2021-04-15   13:39:26
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Ungdoms-GP 4, Jakobsberg

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 1 Lördag 10okt

Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP4 - 2015    Utskriftsdatum  10 oktober 2015   
  Tävlingsort  Jakobsberg    Utskriftstid  12:27   
  Arrangör  Järfälla S & Stockholms simförbund         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  10 oktober 2015         
 
 
Gren 7, 800m Frisim Herrar, Finaler 16 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m       











 
Gustav Barnå  1999  Täby Sim    1:07.85  2:17.24  3:27.60  4:38.18  9:22.96   
          5:49.55  7:00.99  8:12.70       
Fredrik Olsson  1999  Järfälla Simsällskap    1:07.31  2:18.94  3:31.32  4:44.51  9:33.82   
          5:57.12  7:09.53  8:22.56       
                     
 
Gren 7, 800m Frisim Herrar, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m       











 
Victor Halldén  2000  Täby Sim    1:05.19  2:15.76  3:26.88  4:36.55  9:14.77   
          5:45.57  6:54.93  8:05.23       
Daniel Coleman  2000  Täby Sim    1:06.81  2:18.55  3:30.07  4:40.96  9:18.66   
          5:51.36  7:01.31  8:11.40       
Emil Gunneriusson  2000  Stockholms Kappsimningsklubb    1:07.06  2:19.13  3:32.03  4:46.21  9:28.49   
          5:56.49  7:07.29  8:18.56       
Sebastian Tufvesson  2000  Stockholms Kappsimningsklubb    1:05.84  2:17.94  3:31.07  4:44.80  9:40.63   
          5:58.87  7:12.79  8:27.06       
                     
 
Gren 7, 800m Frisim Herrar, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m       











 
Robin Hanson  2001  Järfälla Simsällskap    1:03.81  2:10.79  3:16.56  4:22.70  8:43.55   
          5:28.54  6:34.57  7:39.84       
Martin Melinder  2001  Väsby Simsällskap    1:06.49  2:18.82  3:30.93  4:43.89  9:27.45   
          5:56.34  7:07.63  8:18.71       
Andres Pöllänen  2001  Täby Sim    1:13.07  2:28.38  3:44.80  5:00.71  9:53.57   
          6:16.11  7:30.69  8:43.74       
Anton Forsberg  2001  Täby Sim    1:11.41  2:27.53  3:43.02  4:59.15  9:54.06   
          6:14.18  7:28.46  8:43.03       
                     
 
Gren 7, 800m Frisim Herrar, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m       











 
Douglas Reuterskiöld  2002  Danderyds Sim    1:17.53  2:39.92  4:03.51  5:27.17  10:55.12   
          6:50.05  8:13.62  9:36.44       
Otto Reithner  2003  Stockholms Kappsimningsklubb    1:16.87  2:39.67  4:03.17  5:27.31  11:01.15   
          6:51.97  8:16.65  9:40.69       
Elias Skeppstedt  2003  Stockholms Kappsimningsklubb    1:21.82  2:50.26  4:19.40  5:49.28  11:37.60   
          7:18.49  8:46.17  10:15.79       
Walter Sundling  2004  Stockholms Kappsimningsklubb    1:20.92  3:40.16  4:26.72  6:02.58  12:16.69   
          7:38.58  9:13.23  10:48.22       
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.03  Utskriftsdatum  10 oktober 2015 
Licensierad till: Järfälla Simsällskap  Utskriftstid  12:27 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner