2020-05-31   16:45:42
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för DM/JDM 2015 (25m), Stockholm

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 3 Söndag 18/10

Resultat Gren 31 (Finaler) Junior - Officiell
Resultat Gren 31 (Finaler) Junior - Officiell 
 
  Tävling  DM/JDM-kortbana 2015    Utskriftsdatum  18 oktober 2015   
  Tävlingsort  Norrtälje    Utskriftstid  10:17   
  Arrangör  Stockholms simförbund & Norrtälje         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  17 oktober 2015         
 
 
Gren 31, 200m Medley Damer, Finaler, Junior 
Distriktrekord Seniorer: Sarah Sjöström 2:08.17 2012-01-27 
Distriktrekord Juniorer: Sarah Sjöström 2:08.17 2010-10-31 
SR: Sarah Sjöström (1993) 2:08.17 2012-01-27 
SR Juniorer: Sarah Sjöström (1993) 2:08.17 2012-01-27 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Jaqueline Hippi  1996  Simklubben Neptun    29.75  1:05.30  1:44.76    2:15.29   
Isabelle Hanson  1998  Järfälla Simsällskap    31.97  1:09.68  1:52.60    2:26.79   
Ayleen Burt  1997  Stockholmspolisens IF SF    32.12  1:10.38  1:55.41    2:29.41   
Vilma Brolund  2001  Simklubben Neptun    32.79  1:12.45  1:54.54    2:29.74   
Erica Christensen Weistrand  1997  Södertälje Simsällskap    32.05  1:13.31  1:54.69    2:30.18   
Mathilda Eriksson  2001  Solna Sundbyberg SS 04    32.14  1:10.75  1:55.94    2:30.41   
Tuva Glimmerud-Gullbjörk  2000  Stockholmspolisens IF SF    32.20  1:10.92  1:56.13    2:31.94   
Jessica Berg  1998  Stockholmspolisens IF SF    31.82  1:12.12  1:57.35    2:32.27   
Filippa Malmström  2003  Södertälje Simsällskap    32.53  1:11.49  1:58.08    2:33.58   
10  Tone Sandsjö  2003  Wisby Simsällskap    32.36  1:13.63  1:56.62    2:33.79   
11  Tova Andersson  2001  Väsby Simsällskap    33.29  1:13.00  1:59.21    2:33.84   
12  Elsa Nordström  2001  Stockholms Kappsimningsklubb    33.46  1:13.32  1:59.21    2:34.65   
13  Astrid Eriksson  2001  Turebergs Simklubb    34.27  1:14.27  2:00.45    2:35.65   
14  Tess Engvall  2001  Simklubben Neptun    33.69  1:13.72  1:59.79    2:35.85   
15  Nora Jomaa  1999  Simklubben Neptun    34.65  1:15.49  2:00.57    2:36.40   
16  Kristina Isacson  2001  Täby Sim    34.88  1:13.51  1:59.28    2:37.12   
17  Solène Arnou  2000  Södertälje Simsällskap    34.25  1:17.19  2:01.25    2:37.41   
18  Elin Peng  2003  Väsby Simsällskap    33.52  1:15.10  2:00.51    2:37.68   
19  Hanne Melin Romstad  1999  Väsby Simsällskap    33.13  1:13.49  2:02.01    2:37.81   
20  Linn Herlin  2002  Spårvägen Simförening    35.68  1:16.10  2:02.45    2:37.89   
21  Julia Augustsson  2000  Spårvägen Simförening    35.28  1:17.51  2:01.64    2:38.60   
22  Lina Sundman  1998  Danderyds Sim    33.86  1:14.91  2:01.20    2:39.46   
23  Henny Reuterskiöld  1999  Danderyds Sim    34.64  1:16.36  2:01.78    2:39.60   
24  Fanny Kruthammar  1999  Täby Sim    36.91  1:18.34  2:02.64    2:39.70   
25  Michaela Mattsson  1999  Simklubben Neptun    33.33  1:15.99  2:05.59    2:43.42   
Emma Garmelius  1999  Spårvägen Simförening            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.04  Utskriftsdatum  18 oktober 2015 
Licensierad till: IC Control  Utskriftstid  10:17 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner