Results for Regionale Årgangsmesterskaber gruppe 2+3
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Lb 23 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stvne navn | RM Gr 2 & 3 | Udskriftsdato | 01 november 2015 | |||
Stvne by | Nstved | Udskriftstidspunkt | 17:05 | |||
Arrangr | HG & Region Sydsjlland | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stvne dato | 31 oktober 2015 |
Lb 23, 400m Frisvmning Damer, Finaler rg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Fdt | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnet | Status | ||
1 | Naya Modin Thomsen | 2003 | Kge Svmmeklub | 1:11.32 | 2:29.90 | 3:49.64 | 5:03.79 | |||
2 | Caroline Veggerby | 2003 | Vallensbk IF Af 1939 | 1:12.59 | 2:32.30 | 3:52.44 | 5:08.47 | |||
3 | Katja Skovdal Lorentzen | 2003 | Greve Svmmeklub | 1:12.55 | 2:33.57 | 3:53.50 | 5:12.20 | |||
4 | Isabella Rosenberg | 2003 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:12.23 | 2:33.43 | 3:55.21 | 5:14.37 | |||
5 | Thippe de Neergaard | 2003 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:12.75 | 2:35.53 | 3:59.95 | 5:25.41 | |||
6 | Josephine B. U. Danielsen | 2003 | Swim Team Tstrup | 1:15.44 | 2:39.79 | 4:04.81 | 5:27.59 | |||
7 | Mikka Holm | 2003 | Haslev Svmmeklub | 1:31.69 | 3:04.40 | 4:38.00 | 6:12.43 | |||
8 | Gaya Josefine Maar | 2003 | Nstved IF | 1:30.27 | 3:12.46 | 4:54.60 | 6:28.91 | |||
Lb 23, 400m Frisvmning Damer, Finaler rg. 2004-2016 |
Plac. | Navn | Fdt | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnet | Status | ||
1 | Wilma Anker | 2004 | Herlufsholm Svmmeklub | 1:13.97 | 2:34.02 | 3:55.07 | 5:13.83 | |||
2 | Viktoria Freja Srensen | 2004 | Swim Team Tstrup | 1:15.17 | 2:38.42 | 4:00.68 | 5:19.67 | |||
3 | Josefine Krumbak | 2004 | Herlufsholm Svmmeklub | 1:16.38 | 2:39.38 | 4:01.47 | 5:19.89 | |||
4 | Rebecca Hoeck | 2004 | Hovedstadens Svmmeklub | 1:16.98 | 2:40.49 | 4:03.40 | 5:24.40 | |||
5 | Maya Krogh Brnnicke | 2005 | Kge Svmmeklub | 1:16.85 | 2:41.31 | 4:07.28 | 5:28.97 | |||
6 | Anna Eliasen Dehlholm | 2004 | Hovedstadens Svmmeklub | 1:22.43 | 2:48.44 | 4:16.45 | 5:39.20 | |||
7 | Josefine Arbo Srensen | 2004 | Tune I.F. Svmmeafdeling | 1:21.32 | 2:50.45 | 4:17.26 | 5:42.92 | |||
8 | Ofelia Vejsager Nddekr | 2005 | Hovedstadens Svmmeklub | 1:22.84 | 2:51.62 | 4:20.08 | 5:43.36 | |||
9 | Emilie Hjen Meyer | 2004 | Herlufsholm Svmmeklub | 1:23.33 | 2:51.93 | 4:19.26 | 5:44.24 | |||
10 | Elisabeth Them Jensen | 2004 | Kge Svmmeklub | 1:23.92 | 2:55.03 | 4:25.53 | 5:51.05 | |||
11 | Emma Zambrano Thorsen | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:15.36 | 2:42.68 | 4:18.09 | 5:51.55 | |||
12 | Mille Bergmann | 2004 | Rnne Svmme Klub | 1:25.33 | 2:57.35 | 4:28.25 | 5:55.26 | |||
13 | Selma V Studnitz Andersen | 2005 | Herlufsholm Svmmeklub | 1:24.32 | 2:54.47 | 4:27.36 | 5:59.16 | |||
14 | Clara Hartvig-Olsen | 2004 | Vallensbk IF Af 1939 | 1:24.59 | 2:57.51 | 4:31.87 | 6:01.36 | |||
15 | Agnes Dalgas Frederiksen | 2005 | Kge Svmmeklub | 1:30.54 | 3:04.69 | 4:36.41 | 6:07.70 | |||
16 | Lucca Rademakers | 2004 | TVS Trnborg IF | 1:29.70 | 3:06.64 | 4:42.09 | 6:13.70 | |||
17 | Klara-Sofie Bollmann | 2006 | Kge Svmmeklub | 1:39.52 | 3:24.84 | 5:12.88 | 7:01.70 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 01 november 2015 |
Licens til Dansk Svmmeunion | Udskriftstidspunkt | 17:05 |