia Rindshøj | 2003 | 30.93 | 1:04.58 | 2:07.24 | ||||||
Clara Rybak-Andersen | 2003 | 31.01 | 1:05.26 | 3:12.50 | ||||||
Signe Dyrskjøt Boesen | 2003 | 31.35 | 1:07.01 | 4:19.51 | ||||||
4 | A6 Piger 1 | 2003 | A6 | 4:22.41 | ||||||
Lærke Schelde-Mollerup | 2003 | 31.18 | 1:04.92 | 1:04.92 | ||||||
Liva Buchholt Johansen | 2003 | 31.35 | 1:06.06 | 2:10.98 | ||||||
Pernille Elm Jensen | 2003 | 32.79 | 1:08.05 | 3:19.03 | ||||||
Luna Emilie Olsen | 2003 | 29.94 | 1:03.38 | 4:22.41 | ||||||
5 | Hovedstadens Piger 1 | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 4:23.26 | ||||||
Sofie Maagøe | 2003 | 31.45 | 1:05.41 | 1:05.41 | ||||||
Mia Lindberg | 2003 | 30.86 | 1:05.53 | 2:10.94 | ||||||
Clara Carlquist | 2003 | 31.53 | 1:05.92 | 3:16.86 | ||||||
Naja Thomsen | 2003 | 31.34 | 1:06.40 | 4:23.26 | ||||||
6 | Kvik Piger 2 | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 4:27.79 | ||||||
Emilie Meng | 2003 | 32.40 | 1:07.03 | 1:07.03 | ||||||
Sofie Findahl Andersen | 2003 | 31.73 | 1:06.32 | 2:13.35 | ||||||
Amalie Michelsen | 2003 | 32.55 | 1:08.04 | 3:21.39 | ||||||
Rebekka Giessing | 2003 | 31.62 | 1:06.40 | 4:27.79 | ||||||
7 | Vat-Cph Piger 1 | 2003 | VAT Copenhagen | 4:29.38 | ||||||
Sofie Bruun Høvring | 2004 | 33.03 | 1:09.64 | 1:09.64 | ||||||
Julie Laugesen | 2003 | 30.86 | 1:05.93 | 2:15.57 | ||||||
Anna Wrist-Elkjær | 2003 | 32.01 | 1:07.95 | 3:23.52 | ||||||
Caroline Veggerby | 2003 | 30.93 | 1:05.86 | 4:29.38 | ||||||
8 | Sigma Piger 1 | 2003 | Sigma Swim | 4:32.27 | ||||||
Cornelia Bergqvist | 2003 | 32.89 | 1:07.69 | 1:07.69 | ||||||
Ingrid Lindemann | 2003 | 32.12 | 1:07.36 | 2:15.05 | ||||||
Julie K Rose | 2003 | 33.31 | 1:08.88 | 3:23.93 | ||||||
Caroline Buhl Schrøder | 2003 | 32.40 | 1:08.34 | 4:32.27 | ||||||
9 | Vat-Cph Piger 2 | 2003 | VAT Copenhagen | 4:37.23 | ||||||
Emma Thorsen | 2004 | 34.24 | 1:12.63 | 1:12.63 | ||||||
Isabella Rosenberg | 2003 | 32.76 | 1:08.79 | 2:21.42 | ||||||
Amalie Kruse Enemærke | 2003 | 32.43 | 1:08.62 | 3:30.04 | ||||||
Thippe de Neergaard | 2003 | 32.16 | 1:07.19 | 4:37.23 | ||||||
10 | Hovedstadens Piger 2 | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 4:37.27 | ||||||
Mathilde Hagihara | 2004 | 34.88 | 1:11.46 | 1:11.46 | ||||||
Emilia Naledi Madonsela | 2003 | 32.28 | 1:08.98 | 2:20.44 | ||||||
Hannah Höesch | 2003 | 33.35 | 1:09.46 | 3:29.90 | ||||||
Luna Gammelgaard | 2003 | 32.32 | 1:07.37 | 4:37.27 | ||||||
11 | Gsc Piger 2 | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 4:39.08 | ||||||
Roseline Løkkegaard | 2004 | 33.54 | 1:09.55 | 1:09.55 | ||||||
Amalie Schou | 2003 | 32.77 | 1:10.00 | 2:19.55 | ||||||
Emma Hansen | 2004 | 34.04 | 1:11.11 | 3:30.66 | ||||||
Sara Damkjær Bartels | 2004 | 32.22 | 1:08.42 | 4:39.08 | ||||||
12 | Helsingør Piger 1 | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 4:39.57 | ||||||
Linnea Hietala | 2004 | 33.12 | 1:09.82 | 1:09.82 | ||||||
Mathilde Maria Thorsen | 2004 | 33.05 | 1:10.90 | 2:20.72 | ||||||
Olivia Ida Madsen | 2003 | 33.13 | 1:09.76 | 3:30.48 | ||||||
Fiona Burmester | 2003 | 32.91 | 1:09.09 | 4:39.57 | ||||||
13 | Lyngby Piger 1 | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 4:40.51 | ||||||
Cathrine Toftelund Larsen | 2003 | 33.48 | 1:11.93 | 1:11.93 | ||||||
Sofia Norre Bendt | 2003 | 32.34 | 1:07.79 | 2:19.72 | ||||||
Laura Borre Jacobsen | 2004 | 33.13 | 1:10.14 | 3:29.86 | ||||||
Ella Stenholt | 2003 | 33.33 | 1:10.65 | 4:40.51 | ||||||
14 | Sigma Piger 2 | 2003 | Sigma Swim | 4:41.31 | ||||||
Maria Lund | 2003 | 33.19 | 1:08.98 | 1:08.98 | ||||||
Therese Sand Frederiksen | 2003 | 32.54 | 1:09.34 | 2:18.32 | ||||||
Laura Boutrup | 2003 | 34.42 | 1:11.62 | 3:29.94 | ||||||
Esther Marie Heunicke | 2003 | 33.37 | 1:11.37 | 4:41.31 | ||||||
15 | Lyngby Piger 2 | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 4:47.51 | ||||||
Julie Danfred Jørgensen | 2004 | 34.47 | 1:11.22 | 1:11.22 | ||||||
Maria Hagen | 2003 | 33.53 | 1:11.51 | 2:22.73 | ||||||
Karoline Kortbæk | 2003 | 34.95 | 1:12.06 | 3:34.79 | ||||||
Annika Lundin Brockdorff | 2003 | 34.38 | 1:12.72 | 4:47.51 | ||||||
16 | Gti 2 Piger | 2003 | GTI | 4:50.06 | ||||||
Julie Wolter | 2003 | 35.30 | 1:12.60 | 1:12.60 | ||||||
Nomi Schau | 2004 | 35.91 | 1:17.00 | 2:29.60 | ||||||
Katja Skovdal Lorentzen | 2003 | 31.78 | 1:07.52 | 3:37.12 | ||||||
Emma Hebsgaard Nielsen | 2003 | 34.41 | 1:12.94 | 4:50.06 | ||||||
17 | Gentofte Piger 2 | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 4:51.45 | ||||||
Clara Toft | 2004 | 35.69 | 1:14.08 | 1:14.08 | ||||||
Frederikke Falk-List | 2004 | 33.37 | 1:10.78 | 2:24.86 | ||||||
Isabella Victoria Nimb | 2004 | 35.31 | 1:14.25 | 3:39.11 | ||||||
Anne Sofie Evald | 2004 | 34.86 | 1:12.34 | 4:51.45 | ||||||
18 | A6 Piger 2 | 2004 | A6 | 4:57.13 | ||||||
Louise Dahl | 2003 | 34.73 | 1:11.67 | 1:11.67 | ||||||
Clara Sass Husum | 2004 | 34.43 | 1:12.98 | 2:24.65 | ||||||
Freja Møller | 2004 | 36.66 | 1:16.43 | 3:41.08 | ||||||
Mathilda Hyldal Jung | 2004 | 36.50 | 1:16.05 | 4:57.13 | ||||||
19 | Hovedstadens Piger 3 | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 4:59.66 | ||||||
Coco Lee Fuhrmann | 2006 | 35.36 | 1:14.09 | 1:14.09 | ||||||
Ofelia Vejsager Nøddekær | 2005 | 36.87 | 1:16.74 | 2:30.83 | ||||||
Maya Solvej H. Bärmann | 2004 | 34.80 | 1:13.91 | 3:44.74 | ||||||
Olivia Callesen | 2004 | 35.26 | 1:14.92 | 4:59.66 | ||||||
20 | Gti 3 Piger | 2004 | GTI | 5:00.35 | ||||||
Nicoline H. Baadsgaard | 2004 | 35.84 | 1:15.94 | 1:15.94 | ||||||
Esther Hek Hansen | 2004 | 36.66 | 1:15.98 | 2:31.92 | ||||||
Sidse M. Ø. Engsbro | 2004 | 34.73 | 1:14.71 | 3:46.63 | ||||||
Josefine Arbo Sørensen | 2004 | 34.92 | 1:13.72 | 5:00.35 | ||||||
21 | Triton Talent Piger | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 5:01.04 | ||||||
Olivia Mammen | 2003 | 34.56 | 1:13.05 | 1:13.05 | ||||||
Kathrine Bang Rubak | 2004 | 38.51 | 1:21.23 | 2:34.28 | ||||||
Ida-Marie Frydenlund | 2003 | 36.42 | 1:17.05 | 3:51.33 | ||||||
Liva Stjernholm | 2004 | 32.94 | 1:09.71 | 5:01.04 | ||||||
22 | Frederiksværk Piger | 2003 | Frederiksværk Svømmeklub | 5:04.53 | ||||||
Maja Marie Elmgreen | 2003 | 33.96 | 1:10.76 | 1:10.76 | ||||||
Mathilde Laustsen | 2003 | 35.82 | 1:16.59 | 2:27.35 | ||||||
Amanda Christensen | 2004 | 35.96 | 1:15.85 | 3:43.20 | ||||||
Luna Trojlsgaard | 2004 | 38.26 | 1:21.33 | 5:04.53 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 13 december 2015 |
Licens til Glostrup Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 16:29 |
Resultat Løb 30 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Østdanske Årgang Gr. 2 | Udskriftsdato | 13 december 2015 | |||
Stævne by | Taastrup | Udskriftstidspunkt | 16:46 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og VAT-CPH | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 12 december 2015 |
Løb 30, 4X100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2016 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | Opnået | Status | |||
1 | Lyngby Drenge 1 | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 4:00.62 | ||||||
Emil Kayerød-Rasmussen | 2002 | 28.24 | 58.70 | 58.70 | ||||||
Alfred Højberg | 2002 | 28.66 | 1:00.19 | 1:58.89 | ||||||
Gustav Fabiansen | 2002 | 28.75 | 59.55 | 2:58.44 | ||||||
Mikkel Quaade | 2003 | 28.93 | 1:02.18 | 4:00.62 | ||||||
2 | Vat-Cph Drenge 1 | 2002 | VAT Copenhagen | 4:03.13 | ||||||
Asbjørn Floor-Bøjden | 2002 | 29.03 | 1:01.62 | 1:01.62 | ||||||
Oscar Thinghøjen | 2003 | 29.90 | 1:03.28 | 2:04.90 | ||||||
Joakim Køhn | 2003 | 29.91 | 1:03.13 | 3:08.03 | ||||||
Rasmus Nickelsen | 2003 | 26.01 | 55.10 | 4:03.13 | ||||||
3 | Sigma Drenge 1 | 2002 | Sigma Swim | 4:04.13 | ||||||
Frederik Eg Ibsen | 2002 | 28.43 | 58.63 | 58.63 | ||||||
Emil Kildahl Døssing | 2002 | 29.50 | 1:02.22 | 2:00.85 | ||||||
Mikkel Eg Ibsen | 2002 | 28.93 | 1:00.67 | 3:01.52 | ||||||
Alexander Tullberg | 2003 | 30.18 | 1:02.61 | 4:04.13 | ||||||
4 | Gsc Drenge | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 4:05.26 | ||||||
Jakob Alexander Jensen | 2002 | 28.78 | 1:00.01 | 1:00.01 | ||||||
Jeroen Grimmelikhuijzen | 2002 | 28.33 | 58.86 | 1:58.87 | ||||||
Oliver Steenberg | 2002 | 31.01 | 1:04.95 | 3:03.82 | ||||||
Emil Steenberg | 2002 | 29.26 | 1:01.44 | 4:05.26 | ||||||
5 | Hovedstadens Halvhjerne | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 4:05.52 | ||||||
Marcus Skøtt Haslev | 2002 | 28.72 | 1:00.09 | 1:00.09 | ||||||
Bertram Dreyer Riis | 2002 | 29.79 | 1:01.55 | 2:01.64 | ||||||
Alfred Klarskov | 2002 | 28.63 | 59.64 | 3:01.28 | ||||||
Frede Meincke | 2002 | 30.38 | 1:04.24 | 4:05.52 | ||||||
6 | Gentofte Drenge 1 | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 4:06.56 | ||||||
Carl-Emil Lønborg | 2002 | 28.42 | 59.18 | 59.18 | ||||||
Leo Badaker | 2002 | 27.79 | 58.59 | 1:57.77 | ||||||
Linus Lindquist | 2002 | 31.69 | 1:06.74 | 3:04.51 | ||||||
Marcus Dessau | 2002 | 29.06 | 1:02.05 | 4:06.56 | ||||||
7 | Triton Talent Drenge | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 4:11.91 | ||||||
Lasse Darlem Brandt | 2003 | 31.86 | 1:06.05 | 1:06.05 | ||||||
Mikkel Hjelm | 2003 | 30.86 | 1:05.35 | 2:11.40 | ||||||
Kasper Bonnichsen | 2002 | 29.66 | 1:01.87 | 3:13.27 | ||||||
Gustav Stjernholm | 2002 | 28.01 | 58.64 | 4:11.91 | ||||||
8 | Gti 2 Drenge | 2002 | GTI | 4:13.90 | ||||||
Mads Vahrens | 2002 | 31.51 | 1:05.08 | 1:05.08 | ||||||
Mads Baltzer | 2002 | 30.20 | 1:34.10 | 2:39.18 | ||||||
Benjamin Nørgaard Eriksen | 2002 | 33.30 | 1:02.59 | 3:41.77 | ||||||
Casper Mørkhøj Hartington | 2002 | 32.13 | 32.13 | 4:13.90 | ||||||
9 | Herlevs Knægte | 2002 | Herlev Svømning | 4:14.46 | ||||||
Nicklas Östman Pedersen | 2002 | 27.72 | 57.56 | 57.56 | ||||||
Nicolai Wiuff | 2002 | 29.24 | 1:01.83 | 1:59.39 | ||||||
Altin Misimi | 2002 | 31.47 | 1:07.90 | 3:07.29 | ||||||
Peter Eskjær-Køppen | 2002 | 32.11 | 1:07.17 | 4:14.46 | ||||||
10 | Hvidovre Drenge | 2002 | Hvidovre Svømme Klub | 4:18.48 | ||||||
Tor Ejrnæs | 2002 | 32.44 | 1:07.71 | 1:07.71 | ||||||
Mathias Berner Jensen | 2002 | 32.24 | 1:07.54 | 2:15.25 | ||||||
Gustav Haugård Hansen | 2002 | 29.58 | 1:02.70 | 3:17.95 | ||||||
Anders Skousen | 2002 | 28.52 | 1:00.53 | 4:18.48 | ||||||
11 | Kvik Drenge | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 4:21.98 | ||||||
Jakob Strunge Nissen | 2002 | 29.18 | 1:01.29 | 1:01.29 | ||||||
Carl Heyn Stage | 2003 | 31.28 | 1:07.59 | 2:08.88 | ||||||
Lukas Majvig Andersen | 2003 | 31.28 | 1:06.72 | 3:15.60 | ||||||
Valentin Wahl | 2003 | 31.85 | 1:06.38 | 4:21.98 | ||||||
12 | A6 Drenge | 2002 | A6 | 4:22.99 | ||||||
Frederik Bojesen | 2002 | 29.01 | 1:00.69 | 1:00.69 | ||||||
Morten Østergaard | 2002 | 31.13 | 1:05.92 | 2:06.61 | ||||||
Nicolai Therkelsen | 2003 | 34.29 | 1:09.77 | 3:16.38 | ||||||
Rasmus Skarby Madsen | 2003 | 31.62 | 1:06.61 | 4:22.99 | ||||||
13 | Sigma Drenge 2 | 2002 | Sigma Swim | 4:23.40 | ||||||
Christian Boutrup | 2003 | 32.21 | 1:06.56 | 1:06.56 | ||||||
Niels Skovbye Brandt | 2002 | 30.37 | 1:03.58 | 2:10.14 | ||||||
Christoffer Rekling | 2003 | 32.07 | 1:06.71 | 3:16.85 | ||||||
Lucas Emil Christensen | 2003 | 31.80 | 1:06.55 | 4:23.40 | ||||||
14 | Søllerød Boys | 2002 | Søllerød Svømmeklub | 4:24.29 | ||||||
Janus Rosholm | 2002 | 33.41 | 1:08.81 | 1:08.81 | ||||||
Christoffer Weiss | 2002 | 31.01 | 1:06.32 | 2:15.13 | ||||||
Karl Gustav B. Toft | 2002 | 31.53 | 1:06.82 | 3:21.95 | ||||||
Christoffer H. Andersen | 2002 | 29.56 | 1:02.34 | 4:24.29 | ||||||
15 | Vat-Cph Drenge 2 | 2002 | VAT Copenhagen | 4:26.11 | ||||||
Mikkel Jørgensen | 2003 | 31.34 | 1:06.35 | 1:06.35 | ||||||
Mohammed Ghizzaui | 2003 | 32.01 | 1:07.60 | 2:13.95 | ||||||
Thomas Langvad | 2002 | 30.27 | 1:03.94 | 3:17.89 | ||||||
Oskar Skov Grell | 2002 | 32.49 | 1:08.22 | 4:26.11 | ||||||
16 | Hovedstadens Drenge 2 | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 4:26.70 | ||||||
Jens Bomgaard | 2002 | 31.35 | 1:05.20 | 1:05.20 | ||||||
Oliver Søgaard-Andersen | 2003 | 32.49 | 1:09.02 | 2:14.22 | ||||||
Jet Lee Fuhrmann | 2004 | 31.12 | 1:06.48 | 3:20.70 | ||||||
Noah Koefoed Weiss | 2003 | 31.19 | 1:06.00 | 4:26.70 | ||||||
17 | Gti 3 Drenge | 2003 | GTI | 4:39.48 | ||||||
Nickolas Kofoed Thestrup | 2003 | 33.33 | 1:10.23 | 1:10.23 | ||||||
Oliver Kjærsgaard Mølbak | 2004 | 33.57 | 1:12.34 | 2:22.57 | ||||||
Kristoffer H. Jensen | 2003 | 32.51 | 1:08.04 | 3:30.61 | ||||||
Marco Knudsen | 2003 | 32.90 | 1:08.87 | 4:39.48 | ||||||
18 | Lyngby Drenge 2 | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 4:40.66 | ||||||
Kasper Aagaard Jeppesen | 2003 | 32.06 | 1:07.59 | 1:07.59 | ||||||
Christoffer Frederiksen | 2003 | 34.13 | 1:11.37 | 2:18.96 | ||||||
Oliver Sperling | 2004 | 34.29 | 1:11.71 | 3:30.67 | ||||||
Lucas Reüter | 2002 | 33.48 | 1:09.99 | 4:40.66 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 13 december 2015 |
Licens til Glostrup Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 16:46 |