Tulokset Ungdoms-GP 4, Jakobsberg
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP4 - 2015 |
|
Utskriftsdatum |
10 oktober 2015 |
|
|
Tävlingsort |
Jakobsberg |
|
Utskriftstid |
16:41 |
|
|
Arrangör |
Järfälla S & Stockholms simförbund |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
10 oktober 2015 |
|
|
|
|
|
|
Gren 10, 400m Frisim Damer, Finaler 16 - 18 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Linda Lidström |
1997 |
Järfälla Simsällskap |
|
1:06.45 |
2:16.70 |
3:27.60 |
|
4:36.08 |
|
2 |
Karin Thorén |
1999 |
Täby Sim |
|
1:09.41 |
2:24.31 |
3:39.58 |
|
4:54.93 |
|
3 |
Fanny Kruthammar |
1999 |
Täby Sim |
|
1:10.41 |
2:25.92 |
3:41.40 |
|
4:56.22 |
|
4 |
Lina Sundman |
1998 |
Danderyds Sim |
|
1:11.04 |
2:27.91 |
3:44.76 |
|
5:02.60 |
|
5 |
Mikaela Bergh |
1999 |
Täby Sim |
|
1:14.19 |
2:33.30 |
3:52.12 |
|
5:09.45 |
|
6 |
Zhanna Kuhry |
1998 |
Täby Sim |
|
1:11.42 |
2:29.66 |
3:50.28 |
|
5:11.01 |
|
- |
Emelie Högström |
1999 |
Åkersberga Simsällskap |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 10, 400m Frisim Damer, Finaler 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Cornelia Eklund |
2000 |
Järfälla Simsällskap |
|
1:08.32 |
2:19.90 |
3:29.98 |
|
4:38.26 |
|
2 |
Cornelia Jerresand |
2000 |
Täby Sim |
|
1:04.61 |
2:15.10 |
3:27.11 |
|
4:38.28 |
|
3 |
Linnéa Larsson |
2000 |
Järfälla Simsällskap |
|
1:08.08 |
2:20.35 |
3:32.37 |
|
4:43.33 |
|
4 |
Ebba Martin |
2000 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:06.44 |
2:18.35 |
3:31.34 |
|
4:43.72 |
|
5 |
Tilde Levander |
2000 |
Järfälla Simsällskap |
|
1:11.07 |
2:25.79 |
3:39.88 |
|
4:52.56 |
|
6 |
Saga Skarin |
2000 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:10.57 |
2:25.94 |
3:41.46 |
|
4:56.10 |
|
7 |
Cassandra Larsson |
2000 |
Järfälla Simsällskap |
|
1:12.11 |
2:31.28 |
3:51.40 |
|
5:09.02 |
|
8 |
Ellen Näslund |
2000 |
Njurunda Simsällskap |
|
1:13.57 |
2:32.40 |
3:52.60 |
|
5:09.06 |
|
9 |
Agnes Thomée |
2000 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:14.76 |
2:36.01 |
3:57.97 |
|
5:16.37 |
|
10 |
Klara Sjödell |
2000 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:15.85 |
2:36.94 |
3:59.03 |
|
5:16.61 |
|
11 |
Tilde Forslund |
2000 |
Njurunda Simsällskap |
|
1:18.15 |
2:43.02 |
4:08.12 |
|
5:29.42 |
|
12 |
Alice Casserfelt |
2000 |
Danderyds Sim |
|
1:20.89 |
2:49.16 |
4:17.59 |
|
5:45.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 10, 400m Frisim Damer, Finaler 14 år |
|
Gren 10, 400m Frisim Damer, Finaler 13 år och yngre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ella Arrhén Andersson |
2002 |
Järfälla Simsällskap |
|
1:06.72 |
2:19.60 |
3:33.15 |
|
4:46.43 |
|
2 |
Olivia Weuro |
2002 |
IF Åland |
|
1:08.82 |
2:23.37 |
3:37.14 |
|
4:48.18 |
|
3 |
Ebba Edbom |
2002 |
Järfälla Simsällskap |
|
1:09.21 |
2:23.45 |
3:38.25 |
|
4:50.84 |
|
4 |
Klara Eklöf |
2002 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:10.51 |
2:25.80 |
3:42.33 |
|
4:58.46 |
|
5 |
Josephine Junehed |
2002 |
Täby Sim |
|
1:11.29 |
2:27.70 |
3:45.12 |
|
5:02.05 |
|
6 |
Emma Hansson |
2002 |
Järfälla Simsällskap |
|
1:10.93 |
2:28.09 |
3:45.57 |
|
5:02.37 |
|
7 |
Smilla Malm |
2003 |
Täby Sim |
|
1:12.55 |
2:29.52 |
3:45.71 |
|
5:02.69 |
|
8 |
Anna Westborg |
2002 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:11.67 |
2:30.59 |
3:50.84 |
|
5:09.95 |
|
9 |
Dimitra Tsirona |
2002 |
Väsby Simsällskap |
|
1:12.86 |
2:32.64 |
3:52.98 |
|
5:11.17 |
|
10 |
Lilly Lundgren |
2002 |
Järfälla Simsällskap |
|
1:15.38 |
2:35.00 |
3:54.95 |
|
5:13.86 |
|
11 |
Amanda Lindqvist |
2002 |
Järfälla Simsällskap |
|
1:13.40 |
2:33.23 |
3:52.88 |
|
5:14.87 |
|
12 |
Louise Larsson |
2002 |
Järfälla Simsällskap |
|
1:14.41 |
2:35.98 |
3:57.55 |
|
5:16.95 |
|
13 |
Klara Alte |
2002 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:18.31 |
2:39.94 |
4:04.10 |
|
5:23.14 |
|
14 |
Embla Börjesson |
2002 |
Täby Sim |
|
1:19.01 |
2:44.15 |
4:07.85 |
|
5:28.95 |
|
15 |
Julia Gunneriusson |
2002 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:18.34 |
2:43.13 |
4:07.37 |
|
5:29.92 |
|
16 |
Naomi Tesfai |
2003 |
Järfälla Simsällskap |
|
1:17.12 |
2:39.99 |
4:06.08 |
|
5:31.04 |
|
17 |
Victoria Norén |
2002 |
Turebergs Simklubb |
|
1:17.89 |
2:41.68 |
4:07.41 |
|
5:31.75 |
|
18 |
Josefin Andersson |
2003 |
Järfälla Simsällskap |
|
1:18.83 |
2:44.17 |
4:11.50 |
|
5:35.00 |
|
19 |
Felicia Granberg |
2002 |
Järfälla Simsällskap |
|
1:18.71 |
2:45.68 |
4:13.64 |
|
5:39.86 |
|
20 |
Rebecca Policastro |
2003 |
Järfälla Simsällskap |
|
1:20.47 |
2:47.47 |
4:15.03 |
|
5:40.78 |
|
21 |
Sofia Karls |
2002 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
1:18.66 |
2:47.04 |
4:15.18 |
|
5:41.59 |
|
22 |
Moa Arvehed |
2003 |
Järfälla Simsällskap |
|
1:17.77 |
2:43.59 |
4:11.82 |
|
5:42.42 |
|
23 |
Josefine Iwarson |
2003 |
Järfälla Simsällskap |
|
1:19.20 |
2:48.94 |
4:20.53 |
|
5:48.45 |
|
24 |
Linnea Zetterlund |
2003 |
Järfälla Simsällskap |
|
1:23.42 |
2:54.57 |
4:23.66 |
|
5:49.79 |
|
25 |
Maja Sköld |
2002 |
Täby Sim |
|
1:24.19 |
2:54.39 |
4:25.18 |
|
5:51.66 |
|
26 |
Emma Marcus |
2002 |
IF Åland |
|
1:23.71 |
2:55.64 |
4:26.17 |
|
5:51.70 |
|
27 |
Jessica Edlundh |
2002 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
1:23.35 |
2:53.98 |
4:25.67 |
|
5:53.70 |
|
28 |
Therese Moberg |
2003 |
Järfälla Simsällskap |
|
1:24.04 |
2:55.21 |
4:29.34 |
|
5:58.19 |
|
29 |
Vera Backman |
2003 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:25.70 |
2:58.96 |
4:33.99 |
|
6:05.80 |
|
30 |
Anna Werme |
2003 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:28.40 |
3:06.06 |
4:44.45 |
|
6:21.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.24.03 |
Utskriftsdatum |
10 oktober 2015 |
Licensierad till: Järfälla Simsällskap |
Utskriftstid |
16:41 |
|