Tulokset Regionale Ã…rgangsmesterskaber gruppe 2+3
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | RÅM Gr 2 & 3 | Udskriftsdato | 01 november 2015 | |||
Stævne by | Næstved | Udskriftstidspunkt | 15:47 | |||
Arrangør | HG & Region Sydsjælland | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 31 oktober 2015 |
Løb 15, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Naya Modin Thomsen | 2003 | Køge Svømmeklub | 31.05 | 1:04.87 | |||||
2 | Caroline Veggerby | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 31.79 | 1:06.24 | |||||
3 | Katja Skovdal Lorentzen | 2003 | Greve Svømmeklub | 31.86 | 1:06.89 | |||||
4 | Anna Wrist-Elkjær | 2003 | Swim Team Tåstrup | 32.09 | 1:08.34 | |||||
5 | Isabella Rosenberg | 2003 | VAT Copenhagen-MK31 | 32.54 | 1:09.16 | |||||
6 | Sofie Nielsen | 2003 | Haslev Svømmeklub | 33.07 | 1:09.19 | |||||
7 | Line Nøhr Petersen | 2003 | Køge Svømmeklub | 33.04 | 1:09.25 | |||||
8 | Matilde Mantzius Mosegård | 2003 | Slagelse Svømmeklub | 33.87 | 1:10.08 | |||||
9 | Emma Hebsgaard Nielsen | 2003 | Ishøj Svømme Klub | 33.88 | 1:10.76 | |||||
10 | Thippe de Neergaard | 2003 | VAT Copenhagen-MK31 | 33.32 | 1:10.93 | |||||
11 | Kathrine Sofie Jensen | 2003 | Køge Svømmeklub | 34.44 | 1:13.18 | |||||
12 | Julie Wolter | 2003 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 35.94 | 1:13.70 | |||||
13 | Katrine Duus | 2003 | Næstved IF | 35.47 | 1:14.35 | |||||
14 | Maja Nykjær | 2003 | Slagelse Svømmeklub | 37.34 | 1:16.11 | |||||
15 | Miamaja Skytt Knudsen | 2003 | Næstved IF | 36.07 | 1:17.78 | |||||
16 | Silje Gärtner | 2003 | Køge Svømmeklub | 36.31 | 1:17.87 | |||||
17 | Sofie Bak | 2003 | Hvidovre Svømme Klub | 37.08 | 1:17.94 | |||||
18 | Mette Tofte Jørgensen | 2003 | Rønne Svømme Klub | 38.02 | 1:18.23 | |||||
19 | Lærke Blond | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 37.76 | 1:19.03 | |||||
20 | Emma Bruhn | 2003 | Hvidovre Svømme Klub | 37.71 | 1:19.04 | |||||
21 | Mille Scheel | 2003 | Herlufsholm Svømmeklub | 39.39 | 1:21.09 | |||||
22 | Gaya Josefine Maar | 2003 | Næstved IF | 40.07 | 1:25.54 | |||||
Løb 15, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Wilma Anker | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | 32.25 | 1:05.96 | |||||
2 | Sofie Bruun Høvring | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 32.83 | 1:08.31 | |||||
3 | Emma Zambrano Thorsen | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 32.35 | 1:09.35 | |||||
4 | Clara Dreier | 2004 | Køge Svømmeklub | 33.68 | 1:10.51 | |||||
5 | Sidse M. Ø. Engsbro | 2004 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 33.87 | 1:11.07 | |||||
6 | Olivia Callesen | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 34.00 | 1:12.02 | |||||
7 | Jasmin Philip | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 34.52 | 1:12.31 | |||||
8 | Rebecca Hoeck | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 35.20 | 1:13.10 | |||||
9 | Frida Hvirring Kragh | 2004 | Hvidovre Svømme Klub | 34.45 | 1:13.19 | |||||
9 | Josefine Arbo Sørensen | 2004 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 35.16 | 1:13.19 | |||||
11 | Mathilde Hagihara | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 33.89 | 1:13.37 | |||||
12 | Viktoria Freja Sørensen | 2004 | Swim Team Tåstrup | 35.29 | 1:13.84 | |||||
13 | Nicoline H. Baadsgaard | 2004 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 34.69 | 1:14.14 | |||||
14 | Alma Foltmar-Michaelsen | 2004 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 36.05 | 1:14.28 | |||||
15 | Laura L. Hørning | 2004 | Glostrup Svømme Klub | 35.14 | 1:14.50 | |||||
16 | Esther Hek Hansen | 2004 | Ishøj Svømme Klub | 36.70 | 1:14.62 | |||||
17 | Liva Søby | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 35.28 | 1:14.82 | |||||
18 | Emilia C. R. Olsen | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 35.50 | 1:14.84 | |||||
19 | Maya Hatting Bärmann | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 35.16 | 1:15.08 | |||||
20 | Nønne Christensen | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 35.44 | 1:15.38 | |||||
21 | Malou Soelberg | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 35.95 | 1:15.48 | |||||
22 | Mathilde Mathiesen | 2004 | Albertslund IF | 35.88 | 1:15.62 | |||||
23 | Clara Hartvig-Olsen | 2004 | Vallensbæk IF Af 1939 | 35.92 | 1:15.64 | |||||
24 | Mille Bergmann | 2004 | Rønne Svømme Klub | 36.64 | 1:15.89 | |||||
25 | Benedicte Them Jensen | 2004 | Køge Svømmeklub | 37.11 | 1:15.95 | |||||
26 | Astrid Høffer | 2004 | Swim Team Tåstrup | 37.35 | 1:16.24 | |||||
27 | Sofie Ølgaard Hansen | 2004 | TVS Tårnborg IF | 37.20 | 1:16.51 | |||||
28 | Laura Vangkilde | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 37.24 | 1:17.52 | |||||
29 | Olivia Møller | 2004 | Haslev Svømmeklub | 36.87 | 1:20.39 | |||||
30 | Emma Kjer Rasmussen | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 38.33 | 1:21.07 | |||||
31 | Josefine Zebitz | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 38.58 | 1:21.42 | |||||
32 | Nomi I. K. Schau | 2004 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 38.14 | 1:22.15 | |||||
33 | Clara Schmedes | 2004 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 37.03 | 1:22.94 | |||||
34 | Anne-Sofie Løhr Simonsen | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | 38.98 | 1:23.12 | |||||
35 | Freja Søndergaard | 2004 | Vordingborg Svømme Klub | 38.33 | 1:23.34 | |||||
36 | Nynne Jakobsen | 2004 | Haslev Svømmeklub | 39.47 | 1:24.60 | |||||
37 | Ida Sjøgren Kaiser | 2004 | Slagelse Svømmeklub | 39.56 | 1:24.67 | |||||
38 | Katrine Langholm Jensen | 2004 | Korsør Sv & Livr. Klub | 40.00 | 1:25.49 | |||||
39 | Emma Simonsen | 2004 | TVS Tårnborg IF | 39.26 | 1:25.75 | |||||
40 | Anna Lind Petersen | 2004 | Haslev Svømmeklub | 39.62 | 1:26.40 | |||||
41 | Laura Thomadsen | 2004 | Glostrup Svømme Klub | 39.89 | 1:26.54 | |||||
42 | Ida Mørk | 2004 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 40.29 | 1:26.86 | |||||
43 | Emma Hass | 2004 | Næstved IF | 40.50 | 1:26.87 | |||||
44 | Mathilde Svendsen | 2004 | Greve Svømmeklub | 40.06 | 1:27.25 | |||||
45 | Nanna Lauritsen | 2004 | Haslev Svømmeklub | 41.79 | 1:28.65 | |||||
46 | Smila Mathilda Reiter | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 42.04 | 1:29.25 | |||||
47 | Alberte Stoltz | 2004 | Rønne Svømme Klub | 44.12 | 1:30.04 | |||||
48 | Andrea Bruhn Kyhnæb | 2004 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 43.62 | 1:30.08 | |||||
49 | Smilla Askvig | 2004 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 41.94 | 1:30.95 | |||||
50 | Malou Hansen | 2004 | Nakskov Svømme Klub | 43.24 | 1:31.17 | |||||
51 | Line Høj | 2004 | Nakskov Svømme Klub | 42.93 | 1:33.64 | |||||
52 | Malene Langvad | 2004 | Glostrup Svømme Klub | 45.02 | 1:34.61 | |||||
53 | Caroline Mei Jensen | 2004 | Vallensbæk IF Af 1939 | 46.76 | 1:36.83 | |||||
54 | Marie Donstrup | 2004 | Næstved IF | 45.71 | 1:38.16 | |||||
55 | Frida Vaabengaard Jensen | 2004 | Glostrup Svømme Klub | 47.51 | 1:42.67 | |||||
56 | Camilla Gjermandsen | 2004 | Korsør Sv & Livr. Klub | 51.05 | 1:44.67 | |||||
- | Majse Mandrup Jensen | 2004 | Korsør Sv & Livr. Klub | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 15, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2016 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Maya Krogh Brønnicke | 2005 | Køge Svømmeklub | 33.85 | 1:10.15 | |||||
2 | Schastine Skifter Tabor | 2005 | Swim Team Tåstrup | 34.11 | 1:11.33 | |||||
3 | Ofelia Vejsager Nøddekær | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 36.03 | 1:12.71 | |||||
4 | Liva Lund Hansen | 2005 | Vallensbæk IF Af 1939 | 35.28 | 1:13.52 | |||||
5 | Elida Thornsen | 2005 | Korsør Sv & Livr. Klub | 36.93 | 1:17.88 | |||||
6 | Jasmin Egeskov Andersen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 37.18 | 1:18.42 | |||||
7 | Selma V Studnitz Andersen | 2005 | Herlufsholm Svømmeklub | 37.19 | 1:18.88 | |||||
8 | Else K. Haunstrup Larsen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 37.57 | 1:18.99 | |||||
9 | Ronja Hove | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 38.34 | 1:19.65 | |||||
10 | Olivia Mai Gustafson | 2005 | Køge Svømmeklub | 39.37 | 1:21.81 | |||||
11 | Frederikke B. Hansen | 2005 | Herlufsholm Svømmeklub | 38.63 | 1:22.09 | |||||
12 | Nichole Juul Bømler | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 38.45 | 1:22.32 | |||||
13 | Nanette Skou Clausen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 39.78 | 1:22.89 | |||||
14 | Annika Køhn | 2005 | Vallensbæk IF Af 1939 | 39.60 | 1:23.41 | |||||
15 | Amalie Wichmann Larsen | 2005 | Haslev Svømmeklub | 39.55 | 1:23.70 | |||||
16 | Matilde Schmidt-Lund | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 40.19 | 1:23.76 | |||||
17 | Ana Rosa Kragh | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 39.80 | 1:24.20 | |||||
18 | Hannah B. Pedersen | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 40.18 | 1:24.37 | |||||
19 | Annika Britt Larsen | 2005 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 40.51 | 1:24.55 | |||||
20 | Ditte Jensen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 40.68 | 1:25.31 | |||||
21 | Caroline Bjørn Hvilsom | 2005 | TVS Tårnborg IF | 41.60 | 1:25.59 | |||||
22 | Clara Hillerup | 2005 | Herlufsholm Svømmeklub | 37.91 | 1:25.77 | |||||
23 | Lærke Sander Vestergaard | 2005 | Haslev Svømmeklub | 40.10 | 1:25.93 | |||||
24 | Freja Juul | 2006 | Næstved IF | 39.73 | 1:26.18 | |||||
25 | Agnete Høyer | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 42.41 | 1:27.54 | |||||
26 | Klara-Sofie Bollmann | 2006 | Køge Svømmeklub | 40.76 | 1:27.62 | |||||
27 | Charlotte Wium | 2006 | Køge Svømmeklub | 41.86 | 1:27.85 | |||||
28 | Filippa Eiler | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 40.81 | 1:28.12 | |||||
29 | Julie Liv Madsen | 2006 | Greve Svømmeklub | 41.67 | 1:28.18 | |||||
30 | Lærke Dann-Nielsen | 2005 | Hvidovre Svømme Klub | 41.83 | 1:28.25 | |||||
31 | Freja Arentsen | 2005 | Næstved IF | 42.36 | 1:28.89 | |||||
32 | Freya Ry Nielsen | 2005 | Glostrup Svømme Klub | 41.58 | 1:29.21 | |||||
33 | Julie Segato | 2005 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 41.73 | 1:29.47 | |||||
34 | Andrea Nøhr Petersen | 2006 | Køge Svømmeklub | 42.97 | 1:30.25 | |||||
35 | Matilde Maagøe | 2007 | Hovedstadens Svømmeklub | 42.37 | 1:30.37 | |||||
36 | Andrea Holm Sørensen | 2005 | Herlufsholm Svømmeklub | 41.57 | 1:30.48 | |||||
37 | Emma Hou Theilade Klausen | 2005 | Greve Svømmeklub | 42.17 | 1:30.79 | |||||
38 | Malu Melody Christensen | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 42.79 | 1:31.35 | |||||
39 | Frida Høj Andersen | 2005 | Ishøj Svømme Klub | 42.73 | 1:31.81 | |||||
40 | Amalie Jensen | 2005 | Hvidovre Svømme Klub | 42.26 | 1:32.22 | |||||
41 | Dicte Laurberg Vedel | 2006 | Swim Team Tåstrup | 41.76 | 1:32.38 | |||||
42 | Mathilde Emilia Schmidt | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 42.55 | 1:32.60 | |||||
42 | Thea Mikkelsen | 2005 | Glostrup Svømme Klub | 43.60 | 1:32.60 | |||||
44 | Lærke Møller | 2005 | Haslev Svømmeklub | 43.40 | 1:32.82 | |||||
45 | Natacha Munch | 2005 | Solrød Svømmeklub | 43.90 | 1:34.18 | |||||
46 | Gry Emilie Kudsk Olsen | 2005 | Hvidovre Svømme Klub | 45.01 | 1:34.37 | |||||
47 | Julie Brix Østergaard | 2006 | Køge Svømmeklub | 45.80 | 1:34.77 | |||||
48 | Cille Kirketerp | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 45.57 | 1:35.09 | |||||
49 | Leonora M Postgaard | 2006 | Glostrup Svømme Klub | 43.80 | 1:35.16 | |||||
50 | Silje Mathiasen | 2006 | Korsør Sv & Livr. Klub | 44.51 | 1:35.45 | |||||
51 | Agnes Barner Hansen | 2005 | Næstved IF | 43.31 | 1:36.08 | |||||
52 | Isabel Refdahl Thoudahl | 2005 | Greve Svømmeklub | 44.70 | 1:36.29 | |||||
53 | Mathilde Møller | 2007 | Hovedstadens Svømmeklub | 45.39 | 1:36.31 | |||||
54 | Ellen Kyndi Serup | 2005 | Hvidovre Svømme Klub | 44.99 | 1:36.76 | |||||
55 | Mie Ankersen | 2006 | Herlufsholm Svømmeklub | 44.26 | 1:37.07 | |||||
56 | Gaia Kruse | 2005 | Hvidovre Svømme Klub | 44.65 | 1:37.20 | |||||
57 | Laura Meyer | 2006 | Herlufsholm Svømmeklub | 44.78 | 1:37.37 | |||||
58 | Mille Hansen | 2005 | Vallensbæk IF Af 1939 | 45.69 | 1:37.89 | |||||
59 | Elisabeth Augusta Englev | 2006 | Greve Svømmeklub | 45.58 | 1:37.92 | |||||
60 | Anna Østerby | 2005 | Glostrup Svømme Klub | 46.78 | 1:38.21 | |||||
61 | Emilia Gotfredsen | 2005 | Ishøj Svømme Klub | 46.07 | 1:38.42 | |||||
62 | Alma Møller-Ern | 2006 | Vallensbæk IF Af 1939 | 47.02 | 1:39.52 | |||||
63 | Emilie Hartvig-Olsen | 2006 | Vallensbæk IF Af 1939 | 46.22 | 1:39.95 | |||||
64 | Safira Vestergaard | 2005 | Glostrup Svømme Klub | 48.79 | 1:39.96 | |||||
65 | Laura Kall | 2005 | Vallensbæk IF Af 1939 | 48.26 | 1:40.07 | |||||
66 | Zoe Overby Traberg | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 47.13 | 1:40.23 | |||||
67 | Camille Cueto Rasmussen | 2006 | Swim Team Tåstrup | 49.70 | 1:40.46 | |||||
68 | Filippa Jasmia Skikkild | 2005 | Hvidovre Svømme Klub | 46.36 | 1:40.88 | |||||
69 | Juliane Sarauw Lundsgaard | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 46.89 | 1:41.24 | |||||
70 | Lykke Jørgensen | 2006 | Vallensbæk IF Af 1939 | 48.20 | 1:41.97 | |||||
71 | Maria Kjer Rasmussen | 2007 | Hovedstadens Svømmeklub | 47.36 | 1:42.35 | |||||
72 | Laura Sten Petersen | 2005 | Herlufsholm Svømmeklub | 45.80 | 1:42.42 | |||||
73 | Nelli Zsigri Dyndgaard | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 48.46 | 1:42.62 | |||||
74 | Hanna Rørbech | 2006 | Swim Team Tåstrup | 47.07 | 1:42.66 | |||||
75 | Lilya Oregan | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 47.18 | 1:43.23 | |||||
76 | Alberte Crone Larsen | 2006 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 47.40 | 1:43.34 | |||||
77 | Isabella M. Madsen | 2007 | Swim Team Tåstrup | 48.09 | 1:43.90 | |||||
78 | Helena Fogh Kronborg | 2005 | Swim Team Tåstrup | 47.31 | 1:44.70 | |||||
79 | Rebecca Ella Madsen | 2006 | Swim Team Tåstrup | 47.97 | 1:44.83 | |||||
80 | Leonora Franck | 2006 | Næstved IF | 47.92 | 1:48.39 | |||||
81 | Emma Haagen | 2006 | Swim Team Tåstrup | 53.65 | 2:02.33 | |||||
82 | Freja Olsen | 2005 | Næstved IF | 55.53 | 2:02.47 | |||||
83 | Silje Kjærsgaard | 2005 | Køge Svømmeklub | 54.11 | 2:02.96 | |||||
84 | Merle Holmgaard | 2005 | Næstved IF | 58.17 | 2:03.24 | |||||
- | Ida-Marie Michaelsen | 2005 | Køge Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Antoinette Zafra | 2005 | Glostrup Svømme Klub | rettidigt afmeldt | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 01 november 2015 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 15:47 |