2019-11-12   18:10:07
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Speedo Cup

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Kisajakso 1

Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Speedo Cup    Tulostuspäivämäärä  03 lokakuu 2015   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  10:09   
  Järjestäjä  Cetus         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  03 lokakuu 2015         
 
 
Laji 1, 200m Vapaauinti Pojat, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Miiro Vartiainen  2001      29.15  1:00.75  1:33.28    2:04.02   
  Joensuun Uimaseura                   
                     
Victor Savateev  2001      28.56  1:00.18  1:33.22    2:04.40   
  Nevskaya Volna                   
                     
Petteri Haverinen  2001      28.49  1:00.43  1:33.54    2:06.84   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Erik Nurmi  2001      29.23  1:02.09  1:35.60    2:07.81   
  Vanders                   
                     
Timi Pernanen  2001      30.68  1:04.24  1:38.51    2:11.10   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Ossi Kleimola  2001      30.41  1:04.01  1:38.56    2:11.78   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Atte Pennanen  2001      30.29  1:03.87  1:38.48    2:12.19   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Atte Alila  2001      29.60  1:03.14  1:37.57    2:12.33   
  Uimaseura Aquila                   
                     
Harry Zimmermann  2001      30.67  1:04.30  1:38.59    2:12.91   
  Lahden Uimaseura                   
                     
10  Aleksi Vähä-Lassila  2001      30.50  1:04.52  1:39.05    2:12.94   
  Raision Urheilijat                   
                     
11  Firas El-Idi  2001      30.13  1:04.20  1:39.65    2:13.29   
  Lahden Kaleva                   
                     
12  Olli Malmberg  2001      30.68  1:04.49  1:39.03    2:13.46   
  Octopus Lohja                   
                     
13  Eemeli Raninen  2001      30.09  1:03.59  1:39.51    2:15.01   
  Helsingin Uimarit                   
                     
14  Aku Kaila  2003      31.00  1:06.08  1:42.60    2:17.36   
  Raision Urheilijat                   
                     
15  Atte Lasmio  2001      31.27  1:06.33  1:42.71    2:17.67   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
16  Lauri Krapf  2001      31.38  1:06.01  1:42.55    2:18.16   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
17  Mikael Virtanen  2002      31.45  1:07.14  1:43.14    2:18.39   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
18  Aatu Harju  2002      31.76  1:07.30  1:44.30    2:20.68   
  Helsingin Uimarit                   
                     
19  Eemil Kylmä  2001      32.03  1:08.70  1:47.33    2:22.91   
  Cetus Espoo                   
                     
20  Teemu Annala  2001      32.43  1:08.55  1:46.60    2:23.08   
  Cetus Espoo                   
                     
21  Eetu Partanen  2001      31.95  1:08.63  1:46.72    2:23.62   
  Cetus Espoo                   
                     
22  Touko Luukkonen  2002      33.17  1:09.65  1:47.05    2:24.12   
  Helsingin Uimarit                   
                     
23  Rasmus Söderholm  2002      33.77  1:11.48  1:50.47    2:27.00   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
24  Atte Oikari  2001      33.06  1:10.44  1:50.54    2:28.85   
  Järvenpään Uintiklubi                   
                     
25  Harald Åström  2001      34.51  1:12.66  1:52.29    2:29.71   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
26  Ivan Turbin  2001      34.00  1:11.68  1:51.11    2:30.82   
  Cetus Espoo                   
                     
27  Lauri Uosukainen  2002      34.55  1:13.78  1:53.42    2:31.85   
  Lahden Uimaseura                   
                     
28  Ville-veikko Katajisto  2002      35.12  1:14.41  1:53.90    2:31.99   
  Nurmijärven Uinti                   
                     
29  Elias Saarinen  2002      34.02  1:13.63  1:54.43    2:32.24   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
30  Iivari Tuomola  2002      34.87  1:13.94  1:53.88    2:33.24   
  Tuusulan Uimaseura                   
                     
31  Ville Savulahti  2003      34.90  1:14.72  1:56.00    2:33.48   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
32  Max Åström  2002      34.81  1:14.26  1:55.47    2:34.67   
  Cetus Espoo                   
                     
33  Akira Konttinen  2003      37.64  1:20.02  2:02.47    2:41.72   
  Raision Urheilijat                   
                     
34  Oscar Taht  2003      37.43  1:19.12  2:02.61    2:42.01   
  Simmis Wanda                   
                     
35  Joonas Karttunen  2003      38.22  1:19.75  2:02.24    2:42.38   
  Raision Urheilijat                   
                     
36  Georg Närjä  2002      36.32  1:17.66  2:01.63    2:42.85   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
37  Pyry Kurunsaari  2001      36.29  1:18.45  2:02.87    2:46.93   
  Cetus Espoo                   
                     
38  Aapo Kinnunen  2004      38.21  1:21.13  2:05.76    2:47.53   
  Raision Urheilijat                   
                     
39  Olavi Männistö  2003      37.63  1:19.95  2:04.20    2:47.93   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
40  Samuli Hartikainen  2001      38.56  1:21.51  2:05.57    2:48.22   
  Cetus Espoo                   
                     
41  Elias Jääskeläinen  2002      38.31  1:23.51  2:09.13    2:48.91   
  Cetus Espoo                   
                     
42  Petri Shkolny  2003      37.33  1:21.55  2:08.24    2:49.12   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
43  Victor Branea  2001      38.54  1:22.90  2:08.62    2:49.83   
  Cetus Espoo                   
                     
44  Tuomas Peltola  2003      38.44  1:22.24  2:08.99    2:53.17   
  Cetus Espoo                   
                     
45  Eero Jääskeläinen  2001      37.35  1:21.45  2:07.97    2:53.21   
  Cetus Espoo                   
                     
46  Olavi Saarinen  2002      36.02  1:20.54  2:08.89    2:54.61   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
47  Severi Vilkko  2002      37.65  1:22.04  2:08.62    2:55.02   
  Gladius Kirkkonummi                   
                     
48  Santeri Berggren  2003      36.48  1:18.29  2:02.20    2:56.60   
  Octopus Lohja                   
                     
49  Sami Pönkä  2003      39.41  1:23.93  2:11.04    2:57.05   
  Vanders                   
                     
50  Heikki Väkeväinen  2002      38.11  1:24.39  2:12.83    2:57.22   
  Gladius Kirkkonummi                   
                     
51  Oliver Hanhimäki  2003      39.48  1:25.65  2:12.18    2:58.32   
  Octopus Lohja                   
                     
52  Sebastian Stenbacka  2002      36.56  1:22.14  2:12.13    2:58.67   
  Octopus Lohja                   
                     
53  Aki Holtari  2002      41.30  1:28.01  2:15.89    3:02.41   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
54  Jimi Kojo  2005      41.23  1:29.10  2:19.18    3:06.29   
  Uimaseura Aquila                   
                     
55  Daniil Lukasin  2002      43.16  1:32.42  2:21.46    3:07.58   
  Simmis Wanda                   
                     
56  Otto Ahvonen  2003      40.77  1:29.41  2:21.03    3:09.79   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
57  Aapo Ahlroos  2004      41.88  1:32.26  2:23.69    3:09.83   
  Vanders                   
                     
58  Veeti Salminen  2004      43.55  1:33.24  2:23.23    3:10.86   
  Simmis Wanda                   
                     
59  Sampo Nord  2005      42.55  1:30.72  2:23.37    3:10.99   
  Vanders                   
                     
60  Joni Routamo  2005      42.47  1:32.45  2:25.35    3:16.26   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
61  Joona Lehtonen  2003      45.55  1:35.81  2:27.49    3:17.71   
  Vanders                   
                     
62  Anton Sarvilahti  2005      44.34  1:35.83  2:28.56    3:19.47   
  Lappeenrannan Uimarit                   
                     
63  Joonas Nieminen  2003      44.32  1:37.56  2:35.05    3:28.65   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
64  Osmo Mäkelä  2004      46.01  1:41.56  2:38.48    3:37.69   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
Kasimir Riihelä  2002              DNS   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
Emil Strandell  2002              DSQ   
  Gladius Kirkkonummi                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
Pauli Rantamäki  2003              DSQ   
  Octopus Lohja                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.23.05  Tulostuspäivämäärä  03 lokakuu 2015 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  10:09 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner