Tulokset Regionale Ã…rgangsmesterskaber gruppe 2+3
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | RÅM Gr 2 & 3 | Udskriftsdato | 31 oktober 2015 | |||
Stævne by | Næstved | Udskriftstidspunkt | 13:58 | |||
Arrangør | HG & Region Sydsjælland | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 31 oktober 2015 |
Løb 6, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2002-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Casper Mørkhøj Hartington | 2002 | Greve Svømmeklub | 31.24 | 1:05.50 | |||||
2 | Asbjørn Floor-Bøjden | 2002 | Swim Team Tåstrup | 30.01 | 1:06.94 | |||||
3 | August Ryom | 2002 | Køge Svømmeklub | 33.62 | 1:10.60 | |||||
4 | Theodor L Munch-Jensen | 2002 | Solrød Svømmeklub | 32.33 | 1:13.53 | |||||
5 | August Schade Cantby | 2002 | Slagelse Svømmeklub | 33.14 | 1:13.61 | |||||
6 | Oskar Skov Grell | 2002 | Glostrup Svømme Klub | 34.41 | 1:14.11 | |||||
7 | Casper Koch | 2002 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 35.51 | 1:14.24 | |||||
8 | Gustav Haugård Hansen | 2002 | Hvidovre Svømme Klub | 34.14 | 1:14.58 | |||||
9 | Mikkel Gummer | 2002 | Greve Svømmeklub | 35.64 | 1:14.92 | |||||
10 | Mads Enghave | 2002 | Ishøj Svømme Klub | 33.67 | 1:15.13 | |||||
11 | Nikolai Pagh Pedersen | 2002 | Nakskov Svømme Klub | 33.86 | 1:15.76 | |||||
12 | Rasmus Hatting Petersen | 2002 | Swim Team Tåstrup | 35.67 | 1:19.82 | |||||
13 | Kevin Liang | 2002 | Ishøj Svømme Klub | 37.64 | 1:26.62 | |||||
Løb 6, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Rasmus Nickelsen | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 28.94 | 1:03.08 | |||||
2 | Mikkel Jørgensen | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 31.96 | 1:11.08 | |||||
3 | Joakim Køhn | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 34.59 | 1:13.99 | |||||
4 | Kristian A. Kristoffersen | 2003 | VAT Copenhagen-MK31 | 35.00 | 1:14.77 | |||||
5 | Peter Vinge-Maigaard | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 34.58 | 1:16.26 | |||||
6 | Nickolas Kofoed Thestrup | 2003 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 36.84 | 1:18.56 | |||||
7 | Oscar Thinghøjen | 2003 | VAT Copenhagen-MK31 | 35.30 | 1:18.62 | |||||
8 | Kristoffer H. Jensen | 2003 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 35.24 | 1:19.50 | |||||
9 | Valdemar Brøns | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 39.66 | 1:23.78 | |||||
10 | Carl Emil Hertz Bugge | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 39.22 | 1:26.36 | |||||
11 | Sammi Anker Andersen | 2003 | Næstved IF | 46.17 | 1:46.69 | |||||
12 | Asger Johansen | 2003 | Glostrup Svømme Klub | 47.21 | 1:48.77 | |||||
13 | Kasper Kusk | 2003 | Hvidovre Svømme Klub | 49.84 | 1:49.26 | |||||
- | Jonathan Eskildsen | 2003 | Køge Svømmeklub | DSQ | Asymkrom ben | |||||
- | Sebastian Rasmussen | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | DSQ | arme u/ vand v/40m | |||||
Løb 6, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2004-2016 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Casper Madsen | 2004 | Slagelse Svømmeklub | 36.75 | 1:19.80 | |||||
2 | Oliver Kjærsgaard Mølbak | 2004 | Greve Svømmeklub | 35.73 | 1:20.59 | |||||
3 | Oliver Schultz | 2004 | Køge Svømmeklub | 41.39 | 1:29.72 | |||||
4 | Sebastian Rendlev | 2005 | Vallensbæk IF Af 1939 | 41.34 | 1:29.80 | |||||
5 | Anders Gaard | 2006 | Vallensbæk IF Af 1939 | 42.36 | 1:31.95 | |||||
6 | Sean Petersen | 2006 | Vallensbæk IF Af 1939 | 41.05 | 1:32.66 | |||||
7 | Andreas Stampe Dalgaard | 2004 | Swim Team Tåstrup | 40.67 | 1:33.21 | |||||
8 | Malte Rasch | 2004 | Rønne Svømme Klub | 44.72 | 1:36.55 | |||||
9 | Valdemar Jensen | 2004 | Nakskov Svømme Klub | 45.56 | 1:41.16 | |||||
10 | Matias Munkholm | 2004 | Vallensbæk IF Af 1939 | 46.97 | 1:44.87 | |||||
11 | Jeppe Kjær | 2004 | Swim Team Tåstrup | 50.99 | 1:54.47 | |||||
12 | Petar Trkulja | 2006 | Næstved IF | 51.63 | 1:56.26 | |||||
13 | Noah Vester Nielsen | 2004 | Korsør Sv & Livr. Klub | 53.74 | 2:02.07 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 31 oktober 2015 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 13:58 |