Resultat för Ungdoms-GP 4, Jakobsberg
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Pass 1 Lördag 10okt
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | UGP4 - 2015 | Utskriftsdatum | 10 oktober 2015 | |||
Tävlingsort | Jakobsberg | Utskriftstid | 10:28 | |||
Arrangör | Järfälla S & Stockholms simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 10 oktober 2015 |
Gren 3, 100m Bröstsim Damer, Finaler 16 - 18 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Mikaela Bergh | 1999 | Täby Sim | 35.79 | 1:15.12 | |||||
2 | Pauline Korssell | 1997 | Täby Sim | 35.87 | 1:16.53 | |||||
3 | Fanny Kruthammar | 1999 | Täby Sim | 38.06 | 1:19.68 | |||||
4 | Louise Hagström | 1998 | Stockholms Kappsimningsklubb | 38.24 | 1:20.82 | |||||
5 | Jenny Ek | 1999 | IF Åland | 40.52 | 1:24.35 | |||||
6 | Sigrid Loid | 1999 | Täby Sim | 40.60 | 1:25.25 | |||||
7 | Vilma Olsson | 1999 | Njurunda Simsällskap | 47.13 | 1:41.57 | |||||
Gren 3, 100m Bröstsim Damer, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Cornelia Eklund | 2000 | Järfälla Simsällskap | 37.36 | 1:18.25 | |||||
2 | Caroline Wallenborg | 2000 | Stockholms Kappsimningsklubb | 36.67 | 1:18.71 | |||||
3 | Julia Franks | 2000 | Täby Sim | 37.54 | 1:20.71 | |||||
4 | Elin Södersten | 2000 | Järfälla Simsällskap | 40.02 | 1:23.22 | |||||
5 | Tilde Levander | 2000 | Järfälla Simsällskap | 40.42 | 1:23.75 | |||||
6 | Linnéa Larsson | 2000 | Järfälla Simsällskap | 39.90 | 1:26.25 | |||||
7 | Cassandra Larsson | 2000 | Järfälla Simsällskap | 42.10 | 1:28.42 | |||||
8 | Klara Sjödell | 2000 | Stockholms Kappsimningsklubb | 43.03 | 1:31.92 | |||||
9 | Tilde Forslund | 2000 | Njurunda Simsällskap | 45.66 | 1:36.74 | |||||
10 | Alice Casserfelt | 2000 | Danderyds Sim | 46.20 | 1:39.76 | |||||
Gren 3, 100m Bröstsim Damer, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Elin Swerlander | 2001 | Turebergs Simklubb | 37.08 | 1:17.60 | |||||
2 | Johanna Persson | 2001 | Täby Sim | 37.84 | 1:18.22 | |||||
3 | Smilla Hedlund | 2001 | Täby Sim | 37.62 | 1:20.27 | |||||
4 | Amanda Eriksson | 2001 | Stockholms Kappsimningsklubb | 38.40 | 1:21.02 | |||||
5 | Viktoria Nylund | 2001 | Täby Sim | 39.35 | 1:22.91 | |||||
6 | Smilla Lönnberg | 2001 | Stockholms Kappsimningsklubb | 39.23 | 1:23.33 | |||||
7 | Maria Tavemark | 2001 | Täby Sim | 40.04 | 1:24.59 | |||||
8 | Josefin Wensmark | 2001 | Järfälla Simsällskap | 39.90 | 1:24.78 | |||||
9 | Matilda Pfeiff | 2001 | Väsby Simsällskap | 41.04 | 1:26.02 | |||||
10 | Jessica Lindholm | 2001 | IF Åland | 42.15 | 1:26.86 | |||||
11 | Linnea Lindgren | 2001 | Väsby Simsällskap | 42.57 | 1:30.31 | |||||
12 | Sandra Bergerstam | 2001 | Järfälla Simsällskap | 43.62 | 1:31.77 | |||||
13 | Vanessa Hübinette | 2001 | Väsby Simsällskap | 43.45 | 1:32.45 | |||||
14 | Sabina Vranjes | 2001 | Danderyds Sim | 45.65 | 1:36.41 | |||||
15 | Anna Viklund | 2001 | Järfälla Simsällskap | 48.44 | 1:43.04 | |||||
16 | Mirella Vranjes | 2001 | Danderyds Sim | 50.99 | 1:46.20 | |||||
17 | Agnes Ovuka | 2001 | Väsby Simsällskap | 48.90 | 1:47.22 | |||||
Gren 3, 100m Bröstsim Damer, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Ella Arrhén Andersson | 2002 | Järfälla Simsällskap | 36.81 | 1:18.37 | |||||
2 | Smilla Malm | 2003 | Täby Sim | 37.79 | 1:18.68 | |||||
3 | Tuva Björkén | 2003 | Väsby Simsällskap | 37.83 | 1:20.35 | |||||
4 | Elin Peng | 2003 | Väsby Simsällskap | 38.13 | 1:20.50 | |||||
5 | Ebba Edbom | 2002 | Järfälla Simsällskap | 39.95 | 1:24.29 | |||||
6 | Sofia Karls | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 38.70 | 1:24.56 | |||||
7 | Jennifer Nyblom | 2003 | Väsby Simsällskap | 40.20 | 1:25.66 | |||||
8 | Emma Hansson | 2002 | Järfälla Simsällskap | 41.11 | 1:25.98 | |||||
9 | Embla Börjesson | 2002 | Täby Sim | 40.59 | 1:26.21 | |||||
10 | Moa Arvehed | 2003 | Järfälla Simsällskap | 40.61 | 1:26.23 | |||||
11 | Louise Larsson | 2002 | Järfälla Simsällskap | 41.06 | 1:27.47 | |||||
12 | Elin Bergman | 2003 | Väsby Simsällskap | 42.04 | 1:27.71 | |||||
13 | Rebecca Policastro | 2003 | Järfälla Simsällskap | 41.51 | 1:27.82 | |||||
14 | Julia Gunneriusson | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 41.67 | 1:27.94 | |||||
15 | Josefine Iwarson | 2003 | Järfälla Simsällskap | 40.83 | 1:28.04 | |||||
16 | Dimitra Tsirona | 2002 | Väsby Simsällskap | 41.81 | 1:29.15 | |||||
17 | Lisa Candelius | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 41.85 | 1:29.29 | |||||
18 | Lilly Lundgren | 2002 | Järfälla Simsällskap | 43.13 | 1:32.10 | |||||
19 | Klara Alte | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 43.76 | 1:32.21 | |||||
20 | Isabella Galway | 2003 | Åkersberga Simsällskap | 43.69 | 1:32.23 | |||||
21 | Oliwia Kantecki | 2003 | Väsby Simsällskap | 42.77 | 1:32.38 | |||||
22 | Therese Moberg | 2003 | Järfälla Simsällskap | 43.44 | 1:32.85 | |||||
23 | Hanna Åsbrink | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 44.26 | 1:33.75 | |||||
24 | Felicia Granberg | 2002 | Järfälla Simsällskap | 44.19 | 1:33.95 | |||||
25 | Vera Backman | 2003 | Stockholms Kappsimningsklubb | 44.59 | 1:34.04 | |||||
26 | Linnea Zetterlund | 2003 | Järfälla Simsällskap | 43.52 | 1:34.06 | |||||
27 | Liv Tibblin Wahnberg | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 44.77 | 1:34.24 | |||||
28 | Julia Wernros Olofsson | 2002 | Täby Sim | 44.24 | 1:34.55 | |||||
29 | Amanda Lindqvist | 2002 | Järfälla Simsällskap | 43.47 | 1:34.76 | |||||
30 | Clara Wettergren | 2002 | Turebergs Simklubb | 43.43 | 1:34.87 | |||||
31 | Michelle Wissinger | 2004 | Väsby Simsällskap | 44.76 | 1:35.04 | |||||
32 | Johanna Elmquist | 2003 | Järfälla Simsällskap | 44.89 | 1:35.73 | |||||
33 | Stella Donning | 2002 | IF Åland | 45.30 | 1:35.83 | |||||
34 | Anna Frisk Garcia | 2002 | Väsby Simsällskap | 45.71 | 1:36.05 | |||||
35 | Ella Evers | 2004 | Stockholms Kappsimningsklubb | 47.01 | 1:37.78 | |||||
36 | Maja Sköld | 2002 | Täby Sim | 46.44 | 1:38.47 | |||||
37 | Josefin Andersson | 2003 | Järfälla Simsällskap | 46.51 | 1:38.62 | |||||
38 | Ebba Stromberg | 2002 | Väsby Simsällskap | 47.61 | 1:39.87 | |||||
39 | Tove Pettersson | 2004 | Väsby Simsällskap | 46.13 | 1:40.19 | |||||
40 | Naomi Tesfai | 2003 | Järfälla Simsällskap | 48.50 | 1:40.81 | |||||
41 | Emma Nygård | 2004 | Väsby Simsällskap | 48.14 | 1:41.49 | |||||
42 | Lovisa Fantenberg | 2004 | Väsby Simsällskap | 47.84 | 1:41.61 | |||||
43 | Moa Nyblom | 2005 | Väsby Simsällskap | 47.68 | 1:41.65 | |||||
44 | Emelie Sveding | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 47.70 | 1:41.80 | |||||
45 | Emilia Long | 2004 | Solna Sundbyberg SS 04 | 49.67 | 1:42.43 | |||||
46 | Claudia Isaac | 2004 | Solna Sundbyberg SS 04 | 49.18 | 1:42.87 | |||||
47 | Matilda Sandquist | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 48.51 | 1:43.05 | |||||
48 | Therese Taflin Jäghult | 2002 | Väsby Simsällskap | 49.00 | 1:43.36 | |||||
49 | Maya Levin | 2004 | Stockholms Kappsimningsklubb | 48.19 | 1:43.46 | |||||
50 | Amanda Takala | 2004 | Väsby Simsällskap | 48.64 | 1:44.49 | |||||
51 | Wilma Stendrake | 2003 | Åkersberga Simsällskap | 50.38 | 1:45.44 | |||||
52 | Julia Barzelatto | 2002 | Väsby Simsällskap | 48.38 | 1:45.46 | |||||
53 | Sara Kärvestedt | 2003 | Stockholms Kappsimningsklubb | 50.79 | 1:45.73 | |||||
54 | Emelie Lindström | 2003 | Väsby Simsällskap | 50.05 | 1:45.99 | |||||
55 | Tina Westmoreland | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 48.70 | 1:46.09 | |||||
56 | Shirina Kellokoski | 2003 | Väsby Simsällskap | 49.16 | 1:46.37 | |||||
57 | Jessika Mudyna | 2004 | Väsby Simsällskap | 50.59 | 1:46.94 | |||||
58 | Anna Werme | 2003 | Stockholms Kappsimningsklubb | 51.48 | 1:47.51 | |||||
59 | Emelie Lindholm | 2002 | Väsby Simsällskap | 51.31 | 1:48.39 | |||||
60 | Jenny Tunell | 2003 | Danderyds Sim | 51.83 | 1:49.16 | |||||
61 | Elsa Kärvestedt | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 54.30 | 1:53.27 | |||||
62 | Rebecca Velin | 2004 | Väsby Simsällskap | 52.77 | 1:54.07 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.24.03 | Utskriftsdatum | 10 oktober 2015 |
Licensierad till: Järfälla Simsällskap | Utskriftstid | 10:28 |