Results for Kalundborg Swim Cup 2015
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Kalundborg Swim Cup 2015 | Udskriftsdato | 07 november 2015 | |||
Stævne by | Kalundborg | Udskriftstidspunkt | 12:05 | |||
Arrangør | Kalundborg SK | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 07 november 2015 |
Løb 3, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2016 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Freja Juul | 2006 | Næstved IF | 48.17 | 1:36.83 | |||||
2 | Lara W. S. Olsen | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 48.80 | 1:38.65 | |||||
3 | Mie Ankersen | 2006 | Herlufsholm Svømmeklub | 48.76 | 1:41.10 | |||||
4 | Liva Gottorp Sørensen | 2006 | Vest-Brøndby | 53.47 | 1:49.43 | |||||
5 | Rebecca Loft Helms | 2006 | Vest-Brøndby | 54.36 | 1:49.94 | |||||
6 | Alberte K. Andersen | 2006 | Vest-Brøndby | 54.75 | 1:54.02 | |||||
7 | Sandra Bünsov Frederiksen | 2007 | Vest-Brøndby | 55.72 | 1:57.88 | |||||
8 | Rikke Therp | 2006 | Vest-Brøndby | 57.16 | 1:57.98 | |||||
9 | Anna Blom Bygum | 2006 | Vest-Brøndby | 58.70 | 1:59.80 | |||||
10 | Wilma Nørgaard | 2006 | Vest-Brøndby | 58.43 | 2:04.68 | |||||
11 | Lærke Hansen | 2006 | Vest-Brøndby | 1:01.81 | 2:07.21 | |||||
12 | Rosa Dyhr-Rasmussen | 2007 | Næstved IF | 1:01.53 | 2:09.60 | |||||
13 | Liva Mayland | 2006 | Næstved IF | 1:05.34 | 2:09.70 | |||||
14 | Sofia Broskov Pedersen | 2007 | Ringsted Svømme Klub | 1:03.87 | 2:11.10 | |||||
15 | Philippa Mitchell | 2006 | Vest-Brøndby | 1:05.89 | 2:19.41 | |||||
16 | Mikkeline H. Jacobsen | 2007 | Vest-Brøndby | 1:08.89 | 2:25.58 | |||||
- | Mathilde Bendtsen | 2007 | Næstved IF | DSQ | EFB ved 25 meter | |||||
- | Thilde Thomsen | 2008 | Kalundborg SK | DSQ | EFB v 50 meter | |||||
Løb 3, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Anna Højerslev Eriksen | 2004 | Vest-Brøndby | 37.30 | 1:17.08 | |||||
2 | Josefine Krumbak | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | 37.66 | 1:17.18 | |||||
3 | Caroline Holm | 2004 | Kalundborg SK | 38.79 | 1:18.43 | |||||
4 | Sofie Ølgaard Hansen | 2004 | TVS Tårnborg IF | 41.27 | 1:22.64 | |||||
5 | Laura Borre Jacobsen | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 40.25 | 1:23.09 | |||||
6 | Caroline Wiuff Jensen | 2004 | Vest-Brøndby | 41.74 | 1:24.42 | |||||
7 | Josephine Thomsen | 2005 | Herlev Svømning | 41.20 | 1:24.73 | |||||
8 | Anja Xin Andersen | 2004 | Herlev Svømning | 42.06 | 1:26.25 | |||||
9 | Emilie Højen Meyer | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | 41.56 | 1:27.80 | |||||
10 | Alma Olivarius | 2005 | Lyngby Svømmeklub | 43.36 | 1:31.43 | |||||
11 | Frederikke B. Hansen | 2005 | Herlufsholm Svømmeklub | 45.63 | 1:31.97 | |||||
12 | Mathilde Bennetzen | 2004 | Vest-Brøndby | 46.12 | 1:33.56 | |||||
13 | Lykke Gøttrup Jensen | 2004 | Vest-Brøndby | 46.28 | 1:34.14 | |||||
14 | Caroline Bjørn Hvilsom | 2005 | TVS Tårnborg IF | 48.07 | 1:35.49 | |||||
15 | Laura Møller Sørensen | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 46.23 | 1:35.67 | |||||
16 | Asta Højberg | 2005 | Lyngby Svømmeklub | 1:39.06 | ||||||
17 | Julie Nelkop | 2004 | Roskilde Svømning | 47.74 | 1:39.16 | |||||
18 | Ella Rasmussen | 2004 | Dragsholm Svømmeklub | 46.68 | 1:40.80 | |||||
19 | Isabella Ravn Jensen | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 49.58 | 1:43.09 | |||||
20 | Ulrika Paaske | 2004 | Roskilde Svømning | 50.40 | 1:43.76 | |||||
21 | Juliane Andersen | 2005 | Roskilde Svømning | 50.68 | 1:45.42 | |||||
22 | Ida Lerche Sloth | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 51.46 | 1:46.11 | |||||
23 | Ida Jacobsen | 2005 | Vest-Brøndby | 54.76 | 1:48.03 | |||||
24 | Alba Seneca | 2005 | Kalundborg SK | 52.48 | 1:49.25 | |||||
25 | Freja Threms | 2005 | Dragsholm Svømmeklub | 53.39 | 1:50.54 | |||||
26 | Natascha Packert-Frandsen | 2005 | Vest-Brøndby | 54.52 | 1:51.87 | |||||
27 | Caroline Svane | 2005 | Vest-Brøndby | 55.45 | 1:54.08 | |||||
28 | Sille Møller | 2004 | Kalundborg SK | 1:59.66 | ||||||
29 | Astrid Kruuse | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 59.28 | 2:03.09 | |||||
30 | Kathrine Holm | 2005 | Vest-Brøndby | 1:05.80 | 2:14.24 | |||||
- | Anastasia Smirnov | 2004 | Lyngby Svømmeklub | DSQ | efb ved 75 m | |||||
- | Emily Maack | 2004 | Lyngby Svømmeklub | DSQ | efb ved 25 m | |||||
- | Sofie Lykke Petersen | 2005 | Roskilde Svømning | DSQ | EFB ved 50 meter | |||||
Løb 3, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Liva Palmund | 2002 | Roskilde Svømning | 32.63 | 1:06.96 | |||||
2 | Claudia Sperling | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 34.52 | 1:11.19 | |||||
3 | Ella Stenholt | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 35.38 | 1:13.63 | |||||
4 | Olivia Olivarius Vølund | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 35.91 | 1:14.37 | |||||
5 | Emma Bækgaard | 2002 | Herlufsholm Svømmeklub | 36.33 | 1:14.40 | |||||
6 | Sofia Norre Bendt | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 36.70 | 1:14.54 | |||||
7 | Mathilde van der Linden | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 37.60 | 1:14.93 | |||||
8 | Emma Bruhn | 2002 | Herlufsholm Svømmeklub | 36.94 | 1:15.40 | |||||
9 | Zara Wendel | 2002 | Odsherred Svømmeklub | 36.02 | 1:16.03 | |||||
10 | Anne-Sofie P. Clausen | 2002 | Næstved IF | 37.47 | 1:17.08 | |||||
11 | Engeline Scheby Petersen | 2002 | Kalundborg SK | 37.30 | 1:18.59 | |||||
12 | Sasia Lundhus | 2002 | Vest-Brøndby | 38.39 | 1:19.32 | |||||
13 | Alberte Fie Petersen | 2002 | Roskilde Svømning | 38.68 | 1:19.48 | |||||
14 | Karoline Kortbæk | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 38.61 | 1:19.59 | |||||
15 | Maria Hagen | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 38.24 | 1:19.74 | |||||
16 | Jasmin Larsen | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 39.57 | 1:20.88 | |||||
17 | Cathrine Toftelund Larsen | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 38.72 | 1:21.28 | |||||
18 | Nicoline Strandberg | 2002 | Kalundborg SK | 40.58 | 1:21.71 | |||||
19 | Annika Lundin Brockdorff | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 39.18 | 1:21.88 | |||||
20 | Signe T. Pedersen | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 42.28 | 1:26.34 | |||||
21 | Anna Myhre Rottensten | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 42.21 | 1:26.43 | |||||
22 | Sophie Grandjean | 2003 | Ringsted Svømme Klub | 41.95 | 1:26.61 | |||||
23 | Mille Scheel | 2003 | Herlufsholm Svømmeklub | 42.95 | 1:26.75 | |||||
24 | Emma Olsen | 2003 | Ringsted Svømme Klub | 42.56 | 1:27.10 | |||||
25 | Victoria Christoffersen | 2002 | TVS Tårnborg IF | 43.96 | 1:29.64 | |||||
26 | Annika Egenhardt | 2003 | Vest-Brøndby | 43.47 | 1:29.77 | |||||
27 | Emmanuella Nygaard | 2003 | Herlev Svømning | 44.21 | 1:30.21 | |||||
28 | Amalie Nissov-Johannsen | 2003 | Vest-Brøndby | 44.38 | 1:32.19 | |||||
29 | Miamaja Skytt Knudsen | 2003 | Næstved IF | 45.26 | 1:34.73 | |||||
30 | Karla Banke Mathisen | 2003 | Vest-Brøndby | 47.83 | 1:36.00 | |||||
31 | Gaya Josefine Maar | 2003 | Næstved IF | 46.29 | 1:36.08 | |||||
32 | Camille Neess | 2003 | Dragsholm Svømmeklub | 45.01 | 1:36.53 | |||||
33 | Alberte Holst Schilling | 2003 | Dragsholm Svømmeklub | 47.60 | 1:38.48 | |||||
34 | Astrid Nørret Schmidt | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 48.96 | 1:42.48 | |||||
- | Linea Christiansen | 2003 | Odsherred Svømmeklub | DSQ | Ej fortsat bevægelse | |||||
Løb 3, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Ingrid Bo Andersen | 2001 | Roskilde Svømning | 34.36 | 1:09.80 | |||||
2 | Anna Aavang Brendstrup | 2000 | Roskilde Svømning | 34.88 | 1:11.19 | |||||
3 | Nikoline Biltoft-Jensen | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 36.31 | 1:15.44 | |||||
4 | Therese Jetsmark Geiker | 2001 | TVS Tårnborg IF | 36.90 | 1:15.66 | |||||
5 | Maria Borre Jacobsen | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 36.55 | 1:16.04 | |||||
6 | Freja Zerbst Hansen | 2001 | Næstved IF | 37.52 | 1:16.91 | |||||
7 | Thea Krøll | 2000 | Ringsted Svømme Klub | 37.50 | 1:17.47 | |||||
8 | Isabel Abcell | 2001 | Vest-Brøndby | 38.81 | 1:18.20 | |||||
9 | Julie Høegh-Jørgensen | 2000 | TVS Tårnborg IF | 41.25 | 1:24.11 | |||||
10 | Nikoline V Hansen | 2001 | TVS Tårnborg IF | 40.24 | 1:24.54 | |||||
- | Nikoline Laura Rasmussen | 2000 | TVS Tårnborg IF | DSQ | efb ved 25m | |||||
Løb 3, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 0-1999 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Sofie Witthøft | 1997 | Kalundborg SK | 31.74 | 1:06.33 | |||||
2 | Nicole Kristensen | 1999 | Kalundborg SK | 34.96 | 1:12.10 | |||||
3 | Maria Heiberg Larsen | 1998 | Ringsted Svømme Klub | 37.84 | 1:16.57 | |||||
4 | Juliane Løndahl Bjerre | 1999 | Næstved IF | 37.13 | 1:18.79 | |||||
5 | Caroline Strandberg | 1998 | Kalundborg SK | 37.40 | 1:19.21 | |||||
6 | Anna-Laura Dalsø Larsen | 1999 | TVS Tårnborg IF | 1:25.27 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 07 november 2015 |
Licens til Kalundborg SK | Udskriftstidspunkt | 12:05 |