2019-09-23   03:32:46
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för UGP 1 & 2, Västervik

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 1 & 2    Utskriftsdatum  30 januari 2016   
  Tävlingsort  Västervik    Utskriftstid  10:07   
  Arrangör  Västerviks SS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  30 januari 2016         
 
 
Gren 1, 200m Frisim Herrar A-D, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Viktor Henrysson  2003  Oskarshamns Simförening            2:17.18   
Carl Löfgren  2003  Oskarshamns Simförening            2:28.37   
Max Grubesic  2004  Jönköpings Simsällskap            2:36.53   
Gustav Edlund  2004  Linköpings Allmänna SS            2:36.80   
Olle Almén  2003  Linköpings Allmänna SS            2:41.53   
Anton Hegmegi  2005  Jönköpings Simsällskap            2:42.53   
Phille Andersson Sandwall  2003  Jönköpings Simsällskap            2:46.32   
Stefanos Gavriliidis  2003  Västerviks Simsällskap    38.56        3:08.03   
Edvin Karlsson  2004  Oskarshamns Simförening    41.99        3:08.90   
Fredrik Holmberg  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb            DNS   
Jonathan Thelin  2003  Värnamo Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 1, 200m Frisim Herrar A-D, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Erik Stensson  2002  Värnamo Simsällskap            2:10.32   
Gusten Helgesson  2002  Kalmar Simsällskap            2:33.86   
Ricky Bergwall  2002  Jönköpings Simsällskap            2:42.00   
Oscar Johnsson  2002  Eksjö Sim- o Livräddnings SS            2:46.52   
Philip Oscarsson  2002  Jönköpings Simsällskap    41.10        3:15.75   
                     
 
Gren 1, 200m Frisim Herrar A-D, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  50m  100m  150m    Tid  Status 











 
William Kerman  2001  Anderstorps Simsällskap            2:08.95   
Edvin Torlakovic  2001  Västerviks Simsällskap            2:12.53   
Naevid Kiasat  2001  Linköpings Allmänna SS            2:13.24   
Oskar Hegmegi  2001  Jönköpings Simsällskap            2:19.86   
Filip Vukovic  2001  Oskarshamns Simförening            2:22.54   
Alexander Loo  2001  Kalmar Simsällskap            2:27.37   
Tomas Babana  2001  Jönköpings Simsällskap    34.18        2:28.42   
Albert Madurel  2001  Jönköpings Simsällskap            2:31.97   
Anti Kähr  2001  Anderstorps Simsällskap            2:33.16   
10  Linus Hoffner  2001  Norrköpings Kappsimningsklubb            2:33.42   
11  Arvid Johansson  2001  Kalmar Simsällskap            2:42.11   
12  Elias Fölling Barck  2001  Västerviks Simsällskap            2:49.95   
David Könemann  2001  Norrköpings Kappsimningsklubb            DNS   
                     
 
Gren 1, 200m Frisim Herrar A-D, Finaler 16 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Oscar Sjöblad  1997  Västerviks Simsällskap            2:01.39   
Erik Ohlsén  2000  Västerviks Simsällskap            2:03.51   
Sixten Almén  1999  Linköpings Allmänna SS            2:04.53   
Mattias Grynning  1999  Linköpings Allmänna SS            2:04.85   
Kristoffer Loo  1997  Kalmar Simsällskap            2:07.45   
Oliver Tykesson  2000  Linköpings Allmänna SS            2:07.78   
Jacob Olsson  1998  Kalmar Simsällskap            2:09.21   
Simon Linnér  1999  Linköpings Allmänna SS            2:11.58   
Ademir Silic  1998  Västerviks Simsällskap            2:12.61   
10  Herman Johansson  2000  Hultsfreds Simsällskap            2:14.10   
11  Kevin Wåhlin  2000  Norrköpings Kappsimningsklubb            2:14.82   
12  Anton Arvidsson  2000  Kalmar Simsällskap            2:15.19   
13  Albin Staaf  2000  Linköpings Allmänna SS            2:17.66   
14  Filip Egelrud  2000  Jönköpings Simsällskap            2:21.49   
15  Jesper Jönsson  2000  Västerviks Simsällskap            2:22.51   
16  William Brink  1998  Jönköpings Simsällskap            2:22.65   
17  Oscar Sundberg  2000  Norrköpings Kappsimningsklubb    33.28        2:25.90   
18  Karol Kucharczyk  2000  Anderstorps Simsällskap            2:26.97   
19  Bartosz Michno  2000  Jönköpings Simsällskap            2:45.65   
Victor Pettersson  1999  Västerviks Simsällskap            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.06  Utskriftsdatum  30 januari 2016 
Licensierad till: Västerviks Simsällskap  Utskriftstid  10:07 
 
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 1 & 2    Utskriftsdatum  31 januari 2016   
  Tävlingsort  Västervik    Utskriftstid  13:52   
  Arrangör  Västerviks SS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  30 januari 2016         
 
 
Gren 2, 200m Fjärilsim Damer A-D, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Annie Hegmegi  2003  Jönköpings Simsällskap    34.92  1:15.66  1:56.19    2:37.49   
Jennifer Jingmark  2003  Anderstorps Simsällskap    39.95  1:27.31  2:15.76    3:05.88   
Matilda Egelrud  2003  Jönköpings Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 2, 200m Fjärilsim Damer A-D, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Agnes Arberg  2001  Jönköpings Simsällskap    37.05  1:18.77  2:00.71    2:40.26   
Fanny Klasson  2001  Jönköpings Simsällskap    37.22  1:23.82  2:13.13    3:02.69   
                     
 
Gren 2, 200m Fjärilsim Damer A-D, Finaler 16 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Emelie Fernholm  1998  Eksjö Sim- o Livräddnings SS    33.90  1:15.26  1:57.16    2:39.43   
Elise Gidlöf  1999  Linköpings Allmänna SS    36.31  1:17.49  1:59.96    2:41.74   
Emma Roos  1999  Jönköpings Simsällskap    35.04  1:16.12  1:58.81    2:42.53   
Evelina Thollström  1999  Jönköpings Simsällskap    38.69  1:25.34  2:15.92    3:07.51   
Anna Sjölund  2000  Kalmar Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.06  Utskriftsdatum  31 januari 2016 
Licensierad till: Västerviks Simsällskap  Utskriftstid  13:52 
 
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 1 & 2    Utskriftsdatum  31 januari 2016   
  Tävlingsort  Västervik    Utskriftstid  13:52   
  Arrangör  Västerviks SS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  30 januari 2016         
 
 
Gren 3, 200m Ryggsim Herrar A-D, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Viktor Henrysson  2003  Oskarshamns Simförening    37.06  1:16.86  1:58.16    2:36.39   
Anton Hegmegi  2005  Jönköpings Simsällskap    38.80  1:22.49  2:07.84    2:51.67   
                     
 
Gren 3, 200m Ryggsim Herrar A-D, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Erik Stensson  2002  Värnamo Simsällskap    33.63  1:10.06  1:47.43    2:25.33   
Carl Lingström  2002  Kalmar Simsällskap    39.24  1:21.66  2:04.13    2:44.83   
Oscar Johnsson  2002  Eksjö Sim- o Livräddnings SS    41.89  1:29.12  2:16.88    3:00.64   
Petter Eriksen  2002  Oskarshamns Simförening    42.66  1:30.21  2:19.36    3:03.59   
                     
 
Gren 3, 200m Ryggsim Herrar A-D, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Felix Öberg  2001  Västerviks Simsällskap    33.20  1:10.54  1:50.91    2:29.86   
Oskar Hegmegi  2001  Jönköpings Simsällskap    35.93  1:15.84  1:56.57    2:36.50   
Filip Vukovic  2001  Oskarshamns Simförening    38.98  1:21.23  2:03.87    2:43.29   
Linus Hoffner  2001  Norrköpings Kappsimningsklubb    39.36  1:23.10  2:09.57    2:53.01   
David Könemann  2001  Norrköpings Kappsimningsklubb            DNS   
                     
 
Gren 3, 200m Ryggsim Herrar A-D, Finaler 16 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Gustaf Mild  1997  Anderstorps Simsällskap    32.10  1:06.01  1:41.27    2:16.43   
Anton Hong  2000  Kalmar Simsällskap    32.45  1:07.49  1:44.12    2:20.50   
Atis Stikáns  1999  Kalmar Simsällskap    34.18  1:10.84  1:47.48    2:25.52   
Jesper Jönsson  2000  Västerviks Simsällskap    35.75  1:14.95  1:53.97    2:30.44   
Oliver Tykesson  2000  Linköpings Allmänna SS    35.05  1:13.53  1:53.11    2:32.30   
Robin Fröstberg  1996  Kalmar Simsällskap    34.00  1:11.64  1:51.80    2:32.89   
Harald Madebrink  1998  Kalmar Simsällskap    37.97  1:18.36  1:59.00    2:36.55   
Sean Jentz  1996  Kalmar Simsällskap    35.48  1:15.87  1:58.08    2:39.30   
Oscar Sundberg  2000  Norrköpings Kappsimningsklubb    35.77  1:16.96  1:58.92    2:39.77   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.06  Utskriftsdatum  31 januari 2016 
Licensierad till: Västerviks Simsällskap  Utskriftstid  13:52 
 
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 1 & 2    Utskriftsdatum  31 januari 2016   
  Tävlingsort  Västervik    Utskriftstid  13:53   
  Arrangör  Västerviks SS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  30 januari 2016         
 
 
Gren 4, 100m Frisim Damer A-D, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  50m        Tid  Status 











 
Annie Hegmegi  2003  Jönköpings Simsällskap    33.02        1:08.83   
Moa Holmquist  2004  Jönköpings Simsällskap    32.38        1:08.87   
Tilda Tellfjord  2003  Jönköpings Simsällskap    32.68        1:08.96   
Wilma Svensson  2004  Jönköpings Simsällskap    33.66        1:10.49   
Matilda Nilsson  2004  Jönköpings Simsällskap    34.13        1:11.58   
Celie Augustsson  2004  Jönköpings Simsällskap    34.45        1:11.81   
Natalie Stjärnås  2003  Jönköpings Simsällskap    34.56        1:13.63   
Tea Winblad  2004  Kalmar Simsällskap    35.57        1:15.02   
Nora Rogö  2004  Jönköpings Simsällskap    37.65        1:17.32   
10  Ida Rudelius  2004  Jönköpings Simsällskap    37.13        1:17.59   
11  Elsa Linné  2003  Linköpings Allmänna SS    37.14        1:18.44   
12  Felicia Tubbin  2003  Jönköpings Simsällskap    37.60        1:19.33   
13  Elin Friberg  2004  Linköpings Allmänna SS    37.30        1:19.52   
14  Lisa Wretling  2004  Jönköpings Simsällskap    37.05        1:19.64   
15  Emmy Ericsson  2003  Linköpings Allmänna SS    39.56        1:20.26   
16  Clara Kuggvik  2005  Västerviks Simsällskap    37.29        1:21.12   
17  Alessandra Bäck  2003  Västerviks Simsällskap    38.52        1:21.24   
18  Nora Björklund  2003  Oskarshamns Simförening    38.42        1:22.88   
19  Saga Hjelm  2004  Oskarshamns Simförening    39.10        1:23.85   
20  Maja Arnell  2004  Linköpings Allmänna SS    39.99        1:24.92   
21  Ylva Andersson  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb    40.52        1:25.91   
22  Emma Kindberg  2004  Västerviks Simsällskap    40.00        1:25.95   
23  Felicia Svan  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb    42.29        1:27.45   
24  Alva Claesén  2004  Västerviks Simsällskap    41.06        1:29.49   
25  Tilda Sundell  2005  Västerviks Simsällskap    42.18        1:31.37   
26  Ebba Håkansson  2003  Oskarshamns Simförening    43.57        1:33.31   
27  Linnea Karlsson  2004  Västerviks Simsällskap    43.73        1:33.72   
28  Frida Liliequist  2004  Västerviks Simsällskap    44.35        1:34.56   
29  Kasandra Svan  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb    45.45        1:37.10   
30  Ronja Flanagan  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb    45.04        1:37.26   
31  Emma Werner  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb    47.54        1:41.88   
32  Elin Hagman  2004  Västerviks Simsällskap    46.52        1:42.64   
33  Maja Lundmark  2004  Västerviks Simsällskap    48.11        1:45.51   
34  Lisa Grimvall  2004  Västerviks Simsällskap    50.08        1:46.63   
Jane Elgh  2004  Jönköpings Simsällskap            DNS   
Matilda Egelrud  2003  Jönköpings Simsällskap            DNS   
Tuva Jansson  2003  Västerviks Simsällskap            DNS   
Ida Holmberg  2004  Västerviks Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 4, 100m Frisim Damer A-D, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  50m        Tid  Status 











 
Elin Gunnarsson  2002  Linköpings Allmänna SS    29.41        1:01.30   
Nadija Sabic  2002  Jönköpings Simsällskap    31.96        1:05.92   
Leia Karlsson  2002  Kalmar Simsällskap    32.20        1:07.08   
Lovisa Svensson  2002  Värnamo Simsällskap    33.04        1:09.16   
Emmie Davis  2002  Jönköpings Simsällskap    34.03        1:10.54   
Jenny Fröstberg  2002  Kalmar Simsällskap    33.71        1:11.03   
Emelie Liljeblad  2002  Västerviks Simsällskap    34.06        1:12.88   
Mira Grimvall  2002  Västerviks Simsällskap    34.05        1:12.90   
Hanna Liliequist  2002  Västerviks Simsällskap    38.32        1:21.80   
10  Ellie O´brian  2002  Norrköpings Kappsimningsklubb    37.76        1:22.44   
11  Ida-Lee Fjelstrenius  2002  Västerviks Simsällskap    38.81        1:23.22   
12  Ellen Augustini  2002  Västerviks Simsällskap    40.72        1:26.25   
13  Jonna Starkenberg  2002  Jönköpings Simsällskap    45.35        1:32.27   
14  Iris Skillermark  2002  Eksjö Sim- o Livräddnings SS    43.95        1:35.13   
15  Julia Helleblad  2002  Västerviks Simsällskap    46.79        1:41.46   
                     
 
Gren 4, 100m Frisim Damer A-D, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  50m        Tid  Status 











 
Sandra Mokhtari  2001  Linköpings Allmänna SS    31.81        1:05.47   
Erika Tudegård  2001  Linköpings Allmänna SS    30.98        1:05.70   
Felicia Claesén  2001  Västerviks Simsällskap    31.58        1:06.25   
Matilda Brink  2001  Jönköpings Simsällskap    33.11        1:08.60   
Ella Wranå  2001  Kalmar Simsällskap    33.25        1:09.08   
Mariam Istiphan  2001  Jönköpings Simsällskap    34.01        1:09.92   
Tilde Wolfgang  2001  Kalmar Simsällskap    32.95        1:09.92   
Ida Ullstrand  2001  Norrköpings Kappsimningsklubb    33.12        1:09.99   
Tilda Nordén  2001  Kalmar Simsällskap    33.41        1:10.18   
10  Lisa Andersson  2001  Kalmar Simsällskap    33.63        1:10.90   
11  Josefine Carlström  2001  Kalmar Simsällskap    34.33        1:11.17   
12  Felicia Lewton  2001  Kalmar Simsällskap    36.91        1:19.34   
13  Lisa Ullman  2001  Eksjö Sim- o Livräddnings SS    38.33        1:20.89   
                     
 
Gren 4, 100m Frisim Damer A-D, Finaler 16 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  50m        Tid  Status 











 
Agnes Wedel  2000  Västerviks Simsällskap    30.37        1:02.30   
Lovisa Lampi  1999  Linköpings Allmänna SS    30.96        1:03.75   
Ellen Lindeby  1999  Kalmar Simsällskap    30.51        1:03.76   
Matilda Savén  2000  Linköpings Allmänna SS    30.81        1:03.99   
Linnea Waldemarsson  1996  Västerviks Simsällskap    30.86        1:04.23   
Emelie Gidlöf  1997  Linköpings Allmänna SS    30.92        1:04.61   
Johanna Gunnarsson  1999  Linköpings Allmänna SS    30.48        1:04.84   
Elise Gidlöf  1999  Linköpings Allmänna SS    31.56        1:05.33   
Emelie Fernholm  1998  Eksjö Sim- o Livräddnings SS    31.38        1:05.46   
10  Angelica Stark  1999  Jönköpings Simsällskap    31.23        1:05.79   
11  Emma Roos  1999  Jönköpings Simsällskap    31.62        1:05.94   
12  Hilda Linné  2000  Linköpings Allmänna SS    32.03        1:05.97   
13  Emma Juneskog  1998  Västerviks Simsällskap    31.36        1:06.60   
14  Frida Ljungberg  2000  Kalmar Simsällskap    32.32        1:08.09   
15  Malin Jonsson  1998  Jönköpings Simsällskap    32.77        1:08.30   
16  Ellen Carlsson  1999  Hultsfreds Simsällskap    33.30        1:10.98   
17  Evelina Thollström  1999  Jönköpings Simsällskap    34.52        1:11.14   
18  Ellen Ullman  1998  Eksjö Sim- o Livräddnings SS    34.57        1:12.83   
19  Anna Hofer  2000  Kalmar Simsällskap    34.04        1:13.94   
20  Tina Evertsson  2000  Eksjö Sim- o Livräddnings SS    35.57        1:14.90   
Adina Eriksson  1999  Norrköpings Kappsimningsklubb            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.06  Utskriftsdatum  31 januari 2016 
Licensierad till: Västerviks Simsällskap  Utskriftstid  13:53 
 
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 1 & 2    Utskriftsdatum  31 januari 2016   
  Tävlingsort  Västervik    Utskriftstid  13:53   
  Arrangör  Västerviks SS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  30 januari 2016         
 
 
Gren 5, 400m Frisim Herrar A-D, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Viktor Henrysson  2003  Oskarshamns Simförening    1:10.89  2:26.90  3:41.45    4:53.47   
Carl Löfgren  2003  Oskarshamns Simförening    1:10.77  2:27.57  3:45.97    5:02.78   
Max Grubesic  2004  Jönköpings Simsällskap    1:20.74  2:46.02  4:11.52    5:36.10   
Gustav Edlund  2004  Linköpings Allmänna SS    1:20.10  2:48.71  4:16.96    5:37.96   
Olle Almén  2003  Linköpings Allmänna SS    1:21.67  2:51.29  4:16.82    5:39.18   
Phille Andersson Sandwall  2003  Jönköpings Simsällskap    1:21.43  2:48.96  4:17.35    5:42.97   
Anton Hegmegi  2005  Jönköpings Simsällskap    1:23.27  2:51.25  4:17.88    5:43.49   
Jonathan Thelin  2003  Värnamo Simsällskap    1:27.61  3:01.98  4:38.39    6:07.51   
Oliver Edoff  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb    1:29.66  3:12.86  4:59.66    6:39.22   
10  Giovanni Tello Tekmen  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb    1:31.15  3:14.98  5:01.97    6:44.65   
                     
 
Gren 5, 400m Frisim Herrar A-D, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Ricky Bergwall  2002  Jönköpings Simsällskap    1:20.60  2:46.83  4:16.86    5:45.81   
Petter Eriksen  2002  Oskarshamns Simförening    1:27.82  3:06.42  4:45.86    6:12.20   
Philip Oscarsson  2002  Jönköpings Simsällskap    1:38.28  3:24.69  5:12.53    7:04.26   
                     
 
Gren 5, 400m Frisim Herrar A-D, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  100m  200m  300m    Tid  Status 











 
William Kerman  2001  Anderstorps Simsällskap    1:04.06  2:14.01  3:23.87    4:31.39   
Naevid Kiasat  2001  Linköpings Allmänna SS    1:09.79  2:24.77  3:37.39    4:49.54   
Tomas Babana  2001  Jönköpings Simsällskap    1:17.55  2:42.91  4:08.41    5:27.27   
Albert Madurel  2001  Jönköpings Simsällskap    1:17.30  2:42.61  4:08.36    5:27.64   
Linus Hoffner  2001  Norrköpings Kappsimningsklubb    1:21.68  2:50.31  4:20.15    5:46.43   
                     
 
Gren 5, 400m Frisim Herrar A-D, Finaler 16 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Mattias Grynning  1999  Linköpings Allmänna SS    1:04.54  2:12.27  3:18.84    4:23.86   
Erik Ohlsén  2000  Västerviks Simsällskap    1:03.90  2:13.33  3:22.98    4:28.66   
Sixten Almén  1999  Linköpings Allmänna SS    1:06.48  2:15.31  3:23.90    4:29.43   
Oscar Sjöblad  1997  Västerviks Simsällskap    1:04.20  2:13.26  3:22.81    4:29.57   
Oliver Tykesson  2000  Linköpings Allmänna SS    1:07.00  2:16.11  3:25.69    4:32.28   
Simon Linnér  1999  Linköpings Allmänna SS    1:06.61  2:16.55  3:26.24    4:35.03   
Frank Raunio  2000  Kalmar Simsällskap    1:09.88  2:25.06  3:39.46    4:53.69   
Albin Staaf  2000  Linköpings Allmänna SS    1:11.02  2:27.15  3:42.93    4:56.63   
Herman Johansson  2000  Hultsfreds Simsällskap    1:11.13  2:28.03  3:45.57    4:56.92   
10  Kevin Wåhlin  2000  Norrköpings Kappsimningsklubb    1:12.54  2:32.65  3:51.89    5:04.53   
11  Bartosz Michno  2000  Jönköpings Simsällskap    1:26.32  3:02.88  4:40.34    6:11.11   
Karol Kucharczyk  2000  Anderstorps Simsällskap            DNS   
William Brink  1998  Jönköpings Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.06  Utskriftsdatum  31 januari 2016 
Licensierad till: Västerviks Simsällskap  Utskriftstid  13:53 
 
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 1 & 2    Utskriftsdatum  31 januari 2016   
  Tävlingsort  Västervik    Utskriftstid  13:53   
  Arrangör  Västerviks SS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  30 januari 2016         
 
 
Gren 6, 1500m Frisim Damer A-D, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Jennifer Jingmark  2003  Anderstorps Simsällskap    1:23.19  2:53.30  4:23.73  5:54.82  22:54.87   
          7:27.84  9:00.66  10:33.06  12:05.42     
          13:37.51  15:08.88  16:41.84  18:16.24     
          19:49.47  21:23.60         
                     
 
Gren 6, 1500m Frisim Damer A-D, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Elin Gunnarsson  2002  Linköpings Allmänna SS    1:09.27  2:22.84  3:36.03  4:49.90  18:18.09   
          6:02.42  7:15.74  8:29.21  9:43.44     
          10:56.46  12:09.96  13:24.10  14:39.15     
          15:53.05  17:06.42         
Nadija Sabic  2002  Jönköpings Simsällskap    1:14.49  2:35.00  3:55.65  5:18.17  20:03.41   
          6:39.56  8:00.80  9:20.59  10:39.02     
          12:00.13  13:21.51  14:43.67  16:06.42     
          17:29.09  18:47.96         
                     
 
Gren 6, 1500m Frisim Damer A-D, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Alice Thörnros  2001  Linköpings Allmänna SS    1:09.69  2:22.97  3:36.61  4:50.39  18:25.74   
          6:04.11  7:17.42  8:30.82  9:45.03     
          10:58.98  12:13.10  13:27.10  14:41.92     
          15:56.02  17:11.69         
Agnes Arberg  2001  Jönköpings Simsällskap    1:12.86  2:29.53  3:46.42  5:03.20  19:01.18   
          6:19.17  7:35.71  8:53.09  10:09.68     
          11:25.95  12:41.99  13:58.66  15:14.72     
          16:31.00  17:47.23         
Matilda Brink  2001  Jönköpings Simsällskap    1:13.30  2:32.17  3:51.57  5:12.10  20:40.28   
          6:33.06  7:55.03  9:17.35  10:41.40     
          12:06.45  13:32.03  14:56.83  16:23.83     
          17:49.73  19:16.74         
Fanny Klasson  2001  Jönköpings Simsällskap    1:18.96  2:46.11  4:14.64  5:41.75  21:46.78   
          7:10.05  8:38.96  10:07.97  11:36.26     
          13:04.54  14:34.04  16:01.79  17:27.61     
          18:55.18  20:22.15         
                     
 
Gren 6, 1500m Frisim Damer A-D, Finaler 16 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Andrea Palm  2000  Linköpings Allmänna SS    1:12.40  2:28.29  3:44.21  4:59.67  18:56.23   
          6:15.35  7:30.79  8:45.72  10:01.74     
          11:19.23  12:35.53  13:52.53  15:09.41     
          16:26.82  17:43.60         
Angelica Stark  1999  Jönköpings Simsällskap    1:11.30  2:25.83  3:40.45  4:56.12  18:56.45   
          6:12.77  7:29.14  8:45.88  10:02.47     
          11:19.32  12:36.65  13:54.63  15:13.32     
          16:29.66  17:44.67         
Malin Jonsson  1998  Jönköpings Simsällskap    1:13.20  2:31.15  3:49.47  5:09.07  20:02.03   
          6:29.14  7:49.58  9:10.32  10:32.29     
          11:54.36  13:15.88  14:38.03  16:00.11     
          17:21.92  18:43.78         
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.06  Utskriftsdatum  31 januari 2016 
Licensierad till: Västerviks Simsällskap  Utskriftstid  13:53 
 
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 1 & 2    Utskriftsdatum  30 januari 2016   
  Tävlingsort  Västervik    Utskriftstid  15:14   
  Arrangör  Västerviks SS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  30 januari 2016         
 
 
Gren 7, 100m Fjärilsim Herrar A-D, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  50m        Tid  Status 











 
Olle Almén  2003  Linköpings Allmänna SS    39.67        1:26.49   
Carl Löfgren  2003  Oskarshamns Simförening    39.62        1:28.02   
Gustav Edlund  2004  Linköpings Allmänna SS    42.22        1:32.12   
Oliver Edoff  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb    43.31        1:38.10   
Giovanni Tello Tekmen  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb            DNS   
                     
 
Gren 7, 100m Fjärilsim Herrar A-D, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  50m        Tid  Status 











 
Erik Stensson  2002  Värnamo Simsällskap    31.72        1:09.22   
Ricky Bergwall  2002  Jönköpings Simsällskap    38.49        1:22.97   
Oscar Johnsson  2002  Eksjö Sim- o Livräddnings SS    44.71        1:38.85   
                     
 
Gren 7, 100m Fjärilsim Herrar A-D, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  50m        Tid  Status 











 
William Kerman  2001  Anderstorps Simsällskap    31.41        1:03.59   
Edvin Torlakovic  2001  Västerviks Simsällskap    30.95        1:06.58   
Felix Öberg  2001  Västerviks Simsällskap    31.57        1:09.68   
Oskar Hegmegi  2001  Jönköpings Simsällskap    32.21        1:10.64   
Naevid Kiasat  2001  Linköpings Allmänna SS    33.40        1:14.40   
Alexander Loo  2001  Kalmar Simsällskap    35.35        1:17.32   
Tomas Babana  2001  Jönköpings Simsällskap    36.00        1:18.23   
Anti Kähr  2001  Anderstorps Simsällskap    37.48        1:23.81   
Elias Fölling Barck  2001  Västerviks Simsällskap    37.56        1:24.22   
                     
 
Gren 7, 100m Fjärilsim Herrar A-D, Finaler 16 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  50m        Tid  Status 











 
Mattias Grynning  1999  Linköpings Allmänna SS    28.59        59.59   
Oscar Sjöblad  1997  Västerviks Simsällskap    27.87        1:00.01   
Erik Ohlsén  2000  Västerviks Simsällskap    28.81        1:00.74   
Robin Fröstberg  1996  Kalmar Simsällskap    28.59        1:01.47   
Anton Hong  2000  Kalmar Simsällskap    28.94        1:01.95   
Ademir Silic  1998  Västerviks Simsällskap    28.60        1:02.32   
Jacob Olsson  1998  Kalmar Simsällskap    29.55        1:02.34   
Axel Björnberg  2000  Västerviks Simsällskap    28.18        1:03.50   
Sixten Almén  1999  Linköpings Allmänna SS    30.00        1:03.77   
10  Atis Stikáns  1999  Kalmar Simsällskap    29.76        1:03.89   
11  Frank Raunio  2000  Kalmar Simsällskap    30.08        1:06.48   
12  Harald Madebrink  1998  Kalmar Simsällskap    31.45        1:07.04   
13  Sean Jentz  1996  Kalmar Simsällskap    31.70        1:07.78   
14  Albin Staaf  2000  Linköpings Allmänna SS    31.94        1:07.84   
15  Kristoffer Loo  1997  Kalmar Simsällskap    33.39        1:09.24   
16  Simon Linnér  1999  Linköpings Allmänna SS    32.59        1:09.67   
17  Oliver Tykesson  2000  Linköpings Allmänna SS    33.00        1:10.30   
18  Filip Egelrud  2000  Jönköpings Simsällskap    31.94        1:10.69   
19  Karol Kucharczyk  2000  Anderstorps Simsällskap    33.22        1:12.20   
20  William Brink  1998  Jönköpings Simsällskap    34.09        1:12.81   
21  Kevin Wåhlin  2000  Norrköpings Kappsimningsklubb    33.15        1:12.83   
22  Bartosz Michno  2000  Jönköpings Simsällskap    37.13        1:24.98   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.06  Utskriftsdatum  30 januari 2016 
Licensierad till: Västerviks Simsällskap  Utskriftstid  15:14 
 
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 1 & 2    Utskriftsdatum  30 januari 2016   
  Tävlingsort  Västervik    Utskriftstid  15:38   
  Arrangör  Västerviks SS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  30 januari 2016         
 
 
Gren 8, 100m Ryggsim Damer A-D, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  50m        Tid  Status 











 
Annie Hegmegi  2003  Jönköpings Simsällskap    36.61        1:14.24   
Matilda Nilsson  2004  Jönköpings Simsällskap    38.27        1:18.63   
Tilda Tellfjord  2003  Jönköpings Simsällskap    39.82        1:21.55   
Wilma Svensson  2004  Jönköpings Simsällskap    40.29        1:23.23   
Jennifer Jingmark  2003  Anderstorps Simsällskap    40.27        1:24.74   
Celie Augustsson  2004  Jönköpings Simsällskap    41.27        1:25.06   
Natalie Stjärnås  2003  Jönköpings Simsällskap    43.20        1:26.31   
Elsa Linné  2003  Linköpings Allmänna SS    43.19        1:30.29   
Nora Björklund  2003  Oskarshamns Simförening    42.93        1:30.55   
10  Lisa Wretling  2004  Jönköpings Simsällskap    44.51        1:30.96   
11  Clara Kuggvik  2005  Västerviks Simsällskap    43.68        1:31.13   
12  Nora Rogö  2004  Jönköpings Simsällskap    45.35        1:31.19   
13  Alessandra Bäck  2003  Västerviks Simsällskap    46.90        1:33.81   
14  Elin Friberg  2004  Linköpings Allmänna SS    46.01        1:34.07   
15  Emmy Ericsson  2003  Linköpings Allmänna SS    47.87        1:36.88   
16  Maja Arnell  2004  Linköpings Allmänna SS    47.12        1:37.22   
17  Felicia Svan  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb    47.82        1:38.87   
18  Saga Hjelm  2004  Oskarshamns Simförening    46.89        1:39.61   
19  Alva Claesén  2004  Västerviks Simsällskap    48.72        1:39.73   
20  Tilda Sundell  2005  Västerviks Simsällskap    50.19        1:41.67   
21  Emma Kindberg  2004  Västerviks Simsällskap    48.60        1:41.98   
22  Emma Werner  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb    50.35        1:42.26   
23  Ronja Flanagan  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb    51.67        1:43.07   
24  Ebba Håkansson  2003  Oskarshamns Simförening    49.66        1:43.53   
25  Kasandra Svan  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb    53.23        1:46.77   
26  Frida Liliequist  2004  Västerviks Simsällskap    55.21        1:52.34   
27  Lisa Grimvall  2004  Västerviks Simsällskap    58.46        1:56.66   
28  Elin Hagman  2004  Västerviks Simsällskap    55.83        1:56.69   
29  Ida Holmberg  2004  Västerviks Simsällskap    1:05.41        2:16.44   
Felicia Tubbin  2003  Jönköpings Simsällskap            DSQ   
Linnea Karlsson  2004  Västerviks Simsällskap            DSQ   
Moa Holmquist  2004  Jönköpings Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 8, 100m Ryggsim Damer A-D, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  50m        Tid  Status 











 
Leia Karlsson  2002  Kalmar Simsällskap    34.85        1:12.68   
Lovisa Svensson  2002  Värnamo Simsällskap    37.66        1:17.68   
Elin Gunnarsson  2002  Linköpings Allmänna SS    37.77        1:18.25   
Mira Grimvall  2002  Västerviks Simsällskap    39.41        1:22.04   
Emelie Liljeblad  2002  Västerviks Simsällskap    43.24        1:27.73   
Ellen Augustini  2002  Västerviks Simsällskap    46.26        1:34.72   
Hanna Liliequist  2002  Västerviks Simsällskap    46.50        1:36.08   
Ida-Lee Fjelstrenius  2002  Västerviks Simsällskap    48.47        1:39.33   
Jonna Starkenberg  2002  Jönköpings Simsällskap    50.45        1:43.12   
10  Iris Skillermark  2002  Eksjö Sim- o Livräddnings SS    54.71        1:51.70   
                     
 
Gren 8, 100m Ryggsim Damer A-D, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  50m        Tid  Status 











 
Felicia Claesén  2001  Västerviks Simsällskap    35.57        1:12.21   
Fanny Klasson  2001  Jönköpings Simsällskap    36.99        1:15.89   
Mariam Istiphan  2001  Jönköpings Simsällskap    37.75        1:16.42   
Sandra Mokhtari  2001  Linköpings Allmänna SS    37.35        1:16.54   
Ella Wranå  2001  Kalmar Simsällskap    37.68        1:16.76   
Tilde Wolfgang  2001  Kalmar Simsällskap    37.14        1:16.96   
Erika Tudegård  2001  Linköpings Allmänna SS    38.13        1:20.02   
Josefine Carlström  2001  Kalmar Simsällskap    42.64        1:26.66   
Ida Ullstrand  2001  Norrköpings Kappsimningsklubb    38.72        1:26.89   
10  Felicia Lewton  2001  Kalmar Simsällskap    43.41        1:27.68   
11  Lisa Ullman  2001  Eksjö Sim- o Livräddnings SS    45.27        1:32.19   
Alice Thörnros  2001  Linköpings Allmänna SS            DSQ   
                     
 
Gren 8, 100m Ryggsim Damer A-D, Finaler 16 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  50m        Tid  Status 











 
Agnes Wedel  2000  Västerviks Simsällskap    34.43        1:10.19   
Ellen Lindeby  1999  Kalmar Simsällskap    34.44        1:10.27   
Lovisa Lampi  1999  Linköpings Allmänna SS    34.87        1:12.44   
Hilda Linné  2000  Linköpings Allmänna SS    34.59        1:12.51   
Anna Sjölund  2000  Kalmar Simsällskap    34.98        1:13.19   
Linnea Waldemarsson  1996  Västerviks Simsällskap    35.89        1:14.26   
Matilda Savén  2000  Linköpings Allmänna SS    36.91        1:14.66   
Frida Ljungberg  2000  Kalmar Simsällskap    36.16        1:15.03   
Andrea Palm  2000  Linköpings Allmänna SS    36.65        1:15.32   
10  Johanna Gunnarsson  1999  Linköpings Allmänna SS    36.18        1:15.92   
11  Emelie Fernholm  1998  Eksjö Sim- o Livräddnings SS    36.62        1:17.21   
12  Tina Evertsson  2000  Eksjö Sim- o Livräddnings SS    41.41        1:26.23   
13  Ellen Carlsson  1999  Hultsfreds Simsällskap    42.06        1:28.32   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.06  Utskriftsdatum  30 januari 2016 
Licensierad till: Västerviks Simsällskap  Utskriftstid  15:38 
 
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 1 & 2    Utskriftsdatum  30 januari 2016   
  Tävlingsort  Västervik    Utskriftstid  15:44   
  Arrangör  Västerviks SS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  30 januari 2016         
 
 
Gren 9, 400m Medley Herrar A-D, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Viktor Henrysson  2003  Oskarshamns Simförening    1:16.24  2:35.38  4:13.73    5:28.21   
                     
 
Gren 9, 400m Medley Herrar A-D, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Oscar Johnsson  2002  Eksjö Sim- o Livräddnings SS    1:39.96  4:13.32  6:38.87    6:38.87   
                     
 
Gren 9, 400m Medley Herrar A-D, Finaler 16 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Gustaf Mild  1997  Anderstorps Simsällskap    1:06.07  2:21.12  3:42.65    4:48.90   
Mattias Grynning  1999  Linköpings Allmänna SS    1:05.52  2:22.21  3:42.71    4:49.53   
Erik Ohlsén  2000  Västerviks Simsällskap    1:07.60  2:25.51  3:51.76    4:59.67   
Filip Egelrud  2000  Jönköpings Simsällskap    1:19.69  2:50.26  4:22.85    5:38.52   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.06  Utskriftsdatum  30 januari 2016 
Licensierad till: Västerviks Simsällskap  Utskriftstid  15:44 
 
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 1 & 2    Utskriftsdatum  30 januari 2016   
  Tävlingsort  Västervik    Utskriftstid  16:25   
  Arrangör  Västerviks SS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  30 januari 2016         
 
 
Gren 10, 200m Medley Damer A-D, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Annie Hegmegi  2003  Jönköpings Simsällskap    35.58  1:16.80  2:05.83    2:43.20   
Wilma Svensson  2004  Jönköpings Simsällskap    38.09  1:22.13  2:12.63    2:51.23   
Matilda Nilsson  2004  Jönköpings Simsällskap    36.83  1:20.67  2:13.83    2:51.83   
Tea Winblad  2004  Kalmar Simsällskap    39.01  1:26.65  2:15.65    2:53.47   
Tilda Tellfjord  2003  Jönköpings Simsällskap    37.90  1:22.80  2:16.43    2:54.69   
Ida Rudelius  2004  Jönköpings Simsällskap    41.22  1:30.54  2:23.98    3:05.88   
Natalie Stjärnås  2003  Jönköpings Simsällskap    40.30  1:29.02  2:25.86    3:06.32   
Felicia Tubbin  2003  Jönköpings Simsällskap    42.91  1:31.89  2:24.66    3:07.77   
Nora Rogö  2004  Jönköpings Simsällskap    46.42  1:35.31  2:27.40    3:10.85   
10  Lisa Wretling  2004  Jönköpings Simsällskap    42.31  1:33.05  2:28.28    3:12.37   
11  Nora Björklund  2003  Oskarshamns Simförening    44.27  1:31.76  2:28.30    3:13.32   
12  Elin Friberg  2004  Linköpings Allmänna SS    45.92  1:38.22  2:30.94    3:15.07   
13  Elsa Linné  2003  Linköpings Allmänna SS    43.52  1:34.28  2:31.56    3:15.48   
14  Emmy Ericsson  2003  Linköpings Allmänna SS    49.33  1:40.84  2:38.05    3:22.39   
15  Maja Arnell  2004  Linköpings Allmänna SS    49.65  1:40.89  2:42.56    3:31.60   
16  Ylva Andersson  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb    47.31  1:43.89  2:48.70    3:34.28   
17  Tilda Sundell  2005  Västerviks Simsällskap    52.87  1:47.93  2:46.35    3:35.30   
                     
 
Gren 10, 200m Medley Damer A-D, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Nadija Sabic  2002  Jönköpings Simsällskap    34.01  1:17.41  2:03.97    2:41.30   
Lovisa Svensson  2002  Värnamo Simsällskap    37.55  1:20.15  2:09.79    2:46.78   
Emmie Davis  2002  Jönköpings Simsällskap    35.66  1:20.96  2:08.63    2:47.08   
Jenny Fröstberg  2002  Kalmar Simsällskap    39.68  1:26.43  2:18.99    2:58.75   
Ellie O´brian  2002  Norrköpings Kappsimningsklubb    40.12  1:28.42  2:21.29    3:09.20   
Ida-Lee Fjelstrenius  2002  Västerviks Simsällskap    42.31  1:37.49  2:39.12    3:27.85   
Jonna Starkenberg  2002  Jönköpings Simsällskap    54.67  1:50.08  2:47.60    3:36.87   
Leia Karlsson  2002  Kalmar Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 10, 200m Medley Damer A-D, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Felicia Claesén  2001  Västerviks Simsällskap    32.72  1:15.00  1:59.06    2:36.49   
Alice Thörnros  2001  Linköpings Allmänna SS    35.51  1:16.37  2:02.23    2:37.60   
Agnes Arberg  2001  Jönköpings Simsällskap    33.78  1:15.08  2:03.99    2:39.13   
Erika Tudegård  2001  Linköpings Allmänna SS    35.05  1:20.27  2:05.70    2:43.62   
Matilda Brink  2001  Jönköpings Simsällskap    38.75  1:23.88  2:11.52    2:50.56   
Fanny Klasson  2001  Jönköpings Simsällskap    38.40  1:21.30  2:16.36    2:54.87   
Mariam Istiphan  2001  Jönköpings Simsällskap    42.25  1:24.10  2:20.90    2:59.59   
Tilda Nordén  2001  Kalmar Simsällskap    41.46  1:28.63  2:21.29    2:59.85   
Josefine Carlström  2001  Kalmar Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 10, 200m Medley Damer A-D, Finaler 16 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Agnes Wedel  2000  Västerviks Simsällskap    33.07  1:12.13  1:55.84    2:31.40   
Ellen Lindeby  1999  Kalmar Simsällskap    33.37  1:13.02  2:01.05    2:36.45   
Emma Roos  1999  Jönköpings Simsällskap    34.05  1:13.53  2:00.32    2:37.12   
Emelie Gidlöf  1997  Linköpings Allmänna SS    34.70  1:17.99  2:00.61    2:37.95   
Anna Sjölund  2000  Kalmar Simsällskap    32.67  1:13.20  1:59.12    2:38.40   
Hilda Linné  2000  Linköpings Allmänna SS    36.66  1:17.20  2:08.45    2:45.28   
Matilda Savén  2000  Linköpings Allmänna SS    35.02  1:18.89  2:09.83    2:45.33   
Malin Jonsson  1998  Jönköpings Simsällskap    35.96  1:19.65  2:09.47    2:48.20   
Ellen Ullman  1998  Eksjö Sim- o Livräddnings SS    40.67  1:28.07  2:15.80    2:54.97   
10  Evelina Thollström  1999  Jönköpings Simsällskap    38.50  1:30.68  2:17.46    2:55.33   
11  Tina Evertsson  2000  Eksjö Sim- o Livräddnings SS    39.89  1:27.25  2:21.73    3:03.57   
Angelica Stark  1999  Jönköpings Simsällskap            DNS   
Frida Ljungberg  2000  Kalmar Simsällskap            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.06  Utskriftsdatum  30 januari 2016 
Licensierad till: Västerviks Simsällskap  Utskriftstid  16:25 
 
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 1 & 2    Utskriftsdatum  30 januari 2016   
  Tävlingsort  Västervik    Utskriftstid  16:41   
  Arrangör  Västerviks SS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  30 januari 2016         
 
 
Gren 11, 100m Bröstsim Herrar A-D, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  50m        Tid  Status 











 
Gustav Edlund  2004  Linköpings Allmänna SS    40.79        1:24.58   
Max Grubesic  2004  Jönköpings Simsällskap    44.65        1:33.89   
Anton Hegmegi  2005  Jönköpings Simsällskap    45.57        1:36.57   
Phille Andersson Sandwall  2003  Jönköpings Simsällskap    45.87        1:36.95   
Stefanos Gavriliidis  2003  Västerviks Simsällskap    47.81        1:41.49   
Edvin Karlsson  2004  Oskarshamns Simförening    50.68        1:46.62   
Giovanni Tello Tekmen  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb    50.29        1:47.29   
Oliver Edoff  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb    51.45        1:47.72   
David Ullstrand  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb    54.38        1:59.33   
Jonathan Thelin  2003  Värnamo Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 11, 100m Bröstsim Herrar A-D, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  50m        Tid  Status 











 
Erik Stensson  2002  Värnamo Simsällskap    34.49        1:13.58   
Carl Lingström  2002  Kalmar Simsällskap    41.04        1:27.14   
Gusten Helgesson  2002  Kalmar Simsällskap    42.36        1:30.73   
Petter Eriksen  2002  Oskarshamns Simförening    44.21        1:34.57   
Ricky Bergwall  2002  Jönköpings Simsällskap    45.77        1:34.67   
Philip Oscarsson  2002  Jönköpings Simsällskap    50.94        1:45.36   
Oscar Johnsson  2002  Eksjö Sim- o Livräddnings SS    49.37        1:45.99   
                     
 
Gren 11, 100m Bröstsim Herrar A-D, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  50m        Tid  Status 











 
Edvin Torlakovic  2001  Västerviks Simsällskap    33.33        1:10.33   
Linus Hoffner  2001  Norrköpings Kappsimningsklubb    37.87        1:21.54   
Felix Öberg  2001  Västerviks Simsällskap    39.15        1:22.03   
Naevid Kiasat  2001  Linköpings Allmänna SS    40.95        1:26.49   
Alexander Loo  2001  Kalmar Simsällskap    41.01        1:26.63   
Anti Kähr  2001  Anderstorps Simsällskap    41.90        1:28.70   
Arvid Johansson  2001  Kalmar Simsällskap    41.04        1:28.75   
Tomas Babana  2001  Jönköpings Simsällskap    44.05        1:31.81   
Albert Madurel  2001  Jönköpings Simsällskap    45.46        1:36.14   
Elias Fölling Barck  2001  Västerviks Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 11, 100m Bröstsim Herrar A-D, Finaler 16 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  50m        Tid  Status 











 
Simon Linnér  1999  Linköpings Allmänna SS    32.23        1:07.69   
Robin Fröstberg  1996  Kalmar Simsällskap    31.69        1:07.76   
Jacob Olsson  1998  Kalmar Simsällskap    33.93        1:11.45   
Mattias Grynning  1999  Linköpings Allmänna SS    36.27        1:15.43   
Anton Arvidsson  2000  Kalmar Simsällskap    35.97        1:15.82   
Kevin Wåhlin  2000  Norrköpings Kappsimningsklubb    35.77        1:17.62   
Axel Björnberg  2000  Västerviks Simsällskap    36.96        1:18.21   
Filip Egelrud  2000  Jönköpings Simsällskap    38.18        1:18.52   
Oscar Sundberg  2000  Norrköpings Kappsimningsklubb    37.42        1:19.02   
10  Oscar Sjöblad  1997  Västerviks Simsällskap    35.94        1:19.31   
11  Ademir Silic  1998  Västerviks Simsällskap    36.67        1:19.35   
12  Sean Jentz  1996  Kalmar Simsällskap    37.56        1:20.89   
13  Albin Staaf  2000  Linköpings Allmänna SS    38.58        1:22.38   
14  Jesper Jönsson  2000  Västerviks Simsällskap    40.21        1:26.66   
15  Karol Kucharczyk  2000  Anderstorps Simsällskap    43.49        1:31.93   
16  Bartosz Michno  2000  Jönköpings Simsällskap    43.90        1:33.63   
17  Gustav Ferlin  2000  Västerviks Simsällskap    43.59        1:35.50   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.06  Utskriftsdatum  30 januari 2016 
Licensierad till: Västerviks Simsällskap  Utskriftstid  16:41 
 
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 1 & 2    Utskriftsdatum  30 januari 2016   
  Tävlingsort  Västervik    Utskriftstid  17:01   
  Arrangör  Västerviks SS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  30 januari 2016         
 
 
Gren 12, 200m Bröstsim Damer A-D, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Tea Winblad  2004  Kalmar Simsällskap    42.98  1:31.15  2:20.16    3:08.35   
Elin Friberg  2004  Linköpings Allmänna SS    46.21  1:37.92  2:31.33    3:22.94   
Jennifer Jingmark  2003  Anderstorps Simsällskap    47.20  1:39.14  2:31.64    3:25.29   
Ida Rudelius  2004  Jönköpings Simsällskap    47.53  1:40.89  2:34.69    3:27.55   
Felicia Svan  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb    53.55  1:51.69  2:48.98    3:40.38   
Nora Björklund  2003  Oskarshamns Simförening    50.28  1:47.62  2:44.16    3:40.44   
Emmy Ericsson  2003  Linköpings Allmänna SS    52.29  1:49.83  2:48.36    3:46.05   
Frida Liliequist  2004  Västerviks Simsällskap    53.58  1:53.15  2:54.27    3:51.92   
Saga Hjelm  2004  Oskarshamns Simförening    55.82  1:56.24  2:56.79    3:57.23   
10  Maja Arnell  2004  Linköpings Allmänna SS    53.78  1:55.69  2:57.63    3:57.92   
11  Ronja Flanagan  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb    58.14  1:59.07  2:59.11    4:02.07   
12  Alva Claesén  2004  Västerviks Simsällskap    54.22  1:56.58  3:01.55    4:05.38   
13  Emma Werner  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb    57.41  2:01.13  3:07.26    4:10.58   
14  Maja Lundmark  2004  Västerviks Simsällskap    55.67  2:02.08  3:11.87    4:18.44   
15  Ebba Håkansson  2003  Oskarshamns Simförening    1:03.96  2:14.94  3:29.15    4:39.61   
                     
 
Gren 12, 200m Bröstsim Damer A-D, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Nadija Sabic  2002  Jönköpings Simsällskap    42.02  1:28.58  2:15.63    3:01.05   
Emmie Davis  2002  Jönköpings Simsällskap    42.54  1:29.42  2:17.44    3:04.99   
Mira Grimvall  2002  Västerviks Simsällskap    42.81  1:32.58  2:22.78    3:12.65   
Ellen Augustini  2002  Västerviks Simsällskap    46.93  1:39.22  2:32.61    3:24.82   
Hanna Liliequist  2002  Västerviks Simsällskap    48.30  1:42.30  2:37.97    3:28.28   
Ellie O´brian  2002  Norrköpings Kappsimningsklubb    47.19  1:42.08  2:37.43    3:31.87   
Iris Skillermark  2002  Eksjö Sim- o Livräddnings SS    53.31  1:52.09  2:50.55    3:47.80   
                     
 
Gren 12, 200m Bröstsim Damer A-D, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Tilde Wolfgang  2001  Kalmar Simsällskap    40.34  1:25.56  2:11.86    2:58.87   
Matilda Brink  2001  Jönköpings Simsällskap    42.22  1:30.38  2:19.80    3:08.03   
Lisa Andersson  2001  Kalmar Simsällskap    44.09  1:33.30  2:23.30    3:12.52   
Ida Ullstrand  2001  Norrköpings Kappsimningsklubb    43.27  1:33.37  2:27.76    3:19.31   
                     
 
Gren 12, 200m Bröstsim Damer A-D, Finaler 16 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Emelie Gidlöf  1997  Linköpings Allmänna SS    36.15  1:17.18  2:01.01    2:44.40   
Elise Gidlöf  1999  Linköpings Allmänna SS    39.28  1:23.13  2:09.14    2:55.42   
Ellen Ullman  1998  Eksjö Sim- o Livräddnings SS    43.45  1:32.49  2:22.79    3:12.53   
Evelina Thollström  1999  Jönköpings Simsällskap    45.45  1:34.06  2:23.46    3:12.80   
Anna Hofer  2000  Kalmar Simsällskap    45.08  1:36.35  2:29.24    3:21.43   
Angelica Stark  1999  Jönköpings Simsällskap            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.06  Utskriftsdatum  30 januari 2016 
Licensierad till: Västerviks Simsällskap  Utskriftstid  17:01 
 
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 1 & 2    Utskriftsdatum  30 januari 2016   
  Tävlingsort  Västervik    Utskriftstid  17:46   
  Arrangör  Västerviks SS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  30 januari 2016         
 
 
Gren 13, 800m Frisim Herrar A-D, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m       











 
Carl Löfgren  2003  Oskarshamns Simförening    1:15.29  2:37.18  3:58.02  5:19.74  10:35.31   
          6:40.13  8:00.48  9:19.71       
Ossian Lagström  2003  Oskarshamns Simförening    1:14.28  2:33.72  3:56.00  5:17.67  10:44.25   
          6:39.90  8:01.54  9:24.68       
Max Grubesic  2004  Jönköpings Simsällskap    1:21.67  2:49.29  4:16.93  5:44.36  11:23.22   
          7:11.25  8:36.28  10:00.75       
Phille Andersson Sandwall  2003  Jönköpings Simsällskap    1:22.68  2:52.06  4:20.02  5:47.43  11:37.29   
          7:13.92  8:41.34  10:09.91       
Gustav Edlund  2004  Linköpings Allmänna SS    1:23.60  2:52.95  4:22.53  5:53.47  11:43.94   
          7:23.50  8:52.11  10:20.84       
Olle Almén  2003  Linköpings Allmänna SS    1:26.73  3:01.34  4:33.22  6:03.72  11:59.83   
          7:33.79  9:03.30  10:33.67       
                     
 
Gren 13, 800m Frisim Herrar A-D, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m       











 
William Kerman  2001  Anderstorps Simsällskap    1:05.48  2:14.28  3:23.41  4:35.21  9:18.94   
          5:46.97  6:56.84  8:08.59       
Oskar Hegmegi  2001  Jönköpings Simsällskap    1:13.82  2:30.35  3:47.35  5:05.44  10:17.60   
          6:23.87  7:42.23  9:01.47       
Albert Madurel  2001  Jönköpings Simsällskap    1:18.06  2:43.45  4:11.48  5:39.38  11:21.00   
          7:06.70  8:34.52  10:01.81       
                     
 
Gren 13, 800m Frisim Herrar A-D, Finaler 16 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m       











 
Gustaf Mild  1997  Anderstorps Simsällskap    1:05.33  2:12.80  3:20.56  4:29.15  9:00.54   
          5:37.76  6:46.50  7:54.92       
Sixten Almén  1999  Linköpings Allmänna SS    1:06.41  2:16.20  3:26.57  4:36.79  9:13.79   
          5:46.44  6:56.27  8:05.42       
Oliver Tykesson  2000  Linköpings Allmänna SS    1:07.97  2:18.25  3:28.84  4:39.93  9:21.86   
          5:50.29  7:01.26  8:12.55       
William Brink  1998  Jönköpings Simsällskap    1:14.39  2:28.50  3:42.78  4:57.41  10:00.23   
          6:12.34  7:28.81  8:45.14       
Atis Stikáns  1999  Kalmar Simsällskap    1:10.27  2:27.08  3:43.09  5:01.01  10:08.88   
          6:18.80  7:37.21  8:54.86       
Oscar Sundberg  2000  Norrköpings Kappsimningsklubb    1:16.21  2:38.07  4:01.65  5:26.42  10:56.81   
          6:50.48  8:14.28  9:37.77       
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.06  Utskriftsdatum  30 januari 2016 
Licensierad till: Västerviks Simsällskap  Utskriftstid  17:46 
 
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 1 & 2    Utskriftsdatum  31 januari 2016   
  Tävlingsort  Västervik    Utskriftstid  09:28   
  Arrangör  Västerviks SS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  30 januari 2016         
 
 
Gren 14, 200m Frisim Damer A-D, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Annie Hegmegi  2003  Jönköpings Simsällskap    33.64  1:10.07  1:48.42    2:26.76   
Tilda Tellfjord  2003  Jönköpings Simsällskap    34.55  1:12.59  1:52.14    2:29.43   
Thilde Smedbäck  2004  Linköpings Allmänna SS    35.00  1:12.95  1:53.48    2:30.89   
Moa Holmquist  2004  Jönköpings Simsällskap    34.30  1:12.50  1:52.14    2:31.77   
Wilma Svensson  2004  Jönköpings Simsällskap    35.26  1:14.29  1:54.91    2:33.07   
Martina Karlsson  2003  Linköpings Allmänna SS    34.86  1:14.45  1:54.09    2:33.54   
Celie Augustsson  2004  Jönköpings Simsällskap    35.47  1:13.89  1:54.34    2:34.39   
Darja Koutchinskaia  2003  Linköpings Allmänna SS    34.74  1:14.17  1:54.54    2:34.79   
Natalie Stjärnås  2003  Jönköpings Simsällskap    37.45  1:18.53  1:56.99    2:36.90   
10  Matilda Nilsson  2004  Jönköpings Simsällskap    35.34  1:15.74  1:56.89    2:37.64   
11  Olivia Gustafsson  2004  Linköpings Allmänna SS    35.72  1:16.27  1:58.69    2:39.54   
12  Amanda Weiding  2003  Linköpings Allmänna SS    36.72  1:18.09  2:01.33    2:40.60   
13  Nora Rogö  2004  Jönköpings Simsällskap    38.92  1:21.89  2:05.49    2:48.34   
14  Felicia Tubbin  2003  Jönköpings Simsällskap    38.08  1:21.40  2:06.50    2:50.12   
15  Ida Rudelius  2004  Jönköpings Simsällskap    38.73  1:22.67  2:07.01    2:50.82   
16  Hanna Persson  2004  Linköpings Allmänna SS    39.19  1:26.53  2:13.38    2:57.31   
17  Saga Hjelm  2004  Oskarshamns Simförening    38.58  1:24.12  2:12.75    3:01.75   
18  Nora Björklund  2003  Oskarshamns Simförening    39.66  1:25.77  2:13.10    3:02.00   
19  Alessandra Bäck  2003  Västerviks Simsällskap    40.70  1:27.41  2:18.19    3:05.48   
20  Ylva Andersson  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb    41.05  1:29.66  2:19.12    3:07.21   
21  Ebba Håkansson  2003  Oskarshamns Simförening    42.10  1:31.13  2:22.59    3:12.65   
22  Tilda Sundell  2005  Västerviks Simsällskap    44.13  1:09.10  1:36.38    3:17.73   
23  Frida Liliequist  2004  Västerviks Simsällskap    46.87  1:42.49  2:40.51    3:34.71   
24  Lisa Grimvall  2004  Västerviks Simsällskap    49.57  1:45.73  2:44.10    3:39.84   
25  Elin Hagman  2004  Västerviks Simsällskap    47.86  1:44.85  2:46.26    3:46.25   
26  Maja Lundmark  2004  Västerviks Simsällskap    50.02  1:48.22  2:49.92    3:50.11   
Lisa Wretling  2004  Jönköpings Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 14, 200m Frisim Damer A-D, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Felicia Järvikari  2002  Linköpings Allmänna SS    32.63  1:08.00  1:44.48    2:19.69   
Nadija Sabic  2002  Jönköpings Simsällskap    33.40  1:09.75  1:45.97    2:20.80   
Stina Pernius  2002  Oskarshamns Simförening    35.16  1:14.00  1:53.42    2:31.16   
Jenny Fröstberg  2002  Kalmar Simsällskap    34.79  1:14.19  1:54.70    2:34.71   
Alva Högberg  2002  Linköpings Allmänna SS    34.72  1:15.70  1:58.85    2:41.89   
Emmie Davis  2002  Jönköpings Simsällskap    36.17  1:16.96  1:59.96    2:42.47   
Emelie Liljeblad  2002  Västerviks Simsällskap    36.40  1:18.24  2:02.01    2:45.77   
Mira Grimvall  2002  Västerviks Simsällskap    35.67  1:16.74  2:01.71    2:47.28   
Hanna Liliequist  2002  Västerviks Simsällskap    39.92  1:28.68  2:19.62    3:06.92   
10  Ellie O´brian  2002  Norrköpings Kappsimningsklubb    39.53  1:27.76  2:20.24    3:08.92   
11  Jonna Starkenberg  2002  Jönköpings Simsällskap    46.68  1:36.71  2:28.27    3:17.92   
12  Iris Skillermark  2002  Eksjö Sim- o Livräddnings SS    46.55  1:40.74  2:35.33    3:28.40   
                     
 
Gren 14, 200m Frisim Damer A-D, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Agnes Arberg  2001  Jönköpings Simsällskap    32.92  1:09.29  1:46.67    2:22.59   
Matilda Brink  2001  Jönköpings Simsällskap    33.75  1:11.31  1:51.01    2:28.81   
Lisa Andersson  2001  Kalmar Simsällskap    35.30  1:15.30  1:56.09    2:35.41   
Tilda Nordén  2001  Kalmar Simsällskap    36.59  1:16.23  1:56.35    2:35.41   
Ida Ullstrand  2001  Norrköpings Kappsimningsklubb    34.77  1:15.63  1:57.90    2:35.42   
Fanny Klasson  2001  Jönköpings Simsällskap    35.42  1:15.57  1:56.41    2:35.93   
Linnéa Skärkarl  2001  Oskarshamns Simförening    37.21  1:19.79  2:03.53    2:45.10   
                     
 
Gren 14, 200m Frisim Damer A-D, Finaler 16 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Agnes Wedel  2000  Västerviks Simsällskap    31.82  1:07.17  1:42.20    2:16.96   
Emma Roos  1999  Jönköpings Simsällskap    32.25  1:07.92  1:44.83    2:20.33   
Anna Sjölund  2000  Kalmar Simsällskap    33.07  1:09.43  1:47.35    2:25.29   
Andrea Vestgård  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb    34.82  1:13.63  1:53.58    2:31.41   
Evelina Thollström  1999  Jönköpings Simsällskap    36.54  1:15.84  1:55.93    2:35.80   
Ellen Ullman  1998  Eksjö Sim- o Livräddnings SS    35.03  1:14.63  1:55.82    2:36.10   
Anna Hofer  2000  Kalmar Simsällskap    36.51  1:18.35  2:01.82    2:45.68   
Tina Evertsson  2000  Eksjö Sim- o Livräddnings SS    37.34  1:19.82  2:04.54    2:47.02   
Kajsa Johansson  2000  Norrköpings Kappsimningsklubb    38.15  1:21.38  2:06.78    2:50.99   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.06  Utskriftsdatum  31 januari 2016 
Licensierad till: Västerviks Simsällskap  Utskriftstid  09:28 
 
Resultat Gren 15 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 15 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 1 & 2    Utskriftsdatum  31 januari 2016   
  Tävlingsort  Västervik    Utskriftstid  09:35   
  Arrangör  Västerviks SS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  30 januari 2016         
 
 
Gren 15, 200m Fjärilsim Herrar A-D, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Carl Löfgren  2003  Oskarshamns Simförening    41.19  1:27.67  2:16.21    3:05.12   
David Axelsson  2004  Linköpings Allmänna SS    42.96  1:37.42  2:33.70    3:25.80   
                     
 
Gren 15, 200m Fjärilsim Herrar A-D, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  50m  100m  150m    Tid  Status 











 
William Kerman  2001  Anderstorps Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 15, 200m Fjärilsim Herrar A-D, Finaler 16 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Erik Ohlsén  2000  Västerviks Simsällskap    30.41  1:07.08  1:43.16    2:19.29   
Anton Hong  2000  Kalmar Simsällskap    30.67  1:05.85  1:42.51    2:20.73   
Atis Stikáns  1999  Kalmar Simsällskap    31.51  1:08.49  1:46.20    2:25.95   
Sean Jentz  1996  Kalmar Simsällskap    32.43  1:10.02  1:52.42    2:35.79   
Gustaf Mild  1997  Anderstorps Simsällskap            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.06  Utskriftsdatum  31 januari 2016 
Licensierad till: Västerviks Simsällskap  Utskriftstid  09:35 
 
Resultat Gren 16 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 16 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 1 & 2    Utskriftsdatum  31 januari 2016   
  Tävlingsort  Västervik    Utskriftstid  09:52   
  Arrangör  Västerviks SS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  30 januari 2016         
 
 
Gren 16, 200m Ryggsim Damer A-D, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Vera Karlsson  2003  Linköpings Allmänna SS    33.81  1:10.34  1:49.37    2:28.75   
Annie Hegmegi  2003  Jönköpings Simsällskap    37.73  1:18.47  1:59.55    2:39.63   
Wilma Holmertz  2003  Linköpings Allmänna SS    37.41  1:17.92  1:59.03    2:39.63   
Thilde Smedbäck  2004  Linköpings Allmänna SS    38.19  1:20.89  2:04.81    2:44.54   
Moa Holmquist  2004  Jönköpings Simsällskap    39.34  1:21.60  2:04.08    2:45.68   
Matilda Nilsson  2004  Jönköpings Simsällskap    40.48  1:24.79  2:08.57    2:49.52   
Jennifer Jingmark  2003  Anderstorps Simsällskap    41.35  1:27.51  2:14.52    3:00.77   
Nora Björklund  2003  Oskarshamns Simförening    45.58  1:33.34  2:22.32    3:07.48   
Amanda Weiding  2003  Linköpings Allmänna SS    44.99  1:33.84  2:25.62    3:08.19   
10  Hanna Persson  2004  Linköpings Allmänna SS    50.55  1:43.58  2:37.39    3:24.80   
11  Felicia Svan  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb    48.83  1:42.44  2:36.80    3:27.11   
12  Emma Werner  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb    50.25  1:46.05  2:41.92    3:37.57   
13  Ebba Håkansson  2003  Oskarshamns Simförening    51.27  1:48.31  2:45.36    3:42.85   
Alva Claesén  2004  Västerviks Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 16, 200m Ryggsim Damer A-D, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Stina Pernius  2002  Oskarshamns Simförening    38.67  1:20.96  2:04.97    2:44.45   
Leia Karlsson  2002  Kalmar Simsällskap    41.55  1:25.06  2:07.29    2:44.76   
Lovisa Svensson  2002  Värnamo Simsällskap    38.53  1:20.45  2:03.67    2:45.32   
Ellie O´brian  2002  Norrköpings Kappsimningsklubb    45.16  1:35.44  2:26.13    3:15.35   
                     
 
Gren 16, 200m Ryggsim Damer A-D, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Felicia Claesén  2001  Västerviks Simsällskap    37.69  1:18.33  1:59.23    2:37.94   
Fanny Klasson  2001  Jönköpings Simsällskap    38.95  1:20.12  2:01.51    2:41.98   
Ella Wranå  2001  Kalmar Simsällskap    39.13  1:20.39  2:02.21    2:43.72   
Tilde Wolfgang  2001  Kalmar Simsällskap    38.54  1:20.66  2:03.50    2:46.74   
Mariam Istiphan  2001  Jönköpings Simsällskap    39.75  1:22.92  2:07.31    2:50.98   
Lisa Ullman  2001  Eksjö Sim- o Livräddnings SS    46.09  1:36.12  2:26.18    3:14.61   
                     
 
Gren 16, 200m Ryggsim Damer A-D, Finaler 16 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Emelie Fernholm  1998  Eksjö Sim- o Livräddnings SS    36.51  1:16.76  1:56.88    2:36.26   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.06  Utskriftsdatum  31 januari 2016 
Licensierad till: Västerviks Simsällskap  Utskriftstid  09:52 
 
Resultat Gren 17 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 17 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 1 & 2    Utskriftsdatum  31 januari 2016   
  Tävlingsort  Västervik    Utskriftstid  10:24   
  Arrangör  Västerviks SS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  30 januari 2016         
 
 
Gren 17, 100m Frisim Herrar A-D, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  50m        Tid  Status 











 
Erik Wallin  2003  Linköpings Allmänna SS    32.88        1:08.03   
Max Grubesic  2004  Jönköpings Simsällskap    34.57        1:12.52   
Anton Hegmegi  2005  Jönköpings Simsällskap    33.88        1:12.61   
Markus Stahre  2004  Linköpings Allmänna SS    36.13        1:14.60   
Phille Andersson Sandwall  2003  Jönköpings Simsällskap    36.80        1:15.87   
Kristian Aziz  2003  Linköpings Allmänna SS    35.86        1:16.19   
Stefanos Gavriliidis  2003  Västerviks Simsällskap    38.02        1:18.98   
Oliver Edoff  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb    36.03        1:19.07   
Giovanni Tello Tekmen  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb    39.81        1:25.78   
10  Edvin Karlsson  2004  Oskarshamns Simförening    41.21        1:26.36   
Jonathan Thelin  2003  Värnamo Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 17, 100m Frisim Herrar A-D, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  50m        Tid  Status 











 
Erik Stensson  2002  Värnamo Simsällskap    28.29        59.27   
Sebastian Nilsson  2002  Linköpings Allmänna SS    28.76        1:00.02   
Nicola Lundqvist  2002  Linköpings Allmänna SS    29.20        1:01.76   
Elias Axelsson  2002  Linköpings Allmänna SS    31.53        1:04.92   
Carl Lingström  2002  Kalmar Simsällskap    31.15        1:04.99   
Gusten Helgesson  2002  Kalmar Simsällskap    31.62        1:06.66   
Måns Andersson  2002  Linköpings Allmänna SS    32.59        1:08.38   
Ruben Staaf  2002  Linköpings Allmänna SS    33.48        1:09.41   
Ricky Bergwall  2002  Jönköpings Simsällskap    33.74        1:12.57   
10  Oscar Johnsson  2002  Eksjö Sim- o Livräddnings SS    35.98        1:16.65   
11  Isak Lust  2002  Linköpings Allmänna SS    36.24        1:17.31   
12  Christoffer Torkelsson  2002  Oskarshamns Simförening    39.27        1:23.79   
13  Philip Oscarsson  2002  Jönköpings Simsällskap    40.96        1:26.91   
                     
 
Gren 17, 100m Frisim Herrar A-D, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  50m        Tid  Status 











 
William Kerman  2001  Anderstorps Simsällskap    28.81        58.56   
Edvin Torlakovic  2001  Västerviks Simsällskap    28.64        59.60   
Felix Öberg  2001  Västerviks Simsällskap    28.97        1:00.56   
Oskar Hegmegi  2001  Jönköpings Simsällskap    29.90        1:03.01   
Alexander Loo  2001  Kalmar Simsällskap    30.68        1:03.36   
Albert Madurel  2001  Jönköpings Simsällskap    32.08        1:04.78   
Linus Hoffner  2001  Norrköpings Kappsimningsklubb    30.77        1:05.01   
Anti Kähr  2001  Anderstorps Simsällskap    31.63        1:07.51   
Tomas Babana  2001  Jönköpings Simsällskap    33.31        1:08.46   
10  Arvid Johansson  2001  Kalmar Simsällskap    33.46        1:09.77   
11  Elias Fölling Barck  2001  Västerviks Simsällskap    32.97        1:10.68   
                     
 
Gren 17, 100m Frisim Herrar A-D, Finaler 16 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  50m        Tid  Status 











 
Oscar Sjöblad  1997  Västerviks Simsällskap    26.17        55.06   
Erik Ohlsén  2000  Västerviks Simsällskap    26.79        55.91   
Kristoffer Loo  1997  Kalmar Simsällskap    27.40        56.34   
Harald Madebrink  1998  Kalmar Simsällskap    27.13        56.89   
Jacob Olsson  1998  Kalmar Simsällskap    27.28        57.14   
Ademir Silic  1998  Västerviks Simsällskap    27.72        58.39   
Frank Raunio  2000  Kalmar Simsällskap    27.78        59.18   
Herman Johansson  2000  Hultsfreds Simsällskap    28.63        59.83   
Kevin Wåhlin  2000  Norrköpings Kappsimningsklubb    28.95        1:00.38   
10  Anton Arvidsson  2000  Kalmar Simsällskap    28.95        1:00.54   
11  Jesper Jönsson  2000  Västerviks Simsällskap    30.01        1:02.70   
12  Filip Egelrud  2000  Jönköpings Simsällskap    30.02        1:03.25   
13  Karol Kucharczyk  2000  Anderstorps Simsällskap    31.27        1:04.79   
14  Oscar Sundberg  2000  Norrköpings Kappsimningsklubb    31.99        1:06.73   
15  Alexander Klingspor  1999  Norrköpings Kappsimningsklubb    32.70        1:08.67   
16  William Brink  1998  Jönköpings Simsällskap    32.83        1:08.89   
17  Bartosz Michno  2000  Jönköpings Simsällskap    32.79        1:10.23   
18  Gustav Ferlin  2000  Västerviks Simsällskap    38.45        1:23.06   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.06  Utskriftsdatum  31 januari 2016 
Licensierad till: Västerviks Simsällskap  Utskriftstid  10:24 
 
Resultat Gren 18 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 18 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 1 & 2    Utskriftsdatum  31 januari 2016   
  Tävlingsort  Västervik    Utskriftstid  10:57   
  Arrangör  Västerviks SS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  30 januari 2016         
 
 
Gren 18, 400m Frisim Damer A-D, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Wilma Holmertz  2003  Linköpings Allmänna SS    1:10.97  2:29.23  3:48.46    5:06.39   
Vera Karlsson  2003  Linköpings Allmänna SS    1:14.66  2:34.00  3:51.51    5:08.64   
Wilma Svensson  2004  Jönköpings Simsällskap    1:17.70  2:38.16  3:57.03    5:14.27   
Tilda Tellfjord  2003  Jönköpings Simsällskap    1:16.28  2:35.37  3:55.80    5:14.34   
Martina Karlsson  2003  Linköpings Allmänna SS    1:17.34  2:40.56  4:04.42    5:23.91   
Celie Augustsson  2004  Jönköpings Simsällskap    1:18.35  2:42.91  4:07.26    5:29.60   
Natalie Stjärnås  2003  Jönköpings Simsällskap    1:22.54  2:50.97  4:13.03    5:35.93   
Olivia Gustafsson  2004  Linköpings Allmänna SS    1:23.52  2:51.75  4:19.39    5:40.93   
Amanda Weiding  2003  Linköpings Allmänna SS    1:23.18  2:53.46  4:21.85    5:45.19   
10  Nora Rogö  2004  Jönköpings Simsällskap    1:25.44  2:56.01  4:26.20    5:52.38   
11  Jennifer Jingmark  2003  Anderstorps Simsällskap    1:23.78  2:54.01  4:23.94    5:53.85   
12  Felicia Tubbin  2003  Jönköpings Simsällskap    1:24.50  2:55.92  4:28.02    5:56.94   
13  Ida Rudelius  2004  Jönköpings Simsällskap    1:26.51  2:57.62  4:29.11    5:57.82   
14  Nora Björklund  2003  Oskarshamns Simförening    1:31.39  3:06.52  4:41.79    6:12.02   
15  Ebba Håkansson  2003  Oskarshamns Simförening    1:35.57  3:19.60  5:03.42    6:46.26   
16  Ronja Flanagan  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb    1:35.53  3:20.78  6:54.47    6:54.47   
17  Kasandra Svan  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb    1:39.06  3:31.39  5:21.33    7:06.70   
Aisa Adilovic  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb            DNS   
Lisa Wretling  2004  Jönköpings Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 18, 400m Frisim Damer A-D, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Felicia Järvikari  2002  Linköpings Allmänna SS    1:12.25  2:27.52  3:41.21    4:53.26   
Nadija Sabic  2002  Jönköpings Simsällskap    1:13.77  2:29.82  3:48.04    5:01.84   
Lovisa Svensson  2002  Värnamo Simsällskap    1:12.77  2:32.24  3:52.02    5:10.66   
Jenny Fröstberg  2002  Kalmar Simsällskap    1:19.01  2:46.31  4:14.52    5:42.16   
Alva Högberg  2002  Linköpings Allmänna SS    1:22.30  2:51.76  4:20.25    5:46.20   
Jonna Starkenberg  2002  Jönköpings Simsällskap    1:43.60  3:32.55  5:21.99    7:04.21   
                     
 
Gren 18, 400m Frisim Damer A-D, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Agnes Arberg  2001  Jönköpings Simsällskap    1:12.58  2:27.06  3:41.70    4:52.60   
Matilda Brink  2001  Jönköpings Simsällskap    1:13.77  2:33.08  3:52.61    5:11.89   
Lisa Andersson  2001  Kalmar Simsällskap    1:19.82  2:46.61  4:12.72    5:35.74   
Mariam Istiphan  2001  Jönköpings Simsällskap    1:21.87  2:49.05  4:14.77    5:38.13   
Tilda Nordén  2001  Kalmar Simsällskap    1:23.49  2:51.85  4:19.63    5:40.61   
Linnéa Skärkarl  2001  Oskarshamns Simförening    1:22.02  2:52.06  4:22.41    5:50.67   
                     
 
Gren 18, 400m Frisim Damer A-D, Finaler 16 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Emma Roos  1999  Jönköpings Simsällskap    1:12.05  2:29.08  3:46.58    5:02.36   
Lisa Palmqvist  2000  Oskarshamns Simförening    1:13.23  2:30.88  3:49.14    5:06.33   
Evelina Thollström  1999  Jönköpings Simsällskap    1:20.35  2:46.08  4:11.25    5:33.59   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.06  Utskriftsdatum  31 januari 2016 
Licensierad till: Västerviks Simsällskap  Utskriftstid  10:57 
 
Resultat Gren 19 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 19 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 1 & 2    Utskriftsdatum  31 januari 2016   
  Tävlingsort  Västervik    Utskriftstid  13:37   
  Arrangör  Västerviks SS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  30 januari 2016         
 
 
Gren 19, 1500m Frisim Herrar A-D, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Viktor Henrysson  2003  Oskarshamns Simförening    1:11.62  2:28.78  3:47.25  5:05.91  19:13.59   
          6:24.95  7:43.43  9:01.82  10:19.41     
          11:37.28  12:55.19  14:12.93  15:30.19     
          16:44.96  18:01.62         
Carl Löfgren  2003  Oskarshamns Simförening    1:16.64  2:39.20  4:01.75  5:23.22  20:09.45   
          6:45.13  8:07.41  9:30.02  10:50.45     
          12:12.05  13:32.15  14:53.57  16:14.22     
          17:32.89  18:52.73         
Ossian Lagström  2003  Oskarshamns Simförening    1:14.01  2:34.80  3:56.51  5:19.57  20:25.03   
          6:40.95  8:03.07  9:25.56  10:47.95     
          12:10.61  13:32.57  14:55.96  16:19.06     
          17:44.03  19:05.58         
Jonathan Thelin  2003  Värnamo Simsällskap    1:31.82  3:12.28  4:52.30  6:33.31  24:52.20   
          8:14.36  9:55.69  11:35.82  13:17.39     
          14:58.76  16:40.76  18:21.10  20:02.63     
          21:41.83  23:19.89         
                     
 
Gren 19, 1500m Frisim Herrar A-D, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Erik Stensson  2002  Värnamo Simsällskap    1:07.53  2:19.80  3:31.74  4:44.43  18:07.75   
          5:56.72  7:08.87  8:21.83  9:34.36     
          10:46.88  12:00.41  13:14.17  14:28.14     
          15:41.62  16:55.17         
Nicola Lundqvist  2002  Linköpings Allmänna SS    1:12.21  2:32.99  3:56.05  5:18.32  20:08.71   
          6:40.92  8:02.89  9:23.58  10:44.82     
          12:05.83  13:26.87  14:47.69  16:08.24     
          17:30.17  18:50.32         
Ruben Staaf  2002  Linköpings Allmänna SS    1:18.71  2:44.70  4:12.61  5:40.06  21:14.45   
          7:09.04  8:37.36  10:04.30  11:30.68     
          12:54.08  14:17.59  15:41.87  17:06.10     
          18:30.01  19:54.56         
                     
 
Gren 19, 1500m Frisim Herrar A-D, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Oskar Hegmegi  2001  Jönköpings Simsällskap    1:12.48  2:30.20  3:48.17  5:06.42  19:13.78   
          6:25.50  7:45.01  9:02.45  10:19.74     
          11:37.95  12:55.89  14:13.48  15:30.03     
          16:44.93  18:01.58         
                     
 
Gren 19, 1500m Frisim Herrar A-D, Finaler 16 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
William Brink  1998  Jönköpings Simsällskap    1:08.77  2:23.41  3:37.96  4:53.54  19:05.46   
          6:10.36  7:27.43  8:44.51  10:02.72     
          11:20.56  12:39.09  13:57.60  15:16.14     
          16:33.27  17:51.03         
Sean Jentz  1996  Kalmar Simsällskap    1:09.50  2:25.51  3:44.72  5:03.15  19:36.98   
          6:22.35  7:40.65  8:59.31  10:18.29     
          11:36.60  12:54.96  14:15.25  15:34.90     
          16:54.78  18:15.87         
Frank Raunio  2000  Kalmar Simsällskap    1:13.58  2:30.44  3:46.98  5:06.18  20:01.04   
          6:25.86  7:47.22  9:09.90  10:33.00     
          11:54.93  13:18.68  14:41.12  16:02.81     
          17:23.50  18:42.86         
Anton Arvidsson  2000  Kalmar Simsällskap    1:13.16  2:33.96  3:54.60  5:17.39  20:36.65   
          6:41.95  8:04.75  9:27.19  10:50.12     
          12:13.34  13:36.09  15:01.26  16:26.53     
          17:52.04  19:17.28         
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.06  Utskriftsdatum  31 januari 2016 
Licensierad till: Västerviks Simsällskap  Utskriftstid  13:37 
 
Resultat Gren 20 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 20 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 1 & 2    Utskriftsdatum  31 januari 2016   
  Tävlingsort  Västervik    Utskriftstid  15:17   
  Arrangör  Västerviks SS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  30 januari 2016         
 
 
Gren 20, 100m Fjärilsim Damer A-D, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  50m        Tid  Status 











 
Vera Karlsson  2003  Linköpings Allmänna SS    32.61        1:10.46   
Annie Hegmegi  2003  Jönköpings Simsällskap    33.93        1:12.67   
Matilda Nilsson  2004  Jönköpings Simsällskap    35.91        1:16.19   
Martina Karlsson  2003  Linköpings Allmänna SS    35.82        1:17.66   
Thilde Smedbäck  2004  Linköpings Allmänna SS    36.75        1:18.31   
Jennifer Jingmark  2003  Anderstorps Simsällskap    37.44        1:20.37   
Tilda Tellfjord  2003  Jönköpings Simsällskap    37.56        1:22.92   
Darja Koutchinskaia  2003  Linköpings Allmänna SS    40.00        1:25.40   
Celie Augustsson  2004  Jönköpings Simsällskap    41.45        1:25.64   
10  Tea Winblad  2004  Kalmar Simsällskap    39.02        1:25.73   
11  Amanda Weiding  2003  Linköpings Allmänna SS    39.37        1:25.92   
12  Natalie Stjärnås  2003  Jönköpings Simsällskap    40.37        1:28.85   
13  Olivia Gustafsson  2004  Linköpings Allmänna SS    40.37        1:30.18   
14  Ida Rudelius  2004  Jönköpings Simsällskap    41.65        1:32.13   
15  Ylva Andersson  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb    46.19        1:40.27   
16  Nora Björklund  2003  Oskarshamns Simförening    43.65        1:40.66   
17  Felicia Svan  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb    52.70        1:51.28   
18  Kasandra Svan  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb    57.79        2:00.45   
                     
 
Gren 20, 100m Fjärilsim Damer A-D, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  50m        Tid  Status 











 
Felicia Järvikari  2002  Linköpings Allmänna SS    35.28        1:15.57   
Nadija Sabic  2002  Jönköpings Simsällskap    35.29        1:16.41   
Emelie Liljeblad  2002  Västerviks Simsällskap    39.27        1:24.30   
Jenny Fröstberg  2002  Kalmar Simsällskap    39.48        1:27.93   
Alva Högberg  2002  Linköpings Allmänna SS    40.71        1:29.60   
Ellie O´brian  2002  Norrköpings Kappsimningsklubb    40.97        1:30.39   
Jonna Starkenberg  2002  Jönköpings Simsällskap    53.82        1:53.45   
                     
 
Gren 20, 100m Fjärilsim Damer A-D, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  50m        Tid  Status 











 
Agnes Arberg  2001  Jönköpings Simsällskap    34.39        1:11.06   
Felicia Claesén  2001  Västerviks Simsällskap    34.98        1:15.74   
Mariam Istiphan  2001  Jönköpings Simsällskap    37.41        1:25.13   
                     
 
Gren 20, 100m Fjärilsim Damer A-D, Finaler 16 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  50m        Tid  Status 











 
Anna Sjölund  2000  Kalmar Simsällskap    33.51        1:10.64   
Emelie Fernholm  1998  Eksjö Sim- o Livräddnings SS    32.55        1:10.81   
Ellen Lindeby  1999  Kalmar Simsällskap    33.34        1:11.30   
Emma Roos  1999  Jönköpings Simsällskap    33.07        1:11.95   
Agnes Wedel  2000  Västerviks Simsällskap    33.46        1:12.91   
Andrea Vestgård  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb    36.37        1:20.39   
Evelina Thollström  1999  Jönköpings Simsällskap    37.66        1:20.83   
Anna Hofer  2000  Kalmar Simsällskap    38.41        1:25.65   
Tina Evertsson  2000  Eksjö Sim- o Livräddnings SS    40.65        1:30.75   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.06  Utskriftsdatum  31 januari 2016 
Licensierad till: Västerviks Simsällskap  Utskriftstid  15:17 
 
Resultat Gren 21 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 21 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 1 & 2    Utskriftsdatum  31 januari 2016   
  Tävlingsort  Västervik    Utskriftstid  15:27   
  Arrangör  Västerviks SS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  30 januari 2016         
 
 
Gren 21, 100m Ryggsim Herrar A-D, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  50m        Tid  Status 











 
Viktor Henrysson  2003  Oskarshamns Simförening    35.18        1:12.78   
Erik Wallin  2003  Linköpings Allmänna SS    37.08        1:15.58   
Anton Hegmegi  2005  Jönköpings Simsällskap    37.78        1:19.10   
Markus Stahre  2004  Linköpings Allmänna SS    40.86        1:23.09   
Phille Andersson Sandwall  2003  Jönköpings Simsällskap    41.02        1:23.82   
Max Grubesic  2004  Jönköpings Simsällskap    41.97        1:25.32   
David Axelsson  2004  Linköpings Allmänna SS    41.18        1:26.26   
Edvin Karlsson  2004  Oskarshamns Simförening    43.52        1:26.96   
Kristian Aziz  2003  Linköpings Allmänna SS    42.48        1:27.65   
10  Jonathan Thelin  2003  Värnamo Simsällskap    44.41        1:30.04   
11  David Ullstrand  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb    45.91        1:38.51   
12  Stefanos Gavriliidis  2003  Västerviks Simsällskap    51.18        1:46.51   
                     
 
Gren 21, 100m Ryggsim Herrar A-D, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  50m        Tid  Status 











 
Erik Stensson  2002  Värnamo Simsällskap    32.08        1:06.98   
Gusten Helgesson  2002  Kalmar Simsällskap    36.05        1:13.39   
Sebastian Nilsson  2002  Linköpings Allmänna SS    35.65        1:13.65   
Elias Axelsson  2002  Linköpings Allmänna SS    38.34        1:18.85   
Nicola Lundqvist  2002  Linköpings Allmänna SS    40.05        1:21.99   
Oscar Johnsson  2002  Eksjö Sim- o Livräddnings SS    41.59        1:25.09   
Ricky Bergwall  2002  Jönköpings Simsällskap    41.84        1:25.73   
Isak Lust  2002  Linköpings Allmänna SS    43.73        1:28.99   
Philip Oscarsson  2002  Jönköpings Simsällskap    51.63        1:50.38   
Carl Lingström  2002  Kalmar Simsällskap            DSQ   
Måns Andersson  2002  Linköpings Allmänna SS            DSQ   
                     
 
Gren 21, 100m Ryggsim Herrar A-D, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  50m        Tid  Status 











 
Oskar Hegmegi  2001  Jönköpings Simsällskap    32.15        1:07.20   
Felix Öberg  2001  Västerviks Simsällskap    33.04        1:07.76   
Alexander Loo  2001  Kalmar Simsällskap    37.79        1:16.83   
Linus Hoffner  2001  Norrköpings Kappsimningsklubb    36.62        1:17.58   
Arvid Johansson  2001  Kalmar Simsällskap    39.54        1:20.89   
Elias Fölling Barck  2001  Västerviks Simsällskap    39.80        1:22.87   
                     
 
Gren 21, 100m Ryggsim Herrar A-D, Finaler 16 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  50m        Tid  Status 











 
Erik Ohlsén  2000  Västerviks Simsällskap    30.41        1:03.03   
Anton Hong  2000  Kalmar Simsällskap    30.40        1:03.52   
Oscar Sjöblad  1997  Västerviks Simsällskap    30.53        1:03.90   
Atis Stikáns  1999  Kalmar Simsällskap    31.79        1:06.02   
Axel Björnberg  2000  Västerviks Simsällskap    32.30        1:07.48   
Ademir Silic  1998  Västerviks Simsällskap    32.24        1:08.33   
Jesper Jönsson  2000  Västerviks Simsällskap    33.32        1:08.43   
Kevin Wåhlin  2000  Norrköpings Kappsimningsklubb    33.31        1:09.56   
Oscar Sundberg  2000  Norrköpings Kappsimningsklubb    34.09        1:11.68   
10  Filip Egelrud  2000  Jönköpings Simsällskap    35.33        1:12.65   
11  Alexander Klingspor  1999  Norrköpings Kappsimningsklubb    36.02        1:14.63   
12  Karol Kucharczyk  2000  Anderstorps Simsällskap    36.95        1:14.96   
13  Herman Johansson  2000  Hultsfreds Simsällskap    36.39        1:14.97   
14  William Brink  1998  Jönköpings Simsällskap    38.03        1:19.12   
15  Bartosz Michno  2000  Jönköpings Simsällskap    42.03        1:26.56   
16  Gustav Ferlin  2000  Västerviks Simsällskap    44.66        1:31.50   
Harald Madebrink  1998  Kalmar Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.06  Utskriftsdatum  31 januari 2016 
Licensierad till: Västerviks Simsällskap  Utskriftstid  15:27 
 
Resultat Gren 22 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 22 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 1 & 2    Utskriftsdatum  31 januari 2016   
  Tävlingsort  Västervik    Utskriftstid  15:33   
  Arrangör  Västerviks SS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  30 januari 2016         
 
 
Gren 22, 400m Medley Damer A-D, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Annie Hegmegi  2003  Jönköpings Simsällskap    1:15.29  2:40.55  4:15.05    5:30.01   
Jennifer Jingmark  2003  Anderstorps Simsällskap    1:30.31  3:07.30  4:53.93    6:21.08   
                     
 
Gren 22, 400m Medley Damer A-D, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Felicia Järvikari  2002  Linköpings Allmänna SS    1:20.27  2:46.28  4:14.19    5:27.12   
Emmie Davis  2002  Jönköpings Simsällskap    1:27.38  3:02.30  4:42.60    6:05.66   
                     
 
Gren 22, 400m Medley Damer A-D, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Fanny Klasson  2001  Jönköpings Simsällskap    1:25.05  2:53.57  4:43.49    6:04.88   
                     
 
Gren 22, 400m Medley Damer A-D, Finaler 16 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Lisa Palmqvist  2000  Oskarshamns Simförening    1:21.56  2:50.88  4:21.30    5:41.20   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.06  Utskriftsdatum  31 januari 2016 
Licensierad till: Västerviks Simsällskap  Utskriftstid  15:33 
 
Resultat Gren 23 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 23 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 1 & 2    Utskriftsdatum  31 januari 2016   
  Tävlingsort  Västervik    Utskriftstid  16:13   
  Arrangör  Västerviks SS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  30 januari 2016         
 
 
Gren 23, 200m Medley Herrar A-D, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Erik Wallin  2003  Linköpings Allmänna SS    37.18  1:19.51  2:07.93    2:47.36   
David Axelsson  2004  Linköpings Allmänna SS    39.84  1:27.19  2:15.68    2:56.23   
Anton Hegmegi  2005  Jönköpings Simsällskap    39.42  1:24.84  2:17.57    2:57.05   
Max Grubesic  2004  Jönköpings Simsällskap    41.62  1:29.67  2:20.54    3:00.89   
Phille Andersson Sandwall  2003  Jönköpings Simsällskap    42.83  1:30.50  2:22.78    3:03.09   
Markus Stahre  2004  Linköpings Allmänna SS    46.15  1:34.67  2:33.02    3:16.31   
Kristian Aziz  2003  Linköpings Allmänna SS    46.37  1:38.37  2:33.41    3:17.25   
Oliver Edoff  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb    45.13  1:38.91  2:38.75    3:22.17   
Giovanni Tello Tekmen  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb    46.19  1:38.04  2:40.04    3:25.39   
Jonathan Thelin  2003  Värnamo Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 23, 200m Medley Herrar A-D, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Sebastian Nilsson  2002  Linköpings Allmänna SS    32.19  1:16.11  2:03.53    2:39.24   
Gusten Helgesson  2002  Kalmar Simsällskap    37.02  1:18.46  2:08.89    2:46.77   
Elias Axelsson  2002  Linköpings Allmänna SS    36.58  1:21.35  2:11.42    2:47.41   
Ruben Staaf  2002  Linköpings Allmänna SS    37.33  1:25.27  2:10.89    2:47.62   
Carl Lingström  2002  Kalmar Simsällskap    38.69  1:20.80  2:10.96    2:50.89   
Ricky Bergwall  2002  Jönköpings Simsällskap    36.99  1:25.75  2:19.30    2:58.68   
Måns Andersson  2002  Linköpings Allmänna SS    42.26  1:31.29  2:24.75    3:05.39   
Oscar Johnsson  2002  Eksjö Sim- o Livräddnings SS    45.57  1:35.79  2:35.47    3:16.45   
Isak Lust  2002  Linköpings Allmänna SS    47.69  1:37.11  2:37.77    3:18.35   
                     
 
Gren 23, 200m Medley Herrar A-D, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  50m  100m  150m    Tid  Status 











 
William Kerman  2001  Anderstorps Simsällskap    30.53  1:07.94  1:49.91    2:22.03   
Edvin Torlakovic  2001  Västerviks Simsällskap    31.63  1:13.45  1:53.48    2:30.18   
Felix Öberg  2001  Västerviks Simsällskap    32.89  1:13.63  2:02.95    2:37.80   
Linus Hoffner  2001  Norrköpings Kappsimningsklubb    35.29  1:17.25  2:04.73    2:42.16   
Tomas Babana  2001  Jönköpings Simsällskap    36.95  1:24.50  2:17.53    2:54.56   
Anti Kähr  2001  Anderstorps Simsällskap    37.64  1:21.74  2:14.23    2:54.68   
Albert Madurel  2001  Jönköpings Simsällskap    38.27  1:24.79  2:19.87    2:56.01   
                     
 
Gren 23, 200m Medley Herrar A-D, Finaler 16 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Oscar Sjöblad  1997  Västerviks Simsällskap    27.33  1:02.79  1:44.93    2:18.57   
Erik Ohlsén  2000  Västerviks Simsällskap    29.74  1:07.03  1:48.31    2:20.53   
Anton Hong  2000  Kalmar Simsällskap    29.92  1:06.31  1:50.02    2:21.21   
Jacob Olsson  1998  Kalmar Simsällskap    30.39  1:07.42  1:49.17    2:22.45   
Kristoffer Loo  1997  Kalmar Simsällskap    32.50  1:09.55  1:52.97    2:25.34   
Axel Björnberg  2000  Västerviks Simsällskap    29.12  1:07.01  1:52.48    2:29.70   
Atis Stikáns  1999  Kalmar Simsällskap    30.50  1:08.51  1:55.52    2:30.56   
Ademir Silic  1998  Västerviks Simsällskap    29.33  1:09.14  1:54.96    2:30.57   
Frank Raunio  2000  Kalmar Simsällskap    31.18  1:10.12  1:56.52    2:31.97   
10  Sean Jentz  1996  Kalmar Simsällskap    30.99  1:10.97  1:57.79    2:33.33   
11  Filip Egelrud  2000  Jönköpings Simsällskap    33.41  1:14.87  2:00.66    2:36.57   
12  Jesper Jönsson  2000  Västerviks Simsällskap    33.72  1:14.70  2:02.38    2:38.44   
13  Herman Johansson  2000  Hultsfreds Simsällskap    33.29  1:16.33  2:05.58    2:40.66   
14  Karol Kucharczyk  2000  Anderstorps Simsällskap    34.41  1:16.36  2:05.95    2:43.29   
15  Bartosz Michno  2000  Jönköpings Simsällskap    38.53  1:26.62  2:20.46    3:03.20   
16  Gustav Ferlin  2000  Västerviks Simsällskap    47.92  1:40.67  2:33.42    3:18.61   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.06  Utskriftsdatum  31 januari 2016 
Licensierad till: Västerviks Simsällskap  Utskriftstid  16:13 
 
Resultat Gren 24 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 24 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 1 & 2    Utskriftsdatum  31 januari 2016   
  Tävlingsort  Västervik    Utskriftstid  16:37   
  Arrangör  Västerviks SS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  30 januari 2016         
 
 
Gren 24, 100m Bröstsim Damer A-D, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  50m        Tid  Status 











 
Wilma Holmertz  2003  Linköpings Allmänna SS    37.97        1:18.99   
Vera Karlsson  2003  Linköpings Allmänna SS    39.00        1:22.10   
Martina Karlsson  2003  Linköpings Allmänna SS    41.08        1:26.47   
Tea Winblad  2004  Kalmar Simsällskap    41.54        1:27.70   
Olivia Gustafsson  2004  Linköpings Allmänna SS    43.06        1:28.96   
Felicia Tubbin  2003  Jönköpings Simsällskap    42.67        1:30.01   
Wilma Svensson  2004  Jönköpings Simsällskap    43.49        1:32.88   
Darja Koutchinskaia  2003  Linköpings Allmänna SS    45.19        1:34.30   
Thilde Smedbäck  2004  Linköpings Allmänna SS    45.33        1:34.35   
10  Ida Rudelius  2004  Jönköpings Simsällskap    45.69        1:35.98   
11  Nora Rogö  2004  Jönköpings Simsällskap    45.31        1:36.10   
12  Amanda Weiding  2003  Linköpings Allmänna SS    46.71        1:36.54   
13  Moa Holmquist  2004  Jönköpings Simsällskap    45.81        1:36.93   
14  Felicia Svan  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb    47.89        1:39.28   
15  Matilda Nilsson  2004  Jönköpings Simsällskap    46.98        1:39.72   
16  Hanna Persson  2004  Linköpings Allmänna SS    48.92        1:40.53   
17  Clara Kuggvik  2005  Västerviks Simsällskap    48.67        1:42.53   
18  Kasandra Svan  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb    51.37        1:46.50   
19  Saga Hjelm  2004  Oskarshamns Simförening    50.10        1:46.77   
20  Frida Liliequist  2004  Västerviks Simsällskap    53.79        1:48.34   
21  Linnea Karlsson  2004  Västerviks Simsällskap    52.82        1:48.47   
22  Alva Claesén  2004  Västerviks Simsällskap    51.01        1:49.33   
23  Emma Werner  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb    53.85        1:56.47   
24  Ylva Andersson  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb    56.32        1:58.65   
25  Elin Hagman  2004  Västerviks Simsällskap    56.28        2:02.61   
26  Ebba Håkansson  2003  Oskarshamns Simförening    1:03.84        2:17.75   
Aisa Adilovic  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb            DNS   
Lisa Wretling  2004  Jönköpings Simsällskap            DNS   
Emma Kindberg  2004  Västerviks Simsällskap            DSQ   
Ida Holmberg  2004  Västerviks Simsällskap            DSQ   
Lisa Grimvall  2004  Västerviks Simsällskap            DSQ   
Maja Lundmark  2004  Västerviks Simsällskap            DSQ   
Ronja Flanagan  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb            DSQ   
Tilda Sundell  2005  Västerviks Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 24, 100m Bröstsim Damer A-D, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  50m        Tid  Status 











 
Nadija Sabic  2002  Jönköpings Simsällskap    40.35        1:24.43   
Felicia Järvikari  2002  Linköpings Allmänna SS    40.75        1:26.17   
Emmie Davis  2002  Jönköpings Simsällskap    41.07        1:26.52   
Leia Karlsson  2002  Kalmar Simsällskap    41.01        1:26.83   
Mira Grimvall  2002  Västerviks Simsällskap    41.87        1:28.64   
Alva Högberg  2002  Linköpings Allmänna SS    42.52        1:29.37   
Emelie Liljeblad  2002  Västerviks Simsällskap    44.09        1:32.81   
Ellen Augustini  2002  Västerviks Simsällskap    43.61        1:34.17   
Hanna Liliequist  2002  Västerviks Simsällskap    46.31        1:36.67   
10  Ellie O´brian  2002  Norrköpings Kappsimningsklubb    46.24        1:37.51   
11  Jonna Starkenberg  2002  Jönköpings Simsällskap    52.24        1:44.42   
12  Ida-Lee Fjelstrenius  2002  Västerviks Simsällskap    49.56        1:44.56   
13  Iris Skillermark  2002  Eksjö Sim- o Livräddnings SS    50.98        1:46.65   
                     
 
Gren 24, 100m Bröstsim Damer A-D, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  50m        Tid  Status 











 
Tilde Wolfgang  2001  Kalmar Simsällskap    38.07        1:21.53   
Felicia Claesén  2001  Västerviks Simsällskap    39.43        1:22.53   
Matilda Brink  2001  Jönköpings Simsällskap    41.32        1:27.77   
Ida Ullstrand  2001  Norrköpings Kappsimningsklubb    42.04        1:28.97   
Agnes Arberg  2001  Jönköpings Simsällskap    44.32        1:32.04   
Tilda Nordén  2001  Kalmar Simsällskap    45.08        1:34.95   
Lisa Ullman  2001  Eksjö Sim- o Livräddnings SS    46.65        1:38.75   
Linnéa Skärkarl  2001  Oskarshamns Simförening            DSQ   
Lisa Andersson  2001  Kalmar Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 24, 100m Bröstsim Damer A-D, Finaler 16 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  50m        Tid  Status 











 
Agnes Wedel  2000  Västerviks Simsällskap    37.15        1:17.43   
Anna Sjölund  2000  Kalmar Simsällskap    38.35        1:22.27   
Emelie Fernholm  1998  Eksjö Sim- o Livräddnings SS    39.21        1:23.00   
Frida Ljungberg  2000  Kalmar Simsällskap    40.96        1:26.30   
Evelina Thollström  1999  Jönköpings Simsällskap    42.59        1:28.54   
Ellen Ullman  1998  Eksjö Sim- o Livräddnings SS    42.84        1:29.71   
Anna Hofer  2000  Kalmar Simsällskap    42.92        1:33.06   
Kajsa Johansson  2000  Norrköpings Kappsimningsklubb    44.20        1:33.18   
Tina Evertsson  2000  Eksjö Sim- o Livräddnings SS    45.46        1:36.86   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.06  Utskriftsdatum  31 januari 2016 
Licensierad till: Västerviks Simsällskap  Utskriftstid  16:37 
 
Resultat Gren 25 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 25 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 1 & 2    Utskriftsdatum  31 januari 2016   
  Tävlingsort  Västervik    Utskriftstid  16:53   
  Arrangör  Västerviks SS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  30 januari 2016         
 
 
Gren 25, 200m Bröstsim Herrar A-D, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Viktor Henrysson  2003  Oskarshamns Simförening    40.06  1:27.15  2:15.35    3:04.63   
Erik Wallin  2003  Linköpings Allmänna SS    42.94  1:31.04  2:20.74    3:09.33   
David Axelsson  2004  Linköpings Allmänna SS    44.64  1:33.51  2:22.98    3:10.45   
Ossian Lagström  2003  Oskarshamns Simförening    46.25  1:37.77  2:31.62    3:22.97   
Kristian Aziz  2003  Linköpings Allmänna SS    47.74  1:41.67  2:36.99    3:32.03   
Stefanos Gavriliidis  2003  Västerviks Simsällskap    48.15  1:42.83  2:37.59    3:34.37   
Markus Stahre  2004  Linköpings Allmänna SS    56.60  1:59.03  3:02.87    4:02.85   
David Ullstrand  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            DSQ   
                     
 
Gren 25, 200m Bröstsim Herrar A-D, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Erik Stensson  2002  Värnamo Simsällskap    37.32  1:18.53  1:59.92    2:41.61   
Ruben Staaf  2002  Linköpings Allmänna SS    39.75  1:25.10  2:11.27    2:54.70   
Philip Oscarsson  2002  Jönköpings Simsällskap    53.05  1:55.19  2:54.53    3:52.43   
Christoffer Torkelsson  2002  Oskarshamns Simförening            DSQ   
Nicola Lundqvist  2002  Linköpings Allmänna SS            DSQ   
                     
 
Gren 25, 200m Bröstsim Herrar A-D, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Edvin Torlakovic  2001  Västerviks Simsällskap    35.51  1:16.93  1:58.00    2:36.55   
Linus Hoffner  2001  Norrköpings Kappsimningsklubb    37.24  1:22.87  2:11.61    3:00.49   
Arvid Johansson  2001  Kalmar Simsällskap    43.08  1:31.77  2:23.07    3:13.42   
Tomas Babana  2001  Jönköpings Simsällskap    47.18  1:39.52  2:32.20    3:21.32   
Albert Madurel  2001  Jönköpings Simsällskap    47.60  1:41.45  2:38.25    3:31.02   
                     
 
Gren 25, 200m Bröstsim Herrar A-D, Finaler 16 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Oscar Sundberg  2000  Norrköpings Kappsimningsklubb    38.24  1:22.55  2:08.23    2:53.10   
Kevin Wåhlin  2000  Norrköpings Kappsimningsklubb    38.23  1:23.00  2:09.21    2:54.27   
Bartosz Michno  2000  Jönköpings Simsällskap    45.00  1:37.93  2:32.89    3:26.52   
Anton Arvidsson  2000  Kalmar Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.06  Utskriftsdatum  31 januari 2016 
Licensierad till: Västerviks Simsällskap  Utskriftstid  16:53 
 
Resultat Gren 26 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 26 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 1 & 2    Utskriftsdatum  31 januari 2016   
  Tävlingsort  Västervik    Utskriftstid  17:42   
  Arrangör  Västerviks SS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  30 januari 2016         
 
 
Gren 26, 800m Frisim Damer A-D, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m       











 
Wilma Svensson  2004  Jönköpings Simsällskap    1:17.10  2:36.72  3:56.10  5:14.90  10:29.84   
          6:34.34  7:54.07  9:13.05       
Wilma Holmertz  2003  Linköpings Allmänna SS    1:15.08  2:35.47  3:58.24  5:21.10  10:51.44   
          6:45.33  8:09.26  9:31.87       
Martina Karlsson  2003  Linköpings Allmänna SS    1:19.38  2:45.60  4:10.44  5:35.22  11:02.13   
          6:57.73  8:21.08  9:42.58       
Celie Augustsson  2004  Jönköpings Simsällskap    1:18.84  2:43.46  4:09.68  5:34.51  11:07.89   
          6:58.71  8:23.02  9:46.88       
Natalie Stjärnås  2003  Jönköpings Simsällskap    1:22.27  2:52.29  4:20.76  5:48.83  11:26.02   
          7:15.16  8:39.49  10:06.02       
Darja Koutchinskaia  2003  Linköpings Allmänna SS    1:20.80  2:48.43  4:16.64  5:45.08  11:31.61   
          7:13.56  8:41.61  10:08.59       
Nora Björklund  2003  Oskarshamns Simförening    1:29.34  3:05.05  4:43.84  6:23.73  12:57.51   
          8:02.87  9:43.14  11:22.23       
Saga Hjelm  2004  Oskarshamns Simförening    1:33.81  3:18.27  5:01.30  6:47.44  13:38.07   
          8:32.97  10:18.48  12:01.71       
Ebba Håkansson  2003  Oskarshamns Simförening            DSQ   
                     
                     
 
Gren 26, 800m Frisim Damer A-D, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m       











 
Lovisa Svensson  2002  Värnamo Simsällskap    1:13.75  2:32.16  3:50.37  5:08.86  10:21.72   
          6:28.27  7:47.26  9:05.49       
                     
 
Gren 26, 800m Frisim Damer A-D, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m       











 
Matilda Brink  2001  Jönköpings Simsällskap    1:14.90  2:33.80  3:53.56  5:13.87  10:34.30   
          6:34.40  7:54.55  9:15.52       
Fanny Klasson  2001  Jönköpings Simsällskap    1:18.20  2:43.52  4:08.20  5:32.43  11:07.77   
          6:57.27  8:21.96  9:46.51       
Ella Wranå  2001  Kalmar Simsällskap    1:21.23  2:49.36  4:18.34  5:48.47  11:44.99   
          7:18.34  8:48.36  10:17.83       
Lisa Andersson  2001  Kalmar Simsällskap    1:24.05  2:55.36  4:25.31  5:54.42  11:45.19   
          7:21.97  8:51.76  10:19.40       
Linnéa Skärkarl  2001  Oskarshamns Simförening    1:25.13  2:58.09  4:31.85  6:07.06  12:16.18   
          7:41.62  9:15.49  10:48.79       
                     
 
Gren 26, 800m Frisim Damer A-D, Finaler 16 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m       











 
Emma Roos  1999  Jönköpings Simsällskap    1:14.23  2:32.78  3:50.95  5:09.52  10:20.48   
          6:28.95  7:47.13  9:05.22       
Lisa Palmqvist  2000  Oskarshamns Simförening    1:15.96  2:35.55  3:55.88  5:16.09  10:36.19   
          6:36.63  7:57.52  9:17.63       
Andrea Vestgård  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb    1:21.00  2:47.03  4:15.97  5:45.40  11:38.69   
          7:14.57  8:44.77  10:13.83       
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.06  Utskriftsdatum  31 januari 2016 
Licensierad till: Västerviks Simsällskap  Utskriftstid  17:42 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner