2020-03-30   10:18:47
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Ullbergstrofén 2009

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Finaler dag 2

Resultat Gren 46 (Försök) - Officiell
Resultat Gren 46 (Försök) - Officiell 
 
  Tävling  ULLBERGSTROFEN 2009    Utskriftsdatum  02 maj 2009   
  Tävlingsort  GÖTEBORG    Utskriftstid  13:14   
  Arrangör  GÖTEBORG SIM         
 
 
Gren 46, 4*100m FRISIM HERRAR, Försök 
Sponsor: Kortedala Bingo 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  LAND  50m  100m      Tid  Status 











 
Lass Lag 1  Linköpings Allmänna SS            3:28.29   
  Jonas Riffer  1990      24.44  51.30      51.30   
  Oscar Ekström  1994      24.27  51.21      1:42.51   
  Marcus Pihl  1985      24.57  53.06      2:35.57   
  Erik Andersson  1984      24.68  52.72      3:28.29   
                     
Lass Lag 2  Linköpings Allmänna SS            3:30.19   
  Alexander Linge  1992      24.90  52.55      52.55   
  Klas Wiréhn  1985      25.36  52.65      1:45.20   
  Jakob Dorch  1985      24.64  52.97      2:38.17   
  Joakim Tevell  1990      24.60  52.02      3:30.19   
                     
Mass Lag 1  1991  Mölndals Allmänna Simsällskap            3:31.43   
  Robin Andréasson  1988      24.79  51.01      51.01   
  Tim Arnesen  1987      25.60  53.62      1:44.63   
  Carl Leander  1990      25.39  53.14      2:37.77   
  Karl Rundstedt  1990      25.50  53.66      3:31.43   
                     
Nkk Lag 1  Norrköpings Kappsimningsklubb            3:32.61   
  Nikola Stojmenovic  1988      25.46  52.56      52.56   
  Simon Skoglund  1991      24.37  51.82      1:44.38   
  Michael Kostesic  1986      25.28  53.99      2:38.37   
  Björn Gunnarsson  1989      25.45  54.24      3:32.61   
                     
Lass Lag 3  Linköpings Allmänna SS            3:33.51   
  Carl Holmertz  1990      25.24  53.11      53.11   
  Joachim Wiking  1987      24.97  53.11      1:46.22   
  Zacharias Sjöberg  1991      25.22  53.39      2:39.61   
  Jacob Nordin  1988      25.09  53.90      3:33.51   
                     
Göteborg Sim Lag 1 Herrar  1980  Göteborg Sim            3:34.60   
  Johan Widén  1986      25.16  52.68      52.68   
  Marcus Tuomela  1988      25.11  53.47      1:46.15   
  Rickard Berglund  1987      25.69  53.76      2:39.91   
  Jesper Saletti  1988      24.40  54.69      3:34.60   
                     
Karlstads SS Herrar Lag 1  Karlstads Simsällskap            3:35.16   
  Johan Rebner  1992      26.13  54.97      54.97   
  Erik Gissén  1992      25.55  53.73      1:48.70   
  Simon Vestin  1992      24.28  52.91      2:41.61   
  Victor Westerlund  1992      25.76  53.55      3:35.16   
                     
Lass Lag 4  Linköpings Allmänna SS            3:36.35   
  Tobias Törnström  1988      25.98  54.24      54.24   
  Samuel Bälter  1991      25.45  53.78      1:48.02   
  Mårten Agnesson  1990      25.07  53.66      2:41.68   
  Martin Sterneling  1988      25.48  54.67      3:36.35   
                     
Göteborg Sim Lag 2 Herrar  1980  Göteborg Sim            3:37.47   
  Victor Paulsson  1990      26.27  55.14      55.14   
  Anders Harnebrandt  1990      25.04  52.48      1:47.62   
  Jonas Ekman  1986      25.63  54.11      2:41.73   
  Alexander Söderman  1993      26.44  55.74      3:37.47   
                     
10  Skövde SS H Lag 1  1989  Skövde Simsällskap            3:38.26   
  Mattias Thorsell  1989      25.42  53.00      53.00   
  Anton Kjellqvist  1991      25.36  54.19      1:47.19   
  Philip Käll  1990      26.01  55.09      2:42.28   
  Martin Kastebo  1993      26.59  55.98      3:38.26   
                     
11  Bærumsv G1 Sr.  Bærumsvømmerne            3:38.89   
  Robert Aronsen  1986      26.48  54.21      54.21   
  Daniel Aronsen  1986      25.96  54.79      1:49.00   
  Vegard Løvberg  1991      25.71  54.07      2:43.07   
  Carl Andreas Wathne  1991      25.96  55.82      3:38.89   
                     
12  Kungälvs SS Herr  Kungälvs Simsällskap            3:38.91   
  Ossian Arvidsson  1992      25.41  53.48      53.48   
  Joakim Löfgren  1992      25.08  53.81      1:47.29   
  Daniel Jodin  1992      27.29  57.23      2:44.52   
  Johan Hildesson  1992      25.75  54.39      3:38.91   
                     
13  Nkk Lag 2  Norrköpings Kappsimningsklubb            3:39.15   
  Mikael Wåhlin  1989      26.65  53.90      53.90   
  Stefan Stojmenovic  1993      25.64  54.47      1:48.37   
  Joakim Jonasson  1987      25.53  54.40      2:42.77   
  Fredrik Rosenberg  1993      27.03  56.38      3:39.15   
                     
14  Mass Lag 2  1990  Mölndals Allmänna Simsällskap            3:39.60   
  Malcolm Granberg  1992      26.99  55.53      55.53   
  Patric Kartberg  1992      25.70  54.59      1:50.12   
  Hugo Ingelhammar  1991      25.84  54.32      2:44.44   
  Johannes Lampela  1992      26.12  55.16      3:39.60   
                     
15  S 71 Lag 1  1991  S71            3:42.96   
  Daniel Lundahl  1991      25.21  52.50      52.50   
  Joakim Lundahl  1991      27.18  58.33      1:50.83   
  Andreas Myhrberg  1993      26.78  55.99      2:46.82   
  Johannes Kärki  1993      25.95  56.14      3:42.96   
                     
16  Vnsk Herrar  Vellinge-Näsets Simklubb            3:43.84   
  Gustav Nyrenstedt  1992      27.72  58.17      58.17   
  Henrik Nordborg  1992      25.11  53.52      1:51.69   
  Henrik Jönsson  1991      25.84  54.63      2:46.32   
  Martin Nilsson  1993      26.74  57.52      3:43.84   
                     
17  Äss Lag 1  1988  Ängelholms Simsällskap            3:49.33   
  Oskar Davidsson  1993      27.50  57.47      57.47   
  Emil Larsson  1992      26.41  55.69      1:53.16   
  Emil Davidsson  1990      27.04  57.44      2:50.60   
  Gustav Andersson  1993      27.97  58.73      3:49.33   
                     
18  Mass Lag 3  2000  Mölndals Allmänna Simsällskap            3:50.24   
  Viktor Näsman  1992      27.75  58.64      58.64   
  Johan Melin  1991      27.17  58.18      1:56.82   
  Fritiof Ingelhammar  1993      26.96  57.10      2:53.92   
  Petter Lindahl  1990      26.53  56.32      3:50.24   
                     
19  Nkk Lag 3  Norrköpings Kappsimningsklubb            3:50.39   
  Sebastian Karlsson  1992      27.49  57.34      57.34   
  Andreas Nilsson  1993      27.48  58.72      1:56.06   
  Christian Slettebo  1991      26.87  56.95      2:53.01   
  Andreas Hemström  1991      27.24  57.38      3:50.39   
                     
20  SK Triton Lag 1  1991  Simklubben Triton            3:50.91   
  Adam Sjöstrand  1992      27.19  57.59      57.59   
  Simon Nexbo  1992      25.55  53.71      1:51.30   
  Rasmus Wetterborg  1996      27.95  59.51      2:50.81   
  Henrik Nilsson  1994      28.64  1:00.10      3:50.91   
                     
21  Alingsås Lag  Alingsås SLS            3:51.27   
  Marcus Decoy  1992      27.60  58.95      58.95   
  Alexander Berggren  1994      27.54  57.57      1:56.52   
  Philip Carlsson  1990      26.08  54.69      2:51.21   
  André Leo  1993      28.68  1:00.06      3:51.27   
                     
22  Bærumsv G2 Sr.  Bærumsvømmerne            3:51.98   
  Lars Bergh Hvidsten  1993      27.48  57.19      57.19   
  Henry Emil Nordhagen  1993      27.26  57.92      1:55.11   
  Henrik Wathne  1994      27.32  58.45      2:53.56   
  Magnus Buch  1992      27.95  58.42      3:51.98   
                     
23  Södertälje SS Herr Lag 2  Södertälje Simsällskap            3:53.26   
  Oscar Kock  1995      28.61  59.43      59.43   
  Christian Karlsson  1993      27.14  57.24      1:56.67   
  Jonathan Bjelkmark  1994      27.50  58.68      2:55.35   
  Ludwig Lord-Johansson  1994      27.34  57.91      3:53.26   
                     
24  Karlstads SS Herrar Lag 2  Karlstads Simsällskap            3:53.76   
  Nils Ivars  1993      27.62  56.99      56.99   
  Filip Nedin  1990      26.74  55.86      1:52.85   
  Axel Rebner  1994      29.09  1:00.70      2:53.55   
  Oskar Holm  1993      28.66  1:00.21      3:53.76   
                     
25  Göteborg Sim Lag 3  1995  Göteborg Sim            3:54.90   
  Patrik Persson  1989      28.12  59.25      59.25   
  Daniel Åslund  1992      27.02  57.34      1:56.59   
  John Nordberg  1994      28.33  59.46      2:56.05   
  Lucas Frankenfelt  1990      27.09  58.85      3:54.90   
                     
26  Trollhättans Simsällskap  Trollhättans Simsällskap            3:55.12   
  Simon Nilsson  1993      27.84  57.73      57.73   
  Christoffer Risebrandt  1990      27.13  57.52      1:55.25   
  Björn Marberg  1993      27.88  1:01.18      2:56.43   
  Jesper Lund  1993      27.43  58.69      3:55.12   
                     
27  Kbss Lag Herrar 1  Kungsbacka Simsällskap            3:56.26   
  Oskar Johansson  1993      27.41  57.47      57.47   
  Erik Persson  1994      26.87  56.46      1:53.93   
  Viktor Hörndahl  1995      28.52  1:00.83      2:54.76   
  Erik Abrahamsson  1993      28.85  1:01.50      3:56.26   
                     
28  S02  Simklubben S 02            3:56.48   
  Robert O´gorman  1995      28.52  59.97      59.97   
  Filip Holmqvist  1994      26.78  57.65      1:57.62   
  Martin Janson  1994      27.89  58.52      2:56.14   
  Oscar Pettersson  1994      28.70  1:00.34      3:56.48   
                     
29  Landskrona Simsällskap  1906  Landskrona Simsällskap            3:57.02   
  Johan Norén  1986      28.15  57.06      57.06   
  Robin Svensson  1994      27.95  59.65      1:56.71   
  Linus Lindén  1993      29.70  1:03.81      3:00.52   
  Anton Klarén  1989      27.12  56.50      3:57.02   
                     
30  Äss Lag 2  1990  Ängelholms Simsällskap            4:00.30   
  Erik Fritz  1992      28.35  59.33      59.33   
  Jesper Wallhoff  1988      27.57  57.77      1:57.10   
  Jonathan Bondesson  1993      27.76  58.73      2:55.83   
  Viktor Kertes  1996      29.91  1:04.47      4:00.30   
                     
31  Sk70 Herr Lag 1  Simklubben 1970            4:05.55   
  Hampus Herbertsson  1994      27.88  58.99      58.99   
  Christoffer Källén  1993      28.51  1:00.60      1:59.59   
  Sebastian Rosengren  1990      27.14  58.47      2:58.06   
  Victor Platenik  1995      31.48  1:07.49      4:05.55   
                     
32  Helsingborg  Helsingborgs Simsällskap            4:06.36   
  Oscar Pihl  1995      28.76  1:00.43      1:00.43   
  Pontus Wallin  1996      28.28  59.65      2:00.08   
  Fabian Steen  1996      29.97  1:04.16      3:04.24   
  Alexander Johansson  1995      30.12  1:02.12      4:06.36   
                     
33  Pojkar Hss  1996  Höganäs Simsällskap            4:07.67   
  Oskar Linander  1993      28.82  1:00.73      1:00.73   
  Hampus Larsson  1995      29.64  1:03.31      2:04.04   
  Styrbjörn Torell  1993      28.04  59.48      3:03.52   
  Alexander Tillheden  1993      29.60  1:04.15      4:07.67   
                     
34  Lag 2 Täby Sim  1993  Täby Sim            4:08.58   
  Harald Olsson  1992      28.22  1:00.38      1:00.38   
  Gustav Lindgren  1992      31.66  1:07.91      2:08.29   
  Jonathan Granado-Persson  1992      27.02  58.73      3:07.02   
  Anton Sandäng  1994      29.55  1:01.56      4:08.58   
                     
35  Tønsberg SK H1  Tønsberg Svømmeklubb            4:12.44   
  Henrik Wold  1991      28.05  59.07      59.07   
  Espen Hanto  1995      34.09  1:12.27      2:11.34   
  Jørgen Gallis  1985      29.78  1:02.39      3:13.73   
  Frede Rønning Rangnes  1994      28.22  58.71      4:12.44   
                     
36  Södertälje SS Herr Lag 3  Södertälje Simsällskap            4:12.58   
  Alexander Kesenci  1995      29.47  1:02.11      1:02.11   
  Jonathan Demner  1995      30.13  1:03.86      2:05.97   
  Jonatan Malmlöf  1994      30.74  1:04.50      3:10.47   
  Oskar Emanuelsson  1994      29.45  1:02.11      4:12.58   
                     
37  Anderstorp  Anderstorps Simsällskap            4:13.01   
  Tobias Lidbacken  1991      28.09  58.29      58.29   
  Alexander Bogesten  1997      36.14  1:16.09      2:14.38   
  Zackarias Holmstrand  1996      29.51  1:02.34      3:16.72   
  Erik Falk  1991      26.67  56.29      4:13.01   
                     
38  Härnösand  Härnösands Simsällskap            4:19.25   
  Johannes Erixon  1992      29.16  1:01.51      1:01.51   
  Erik Westerlind  1991      29.40  1:01.28      2:02.79   
  Peder Westerlind  1993      29.46  1:01.59      3:04.38   
  Daniel Edmark  1996      34.82  1:14.87      4:19.25   
                     
39  Lag 1 Täby Sim  1993  Täby Sim            4:21.80   
  Mikael Assarsson  1994      30.99  1:05.64      1:05.64   
  Daniel Aronsen  1986      28.65  1:02.58      2:08.22   
  Viktor Lindgren  1992      31.39  1:08.52      3:16.74   
  Pontus Mjöberg  1994      30.79  1:05.06      4:21.80   
                     
Kungälvs SS Herr J Lag 1  Kungälvs Simsällskap            DSQ   
  Sebastian Pettersson  1994      29.04  1:00.34      1:00.34   
  Simon Jodin  1994              2:03.02   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.17.05 
Licensierad till: Göteborg Sim 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner