Resultater for Ungdoms-GP 4, Eriksdal
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Gren 16 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | UGP4 - 2015 | Utskriftsdatum | 11 oktober 2015 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 10:02 | |||
Arrangör | Sk Neptun & Stockholms simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 10 oktober 2015 |
Gren 16, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 16 - 18 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Daniel Sjöblom Ahlström | 1998 | Spårvägen Simförening | 32.55 | 1:09.72 | |||||
2 | Elias Kuusisto | 1999 | Aurajoen Uinti | 32.92 | 1:09.84 | |||||
3 | Philip Parsons | 1999 | Tyresö Simsällskap | 34.87 | 1:14.32 | |||||
4 | Nikola Despotovic | 1998 | Södertörns Simsällskap | 36.04 | 1:16.46 | |||||
5 | Alex Kaufmann | 1999 | Spårvägen Simförening | 37.98 | 1:19.21 | |||||
6 | Simon Gipperth | 1998 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 38.38 | 1:22.00 | |||||
7 | Philip Welin-Berger | 1999 | Södertälje Simsällskap | 38.36 | 1:22.19 | |||||
Gren 16, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Anton Ukkola | 2000 | Finnish Swiming Federation | 32.11 | 1:08.57 | |||||
2 | Joona Oksakari | 2000 | Finnish Swiming Federation | 32.76 | 1:09.71 | |||||
3 | Elias Hysing | 2000 | Stockholmspolisens IF SF | 34.19 | 1:13.96 | |||||
4 | Oscar Johansson | 2000 | Simklubben Neptun | 35.73 | 1:16.58 | |||||
5 | Kenzo Buchli | 2000 | Stockholmspolisens IF SF | 36.56 | 1:17.41 | |||||
6 | Axel Björkqvist Andersson | 2000 | Wisby Simsällskap | 43.49 | 1:31.25 | |||||
- | Jonatan Wächter | 2000 | Simklubben Neptun | DNS | ||||||
Gren 16, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Tuomas Jokinen | 2001 | Finnish Swiming Federation | 33.09 | 1:09.00 | |||||
2 | Klaudius Schreck | 2001 | Södertörns Simsällskap | 33.11 | 1:10.37 | |||||
3 | Oskari Herpola | 2001 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 33.14 | 1:10.73 | |||||
4 | Erik Nurmi | 2001 | Finnish Swiming Federation | 33.52 | 1:10.79 | |||||
5 | Morgan Martinsson | 2001 | Simklubben Neptun | 35.16 | 1:14.60 | |||||
6 | Hugo Enroth | 2001 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 36.91 | 1:18.98 | |||||
7 | Tyrone Nilsson-Deya | 2001 | Stockholmspolisens IF SF | 38.04 | 1:20.76 | |||||
8 | Axel Bystedt | 2001 | Södertälje Simsällskap | 37.65 | 1:20.81 | |||||
9 | Markus Charlton | 2001 | Södertörns Simsällskap | 37.72 | 1:21.17 | |||||
10 | Alexis Camacho | 2001 | Södertörns Simsällskap | 37.96 | 1:22.86 | |||||
11 | Christoffer Vang-Jensen | 2001 | Stockholmspolisens IF SF | 40.14 | 1:24.69 | |||||
12 | Martin Hallbäck | 2001 | Spårvägen Simförening | 40.36 | 1:25.32 | |||||
13 | Elof Kjellberg Olsson | 2001 | Wisby Simsällskap | 44.33 | 1:31.56 | |||||
14 | Erik Agnorelli | 2001 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 44.20 | 1:32.75 | |||||
15 | Alfons Frid | 2001 | Wisby Simsällskap | 44.43 | 1:33.16 | |||||
16 | Manuel Apaza Cutile | 2001 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 44.42 | 1:36.71 | |||||
- | Eerikki Laitala | 2001 | Finnish Swiming Federation | DNS | ||||||
- | Jonas Malmring | 2001 | Spårvägen Simförening | DNS | ||||||
Gren 16, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Algot Lindwall | 2002 | Tyresö Simsällskap | 33.78 | 1:13.58 | |||||
2 | Oskari Arvo | 2002 | Aurajoen Uinti | 34.75 | 1:14.72 | |||||
3 | Alexandr Sidorov | 2002 | Stockholmspolisens IF SF | 36.78 | 1:16.52 | |||||
4 | Arvid Styrman | 2002 | Spårvägen Simförening | 36.17 | 1:16.69 | |||||
5 | Ibrahim Ezzat | 2002 | Aurajoen Uinti | 36.15 | 1:16.72 | |||||
6 | Jonathan Sandqvist | 2003 | Södertörns Simsällskap | 37.46 | 1:20.17 | |||||
7 | William Bernhardsson | 2002 | Spårvägen Simförening | 37.94 | 1:20.69 | |||||
8 | Marcus Forsel | 2003 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 38.79 | 1:20.74 | |||||
9 | Lukas Åkerblom | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 39.19 | 1:21.87 | |||||
10 | Erik Lööw | 2003 | Södertälje Simsällskap | 39.74 | 1:24.19 | |||||
11 | Aaron O´Malley | 2002 | Spårvägen Simförening | 41.08 | 1:25.05 | |||||
12 | Johan Allberg | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 39.23 | 1:25.71 | |||||
13 | Juan Esbjörnsson | 2002 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 41.53 | 1:26.64 | |||||
14 | Erik Bergstrand | 2002 | Södertälje Simsällskap | 40.82 | 1:26.73 | |||||
15 | Johan Javier Gutierrez | 2002 | Södertörns Simsällskap | 40.66 | 1:26.75 | |||||
16 | Gordon Ölund | 2002 | Spårvägen Simförening | 40.75 | 1:26.92 | |||||
17 | Ludvig Jansson | 2002 | Spårvägen Simförening | 42.68 | 1:29.21 | |||||
18 | Sebastian Johansson | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 43.15 | 1:29.95 | |||||
19 | Malte Söderberg | 2004 | Södertörns Simsällskap | 42.53 | 1:30.86 | |||||
20 | Gustav Niring | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 44.79 | 1:32.54 | |||||
21 | Viktor Malmring | 2003 | Spårvägen Simförening | 45.48 | 1:32.70 | |||||
22 | Axel Wange | 2003 | Simklubben Neptun | 44.06 | 1:33.88 | |||||
23 | Adam Hansson Dylén | 2003 | Spårvägen Simförening | 44.81 | 1:34.04 | |||||
24 | Åke Swahn | 2002 | Södertörns Simsällskap | 44.75 | 1:35.39 | |||||
25 | Nils Backlund | 2002 | Spårvägen Simförening | 46.07 | 1:35.47 | |||||
26 | Axel Lewander | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 45.53 | 1:35.72 | |||||
27 | Jonathan Pålsson | 2002 | Spårvägen Simförening | 45.24 | 1:36.52 | |||||
28 | Emil Gunnarsson | 2004 | Södertörns Simsällskap | 46.52 | 1:36.92 | |||||
29 | Antonio Cinotti | 2002 | Simklubben Neptun | 46.43 | 1:38.47 | |||||
30 | Erik Johansson | 2002 | Simklubben Neptun | 47.37 | 1:38.77 | |||||
31 | Morris Martin | 2004 | Simklubben Neptun | 46.25 | 1:39.27 | |||||
32 | Emil Gillman | 2003 | Tyresö Simsällskap | 47.26 | 1:39.86 | |||||
33 | Casper Runfjäll | 2002 | Södertälje Simsällskap | 46.78 | 1:40.70 | |||||
- | Oscar Mogard Linden | 2002 | Simklubben Neptun | DNS | ||||||
- | Felix Andersson | 2002 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.03 | Utskriftsdatum | 11 oktober 2015 |
Licensierad till: IC Control | Utskriftstid | 10:02 |