Tulokset Ungdoms-GP 4, Jakobsberg
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Pass 1 Lördag 10okt
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP4 - 2015 |
|
Utskriftsdatum |
10 oktober 2015 |
|
|
Tävlingsort |
Jakobsberg |
|
Utskriftstid |
10:43 |
|
|
Arrangör |
Järfälla S & Stockholms simförbund |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
10 oktober 2015 |
|
|
|
|
|
|
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 16 - 18 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Hugo Eriksson |
1999 |
Turebergs Simklubb |
|
34.86 |
1:13.91 |
1:53.29 |
|
2:33.46 |
|
2 |
Emil Bengtsson |
1999 |
Järfälla Simsällskap |
|
35.75 |
1:16.46 |
1:57.64 |
|
2:39.03 |
|
3 |
Fredrik Olsson |
1999 |
Järfälla Simsällskap |
|
37.57 |
1:19.78 |
2:04.04 |
|
2:49.66 |
|
4 |
Olle Hennert |
1999 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
40.55 |
1:25.92 |
2:11.17 |
|
2:56.99 |
|
5 |
Frej-Oskar Wikström |
1999 |
IF Åland |
|
45.98 |
1:37.43 |
2:31.87 |
|
3:23.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sebastian Tufvesson |
2000 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
35.63 |
1:15.73 |
1:55.02 |
|
2:36.09 |
|
2 |
Victor Simic |
2000 |
Täby Sim |
|
35.03 |
1:15.09 |
1:56.63 |
|
2:37.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Robin Hanson |
2001 |
Järfälla Simsällskap |
|
35.14 |
1:14.79 |
1:54.74 |
|
2:33.98 |
|
2 |
Fredrik Annergren |
2001 |
Turebergs Simklubb |
|
35.00 |
1:14.84 |
1:55.46 |
|
2:36.65 |
|
3 |
Elias Fröde |
2001 |
Järfälla Simsällskap |
|
35.73 |
1:16.03 |
1:57.00 |
|
2:38.33 |
|
4 |
Axel Nordén |
2001 |
Täby Sim |
|
36.04 |
1:17.03 |
2:00.26 |
|
2:44.35 |
|
5 |
Elias Engström |
2001 |
Njurunda Simsällskap |
|
36.83 |
1:19.62 |
2:02.53 |
|
2:45.22 |
|
6 |
Andres Pöllänen |
2001 |
Täby Sim |
|
38.18 |
1:21.56 |
2:05.76 |
|
2:50.03 |
|
7 |
Wilhelm Muzikants |
2001 |
Täby Sim |
|
38.60 |
1:21.98 |
2:05.70 |
|
2:50.37 |
|
8 |
Anton Adelöw |
2001 |
Järfälla Simsällskap |
|
38.41 |
1:22.42 |
2:07.80 |
|
2:52.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
William Lernå |
2002 |
Väsby Simsällskap |
|
35.53 |
1:16.43 |
1:58.81 |
|
2:40.86 |
|
2 |
Eric Hansson |
2002 |
Väsby Simsällskap |
|
38.06 |
1:20.99 |
2:04.66 |
|
2:48.47 |
|
3 |
Linus Thörn |
2002 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
40.90 |
1:26.03 |
2:12.52 |
|
2:58.63 |
|
4 |
Robin Björklund |
2002 |
Njurunda Simsällskap |
|
41.74 |
1:28.68 |
2:16.55 |
|
3:02.88 |
|
5 |
Marcus Nykvist |
2004 |
Järfälla Simsällskap |
|
42.72 |
1:31.06 |
2:19.62 |
|
3:07.39 |
|
6 |
Tor Selander |
2002 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
41.68 |
1:30.96 |
2:22.35 |
|
3:13.97 |
|
7 |
Douglas Reuterskiöld |
2002 |
Danderyds Sim |
|
45.03 |
1:33.19 |
2:23.57 |
|
3:14.15 |
|
8 |
Alexander Bergström |
2002 |
Täby Sim |
|
44.26 |
1:34.83 |
2:26.37 |
|
3:16.51 |
|
9 |
Otto Lundberg |
2003 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
44.57 |
1:34.40 |
2:26.60 |
|
3:17.03 |
|
10 |
Filip Nilsson |
2003 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
48.30 |
1:44.15 |
2:40.89 |
|
3:36.05 |
|
- |
Erik Almvret |
2002 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.24.03 |
Utskriftsdatum |
10 oktober 2015 |
Licensierad till: Järfälla Simsällskap |
Utskriftstid |
10:43 |
|