Tulokset Speedo Cup
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Tulokset Laji 21 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Speedo Cup | Tulostuspäivämäärä | 03 lokakuu 2015 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 18:21 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 03 lokakuu 2015 |
Laji 21, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Sergey Kuznetsov | 2000 | 28.63 | 58.11 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
2 | Roope Eiserbeck | 1999 | 29.75 | 1:01.75 | ||||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
3 | Rasmus Kujala | 1999 | 29.07 | 1:02.55 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
4 | Anton Nuottajärvi | 2000 | 31.01 | 1:04.33 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
5 | Vinski Pyykönen | 2000 | 31.52 | 1:05.37 | ||||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
6 | Niko Somila | 1999 | 31.96 | 1:05.76 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
7 | Tuomas Herlevi | 1999 | 32.43 | 1:07.77 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
8 | Severi Nieminen | 1999 | 33.05 | 1:08.95 | ||||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
9 | Teemu Viitanen | 2000 | 35.29 | 1:12.17 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
10 | Eetu Isosuo | 2000 | 35.25 | 1:12.26 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
11 | Konsta Suominen | 1999 | 35.43 | 1:12.62 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
12 | Saku Romo | 2000 | 36.16 | 1:13.11 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
13 | Antti Lehtinen | 1999 | 36.10 | 1:13.19 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
14 | Jani Savander | 1999 | 36.31 | 1:14.52 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
15 | Veeti Laine | 2000 | 36.58 | 1:14.84 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
16 | Ilja Riikonen | 2000 | 37.46 | 1:15.98 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
17 | Henrik Martola | 2000 | 37.53 | 1:17.91 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
18 | Aleksander Laihinen | 2000 | 40.11 | 1:23.24 | ||||||
Kouvolan Uimarit | ||||||||||
Laji 21, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 17 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Hannes Väre | 1997 | 27.66 | 56.44 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
2 | Sergei Haukka | 1989 | 27.61 | 56.92 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
3 | Sami Juopperi | 1992 | 27.72 | 57.35 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
4 | Sami Pakarinen | 1992 | 27.56 | 57.47 | ||||||
Vanders | ||||||||||
5 | Tuomas Ikonen | 1996 | 28.06 | 58.19 | ||||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
6 | Kasper Jämsä | 1997 | 28.81 | 58.93 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
7 | Henri Hellström | 1997 | 28.79 | 59.64 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
8 | Niklas Reunanen | 1998 | 29.05 | 59.73 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
9 | Mikko Pesso | 1997 | 29.51 | 1:00.94 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
10 | Teemu Vihervaara | 1998 | 30.51 | 1:02.87 | ||||||
Kouvolan Uimarit | ||||||||||
11 | Daniel Viitikko | 1996 | 30.01 | 1:03.36 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
12 | Lassi Ruohonen | 1998 | 30.98 | 1:04.04 | ||||||
Simmis Grani | ||||||||||
13 | Eetu Närhi | 1998 | 31.78 | 1:04.86 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
14 | Miika Mäentaus | 1998 | 34.96 | 1:10.92 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
15 | Mika Katajisto | 1997 | 33.93 | 1:11.05 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
16 | Sasa Seppälä | 1998 | 34.34 | 1:11.74 | ||||||
Haminan Uimaseura | ||||||||||
17 | Paavo Mielonen | 1997 | 38.22 | 1:21.01 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.23.05 | Tulostuspäivämäärä | 03 lokakuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 18:21 |