Results for Østdanske Årgangsmesterskaber gr. 2
Below are all results from the competition shown by session.
Søndag 10.00
Resultat Løb 21 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Østdanske Årgang Gr. 2 | Udskriftsdato | 13 december 2015 | |||
Stævne by | Taastrup | Udskriftstidspunkt | 12:13 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og VAT-CPH | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 12 december 2015 |
Løb 21, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Gro Grinda Rasmussen | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 32.92 | 1:08.86 | |||||
2 | Terese Kjøller Rudbeck | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 34.53 | 1:09.41 | |||||
3 | Frederikke Marie Hansen | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 34.52 | 1:10.75 | |||||
4 | Anna Haugsted Pihl | 2003 | Hillerød Svømmeklub | 34.19 | 1:10.80 | |||||
4 | Julie Laugesen | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 34.00 | 1:10.80 | |||||
6 | Clara Carlquist | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 34.88 | 1:10.84 | |||||
7 | Celia Puggaard | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 34.33 | 1:11.01 | |||||
8 | Tine Petersen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 35.67 | 1:12.03 | |||||
9 | Lærke Schelde-Mollerup | 2003 | Svømmeklubben Laksen | 35.16 | 1:13.24 | |||||
10 | Thea F. Johansen | 2003 | Herlev Svømning | 35.43 | 1:13.40 | |||||
11 | Caroline Veggerby | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 35.80 | 1:13.70 | |||||
12 | Sofie Findahl Andersen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 36.09 | 1:14.09 | |||||
13 | Katja Skovdal Lorentzen | 2003 | Greve Svømmeklub | 36.49 | 1:14.28 | |||||
14 | Sofie Nielsen | 2003 | Haslev Svømmeklub | 36.09 | 1:14.29 | |||||
15 | Ella Stenholt | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 35.90 | 1:14.32 | |||||
16 | Luna Gammelgaard | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 37.23 | 1:15.09 | |||||
17 | Sofia Norre Bendt | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 36.79 | 1:15.38 | |||||
18 | Caroline Buhl Schrøder | 2003 | Sigma Swim Allerød | 36.88 | 1:15.58 | |||||
19 | Amalie Nielsen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 36.95 | 1:15.92 | |||||
20 | Maria Lund | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 36.98 | 1:16.00 | |||||
21 | Mathilde M Mosegaard | 2003 | Slagelse Svømmeklub | 36.63 | 1:16.34 | |||||
22 | Luna Emilie Olsen | 2003 | Slangerup Svømmeklub | 37.09 | 1:16.81 | |||||
23 | Ingrid Lindemann | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 37.22 | 1:16.92 | |||||
24 | Freya Nørlund Wentzel | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 37.20 | 1:17.09 | |||||
25 | Mia Lindberg | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 37.92 | 1:17.61 | |||||
26 | Maria Hagen | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 37.26 | 1:17.76 | |||||
27 | Mathilde Yde Munkebæk | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 38.41 | 1:18.19 | |||||
28 | Freja Gjerløv | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 38.16 | 1:18.55 | |||||
29 | Anna Wrist-Elkjær | 2003 | Swim Team Tåstrup | 38.07 | 1:19.11 | |||||
30 | Olivia Ida Madsen | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 38.33 | 1:19.32 | |||||
31 | Sille Andersen | 2003 | Frederikssund Svømmeklub | 39.62 | 1:20.00 | |||||
32 | Amalie Michelsen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 38.88 | 1:20.11 | |||||
33 | Karoline Kortbæk | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 39.29 | 1:20.25 | |||||
34 | Julie K Rose | 2003 | Sigma Swim Allerød | 39.51 | 1:20.70 | |||||
34 | Therese Sand Frederiksen | 2003 | Sigma Swim Allerød | 38.84 | 1:20.70 | |||||
36 | Sia Nikoline Schrøder | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 40.63 | 1:20.98 | |||||
37 | Annika Lundin Brockdorff | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 38.85 | 1:21.39 | |||||
38 | Thea Pedersen | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 39.18 | 1:21.55 | |||||
39 | Christine Mardov-Johansen | 2003 | Frederikssund Svømmeklub | 39.34 | 1:21.66 | |||||
40 | Emilie Nepper-Christensen | 2003 | Søllerød Svømmeklub | 39.88 | 1:21.69 | |||||
41 | Viola Demuth Andersen | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 40.33 | 1:21.99 | |||||
42 | Louise Dahl | 2003 | JGI Svømning | 41.79 | 1:25.86 | |||||
- | Cathrine Toftelund Larsen | 2003 | Lyngby Svømmeklub | DSQ | E.F.B. v. 75 m | |||||
Løb 21, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2016 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Emma Hansen | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | 34.35 | 1:11.61 | |||||
2 | Frederikke Falk-List | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 35.28 | 1:14.03 | |||||
3 | Linnea Hietala | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 36.83 | 1:15.91 | |||||
4 | Anna Højerslev Eriksen | 2004 | Vest-Brøndby | 37.53 | 1:17.53 | |||||
5 | Wilma Anker | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | 38.54 | 1:17.86 | |||||
6 | Mathilde Hagihara | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 37.89 | 1:18.36 | |||||
7 | Caroline Holm | 2004 | Kalundborg SK | 38.38 | 1:18.43 | |||||
8 | Lærke Vinneck Hansen | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 38.02 | 1:18.59 | |||||
9 | Sofie Bruun Høvring | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 38.17 | 1:18.91 | |||||
10 | Schastine Skifter Tabor | 2005 | Swim Team Tåstrup | 39.08 | 1:20.53 | |||||
11 | Martha Hjuler Britze | 2004 | Hørsholm Svømmeforening | 38.90 | 1:20.65 | |||||
12 | Caroline Wiuff Jensen | 2004 | Vest-Brøndby | 40.48 | 1:21.02 | |||||
13 | Mathilde Hedager | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 38.56 | 1:21.04 | |||||
14 | Laura Borre Jacobsen | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 38.92 | 1:21.58 | |||||
15 | Cornelia Vâmosi | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 38.74 | 1:21.72 | |||||
16 | Maya Solvej H. Bärmann | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 39.55 | 1:21.73 | |||||
17 | Clara Toft | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 39.66 | 1:21.94 | |||||
18 | Alma Heyn Stage | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 38.81 | 1:22.04 | |||||
19 | Clara Sass Husum | 2004 | Slangerup Svømmeklub | 40.31 | 1:22.11 | |||||
20 | Laura L. Hørning | 2004 | Glostrup Svømme Klub | 40.35 | 1:22.35 | |||||
21 | Malou Soelberg | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 39.87 | 1:22.51 | |||||
22 | Josephine Thomsen | 2005 | Herlev Svømning | 40.82 | 1:22.85 | |||||
23 | Emma Thorsen | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 39.69 | 1:23.26 | |||||
24 | Katrine Bonefeld | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 40.88 | 1:23.33 | |||||
25 | Josephine Holst Vinther | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 40.64 | 1:23.53 | |||||
26 | Kathrine Bang Rubak | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 40.95 | 1:23.67 | |||||
27 | Mille Maxwell Berthou | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 40.50 | 1:23.89 | |||||
28 | Amanda Da Silva B. Madsen | 2005 | Herlev Svømning | 41.92 | 1:24.55 | |||||
29 | Cathrine Østergaard Niels | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | 41.51 | 1:26.19 | |||||
30 | Sophia Bøttger | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | 41.55 | 1:26.23 | |||||
31 | Rebecca Hoeck | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 42.83 | 1:26.62 | |||||
32 | Emma Ekman | 2004 | Svømmeklubben Laksen | 42.32 | 1:26.63 | |||||
33 | Anastasia Smirnov | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 42.46 | 1:29.60 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 13 december 2015 |
Licens til Glostrup Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 12:13 |