2021-04-16   02:44:26
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Ungdoms-GP 4, Jakobsberg

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 1 Lördag 10okt

Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP4 - 2015    Utskriftsdatum  10 oktober 2015   
  Tävlingsort  Jakobsberg    Utskriftstid  11:58   
  Arrangör  Järfälla S & Stockholms simförbund         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  10 oktober 2015         
 
 
Gren 6, 1500m Frisim Herrar, Finaler 16 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Johan Björklund  1999  Njurunda Simsällskap    1:03.98  2:13.49  3:22.73  4:31.30  16:55.11   
          5:39.87  6:49.17  7:58.88  9:05.47     
          10:11.96  11:18.56  12:26.65  13:34.66     
          14:43.17  15:51.28         
Anton Sandberg  1999  Täby Sim    1:05.71  2:15.24  3:23.03  4:30.44  16:55.39   
          5:38.25  6:46.06  7:54.45  9:02.36     
          10:10.54  11:18.68  12:27.30  13:35.69     
          14:44.39  15:52.33         
Emil Bengtsson  1999  Järfälla Simsällskap    1:07.82  2:20.60  3:34.38  4:48.92  18:31.91   
          6:03.56  7:18.23  8:33.78  9:49.18     
          11:04.45  12:19.36  13:35.18  14:50.39     
          16:05.59  17:20.68         
                     
 
Gren 6, 1500m Frisim Herrar, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Pontus Westberg  2000  Järfälla Simsällskap    1:05.89  2:17.66  3:30.74  4:44.32  18:20.74   
          5:58.00  7:12.62  8:27.50  9:41.72     
          10:54.34  12:08.91  13:21.84  14:37.35     
          15:51.89  17:06.56         
                     
 
Gren 6, 1500m Frisim Herrar, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Elias Fröde  2001  Järfälla Simsällskap    1:04.84  2:15.06  3:26.35  4:37.91  17:37.71   
          5:50.05  7:01.08  8:12.98  9:24.78     
          10:36.51  11:47.78  12:58.70  14:09.92     
          15:20.86  16:30.77         
Fredrik Jacobsson  2001  Stockholms Kappsimningsklubb    1:09.88  2:23.85  3:38.08  4:52.26  18:28.39   
          6:07.89  7:21.46  8:34.71  9:47.52     
          11:02.72  12:15.96  13:30.85  14:46.12     
          16:02.14  17:16.60         
Isak Gustafsson  2001  Stockholms Kappsimningsklubb    1:08.78  2:23.23  3:37.38  4:51.29  18:31.86   
          6:05.01  7:18.30  8:33.63  9:49.18     
          11:02.97  12:18.59  13:35.14  14:50.66     
          16:05.90  17:20.45         
Erik Ahlqvist  2001  Täby Sim    1:13.39  2:32.06  3:50.72  5:07.89  19:11.70   
          6:25.75  7:44.14  9:01.90  10:17.95     
          11:34.97  12:51.50  14:09.47  15:27.17     
          16:43.51  17:59.18         
David Olsson  2001  Järfälla Simsällskap            DNF   
                     
                     
                     
                     
 
Gren 6, 1500m Frisim Herrar, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Simon Fröde  2003  Järfälla Simsällskap    1:07.07  2:19.72  3:32.99  4:45.62  18:10.53   
          5:56.99  7:09.45  8:22.42  9:37.08     
          10:51.22  12:05.31  13:19.13  14:33.84     
          15:47.86  17:01.40         
Linus Thörn  2002  Stockholms Kappsimningsklubb    1:12.00  2:27.90  3:44.38  5:01.02  18:54.62   
          6:18.07  7:34.98  8:51.55  10:07.89     
          11:24.05  12:39.93  13:55.40  15:11.18     
          16:26.29  17:41.51         
Carl Wennerholm  2002  Stockholms Kappsimningsklubb    1:11.69  2:28.82  3:43.66  4:59.76  18:59.48   
          6:16.06  7:32.30  8:48.65  10:05.79     
          11:22.68  12:40.09  13:57.11  15:13.92     
          16:29.86  17:45.97         
Markus Larsson  2002  Järfälla Simsällskap    1:10.79  2:28.24  3:45.57  5:04.48  19:35.77   
          6:22.77  7:41.75  9:00.32  10:18.28     
          11:37.54  12:57.35  14:17.71  15:37.41     
          16:58.08  18:18.62         
Karl Lingham  2002  Täby Sim    1:20.81  2:49.22  4:18.28  5:48.19  21:53.47   
          7:18.31  8:47.27  10:15.86  11:42.51     
          13:10.62  14:39.19  16:08.35  17:37.22     
          19:04.21  20:29.88         
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.03  Utskriftsdatum  10 oktober 2015 
Licensierad till: Järfälla Simsällskap  Utskriftstid  11:58 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner