Tulokset Ungdoms-GP 4, Jakobsberg
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP4 - 2015 |
|
Utskriftsdatum |
10 oktober 2015 |
|
|
Tävlingsort |
Jakobsberg |
|
Utskriftstid |
09:44 |
|
|
Arrangör |
Järfälla S & Stockholms simförbund |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
10 oktober 2015 |
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 200m Frisim Damer, Finaler 16 - 18 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Karin Thorén |
1999 |
Täby Sim |
|
31.65 |
1:06.03 |
1:42.09 |
|
2:18.79 |
|
2 |
Fanny Kruthammar |
1999 |
Täby Sim |
|
31.98 |
1:07.07 |
1:43.90 |
|
2:20.81 |
|
3 |
Fanny Ek |
1999 |
IF Åland |
|
33.21 |
1:09.77 |
1:46.12 |
|
2:21.52 |
|
4 |
Sigrid Loid |
1999 |
Täby Sim |
|
32.39 |
1:08.16 |
1:45.68 |
|
2:23.55 |
|
5 |
Henny Reuterskiöld |
1999 |
Danderyds Sim |
|
32.40 |
1:08.57 |
1:46.85 |
|
2:25.33 |
|
6 |
Maria Eriksson |
1997 |
Njurunda Simsällskap |
|
32.73 |
1:10.02 |
1:48.31 |
|
2:27.23 |
|
7 |
Mikaela Bergh |
1999 |
Täby Sim |
|
34.49 |
1:12.44 |
1:51.56 |
|
2:29.10 |
|
8 |
Vilma Olsson |
1999 |
Njurunda Simsällskap |
|
34.31 |
1:13.10 |
1:53.88 |
|
2:33.45 |
|
- |
Emelie Högström |
1999 |
Åkersberga Simsällskap |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 200m Frisim Damer, Finaler 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Cornelia Jerresand |
2000 |
Täby Sim |
|
30.14 |
1:02.64 |
1:36.72 |
|
2:10.59 |
|
2 |
Elin Södersten |
2000 |
Järfälla Simsällskap |
|
31.48 |
1:05.18 |
1:38.87 |
|
2:11.86 |
|
3 |
Cornelia Eklund |
2000 |
Järfälla Simsällskap |
|
31.24 |
1:05.38 |
1:40.16 |
|
2:13.88 |
|
4 |
Linnéa Larsson |
2000 |
Järfälla Simsällskap |
|
31.19 |
1:05.84 |
1:40.88 |
|
2:14.51 |
|
5 |
Olivia Stille |
2000 |
Turebergs Simklubb |
|
31.20 |
1:05.15 |
1:40.19 |
|
2:15.05 |
|
6 |
Hanna Reithner |
2000 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
32.20 |
1:06.94 |
1:42.57 |
|
2:17.25 |
|
7 |
Saga Skarin |
2000 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
32.11 |
1:07.30 |
1:43.83 |
|
2:19.93 |
|
8 |
Tilde Levander |
2000 |
Järfälla Simsällskap |
|
33.00 |
1:08.50 |
1:44.38 |
|
2:20.58 |
|
9 |
Julia Franks |
2000 |
Täby Sim |
|
32.78 |
1:08.91 |
1:45.77 |
|
2:21.69 |
|
10 |
Amanda Strömdahl |
2000 |
Täby Sim |
|
32.84 |
1:09.02 |
1:46.67 |
|
2:24.28 |
|
11 |
Ellen Näslund |
2000 |
Njurunda Simsällskap |
|
32.73 |
1:10.57 |
1:49.65 |
|
2:26.01 |
|
12 |
Cassandra Larsson |
2000 |
Järfälla Simsällskap |
|
33.09 |
1:09.76 |
1:48.98 |
|
2:26.18 |
|
13 |
Lo Lindeblad |
2000 |
Väsby Simsällskap |
|
33.66 |
1:12.05 |
1:50.95 |
|
2:27.81 |
|
14 |
Astrid Blomberg |
2000 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
35.17 |
1:13.41 |
1:51.41 |
|
2:28.89 |
|
15 |
Klara Sjödell |
2000 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
34.51 |
1:13.10 |
1:52.40 |
|
2:30.97 |
|
16 |
Agnes Thomée |
2000 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
34.84 |
1:13.80 |
1:53.73 |
|
2:33.09 |
|
17 |
Frida Berndtson |
2000 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
35.59 |
1:15.45 |
1:56.59 |
|
2:36.65 |
|
18 |
Tilde Forslund |
2000 |
Njurunda Simsällskap |
|
36.31 |
1:17.80 |
1:59.98 |
|
2:41.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 200m Frisim Damer, Finaler 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Astrid Eriksson |
2001 |
Turebergs Simklubb |
|
31.62 |
1:05.50 |
1:41.01 |
|
2:16.01 |
|
2 |
Elin Swerlander |
2001 |
Turebergs Simklubb |
|
31.39 |
1:05.93 |
1:41.90 |
|
2:16.03 |
|
3 |
Smilla Lönnberg |
2001 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
32.24 |
1:07.16 |
1:42.03 |
|
2:16.77 |
|
4 |
Sandra Bergerstam |
2001 |
Järfälla Simsällskap |
|
32.27 |
1:06.67 |
1:42.68 |
|
2:16.98 |
|
5 |
Alexandra Jensen |
2001 |
Täby Sim |
|
32.41 |
1:08.61 |
1:44.91 |
|
2:19.69 |
|
6 |
Josefin Wensmark |
2001 |
Järfälla Simsällskap |
|
32.22 |
1:07.78 |
1:44.52 |
|
2:19.75 |
|
7 |
Elsa Nordström |
2001 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
32.57 |
1:08.50 |
1:44.77 |
|
2:20.61 |
|
8 |
Johanna Persson |
2001 |
Täby Sim |
|
32.02 |
1:08.42 |
1:45.29 |
|
2:21.33 |
|
9 |
Esther Rydbeck Nordén |
2001 |
Täby Sim |
|
32.27 |
1:08.70 |
1:46.13 |
|
2:21.83 |
|
10 |
Amanda Eriksson |
2001 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
33.52 |
1:10.55 |
1:47.37 |
|
2:23.46 |
|
11 |
Elsa Kjellin |
2001 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
33.16 |
1:09.68 |
1:47.60 |
|
2:25.28 |
|
12 |
Linnea Lindgren |
2001 |
Väsby Simsällskap |
|
32.29 |
1:08.81 |
1:47.64 |
|
2:25.52 |
|
13 |
Kristina Isacson |
2001 |
Täby Sim |
|
34.14 |
1:11.09 |
1:48.74 |
|
2:25.68 |
|
14 |
Malin Sangfelt |
2001 |
Täby Sim |
|
32.45 |
1:09.96 |
1:47.63 |
|
2:25.91 |
|
15 |
Frida Nöu |
2001 |
Täby Sim |
|
34.17 |
1:11.04 |
1:49.77 |
|
2:27.47 |
|
16 |
Tilda Kjeldsen |
2001 |
Täby Sim |
|
34.28 |
1:12.63 |
1:51.22 |
|
2:28.94 |
|
17 |
Anna Ladis |
2001 |
Täby Sim |
|
33.91 |
1:12.34 |
1:52.16 |
|
2:30.92 |
|
18 |
Lisa Schubert |
2001 |
Täby Sim |
|
34.54 |
1:12.60 |
1:52.72 |
|
2:31.89 |
|
19 |
Tyra Wijk |
2001 |
Turebergs Simklubb |
|
36.09 |
1:15.65 |
1:56.10 |
|
2:34.21 |
|
20 |
Mirella Vranjes |
2001 |
Danderyds Sim |
|
37.19 |
1:19.08 |
2:03.14 |
|
2:43.97 |
|
21 |
Anna Viklund |
2001 |
Järfälla Simsällskap |
|
37.31 |
1:20.34 |
2:04.74 |
|
2:46.71 |
|
22 |
Sabina Vranjes |
2001 |
Danderyds Sim |
|
37.85 |
1:21.76 |
2:09.43 |
|
2:53.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 200m Frisim Damer, Finaler 13 år och yngre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Olivia Weuro |
2002 |
IF Åland |
|
31.12 |
1:05.68 |
1:41.64 |
|
2:15.84 |
|
2 |
Ella Arrhén Andersson |
2002 |
Järfälla Simsällskap |
|
30.83 |
1:05.59 |
1:41.79 |
|
2:17.29 |
|
3 |
Ebba Edbom |
2002 |
Järfälla Simsällskap |
|
31.98 |
1:07.34 |
1:43.20 |
|
2:18.63 |
|
4 |
Emma Hansson |
2002 |
Järfälla Simsällskap |
|
31.93 |
1:06.82 |
1:44.33 |
|
2:21.54 |
|
5 |
Smilla Malm |
2003 |
Täby Sim |
|
33.09 |
1:08.14 |
1:45.29 |
|
2:22.26 |
|
6 |
Josephine Junehed |
2002 |
Täby Sim |
|
33.16 |
1:10.16 |
1:48.19 |
|
2:25.19 |
|
7 |
Anna Westborg |
2002 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
32.58 |
1:08.83 |
1:47.17 |
|
2:25.69 |
|
8 |
Klara Eklöf |
2002 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
33.31 |
1:10.12 |
1:48.26 |
|
2:26.15 |
|
9 |
Dimitra Tsirona |
2002 |
Väsby Simsällskap |
|
32.74 |
1:09.21 |
1:48.45 |
|
2:26.81 |
|
10 |
Emma Lundmark |
2003 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
34.71 |
1:12.88 |
1:52.43 |
|
2:30.56 |
|
11 |
Louise Larsson |
2002 |
Järfälla Simsällskap |
|
34.24 |
1:12.33 |
1:51.72 |
|
2:30.57 |
|
12 |
Lilly Lundgren |
2002 |
Järfälla Simsällskap |
|
34.22 |
1:11.72 |
1:51.03 |
|
2:31.55 |
|
13 |
Ellen Banestig |
2002 |
Täby Sim |
|
32.26 |
1:10.48 |
1:51.19 |
|
2:32.12 |
|
14 |
Klara Alte |
2002 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
35.55 |
1:15.55 |
1:56.07 |
|
2:33.46 |
|
15 |
Amanda Lindqvist |
2002 |
Järfälla Simsällskap |
|
33.61 |
1:12.87 |
1:53.87 |
|
2:34.22 |
|
16 |
Moa Arvehed |
2003 |
Järfälla Simsällskap |
|
34.79 |
1:14.22 |
1:54.92 |
|
2:34.79 |
|
17 |
Victoria Norén |
2002 |
Turebergs Simklubb |
|
35.57 |
1:14.97 |
1:55.80 |
|
2:34.86 |
|
18 |
Roya Tittelbach |
2003 |
Väsby Simsällskap |
|
34.31 |
1:14.45 |
1:55.93 |
|
2:36.47 |
|
19 |
Linnea Zetterlund |
2003 |
Järfälla Simsällskap |
|
36.41 |
1:17.48 |
1:59.75 |
|
2:37.44 |
|
20 |
Josefine Iwarson |
2003 |
Järfälla Simsällskap |
|
34.19 |
1:13.91 |
1:56.27 |
|
2:37.78 |
|
21 |
Julia Gunneriusson |
2002 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
36.31 |
1:16.36 |
1:57.20 |
|
2:37.80 |
|
22 |
Josefin Andersson |
2003 |
Järfälla Simsällskap |
|
36.22 |
1:16.67 |
1:58.39 |
|
2:38.21 |
|
23 |
Anna Frisk Garcia |
2002 |
Väsby Simsällskap |
|
35.30 |
1:15.66 |
1:57.45 |
|
2:38.51 |
|
24 |
Naomi Tesfai |
2003 |
Järfälla Simsällskap |
|
36.00 |
1:16.77 |
1:59.03 |
|
2:39.14 |
|
25 |
Rebecca Policastro |
2003 |
Järfälla Simsällskap |
|
36.13 |
1:17.55 |
1:59.88 |
|
2:39.62 |
|
26 |
Therese Moberg |
2003 |
Järfälla Simsällskap |
|
36.01 |
1:17.89 |
2:01.37 |
|
2:42.10 |
|
27 |
Felicia Granberg |
2002 |
Järfälla Simsällskap |
|
35.75 |
1:16.59 |
1:59.92 |
|
2:43.39 |
|
28 |
Wilma Stendrake |
2003 |
Åkersberga Simsällskap |
|
38.40 |
1:21.78 |
2:05.48 |
|
2:44.74 |
|
29 |
Lotta Larsson Wermelin |
2002 |
Njurunda Simsällskap |
|
36.93 |
1:18.40 |
2:02.16 |
|
2:44.75 |
|
30 |
Isabella Galway |
2003 |
Åkersberga Simsällskap |
|
38.26 |
1:21.49 |
2:05.74 |
|
2:44.97 |
|
31 |
Emma Marcus |
2002 |
IF Åland |
|
38.13 |
1:20.86 |
2:03.93 |
|
2:46.05 |
|
32 |
Johanna Elmquist |
2003 |
Järfälla Simsällskap |
|
35.24 |
1:18.36 |
2:04.06 |
|
2:46.70 |
|
33 |
Ida Svensson |
2002 |
Täby Sim |
|
37.31 |
1:21.10 |
2:06.05 |
|
2:48.20 |
|
34 |
Maja Sköld |
2002 |
Täby Sim |
|
38.29 |
1:21.29 |
2:06.16 |
|
2:48.94 |
|
35 |
Therese Taflin Jäghult |
2002 |
Väsby Simsällskap |
|
39.10 |
1:23.23 |
2:09.65 |
|
2:52.59 |
|
36 |
Amanda Takala |
2004 |
Väsby Simsällskap |
|
37.93 |
1:22.99 |
2:09.07 |
|
2:53.44 |
|
37 |
Lovisa Fantenberg |
2004 |
Väsby Simsällskap |
|
39.64 |
1:24.02 |
2:10.72 |
|
2:54.72 |
|
38 |
Ella Engelgren |
2004 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
39.74 |
1:27.51 |
2:12.80 |
|
2:55.43 |
|
39 |
Sara Kärvestedt |
2003 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
39.69 |
1:25.00 |
2:12.32 |
|
2:55.69 |
|
40 |
Vera Backman |
2003 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
40.78 |
1:27.14 |
2:15.43 |
|
2:57.56 |
|
41 |
Tina Westmoreland |
2002 |
Åkersberga Simsällskap |
|
38.60 |
1:24.22 |
2:12.46 |
|
2:58.85 |
|
42 |
Jenny Tunell |
2003 |
Danderyds Sim |
|
41.88 |
1:28.09 |
2:16.18 |
|
3:01.22 |
|
43 |
Anna Werme |
2003 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
40.83 |
1:27.29 |
2:14.92 |
|
3:01.30 |
|
44 |
Ella Evers |
2004 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
41.52 |
1:28.58 |
2:16.96 |
|
3:02.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.24.03 |
Utskriftsdatum |
10 oktober 2015 |
Licensierad till: Järfälla Simsällskap |
Utskriftstid |
09:44 |
|
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP4 - 2015 |
|
Utskriftsdatum |
10 oktober 2015 |
|
|
Tävlingsort |
Jakobsberg |
|
Utskriftstid |
09:53 |
|
|
Arrangör |
Järfälla S & Stockholms simförbund |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
10 oktober 2015 |
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 16 - 18 år |
|
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 15 år |
|
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 14 år |
|
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
|
Skapad av WinGrodan 1.24.03 |
Utskriftsdatum |
10 oktober 2015 |
Licensierad till: Järfälla Simsällskap |
Utskriftstid |
09:53 |
|
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP4 - 2015 |
|
Utskriftsdatum |
10 oktober 2015 |
|
|
Tävlingsort |
Jakobsberg |
|
Utskriftstid |
10:28 |
|
|
Arrangör |
Järfälla S & Stockholms simförbund |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
10 oktober 2015 |
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 100m Bröstsim Damer, Finaler 16 - 18 år |
|
Gren 3, 100m Bröstsim Damer, Finaler 15 år |
|
Gren 3, 100m Bröstsim Damer, Finaler 14 år |
|
Gren 3, 100m Bröstsim Damer, Finaler 13 år och yngre |
|
Skapad av WinGrodan 1.24.03 |
Utskriftsdatum |
10 oktober 2015 |
Licensierad till: Järfälla Simsällskap |
Utskriftstid |
10:28 |
|
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP4 - 2015 |
|
Utskriftsdatum |
10 oktober 2015 |
|
|
Tävlingsort |
Jakobsberg |
|
Utskriftstid |
10:43 |
|
|
Arrangör |
Järfälla S & Stockholms simförbund |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
10 oktober 2015 |
|
|
|
|
|
|
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 16 - 18 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Hugo Eriksson |
1999 |
Turebergs Simklubb |
|
34.86 |
1:13.91 |
1:53.29 |
|
2:33.46 |
|
2 |
Emil Bengtsson |
1999 |
Järfälla Simsällskap |
|
35.75 |
1:16.46 |
1:57.64 |
|
2:39.03 |
|
3 |
Fredrik Olsson |
1999 |
Järfälla Simsällskap |
|
37.57 |
1:19.78 |
2:04.04 |
|
2:49.66 |
|
4 |
Olle Hennert |
1999 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
40.55 |
1:25.92 |
2:11.17 |
|
2:56.99 |
|
5 |
Frej-Oskar Wikström |
1999 |
IF Åland |
|
45.98 |
1:37.43 |
2:31.87 |
|
3:23.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sebastian Tufvesson |
2000 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
35.63 |
1:15.73 |
1:55.02 |
|
2:36.09 |
|
2 |
Victor Simic |
2000 |
Täby Sim |
|
35.03 |
1:15.09 |
1:56.63 |
|
2:37.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Robin Hanson |
2001 |
Järfälla Simsällskap |
|
35.14 |
1:14.79 |
1:54.74 |
|
2:33.98 |
|
2 |
Fredrik Annergren |
2001 |
Turebergs Simklubb |
|
35.00 |
1:14.84 |
1:55.46 |
|
2:36.65 |
|
3 |
Elias Fröde |
2001 |
Järfälla Simsällskap |
|
35.73 |
1:16.03 |
1:57.00 |
|
2:38.33 |
|
4 |
Axel Nordén |
2001 |
Täby Sim |
|
36.04 |
1:17.03 |
2:00.26 |
|
2:44.35 |
|
5 |
Elias Engström |
2001 |
Njurunda Simsällskap |
|
36.83 |
1:19.62 |
2:02.53 |
|
2:45.22 |
|
6 |
Andres Pöllänen |
2001 |
Täby Sim |
|
38.18 |
1:21.56 |
2:05.76 |
|
2:50.03 |
|
7 |
Wilhelm Muzikants |
2001 |
Täby Sim |
|
38.60 |
1:21.98 |
2:05.70 |
|
2:50.37 |
|
8 |
Anton Adelöw |
2001 |
Järfälla Simsällskap |
|
38.41 |
1:22.42 |
2:07.80 |
|
2:52.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
William Lernå |
2002 |
Väsby Simsällskap |
|
35.53 |
1:16.43 |
1:58.81 |
|
2:40.86 |
|
2 |
Eric Hansson |
2002 |
Väsby Simsällskap |
|
38.06 |
1:20.99 |
2:04.66 |
|
2:48.47 |
|
3 |
Linus Thörn |
2002 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
40.90 |
1:26.03 |
2:12.52 |
|
2:58.63 |
|
4 |
Robin Björklund |
2002 |
Njurunda Simsällskap |
|
41.74 |
1:28.68 |
2:16.55 |
|
3:02.88 |
|
5 |
Marcus Nykvist |
2004 |
Järfälla Simsällskap |
|
42.72 |
1:31.06 |
2:19.62 |
|
3:07.39 |
|
6 |
Tor Selander |
2002 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
41.68 |
1:30.96 |
2:22.35 |
|
3:13.97 |
|
7 |
Douglas Reuterskiöld |
2002 |
Danderyds Sim |
|
45.03 |
1:33.19 |
2:23.57 |
|
3:14.15 |
|
8 |
Alexander Bergström |
2002 |
Täby Sim |
|
44.26 |
1:34.83 |
2:26.37 |
|
3:16.51 |
|
9 |
Otto Lundberg |
2003 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
44.57 |
1:34.40 |
2:26.60 |
|
3:17.03 |
|
10 |
Filip Nilsson |
2003 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
48.30 |
1:44.15 |
2:40.89 |
|
3:36.05 |
|
- |
Erik Almvret |
2002 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.24.03 |
Utskriftsdatum |
10 oktober 2015 |
Licensierad till: Järfälla Simsällskap |
Utskriftstid |
10:43 |
|
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP4 - 2015 |
|
Utskriftsdatum |
10 oktober 2015 |
|
|
Tävlingsort |
Jakobsberg |
|
Utskriftstid |
11:11 |
|
|
Arrangör |
Järfälla S & Stockholms simförbund |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
10 oktober 2015 |
|
|
|
|
|
|
Gren 5, 400m Medley Damer, Finaler 16 - 18 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Lina Sundman |
1998 |
Danderyds Sim |
|
1:18.35 |
2:47.24 |
4:23.86 |
|
5:42.44 |
|
2 |
Siri Selander |
1999 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:17.78 |
2:52.23 |
4:35.29 |
|
5:50.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 5, 400m Medley Damer, Finaler 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Cornelia Eklund |
2000 |
Järfälla Simsällskap |
|
1:10.56 |
2:29.44 |
3:56.92 |
|
5:08.25 |
|
2 |
Linnéa Larsson |
2000 |
Järfälla Simsällskap |
|
1:12.62 |
2:36.99 |
4:10.66 |
|
5:22.74 |
|
3 |
Elin Södersten |
2000 |
Järfälla Simsällskap |
|
1:21.56 |
2:43.65 |
4:17.71 |
|
5:30.38 |
|
4 |
Caroline Wallenborg |
2000 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:16.35 |
2:43.03 |
4:18.36 |
|
5:38.94 |
|
5 |
Tilde Levander |
2000 |
Järfälla Simsällskap |
|
1:21.98 |
2:51.55 |
4:24.98 |
|
5:39.01 |
|
6 |
Saga Skarin |
2000 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:18.95 |
2:47.78 |
4:27.81 |
|
5:46.25 |
|
7 |
Agnes Thomée |
2000 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:26.55 |
2:53.32 |
4:35.25 |
|
5:55.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 5, 400m Medley Damer, Finaler 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Elsa Nordström |
2001 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:13.37 |
2:36.64 |
4:10.54 |
|
5:25.38 |
|
2 |
Astrid Eriksson |
2001 |
Turebergs Simklubb |
|
1:15.45 |
2:40.90 |
4:13.47 |
|
5:26.93 |
|
3 |
Josefin Wensmark |
2001 |
Järfälla Simsällskap |
|
1:20.99 |
2:42.13 |
4:15.32 |
|
5:27.55 |
|
4 |
Isabel Nordström |
2001 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
1:23.39 |
2:52.15 |
4:29.88 |
|
5:48.86 |
|
5 |
Kristina Isacson |
2001 |
Täby Sim |
|
1:19.51 |
2:45.42 |
4:24.75 |
|
5:50.80 |
|
6 |
Sandra Bergerstam |
2001 |
Järfälla Simsällskap |
|
1:18.64 |
2:59.26 |
4:42.60 |
|
6:01.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 5, 400m Medley Damer, Finaler 13 år och yngre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Anna Westborg |
2002 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:14.71 |
2:41.68 |
4:26.35 |
|
5:48.30 |
|
2 |
Klara Eklöf |
2002 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:17.62 |
2:48.08 |
4:31.41 |
|
5:48.60 |
|
3 |
Liv Tibblin Wahnberg |
2002 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:25.65 |
2:58.26 |
4:42.46 |
|
6:02.15 |
|
4 |
Emma Lundmark |
2003 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
1:23.15 |
2:52.61 |
4:43.71 |
|
6:03.96 |
|
5 |
Hanna Åsbrink |
2002 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:26.90 |
2:57.01 |
4:42.84 |
|
6:05.35 |
|
6 |
Sofia Karls |
2002 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
1:24.90 |
3:01.84 |
4:50.53 |
|
6:18.22 |
|
7 |
Ella Engelgren |
2004 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:39.21 |
3:21.18 |
5:11.51 |
|
6:37.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.24.03 |
Utskriftsdatum |
10 oktober 2015 |
Licensierad till: Järfälla Simsällskap |
Utskriftstid |
11:11 |
|
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP4 - 2015 |
|
Utskriftsdatum |
10 oktober 2015 |
|
|
Tävlingsort |
Jakobsberg |
|
Utskriftstid |
11:58 |
|
|
Arrangör |
Järfälla S & Stockholms simförbund |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
10 oktober 2015 |
|
|
|
|
|
|
Gren 6, 1500m Frisim Herrar, Finaler 16 - 18 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
800m |
|
|
|
|
|
|
|
900m |
1000m |
1100m |
1200m |
|
|
|
|
|
|
|
1300m |
1400m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Johan Björklund |
1999 |
Njurunda Simsällskap |
|
1:03.98 |
2:13.49 |
3:22.73 |
4:31.30 |
16:55.11 |
|
|
|
|
|
|
5:39.87 |
6:49.17 |
7:58.88 |
9:05.47 |
|
|
|
|
|
|
|
10:11.96 |
11:18.56 |
12:26.65 |
13:34.66 |
|
|
|
|
|
|
|
14:43.17 |
15:51.28 |
|
|
|
|
2 |
Anton Sandberg |
1999 |
Täby Sim |
|
1:05.71 |
2:15.24 |
3:23.03 |
4:30.44 |
16:55.39 |
|
|
|
|
|
|
5:38.25 |
6:46.06 |
7:54.45 |
9:02.36 |
|
|
|
|
|
|
|
10:10.54 |
11:18.68 |
12:27.30 |
13:35.69 |
|
|
|
|
|
|
|
14:44.39 |
15:52.33 |
|
|
|
|
3 |
Emil Bengtsson |
1999 |
Järfälla Simsällskap |
|
1:07.82 |
2:20.60 |
3:34.38 |
4:48.92 |
18:31.91 |
|
|
|
|
|
|
6:03.56 |
7:18.23 |
8:33.78 |
9:49.18 |
|
|
|
|
|
|
|
11:04.45 |
12:19.36 |
13:35.18 |
14:50.39 |
|
|
|
|
|
|
|
16:05.59 |
17:20.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 6, 1500m Frisim Herrar, Finaler 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
800m |
|
|
|
|
|
|
|
900m |
1000m |
1100m |
1200m |
|
|
|
|
|
|
|
1300m |
1400m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Pontus Westberg |
2000 |
Järfälla Simsällskap |
|
1:05.89 |
2:17.66 |
3:30.74 |
4:44.32 |
18:20.74 |
|
|
|
|
|
|
5:58.00 |
7:12.62 |
8:27.50 |
9:41.72 |
|
|
|
|
|
|
|
10:54.34 |
12:08.91 |
13:21.84 |
14:37.35 |
|
|
|
|
|
|
|
15:51.89 |
17:06.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 6, 1500m Frisim Herrar, Finaler 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
800m |
|
|
|
|
|
|
|
900m |
1000m |
1100m |
1200m |
|
|
|
|
|
|
|
1300m |
1400m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Elias Fröde |
2001 |
Järfälla Simsällskap |
|
1:04.84 |
2:15.06 |
3:26.35 |
4:37.91 |
17:37.71 |
|
|
|
|
|
|
5:50.05 |
7:01.08 |
8:12.98 |
9:24.78 |
|
|
|
|
|
|
|
10:36.51 |
11:47.78 |
12:58.70 |
14:09.92 |
|
|
|
|
|
|
|
15:20.86 |
16:30.77 |
|
|
|
|
2 |
Fredrik Jacobsson |
2001 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:09.88 |
2:23.85 |
3:38.08 |
4:52.26 |
18:28.39 |
|
|
|
|
|
|
6:07.89 |
7:21.46 |
8:34.71 |
9:47.52 |
|
|
|
|
|
|
|
11:02.72 |
12:15.96 |
13:30.85 |
14:46.12 |
|
|
|
|
|
|
|
16:02.14 |
17:16.60 |
|
|
|
|
3 |
Isak Gustafsson |
2001 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:08.78 |
2:23.23 |
3:37.38 |
4:51.29 |
18:31.86 |
|
|
|
|
|
|
6:05.01 |
7:18.30 |
8:33.63 |
9:49.18 |
|
|
|
|
|
|
|
11:02.97 |
12:18.59 |
13:35.14 |
14:50.66 |
|
|
|
|
|
|
|
16:05.90 |
17:20.45 |
|
|
|
|
4 |
Erik Ahlqvist |
2001 |
Täby Sim |
|
1:13.39 |
2:32.06 |
3:50.72 |
5:07.89 |
19:11.70 |
|
|
|
|
|
|
6:25.75 |
7:44.14 |
9:01.90 |
10:17.95 |
|
|
|
|
|
|
|
11:34.97 |
12:51.50 |
14:09.47 |
15:27.17 |
|
|
|
|
|
|
|
16:43.51 |
17:59.18 |
|
|
|
|
- |
David Olsson |
2001 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
|
|
|
DNF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 6, 1500m Frisim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
800m |
|
|
|
|
|
|
|
900m |
1000m |
1100m |
1200m |
|
|
|
|
|
|
|
1300m |
1400m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Simon Fröde |
2003 |
Järfälla Simsällskap |
|
1:07.07 |
2:19.72 |
3:32.99 |
4:45.62 |
18:10.53 |
|
|
|
|
|
|
5:56.99 |
7:09.45 |
8:22.42 |
9:37.08 |
|
|
|
|
|
|
|
10:51.22 |
12:05.31 |
13:19.13 |
14:33.84 |
|
|
|
|
|
|
|
15:47.86 |
17:01.40 |
|
|
|
|
2 |
Linus Thörn |
2002 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:12.00 |
2:27.90 |
3:44.38 |
5:01.02 |
18:54.62 |
|
|
|
|
|
|
6:18.07 |
7:34.98 |
8:51.55 |
10:07.89 |
|
|
|
|
|
|
|
11:24.05 |
12:39.93 |
13:55.40 |
15:11.18 |
|
|
|
|
|
|
|
16:26.29 |
17:41.51 |
|
|
|
|
3 |
Carl Wennerholm |
2002 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:11.69 |
2:28.82 |
3:43.66 |
4:59.76 |
18:59.48 |
|
|
|
|
|
|
6:16.06 |
7:32.30 |
8:48.65 |
10:05.79 |
|
|
|
|
|
|
|
11:22.68 |
12:40.09 |
13:57.11 |
15:13.92 |
|
|
|
|
|
|
|
16:29.86 |
17:45.97 |
|
|
|
|
4 |
Markus Larsson |
2002 |
Järfälla Simsällskap |
|
1:10.79 |
2:28.24 |
3:45.57 |
5:04.48 |
19:35.77 |
|
|
|
|
|
|
6:22.77 |
7:41.75 |
9:00.32 |
10:18.28 |
|
|
|
|
|
|
|
11:37.54 |
12:57.35 |
14:17.71 |
15:37.41 |
|
|
|
|
|
|
|
16:58.08 |
18:18.62 |
|
|
|
|
5 |
Karl Lingham |
2002 |
Täby Sim |
|
1:20.81 |
2:49.22 |
4:18.28 |
5:48.19 |
21:53.47 |
|
|
|
|
|
|
7:18.31 |
8:47.27 |
10:15.86 |
11:42.51 |
|
|
|
|
|
|
|
13:10.62 |
14:39.19 |
16:08.35 |
17:37.22 |
|
|
|
|
|
|
|
19:04.21 |
20:29.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.24.03 |
Utskriftsdatum |
10 oktober 2015 |
Licensierad till: Järfälla Simsällskap |
Utskriftstid |
11:58 |
|
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP4 - 2015 |
|
Utskriftsdatum |
10 oktober 2015 |
|
|
Tävlingsort |
Jakobsberg |
|
Utskriftstid |
12:27 |
|
|
Arrangör |
Järfälla S & Stockholms simförbund |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
10 oktober 2015 |
|
|
|
|
|
|
Gren 7, 800m Frisim Herrar, Finaler 16 - 18 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Gustav Barnå |
1999 |
Täby Sim |
|
1:07.85 |
2:17.24 |
3:27.60 |
4:38.18 |
9:22.96 |
|
|
|
|
|
|
5:49.55 |
7:00.99 |
8:12.70 |
|
|
|
2 |
Fredrik Olsson |
1999 |
Järfälla Simsällskap |
|
1:07.31 |
2:18.94 |
3:31.32 |
4:44.51 |
9:33.82 |
|
|
|
|
|
|
5:57.12 |
7:09.53 |
8:22.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 7, 800m Frisim Herrar, Finaler 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Victor Halldén |
2000 |
Täby Sim |
|
1:05.19 |
2:15.76 |
3:26.88 |
4:36.55 |
9:14.77 |
|
|
|
|
|
|
5:45.57 |
6:54.93 |
8:05.23 |
|
|
|
2 |
Daniel Coleman |
2000 |
Täby Sim |
|
1:06.81 |
2:18.55 |
3:30.07 |
4:40.96 |
9:18.66 |
|
|
|
|
|
|
5:51.36 |
7:01.31 |
8:11.40 |
|
|
|
3 |
Emil Gunneriusson |
2000 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:07.06 |
2:19.13 |
3:32.03 |
4:46.21 |
9:28.49 |
|
|
|
|
|
|
5:56.49 |
7:07.29 |
8:18.56 |
|
|
|
4 |
Sebastian Tufvesson |
2000 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:05.84 |
2:17.94 |
3:31.07 |
4:44.80 |
9:40.63 |
|
|
|
|
|
|
5:58.87 |
7:12.79 |
8:27.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 7, 800m Frisim Herrar, Finaler 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Robin Hanson |
2001 |
Järfälla Simsällskap |
|
1:03.81 |
2:10.79 |
3:16.56 |
4:22.70 |
8:43.55 |
|
|
|
|
|
|
5:28.54 |
6:34.57 |
7:39.84 |
|
|
|
2 |
Martin Melinder |
2001 |
Väsby Simsällskap |
|
1:06.49 |
2:18.82 |
3:30.93 |
4:43.89 |
9:27.45 |
|
|
|
|
|
|
5:56.34 |
7:07.63 |
8:18.71 |
|
|
|
3 |
Andres Pöllänen |
2001 |
Täby Sim |
|
1:13.07 |
2:28.38 |
3:44.80 |
5:00.71 |
9:53.57 |
|
|
|
|
|
|
6:16.11 |
7:30.69 |
8:43.74 |
|
|
|
4 |
Anton Forsberg |
2001 |
Täby Sim |
|
1:11.41 |
2:27.53 |
3:43.02 |
4:59.15 |
9:54.06 |
|
|
|
|
|
|
6:14.18 |
7:28.46 |
8:43.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 7, 800m Frisim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Douglas Reuterskiöld |
2002 |
Danderyds Sim |
|
1:17.53 |
2:39.92 |
4:03.51 |
5:27.17 |
10:55.12 |
|
|
|
|
|
|
6:50.05 |
8:13.62 |
9:36.44 |
|
|
|
2 |
Otto Reithner |
2003 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:16.87 |
2:39.67 |
4:03.17 |
5:27.31 |
11:01.15 |
|
|
|
|
|
|
6:51.97 |
8:16.65 |
9:40.69 |
|
|
|
3 |
Elias Skeppstedt |
2003 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:21.82 |
2:50.26 |
4:19.40 |
5:49.28 |
11:37.60 |
|
|
|
|
|
|
7:18.49 |
8:46.17 |
10:15.79 |
|
|
|
4 |
Walter Sundling |
2004 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:20.92 |
3:40.16 |
4:26.72 |
6:02.58 |
12:16.69 |
|
|
|
|
|
|
7:38.58 |
9:13.23 |
10:48.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.24.03 |
Utskriftsdatum |
10 oktober 2015 |
Licensierad till: Järfälla Simsällskap |
Utskriftstid |
12:27 |
|
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP4 - 2015 |
|
Utskriftsdatum |
10 oktober 2015 |
|
|
Tävlingsort |
Jakobsberg |
|
Utskriftstid |
15:17 |
|
|
Arrangör |
Järfälla S & Stockholms simförbund |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
10 oktober 2015 |
|
|
|
|
|
|
Gren 8, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 16 - 18 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Isabelle Hanson |
1998 |
Järfälla Simsällskap |
|
32.24 |
1:07.85 |
1:43.89 |
|
2:20.88 |
|
2 |
Siri Selander |
1999 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
35.05 |
1:15.36 |
1:56.60 |
|
2:37.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 8, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Cornelia Eklund |
2000 |
Järfälla Simsällskap |
|
33.80 |
1:12.49 |
1:51.26 |
|
2:30.15 |
|
2 |
Linnéa Larsson |
2000 |
Järfälla Simsällskap |
|
33.48 |
1:12.96 |
1:53.44 |
|
2:32.94 |
|
3 |
Amanda Strömdahl |
2000 |
Täby Sim |
|
35.28 |
1:15.96 |
1:59.75 |
|
2:44.72 |
|
4 |
Lo Lindeblad |
2000 |
Väsby Simsällskap |
|
40.14 |
1:26.69 |
2:15.28 |
|
3:01.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 8, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Elsa Nordström |
2001 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
34.87 |
1:14.50 |
1:54.55 |
|
2:33.89 |
|
2 |
Wilma Wiiand |
2001 |
Väsby Simsällskap |
|
34.15 |
1:15.04 |
1:55.58 |
|
2:35.09 |
|
3 |
Hannah Zaalouk |
2001 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
36.10 |
1:17.25 |
2:00.07 |
|
2:43.87 |
|
4 |
Josefin Wensmark |
2001 |
Järfälla Simsällskap |
|
37.92 |
1:21.39 |
2:07.20 |
|
2:49.92 |
|
5 |
Alexandra Jensen |
2001 |
Täby Sim |
|
38.10 |
1:22.60 |
2:09.75 |
|
2:55.97 |
|
6 |
Sandra Bergerstam |
2001 |
Järfälla Simsällskap |
|
36.22 |
1:19.82 |
2:09.15 |
|
2:58.31 |
|
7 |
Lisa Schubert |
2001 |
Täby Sim |
|
40.25 |
1:27.42 |
2:17.03 |
|
3:06.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 8, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 13 år och yngre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Klara Eklöf |
2002 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
36.56 |
1:19.20 |
2:03.31 |
|
2:47.03 |
|
2 |
Dimitra Tsirona |
2002 |
Väsby Simsällskap |
|
34.58 |
1:16.63 |
2:02.84 |
|
2:49.38 |
|
3 |
Jennifer Nyblom |
2003 |
Väsby Simsällskap |
|
38.70 |
1:28.34 |
2:18.81 |
|
3:06.98 |
|
4 |
Sara Kärvestedt |
2003 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
46.07 |
1:38.99 |
2:31.87 |
|
3:24.07 |
|
5 |
Ella Engelgren |
2004 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
47.92 |
1:43.78 |
2:38.49 |
|
3:25.73 |
|
6 |
Emelie Lindström |
2003 |
Väsby Simsällskap |
|
43.77 |
1:37.22 |
2:36.07 |
|
3:32.89 |
|
- |
Hanna Åsbrink |
2002 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.24.03 |
Utskriftsdatum |
10 oktober 2015 |
Licensierad till: Järfälla Simsällskap |
Utskriftstid |
15:17 |
|
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP4 - 2015 |
|
Utskriftsdatum |
10 oktober 2015 |
|
|
Tävlingsort |
Jakobsberg |
|
Utskriftstid |
15:39 |
|
|
Arrangör |
Järfälla S & Stockholms simförbund |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
10 oktober 2015 |
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 200m Medley Herrar, Finaler 16 - 18 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Hugo Eriksson |
1999 |
Turebergs Simklubb |
|
28.70 |
1:03.76 |
1:42.23 |
|
2:13.05 |
|
2 |
Hugo Swanepoel |
1998 |
Järfälla Simsällskap |
|
31.02 |
1:07.56 |
1:45.68 |
|
2:17.50 |
|
3 |
Emil Östrand |
1998 |
Järfälla Simsällskap |
|
29.32 |
1:05.13 |
1:49.64 |
|
2:23.42 |
|
4 |
Erik Björklund |
1998 |
Njurunda Simsällskap |
|
29.07 |
1:06.44 |
1:51.74 |
|
2:23.85 |
|
5 |
Johan Björklund |
1999 |
Njurunda Simsällskap |
|
32.14 |
1:09.70 |
1:53.19 |
|
2:27.26 |
|
6 |
Emil Bengtsson |
1999 |
Järfälla Simsällskap |
|
32.31 |
1:13.86 |
1:54.20 |
|
2:27.69 |
|
7 |
Fredrik Olsson |
1999 |
Järfälla Simsällskap |
|
33.22 |
1:13.05 |
1:57.33 |
|
2:31.62 |
|
8 |
Oliver Simic |
1998 |
Täby Sim |
|
31.04 |
1:11.59 |
1:58.61 |
|
2:35.25 |
|
9 |
Emil Borgström |
1997 |
Njurunda Simsällskap |
|
32.38 |
1:14.74 |
2:03.67 |
|
2:39.11 |
|
- |
William Åberg |
1997 |
Täby Sim |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 200m Medley Herrar, Finaler 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Stefan Varga |
2000 |
Danderyds Sim |
|
28.69 |
1:02.33 |
1:41.93 |
|
2:13.29 |
|
2 |
Samuel Talback |
2000 |
Järfälla Simsällskap |
|
30.68 |
1:05.71 |
1:45.80 |
|
2:17.67 |
|
3 |
Josef Al-Khalili |
2000 |
Täby Sim |
|
29.58 |
1:04.72 |
1:46.26 |
|
2:19.65 |
|
4 |
Oskar Iwarsson |
2000 |
Turebergs Simklubb |
|
29.02 |
1:04.60 |
1:48.90 |
|
2:20.29 |
|
5 |
Sebastian Tufvesson |
2000 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
30.70 |
1:07.77 |
1:48.90 |
|
2:22.37 |
|
6 |
Victor Simic |
2000 |
Täby Sim |
|
31.37 |
1:08.40 |
1:50.38 |
|
2:25.72 |
|
7 |
Daniel Coleman |
2000 |
Täby Sim |
|
33.00 |
1:13.27 |
1:56.53 |
|
2:30.89 |
|
8 |
Wilhelm Lörinc |
2000 |
Täby Sim |
|
33.09 |
1:12.65 |
1:57.58 |
|
2:32.83 |
|
9 |
Victor Halldén |
2000 |
Täby Sim |
|
31.33 |
1:11.13 |
1:59.29 |
|
2:32.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 200m Medley Herrar, Finaler 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Robin Hanson |
2001 |
Järfälla Simsällskap |
|
28.33 |
1:02.99 |
1:43.66 |
|
2:13.12 |
|
2 |
Elias Fröde |
2001 |
Järfälla Simsällskap |
|
32.24 |
1:09.68 |
1:52.50 |
|
2:28.50 |
|
3 |
Theodor Sköld |
2001 |
Väsby Simsällskap |
|
33.54 |
1:12.51 |
1:57.81 |
|
2:32.84 |
|
4 |
Isak Gustafsson |
2001 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
33.49 |
1:12.59 |
1:58.77 |
|
2:33.42 |
|
5 |
Fredrik Jacobsson |
2001 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
33.69 |
1:14.28 |
2:01.71 |
|
2:34.94 |
|
6 |
Anton Adelöw |
2001 |
Järfälla Simsällskap |
|
33.02 |
1:14.38 |
1:59.57 |
|
2:35.57 |
|
7 |
Axel Nordén |
2001 |
Täby Sim |
|
35.46 |
1:16.98 |
2:00.63 |
|
2:37.40 |
|
8 |
Filip Borgström |
2001 |
Njurunda Simsällskap |
|
33.33 |
1:14.09 |
2:03.24 |
|
2:37.57 |
|
9 |
Andres Pöllänen |
2001 |
Täby Sim |
|
32.62 |
1:16.00 |
2:02.84 |
|
2:38.55 |
|
10 |
Martin Melinder |
2001 |
Väsby Simsällskap |
|
34.44 |
1:16.21 |
2:03.66 |
|
2:38.91 |
|
- |
Elias Engström |
2001 |
Njurunda Simsällskap |
|
|
|
|
|
DNF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 200m Medley Herrar, Finaler 13 år och yngre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Simon Fröde |
2003 |
Järfälla Simsällskap |
|
31.88 |
1:10.51 |
1:52.61 |
|
2:25.81 |
|
2 |
William Lernå |
2002 |
Väsby Simsällskap |
|
33.28 |
1:10.39 |
1:52.77 |
|
2:27.84 |
|
3 |
Erik Almvret |
2002 |
Järfälla Simsällskap |
|
33.01 |
1:13.56 |
1:57.01 |
|
2:29.80 |
|
4 |
Robin Björklund |
2002 |
Njurunda Simsällskap |
|
31.16 |
1:10.08 |
1:56.95 |
|
2:31.53 |
|
5 |
Jonas Al-Khalili |
2002 |
Täby Sim |
|
33.15 |
1:10.14 |
1:59.47 |
|
2:33.82 |
|
6 |
Carl Wennerholm |
2002 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
34.33 |
1:13.64 |
2:01.04 |
|
2:36.03 |
|
7 |
Markus Larsson |
2002 |
Järfälla Simsällskap |
|
33.91 |
1:15.59 |
2:04.54 |
|
2:40.29 |
|
8 |
Linus Thörn |
2002 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
35.58 |
1:18.79 |
2:04.94 |
|
2:40.65 |
|
9 |
Emil Tikkanen |
2002 |
Åkersberga Simsällskap |
|
36.85 |
1:18.89 |
2:08.39 |
|
2:46.91 |
|
10 |
Douglas Reuterskiöld |
2002 |
Danderyds Sim |
|
36.79 |
1:22.28 |
2:11.94 |
|
2:52.21 |
|
11 |
Otto Lundberg |
2003 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
39.62 |
1:24.47 |
2:15.34 |
|
2:53.48 |
|
12 |
Michael Stille |
2002 |
Turebergs Simklubb |
|
36.42 |
1:21.86 |
2:12.68 |
|
2:53.85 |
|
13 |
Otto Reithner |
2003 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
40.18 |
1:23.00 |
2:17.36 |
|
2:53.96 |
|
14 |
Marcus Nykvist |
2004 |
Järfälla Simsällskap |
|
42.36 |
1:26.37 |
2:16.02 |
|
2:54.47 |
|
15 |
Alexander Bergström |
2002 |
Täby Sim |
|
39.69 |
1:26.18 |
2:16.95 |
|
2:55.19 |
|
16 |
Simon Imhäuser |
2002 |
Åkersberga Simsällskap |
|
40.93 |
1:26.13 |
2:19.59 |
|
2:57.23 |
|
17 |
Elias Skeppstedt |
2003 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
40.64 |
1:26.82 |
2:22.33 |
|
3:00.76 |
|
18 |
Arian Parsa |
2002 |
Järfälla Simsällskap |
|
39.22 |
1:26.87 |
2:21.32 |
|
3:01.16 |
|
19 |
Linus Wickström |
2003 |
Danderyds Sim |
|
40.96 |
1:24.89 |
2:20.52 |
|
3:01.47 |
|
20 |
Marcus Larsson |
2003 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
45.30 |
1:36.11 |
2:31.32 |
|
3:10.74 |
|
21 |
Wilhelm Arvidsson |
2005 |
Danderyds Sim |
|
44.44 |
1:34.24 |
2:33.18 |
|
3:10.78 |
|
- |
Tor Selander |
2002 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
DNS |
|
- |
Tim Carlberg |
2003 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.24.03 |
Utskriftsdatum |
10 oktober 2015 |
Licensierad till: Järfälla Simsällskap |
Utskriftstid |
15:39 |
|
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP4 - 2015 |
|
Utskriftsdatum |
10 oktober 2015 |
|
|
Tävlingsort |
Jakobsberg |
|
Utskriftstid |
16:41 |
|
|
Arrangör |
Järfälla S & Stockholms simförbund |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
10 oktober 2015 |
|
|
|
|
|
|
Gren 10, 400m Frisim Damer, Finaler 16 - 18 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Linda Lidström |
1997 |
Järfälla Simsällskap |
|
1:06.45 |
2:16.70 |
3:27.60 |
|
4:36.08 |
|
2 |
Karin Thorén |
1999 |
Täby Sim |
|
1:09.41 |
2:24.31 |
3:39.58 |
|
4:54.93 |
|
3 |
Fanny Kruthammar |
1999 |
Täby Sim |
|
1:10.41 |
2:25.92 |
3:41.40 |
|
4:56.22 |
|
4 |
Lina Sundman |
1998 |
Danderyds Sim |
|
1:11.04 |
2:27.91 |
3:44.76 |
|
5:02.60 |
|
5 |
Mikaela Bergh |
1999 |
Täby Sim |
|
1:14.19 |
2:33.30 |
3:52.12 |
|
5:09.45 |
|
6 |
Zhanna Kuhry |
1998 |
Täby Sim |
|
1:11.42 |
2:29.66 |
3:50.28 |
|
5:11.01 |
|
- |
Emelie Högström |
1999 |
Åkersberga Simsällskap |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 10, 400m Frisim Damer, Finaler 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Cornelia Eklund |
2000 |
Järfälla Simsällskap |
|
1:08.32 |
2:19.90 |
3:29.98 |
|
4:38.26 |
|
2 |
Cornelia Jerresand |
2000 |
Täby Sim |
|
1:04.61 |
2:15.10 |
3:27.11 |
|
4:38.28 |
|
3 |
Linnéa Larsson |
2000 |
Järfälla Simsällskap |
|
1:08.08 |
2:20.35 |
3:32.37 |
|
4:43.33 |
|
4 |
Ebba Martin |
2000 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:06.44 |
2:18.35 |
3:31.34 |
|
4:43.72 |
|
5 |
Tilde Levander |
2000 |
Järfälla Simsällskap |
|
1:11.07 |
2:25.79 |
3:39.88 |
|
4:52.56 |
|
6 |
Saga Skarin |
2000 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:10.57 |
2:25.94 |
3:41.46 |
|
4:56.10 |
|
7 |
Cassandra Larsson |
2000 |
Järfälla Simsällskap |
|
1:12.11 |
2:31.28 |
3:51.40 |
|
5:09.02 |
|
8 |
Ellen Näslund |
2000 |
Njurunda Simsällskap |
|
1:13.57 |
2:32.40 |
3:52.60 |
|
5:09.06 |
|
9 |
Agnes Thomée |
2000 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:14.76 |
2:36.01 |
3:57.97 |
|
5:16.37 |
|
10 |
Klara Sjödell |
2000 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:15.85 |
2:36.94 |
3:59.03 |
|
5:16.61 |
|
11 |
Tilde Forslund |
2000 |
Njurunda Simsällskap |
|
1:18.15 |
2:43.02 |
4:08.12 |
|
5:29.42 |
|
12 |
Alice Casserfelt |
2000 |
Danderyds Sim |
|
1:20.89 |
2:49.16 |
4:17.59 |
|
5:45.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 10, 400m Frisim Damer, Finaler 14 år |
|
Gren 10, 400m Frisim Damer, Finaler 13 år och yngre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ella Arrhén Andersson |
2002 |
Järfälla Simsällskap |
|
1:06.72 |
2:19.60 |
3:33.15 |
|
4:46.43 |
|
2 |
Olivia Weuro |
2002 |
IF Åland |
|
1:08.82 |
2:23.37 |
3:37.14 |
|
4:48.18 |
|
3 |
Ebba Edbom |
2002 |
Järfälla Simsällskap |
|
1:09.21 |
2:23.45 |
3:38.25 |
|
4:50.84 |
|
4 |
Klara Eklöf |
2002 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:10.51 |
2:25.80 |
3:42.33 |
|
4:58.46 |
|
5 |
Josephine Junehed |
2002 |
Täby Sim |
|
1:11.29 |
2:27.70 |
3:45.12 |
|
5:02.05 |
|
6 |
Emma Hansson |
2002 |
Järfälla Simsällskap |
|
1:10.93 |
2:28.09 |
3:45.57 |
|
5:02.37 |
|
7 |
Smilla Malm |
2003 |
Täby Sim |
|
1:12.55 |
2:29.52 |
3:45.71 |
|
5:02.69 |
|
8 |
Anna Westborg |
2002 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:11.67 |
2:30.59 |
3:50.84 |
|
5:09.95 |
|
9 |
Dimitra Tsirona |
2002 |
Väsby Simsällskap |
|
1:12.86 |
2:32.64 |
3:52.98 |
|
5:11.17 |
|
10 |
Lilly Lundgren |
2002 |
Järfälla Simsällskap |
|
1:15.38 |
2:35.00 |
3:54.95 |
|
5:13.86 |
|
11 |
Amanda Lindqvist |
2002 |
Järfälla Simsällskap |
|
1:13.40 |
2:33.23 |
3:52.88 |
|
5:14.87 |
|
12 |
Louise Larsson |
2002 |
Järfälla Simsällskap |
|
1:14.41 |
2:35.98 |
3:57.55 |
|
5:16.95 |
|
13 |
Klara Alte |
2002 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:18.31 |
2:39.94 |
4:04.10 |
|
5:23.14 |
|
14 |
Embla Börjesson |
2002 |
Täby Sim |
|
1:19.01 |
2:44.15 |
4:07.85 |
|
5:28.95 |
|
15 |
Julia Gunneriusson |
2002 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:18.34 |
2:43.13 |
4:07.37 |
|
5:29.92 |
|
16 |
Naomi Tesfai |
2003 |
Järfälla Simsällskap |
|
1:17.12 |
2:39.99 |
4:06.08 |
|
5:31.04 |
|
17 |
Victoria Norén |
2002 |
Turebergs Simklubb |
|
1:17.89 |
2:41.68 |
4:07.41 |
|
5:31.75 |
|
18 |
Josefin Andersson |
2003 |
Järfälla Simsällskap |
|
1:18.83 |
2:44.17 |
4:11.50 |
|
5:35.00 |
|
19 |
Felicia Granberg |
2002 |
Järfälla Simsällskap |
|
1:18.71 |
2:45.68 |
4:13.64 |
|
5:39.86 |
|
20 |
Rebecca Policastro |
2003 |
Järfälla Simsällskap |
|
1:20.47 |
2:47.47 |
4:15.03 |
|
5:40.78 |
|
21 |
Sofia Karls |
2002 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
1:18.66 |
2:47.04 |
4:15.18 |
|
5:41.59 |
|
22 |
Moa Arvehed |
2003 |
Järfälla Simsällskap |
|
1:17.77 |
2:43.59 |
4:11.82 |
|
5:42.42 |
|
23 |
Josefine Iwarson |
2003 |
Järfälla Simsällskap |
|
1:19.20 |
2:48.94 |
4:20.53 |
|
5:48.45 |
|
24 |
Linnea Zetterlund |
2003 |
Järfälla Simsällskap |
|
1:23.42 |
2:54.57 |
4:23.66 |
|
5:49.79 |
|
25 |
Maja Sköld |
2002 |
Täby Sim |
|
1:24.19 |
2:54.39 |
4:25.18 |
|
5:51.66 |
|
26 |
Emma Marcus |
2002 |
IF Åland |
|
1:23.71 |
2:55.64 |
4:26.17 |
|
5:51.70 |
|
27 |
Jessica Edlundh |
2002 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
1:23.35 |
2:53.98 |
4:25.67 |
|
5:53.70 |
|
28 |
Therese Moberg |
2003 |
Järfälla Simsällskap |
|
1:24.04 |
2:55.21 |
4:29.34 |
|
5:58.19 |
|
29 |
Vera Backman |
2003 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:25.70 |
2:58.96 |
4:33.99 |
|
6:05.80 |
|
30 |
Anna Werme |
2003 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:28.40 |
3:06.06 |
4:44.45 |
|
6:21.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.24.03 |
Utskriftsdatum |
10 oktober 2015 |
Licensierad till: Järfälla Simsällskap |
Utskriftstid |
16:41 |
|
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP4 - 2015 |
|
Utskriftsdatum |
10 oktober 2015 |
|
|
Tävlingsort |
Jakobsberg |
|
Utskriftstid |
16:53 |
|
|
Arrangör |
Järfälla S & Stockholms simförbund |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
10 oktober 2015 |
|
|
|
|
|
|
Gren 11, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 16 - 18 år |
|
Gren 11, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 15 år |
|
Gren 11, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 14 år |
|
Gren 11, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
|
Skapad av WinGrodan 1.24.03 |
Utskriftsdatum |
10 oktober 2015 |
Licensierad till: Järfälla Simsällskap |
Utskriftstid |
16:53 |
|
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP4 - 2015 |
|
Utskriftsdatum |
10 oktober 2015 |
|
|
Tävlingsort |
Jakobsberg |
|
Utskriftstid |
17:37 |
|
|
Arrangör |
Järfälla S & Stockholms simförbund |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
10 oktober 2015 |
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 200m Ryggsim Damer, Finaler 16 - 18 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jenny Ek |
1999 |
IF Åland |
|
35.41 |
1:14.57 |
1:54.58 |
|
2:32.70 |
|
2 |
Karin Thorén |
1999 |
Täby Sim |
|
35.48 |
1:14.41 |
1:54.00 |
|
2:32.84 |
|
3 |
Linda Lidström |
1997 |
Järfälla Simsällskap |
|
36.85 |
1:16.25 |
1:55.42 |
|
2:34.05 |
|
4 |
Maria Eriksson |
1997 |
Njurunda Simsällskap |
|
37.00 |
1:17.43 |
1:58.47 |
|
2:38.22 |
|
5 |
Fanny Ek |
1999 |
IF Åland |
|
38.55 |
1:18.94 |
1:59.42 |
|
2:38.26 |
|
6 |
Vilma Olsson |
1999 |
Njurunda Simsällskap |
|
40.80 |
1:24.74 |
2:09.74 |
|
2:54.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 200m Ryggsim Damer, Finaler 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Olivia Stille |
2000 |
Turebergs Simklubb |
|
34.94 |
1:11.86 |
1:49.52 |
|
2:27.21 |
|
2 |
Hanna Reithner |
2000 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
36.43 |
1:13.76 |
1:51.03 |
|
2:27.65 |
|
3 |
Ebba Martin |
2000 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
36.15 |
1:15.30 |
1:53.74 |
|
2:31.23 |
|
4 |
Cornelia Eklund |
2000 |
Järfälla Simsällskap |
|
36.68 |
1:15.69 |
1:54.64 |
|
2:31.87 |
|
5 |
Amanda Strömdahl |
2000 |
Täby Sim |
|
36.41 |
1:14.94 |
1:54.16 |
|
2:32.82 |
|
6 |
Cornelia Jerresand |
2000 |
Täby Sim |
|
35.90 |
1:14.73 |
1:54.91 |
|
2:32.89 |
|
7 |
Julia Franks |
2000 |
Täby Sim |
|
35.96 |
1:14.54 |
1:54.35 |
|
2:33.98 |
|
8 |
Linnéa Larsson |
2000 |
Järfälla Simsällskap |
|
36.36 |
1:16.62 |
1:57.48 |
|
2:37.48 |
|
9 |
Tilde Levander |
2000 |
Järfälla Simsällskap |
|
39.24 |
1:20.32 |
2:01.45 |
|
2:41.72 |
|
10 |
Saga Skarin |
2000 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
38.93 |
1:20.78 |
2:03.25 |
|
2:45.86 |
|
11 |
Agnes Thomée |
2000 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
39.43 |
1:21.36 |
2:04.86 |
|
2:47.38 |
|
12 |
Ellen Näslund |
2000 |
Njurunda Simsällskap |
|
40.56 |
1:23.92 |
2:08.30 |
|
2:50.17 |
|
13 |
Cassandra Larsson |
2000 |
Järfälla Simsällskap |
|
40.77 |
1:24.65 |
2:09.34 |
|
2:53.02 |
|
14 |
Frida Berndtson |
2000 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
41.23 |
1:26.23 |
2:11.64 |
|
2:56.21 |
|
15 |
Tilde Forslund |
2000 |
Njurunda Simsällskap |
|
42.30 |
1:29.97 |
2:16.32 |
|
3:02.35 |
|
16 |
Klara Sjödell |
2000 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
41.01 |
1:28.36 |
2:16.76 |
|
3:03.51 |
|
- |
Astrid Blomberg |
2000 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 200m Ryggsim Damer, Finaler 14 år |
|
Gren 12, 200m Ryggsim Damer, Finaler 13 år och yngre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Emma Lundmark |
2003 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
37.11 |
1:16.62 |
1:57.23 |
|
2:36.97 |
|
2 |
Josephine Junehed |
2002 |
Täby Sim |
|
36.36 |
1:16.46 |
1:57.17 |
|
2:37.06 |
|
3 |
Anna Westborg |
2002 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
37.57 |
1:17.03 |
1:58.23 |
|
2:38.77 |
|
4 |
Anna Frisk Garcia |
2002 |
Väsby Simsällskap |
|
38.31 |
1:19.14 |
2:00.44 |
|
2:40.91 |
|
5 |
Victoria Norén |
2002 |
Turebergs Simklubb |
|
38.90 |
1:20.48 |
2:03.52 |
|
2:44.87 |
|
6 |
Roya Tittelbach |
2003 |
Väsby Simsällskap |
|
38.24 |
1:19.84 |
2:03.65 |
|
2:46.42 |
|
7 |
Hanna Åsbrink |
2002 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
37.99 |
1:20.65 |
2:04.93 |
|
2:46.56 |
|
8 |
Sofia Karls |
2002 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
37.17 |
1:19.12 |
2:03.48 |
|
2:47.01 |
|
9 |
Stella Donning |
2002 |
IF Åland |
|
39.55 |
1:22.88 |
2:07.81 |
|
2:51.52 |
|
10 |
Liv Tibblin Wahnberg |
2002 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
41.90 |
1:25.87 |
2:11.01 |
|
2:53.67 |
|
11 |
Rebecca Policastro |
2003 |
Järfälla Simsällskap |
|
40.45 |
1:25.52 |
2:11.42 |
|
2:55.25 |
|
12 |
Josefin Andersson |
2003 |
Järfälla Simsällskap |
|
40.48 |
1:25.07 |
2:11.48 |
|
2:56.85 |
|
13 |
Klara Alte |
2002 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
43.62 |
1:29.59 |
2:14.85 |
|
2:58.57 |
|
14 |
Oliwia Kantecki |
2003 |
Väsby Simsällskap |
|
41.40 |
1:27.25 |
2:14.11 |
|
2:58.69 |
|
15 |
Ida Svensson |
2002 |
Täby Sim |
|
42.23 |
1:29.01 |
2:15.25 |
|
2:59.67 |
|
16 |
Felicia Granberg |
2002 |
Järfälla Simsällskap |
|
41.92 |
1:27.44 |
2:14.34 |
|
3:00.29 |
|
17 |
Lisa Candelius |
2003 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
41.48 |
1:27.34 |
2:15.64 |
|
3:00.46 |
|
18 |
Tuva Björkén |
2003 |
Väsby Simsällskap |
|
40.97 |
1:27.31 |
2:14.43 |
|
3:00.52 |
|
19 |
Tove Pettersson |
2004 |
Väsby Simsällskap |
|
41.31 |
1:27.87 |
2:15.58 |
|
3:01.79 |
|
20 |
Embla Börjesson |
2002 |
Täby Sim |
|
43.17 |
1:30.50 |
2:17.09 |
|
3:02.74 |
|
21 |
Julia Gunneriusson |
2002 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
43.96 |
1:31.27 |
2:18.79 |
|
3:04.90 |
|
22 |
Vera Backman |
2003 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
45.70 |
1:33.73 |
2:21.67 |
|
3:08.22 |
|
23 |
Johanna Elmquist |
2003 |
Järfälla Simsällskap |
|
42.35 |
1:30.97 |
2:21.43 |
|
3:08.96 |
|
24 |
Moa Arvehed |
2003 |
Järfälla Simsällskap |
|
43.16 |
1:30.75 |
2:21.14 |
|
3:09.39 |
|
25 |
Naomi Tesfai |
2003 |
Järfälla Simsällskap |
|
43.99 |
1:32.50 |
2:22.38 |
|
3:11.89 |
|
26 |
Anna Werme |
2003 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
45.28 |
1:34.08 |
2:24.49 |
|
3:13.14 |
|
27 |
Linnea Zetterlund |
2003 |
Järfälla Simsällskap |
|
44.07 |
1:33.87 |
2:24.91 |
|
3:13.59 |
|
28 |
Sara Kärvestedt |
2003 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
47.77 |
1:40.55 |
2:31.91 |
|
3:20.53 |
|
29 |
Rebecca Velin |
2004 |
Väsby Simsällskap |
|
49.54 |
1:44.10 |
2:40.77 |
|
3:33.80 |
|
- |
Lotta Larsson Wermelin |
2002 |
Njurunda Simsällskap |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.24.03 |
Utskriftsdatum |
10 oktober 2015 |
Licensierad till: Järfälla Simsällskap |
Utskriftstid |
17:37 |
|
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP4 - 2015 |
|
Utskriftsdatum |
10 oktober 2015 |
|
|
Tävlingsort |
Jakobsberg |
|
Utskriftstid |
17:52 |
|
|
Arrangör |
Järfälla S & Stockholms simförbund |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
10 oktober 2015 |
|
|
|
|
|
|
Gren 13, 100m Frisim Herrar, Finaler 16 - 18 år |
|
Gren 13, 100m Frisim Herrar, Finaler 15 år |
|
Gren 13, 100m Frisim Herrar, Finaler 14 år |
|
Gren 13, 100m Frisim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
|
Skapad av WinGrodan 1.24.03 |
Utskriftsdatum |
10 oktober 2015 |
Licensierad till: Järfälla Simsällskap |
Utskriftstid |
17:52 |
|
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP4 - 2015 |
|
Utskriftsdatum |
11 oktober 2015 |
|
|
Tävlingsort |
Jakobsberg |
|
Utskriftstid |
09:27 |
|
|
Arrangör |
Järfälla S & Stockholms simförbund |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
10 oktober 2015 |
|
|
|
|
|
|
Gren 14, 200m Frisim Herrar, Finaler 16 - 18 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Hugo Eriksson |
1999 |
Turebergs Simklubb |
|
27.87 |
57.53 |
1:28.00 |
|
1:59.28 |
|
2 |
Anton Sandberg |
1999 |
Täby Sim |
|
27.97 |
58.74 |
1:30.36 |
|
2:02.15 |
|
3 |
Joel Hambraeus |
1998 |
Danderyds Sim |
|
27.87 |
58.58 |
1:30.27 |
|
2:02.28 |
|
4 |
Erik Björklund |
1998 |
Njurunda Simsällskap |
|
28.11 |
1:00.51 |
1:33.75 |
|
2:06.78 |
|
5 |
Johan Björklund |
1999 |
Njurunda Simsällskap |
|
28.61 |
1:00.35 |
1:34.21 |
|
2:07.88 |
|
6 |
Emil Bengtsson |
1999 |
Järfälla Simsällskap |
|
28.51 |
1:00.45 |
1:34.55 |
|
2:08.73 |
|
7 |
Fredrik Olsson |
1999 |
Järfälla Simsällskap |
|
29.93 |
1:02.28 |
1:36.18 |
|
2:09.87 |
|
8 |
Jonas Fellman |
1999 |
IF Åland |
|
29.02 |
1:01.57 |
1:36.71 |
|
2:12.36 |
|
9 |
Oliver Simic |
1998 |
Täby Sim |
|
29.20 |
1:02.69 |
1:38.18 |
|
2:12.83 |
|
10 |
Tobias Fernandez |
1999 |
Täby Sim |
|
29.66 |
1:03.86 |
1:39.20 |
|
2:15.70 |
|
11 |
Emil Borgström |
1997 |
Njurunda Simsällskap |
|
30.10 |
1:04.12 |
1:40.62 |
|
2:18.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 14, 200m Frisim Herrar, Finaler 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Oskar Iwarsson |
2000 |
Turebergs Simklubb |
|
28.56 |
59.52 |
1:31.16 |
|
2:02.66 |
|
2 |
Daniel Coleman |
2000 |
Täby Sim |
|
28.96 |
1:01.21 |
1:33.45 |
|
2:04.86 |
|
3 |
Victor Halldén |
2000 |
Täby Sim |
|
29.29 |
1:01.48 |
1:34.91 |
|
2:07.44 |
|
4 |
Emil Gunneriusson |
2000 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
31.29 |
1:04.37 |
1:38.61 |
|
2:11.87 |
|
5 |
Wilhelm Lörinc |
2000 |
Täby Sim |
|
30.52 |
1:04.27 |
1:38.59 |
|
2:12.66 |
|
6 |
Nikolaus Siotis |
2000 |
Järfälla Simsällskap |
|
29.78 |
1:02.97 |
1:37.38 |
|
2:12.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 14, 200m Frisim Herrar, Finaler 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Robin Hanson |
2001 |
Järfälla Simsällskap |
|
27.49 |
57.66 |
1:28.20 |
|
1:57.72 |
|
2 |
Elias Fröde |
2001 |
Järfälla Simsällskap |
|
29.19 |
1:01.74 |
1:34.58 |
|
2:06.44 |
|
3 |
Andres Pöllänen |
2001 |
Täby Sim |
|
30.43 |
1:04.75 |
1:39.53 |
|
2:12.92 |
|
4 |
Martin Melinder |
2001 |
Väsby Simsällskap |
|
30.99 |
1:05.28 |
1:39.69 |
|
2:13.24 |
|
5 |
Filip Borgström |
2001 |
Njurunda Simsällskap |
|
29.98 |
1:03.87 |
1:39.31 |
|
2:13.54 |
|
6 |
Isak Gustafsson |
2001 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
30.55 |
1:04.53 |
1:39.68 |
|
2:14.52 |
|
7 |
Erik Ahlqvist |
2001 |
Täby Sim |
|
31.76 |
1:06.73 |
1:41.99 |
|
2:16.01 |
|
8 |
Anton Forsberg |
2001 |
Täby Sim |
|
31.86 |
1:06.59 |
1:41.68 |
|
2:16.94 |
|
9 |
Fredrik Jacobsson |
2001 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
31.85 |
1:07.01 |
1:44.22 |
|
2:18.37 |
|
10 |
Anton Adelöw |
2001 |
Järfälla Simsällskap |
|
31.16 |
1:06.47 |
1:43.70 |
|
2:19.55 |
|
11 |
Julius Eneström |
2001 |
Danderyds Sim |
|
32.45 |
1:07.49 |
1:45.93 |
|
2:24.90 |
|
12 |
Anton Olsson |
2001 |
Väsby Simsällskap |
|
35.54 |
1:17.62 |
2:02.87 |
|
2:46.30 |
|
13 |
Adrian Tittelbach |
2001 |
Väsby Simsällskap |
|
37.75 |
1:20.88 |
2:05.74 |
|
2:47.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 14, 200m Frisim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Simon Fröde |
2003 |
Järfälla Simsällskap |
|
29.46 |
1:02.25 |
1:35.55 |
|
2:07.58 |
|
2 |
Carl Wennerholm |
2002 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
31.58 |
1:06.23 |
1:40.91 |
|
2:15.15 |
|
3 |
Lukas Roosmark |
2002 |
Täby Sim |
|
31.33 |
1:05.86 |
1:41.08 |
|
2:15.28 |
|
4 |
Eric Hansson |
2002 |
Väsby Simsällskap |
|
30.79 |
1:05.55 |
1:41.55 |
|
2:16.72 |
|
5 |
Erik Almvret |
2002 |
Järfälla Simsällskap |
|
31.58 |
1:06.98 |
1:43.38 |
|
2:17.27 |
|
6 |
Leonardo Montes |
2002 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
30.94 |
1:06.70 |
1:43.59 |
|
2:17.45 |
|
7 |
Linus Thörn |
2002 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
32.17 |
1:07.42 |
1:43.58 |
|
2:18.43 |
|
8 |
Jonas Al-Khalili |
2002 |
Täby Sim |
|
31.97 |
1:07.48 |
1:43.52 |
|
2:18.48 |
|
9 |
Markus Larsson |
2002 |
Järfälla Simsällskap |
|
30.72 |
1:06.29 |
1:43.83 |
|
2:21.92 |
|
10 |
Tor Selander |
2002 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
32.64 |
1:10.83 |
1:50.98 |
|
2:28.25 |
|
11 |
Michael Stille |
2002 |
Turebergs Simklubb |
|
33.49 |
1:10.99 |
1:50.30 |
|
2:28.69 |
|
12 |
Otto Reithner |
2003 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
33.42 |
1:12.11 |
1:51.55 |
|
2:29.74 |
|
13 |
Christopher Lindholm |
2002 |
Väsby Simsällskap |
|
33.14 |
1:11.35 |
1:52.18 |
|
2:31.06 |
|
14 |
Karl Lingham |
2002 |
Täby Sim |
|
33.34 |
1:11.29 |
1:51.83 |
|
2:31.53 |
|
15 |
Marcus Nykvist |
2004 |
Järfälla Simsällskap |
|
34.63 |
1:13.71 |
1:53.94 |
|
2:33.16 |
|
16 |
Linus Wickström |
2003 |
Danderyds Sim |
|
34.90 |
1:14.00 |
1:54.13 |
|
2:33.73 |
|
17 |
Axel von Goës |
2002 |
Täby Sim |
|
35.62 |
1:15.85 |
1:55.65 |
|
2:34.54 |
|
18 |
Oskar Arvidsson |
2002 |
Danderyds Sim |
|
35.84 |
1:15.25 |
1:55.54 |
|
2:34.78 |
|
19 |
Ludvig Ahlström |
2002 |
Väsby Simsällskap |
|
35.04 |
1:14.07 |
1:54.65 |
|
2:35.46 |
|
20 |
Isac Böschen |
2002 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
34.17 |
1:14.41 |
1:56.17 |
|
2:36.18 |
|
21 |
Arian Parsa |
2002 |
Järfälla Simsällskap |
|
34.45 |
1:14.17 |
1:55.71 |
|
2:36.94 |
|
22 |
Walter Sundling |
2004 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
35.44 |
1:16.18 |
1:59.78 |
|
2:41.13 |
|
23 |
Wilhelm Arvidsson |
2005 |
Danderyds Sim |
|
35.54 |
1:17.61 |
2:01.95 |
|
2:45.79 |
|
24 |
Max Crafoord |
2002 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
35.56 |
1:18.60 |
2:03.35 |
|
2:46.48 |
|
25 |
Johan Sundström Curstedt |
2002 |
Danderyds Sim |
|
36.91 |
1:21.25 |
2:06.23 |
|
2:49.43 |
|
26 |
Ivar Simonsson |
2002 |
Väsby Simsällskap |
|
37.10 |
1:20.03 |
2:04.46 |
|
2:51.08 |
|
27 |
Filip Nilsson |
2003 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
39.36 |
1:25.77 |
2:14.59 |
|
3:01.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.24.03 |
Utskriftsdatum |
11 oktober 2015 |
Licensierad till: Järfälla Simsällskap |
Utskriftstid |
09:27 |
|
Resultat Gren 15 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 15 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP4 - 2015 |
|
Utskriftsdatum |
11 oktober 2015 |
|
|
Tävlingsort |
Jakobsberg |
|
Utskriftstid |
09:43 |
|
|
Arrangör |
Järfälla S & Stockholms simförbund |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
10 oktober 2015 |
|
|
|
|
|
|
Gren 15, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 16 - 18 år |
|
Gren 15, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 15 år |
|
Gren 15, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 14 år |
|
Gren 15, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 13 år och yngre |
|
Skapad av WinGrodan 1.24.03 |
Utskriftsdatum |
11 oktober 2015 |
Licensierad till: Järfälla Simsällskap |
Utskriftstid |
09:43 |
|
Resultat Gren 16 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 16 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP4 - 2015 |
|
Utskriftsdatum |
11 oktober 2015 |
|
|
Tävlingsort |
Jakobsberg |
|
Utskriftstid |
10:04 |
|
|
Arrangör |
Järfälla S & Stockholms simförbund |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
10 oktober 2015 |
|
|
|
|
|
|
Gren 16, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 16 - 18 år |
|
Gren 16, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 15 år |
|
Gren 16, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 14 år |
|
Gren 16, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
|
Skapad av WinGrodan 1.24.03 |
Utskriftsdatum |
11 oktober 2015 |
Licensierad till: Järfälla Simsällskap |
Utskriftstid |
10:04 |
|
Resultat Gren 17 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 17 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP4 - 2015 |
|
Utskriftsdatum |
11 oktober 2015 |
|
|
Tävlingsort |
Jakobsberg |
|
Utskriftstid |
10:28 |
|
|
Arrangör |
Järfälla S & Stockholms simförbund |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
10 oktober 2015 |
|
|
|
|
|
|
Gren 17, 200m Bröstsim Damer, Finaler 16 - 18 år |
|
Gren 17, 200m Bröstsim Damer, Finaler 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Cornelia Eklund |
2000 |
Järfälla Simsällskap |
|
38.09 |
1:20.11 |
2:02.34 |
|
2:43.98 |
|
2 |
Caroline Wallenborg |
2000 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
39.27 |
1:23.31 |
2:07.65 |
|
2:52.84 |
|
3 |
Julia Franks |
2000 |
Täby Sim |
|
39.68 |
1:24.19 |
2:09.86 |
|
2:55.40 |
|
4 |
Tilde Levander |
2000 |
Järfälla Simsällskap |
|
40.88 |
1:25.57 |
2:10.55 |
|
2:55.99 |
|
5 |
Frida Berndtson |
2000 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
41.24 |
1:28.79 |
2:18.28 |
|
3:07.99 |
|
6 |
Agnes Thomée |
2000 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
42.91 |
1:31.37 |
2:20.56 |
|
3:08.83 |
|
7 |
Linnéa Larsson |
2000 |
Järfälla Simsällskap |
|
42.73 |
1:31.17 |
2:20.89 |
|
3:10.46 |
|
8 |
Cassandra Larsson |
2000 |
Järfälla Simsällskap |
|
43.21 |
1:32.91 |
2:24.12 |
|
3:13.19 |
|
9 |
Tilde Forslund |
2000 |
Njurunda Simsällskap |
|
47.25 |
1:40.74 |
2:34.65 |
|
3:27.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 17, 200m Bröstsim Damer, Finaler 14 år |
|
Gren 17, 200m Bröstsim Damer, Finaler 13 år och yngre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ella Arrhén Andersson |
2002 |
Järfälla Simsällskap |
|
37.29 |
1:19.11 |
2:01.99 |
|
2:45.16 |
|
2 |
Smilla Malm |
2003 |
Täby Sim |
|
39.05 |
1:22.14 |
2:05.96 |
|
2:50.11 |
|
3 |
Tuva Björkén |
2003 |
Väsby Simsällskap |
|
38.53 |
1:22.38 |
2:08.50 |
|
2:54.94 |
|
4 |
Ebba Edbom |
2002 |
Järfälla Simsällskap |
|
40.26 |
1:25.91 |
2:12.21 |
|
2:59.15 |
|
5 |
Louise Larsson |
2002 |
Järfälla Simsällskap |
|
42.46 |
1:30.25 |
2:19.05 |
|
3:08.54 |
|
6 |
Embla Börjesson |
2002 |
Täby Sim |
|
42.88 |
1:31.28 |
2:20.93 |
|
3:09.73 |
|
7 |
Moa Arvehed |
2003 |
Järfälla Simsällskap |
|
42.43 |
1:30.95 |
2:21.09 |
|
3:10.99 |
|
8 |
Josefine Iwarson |
2003 |
Järfälla Simsällskap |
|
42.67 |
1:31.33 |
2:20.89 |
|
3:11.02 |
|
9 |
Hanna Åkerman |
2004 |
Väsby Simsällskap |
|
41.28 |
1:30.14 |
2:21.45 |
|
3:13.99 |
|
10 |
Isabella Galway |
2003 |
Åkersberga Simsällskap |
|
44.91 |
1:34.96 |
2:25.95 |
|
3:14.89 |
|
11 |
Therese Moberg |
2003 |
Järfälla Simsällskap |
|
44.24 |
1:34.41 |
2:25.90 |
|
3:17.37 |
|
12 |
Rebecca Policastro |
2003 |
Järfälla Simsällskap |
|
44.27 |
1:35.85 |
2:28.20 |
|
3:19.33 |
|
13 |
Vera Backman |
2003 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
46.58 |
1:38.96 |
2:30.41 |
|
3:19.86 |
|
14 |
Liv Tibblin Wahnberg |
2002 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
45.48 |
1:36.25 |
2:29.03 |
|
3:21.45 |
|
15 |
Klara Alte |
2002 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
46.57 |
1:40.11 |
2:33.14 |
|
3:23.41 |
|
16 |
Felicia Granberg |
2002 |
Järfälla Simsällskap |
|
44.76 |
1:35.92 |
2:30.23 |
|
3:24.93 |
|
17 |
Ella Evers |
2004 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
48.85 |
1:42.65 |
2:37.32 |
|
3:28.56 |
|
18 |
Ebba Stromberg |
2002 |
Väsby Simsällskap |
|
47.82 |
1:41.02 |
2:36.33 |
|
3:31.93 |
|
19 |
Emma Nygård |
2004 |
Väsby Simsällskap |
|
48.68 |
1:44.88 |
2:41.94 |
|
3:37.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.24.03 |
Utskriftsdatum |
11 oktober 2015 |
Licensierad till: Järfälla Simsällskap |
Utskriftstid |
10:28 |
|
Resultat Gren 18 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 18 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP4 - 2015 |
|
Utskriftsdatum |
11 oktober 2015 |
|
|
Tävlingsort |
Jakobsberg |
|
Utskriftstid |
10:55 |
|
|
Arrangör |
Järfälla S & Stockholms simförbund |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
10 oktober 2015 |
|
|
|
|
|
|
Gren 18, 400m Medley Herrar, Finaler 16 - 18 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Joel Hambraeus |
1998 |
Danderyds Sim |
|
1:08.04 |
2:22.35 |
3:41.53 |
|
4:46.92 |
|
2 |
Hugo Eriksson |
1999 |
Turebergs Simklubb |
|
1:05.09 |
2:19.06 |
3:42.94 |
|
4:48.70 |
|
3 |
Johan Björklund |
1999 |
Njurunda Simsällskap |
|
1:13.92 |
2:34.03 |
4:02.61 |
|
5:08.25 |
|
4 |
Erik Björklund |
1998 |
Njurunda Simsällskap |
|
1:06.91 |
2:26.89 |
3:59.53 |
|
5:14.16 |
|
5 |
Emil Bengtsson |
1999 |
Järfälla Simsällskap |
|
1:16.40 |
2:42.30 |
4:09.97 |
|
5:22.35 |
|
6 |
Fredrik Olsson |
1999 |
Järfälla Simsällskap |
|
1:16.82 |
2:42.45 |
4:17.85 |
|
5:28.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 18, 400m Medley Herrar, Finaler 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Stefan Varga |
2000 |
Danderyds Sim |
|
1:05.43 |
2:18.16 |
3:42.94 |
|
4:58.82 |
|
2 |
Sebastian Tufvesson |
2000 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:10.16 |
2:34.68 |
3:58.92 |
|
5:11.76 |
|
3 |
Victor Simic |
2000 |
Täby Sim |
|
1:17.94 |
2:37.33 |
4:07.21 |
|
5:20.46 |
|
4 |
Nikolaus Siotis |
2000 |
Järfälla Simsällskap |
|
1:13.12 |
2:37.60 |
4:13.58 |
|
5:24.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 18, 400m Medley Herrar, Finaler 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Robin Hanson |
2001 |
Järfälla Simsällskap |
|
1:06.75 |
2:21.46 |
3:47.47 |
|
4:52.49 |
|
2 |
Elias Fröde |
2001 |
Järfälla Simsällskap |
|
1:12.48 |
2:30.05 |
3:56.12 |
|
5:08.20 |
|
3 |
Theodor Sköld |
2001 |
Väsby Simsällskap |
|
1:13.83 |
2:36.55 |
4:07.14 |
|
5:21.26 |
|
4 |
Fredrik Jacobsson |
2001 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:16.00 |
2:41.72 |
4:20.28 |
|
5:31.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 18, 400m Medley Herrar, Finaler 13 år och yngre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Carl Wennerholm |
2002 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:15.65 |
2:38.52 |
4:12.50 |
|
5:26.64 |
|
2 |
Robin Björklund |
2002 |
Njurunda Simsällskap |
|
1:16.18 |
2:40.22 |
4:16.62 |
|
5:28.65 |
|
3 |
Linus Thörn |
2002 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:18.85 |
2:48.76 |
4:23.00 |
|
5:36.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.24.03 |
Utskriftsdatum |
11 oktober 2015 |
Licensierad till: Järfälla Simsällskap |
Utskriftstid |
10:55 |
|
Resultat Gren 19 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 19 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP4 - 2015 |
|
Utskriftsdatum |
11 oktober 2015 |
|
|
Tävlingsort |
Jakobsberg |
|
Utskriftstid |
12:11 |
|
|
Arrangör |
Järfälla S & Stockholms simförbund |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
10 oktober 2015 |
|
|
|
|
|
|
Gren 19, 1500m Frisim Damer, Finaler 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
800m |
|
|
|
|
|
|
|
900m |
1000m |
1100m |
1200m |
|
|
|
|
|
|
|
1300m |
1400m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Cornelia Eklund |
2000 |
Järfälla Simsällskap |
|
1:10.01 |
2:23.60 |
3:36.41 |
4:49.53 |
18:11.50 |
|
|
|
|
|
|
6:02.68 |
7:14.93 |
8:27.85 |
9:40.54 |
|
|
|
|
|
|
|
10:53.45 |
12:06.41 |
13:20.16 |
14:33.72 |
|
|
|
|
|
|
|
15:46.82 |
16:59.50 |
|
|
|
|
2 |
Linnéa Larsson |
2000 |
Järfälla Simsällskap |
|
1:10.37 |
2:24.97 |
3:38.83 |
4:51.98 |
18:44.50 |
|
|
|
|
|
|
6:06.51 |
7:22.42 |
8:38.20 |
9:53.62 |
|
|
|
|
|
|
|
11:10.58 |
12:25.87 |
13:43.01 |
14:59.11 |
|
|
|
|
|
|
|
16:15.54 |
17:31.21 |
|
|
|
|
3 |
Tilde Levander |
2000 |
Järfälla Simsällskap |
|
1:14.62 |
2:32.75 |
3:52.35 |
5:11.84 |
19:36.56 |
|
|
|
|
|
|
6:30.66 |
7:49.27 |
9:07.84 |
10:26.63 |
|
|
|
|
|
|
|
11:44.87 |
13:03.40 |
14:21.18 |
15:39.68 |
|
|
|
|
|
|
|
16:59.03 |
18:17.82 |
|
|
|
|
4 |
Saga Skarin |
2000 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:13.59 |
2:32.50 |
3:51.87 |
5:10.93 |
19:42.74 |
|
|
|
|
|
|
6:30.01 |
7:49.17 |
9:08.64 |
10:28.25 |
|
|
|
|
|
|
|
11:48.63 |
13:07.78 |
14:27.58 |
15:46.67 |
|
|
|
|
|
|
|
17:05.95 |
18:25.10 |
|
|
|
|
5 |
Klara Sjödell |
2000 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:18.17 |
2:41.22 |
4:05.60 |
5:29.81 |
20:49.63 |
|
|
|
|
|
|
6:53.32 |
8:17.41 |
9:41.71 |
11:06.00 |
|
|
|
|
|
|
|
12:29.55 |
13:53.94 |
15:16.54 |
16:41.14 |
|
|
|
|
|
|
|
18:05.20 |
19:28.84 |
|
|
|
|
6 |
Lo Lindeblad |
2000 |
Väsby Simsällskap |
|
1:18.31 |
2:43.99 |
4:10.32 |
5:36.85 |
21:11.26 |
|
|
|
|
|
|
7:04.04 |
8:30.82 |
9:56.78 |
11:21.80 |
|
|
|
|
|
|
|
12:47.48 |
14:12.18 |
15:37.75 |
17:03.46 |
|
|
|
|
|
|
|
18:27.77 |
19:51.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 19, 1500m Frisim Damer, Finaler 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
800m |
|
|
|
|
|
|
|
900m |
1000m |
1100m |
1200m |
|
|
|
|
|
|
|
1300m |
1400m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Elsa Nordström |
2001 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:13.72 |
2:30.66 |
3:47.87 |
5:06.45 |
19:17.29 |
|
|
|
|
|
|
6:24.35 |
7:42.82 |
9:01.29 |
10:19.23 |
|
|
|
|
|
|
|
11:37.14 |
12:54.85 |
14:11.12 |
15:27.12 |
|
|
|
|
|
|
|
16:43.75 |
18:00.66 |
|
|
|
|
2 |
Sandra Bergerstam |
2001 |
Järfälla Simsällskap |
|
1:14.04 |
2:32.00 |
3:51.48 |
5:10.57 |
19:41.29 |
|
|
|
|
|
|
6:29.87 |
7:49.23 |
9:07.80 |
10:26.79 |
|
|
|
|
|
|
|
11:46.03 |
13:05.81 |
14:25.32 |
15:44.99 |
|
|
|
|
|
|
|
17:04.47 |
18:23.49 |
|
|
|
|
3 |
Josefin Olsson |
2001 |
Väsby Simsällskap |
|
1:18.30 |
2:44.24 |
4:10.41 |
5:37.48 |
21:24.24 |
|
|
|
|
|
|
7:03.91 |
8:30.89 |
9:56.90 |
11:22.88 |
|
|
|
|
|
|
|
12:49.58 |
14:14.93 |
15:42.71 |
17:09.31 |
|
|
|
|
|
|
|
18:36.22 |
20:01.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 19, 1500m Frisim Damer, Finaler 13 år och yngre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
800m |
|
|
|
|
|
|
|
900m |
1000m |
1100m |
1200m |
|
|
|
|
|
|
|
1300m |
1400m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Klara Eklöf |
2002 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:12.89 |
2:29.93 |
3:48.11 |
5:06.46 |
19:24.37 |
|
|
|
|
|
|
6:23.87 |
7:42.79 |
9:00.82 |
10:18.98 |
|
|
|
|
|
|
|
11:36.49 |
12:54.48 |
14:12.15 |
15:30.20 |
|
|
|
|
|
|
|
16:48.89 |
18:07.56 |
|
|
|
|
2 |
Liv Tibblin Wahnberg |
2002 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:17.13 |
2:39.49 |
4:02.75 |
5:26.81 |
20:36.40 |
|
|
|
|
|
|
6:50.34 |
8:13.61 |
9:36.34 |
10:59.48 |
|
|
|
|
|
|
|
12:22.18 |
13:44.41 |
15:07.86 |
16:30.95 |
|
|
|
|
|
|
|
17:53.86 |
19:16.55 |
|
|
|
|
3 |
Klara Alte |
2002 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:19.07 |
2:42.83 |
4:06.89 |
5:31.26 |
20:47.40 |
|
|
|
|
|
|
6:55.47 |
8:19.35 |
9:42.83 |
11:05.29 |
|
|
|
|
|
|
|
12:29.82 |
13:53.55 |
15:17.03 |
16:40.12 |
|
|
|
|
|
|
|
18:04.25 |
19:27.59 |
|
|
|
|
4 |
Emma Lundmark |
2003 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
1:16.24 |
2:38.56 |
4:01.47 |
5:25.04 |
20:55.31 |
|
|
|
|
|
|
6:48.87 |
8:12.84 |
9:36.74 |
11:00.68 |
|
|
|
|
|
|
|
12:24.90 |
13:49.98 |
15:15.08 |
16:40.73 |
|
|
|
|
|
|
|
18:07.17 |
19:32.53 |
|
|
|
|
5 |
Jennifer Nyblom |
2003 |
Väsby Simsällskap |
|
1:20.70 |
2:47.92 |
4:16.57 |
5:45.07 |
21:36.34 |
|
|
|
|
|
|
7:14.16 |
8:43.07 |
10:10.88 |
11:39.96 |
|
|
|
|
|
|
|
13:08.08 |
14:35.20 |
16:00.57 |
17:27.53 |
|
|
|
|
|
|
|
18:53.50 |
20:16.36 |
|
|
|
|
6 |
Elin Bergman |
2003 |
Väsby Simsällskap |
|
1:23.01 |
2:52.16 |
4:21.65 |
5:50.94 |
21:39.48 |
|
|
|
|
|
|
7:19.61 |
8:48.88 |
10:17.51 |
11:43.97 |
|
|
|
|
|
|
|
13:09.76 |
14:36.50 |
16:03.29 |
17:28.95 |
|
|
|
|
|
|
|
18:54.19 |
20:19.11 |
|
|
|
|
7 |
Emelie Lindström |
2003 |
Väsby Simsällskap |
|
1:23.26 |
2:54.62 |
4:25.36 |
5:55.72 |
22:25.90 |
|
|
|
|
|
|
7:26.81 |
8:58.28 |
10:28.99 |
11:59.00 |
|
|
|
|
|
|
|
13:29.45 |
14:59.83 |
16:30.97 |
18:01.75 |
|
|
|
|
|
|
|
19:33.42 |
21:02.62 |
|
|
|
|
8 |
Tove Pettersson |
2004 |
Väsby Simsällskap |
|
1:21.61 |
2:50.90 |
4:20.47 |
5:51.69 |
22:27.64 |
|
|
|
|
|
|
7:22.11 |
8:52.58 |
10:20.90 |
11:51.79 |
|
|
|
|
|
|
|
13:24.10 |
14:56.15 |
16:29.28 |
18:02.76 |
|
|
|
|
|
|
|
19:33.24 |
21:05.41 |
|
|
|
|
9 |
Tuva Björkén |
2003 |
Väsby Simsällskap |
|
1:20.64 |
2:49.13 |
4:17.18 |
5:47.71 |
22:27.67 |
|
|
|
|
|
|
7:17.19 |
8:48.81 |
10:19.00 |
11:49.28 |
|
|
|
|
|
|
|
13:21.43 |
14:54.56 |
16:26.96 |
17:59.89 |
|
|
|
|
|
|
|
19:32.83 |
21:03.55 |
|
|
|
|
10 |
Oliwia Kantecki |
2003 |
Väsby Simsällskap |
|
1:20.24 |
2:48.66 |
4:17.86 |
5:48.02 |
22:57.50 |
|
|
|
|
|
|
7:19.25 |
8:51.05 |
10:21.25 |
11:53.69 |
|
|
|
|
|
|
|
13:26.62 |
15:00.17 |
16:34.65 |
18:10.45 |
|
|
|
|
|
|
|
19:46.33 |
21:23.91 |
|
|
|
|
11 |
Sara Kärvestedt |
2003 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:29.34 |
3:04.54 |
4:39.39 |
6:15.67 |
23:58.07 |
|
|
|
|
|
|
7:52.42 |
9:30.18 |
11:07.35 |
12:44.78 |
|
|
|
|
|
|
|
14:22.02 |
16:00.48 |
17:37.85 |
19:15.75 |
|
|
|
|
|
|
|
20:52.48 |
22:25.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.24.03 |
Utskriftsdatum |
11 oktober 2015 |
Licensierad till: Järfälla Simsällskap |
Utskriftstid |
12:11 |
|
Resultat Gren 20 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 20 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP4 - 2015 |
|
Utskriftsdatum |
11 oktober 2015 |
|
|
Tävlingsort |
Jakobsberg |
|
Utskriftstid |
12:52 |
|
|
Arrangör |
Järfälla S & Stockholms simförbund |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
10 oktober 2015 |
|
|
|
|
|
|
Gren 20, 800m Frisim Damer, Finaler 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Gunnel Sköld |
2000 |
Täby Sim |
|
1:14.97 |
2:36.42 |
3:58.88 |
5:22.41 |
10:56.39 |
|
|
|
|
|
|
6:46.17 |
8:09.66 |
9:34.08 |
|
|
|
2 |
Agnes Thomée |
2000 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:16.59 |
2:39.46 |
4:02.06 |
5:25.93 |
10:56.46 |
|
|
|
|
|
|
6:49.18 |
8:13.70 |
9:36.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 20, 800m Frisim Damer, Finaler 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Josefin Wensmark |
2001 |
Järfälla Simsällskap |
|
1:09.00 |
2:23.82 |
3:39.34 |
4:54.41 |
9:43.50 |
|
|
|
|
|
|
6:07.22 |
7:20.12 |
8:32.11 |
|
|
|
2 |
Smilla Lönnberg |
2001 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:10.33 |
2:24.86 |
3:40.20 |
4:55.75 |
9:58.76 |
|
|
|
|
|
|
6:10.22 |
7:26.55 |
8:43.63 |
|
|
|
3 |
Frida Nöu |
2001 |
Täby Sim |
|
1:14.39 |
2:34.82 |
3:56.96 |
5:19.00 |
10:40.35 |
|
|
|
|
|
|
6:40.32 |
8:02.23 |
9:23.03 |
|
|
|
4 |
Tilda Kjeldsen |
2001 |
Täby Sim |
|
1:14.98 |
2:35.85 |
3:58.43 |
5:23.62 |
10:53.44 |
|
|
|
|
|
|
6:46.70 |
8:10.82 |
9:33.75 |
|
|
|
5 |
Anna Ladis |
2001 |
Täby Sim |
|
1:14.09 |
2:36.69 |
4:00.00 |
5:23.23 |
10:56.36 |
|
|
|
|
|
|
6:47.91 |
8:10.68 |
9:34.57 |
|
|
|
6 |
Lisa Schubert |
2001 |
Täby Sim |
|
1:18.21 |
2:42.39 |
4:06.74 |
5:31.22 |
11:04.38 |
|
|
|
|
|
|
6:56.03 |
8:20.36 |
9:44.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 20, 800m Frisim Damer, Finaler 13 år och yngre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Olivia Weuro |
2002 |
IF Åland |
|
1:09.53 |
2:23.81 |
3:39.25 |
4:54.65 |
9:51.56 |
|
|
|
|
|
|
6:07.75 |
7:22.19 |
8:37.22 |
|
|
|
2 |
Josephine Junehed |
2002 |
Täby Sim |
|
1:13.04 |
2:30.38 |
3:47.73 |
5:04.93 |
10:12.68 |
|
|
|
|
|
|
6:23.02 |
7:39.83 |
8:56.99 |
|
|
|
3 |
Emma Hansson |
2002 |
Järfälla Simsällskap |
|
1:09.97 |
2:25.84 |
3:43.05 |
5:02.85 |
10:23.91 |
|
|
|
|
|
|
6:24.34 |
7:46.43 |
9:07.18 |
|
|
|
4 |
Smilla Malm |
2003 |
Täby Sim |
|
1:14.33 |
2:33.46 |
3:53.00 |
5:14.20 |
10:27.59 |
|
|
|
|
|
|
6:33.53 |
7:54.92 |
9:12.73 |
|
|
|
5 |
Anna Westborg |
2002 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:13.25 |
2:33.77 |
3:56.04 |
5:18.45 |
10:39.83 |
|
|
|
|
|
|
6:39.81 |
8:01.30 |
9:22.34 |
|
|
|
6 |
Dimitra Tsirona |
2002 |
Väsby Simsällskap |
|
1:11.87 |
2:31.68 |
3:52.52 |
5:14.56 |
10:41.03 |
|
|
|
|
|
|
6:36.85 |
7:59.32 |
9:20.88 |
|
|
|
7 |
Amanda Lindqvist |
2002 |
Järfälla Simsällskap |
|
1:15.14 |
2:38.02 |
4:02.24 |
5:25.84 |
11:04.26 |
|
|
|
|
|
|
6:50.89 |
8:16.15 |
9:41.67 |
|
|
|
8 |
Julia Gunneriusson |
2002 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:18.29 |
2:43.21 |
4:08.42 |
5:34.60 |
11:15.88 |
|
|
|
|
|
|
7:00.10 |
8:25.65 |
9:51.37 |
|
|
|
9 |
Hanna Åsbrink |
2002 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:17.17 |
2:41.76 |
4:07.69 |
5:34.04 |
11:18.67 |
|
|
|
|
|
|
7:00.66 |
8:27.11 |
9:54.45 |
|
|
|
10 |
Moa Arvehed |
2003 |
Järfälla Simsällskap |
|
1:17.63 |
2:44.46 |
4:11.00 |
5:38.66 |
11:23.16 |
|
|
|
|
|
|
7:06.48 |
8:33.59 |
10:00.10 |
|
|
|
11 |
Anna Werme |
2003 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:24.12 |
2:57.10 |
4:31.58 |
6:06.72 |
12:27.41 |
|
|
|
|
|
|
7:41.75 |
9:18.20 |
10:54.59 |
|
|
|
12 |
Ella Engelgren |
2004 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:30.50 |
3:05.36 |
4:42.11 |
6:20.46 |
12:37.60 |
|
|
|
|
|
|
7:56.94 |
9:35.17 |
11:09.65 |
|
|
|
- |
Naomi Tesfai |
2003 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.24.03 |
Utskriftsdatum |
11 oktober 2015 |
Licensierad till: Järfälla Simsällskap |
Utskriftstid |
12:52 |
|
Resultat Gren 21 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 21 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP4 - 2015 |
|
Utskriftsdatum |
11 oktober 2015 |
|
|
Tävlingsort |
Jakobsberg |
|
Utskriftstid |
15:10 |
|
|
Arrangör |
Järfälla S & Stockholms simförbund |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
10 oktober 2015 |
|
|
|
|
|
|
Gren 21, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 16 - 18 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Erik Björklund |
1998 |
Njurunda Simsällskap |
|
30.74 |
1:06.82 |
1:45.22 |
|
2:22.22 |
|
2 |
Joel Hambraeus |
1998 |
Danderyds Sim |
|
31.32 |
1:07.64 |
1:46.13 |
|
2:22.51 |
|
3 |
Emil Östrand |
1998 |
Järfälla Simsällskap |
|
32.24 |
1:10.41 |
1:52.87 |
|
2:35.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 21, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Oskar Iwarsson |
2000 |
Turebergs Simklubb |
|
30.13 |
1:04.48 |
1:39.25 |
|
2:13.05 |
|
2 |
Samuel Talback |
2000 |
Järfälla Simsällskap |
|
32.99 |
1:10.95 |
1:51.12 |
|
2:30.73 |
|
3 |
Nikolaus Siotis |
2000 |
Järfälla Simsällskap |
|
33.13 |
1:11.56 |
1:51.74 |
|
2:32.04 |
|
4 |
Victor Halldén |
2000 |
Täby Sim |
|
31.60 |
1:10.26 |
1:51.56 |
|
2:34.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 21, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Robin Hanson |
2001 |
Järfälla Simsällskap |
|
30.20 |
1:04.64 |
1:39.54 |
|
2:13.46 |
|
2 |
Elias Fröde |
2001 |
Järfälla Simsällskap |
|
33.22 |
1:11.48 |
1:50.34 |
|
2:30.06 |
|
3 |
Fredrik Jacobsson |
2001 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
33.73 |
1:13.87 |
1:55.64 |
|
2:37.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 21, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Linus Thörn |
2002 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
37.00 |
1:19.17 |
2:02.05 |
|
2:44.51 |
|
2 |
Carl Wennerholm |
2002 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
36.50 |
1:19.73 |
2:04.15 |
|
2:47.60 |
|
3 |
Tor Selander |
2002 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
36.97 |
1:20.68 |
2:07.85 |
|
2:55.72 |
|
4 |
Otto Lundberg |
2003 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
40.52 |
1:30.05 |
2:21.89 |
|
3:13.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.24.03 |
Utskriftsdatum |
11 oktober 2015 |
Licensierad till: Järfälla Simsällskap |
Utskriftstid |
15:10 |
|
Resultat Gren 22 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 22 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP4 - 2015 |
|
Utskriftsdatum |
11 oktober 2015 |
|
|
Tävlingsort |
Jakobsberg |
|
Utskriftstid |
15:58 |
|
|
Arrangör |
Järfälla S & Stockholms simförbund |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
10 oktober 2015 |
|
|
|
|
|
|
Gren 22, 200m Medley Damer, Finaler 16 - 18 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Fanny Kruthammar |
1999 |
Täby Sim |
|
36.06 |
1:16.53 |
1:59.89 |
|
2:36.06 |
|
2 |
Sigrid Loid |
1999 |
Täby Sim |
|
33.28 |
1:14.54 |
2:01.73 |
|
2:38.67 |
|
3 |
Lina Sundman |
1998 |
Danderyds Sim |
|
34.87 |
1:17.11 |
2:03.11 |
|
2:39.70 |
|
4 |
Henny Reuterskiöld |
1999 |
Danderyds Sim |
|
34.66 |
1:18.00 |
2:03.21 |
|
2:40.28 |
|
5 |
Linda Lidström |
1997 |
Järfälla Simsällskap |
|
37.08 |
1:17.27 |
2:08.67 |
|
2:42.71 |
|
6 |
Mikaela Bergh |
1999 |
Täby Sim |
|
35.98 |
1:22.09 |
2:04.64 |
|
2:43.38 |
|
7 |
Emma Wallin |
1999 |
Åkersberga Simsällskap |
|
38.66 |
1:21.09 |
2:15.92 |
|
2:54.49 |
|
8 |
Vilma Olsson |
1999 |
Njurunda Simsällskap |
|
38.98 |
1:24.62 |
2:22.97 |
|
3:05.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 22, 200m Medley Damer, Finaler 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Cornelia Eklund |
2000 |
Järfälla Simsällskap |
|
32.22 |
1:09.32 |
1:52.10 |
|
2:26.42 |
|
2 |
Cornelia Jerresand |
2000 |
Täby Sim |
|
32.24 |
1:12.03 |
1:57.30 |
|
2:31.75 |
|
3 |
Linnéa Larsson |
2000 |
Järfälla Simsällskap |
|
31.45 |
1:11.78 |
1:58.80 |
|
2:33.23 |
|
4 |
Julia Franks |
2000 |
Täby Sim |
|
34.92 |
1:15.00 |
1:58.00 |
|
2:33.39 |
|
5 |
Caroline Wallenborg |
2000 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
33.27 |
1:14.44 |
1:59.17 |
|
2:35.48 |
|
6 |
Tilde Levander |
2000 |
Järfälla Simsällskap |
|
36.95 |
1:19.83 |
2:05.80 |
|
2:40.90 |
|
7 |
Saga Skarin |
2000 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
33.78 |
1:16.10 |
2:04.97 |
|
2:41.51 |
|
8 |
Cassandra Larsson |
2000 |
Järfälla Simsällskap |
|
36.22 |
1:20.04 |
2:08.08 |
|
2:45.06 |
|
9 |
Gunnel Sköld |
2000 |
Täby Sim |
|
39.18 |
1:22.48 |
2:12.52 |
|
2:51.00 |
|
10 |
Agnes Thomée |
2000 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
39.80 |
1:22.59 |
2:11.81 |
|
2:51.27 |
|
11 |
Klara Sjödell |
2000 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
35.56 |
1:24.78 |
2:17.56 |
|
2:57.35 |
|
12 |
Tilde Forslund |
2000 |
Njurunda Simsällskap |
|
42.40 |
1:29.05 |
2:23.11 |
|
3:04.42 |
|
13 |
Alice Casserfelt |
2000 |
Danderyds Sim |
|
45.10 |
1:33.87 |
2:28.08 |
|
3:10.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 22, 200m Medley Damer, Finaler 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Elin Swerlander |
2001 |
Turebergs Simklubb |
|
33.15 |
1:12.72 |
1:56.55 |
|
2:32.60 |
|
2 |
Astrid Eriksson |
2001 |
Turebergs Simklubb |
|
33.51 |
1:13.22 |
1:58.43 |
|
2:33.37 |
|
3 |
Amanda Eriksson |
2001 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
33.37 |
1:14.57 |
1:59.15 |
|
2:35.52 |
|
4 |
Johanna Persson |
2001 |
Täby Sim |
|
35.00 |
1:15.02 |
1:58.44 |
|
2:35.61 |
|
5 |
Elsa Nordström |
2001 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
33.18 |
1:13.62 |
2:01.24 |
|
2:37.82 |
|
6 |
Wilma Wiiand |
2001 |
Väsby Simsällskap |
|
33.07 |
1:15.01 |
2:02.59 |
|
2:39.59 |
|
7 |
Isabel Nordström |
2001 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
36.38 |
1:17.20 |
2:03.91 |
|
2:40.39 |
|
8 |
Josefin Wensmark |
2001 |
Järfälla Simsällskap |
|
35.62 |
1:18.46 |
2:04.83 |
|
2:42.49 |
|
9 |
Jessica Lindholm |
2001 |
IF Åland |
|
34.78 |
1:16.37 |
2:04.61 |
|
2:43.01 |
|
10 |
Linnea Lindgren |
2001 |
Väsby Simsällskap |
|
35.94 |
1:18.71 |
2:08.36 |
|
2:45.18 |
|
11 |
Sandra Bergerstam |
2001 |
Järfälla Simsällskap |
|
34.63 |
1:18.99 |
2:09.34 |
|
2:45.29 |
|
12 |
Matilda Pfeiff |
2001 |
Väsby Simsällskap |
|
35.82 |
1:17.53 |
2:06.23 |
|
2:45.57 |
|
13 |
Smilla Hedlund |
2001 |
Täby Sim |
|
36.67 |
1:19.68 |
2:04.75 |
|
2:46.36 |
|
14 |
Alexandra Jensen |
2001 |
Täby Sim |
|
36.42 |
1:20.20 |
2:10.26 |
|
2:46.91 |
|
15 |
Linnea Wall |
2001 |
Järfälla Simsällskap |
|
36.01 |
1:22.29 |
2:08.63 |
|
2:47.72 |
|
16 |
Josefin Olsson |
2001 |
Väsby Simsällskap |
|
37.23 |
1:21.54 |
2:11.49 |
|
2:51.14 |
|
17 |
Vanessa Hübinette |
2001 |
Väsby Simsällskap |
|
37.08 |
1:21.77 |
2:14.25 |
|
2:53.87 |
|
18 |
Anna Ladis |
2001 |
Täby Sim |
|
39.61 |
1:24.81 |
2:17.22 |
|
2:54.48 |
|
19 |
Maria Tavemark |
2001 |
Täby Sim |
|
39.73 |
1:26.01 |
2:13.71 |
|
2:55.32 |
|
20 |
Tyra Wijk |
2001 |
Turebergs Simklubb |
|
37.14 |
1:21.90 |
2:14.38 |
|
2:56.13 |
|
21 |
Tilda Kjeldsen |
2001 |
Täby Sim |
|
40.21 |
1:23.28 |
2:17.25 |
|
2:57.28 |
|
22 |
Matilda Wrenkler |
2001 |
Åkersberga Simsällskap |
|
42.16 |
1:30.92 |
2:28.93 |
|
3:14.35 |
|
23 |
Agnes Ovuka |
2001 |
Väsby Simsällskap |
|
46.17 |
1:44.36 |
2:43.94 |
|
3:35.04 |
|
- |
Smilla Lönnberg |
2001 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 22, 200m Medley Damer, Finaler 13 år och yngre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ella Arrhén Andersson |
2002 |
Järfälla Simsällskap |
|
32.86 |
1:11.06 |
1:55.53 |
|
2:29.81 |
|
2 |
Elin Peng |
2003 |
Väsby Simsällskap |
|
32.23 |
1:12.47 |
1:58.01 |
|
2:33.66 |
|
3 |
Ebba Edbom |
2002 |
Järfälla Simsällskap |
|
34.20 |
1:15.74 |
2:00.79 |
|
2:37.84 |
|
4 |
Smilla Malm |
2003 |
Täby Sim |
|
34.49 |
1:17.11 |
2:00.99 |
|
2:39.41 |
|
5 |
Emma Hansson |
2002 |
Järfälla Simsällskap |
|
35.53 |
1:17.12 |
2:03.64 |
|
2:41.16 |
|
6 |
Josephine Junehed |
2002 |
Täby Sim |
|
36.19 |
1:16.57 |
2:04.29 |
|
2:41.75 |
|
7 |
Anna Westborg |
2002 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
34.70 |
1:16.83 |
2:06.84 |
|
2:44.26 |
|
8 |
Jennifer Nyblom |
2003 |
Väsby Simsällskap |
|
36.14 |
1:19.27 |
2:05.62 |
|
2:45.49 |
|
9 |
Dimitra Tsirona |
2002 |
Väsby Simsällskap |
|
34.39 |
1:17.78 |
2:08.23 |
|
2:47.15 |
|
10 |
Elin Bergman |
2003 |
Väsby Simsällskap |
|
38.11 |
1:22.38 |
2:10.65 |
|
2:49.48 |
|
11 |
Louise Larsson |
2002 |
Järfälla Simsällskap |
|
37.58 |
1:22.10 |
2:10.31 |
|
2:49.88 |
|
12 |
Lilly Lundgren |
2002 |
Järfälla Simsällskap |
|
38.54 |
1:20.44 |
2:11.58 |
|
2:50.41 |
|
13 |
Tuva Björkén |
2003 |
Väsby Simsällskap |
|
38.81 |
1:25.13 |
2:10.63 |
|
2:50.96 |
|
14 |
Victoria Norén |
2002 |
Turebergs Simklubb |
|
37.70 |
1:20.01 |
2:10.85 |
|
2:51.78 |
|
15 |
Klara Eklöf |
2002 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
34.96 |
1:21.13 |
2:13.58 |
|
2:52.04 |
|
16 |
Rebecca Policastro |
2003 |
Järfälla Simsällskap |
|
35.73 |
1:21.57 |
2:13.13 |
|
2:52.25 |
|
17 |
Anna Frisk Garcia |
2002 |
Väsby Simsällskap |
|
38.65 |
1:20.50 |
2:13.53 |
|
2:52.51 |
|
18 |
Amanda Lindqvist |
2002 |
Järfälla Simsällskap |
|
38.25 |
1:23.11 |
2:13.94 |
|
2:53.37 |
|
19 |
Liv Tibblin Wahnberg |
2002 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
38.86 |
1:24.43 |
2:15.65 |
|
2:54.00 |
|
20 |
Klara Alte |
2002 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
37.74 |
1:25.25 |
2:17.80 |
|
2:54.59 |
|
21 |
Hanna Åsbrink |
2002 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
38.00 |
1:21.06 |
2:14.10 |
|
2:54.66 |
|
22 |
Moa Arvehed |
2003 |
Järfälla Simsällskap |
|
38.39 |
1:25.65 |
2:15.26 |
|
2:55.75 |
|
23 |
Linnea Zetterlund |
2003 |
Järfälla Simsällskap |
|
38.15 |
1:26.14 |
2:18.22 |
|
2:57.40 |
|
24 |
Josefin Andersson |
2003 |
Järfälla Simsällskap |
|
38.56 |
1:23.65 |
2:17.45 |
|
2:57.91 |
|
25 |
Josefine Iwarson |
2003 |
Järfälla Simsällskap |
|
41.13 |
1:28.60 |
2:18.79 |
|
2:58.86 |
|
26 |
Oliwia Kantecki |
2003 |
Väsby Simsällskap |
|
38.73 |
1:27.08 |
2:19.33 |
|
3:00.25 |
|
27 |
Therese Moberg |
2003 |
Järfälla Simsällskap |
|
40.13 |
1:29.28 |
2:19.97 |
|
3:02.42 |
|
28 |
Rebecka Ishaq |
2003 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
43.32 |
1:28.21 |
2:22.00 |
|
3:05.05 |
|
29 |
Emelie Lindström |
2003 |
Väsby Simsällskap |
|
40.63 |
1:29.45 |
2:25.02 |
|
3:05.31 |
|
30 |
Felicia Granberg |
2002 |
Järfälla Simsällskap |
|
41.10 |
1:27.78 |
2:21.87 |
|
3:05.43 |
|
31 |
Maja Sköld |
2002 |
Täby Sim |
|
40.66 |
1:30.17 |
2:23.24 |
|
3:08.15 |
|
32 |
Ella Engelgren |
2004 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
43.61 |
1:31.78 |
2:27.20 |
|
3:08.30 |
|
33 |
Isabella Galway |
2003 |
Åkersberga Simsällskap |
|
42.57 |
1:33.23 |
2:26.46 |
|
3:08.78 |
|
34 |
Emma Marcus |
2002 |
IF Åland |
|
43.13 |
1:31.59 |
2:28.04 |
|
3:08.88 |
|
35 |
Johanna Elmquist |
2003 |
Järfälla Simsällskap |
|
41.62 |
1:28.39 |
2:24.89 |
|
3:09.57 |
|
36 |
Ella Evers |
2004 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
44.07 |
1:34.36 |
2:26.69 |
|
3:10.51 |
|
37 |
Jessica Edlundh |
2002 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
42.04 |
1:30.00 |
2:26.72 |
|
3:10.74 |
|
38 |
Julia Wernros Olofsson |
2002 |
Täby Sim |
|
40.19 |
1:29.38 |
2:26.54 |
|
3:12.28 |
|
39 |
Hanna Åkerman |
2004 |
Väsby Simsällskap |
|
43.33 |
1:34.10 |
2:24.73 |
|
3:12.54 |
|
40 |
Naomi Tesfai |
2003 |
Järfälla Simsällskap |
|
40.40 |
1:29.25 |
2:28.33 |
|
3:13.97 |
|
41 |
Lovisa Fantenberg |
2004 |
Väsby Simsällskap |
|
42.98 |
1:35.08 |
2:29.91 |
|
3:14.35 |
|
42 |
Amanda Takala |
2004 |
Väsby Simsällskap |
|
41.13 |
1:29.89 |
2:28.93 |
|
3:14.79 |
|
43 |
Wilma Stendrake |
2003 |
Åkersberga Simsällskap |
|
44.03 |
1:35.05 |
2:33.23 |
|
3:15.06 |
|
44 |
Moa Nyblom |
2005 |
Väsby Simsällskap |
|
41.83 |
1:34.23 |
2:32.30 |
|
3:16.75 |
|
45 |
Sara Kärvestedt |
2003 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
42.36 |
1:35.33 |
2:33.19 |
|
3:16.94 |
|
46 |
Emilia Long |
2004 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
48.78 |
1:42.52 |
2:36.48 |
|
3:25.57 |
|
47 |
Anna Werme |
2003 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
48.97 |
1:40.84 |
2:38.55 |
|
3:26.29 |
|
48 |
Maya Levin |
2004 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
49.66 |
1:43.33 |
2:38.00 |
|
3:30.71 |
|
- |
Andrea Mitrovic |
2002 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
- |
Elvira Montes |
2004 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
- |
Julia Gunneriusson |
2002 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
- |
Tove Pettersson |
2004 |
Väsby Simsällskap |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
- |
Vera Backman |
2003 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.24.03 |
Utskriftsdatum |
11 oktober 2015 |
Licensierad till: Järfälla Simsällskap |
Utskriftstid |
15:58 |
|
Resultat Gren 23 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 23 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP4 - 2015 |
|
Utskriftsdatum |
11 oktober 2015 |
|
|
Tävlingsort |
Jakobsberg |
|
Utskriftstid |
16:41 |
|
|
Arrangör |
Järfälla S & Stockholms simförbund |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
10 oktober 2015 |
|
|
|
|
|
|
Gren 23, 400m Frisim Herrar, Finaler 16 - 18 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Viktor Fridsjö |
1998 |
Järfälla Simsällskap |
|
1:00.36 |
2:04.94 |
3:08.57 |
|
4:10.02 |
|
2 |
Hugo Eriksson |
1999 |
Turebergs Simklubb |
|
1:00.35 |
2:04.45 |
3:08.94 |
|
4:11.49 |
|
3 |
Anton Sandberg |
1999 |
Täby Sim |
|
1:02.67 |
2:08.75 |
3:14.62 |
|
4:17.34 |
|
4 |
Joel Hambraeus |
1998 |
Danderyds Sim |
|
1:01.80 |
2:06.86 |
3:13.25 |
|
4:18.55 |
|
5 |
Johan Björklund |
1999 |
Njurunda Simsällskap |
|
1:03.25 |
2:11.85 |
3:20.09 |
|
4:27.16 |
|
6 |
Emil Östrand |
1998 |
Järfälla Simsällskap |
|
1:03.69 |
2:12.11 |
3:20.75 |
|
4:29.97 |
|
7 |
Gustav Barnå |
1999 |
Täby Sim |
|
1:05.28 |
2:12.79 |
3:22.04 |
|
4:31.89 |
|
8 |
Fredrik Olsson |
1999 |
Järfälla Simsällskap |
|
1:05.09 |
2:15.91 |
3:26.76 |
|
4:36.81 |
|
9 |
Emil Bengtsson |
1999 |
Järfälla Simsällskap |
|
1:05.39 |
2:16.20 |
3:28.10 |
|
4:38.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 23, 400m Frisim Herrar, Finaler 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Daniel Coleman |
2000 |
Täby Sim |
|
1:02.98 |
2:10.79 |
3:18.69 |
|
4:24.75 |
|
2 |
Victor Halldén |
2000 |
Täby Sim |
|
1:02.61 |
2:10.71 |
3:18.15 |
|
4:24.79 |
|
3 |
Samuel Talback |
2000 |
Järfälla Simsällskap |
|
1:02.73 |
2:10.45 |
3:18.83 |
|
4:24.91 |
|
4 |
Emil Gunneriusson |
2000 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:07.34 |
2:18.82 |
3:28.60 |
|
4:39.16 |
|
5 |
Wilhelm Lörinc |
2000 |
Täby Sim |
|
1:05.84 |
2:16.62 |
3:29.05 |
|
4:41.21 |
|
6 |
Pontus Westberg |
2000 |
Järfälla Simsällskap |
|
1:04.48 |
2:16.29 |
3:30.72 |
|
4:43.54 |
|
7 |
Nikolaus Siotis |
2000 |
Järfälla Simsällskap |
|
1:07.27 |
2:20.77 |
3:34.38 |
|
4:46.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 23, 400m Frisim Herrar, Finaler 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Robin Hanson |
2001 |
Järfälla Simsällskap |
|
1:00.44 |
2:04.16 |
3:08.27 |
|
4:10.05 |
|
2 |
Elias Fröde |
2001 |
Järfälla Simsällskap |
|
1:04.96 |
2:14.65 |
3:24.01 |
|
4:33.07 |
|
3 |
Filip Borgström |
2001 |
Njurunda Simsällskap |
|
1:05.19 |
2:17.07 |
3:29.39 |
|
4:38.84 |
|
4 |
Elias Engström |
2001 |
Njurunda Simsällskap |
|
1:06.30 |
2:18.52 |
3:30.20 |
|
4:39.27 |
|
5 |
Andres Pöllänen |
2001 |
Täby Sim |
|
1:07.78 |
2:20.67 |
3:33.06 |
|
4:44.38 |
|
6 |
Erik Ahlqvist |
2001 |
Täby Sim |
|
1:09.45 |
2:21.91 |
3:35.01 |
|
4:45.01 |
|
7 |
Isak Gustafsson |
2001 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:06.04 |
2:18.95 |
3:33.06 |
|
4:46.69 |
|
8 |
Anton Forsberg |
2001 |
Täby Sim |
|
1:08.82 |
2:21.23 |
3:35.04 |
|
4:48.04 |
|
9 |
Fredrik Jacobsson |
2001 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:06.33 |
2:20.64 |
3:35.56 |
|
4:51.02 |
|
10 |
Axel Nordén |
2001 |
Täby Sim |
|
1:10.00 |
2:25.79 |
3:39.74 |
|
4:51.99 |
|
11 |
Anton Adelöw |
2001 |
Järfälla Simsällskap |
|
1:08.46 |
2:24.48 |
3:42.47 |
|
4:59.20 |
|
12 |
Anton Olsson |
2001 |
Väsby Simsällskap |
|
1:20.36 |
2:53.62 |
4:28.04 |
|
6:00.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 23, 400m Frisim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Simon Fröde |
2003 |
Järfälla Simsällskap |
|
1:04.09 |
2:14.54 |
3:25.51 |
|
4:34.13 |
|
2 |
Carl Wennerholm |
2002 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:09.11 |
2:21.55 |
3:33.55 |
|
4:44.14 |
|
3 |
Robin Björklund |
2002 |
Njurunda Simsällskap |
|
1:09.49 |
2:24.49 |
3:39.46 |
|
4:53.24 |
|
4 |
Linus Thörn |
2002 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:11.62 |
2:26.62 |
3:41.50 |
|
4:54.76 |
|
5 |
Lukas Roosmark |
2002 |
Täby Sim |
|
1:10.71 |
2:24.97 |
3:41.07 |
|
4:56.03 |
|
6 |
Markus Larsson |
2002 |
Järfälla Simsällskap |
|
1:08.24 |
2:23.88 |
3:41.46 |
|
4:56.89 |
|
7 |
Douglas Reuterskiöld |
2002 |
Danderyds Sim |
|
1:14.15 |
2:34.27 |
3:54.01 |
|
5:14.35 |
|
8 |
Christopher Lindholm |
2002 |
Väsby Simsällskap |
|
1:14.76 |
2:36.94 |
4:00.12 |
|
5:17.78 |
|
9 |
Axel von Goës |
2002 |
Täby Sim |
|
1:14.65 |
2:40.03 |
4:05.16 |
|
5:25.41 |
|
10 |
Marcus Nykvist |
2004 |
Järfälla Simsällskap |
|
1:16.45 |
2:40.43 |
4:05.86 |
|
5:25.80 |
|
11 |
Otto Reithner |
2003 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:17.54 |
2:41.81 |
4:06.84 |
|
5:28.45 |
|
12 |
Alexander Bergström |
2002 |
Täby Sim |
|
1:15.96 |
2:40.94 |
4:07.08 |
|
5:30.29 |
|
13 |
Arian Parsa |
2002 |
Järfälla Simsällskap |
|
1:16.83 |
2:43.08 |
4:11.65 |
|
5:38.26 |
|
14 |
Wilhelm Arvidsson |
2005 |
Danderyds Sim |
|
1:19.97 |
2:51.00 |
4:23.40 |
|
5:50.23 |
|
15 |
Elias Skeppstedt |
2003 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:23.21 |
2:54.78 |
4:24.87 |
|
5:54.30 |
|
16 |
Max Crafoord |
2002 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:20.96 |
2:55.50 |
4:30.02 |
|
5:58.03 |
|
- |
Walter Sundling |
2004 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.24.03 |
Utskriftsdatum |
11 oktober 2015 |
Licensierad till: Järfälla Simsällskap |
Utskriftstid |
16:41 |
|
Resultat Gren 24 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 24 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP4 - 2015 |
|
Utskriftsdatum |
11 oktober 2015 |
|
|
Tävlingsort |
Jakobsberg |
|
Utskriftstid |
17:09 |
|
|
Arrangör |
Järfälla S & Stockholms simförbund |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
10 oktober 2015 |
|
|
|
|
|
|
Gren 24, 100m Ryggsim Damer, Finaler 16 - 18 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ida Eriksen |
1997 |
Järfälla Simsällskap |
|
32.30 |
|
|
|
1:07.00 |
|
2 |
Karin Thorén |
1999 |
Täby Sim |
|
33.92 |
|
|
|
1:10.31 |
|
3 |
Jenny Ek |
1999 |
IF Åland |
|
33.91 |
|
|
|
1:11.18 |
|
4 |
Linda Lidström |
1997 |
Järfälla Simsällskap |
|
35.44 |
|
|
|
1:13.25 |
|
5 |
Fanny Ek |
1999 |
IF Åland |
|
36.30 |
|
|
|
1:13.98 |
|
6 |
Emma Wallin |
1999 |
Åkersberga Simsällskap |
|
37.74 |
|
|
|
1:19.00 |
|
7 |
Vilma Olsson |
1999 |
Njurunda Simsällskap |
|
39.87 |
|
|
|
1:22.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 24, 100m Ryggsim Damer, Finaler 15 år |
|
Gren 24, 100m Ryggsim Damer, Finaler 14 år |
|
Gren 24, 100m Ryggsim Damer, Finaler 13 år och yngre |
|
Skapad av WinGrodan 1.24.03 |
Utskriftsdatum |
11 oktober 2015 |
Licensierad till: Järfälla Simsällskap |
Utskriftstid |
17:09 |
|
Resultat Gren 25 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 25 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP4 - 2015 |
|
Utskriftsdatum |
11 oktober 2015 |
|
|
Tävlingsort |
Jakobsberg |
|
Utskriftstid |
17:36 |
|
|
Arrangör |
Järfälla S & Stockholms simförbund |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
10 oktober 2015 |
|
|
|
|
|
|
Gren 25, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 16 - 18 år |
|
Gren 25, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Samuel Talback |
2000 |
Järfälla Simsällskap |
|
32.04 |
1:06.77 |
1:42.53 |
|
2:16.92 |
|
2 |
Oskar Iwarsson |
2000 |
Turebergs Simklubb |
|
33.30 |
1:08.92 |
1:44.60 |
|
2:19.36 |
|
3 |
Victor Simic |
2000 |
Täby Sim |
|
33.39 |
1:09.78 |
1:45.97 |
|
2:20.33 |
|
4 |
Nikolaus Siotis |
2000 |
Järfälla Simsällskap |
|
36.46 |
1:15.60 |
1:55.53 |
|
2:34.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 25, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Robin Hanson |
2001 |
Järfälla Simsällskap |
|
31.82 |
1:06.99 |
1:40.48 |
|
2:12.94 |
|
2 |
Elias Fröde |
2001 |
Järfälla Simsällskap |
|
33.27 |
1:09.16 |
1:45.86 |
|
2:22.53 |
|
3 |
Johan Hennert |
2001 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
33.79 |
1:10.48 |
1:47.50 |
|
2:23.57 |
|
4 |
Isak Gustafsson |
2001 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
34.28 |
1:11.09 |
1:49.37 |
|
2:26.05 |
|
5 |
Wilhelm Muzikants |
2001 |
Täby Sim |
|
34.81 |
1:12.48 |
1:50.87 |
|
2:29.22 |
|
6 |
Erik Ahlqvist |
2001 |
Täby Sim |
|
39.05 |
1:21.62 |
2:03.62 |
|
2:43.39 |
|
7 |
Filip Borgström |
2001 |
Njurunda Simsällskap |
|
37.68 |
1:19.97 |
2:03.07 |
|
2:44.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 25, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
|
Skapad av WinGrodan 1.24.03 |
Utskriftsdatum |
11 oktober 2015 |
Licensierad till: Järfälla Simsällskap |
Utskriftstid |
17:36 |
|
Resultat Gren 26 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 26 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP4 - 2015 |
|
Utskriftsdatum |
11 oktober 2015 |
|
|
Tävlingsort |
Jakobsberg |
|
Utskriftstid |
18:11 |
|
|
Arrangör |
Järfälla S & Stockholms simförbund |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
10 oktober 2015 |
|
|
|
|
|
|
Gren 26, 100m Frisim Damer, Finaler 16 - 18 år |
|
Gren 26, 100m Frisim Damer, Finaler 15 år |
|
Gren 26, 100m Frisim Damer, Finaler 14 år |
|
Gren 26, 100m Frisim Damer, Finaler 13 år och yngre |
|
Skapad av WinGrodan 1.24.03 |
Utskriftsdatum |
11 oktober 2015 |
Licensierad till: Järfälla Simsällskap |
Utskriftstid |
18:11 |
|